Dość gadania! Zróbmy coś!

Wysłane przez luxek 

21-04-2009 - 01:15:45

Chciałem postawić kwestię tego co można by zrobić poza gadaniem. Na razie tylko słyszę o wspaniałości ustroju jaki ma nastąpić w libertariańsko - monarchistycznej rzeczywistości, ale jakoś tylko na gadaniu się kończy. Dawniej człowiek nie czekał tylko brał się za bary z realiami i robił co musiał. Czy mam czekać aż ten system zbankrutuje? To jest alternatywa? Może to potrwa jeszcze pięć lat? Może dziesięć? Skąd mam wiedzieć? A może znowu przyjdzie jakiś Keynnes, czy Friedmann i przedłuży jego żywot? Potem co? Rewolucja? Wojny? Mordy? Powszechna bieda z nędzą? Dojdzie Lepper do władzy? Czy ktoś taki. Też możliwe. A my co? Będziemy się na to patrzeć i znosić rządy jakobinów robiących porządek z nami, czy z przeciwnikami ustroju powszechnej szczęśliwości, czyli kolejnej odmiany socjalizmu? I wszystkimi innymi zresztą też? Gadaniem świata nie zmienimy. Zróbmy coś! Może kontrrewolucję! Ale dziś!!! Nie czekajmy do jutra! Dość czekania! Najwyższy czas! przywrócić normalność. Nie chcę czekać do czasu aż wszyscy ludzie zmądrzeją, czyli do świętego nigdy. Ad kalendas Graekas. Pod okupacją nazistów wysadzano np. pomniki w powietrze. Sabotowano. Mordowano co znamienitszych okupantów, np Kutscherę. Podobnie za Stalina. Jeśli jesteśmy pod okupacją to dajmy im znać że naród żyje i się im sprzeciwia. Wysadźmy jakiś pomnik unii europejskiej. Chcę jak najszybciej żyć i potem umrzeć w ustroju normalnym. Macie jakieś propozycje?
Anonimowy użytkownik

21-04-2009 - 11:47:43

[www.platforma.org]
[www.pis.org.pl]

Zapraszam do agitacji.

21-04-2009 - 19:39:38

Ludzie muszą zrozumieć, że rządy biurokratów są dla nich niekorzystne, że wcale nie zapewniają bezpieczeństwa i że możliwa jest prostsza organizacja społeczeństwa.
Jak to zrobić? Wychowywać nowe pokolenie - homo sovieticusy powolutku wymierają. W głowach tych, często jakże szacownych, ludzi nie mieści się, że państwo może ograniczyć kontrolę i zmniejszyć podatki. "Nie starczy na emerytury", mawiają. "Marzenie ściętej głowy".
Są straceni, bo często on nas starsi - od młodszych nie chcą się uczyć.

Na wychowanie młodego pokolenia są dwa sposoby:
1. jakość, ale nie ilość - mieć własne dzieci i wychować je na ludzi szanujących wolność
2. ilość, ale nie jakość - odnaleźć tubę i regularnie nią trąbić, że jedyne uczciwe rozwiązanie to wolny rynek

Przykładem tego drugiego działania jest ciągła agitacja JKM, czy niedawny sukces Martina Lechowicza.

Potrzeba więcej takich Lechowiczów. Muszą organizować obozy jak to robi Koliber [www.camp.koliber.org] i szkolić młode kadry.

Nie można tak od razu przejąć władzy. Pokolenie 50' i 60' (ale obawiam się, że i 70') rządzące teraz krajem musi przejść do historii.
Wspaniale ujmuje to Ron Paul - to musi być Rewolucja Dusz.

21-04-2009 - 21:59:04

ponoć Żydzi ktorych wywozili do Oświęcimia wiedzieli, że jadą na rzeź... ; i co ? i nic- dali się zamknąć w obozie koncentracyjnym i dali się zagazować; poddali się dobrze zorganizowanej niemieckiej robocie; z nami będzie tak samo...

22-04-2009 - 00:13:32

RE: xsior - "Zapraszam do agitacji" To jest właśnie to o co mi chodzi. Po co się użerać z głupkami. Kolejna gadanina. Tam są przecież albo głupcy albo złodzieje. Złodzieje się przekonać nie dadzą, a głupkom i tak nie wytłumaczysz.
RE: elgreco - Obawiam się że masz rację. Jeśli do tego dojdzie to wolę sobie wtedy sam palnąć w łeb. Przynajmniej będę miał wolność wyboru może nie czasu ale sposobu śmierci. Jeszcze by tego brakowało żeby mi powiedzieli kiedy i jak mam umrzeć.
RE: ekowaty - Praca u podstaw potrwa wieki, bez gwarancji sukcesu i bez radości z owoców. Zamiast homo sovieticus rośnie homo europeaus. Potem pewnie inny mutant i tak bez końca. Dzieci zdążą Ci odebrać zanim je wychowasz. I oddadzą na wychowanie wesołkom. W szkole zatrują poprawnością polityczną. Na wychowanie dzieci nie znajdzie człowiek zagoniony w niewolniczej pracy na nich ani czasu, ani sposobów. Wychowa telewizja. "Rewolucja dusz". Czyli czekanie aż ludzie zmądrzeją, czyli ad kalendas Graekas, więc nic nowego. Chodzi o to że nie wierzę że nastąpi "Rewolucja dusz". Jak wiadomo systemy padają z powodów ekonomicznych. Tylko Wałęsa wierzy że dokonał jakieś "Rewolucji dusz" i obalił komunizm.

