Co mnie wkurza

Wysłane przez WMW 

21-04-2009 - 20:08:17

"Inteligentne" kraje starają się być samowystarczalne zwiększając eksport nie import.
Chronią rodzime firmy wiadomo ludzie mają pracę państwo pieniądze z podatków.
Ale nie w Polsce
Tutaj wszystkie firmy wyprzedaje się zagranicznym inwestorą a ludzie pracują za naprawdę niewielkie pieniadze, no bo w końcu komu lepiej dac więcej Niemiec - Niemcowi, czy Niemiec - Polakowi.
Inni się poprostu bogaca na nas a my robimy za nieporównywalne stawki jakie panują u nich (może z paroma wyjątkami).

A taka firma cały wypracowany kapitał sciąga do siebie tak że państwo nie skorzysta na tym za wiele (no chyba ze ktoś w łape dostanie to się cieszy).

Poczekajmy tylko na monopol i niewolnictwo
Francuzi wykupili bodajrze juz wszystkie cementownie w Polsce a niektóre wykupili tylko po to żeby ZAMKNĄĆ aby im konkurencji nie robiły obecnie już dyktują ceny.
Energetyke sprzedajmy Niemcom i co dalej
Polska stanie się jeszcze biedniejsza i nasze społeczeństwo również

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-04-2009 20:57 przez WMW.

21-04-2009 - 22:10:01

to się nazywa protekcjonizm i kolejny raz kulą w płot - to jest bardzo nieliberalne

przy tym warto jednak dodać że ze względów strategicznych państwo mogłoby w niektórych kwestiach określać pewne dodatkowe zasady... np. aby dywersyfikować import ropy, państwo mogłoby obciążyć import z Rosji podatkiem który byłby automatycznie subwencją dla importu z innych krajów. Wysokość powinan być zależna od stopnia uzależnienia od Rosji - im bardziej sytuacja politycznie bezpieczna, tym mnie jmieszania się w wolny rynek... tj. jeśli nie brakuej chętnych do importu z Norwegii na przykład, to nie trzeba ich dodatkowo zachęcać... panstwo musi tylko okresać na bierząco, że z tego państwa nie chcemy więcej niż 30% i od tego pułapu zaczynamy przeciwdziałać, itp. itd.

Sapienti sat.
Anonimowy użytkownik

21-04-2009 - 23:11:28

e7th04sh Napisał(a):
-------------------------------------------------------

> panstwo musi tylko okresać na
> bierząco, że z tego państwa nie chcemy więcej
> niż 30% i od tego pułapu zaczynamy
> przeciwdziałać, itp. itd.

Tak mniej wiecej UE handluje wieprzowina. Fajnie jest?

22-04-2009 - 11:28:03

A mnie wkurwiają ludzie, którzy chodzą na spacer z psami do lasu i puszczają zwierzęta, żeby sobie swobodnie biegały. No po prostu wkurwia mnie to. Musiałem to gdzieś napisać, sorry. winking smiley

22-04-2009 - 16:58:47

xsior, możesz opisać dokładnie jak to też UE handluje to wieprzowiną?

Sapienti sat.

22-04-2009 - 18:46:47

e7th04sh Napisał(a):
> to się nazywa protekcjonizm i kolejny raz kulą w
> płot - to jest bardzo nieliberalne
>

Co z tego że nie liberalne czyli co ??
skoro nie liberalne to sprzedajmy naszą gospodarkę a my cieszmy się że mozemy robić u kogoś kto chce po prostu wyzyskiwać obcokrajowców

Czy to jest aby dobre rozumowanie.
A to przeciwdziałanie powyzej importu 30% to nie jest protekcjonizm tylko czesciowy??

I tu nie chodzi tylko o sprowadzanie surowców które sami potrafimy wyprodukować i to w niższych cenach dając jednoczesnie pracę
ale również o to że nasza rodzima gospodarka jest przejmowana przez obcokrajowców a my z tego nic nie mamy (jak również i Polska).
I czy to nie doprowadzi do tego że po prostu inne kraje będą na nas wywierać wpływy czy poprostu nas wyzyskując

22-04-2009 - 18:57:50

WMW brakuje Ci wiedzy

kompletny liberalizm jest najlepszy dla wszystkich, a izolowanie sotsuje się wobec wrogów a nie wobec siebie

państwo odizolowane odpada z wyścigu, staje się słabe i zostaje zmuszone do powrotu na zasadach swoich wrogów

dlatego wrogowie ze sobą handlują - bo jeśli dwa państwa się obrażą, to albo spolaryzują cały świat, albo obydwa po prostu stracą i ich decyzja osłabi tylko ich nawzajem

jeśli chcesz izolować, to kogoś - i starasz się jak najwięcej państw mieć po swojej stronie

Sapienti sat.

