Irlandia - podwyżka podadkowthumbs down

Wysłane przez lon 

23-04-2009 - 19:48:02

Mieszkam w Dublinie i widze jak panstwo wykorzystuje to, ze mamy kryzys podnoszac kolejny raz podatek dochodowy o 1%.
Od maja podatek bedzie wynosil juz 22%, rok temu mielismy 20%. Rzad tlumaczy sie tym, ze jest kryzys i brakuje pieniedzy w budzecie panstwa.
Dziwi mnie tylko rozumowanie, ze jesli mamy kryzys kiedy ludzie maja mniej pieniedzy, zarabiaja mniej niz powinni poniewaz nie ma podwyzek panstwo podnosi podatki sprawiajac, ze spoleczenstwo bedzie jeszcze biedniejsze. Czy nie jest to powiekszanie kryzysu? Przeciez jesli spoleczenstwo jest bogate to wydaje wiecej, panstwo zarabia wiecej i nie mozemy mowic o kryzysie finansowym. Panstwo powinno obnizyc a nie podnosic podatki w czasach kryzysu, uczyniajac spoleczenstwo bogatszym i w ten sposob walczyc z kryzysem. Niezrozumiala jest dlka mnie taka taktyka rzadow.
Mamy kryzys a panstwo nas dobija wiekszymi podatkami walczac w ten sposob z kryzysem. Chore...

Wydaje mi sie, ze rzady roznych krajow nie tylko Irlandii maja teraz pretekst do tego zeby sciagac wieksze podatki, zaslaniajac sie kryzysem i koniecznoscia takiego dzialania.
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6252, Posty: 45455, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.