22-04-2009 - 00:58:18

Żydzi Niemcy Polacy ... czyli ogólnie ludzie mają wbudowany w organizmie wrodzony optymizm ... który powoduje że do końca wierzymy w to "że się jakoś ułoży" A inni to wykorzystują do sterowania masami - mając świadomość istnienia tego "bakcyla optymizmu"

I nie dotyczy to jedynie Żydów, żeby nie przypomnieć chociażby naszych dzielnych oficerów - elitę tego narodu, którzy w liczbie około 20 tysięcy dali się potulnie zaprowadzić do piwnic i lasów na rozstrzelanie przez NKWD.

Odnośnie "Róbmy coś"

Zmiana ustroju powinna nastąpić metodami pokojowymi. Nie żyjemy pod żadną okupacją ... nie ma terroru mordów możesz wyemigrować bez przeszkód podróżować po świecie

Nie używajmy określeń okupacja .. bo to zraża ludzi

Ogólnie odnoszenie się do okupcji, III rzeszy Żydów jest nieadekwatne i passe

Pokazujmy jak może być ... jak było każdy (raczej)wie

Zapomnijmy o monarchii, to póki co nierealne ... prędzej wpędzimy się w ustrój dyktatorski niż monarchię

Będziemy mieli prędzej Łukaszenkę czy Chaweza niż Kazimierza Odnowiciela

oby tylko tych - a nie jakiegoś nowego Polpota

Zasada trójpodziału władz jest dobra byleby nie stała się karykaturą ... tak jak ma to obecnie miejsce w Polsce

z rozpasaną legislaturą ... zdegenerowanym sądownictwem i rozczłonkowaną władzą wykonawczą

Dążenie do republikańskiego ustroju jest już bardziej realne ... i możliwe do wykonania

Ustroju z silnym prezydentem - tworzącym rząd i odpowiadającym za swoje działania a nie karykaturą prezydenta bez prerogatyw wyrywajacego sobie z premierem krzesło ....

ustroju z parlamentem liczącym max 100 posłów - i 20 senatorów i jasnymi zasadami iż przy projektach ustaw się nie majstruje (bo sie nie ma o tym pojęcia) tylko się przyjmuje albo odrzuca

no i sędziami - elitę prawniczą a nie gromadę biednych ludzi zrzucających się na papier do drukarki (bo się właśnie skończył)

A Ludzie są już zmęczeni i chętnie podpiszą się pod nową konstytucją .... której treść można dosyć szybko ustalić

zwróćcie wagę jak szybko PO zebrało 500 tyś podpisów pod referendum nad zmianą konstytucji

tyle że później sprawę klasycznie olali

a ludzie pragną zmian ... b ich potrzebują .. tęsknią za światłym przywództwem

Referendum nad nową konstytucją ... 500 tyś może milion -2 miliony podpisów i te bezwolne parlamentarne koczkodany nie będą miały innego wyjścia jak przegłosować proponowane zmiany ... sami doskonale wiedzą że system w jakim przyszło im działać (który sami stworzyli) jest o kant .... potłuc

Tak się zmienia system ... i tworzy historię

22-04-2009 - 12:45:49

Notaris !
Co według Ciebie musiałoby być abys uznał Polske za okupowaną ?
Flaga eurosojuza powiewa nad nami, sejm i senat z wywieszonymi ozorami zmieniają prawo ściśle pod dyrektywy brukselskie a usłużny "polski" sędzia tego pilnuje- czego chcesz wiecej aby uznać Polskę za okupowana...

22-04-2009 - 13:15:34

Notaris!
"Nie używajmy określeń okupacja .. bo to zraża ludzi" - to twoje słowa . Nie bój się ! Nazywaj rzeczy po imieniu, takimi jakimi są; nie bój się, że to zrazi kogoś albowiem okupacja jest FAKTEM.

22-04-2009 - 13:21:32

I jeszcze jedno NOTARIS, kiedy to zmiana ustroju odbyła sie metodami pokojowymi bo sobie nie przypominam -słaby jestem z historii ? Mam nadzieję, że nie uważasz za zmianę ustroju u nas kiedy, to socjaliści oddali władzę obecnym stalinowcom.
Anonimowy użytkownik

22-04-2009 - 13:32:00

luxek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> RE: xsior - "Zapraszam do agitacji" To jest
> właśnie to o co mi chodzi. Po co się użerać z
> głupkami. Kolejna gadanina. Tam są przecież
> albo głupcy albo złodzieje. Złodzieje się
> przekonać nie dadzą, a głupkom i tak nie
> wytłumaczysz.

Na tamtych stronach jest duzo ludzi ktorzy zbladzili - mysla ze PO i PiS to prawica. Trzeba ich do UPR przekonac. Mysle ze jak na eurowybory pojdzie 15% to bedzie dobrze. Wygra Po, ale jak nasz elektorat sie zmobilizuje, to te 200-250 tys glosow powinno dac kilka miejsc w europarlamencie. I te miejsca trzeba wykorzystac przed wyborami do sejmu.

22-04-2009 - 13:45:22

odnośnie okupacji - polecam Wikipedię

[pl.wikipedia.org]

uznajesz definicje podane tamże za tożsame z obecną sytuacją Polski ?

pozwalam sobie niezgodzić się z Tobą

a tak wogóle pod określeniem okupacja ludzie w Polsce rozumieją

[pl.wikipedia.org]

co nijak nie ma sie do naszej obecnej sytuacji

No cóż pokojowo system zmieniono wielokrotnie na przestrzeni dziejów

Przemiany po 1989 i nie mówię tylko o Polsce:

Poza tym Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Węgry, Czechy, (rozpad Czechosłowacji) - to wszystko tylko w XX w

Chiny - tam z komuny w latach 60 wprowadzono obecnie kapitalizm jaki nie śni się nawet Amerykanom

Afryka w latach 60 - pokojowa dekolonizacja - skutek powiedzmy marniutki - ale przemiany pokojowe były faktem

Australia, Nowa Zelandia, Kanada, Indie - a w konsekwencji dalszy rozpad Indiii na Indie i Pakistan

Chile - oddanie władzy przez Pinocheta - obecnie "dupokracja"

dalej nie chce już mi się wymieniać ....

