Właściwe decyzje Korwina, a sprawa polska.

Wysłane przez pagodzik 

11-03-2009 - 10:42:50

Na blogu można przeczytać:
"Ja dobrowolnie od wielu lat starałem się NIE wpływac na politykę Partii - w nadziei, że wyhoduję jakiegoś następcę. Najwyraźniej: nie udało się. Odkąd ustapiłem z prezesury - jest coraz gorzej.

Partii niemal nie widać.

W ciągu kilku dni podejmę więc właściwe decyzje. "

Panie Januszu!

UPR, mimo hasła "Partia XXI wieku" niestety w obecnym tysiącleciu nie istnieje. Na konwencie po wyborach AD. 2005 ustępujący prezes Boroń powiedział, że najlepsze, co można zrobić dla tej partii, to ją rozwiązać, a członków porozsyłać do PiSów, Platform itp/d. Dziwiłem się tym słowom...
...aż zostałem GenSekiem. Po miesiącu przekonałem się na własne oczy jak głęboki jest rozkład w partii, a po 3 miesiącach, że tego rozkładu nie da się powstrzymać.

Ale obrzydzenie mnie bierze na samą myśl, że miałbym stać się elementem jednej z obecnych partyj sejmowych.

Może w takim razie stworzyć coś nowego?

Ot, takie Stowarzyszenie Podatników i Konsumentów SPiK.

Na początek proponuję proste hasła:

1) O 20% wyższe pensje! Zlikwidujmy szkodliwy i kosztowny podatek dochodowy, pozwólmy Polakom bogacić się!
2) O 5% niższe ceny! Obniżmy podatek VAT, by polskie towary były tańsze i konkurencyjne wobec towarów z zagranicy!

To co, działamy?

11-03-2009 - 15:36:03

Likwidacja partii, która istnieje już od kilkunastu lat jest błędem. Można wykorzystać właśnie to, że poglądy się nie zmieniają, że jest to partia stabilna w przeciwieństwie do nieistniejących już np. AWS, KLD, UW itp. które ciągle zmieniały wizerunek i nazwy aby zamydlić oczy wyborców (wiadomo o co chodzi). Rozbicie partii nic nie da a moze jedynie zaszkodzić. Takie Moje zdanie.

11-03-2009 - 18:43:47

A czemu UPR nie mogłaby wystąpić z hasłami:

1) O 20% wyższe pensje! Zlikwidujmy szkodliwy i kosztowny podatek dochodowy, pozwólmy Polakom bogacić się!
2) O 5% niższe ceny! Obniżmy podatek VAT, by polskie towary były tańsze i konkurencyjne wobec towarów z zagranicy!

11-03-2009 - 21:16:09

Wiecie co tu nie gra???

Nie gra to, że:
-władzę wybiera motłoch
-władza ma media i tresuje motłoch
-władza ma gdzieś motłoch i mówi to co daje im + w sondażach

NIC INNEGO dla nich się nie liczy.

Na podstawie tej krótkiej analizy można wysnuć pewien wniosek. Należy działać metodami wroga. Przy czym są pewne przeszkody:
- nazwa UPR odpada bo wiadomo jak jest interpretowana przez motłoch który musi zagłosować i jak traktują ją media
- niestety panie Januszu musiałby pan stanąć na boku, bo media i władzuchna posieka nową partię jak ją pan oficjalnie wesprze
- należałoby zwerbować kilka dobrych nazwisk. te świnie będące u władzy są przekupne i dałoby się kilku przeciągnąć (potem można ich wywalić winking smiley )
- niestety należy obiecać emerytom gruszki na wierzbie (i tak część z nich nie dożyje kolejnej kadencji...brutalne, ale tak działa wróg)
- nie można wspomnieć o likwidacji ZUS, a np. o modernizacji systemu, likwidacji OFE i wpłatach tej części środków na IKE itp. i (tego nie mówić) stopniowo (w miarę wymierania emerytów) zwiększać środki na IKE, zlikwidować obowiązek IKE po 5 latach, a za 10 lat zlikwidować ZUS (emeryt średnio żyje chyba 8 lat na emeryturze)
- obniżenie podatków dochodowych..oczywiście to można powiedzieć i należy to zrobić
- NFZ...ciiichooo...niech będzie, za darmo itd...te brednie trzeba powtarzać, a w rzeczywistości na początek płacić za drogie operacje i leczenie, a za reszte 10% dopłaty i stopniowo ją zwiększać, zmniejszając składkę zdrowotną oczywiście...i za pare lat...wiadomo co smiling smiley

Na początek proponuję założyć Partię Przedsiębiorców Polskich (lub coś podobnego) i zrobić program pod ich wymagania, na wespół z KPP i innymi instytucjami. Jakby przeciagnąć na swoją stronę mikro firmy (takie jak ja smiling smiley ) to bedzie full sukces

11-03-2009 - 22:38:59

To co robią obecne władze UPRu daje wiele do życzenia. Każda kolejna pikieta pokazuje spadek ilości zainteresowanych. Chyba , że jest tam pan Janusz Korwin Mikke to liczby trochę się różnią.
Nie sądzę aby podział „wyznawców” wolności na zwolenników JKMa a zwolenników UPRu
miał dobre skutki. Szczerze mówiąc krew by mnie zalała gdybym widział , że coś w co włożyłem całe życie i chęci ma się za przeproszeniem rozpieprzyć po tylu latach.
Jeśli byłbym agentem to właśnie za cel obrałbym sobie podział UPRowców a prędzej czy później partia sama by umarła.