22-04-2009 - 19:07:57

Widze ze się nie zrozumieliśmy.

Czy korzystne jest dla nas POLAKÓW jak sprzedajemy naszą gospodarkę obcym krają???
I czy korzystne jest dla nas importowanie towarów z innych krajów jeśli sami mozemy je wytworzyć taniej jednoczesnie dając pracę i zyski dla państwa ??

A liberalizm tak się składa ze wiem co to jest ale to nie znaczy ze wszystkiemu mam przyklaskiwać co jest "lieralne" tylko dlatego że ....
jest liberalne gdzie tu sens.
No chyba ze wg. was o to chodzi
Jak dla mnie liberalizm to system poglądów powstał bo ktoś kiedyś nie zgadzał się z pogladami innych a czemu ja miałbym się zgadzać z poglądami liberalnymi w 100 %

A to czy liberalizm jest najlepszy tego nie wiem jak wszystko ma swoje plusy i minusy.
Ale wiem jedno jak narazie żaden system czy model rozumowania się nie sprawdził czemu miało by być inaczej z liberalizmem ??

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 22-04-2009 19:16 przez WMW.
Anonimowy użytkownik

22-04-2009 - 21:29:36

e7th04sh

wiesz co to są kwoty importowe?
Musieli to wprowadzic bo gdyby przy rownoczesnym wprowadzeniu cen gwarantrowanych nie zrobic kwot importowych to wtedy by swinki w Europie wyginely. A tak to sie trzyma. JESZCZE.

WMW Napisał(a):
Czy korzystne jest dla nas POLAKÓW jak sprzedajemy naszą gospodarkę obcym krają???

Korzystne jest nie tylko dla Polakow, ale i dla wszystkich sprzedawac drogo i kupowac tanio. I tego sie trzeba trzymac.
Nawiasem:
PO zrealizowala 3% planu prywatyzacyjnego na ten rok i postanowili prywatyzowac przez licytacje grinning smiley podali to na 10 miejscu w wiadomosciach, o tym ze JKM mowi o tym od 20 lat nikt nie wspomnial, za 20 lat jest wiec szansa ze zaczniemy myslec o wyjsciu z UE grinning smiley
Wprawdzie sprawa sie tyczy wyprzedazy jedynie 25% udzialow, ale o zasade chodzi.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 22-04-2009 21:30 przez xsior.

22-04-2009 - 21:53:11

Jakie cementowanie, jakie stocznie co my niby z tego mamy? Tak czujesz, że to nasze? "Wszystko" co nasze ma dotacje z podatków, bo jest nierentowne, a więc nas nie wzmacnia a osłabia. Tam nie jestem pewien czy wszystko, ale prawie wszystko to już tak :-)

Wystarczy, że pozbędziemy się socjalu i podatków dochodowych to Francuzi inwestujący u nas wyrzekną się swojego obywatelstwa ;-) Dać znacznie więcej na nasze wojsko i policję by tworzyć coś mocnego. I nie przejmować się czy nasze czy wasze, bo bez wojska szybko może być nienasze ;-)

22-04-2009 - 22:40:43

WMW Napisał(a):

> Ale wiem jedno jak narazie żaden system czy model
> rozumowania się nie sprawdził czemu miało by
> być inaczej z liberalizmem ??

bo jest najlepszy...

G.
Lewartow, Kohne, Stoltzman, Kalkstein, Szechter, Dikman, Bucholtz, Berman etc...

22-04-2009 - 22:43:30

xsior, ale to co innego

ja uważam, że rząd ma prawo z powodów politycznych regulować kwestie importu i eksportu... co innego jak się ustala jakoś gwarantowane ceny i kwoty importowe, to to już jest bzdura nie z tej ziemi

natomiast jeśli sprowadzamy ropę tylko z Rosji, to Rosjanie mają guzik do kopania nas... brakiem prądu smiling smiley A więc aby nie stać się prowincją rosyjską, musimy mieć jakieś zabezpieczenie

pobudki są polityczne, a nie ekonomiczne

Sapienti sat.