A flagę UE sami na maszt żeśmy wnieśli - jak ją zdejmiemy nikt nam (póki co) głowy nie urwie

22-04-2009 - 15:48:00

w wikipedii podają określenia okupacja wojenna i okupacja pokojowa - sama okupacja nie jest opisana ale można się doszukać, że zasadniczym elementem tego pojęcia jest "wprowadzenie tam swojej władzy" co chyba w Polsce ten proces jest bardzo widoczny poprzez oddawanie władzy ustawodawczej i sądowniczej .

22-04-2009 - 15:55:00

Jeśli chodzi o przemiany po 1989 roku to chyba nie najlepszy przykład; system w Polsce się nie zmienił to jedynie socjaliści oddali władzę stalinowcom smiling smiley

22-04-2009 - 23:45:19

"Notaris" pisze żeby zbierać podpisy pod referendum lub zmianę konstytucji. Aby zmieniać rzeczywistość drogą pokojową. Mam tu trzy zastrzeżenia.
1. Nawet jeśli uda się zebrać podpisy to ONI i tak muszą tą konstytucję potem uchwalić, podpisać etc. I zapewne znajdą mnóstwo wymówek aby coś tam zasadniczo pozmieniać. Będą to pewnie niby kosmetyczne, formalne zmiany z nazwy. Poza tym konstytucja gdyby miała być nawet tylko w ograniczonej formie, to dla NICH są to rewolucyjne zmiany. Zastanów się pan co pan proponujesz. Pacjenta zwanego Polską należy leczyć przez ingerencję chirurgiczną, a pan mówisz o terapii powiedzmy w sanatorium o nazwie "Republika". Lepsze jest wrogiem dobrego. To polepszy sytuację, ale nie uzdrowi systemu. Tak więc za dwadzieścia powiedzmy lat, będzie to co jest z powrotem. Każde referendum zaś przeprowadziliby za chwilę jeszcze raz, aż do pożądanego przez NICH skutku.
2. Zmniejszenie liczby posłów? Likwidację senatu? Przecież gadają o tym od dwudziestu lat i nie mogą tego zrobić, chociaż są zawsze pełni dobrych chęci, szczególnie przed wyborami. I teraz pod wpływem jakiegoś projektu ustawy to zrobią? Tzw. prawo się przecież dla NICH nie liczy. Ważny jest doraźny interes, jak w każdej dupokracji. SAMI, jak pan zresztą powiadasz, przynieśli taki projekt zmiany konstytucji i nie poddali go pod obrady. Tak samo było z projektem prezydenta Łodzi Kropiwnickiego odnośnie wolnego od pracy dnia święta Trzech Króli. Mniejsza teraz o cel tej ustawy, ale tam było też bodajże milion podpisów. I co? I jedno wielkie nic. Nie uchwalili tego. Więc nawet jeśli przyniesiemy taki dla nich rewolucyjny projekt konstytucji (dla nas bardzo umiarkowany), to go wepchną pod dywan.
3. Konstytucja, nawet jeśli zaczęła by obowiązywać, nie byłaby przestrzegana, tak jak nie jest przestrzegana dzisiejsza. Mieli by ją gdzieś i w końcu nawnosili by tyle swoich poprawek, że byłoby po staremu. A w tej sprawie znaleźliby wspólny język. Wszyscy. Poza tym, jeśli wejdziemy, (nie daj Panie Boże) do unii europejskiej, to i tak będzie nieważna. Bruksela ponad wszystko. A ja chcę mieć Monarchię Absolutną, a nie konstytucyjną.

Odnośnie okupacji. Dupokracja to taki ustrój w którym każdy jest przekonany że tak jak jest musi być, bo wprowadziła obecną sytuację w życie rzekomo jakaś większość i ona ją akceptuje i pewnie już wie co robi. Choć mi jakieś rozwiązanie się nie podoba, to widocznie większości tak. To zniewala ludzi, takie myślenie. Człowiek jest "zwierzęciem" stadnym i nie chce odstawać zanadto. Więc pójdzie na zatracenie, jeśli idzie całe stado. Rząd polski kolaboruje z okupantami z Brukseli i poprzez propagandę rozgłasza że jest super. Więc wydaje się że nie jest źle, bo nasi przecież dbają tam o polskie interesy w dalekiej Brukseli. Tak więc co się dziwić że nie ma rozstrzeliwań. Zresztą w ich własnym interesie. Bo każda akcja wywołuje kontreakcję. Więc w obawie o własne d... znieśli i karę śmierci i najbardziej jaskrawe dokuczliwości, jak łagry czy egzekucje. Póki co nie czują się jeszcze zbyt pewnie, ale już przecież w nowym traktacie kara śmierci za zamieszki jest. Żeby się już nikt nie buntował. Jak bardzo elity rządzące oddaliły się od ludzi widać po referendach konstytucyjnych i po przepychaniu cichaczem na siłę traktatu reformującego. Bez zgody obywateli krajów unijnych. Nawet się boją ich spytać o zdanie. A jak JKM był z podziękowaniami i kwiatami z wizytą u ambasadora Irlandii, to go wyrzucili. Zamiast się cieszyć z suwerennej woli narodu irlandzkiego wyrażonej w referendum. Czy tak postępuje władca, czy okupant?

P.S. Przepraszam za zbyt długi wpis.

