Stocznie i stoczniowcy

Wysłane przez Tosia 

08-05-2009 - 16:59:48

P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś.
A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i dotowane na wielką skalę w tym samym czasie, gdy u nas "wrzeszczono", że nie można wydawać publicznych pieniędzy na nierentowane molochy stoczniowe?
Czy uważa Pan, że stocznia, to warzywniak, że można go postawić, rozebrać i postawić znowu, przenieść w inne miejsce. Pamiętam jescze ze szkoły, że przemysł ciężki, maszynowy, wydobywczy, zbrojeniowy to były zawsze przemysły swiadczące o sile państwa, o jego wysokim poziomie technicznym, gospodarczym. Coś, z czego każde państwo było dumne. Z tego wynika, po Niemcach, że nadal inne państwa nie rezygnują z takich dziedzin gospodarki i doceniają je. A nam co zostanie? Warzywniaki?
Mam tylko nadzieję, że te sukikoty nie dobiorą się do naszego rolnictwa, bo jeśli uda im się pozbawić nas żarcia, to będzie z nami koniec.

08-05-2009 - 18:01:20

Tak samo jak trzeba mieć super pałac kultury i nauki w stolicy, który świadczy o "sile" i rozwoju państwa. Nic bardziej mylnego. Po co nam stocznie, który są nierentowne i jedynie są balastem, a nie wspomagają polską gospodarkę.

Ja współczuję Niemcom, że dotują stocznie, jeżeli te przynoszą straty. Ich problem... póki co. Takie potęgi gospodarcze jak Tajwan mają super przemysł stoczniowy, ale nie dlatego, że fakt posiadania stoczni świadczy o ich rozwoju gospodarczym. Po prostu jest to świetny biznes.

08-05-2009 - 18:18:40

Stocznie nie były nierentowne. Tak pierniczyli w Brukseli. To nieprawda. Czytałam, że to była manipulacja liczbami i wskaźnikami.
Właśnie, sam Pan zaprzeczył tym Tajwanem i potwierdził moją tezę, że stocznie trzeba dofinansować, bo jest to dobry biznes.
Anonimowy użytkownik

08-05-2009 - 18:26:53

Tosia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Stocznie nie były nierentowne. Tak pierniczyli w
> Brukseli. To nieprawda. Czytałam, że to była
> manipulacja liczbami i wskaźnikami.
> Właśnie, sam Pan zaprzeczył tym Tajwanem i
> potwierdził moją tezę, że stocznie trzeba
> dofinansować, bo jest to dobry biznes.

Jak by były nierentowne to by nie bankrutowaly bez pomocy panstwa smiling smiley
A jak to jest dobry biznes toi sie utrzyma bez dofinansowania.

08-05-2009 - 18:35:58

XSIOR, z ekonomii też mało wiesz, a przynajmniej nie wiesz o tym, że z bardzo rentownego przedsiębiorstwa, można zrobić nierentowne, papier jest cierpliwy.
Anonimowy użytkownik

08-05-2009 - 18:54:28

Tosia Napisał(a):
> XSIOR, z ekonomii też mało wiesz, a przynajmniej
> nie wiesz o tym, że z bardzo rentownego
> przedsiębiorstwa, można zrobić nierentowne,
> papier jest cierpliwy.

Taaa.... ktos specjalnie powklepywal zadluzenie dla stoczni, ktorego tak naprawde nie ma...

08-05-2009 - 20:05:37

To irracjonalne i nacjonalistyczne podejście, że rząd ma dbać o silną gospodarke. Rząd musi uzbierać odpowiednio dużo piniędzy z podatków. Jak ludzie zaczną pracować np. o połowę mniej, a do tej pory podatek zabierał im 20%, to teraz bedzie zabierał im 40% pensji i tyle. A jak ludzie zaczną zarabiać za mało żeby utrzymać państwo, to przyjdzie inne państwo i zrobi z nich niewolników.

