dlaczego jesteśmy nienormalni ... jako państwo

Wysłane przez Luk 

17-05-2009 - 09:39:04

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego żyjemy w nienormalnym kraju ??? :-)
Powodów są pewnie tysiące ale ostatnio doszedłem do smutnego wniosku , że niewielkie są szanse na pozytywną zmianę w przyszłości. Mianowicie:

a) Jak wiadomo dzieci są przyszłością narodu i od tego czym "przesiąkną" w dzieciństwie zależy jak będą funkcjonować w "dorosłości".

b) Wiadomo też , że to co człowiek myśli ma wpływ na to co mówi - zasada ta działa też w drugą stronę , to co człowiek mówi (zwłaszcza kiedy powtarza to coś kilkaset razy) ma wpływ na to co myśli.

Zsumujmy a) i b) żeby sprawdzić czym "przesiąkają" w szkole dzieci. Czyli co muszą znać na pamięć (czyli powtórzyć kilka , kilkadziesiąt , kilkaset razy - im mniej zdolne dziecko tym więcej powtórzeń):

1-oczywiście Hymn a w nim "...dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy ... z ziemi włoskiej do Polski..."
2-narodowy wieszcz Mickiewicz Adam i narodowa epopeja - "Litwo , ojczyzno moja itd."

(To oczywiście dwa największe "hity" podstawówki - są też pewnie inne ale już mniej wpływowe i efektowne)

Jaki jest wynik to pewnie i psychologowie razem z socjologami nie stwierdzą. Jak na moje to kiedy takie dziecko już dorośnie to:
podświadomie bierze przykład z następców Bonaparte budując swoją ojczyzną którą niby jest Polska , ale może być też i Litwa co jednak nie ma aż tak wielkiego znaczenia bo to co dobre przyszło z Włoch. :-)
Anonimowy użytkownik

17-05-2009 - 21:08:24

eeee tam
"Dał nam przykład Bonaparte" to akurat fajny pomysl. Wzial Francje za morde i zaprowadizl cesarstwo smiling smiley
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6252, Posty: 45465, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.