23-04-2009 - 13:45:36

Masz rację Luxek, system demokratyczny nie nadaje się do naprawy chorego organizmu Polski, trzeba szukać innych rozwiązań a jestem pewien,że mamy do tego prawo albowiem urodziliśmy się w Polsce, mieszkamy tu, obchodzi nas przyszlość naszych dzieci tu są groby naszych przodków obchodzi nas los naszych dziadków i rodziców; i nikt nam nie zatka gęby jakimis frazesami o demokracji, gdzie banda warchołów zrobiła sobie z podatników dojną krowę...
Anonimowy użytkownik

23-04-2009 - 15:47:15

a to dalej siedzmy na dupie i myslmy jak tu przejac wladze, skoro w systemie demokratycznym jest to niemozliwe.. Thatcher i Reagan doszli do wladzy w demokratycznych wyborach, to i UPR moze.

23-04-2009 - 16:40:25

ano siedzimy i czekamy, aż ktoś coś za nas zrobi... , ale nikt za nas tego nie zrobi; może trzeba czekać na odpowiedni moment (i organizować się ) jak duch bojowy w naród wstąpi; musi się pogłębić kryzys...

23-04-2009 - 16:41:22

Brawo xsior ! Też tak uważam - mamy gadać że jest źle .... czy coś robić... ja wolę robić

Do Luxek

1. Nikt nie mówi że będzie lekko - wiadomo że na obecnym systemie dorobiła się cała masa cwaniaków i łatwo władzy nie odda. Jednak fakt że nie będzie łatwo nie zwalnia nas z obowiązku próbowania - jak pisze Elgreco dla naszych dzieci i wnuków.

Oni nie dadzą władzy .. będą oszukiwać i próbować przeciągać sprawę ... ależ to oczywiste - ale oznacza tylko tyle że musimy im patrzeć na ręce. Jeśli nie będziesz dochodzić swoich praw ... zginiesz obojętnie czy w demokracji monarchii czy tyranii

Obecnie ludzie machają rękami bo nie zależy im na dochodzeniu swoich praw .... bo ONI zawsze wygraja... Jacy ONI? - po drugiej stronie też są ludzie ... tez nie znają przepisów, też im się czasem nie chce, są bardziej bezczelni - pewni siebie... ale wszystkich rozumów nie podjęli... a zakładamy iż jesteśmy sprytniejsi od nich - my ludzie którzy wiemy jaki cel chcemy osiągnąć

a kropla drąży skałę

No więc jak ja to widzę

Trzeba ludziom przedstawić projekt ustawy - zmiany konstytucji a ponieważ nie mamy przedstawicieli w parlamencie musimy zbierać podpisy zbierać i się organizować - taka platforma internetowa jak ta - ma sens - zobaczcie jak nieliczni górnicy potrafią się zorganizować i najechać warszawkę ... a co my gorsi ??

Zakładając że uda nam się zorganizować 500 tysięcy podpisów możemy już uważać się za poważną siłę polityczną skupiona wokół jakiejś idei - i dalej rozgrywać tę grę

Jak nie przyjmą w sejmie projektu - będziemy się dalej zastanawiali...

wg takiego scenariusza:

NIE PRZYJĘLI NASZEGO PROJEKTU

- kto nie przyjął ??
- Marszałek - trzyma w szufladzie
- acha - no to szykujemy wniosek na marszałka - do Trybunału Stanu (złamał konstytucję) Prokuratury - bo złamał ustawę i jak trzeba do Trybunału Europejskiego - w sumie za coś tam w Strasbourgu biorą NASZĄ Kasę NIE ?
- nie zadziała - no to uszykujemy pokojową manifestację - marsze gwiaździste - mamy prawo bo oni depczą nasze prawo

2 Likwidacja senatu i odchudzenie sejmu to nie postulat - to konieczność - i do załatwienia jak przedstawimy nasz projekt konstytucji

a jak - patrz punkt 1

3. Konstytucja Nie jest przestrzegana?

Zbyt radykalny wniosek - ja uważam że obecna konstytucja jest po prostu zła - zbyt obszerna - wzajemnie sprzeczna i przez to mozliwe są obejscia

jeśli konstytucja ma 15 artykułów - nie masz możliwości migania się od jej postanowień -

Zresztą TK co chwila uchyla bzdurne ustawy - a że te małpoludy w sejmie produkują ustawy szybciej niż TK je uchyla - to inna inszość

uważam że TK jest w miarę najzdrowszą częścią tego systemu ... stawiali się nawet komuchom w osiemdziesiątych latach .... a jak się odchudzi konstytucję - będzie grało ... uwierzcie mi

I na koniec nie oszukujmy się - ludziom jest generalne dobrze w tym systemie - wiec nie liczmy na rewolucje kontrrewolucje rewolty i tego typu pierdoły

póki jest micha jest gdzie mieszkać i pracować - szafa gra - ludzie pamiętają jak było za komuny - a było fatalnie - teraz jest w porównaniu z latami 80 tymi (moje lata mlodości) BAJKA

a my możemy powiedzeć - będzie JESZCZE LEPIEJ - DUUUŻO LEPIEJ - tylko uwierzcie że można

i tak róbmy - a się uda
Anonimowy użytkownik

23-04-2009 - 17:28:03

a ja uwazam ze powinno powstac jakies sotwarzyszenie czy instytucja, bioraca kase z ue i zajmujaca sie promowaniem przedsiebiorczosci i ideii wolnorynkowych. Wiecie - jak zalozyc firme, jak sieo rientowac na rynku i takie tam. Kasy trzeba wziasc duzo zeby dobrze ja ywpromowac. I przed wyborami ta wspaniala instytucja wlacza sie w kampanii po stronie UPR. I kilka procent jest smiling smiley

24-04-2009 - 00:15:25

A więc co? Zabieramy się do pisania konstytucji?