Skoro zatem zebrane podatki nie zależą od produktu krajowego, (a raczej nie bezpośrednio, bo jakaś tam korelacja jest, np. ile treba wydać na policję zależy od tego ile jest przestępców i ile jest majątku do ochrony) to rządu nie powinno interesowac skąd się biorą pieniądz.e

W drugą stronę, czyli poziom cen to też działa. Jeśli to czego rząd potrzebuje jest drogie i nie ma alternatyw, to wzrosną podatki, a zyskają producenci. No i znajdzie się więcej producentów to i podatki zmaleją. Rządu nie interesuje to żeby aktywnie obniżac ceny produktów i rozwijhać wybrane gałęzie - rząd jest takim klientem i takim usługodawcą jak każdy, za wyjątkiem tego że swoje usługi narzuca siłą, ale robi to w imię wolności, zabierając jej trochę a chroniąc jej dużo. (O tym są inne dyskusje, więc ich nie powielajmy tutaj, ok?)

Jest jeszcze jedno - rząd ma oprócz zapewniania niektórych strategicznych usług także obowiązek prowadzenia polityki niezależności. Np. przybliżać się dyplomatycznie i zaweirać sojusze, a najelpiej łączyć się z krajami od których uniezaleznić się nie da, a wobec krajów które stanowią dl naszej niezależności zagrożenie stosować rozmaite rozporządzenia. Dla przykładu jeżeli energetyka stanowi potężne narzędzie dla rządu jakiegoś kraju nie respektującego podziału państwa od handlu, to należy ograniczać stały dopływ energii z tego kraju poprzez opodatkowanie - zyski powinny iść na alternatywne rozwiązania.

Podobnie jeżeli istotne jest nie tyle posiadanie sprawnej armii, co posiadanie zaplecza zbrojeniowego, to można zachęcać przedsiębiorców zbrojeniowych poprzez korzystne warunki - chyba że zbrojeniówka jest atrakcyna sama z siebie.

W kontekście tych trzech relacji rządu z gospodarką wykaż prosze, że utrzymywanie nierentownej stoczni której nie chce kupić prywatny inwestor jest obowiązkiem rządu.

Sapienti sat.

09-05-2009 - 13:27:53

Przede wszystkim stocznie powinny były zostać sprywatyzowane, jeżeli nie byłoby chętnych zlikwidowane i tyle. Rolą państwa nie jest produkcja statków, kopanie węgla, przewożenie ludzi, produkowanie ziemniaków itd.

ps. sprzedanie firmy zagranicznemu państwowemu inwestorowi jak np telekomunikacja polska należąca do france telecom to nie prywatyzacja, prywatyzacją nie jest tez pozostawienie w danej spółce jakiegoś udziału skarbu państwa jak np w orlenie

09-05-2009 - 14:28:12

Ta nierentowna stocznia jest nierentowna, bo jest publiczna.

Wcale nie musiałaby być zamieniona na plaże, gdyby została w odpowiednim czasie i trybie sprywatyzowana.

Teraz jest za późno na jej ratowanie i postulaty stoczniowców co do przyszłości stoczni brzmią śmiesznie (ale sytuacja śmieszna nie jest).
Mogą protestować przeciwko temu co zrobiono ze stocznią na początku lat 90-tych. A że zrobili to ludzie, którzy są aktualnie przy władzy, to ich rozumiem grinning smiley
Protestują słusznie, ale w złym celu.

P.S. Tam musiały być jakieś manipulacje, ktoś już wziął za to niezłą kasę, żeby sprzedać np Niemcom.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 09-05-2009 14:31 przez agrad0.

10-05-2009 - 18:30:47

Tosia Napisał(a):
> Stocznie nie były nierentowne. Tak pierniczyli w
> Brukseli. To nieprawda. Czytałam, że to była
> manipulacja liczbami i wskaźnikami.
> Właśnie, sam Pan zaprzeczył tym Tajwanem i
> potwierdził moją tezę, że stocznie trzeba
> dofinansować, bo jest to dobry biznes.

Ja niczego nie zaprzeczyłem. W Chinach też są fabryki półprzewodników, wcześniej rosły jak grzyby po deszczu na Tajwanie, ale koszty pracy wzrosły i firmy zaczęły ryzykować inwestycje w Chinach. U nas stocznie to żaden biznes.