22-04-2009 - 23:05:00

xsior Napisał(a):

> Korzystne jest nie tylko dla Polakow, ale i dla
> wszystkich sprzedawac drogo i kupowac tanio.

Z tym się zgodzę ale na chwilę obecną to NAS wykupują.
A jaki np. niemiec czy francóz wyłoży coś na np. Polska kultórę czy na co kolwiek.
Główne stanowiska obsadzi rodakami a polacy beda robić za marne grosze.

Prywatyzacja TAK wiadomo prywatny własciciel lepiej zadba o swoje niż państwo ale nie sprzedawanie "POLSKI" Niemcom czy francuzą.
Zwykły Kowalski na tym nic nie zyska może tylko stracić.
załóżmy że wykupia nas do tego stopnia ze będa na nas wywierać presje gospodarcze uzależnimy się od nich.
I tak za dużą presje wywierają już teraz na nas Niemcy:
Polska wykłada miliony na rozwój kultóry niemieckiej w Polsce
Niemcy mają kilka ZAGWARANTOWANYCH miejsc w rządzie (bez wyborów)
Więc jak się uzaleznimy od reszty bedzie tak dobrze ?? Niech Rosja szantażuje ze zakreci nam kurek z gazem, Niemcy jak dochłapią się do energetyki będa straszyć ze prod odetną, a Francuzi już teraz monopol wprowadzili.
Czy to sprawi ze bedziemy silni ??

"Jakie cementowanie, jakie stocznie co my niby z tego mamy?"

O żadnych stoczniach nie pisałem a co z tego mamy ze firmy są nasze ??
Wypracowany kapitał zostaje u nas, sa miejsca pracy, państwo ma większe dochody To i na wojsko się znajdzie.

22-04-2009 - 23:28:52

WMW
Z tym się zgodzę ale na chwilę obecną to NAS wykupują.

A za 20 lat my będziemy kupować ICH.

WMW
A jaki np. niemiec czy francóz wyłoży coś na np. Polska kultórę czy na co kolwiek.

Każdy, który poczuję potrzebę, albo będzie mu się to opłacać. Polska naprawdę da się lubić.

WMW
Główne stanowiska obsadzi rodakami a polacy beda robić za marne grosze.

No to będą robić za marne grosze, widocznie takie mają kwalifikacje i do tego się nadają. Prywatny właściciel najczęściej jednak dba o firmę jak najlepiej i bardziej mu się będzie opłacać zatrudnić Polaka na dane stanowisko w Polsce, niż rodaka. Z oczywistych powodów. BTW. W Polsce nie ma przymusu pracy.

WMW
załóżmy że wykupia nas do tego stopnia ze będa na nas wywierać presje gospodarcze uzależnimy się od nich.

A jak Ci cegła jutro na głowę spadnie? Lepiej nie wychodź z domu.

WMW
Niemcy mają kilka ZAGWARANTOWANYCH miejsc w rządzie (bez wyborów)

Nie w rządzie, a w sejmie. Chyba, że to jakaś nowa teoria spiskowa, o której nie wiem.

WMW
Wypracowany kapitał zostaje u nas, sa miejsca pracy, państwo ma większe dochody To i na wojsko się znajdzie.

Jak już ta nasza cementownia będzie własnością Francuza, to miejsc pracy nie będzie? Podatki będzie płacił we Francji, czy jak?
Anonimowy użytkownik

22-04-2009 - 23:40:31

e7th04sh Napisał(a):

> natomiast jeśli sprowadzamy ropę tylko z Rosji,
> to Rosjanie mają guzik do kopania nas... brakiem
> prądu smiling smiley A więc aby nie stać się prowincją
> rosyjską, musimy mieć jakieś zabezpieczenie
>
> pobudki są polityczne, a nie ekonomiczne

Ja nie rozumiem na swiecie jest od ch..a firm energetycznych, i jestes pewien ze zadna z nihc nie zajmie sie braniem gazu z Norwegii?

22-04-2009 - 23:45:23

I znowu realia przemawiają na moją korzyść. Najwyraźniej przemysł nie patrzy na to tak jak należy, bo uzależnia się od dostaw rosyjskiej energii i od czasu do czasu niedźwiedź groźnie pomrukuje

Sapienti sat.