24-04-2009 - 10:04:22

gdzies widziałem link do konstytucji Michalkiewicza...

24-04-2009 - 10:11:10

http://reod.ovh.org/upr/konstytucja.html

24-04-2009 - 15:06:39

ja bym zaczął od przepchnięcia tego odchudzenia sejmu i ciachnięcia senatu

jak się zrobi cały projekt to mniejsze może być poparcie

jednocześnie z głównym i popularnym postulatem można dopchnąć ostrożnie jakieś drobne i dla większości obojętne zmiany

Sapienti sat.

24-04-2009 - 15:24:09

a prezydencki ustrój ?

Cały ten syf z wyrywaniem sobie krzeseł przez Kaczyńskiego i Tuska wywołuje niesmak i przede wszystkim u zwykłych ludzi ... a to dobry pretekst do wprowadzenia nowej konstytucji

Uważam że projekt Michalkiewicza jest b dobrym materiałem do tej dyskusji.

25-04-2009 - 03:00:42

Projekt może i dobry, ale tylko jako wstęp oczywiście. Nie jako pole do dalszej dyskusji. Jeśli więc uznamy go za pierwszy krok do normalności to nie ma tu o czym debatować tylko trzeba działać. Później się zajmiemy jego dalszym rozwojem. Co dalej? Zbieramy podpisy? Czy ktoś już tego nie zrobił wcześniej? "Najwyższy czas!" np.? Trzeba by ogłosić akcję że chcemy je zebrać choćby tu na forum. I pójdzie w świat.

27-04-2009 - 18:20:26

Ja bym zrobił to tak.
1) W pierwszej kolejności zlikwidowałbym wszystkie oddziały UPR w Polsce.Poza jednym głównym.Ograniczonym co do wybranych jedynie osób.
2) Zamiast wydawać pieniądze na prowadzenie niczego nie wnoszących oddziałów partyjnych.Zbierać i inwestować pieniądze na jedną solidną kampanie, którą należałoby zaaplikować w kryzysowym momencie dla polskiego rządu i polityków.Czyli ograniczyć maksymalnie koszty, zbierać środki i czekać
3) Wprowadzić opłaty za korzystanie ze wszystkich serwisów o tematyce wolnorynkowej w Polsce.Wtedy lecwactwo chcąc coś wiedzieć, będzie musiało zapłacić.Wóz albo przewóz.I to dotyczy wszystkich.Chcesz wiedzieć co się dzieje.Płać! 10 zł miesięcznie za korzystanie z tego np. serwisu to nie jest wielki wydatek, sponsorowanie lewactwa kosztuje 80% dochodów..
4) Wytyczać sprawy sądowe(odpłatnie) i robić afery, jeżeli złamana zostanie konstytucja.A to się dzieje notorycznie
5) Wynając ludzi i zapewnić dobre utrzymanie z pieniędzy finansowanych ze stron internetowych i przynależności partyjnych.Oraz wprowadzić zasadę,że w razie wygranej UPR-u i zmianie systemu politycznemu.1Miliard do podziału na tych, którzy uczestniczyli przy jego zmianie..To zachęci ludzi, bo w przeciwnym razie to nikt nie ruszy d**y z fotela.Albo ruszy 30 osób.
6) Połączyć się z partiami wolnorynkowymi(international) i spróbować stworzyć lobby jak robią to lewacy.Może i jakaś kasa wpadnie.
7) Zbierać informacje o lokalnych władzach i możliwościach mających na celu atak polityczny.
8) Wypuszczać kolejne strony o różnych tematykach i lobbować ku sobie profesjonalistów.
9) Trzymać się jasno swoich zasad i ważnych informacji nie wygłaszać na publicznych stronach.
10) W sprawach kluczowych kontaktować się za pomocą telefonów.To ograniczy koszty, zwiększy tajemnice przekazu i lewactwo będzie miało problemy ze zlokalizowaniem problemu.
11)Zapisywać się do innych partii Politycznych.Prowokować, podpuszczać i ciągnąć kasę.A jednocześnie udawać, że jest się nieświadomym niczego lewakiem.Może kogoś uda się złamać.Oczywiście nie każdy może to zrobić, bo wydostać dane o kims to żaden problem, więc ci co są już w UPR...
12) Po czasie starać się przyciągać do siebie ogłupionych lewaków i wmawiać jak wiele robią dla kraju.
13) Zbierać cykliczne informacje dotyczące stanu gospodarczego,prawnego, politycznego.Analizować sytułacje i zdrowo oceniać szanse i możliweości.
Partia, która mając garstkę ludzi, nie może zwać się Unią Polityki Realnej bo co to za realna polityka jak żołnieży brak.
14) Zwiększać zasięg pism prawicowych.Otwierać sieci kiosków z prawicową prasą, jeżeli znajdą się fundusze i osoby chcące ją propagować
15) Raz na jakiś czas wynajmować akwizytorów politycznych i roznosić ulotki o stanie polskiej gospodarki i faktycznej polityki.Papier jest tańszy niż koszt utrzymania biura.Mówiąc trywialnie " Zaśmiecać domy i klatki schodowe - tematyką wolnorynkową i położyć na to solidny nacisk!!Byle z głową To się może udać.I zwiększyć zainteresowanie.A dla nich Otworzyć jedną bezpłatną strone z ograniczonymi i archiwalnymi informacjami, poczekać aż ludzie się połapią i liczyć, że zechcą łaskawie odpalić 10zł na funkcjonowanie dalszej strony.
16) Dogadywać się z deweloperami .I ogranizować masowe spotkania informujące ludzi o tym w jakim bagnie żyją i jak to zmienić.W dużych miastach jest wiele takich miejsc a jeżeli zamieszkują je ludzie, ktorzy już do czegoś doszli - zapewne zechcą wspólpracować a napewno chociaż posłuchać.
17) Czekać na dalszy rozwój rzeczy i w miare sił wzmacniać swoje możliwości i zasięg.
Anonimowy użytkownik