11-05-2009 - 13:02:21

Jeśli stocznie w Niemczech są dotowane przez państwo to tym lepiej dla nas.
To znaczy, że jeśli kupujemy niemiecki statek to dopłaca nam do niego niemiecki podatnik. Jeśłi kupujemy polski statek to wydaje na niego pieniądze nie tylko amerykański czy francuski armator ale również nasz Kowalski.

Dla nas najlepiej jest gdy niemiecki Johan dopłaca (w formie podatku) do statku kupowanego przez Kowalskiego. Kowalskiemu zostają w kieszeni pieniądze więc zakłada firmę informatyczną która konkuruje z firmą Johana, a której nie dotuje państwo.
A ponieważ nasz Kowalski nie płaci głupich podatków na stocznie a Johan musi, to firma Kowalskiego wygrywa cenowo z Johanem.

Mamy pieniądze z firmy informatycznej Kowalskiego i tanie statki ponieważ są sprzedawane przez niemieckie stoncznie poniżej ceny produkcji.

11-05-2009 - 13:56:52

XSIOR, właśnie tak, to chcę przekazać, że ktoś specjalnie, żeby mieć usprawiedliwienie, aby zniszczyć polski przemysł stoczniowy.
To samo jest np. z węglem. Polska ma 90 proc. zasobów węgla europejskiego i co się robi? Wrzeszczy się, że węgiel jest nieekologiczny, sryczny i dupyczny. Ja rozumiem, że inni, którzy nie mają węgla tak się wydzierają, ale dlaczego my, Polacy, im przytakujemy i zalewamy kopalnie?

11-05-2009 - 16:24:45

Tosia Napisał(a):
> XSIOR, właśnie tak, to chcę przekazać, że
> ktoś specjalnie, żeby mieć usprawiedliwienie,
> aby zniszczyć polski przemysł stoczniowy.
> To samo jest np. z węglem. Polska ma 90 proc.
> zasobów węgla europejskiego i co się robi?
> Wrzeszczy się, że węgiel jest nieekologiczny,
> sryczny i dupyczny. Ja rozumiem, że inni, którzy
> nie mają węgla tak się wydzierają, ale
> dlaczego my, Polacy, im przytakujemy i zalewamy
> kopalnie?

Tosiu, to, że komuś zależy na likwidacji przemysłu stoczniowego w Polsce nie ulega żadnej wątpliwości. Ale od wielu wielu lat słyszy się o problemach polskich stoczni, ale jakoś nigdy nikomu nie przyszło do głowy, by wreszcie je sprywatyzować. Tak prawdziwie. Zrobić inwentarz a później sprzedać z licytacji. A tak mieliśmy cały czas publiczne dotacje, które pewnie w jakieś części ktoś gdzieś dziwnym trafem zwinął, bo z wielu miliardów złotych ukraść kilkadziesiąt lub kilkaset milionów to nie problem. Oczywiście wszystkie wydatki z kasy podatnika, przysłowiowego Kowalskiego.
Podobna sytuacja jest z węglem. Po co komuś polski węgiel w UE jak większość krajów zachodnich korzysta z elektrowni atomowych a eksportowanie go gdzieś dalej ze względu na wysokie koszty produkcji po prostu nie jest opłacalne? Poza tym teoria globalnego ocieplenia daje możliwość zarobienia miliardów euro na badaniach, budowach elektrowni i handlem limitami CO2? Po co komu węgiel, gdy jest on jednym z winnych ocieplenia klimatu? A swoją drogą kopalnie polskie już dawno powinny być sprywatyzowane. Nie wiem, czy wiesz, że do każdej tony węgla jest dotacja publiczna. Do tego w każdej spółce węglowej na 1 prezesa przypada 22-25 pracowników, związki zawodowe, przywileje dla górników itd. Wiesz ile pieniędzy na to idzie rok rocznie z kasy każdego podatnika?
Dlatego kopalniom i stoczniom mówimy TAK! Ale tylko prywatnym!

11-05-2009 - 21:38:12

Tosia, na papierze różne rzeczy się pokazują, w zależności od tego do czego się go używa...

jak się siada do gry, w której karty są znaczone i zasady płynne - to wyniki zaskakiwać nie powinny...

dlatego lepiej jak ktoś kumaty państwowe ukradnie, niż jakby to dalej pańswowe pozostawało...
choć ideałem byłaby sprzedaż z licytacji...