23-04-2009 - 00:01:08

Oddać surowce w prywatne ręce i po kłopocie. To przecież jasne. I niech się dostawcą dogaduje z producentem/wydobywcą surowca co i po ile. Ja jestem konsumentem i jako taki zainteresowany jedynie w niskiej cenie surowca i jego dobrej jakości. A czy będę ropę, gaz czy inny surowiec dostawał z Rosji, Kazachstanu, Australii lub innej Nigerii, jest mi - konsumentowi - kompletnie obojętne. Chęć zysku spowoduje że dostawcy będą mi pewnie tą ropę na plecach z Marsa przynosić. Co mnie to obchodzi? Nie róbmy z tego jak komuniści sprawy ogólnopaństwowej, a nawet międzynarodowej. Socjalizm jak wiadomo to ustrój który walczy bohatersko z problemami które sam sobie stwarza, nie znanymi w innych, normalnych ustrojach.

23-04-2009 - 00:07:44

No tak, gratuluję. Nie wiem czy pan ogląda wiadomości... Poszę się zainteresować sytuacją Ukrainy, zanim ochoczo i raźnie pozwoli Pan przyłączyć Polskę w całości do Rosji. Oczywiście nie de iure tylko de facto.

Sapienti sat.

23-04-2009 - 00:22:37

Nie rozumiem. Czy chodzi panu o mój wpis? Co ma do tego Ukraina i tamtejsze patologie? Jeśli gaz z Rosji będzie powiedzmy za drogi, to przecież wezmę sobie go od innego dostawcy z Albanii czy skąd. Popyt określa podaż.

23-04-2009 - 01:03:28

To dlaczego tak się boimy tego, że Rosja zakręci kurek? Przecież powinniśmy wtedy po prostu zainwestować w alternatywy.

Proszę pana, to jest infrastruktura, umowy, poczucie bezpieczeństwa. Straty spowodowane wygaszeniem pieca hutniczego są ogromne.

Nawet gdyby Rosja nigdy nei zagroziła czymś takim, nawet gdyby otaczały nas same przyjazne i godne zaufania kraje, to rząd powinien pilnować, by nigdy gospodarka nie była uzależniona od obcej woli politycznej. Dopóki między Moskwą a Waszawą są granice, dopóki są to dwa odrębne rządy, dwa odrębne państwa, dopóty nie możemy sprowadzać całego paliwa z tego kraju.

Sapienti sat.

23-04-2009 - 01:46:16

"My", czyli kto? Naród? Państwo? Społeczeństwo? O tym właśnie mówię że nie całe państwo ma się tym przejmować tylko dostawcy. Ci którzy się tym zajmą i będą chcieli mieć z tego zyski. Jeśli wygaśnie wielki piec, to co to mnie albo pana obchodzi? Takich wielkich pieców powstanie za jeden wygaszony pięć nowych. Nie moje straty tylko dostawcy, kto by to nie był. Myślę że jestem tu na forum ludzi którzy rozumieją działanie wolnego rynku. Jeśli dostawca nie wywiąże się z umowy, zniszczy infrastrukturę, to to też jest tylko jego problem. Ja jako konsument, rozwiążę z nim umowę i przejdę do kogoś kto tego nie zrobił, a też dostarcza gaz czy ropę. Będzie tylko zacierał ręce. A co mnie obchodzi przegrany w tym wyścigu? Niech płaci za to że zerwał umowę, stracił poczucie bezpieczeństwa itd. To jest ryzyko wkalkulowane w grę. Zagrałeś , przegrałeś, wypadasz. Dlaczego ja mam tu być stratny? Tak długo jak dostawca będzie mi oferował niskie ceny, to nic mnie nie obchodzi kto nim jest. Jeśli będą to sami Rosjanie, to będę wybierał pomiędzy dostawcami rosyjskimi. Jeśli zakręcą kurek, to popyt określa podaż. Tak szybko jak to tylko możliwe, przeskoczę na przykład na dostawcę z Norwegii, czy Mozambiku. A co mnie to obchodzi?
Anonimowy użytkownik

23-04-2009 - 07:21:55

e7th04sh Napisał(a):
> I znowu realia przemawiają na moją korzyść.
> Najwyraźniej przemysł nie patrzy na to tak jak
> należy, bo uzależnia się od dostaw rosyjskiej
> energii i od czasu do czasu niedźwiedź groźnie
> pomrukuje

Przemysl jest calkowicie kontrolowany przez panstwo.