27-04-2009 - 19:13:16

NYSE Napisał(a):
> Ja bym zrobił to tak.
> 1) W pierwszej kolejności zlikwidowałbym
> wszystkie oddziały UPR w Polsce.Poza jednym
> głównym.Ograniczonym co do wybranych jedynie
> osób.
> 2) Zamiast wydawać pieniądze na prowadzenie
> niczego nie wnoszących oddziałów
> partyjnych.Zbierać i inwestować pieniądze na
> jedną solidną kampanie, którą należałoby
> zaaplikować w kryzysowym momencie dla polskiego
> rządu i polityków.Czyli ograniczyć maksymalnie
> koszty, zbierać środki i czekać
> 3) Wprowadzić opłaty za korzystanie ze
> wszystkich serwisów o tematyce wolnorynkowej w
> Polsce.Wtedy lecwactwo chcąc coś wiedzieć,
> będzie musiało zapłacić.Wóz albo przewóz.I
> to dotyczy wszystkich.Chcesz wiedzieć co się
> dzieje.Płać! 10 zł miesięcznie za korzystanie
> z tego np. serwisu to nie jest wielki wydatek,
> sponsorowanie lewactwa kosztuje 80% dochodów..
> 4) Wytyczać sprawy sądowe(odpłatnie) i robić
> afery, jeżeli złamana zostanie konstytucja.A to
> się dzieje notorycznie
> 5) Wynając ludzi i zapewnić dobre utrzymanie z
> pieniędzy finansowanych ze stron internetowych i
> przynależności partyjnych.Oraz wprowadzić
> zasadę,że w razie wygranej UPR-u i zmianie
> systemu politycznemu.1Miliard do podziału na
> tych, którzy uczestniczyli przy jego zmianie..To
> zachęci ludzi, bo w przeciwnym razie to nikt nie
> ruszy d**y z fotela.Albo ruszy 30 osób.
> 6) Połączyć się z partiami
> wolnorynkowymi(international) i spróbować
> stworzyć lobby jak robią to lewacy.Może i
> jakaś kasa wpadnie.
> 7) Zbierać informacje o lokalnych władzach i
> możliwościach mających na celu atak
> polityczny.
> 8) Wypuszczać kolejne strony o różnych
> tematykach i lobbować ku sobie
> profesjonalistów.
> 9) Trzymać się jasno swoich zasad i ważnych
> informacji nie wygłaszać na publicznych
> stronach.
> 10) W sprawach kluczowych kontaktować się za
> pomocą telefonów.To ograniczy koszty, zwiększy
> tajemnice przekazu i lewactwo będzie miało
> problemy ze zlokalizowaniem problemu.
> 11)Zapisywać się do innych partii
> Politycznych.Prowokować, podpuszczać i
> ciągnąć kasę.A jednocześnie udawać, że jest
> się nieświadomym niczego lewakiem.Może kogoś
> uda się złamać.Oczywiście nie każdy może to
> zrobić, bo wydostać dane o kims to żaden
> problem, więc ci co są już w UPR...
> 12) Po czasie starać się przyciągać do siebie
> ogłupionych lewaków i wmawiać jak wiele robią
> dla kraju.
> 13) Zbierać cykliczne informacje dotyczące stanu
> gospodarczego,prawnego, politycznego.Analizować
> sytułacje i zdrowo oceniać szanse i
> możliweości.
> Partia, która mając garstkę ludzi, nie może
> zwać się Unią Polityki Realnej bo co to za
> realna polityka jak żołnieży brak.
> 14) Zwiększać zasięg pism prawicowych.Otwierać
> sieci kiosków z prawicową prasą, jeżeli
> znajdą się fundusze i osoby chcące ją
> propagować
> 15) Raz na jakiś czas wynajmować akwizytorów
> politycznych i roznosić ulotki o stanie polskiej
> gospodarki i faktycznej polityki.Papier jest
> tańszy niż koszt utrzymania biura.Mówiąc
> trywialnie " Zaśmiecać domy i klatki schodowe -
> tematyką wolnorynkową i położyć na to solidny
> nacisk!!Byle z głową To się może udać.I
> zwiększyć zainteresowanie.A dla nich Otworzyć
> jedną bezpłatną strone z ograniczonymi i
> archiwalnymi informacjami, poczekać aż ludzie
> się połapią i liczyć, że zechcą łaskawie
> odpalić 10zł na funkcjonowanie dalszej strony.
> 16) Dogadywać się z deweloperami .I ogranizować
> masowe spotkania informujące ludzi o tym w jakim
> bagnie żyją i jak to zmienić.W dużych miastach
> jest wiele takich miejsc a jeżeli zamieszkują je
> ludzie, ktorzy już do czegoś doszli - zapewne
> zechcą wspólpracować a napewno chociaż
> posłuchać.
> 17) Czekać na dalszy rozwój rzeczy i w miare
> sił wzmacniać swoje możliwości i zasięg.
Anonimowy użytkownik

27-04-2009 - 19:13:49

NYSE Napisał(a):
> Ja bym zrobił to tak.
> 1) W pierwszej kolejności zlikwidowałbym
> wszystkie oddziały UPR w Polsce.Poza jednym
> głównym.Ograniczonym co do wybranych jedynie
> osób.

Chodzi Ci o stworzenie zwartej, kadrowej partii o celach wyborczych jak Republikanie? To jest calkiem dobry pomysl. Ja dodatkowo proponuje przekształcenie lokalnych oddzialow UPR w roznorakie stowarzyszenia blisko z UPR zwiazane mogace brac kase z UE. Przykladem takiego stowarzyszenia, ale dzialajacego niezaleznie od UPR jest KoLiber, ma nawet 2 poslow i senatora, w tym p. ministra Czumę.