G.
Lewartow, Kohne, Stoltzman, Kalkstein, Szechter, Dikman, Bucholtz, Berman etc...

12-05-2009 - 09:39:42

Elektrownie atomowe się skończą, bo już nawet Rosja szuka po świecie uranu. the finger smiley
A w Polsce budują pierwszą elektrownię geotermiczną (naukowcy), ma powstać w rok i zwrócić się po roku. I będziemy mieli wszystkich w nosie, całą Europę i cały świat! smiling smiley Polska górą!
Dobrze, że są jakieś dobre wiadomości w tym całym burdelu.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-05-2009 09:40 przez Tosia.

12-05-2009 - 13:02:37

Tosiu, możesz podać jakiś adres gdzie można przeczytać coś mądrego o tej elektrowni?

Sapienti sat.
Anonimowy użytkownik

12-05-2009 - 17:58:57

e7th04sh Napisał(a):
> Tosiu, możesz podać jakiś adres gdzie można
> przeczytać coś mądrego o tej elektrowni?

Polecam mój wpis na moim blogu w kwesti geotermi: [gps65.salon24.pl]

13-05-2009 - 11:17:15

e7th04sh, piszą o tym w Naszym Dzienniku wczorajszym, ale Ty pewnie nawet nie patrzysz na katolickie gazety, bo to tzw. katole, a o. Rydzyk to w ogóle... już lepiej nie mówić... a tym bardziej głośno.

20-05-2009 - 18:03:27

Tosia
stocznie niemieckie są wspierane i dotowane na wielką skalę w tym samym czasie, gdy u nas "wrzeszczono", że nie można wydawać publicznych pieniędzy na nierentowane molochy stoczniowe?
Milton Friedman powiedział "Macie mieć nie taki ustrój, jakie bogate państwa Zachodu mają teraz - lecz taki, jakie miały wtedy, gdy były tak biedne, jak Wy teraz"
To, że nie masz pojęcia ani o polityce ani o ekonomii ani o przemyśle ciężkim jest widoczne bez dwóch zdań i nie ma sensu tego komentować....

Tosia
Pamiętam jescze ze szkoły
Jak ktoś mi mówi, że pamięta coś ze szkoły a to jest jeszcze związane z gospodarką czy ekonomią to zawsze musi być to coś głupiego delikatnie mówiąc...Nic dziwnego, że lewacy z PiS-u i PO nie mieli i nie będą mieć problemów z wyborcami eye rolling smiley

Tosia
Z tego wynika, po Niemcach, że nadal inne państwa nie rezygnują z takich dziedzin gospodarki i doceniają je
Hehehe...Ile w tym życiowej prawdy grinning smiley Chyle czoło przed lewackimi politykami, którym udało się opanować myślenie ludzi na całym kontynencie.Powinni dostać za to jakieś nagrody! Naprawdesmiling smiley

Tosia
A nam co zostanie? Warzywniaki?
Proponuje odwiedzić port w Rotterdamie i porozmawiać z jakimś ( obojętnie jakim) Maklerem (g-towarowej) i/'lub z kimś od logistyki bądź kimś kto ma pojęcie o handlu transgranicznym... Ja ci tłumaczył nie będe smiling smiley

Tosia
Mam tylko nadzieję, że te sukikoty nie dobiorą się do naszego rolnictwa, bo jeśli uda im się pozbawić nas żarcia, to będzie z nami koniec.
Hehehehe.Nawet nie wiesz jak ogromna ilość poduktów żywnościowych jest importowana tutaj.Rolnictwa w polsce praktycznie nie ma.A sukinkoty i tak do rolnictwa dopłacają.Ale nie musisz się martwić.W polsce nigdy nie będzie kapitalizmu, więc dalej będą stać puste pola na których kot będzie myszy gonił smiling smiley A nie jakieś tam firmy, nowe miasta czy wieżowce...