11-03-2009 - 23:59:07

To, co proponuje Bogo, brzmi jak: „nie będzie ludożerców, gdy ich zjemy”. Tymczasem metoda JKM (wytrwałego powtarzania oczywistości) drąży powoli skałę, co pozwalam sobie wywnioskować z sukcesów wyborczych blogów JKM i SM. Pewnie, że przydałoby się więcej takich osób: wyrazistych, konsekwentnych i dowcipnych. Natomiast jeśli nie ma (jeszcze) szansy na wejście do parlamentu (któregokolwiek), to istnienie UPR wydaje się (obecnie) drugorzędne.

12-03-2009 - 07:19:20

staho tu nie chodzi o "zjadanie" kogokolwiek, ale o otwarcie oczu.

Kto wybiera??? Lud.

Przejdź się w takim razie po ulicy i zapytaj co ludzie sądzą o UPR i Korwinie-Mikke, a zrozumiesz jaki jest odbiór. Od kilkunastu lat pracowaliście własnie na taki odbiór, bo postawa UPRowców choć szlachetna, jest autodestrukcyjna.

14-03-2009 - 10:36:58

mieszek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A czemu UPR nie mogłaby wystąpić z hasłami:
> 1) O 20% wyższe pensje! Zlikwidujmy szkodliwy i
> kosztowny podatek dochodowy, pozwólmy Polakom
> bogacić się!
> 2) O 5% niższe ceny! Obniżmy podatek VAT, by
> polskie towary były tańsze i konkurencyjne wobec
> towarów z zagranicy!

Mogłaby, ale nie chce. Łatwiej proponować, by "na lotnisko w Łodzi samoloty mogłyby tylko przylatywać, a nie mogły odlatywać, by powstrzymać emigrację łodzian zagranicę"...

Powrót do korzeni chyba w tej partii jest już niemożliwy.

Dlatego musi powstać coś nowego, na nowych fundamentach.

Mówię to jako osoba, która miała okazję z centrali obserwować rozkład partii.

14-03-2009 - 14:40:00

UPR jest w ciężkiej sytuacji. Z Korwinem nigdy nic nie zdziałamy, a Witczak jest "lamą" (za przeproszeniem oczywiście, ale jak nazwać to, co zrobił po "hailowaniu"?) i jeszcze próbował się pozbyć Korwina w beznadziejny sposób.

Wydaję mi się, że powinna powstać nowa partia - bez Witczaka a z Korwinem, jako popierającym, starym wyjadaczem, a nie politykiem.

16-03-2009 - 01:49:53

Poglądy niech się zmieniają, ale do licha nie zmieniajcie zasad!

17-03-2009 - 11:52:26

Prosta sprawa łatwe hasło "Zniesiemy podatki, łatwiej spłacicie kredyty!"

22-03-2009 - 23:32:38

Bogo Napisał(a):

> Na początek proponuję założyć Partię
> Przedsiębiorców Polskich (lub coś podobnego) i
> zrobić program pod ich wymagania, na wespół z
> KPP i innymi instytucjami. Jakby przeciagnąć na
> swoją stronę mikro firmy (takie jak ja smiling smiley ) to
> bedzie full sukces

Coś takiego już istnieje, nazywa się "Platforma Obywatelska" i ma się świetnie. Ma tylko jeden mankament: nie wprowadza wolnego rynku.

[derepublica.blox.pl]

23-03-2009 - 00:26:42

Cóż jako niezrzeszony sympatyk UPR mogę dodać, że w partii wszystko gra oprócz jednego. Nie ma JAJ. Twardych, wielkich JAJ wolności. Zamiast tego mamy grupę dżentelmenów, którzy nadają się do posiedzenia w saloniku i picia brandy, ale nie do kierowania partią w XXI wieku. Co najwyżej w XIX...
Anonimowy użytkownik

27-03-2009 - 16:15:59

Problem jest taki że partii nie ma w mediach. Przypominam że Lepper dostal sie do Sejmu po wysypaniu zboża i wpi**** dla jakiegos "wyzyskiwacza", nie pamietam kto to byl. Nie wazne jak mowia, grunt żeby mowili. Ale na litosc Boska! Dobry skandal to taki skandal gdzie 50% bedzie popierac a 50% krytykowac, a nie jak w przypadku "hitlerowskiego gestu" czy "potepienia dzieci niepelnosprawnych", bo wtedy to byla tragedia. No nie wiem... mozna powiedziec ze UPR chce zerwania konkordatu czy cos....

29-03-2009 - 12:02:28

Bogo Napisał(a):
-------------------------------------------------------
>
> Na początek proponuję założyć Partię
> Przedsiębiorców Polskich (lub coś podobnego) i
> zrobić program pod ich wymagania, na wespół z
> KPP i innymi instytucjami. Jakby przeciagnąć na
> swoją stronę mikro firmy (takie jak ja smiling smiley ) to
> bedzie full sukces

Czym się będzie różniła Partia Przedsiębiorców Polskich od NSZZ Solidarność czy OPZZ? Oczywiście poza grupą zawodową, w interesie której będzie działać.
Albo robić ugrupowanie ideowo liberalne, albo związek zawodowy. To drugie dla mnie jest nie do pomyślenia.