> 3) Wprowadzić opłaty za korzystanie ze
> wszystkich serwisów o tematyce wolnorynkowej w
> Polsce.Wtedy lewactwo chcąc coś wiedzieć,
> będzie musiało zapłacić.Wóz albo przewóz.I
> to dotyczy wszystkich.Chcesz wiedzieć co się
> dzieje.Płać! 10 zł miesięcznie za korzystanie
> z tego np. serwisu to nie jest wielki wydatek,
> sponsorowanie lewactwa kosztuje 80% dochodów..

Hmmm... Dobry pomysl. Motloch leci na elitarnosc. Ale trzeba ludziom oglosic ze UPR to partia dla elity, i ze uwazamy ze to ludziom powinno zalezec na posiadaniu madrych poslow, a nie poslom na stolkach, wiec w interesie glosujacych jest poznac ich zdanie. Niezly trik marketingowy winking smiley

> 4) Wytyczać sprawy sądowe(odpłatnie) i robić
> afery, jeżeli złamana zostanie konstytucja.A to
> się dzieje notorycznie

Zaraz bedzie watek na zglaszanie takich przypadkow, roznorakich ustaw itp. Mam nadzieje ze "gora" tego forum z p. Januszem na czele pociagnie swoje sznurki zeby te przepisy przejrzec i zglosic (moze p. Michalkiewicz pomoze?)

> 5) Wynając ludzi i zapewnić dobre utrzymanie z
> pieniędzy finansowanych ze stron internetowych i
> przynależności partyjnych.Oraz wprowadzić
> zasadę,że w razie wygranej UPR-u i zmianie
> systemu politycznemu.1Miliard do podziału na
> tych, którzy uczestniczyli przy jego zmianie..To
> zachęci ludzi, bo w przeciwnym razie to nikt nie
> ruszy d**y z fotela.Albo ruszy 30 osób.

A skad ten miliard grinning smiley ? Co do wynajecia ludzi - po primo musi byc dziennik z akredytacja do Sejmu (wogle: czy Najwyzszy Czas! ma akredytacje?), po secundo proponuje Radio w shoutcascie, w sumie takie amatorskie to sam pewnie odpale po maturach bo sie tym kiedys zajmowalem, ale ja mowie o powaznej rozglosni na powaznym serwerze, prowadzonej przez powaznych ludzi z powaznymi goscmi i powaznymi audycjami. PiS ma RM, PO ma RMF FM, my tez bysmy mieli smiling smiley i po tercjo to jakis specjalistow od PR, robienia show - nie chodzi o PR w stylu PO, oni maja utrzymac poparcie, wiec pieprza 3 po 3, nam jest potrzebny PR w postaci "niewazne jak mowia, wazne zeby po nazwisku". Bo problemem jest calkowity brak UPR w mediach!

> 6) Połączyć się z partiami
> wolnorynkowymi(international) i spróbować
> stworzyć lobby jak robią to lewacy.Może i
> jakaś kasa wpadnie.

Mozna zaprosic Rona Paula do Polski.

> 7) Zbierać informacje o lokalnych władzach i
> możliwościach mających na celu atak
> polityczny.

Siac zamet i probowac wkrecic tuz przed wyborami kilku poslow do partii oferujac im jedynki. To powinno zrobic szumu i nabic kilka procent - ale tlyko na czas kilkunastu dni. Wiec trzeba to robic w ostantniej chwili przed wyborami. Piskorski np spieprzyl sprawe, o SD juz nikt nie pamieta, a mogl wbic w wyborach nawet ze 3%.

> 8) Wypuszczać kolejne strony o różnych
> tematykach i lobbować ku sobie
> profesjonalistów.

UPR SPAM!!! grinning smiley To taktyka na dzien dzisiejszy stosowana, nie przynosi zadnego pozytku
Co do profesjonalistow - pisalem - Cejrowski, Kazik, Ziemkiewicz... Wyjsc do przedsiebiorcow, gwiazd showbiznesu - to durnie, tym gwiazdkom liczy sie tlyko kasa, jak zrozumieja ze beda placic o wiele mniejsze podatki to nas popra.

> 9) Trzymać się jasno swoich zasad i ważnych
> informacji nie wygłaszać na publicznych
> stronach.

Zasada nr. 1: Cel uswieca srodki :] A moglbys sprecyzowac co to 'wazne informacje'?

> 10) W sprawach kluczowych kontaktować się za
> pomocą telefonów.To ograniczy koszty, zwiększy
> tajemnice przekazu i lewactwo będzie miało
> problemy ze zlokalizowaniem problemu.

W sprawach kluczowych kontaktowac sie osobiscie, upewnic sie w braku podsluchow.

> 11)Zapisywać się do innych partii
> Politycznych.Prowokować, podpuszczać i
> ciągnąć kasę.A jednocześnie udawać, że jest
> się nieświadomym niczego lewakiem.Może kogoś
> uda się złamać.Oczywiście nie każdy może to
> zrobić, bo wydostać dane o kims to żaden
> problem, więc ci co są już w UPR...
> 12) Po czasie starać się przyciągać do siebie
> ogłupionych lewaków i wmawiać jak wiele robią
> dla kraju.

Tak jak proponowalem - forum PiSu, forum PO, do dziela!