Tosia
i potwierdził moją tezę, że stocznie trzeba dofinansować, bo jest to dobry biznes.
Chociaż jestem całkowitym przeciwnikiem tego by państwo posiadało chociażby budke z frytkami to jednak wybierając mniejsze zło a zmienić systemu w tym kraju widocznie i w tym pokoleniu się nie da, wybrałbym aby państwo skoro chce się nakraść wybudowało elektrownie atomową.Zwrot jest 100% inwestorzy, którzy kupililby udziały znaleźliby się na 100% - niech państwo sobie nawet trzyma na tym łapę.Ale problem w tym, że to zasran* państwo nie chce budować elektrowni atomowejsmiling smiley I dup* z interesu.A to jest jedyny i ostatni interes państwa, który w dłuższym czasie jest rentowny.Reszta to pośmiewisko i danie tym debilom do zmarnowania ogromnej ilości pieniędzy.

snemies
Przede wszystkim stocznie powinny były zostać sprywatyzowane, jeżeli nie byłoby chętnych zlikwidowane i tyle.
Niestety głupota w tym kraju jest tak przerażająco wielka, że nawet gdyby w stoczni miało wylecieć 10 osób to i tak by jej nie zlikwidowali.Ze stoczni można kraść.Zobacz ile tu jest pracy.Politycy mają co kraść to raz, wyborcy widząc że politycy coś robią cieszą się że coś robią to dwa, pracownicy cieszą się że mają pracę to trzy, media mają o czym mówić a dzięki temu rośnie oglądalność i zarazem zwiększają się wpływy z reklam to czterysmiling smiley) Można kraść, kraść i kraść smiling smiley) Żaden szanujący się polityk nie wyrwie kurze złotych jaj - jak to powiedział siara w kilerów 2-óchsmiling smiley) Tutaj rządzi motłoch i jest demokracja. Jeżeli da się ukraść 20.000.000.000 a lud powie, że to dobry pomysł no to co? Nie skorzystasz z woli ludu. Niech Polska sobie wybuduje jeszcze 8 państwowych stoczni, powalczy o kolejne EURO, stanie po raz 30 do walki z Szanghajem o EXPOsmiling smiley) i w ogóle niech idzie w ślady Japońskiej gospodarki murowanej! A i przede wszystkim niech zwiększy biurokrację.No bo przecież będzie praca! A bez pracy nie ma kołaczysmiling smiley Hehee...
Snemies - nie ten kraj, nie ten obyczaj, nie ta mentalność, nie ci ludzie i nie ten wiek smiling smiley

agrad0
Wcale nie musiałaby być zamieniona na plaże, gdyby została w odpowiednim czasie i trybie sprywatyzowana.
Popatrz na to pod względem barier wejścia na rynek. Zadzwoń do jakiegoś Tajwańskiego producenta i zapytaj się ile chce za taki sam statek jak u Nas.Po czym zabieg powtórz i dowiadując się w Tajwanie o cene statku zadzwoń do stoczni polskiej i zapytaj czy nie zejdą z ceny do tego poziomu.
Barier wejścia na które ciężko latami pracują Azjaci nie pokona ludzik z socjalistycznego zadupia.Za kilka lat to już będzie bardziej widoczne.Póki co dostrzega to jedynie garstka ludzi.

Tosia
będziemy mieli wszystkich w nosie, całą Europę i cały świat! Polska górą!
Hehehe.Jakie to piękne, niewinne i naiwne smiling smiley) Sam WCz Robert Mugabe by na to nie wpadłsmiling smiley

Hmmm...Geoelektrownia...No tak.Jeżeli rząd Polski postawi u siebie tarcze antyrakietowe i podpisze z USA deklaracje, że jak Rosja nas zaatakuje to ją likwidujemy a raczej robi to USA to można to zrobić...Nawet bez pomocy USA, można sprzedać udziały Azjatą w zamian za pomoc militarną połączoną z udziałem w zyskach.Ponieważ Ruscy boją się i USA i Chin nie będą nam grozić.Tyle, że Ameryka ma Polskę w dupi*, rząd ściąga jakiegoś lewackiego ch*jka Dalejame więc, żaden inny kontrahent nie weźmie na siebie takiego ryzyka.A polska jako polska jest zbyt przesiąknięta ruskimi wpływami.Tusk to sprzedajna ku*wa, tego typu projekt przy obecnej władzy zmarnowałby się poprostu. Bo polityką nie chodzi o to, żeby to na siebie zarobiło...Powstaje kolejny problem z biurokracją a ta też będzie chciała się z tego nażreć.Polska to nie Dubaj.Tutaj jak się coś planuje to nigdy nie zostaje zrealizowane.Szkoda takiej inwestycji przy obecnym rządzie.On zrobi z tego kolejną stocznie.W zasięgu pozostają również tereny objęte przez konserwatora zabytków.I dopóki nie nakradnie się określona liczba ludzi to nikt nie zatwierdzi planów na wiercena. Dlaczego ludzie dalej wierzą, że chodzi tutaj o interes obywatelismiling smiley?