23-04-2009 - 14:26:31

Logos Napisał(a):
> > Z tym się zgodzę ale na chwilę obecną to NAS
> wykupują.
>
>
> A za 20 lat my będziemy kupować ICH.

Równie dobrze za 20 lat moze panu "cegła spaśc na głowe za 20 lat"
Wystarczy porównać zarobki jakie są u nas a jakie są u nich
Równie dobrze Polska moze stać się za 20 lat samą klasą robotniczą
>
> A jaki np. niemiec czy francóz wyłoży coś na
> np. Polska kultórę czy na co kolwiek.
>
>
> Każdy, który poczuję potrzebę, albo będzie mu
> się to opłacać. Polska naprawdę da się
> lubić.

Dla przykładu lubię Szwajcarie to ide wybulić pieniądze na nich....

> Główne stanowiska obsadzi rodakami a polacy beda
> robić za marne grosze.
>
>
> No to będą robić za marne grosze, widocznie
> takie mają kwalifikacje i do tego się nadają.
> Prywatny właściciel najczęściej jednak dba o
> firmę jak najlepiej i bardziej mu się będzie
> opłacać zatrudnić Polaka na dane stanowisko w
> Polsce, niż rodaka. Z oczywistych powodów. BTW.
> W Polsce nie ma przymusu pracy.

Z tym się zgadzam

> załóżmy że wykupia nas do tego stopnia ze
> będa na nas wywierać presje gospodarcze
> uzależnimy się od nich.
>
>
> A jak Ci cegła jutro na głowę spadnie? Lepiej
> nie wychodź z domu.

Dla przykładu bogate kraje inwestujące w biednych krajach wykupujące ich gospodarke (mimo że również przez prywatne firmy)
Wywierają nacisk na dane kraje przykładem moze być USA prubójące przejać zasoby ropy

> Niemcy mają kilka ZAGWARANTOWANYCH miejsc w
> rządzie (bez wyborów)
>
>
> Nie w rządzie, a w sejmie. Chyba, że to jakaś
> nowa teoria spiskowa, o której nie wiem.

Z tego co wiem rządzie, ale mniejsza o to nawet jeśli w sejmie to czy to jest zgodne nawet z konstytucją która zakłada równosć ???
I czy to nie jest nacisk jaki rząd Niemiecki wywarł na naszym kraju ?

>
> Wypracowany kapitał zostaje u nas, sa miejsca
> pracy, państwo ma większe dochody To i na wojsko
> się znajdzie.
>
>
> Jak już ta nasza cementownia będzie
> własnością Francuza, to miejsc pracy nie
> będzie? Podatki będzie płacił we Francji, czy
> jak?

Na przykładzie samej cementowni:
Cześc wykupiono i produkcja nadal działa a częsc wykupiono i ZAMKNIĘTO tylko dlatego aby nie robiły konkurencji to dażenie do monopolu a ich nie obchodzi czy ktoś straci pracę czy bedzie prakowałe tego "cementu" wyprodukuja tyle ile im się bedzie opłacać.
A podatki firmy: zagraniczne mają większe ulgi niż krajowe a śmieszne jest to że "polskie stocznie zamkneli bo nie mieli pieniędzy na restrukturyzacje a chcieli wspierać motoryzacje zagranicznych firm.....

A pieniądze wypracowane weźmie do SIEBIE nie zostawi ich u nas bo jaki miałby w tym interes ?? no chyba ze wykupi kolejną fabrykę