> 13) Zbierać cykliczne informacje dotyczące stanu
> gospodarczego,prawnego, politycznego.Analizować
> sytułacje i zdrowo oceniać szanse i
> możliweości.
> Partia, która mając garstkę ludzi, nie może
> zwać się Unią Polityki Realnej bo co to za
> realna polityka jak żołnieży brak.
> 14) Zwiększać zasięg pism prawicowych.Otwierać
> sieci kiosków z prawicową prasą, jeżeli
> znajdą się fundusze i osoby chcące ją
> propagować
> 15) Raz na jakiś czas wynajmować akwizytorów
> politycznych i roznosić ulotki o stanie polskiej
> gospodarki i faktycznej polityki.Papier jest
> tańszy niż koszt utrzymania biura.Mówiąc
> trywialnie " Zaśmiecać domy i klatki schodowe -
> tematyką wolnorynkową i położyć na to solidny
> nacisk!!Byle z głową To się może udać.I
> zwiększyć zainteresowanie.A dla nich Otworzyć
> jedną bezpłatną strone z ograniczonymi i
> archiwalnymi informacjami, poczekać aż ludzie
> się połapią i liczyć, że zechcą łaskawie
> odpalić 10zł na funkcjonowanie dalszej strony.
> 16) Dogadywać się z deweloperami .I ogranizować
> masowe spotkania informujące ludzi o tym w jakim
> bagnie żyją i jak to zmienić.W dużych miastach
> jest wiele takich miejsc a jeżeli zamieszkują je
> ludzie, ktorzy już do czegoś doszli - zapewne
> zechcą wspólpracować a napewno chociaż
> posłuchać.
> 17) Czekać na dalszy rozwój rzeczy i w miare
> sił wzmacniać swoje możliwości i zasięg.

Eeee z tymi ulotkami to lipa. Swego czasu samoobrona wydawala gazete z gigantycznym nakladem i rozwalala po klatkach, bez sensu.
Co do stron - ja proponuje zwiekszanie wraz z aktywnoscia dostepu do NIEKTORYCH stron, az tak do 50-60% za pozostale 40% zasobow trzeba zaplacic. Tylko ze te zasoby trzeba ulozyc (dzieki znajomosci perswazji) w sposob zeby jak najwiecej ludzi wykupilo abonament, od tego wlasnie sa specjalisci potrzebni.

27-04-2009 - 20:24:13

xsior
A skad ten miliard ?
Z tych pięciu ( 5 !!!) które idą rocznie na konkordat. Miliard zł to nie za dużo nie za mało.A i jeszcze jak katolicy chcą go sobie utrzymywać to niech sami płacą podatki od ateistów z daleka...
Ale to po ewentualnym zwycięstwie.

xsior
A moglbys sprecyzowac co to 'wazne informacje'?
Np.Czasami p.Janusz mówi, że ileś lat temu ktoś ważny powiedział mu to i to, ale ponieważ to było tak dawno może to powiedzieć teraz...Ja myślę, że czasami warto jest trzymać język za zębami do samego końca.Nam to się bardzo nie przyda, motłoch będzie miał kolejny temat do plotkowania a i dzieciom np. obmawianej postaci może się to nie spodobać.
p.Janusz czasami daje za darmo informacje dotyczące co kupić a czego nie kupować.Takie rzeczy powinny być w płatnym serwisie cool smiley po co ma się lewizna bogacić za darmo smiling smiley)
]

xsior
Eeee z tymi ulotkami to lipa. Swego czasu samoobrona wydawala gazete z gigantycznym nakladem i rozwalala po klatkach, bez sensu.

Ale trzeba powiedzieć jasno, że Samobrona to debile i buraki.Jakie oni mogli mieć artykuły? Jak sprawnie zrobić blokadę na drogach? Ile kosztują używane brony na giełdzie w Wietkongu smiling smiley)?? Tematyka UPR jak najbardziej by mogła zostać zaakceptowana.No i warto też roznosić te ulotki na nieco lepszych dzielnicach grinning smiley, żeby nie wyszło jak z mlekiem w szkołach.

I w ogóle p.Janusz powinien sobie otworzyć płatną stronę ze swoimi myślami ekonomicznymi.Bo aż się miło ogląda blogi na bankierze i czyta jego publicystykę. Mogę płacić 100zł/mieś za dostęp do tego typu strony smiling smiley)
Anonimowy użytkownik

27-04-2009 - 21:21:53

NYSE Napisał(a):
> > A skad ten miliard ?
>
> Z tych pięciu ( 5 !!!) które idą rocznie na
> konkordat. Miliard zł to nie za dużo nie za
> mało.A i jeszcze jak katolicy chcą go sobie
> utrzymywać to niech sami płacą podatki od
> ateistów z daleka...
> Ale to po ewentualnym zwycięstwie.

Czyli z budżetu panstwa.... nie podoba mi sie to
Utrzymywanie katachetow tez mi sie nie podoba... tak samo zreszta jak wuefistow, polonistow, fizykow...

> Ale trzeba powiedzieć jasno, że Samobrona to
> debile i buraki.Jakie oni mogli mieć artykuły?
> Jak sprawnie zrobić blokadę na drogach? Ile
> kosztują używane brony na giełdzie w Wietkongu
> smiling smiley)?? Tematyka UPR jak najbardziej by mogła
> zostać zaakceptowana.No i warto też roznosić te
> ulotki na nieco lepszych dzielnicach grinning smiley, żeby nie
> wyszło jak z mlekiem w szkołach.

Lud ma takie samo mniemanie o Samoobronie jak i o UPR. I uwierz ze (zgrozo!) pomysl wiekszych dotacji dla rolnikow jest bardziej powaznie traktowany niz prywatyzacji szkolnictwa... :/
Chyba ze by to byly ulotki przygotowane np. przez p. Kamila Cebulskiego - kazdy chce byc bogaty nie winking smiley ale to raczej by nie bylo o polityce a raczej o wlasnym biznesie...
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6138, Posty: 45249, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.