21-05-2009 - 09:10:01

"Tosia
stocznie niemieckie są wspierane i dotowane na wielką skalę w tym samym czasie, gdy u nas "wrzeszczono", że nie można wydawać publicznych pieniędzy na nierentowane molochy stoczniowe?
Milton Friedman powiedział "Macie mieć nie taki ustrój, jakie bogate państwa Zachodu mają teraz - lecz taki, jakie miały wtedy, gdy były tak biedne, jak Wy teraz"
To, że nie masz pojęcia ani o polityce ani o ekonomii ani o przemyśle ciężkim jest widoczne bez dwóch zdań i nie ma sensu tego komentować.... "

Nyse, co ma piernik do wiatraka?

Wiesz, ja jestem za własnością prywatną, ale w naszym kraju jest niestey inna sytuacja i inna bieda nas zastała po okupacji sowieckiej, niż miały państwa zachodnie. Friedman, w pewnym stopniu, mylił się. Z pewnością miał na myśli kwestie podatkowe i w tym względzie zgadzam się z nim, że trzeba bylo zostawić wszystko tak jak było i nie dostosowywać się do zachodu. I jestem bezwzględnym przeciwnikiem prywatyzacji traktowanej jak ideologia, a tak się w niektórych przypadkach dzieje, że traktuje się prywatyzację jak jakieś bożyszcze. I mam to w dupie, że jakiś zideologizowany pajac pod nazwą Nyse, nazwie mnie tak, czy inaczej!

21-05-2009 - 12:35:42

Tosia
ale w naszym kraju jest niestey inna sytuacja i inna bieda nas zastała po okupacji sowieckiej
Hehehehe grinning smiley Tosiu za 50 lat, ba nawet za 100 lat tacy ludzie jak ty dalej będą żalić się z powodu jakiejś okupacji.Tak w ogóle to socjalizm w wydaniu III RP, WE a niebawem UE będzie znacznie więcej kosztowny niż jakaś tam sowiecka okupacja.Więc pytanie które zadałaś
Tosia
co ma piernik do wiatraka?
Skieruj do siebie.

Cholera jak to jest, że Żydów palono w piecach, robiono z nich mydło w każdym kraju na stronach interentowych można czytać o nich kawały całkiem niesmaczne a mimo to potrafili zrobić z tego świetny marketing i stać się panem nad USA z ogromnymi wpływami w rządzie a przede wszystkim systemie bankowym, na którego ruchach uzależniona jest niemalże cała gospodarka światowa.Podczas gdy Polacy dalej płaczą z powodu jakieś tam okupacji.Tak w ogóle to ja się urodziłem w latach 80 i g***o mnie interesuje to co ludzie wtedy robili i w jaki sposób dali zrobić z siebie największą ofiarę.Nie mój biznes, ja nie patrze wstecz.Żydzi potrafili swoją głość umiejętnie spożytkować.Polak polaka sprzeda za paczke fajek grinning smiley To dwa bieguny.

Tosia
I jestem bezwzględnym przeciwnikiem prywatyzacji traktowanej jak ideologia
Tosiu jak skończysz gimnazjum to dowiesz się, że nie ma czegoś takiego jak prywatyzacja traktowana jako ideologiasmiling smiley) Póki co to za poważny temat na rozmowę z tobą.Musisz dorosnąć, nabrać trochę wiedzy i doświadczenia życiowegosmiling smiley
Przyklad:

Jest sobie [stocznia] wyceniona na 100 jp. Stocznia okazala się nierentownym interesem, który wygenerował straty o wartości 150jp czyli przewyższające jej całą wartość. Straty zostają pokrywane z pieniędzy podatników i mija sobie kilka lat.Wartość stoczni jest już o kilkadziesiąt procent mniejsza powiedzmy 60jp straty dwukrotnie większe 300 jp i pozostaje pytanie co zrobić? Załóżmy, że dostaniemy dotacje 40jp na wyrównanie poprzediej wartości i na pokrycie zadłużenia do 150jp. Czy to coś zmieni? Czy dotacje, które dostaniemy da ktoś tak o ? Czy jednak politycy też będą musieli dać w przyszłości coś np Czechą, gdy one będą chciały ratować jakis nierentowny biznes. Bo po 5 latach od dotacji może się okazać, że sytułacja wróci do punktu wyjścia.Tyle, że rząd nie będzie miał okazji już sprzedać tego bo dobrej cenie.Drugiej dotacji już nie dostanie więc bedzie trzeba albo dodrukować pieniądze co przełoży się na inflację, wzrost wskaźnika CPI i i spadek np. cen obligacji, więc i przeloży się to na reszcie państwowego przemysłu i budowania infrastruktury no i jeszcze kilka innych rzeczy, które nieuchronnie nastąpiąsmiling smiley)

Tosia
I mam to w dupie, że jakiś zideologizowany pajac pod nazwą Nyse, nazwie mnie tak, czy inaczej!
Czyżby grinning smiley

21-05-2009 - 16:02:54

Wszystko możan zideologizować i właśnie to się robi, jeśli chodzi o prywatyzację, szczególnie wśród zwolenników UPR.

Nyse, jeśli gówno Cię obchodzą Twoje korzenie, to już umarłeś i nia mam co z trupem dyskutować. Chyba że polskie korzenie, to nie Twoje korzenie, więc tez nie mam co dyskutować z obcym o Polsce, tym bardzie, że nie wiem, jakie są te Twoje korzenie.

21-05-2009 - 18:07:43

Tosiu co ty za przeproszeniem bełkoczesz? Nawiedzony patriota jest największym problemem dla kraju, gdyż podejumuje decyzje blędne dla siebie,kraju a czasami innych jeżeli jest to demokracja.Daleko ze swoimi poglądamy narodowo-socjalistycznymi nie zajedziesz.Powiem ci więcej twoi narodowi idole na opowiadaniu bajeczek o miłości dla kraju robią niezle pieniądze, gdyż lud który reprezentujesz jest zbyt ciemny, żeby zaglębić się w to co ich otacza.

22-05-2009 - 09:40:49

Nie jestem żadnym socjalistą. Socjalizm polega na zabieraniu innym. Ja jestem za chrześcijańskim komunizmem, a to wielka różnica, bo chcę oddać swoje i nie mam zamiaru zabierać nikomu niczego. Socjalizm i komunizm polega na przymusie, natomiast nie jest socjalizmem, jeśli ludzie sami dają na jakiś cel.

W Polsce jest sytuacja, kiedy państwo posiada olbrzymie dobra zabrane wcześniej, posiada nasze pieniądze i nimi rozporządza. I nie można dyskutować na temat tego, czy zabierać ludziom, czy nie, bo to już się stało. Dyskutujemy, co zrobić z tym zabranym dobrem. I uważam, że jeśli pieniądze idą na polskie sprawy, to jest dobrze. I zawsze będę popierać takie inicjatywy. Kwestią zasadniczą jest, to aby przetać wreszcie zabierać ludziom pieniądze.

Nawiedzeni patrioci - największym problemem! the finger smiley Przestań, bo brzuch zaczyna mnie boleć.

I nie mam żadnych idoli. Nawet p. JKM okazał się dziwny, bo najpierw krzyczał, ze stocznie nie mogą być dotowane, a teraz, gdy są sprzedane, to krzyczy, że dlaczego inwestor chce produkować statki. Więc o co chodzi? Wydawło mi się, że chodzi o sprawy czysto finansowe, więc co chodzi JKM ,to że prywaciarz będzie produkował statki. P. JKM statków nie lubi, czy co? Zupełnie nie rozumiem.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 22-05-2009 09:41 przez Tosia.
Anonimowy użytkownik

22-05-2009 - 10:14:36

Cała ta kasa nam zrabowana dawno jest jzu rozkradziona... A jak by nawet nie byla to jest milion wazniejszych spraw od tej cholernej stoczni.