23-04-2009 - 14:29:23

WMW Napisał(a):
> Logos Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > > Z tym się zgodzę ale na chwilę obecną to
> NAS
> > wykupują.
> >
> >
> > A za 20 lat my będziemy kupować ICH.
>
> Równie dobrze za 20 lat moze panu "cegła spaśc
> na głowe za 20 lat"
> Wystarczy porównać zarobki jakie są u nas a
> jakie są u nich
> Równie dobrze Polska moze stać się za 20 lat
> samą klasą robotniczą
> >
> > A jaki np. niemiec czy francóz wyłoży coś
> na
> > np. Polska kultórę czy na co kolwiek.
> >
> >
> > Każdy, który poczuję potrzebę, albo będzie
> mu
> > się to opłacać. Polska naprawdę da się
> > lubić.
>
> Dla przykładu lubię Szwajcarie to ide wybulić
> pieniądze na nich....
>
>
> > Główne stanowiska obsadzi rodakami a polacy
> beda
> > robić za marne grosze.
> >
> >
> > No to będą robić za marne grosze, widocznie
> > takie mają kwalifikacje i do tego się
> nadają.
> > Prywatny właściciel najczęściej jednak dba
> o
> > firmę jak najlepiej i bardziej mu się będzie
> > opłacać zatrudnić Polaka na dane stanowisko
> w
> > Polsce, niż rodaka. Z oczywistych powodów.
> BTW.
> > W Polsce nie ma przymusu pracy.
>
> Z tym się zgadzam
>
> > załóżmy że wykupia nas do tego stopnia ze
> > będa na nas wywierać presje gospodarcze
> > uzależnimy się od nich.
> >
> >
> > A jak Ci cegła jutro na głowę spadnie?
> Lepiej
> > nie wychodź z domu.
>
> Dla przykładu bogate kraje inwestujące w
> biednych krajach wykupujące ich gospodarke (mimo
> że również przez prywatne firmy)
> Wywierają nacisk na dane kraje przykładem moze
> być USA prubójące przejać zasoby ropy, lub inne kraje inwestujące np. w Afryce przez ich działalnosc bieda tam się TYLKO pogłebia
Im nie zalezy na rozwoju naszego kraju tylko na własnym interesie.

>
>
> > Niemcy mają kilka ZAGWARANTOWANYCH miejsc w
> > rządzie (bez wyborów)
> >
> >
> > Nie w rządzie, a w sejmie. Chyba, że to
> jakaś
> > nowa teoria spiskowa, o której nie wiem.
>
> Z tego co wiem rządzie, ale mniejsza o to nawet
> jeśli w sejmie to czy to jest zgodne nawet z
> konstytucją która zakłada równosć ???
> I czy to nie jest nacisk jaki rząd Niemiecki
> wywarł na naszym kraju ?
>
> >
> > Wypracowany kapitał zostaje u nas, sa miejsca
> > pracy, państwo ma większe dochody To i na
> wojsko
> > się znajdzie.
> >
> >
> > Jak już ta nasza cementownia będzie
> > własnością Francuza, to miejsc pracy nie
> > będzie? Podatki będzie płacił we Francji,
> czy
> > jak?
>
> Na przykładzie samej cementowni:
> Cześc wykupiono i produkcja nadal działa a
> częsc wykupiono i ZAMKNIĘTO tylko dlatego aby
> nie robiły konkurencji to dażenie do monopolu a
> ich nie obchodzi czy ktoś straci pracę czy
> bedzie prakowałe tego "cementu" wyprodukuja tyle
> ile im się bedzie opłacać.
> A podatki firmy: zagraniczne mają większe ulgi
> niż krajowe a śmieszne jest to że "polskie
> stocznie zamkneli bo nie mieli pieniędzy na
> restrukturyzacje a chcieli wspierać motoryzacje
> zagranicznych firm.....
>
> A pieniądze wypracowane weźmie do SIEBIE nie
> zostawi ich u nas bo jaki miałby w tym interes ??
> no chyba ze wykupi kolejną fabrykę
Anonimowy użytkownik

23-04-2009 - 15:50:39

WMW Napisał(a):

> Im nie zalezy na rozwoju naszego kraju tylko na
> własnym interesie.

No a cos Ty chcial? Żeby oni kupowali firme i dokladali do interesu? Po primo jak kupuja z licytacji to im sie nie oplaca zamknac, a jak juz musza zamknac to znacyz ze to jest nierentowne, a jak jest cos nierentowne to znaczy ze to jest niepotrzebne i bardzo dobrze ze zamykaja!

23-04-2009 - 16:05:12

xsior Napisał(a):
> WMW Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Im nie zalezy na rozwoju naszego kraju tylko na
> > własnym interesie.
>
>
> No a cos Ty chcial? Żeby oni kupowali firme i
> dokladali do interesu?

Dlatego uważam że nie jest to korzystne przynajmniej nie w taki sposób
chca inwestować niech założą nową firmę, czy wybudują fabrykę i niech działają na równych prawach z naszymi firmami bo na chwilę obecną zagraniczne firmy mają większe ulgi niż nasze.

Po primo jak kupuja z
> licytacji to im sie nie oplaca zamknac, a jak juz
> musza zamknac to znacyz ze to jest nierentowne, a
> jak jest cos nierentowne to znaczy ze to jest
> niepotrzebne i bardzo dobrze ze zamykaja!

A opłaca im się kupić jak jest nie rentowne ??

[www.youtube.com]
Anonimowy użytkownik

23-04-2009 - 17:40:22

WMW Napisał(a):
> Dlatego uważam że nie jest to korzystne
> przynajmniej nie w taki sposób
> chca inwestować niech założą nową firmę, czy
> wybudują fabrykę i niech działają na równych
> prawach z naszymi firmami bo na chwilę obecną
> zagraniczne firmy mają większe ulgi niż nasze.

Ależ ja jestem całkowicie za likwidacją ulg podatkowych. To znaczy - ja jestem za natychmiastowym i calkowitym zlikwidowaniem podatkow ciazacych na wszystkich przedsiebiorstwach! To jest pierwsza sfera opodatkowania jaka nalezy zlikwidowac.

> A opłaca im się kupić jak jest nie rentowne ??

Z licytacji kupia za taka cene jaka jest oplacalna. A jak jest nierentowny zaklad nalezacy do skarbu panstwa to co Twoim zdaniem nalezy z nim zrobic?

23-04-2009 - 18:09:50

xsior Napisał(a):

>
> Z licytacji kupia za taka cene jaka jest
> oplacalna. A jak jest nierentowny zaklad nalezacy
> do skarbu panstwa to co Twoim zdaniem nalezy z nim
> zrobic?

No to dalej na przykładzie cementowni która była RENTOWNA nie szła pod licytacje po prostu wykupili i zrobili to co chcieli (zamkneli a wszystkich zwolnili)
Jak jest nie rentowna to tak jak mówisz tylko jedno powinno ją czekać bo tworzenie sztucznych miejsc pracy nic nie załatwi ale nie o to chodzi.

W pewnym sensie stajemy się od nich zależni (jak chociaż branża motoryzacyjna groziła ze jak państwo nie da pakiety ratunkowego to wywalą ludzi a rząd się boi że zwiększy się bezrobocie).
To wykupywanie "nas" na pewno nie wyjdzie nam na dobre.
Anonimowy użytkownik

23-04-2009 - 18:18:15

WMW Napisał(a):

> No to dalej na przykładzie cementowni która
> była RENTOWNA nie szła pod licytacje po prostu
> wykupili i zrobili to co chcieli (zamkneli a
> wszystkich zwolnili)
> Jak jest nie rentowna to tak jak mówisz tylko
> jedno powinno ją czekać bo tworzenie sztucznych
> miejsc pracy nic nie załatwi ale nie o to
> chodzi.

Ale to jest inna sprawa. W Polsce zeby cos sprywatyzowac powoluje sie komisje przetargowe, i w ten sposob firma o wartosci mln sprzedana zostaje za 100 tys + 100 tys do podzialu na komisje pod stolem... na licytacji by takich numerow nie bylo.

> W pewnym sensie stajemy się od nich zależni (jak
> chociaż branża motoryzacyjna groziła ze jak
> państwo nie da pakiety ratunkowego to wywalą
> ludzi a rząd się boi że zwiększy się
> bezrobocie).
Alez to jest wina negocjacji ze zwiazkami zawodowymi, ktore sa legalnie dzialajacymi grupami o charakterze przestepczym! I tego, że politycy sie przejmuja słupkami. Do ku**y nedzy nie bedzie normalnie w tym kraju, dopoki to polityk zabiega o poparcie ludu, a nie lud o dobrego polityka...

23-04-2009 - 19:06:24

No ale wybiegliśmy troche po za temat
Pomijając działanie prywatyzacji i reszte:
chciałbym wiedzieć jakie PLUSY widzisz w tym, że wykupuja nasza gospodarke obcokrajowcy badz jakie korzysci mogły by wyniknąć z tego w przyszłosci ??

A także jakie plusy są w importowaniu towarów które możemy sami wyprodukować bądz mamy ich nadprodukcje a są jeszcze sprowadzane (np. mięso )
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6140, Posty: 45271, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.