22-05-2009 - 12:03:29

xsior Napisał(a):
> Cała ta kasa nam zrabowana dawno jest jzu
> rozkradziona... A jak by nawet nie byla to jest
> milion wazniejszych spraw od tej cholernej
> stoczni.

Milion? To myślę, że bez trudu wymienisz dziesięć.
Anonimowy użytkownik

22-05-2009 - 12:29:36

1) Drogi
2) Policja
3) Wojsko
4) Ochrona Środowiska
5) Fundusz Emerytalny żeby spłacic zobowiazania ZUSu
6) Odprawy dla zwalnianych urzedasow (pacta sur servanda!)
7) Inne drobiazgi

"Milion" to był skrot myslowy.

22-05-2009 - 13:56:01

xsior Napisał(a):
> 1) Drogi
> 2) Policja
> 3) Wojsko
> 4) Ochrona Środowiska
> 5) Fundusz Emerytalny żeby spłacic zobowiazania
> ZUSu
> 6) Odprawy dla zwalnianych urzedasow (pacta sur
> servanda!)
> 7) Inne drobiazgi
>
> "Milion" to był skrot myslowy.

Odprawy dla zwalnianych urzędasów?! Toś się popisał.
Ochrona Środowiska the finger smiley Pękam ze śmiechu. To jest chyba jedyna dziedzina w Polsce, która jest świetnym stanie, to własnie środowisko naturalne.
Drogi?! A co? Dróg nie ma, czy co?
ZUS, jak również policja i wojsko jest ważnym problemem.
Ale gdzie ten milion ważniejszych spraw o stoczni. Widzisz, jak ideologizujesz i ulegasz propagndzie? Popraw się. I to natychmiast.
Anonimowy użytkownik

22-05-2009 - 14:05:10

Tosia Napisał(a):
> Popraw się. I to natychmiast.

8) Przymusowa edukacja. Jak czytam niektore posty niektorych osob to nachodzi mnie wrazenie ze socjalizm nie jest momentami taki zly.

Co do drog nie skomentuje bo to Ty zes sie popisala.
Co do odpraw dla urzedasow ja wiem ze Ty bys najchetniej rozstrzelala kazdego kto sluzy obecnemu i poprzedniemu systemowi, ale ja jako prawicowiec trzymam sie rzymskich zasad prawa i uwazam ze jak PRL i IIIRP obiecaly odprawy to trzeba je wreczyc, bo to sa konkretne zobowiazania. Dokladnie na tej samej zasadzie co nie nalezy grzebac przy emeryturach.

22-05-2009 - 15:22:07

xsior Napisał(a):
> Tosia Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Popraw się. I to natychmiast.
>
> 8) Przymusowa edukacja. Jak czytam niektore posty
> niektorych osob to nachodzi mnie wrazenie ze
> socjalizm nie jest momentami taki zly.
>
> Co do drog nie skomentuje bo to Ty zes sie
> popisala.
> Co do odpraw dla urzedasow ja wiem ze Ty bys
> najchetniej rozstrzelala kazdego kto sluzy
> obecnemu i poprzedniemu systemowi, ale ja jako
> prawicowiec trzymam sie rzymskich zasad prawa i
> uwazam ze jak PRL i IIIRP obiecaly odprawy to
> trzeba je wreczyc, bo to sa konkretne
> zobowiazania. Dokladnie na tej samej zasadzie co
> nie nalezy grzebac przy emeryturach.

Trzymaj się tego prawa. Każdy bezpożnik musi mieć coś, czego będzie się trzymał, bo inaczej upadnie.

Ja mam gdzieś prawo i ponad prawo stawiam sprawiedliwość i jeśli prawo jest niesprawiedliwe, to w cholerę z nim. I niby dlaczego w tej dziedzinie trzeba dotrzymać, a np. przedsiębiorcy od początku lat 90-tych co chwila muszą zmieniać wszystko, bo zmieniaja się przepisy i obciążenia?! Też zakładali działalność w określonych ramach prawnych i nikt się nad nimi nie rozczula i nie uważa, że nalezy im to zrekompensować.
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6138, Posty: 45249, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.