po co komu precedens Kosowa?

Wysłane przez Sosenkowski 

16-04-2009 - 19:39:58

Stanisław Michalkiewicz, "Puszka pandory otwarta", Komentarz, tygodnik „Goniec” (Toronto), 2008-08-31
Cytuj
Stanislaw Michalkiewicz
Jeśli zaś chodzi o prawdopodobne intencje, które przy uznaniu niepodległości Kosowa mogły towarzyszyć Niemcom, to wypada wskazać przynajmniej na dwie sprawy. Po pierwsze, Niemcy, kiedy tylko miały w Europie swobodę ruchów, zawsze próbowały tłumić serbskie polityczne ambicje stworzenia Wielkiej Serbii z bałkańskich republik. Toteż kiedy okazało się, że Serbia z takich prób nie rezygnuje, Niemcy postanowiły tym razem doprowadzić już nie tylko do likwidacji Wielkiej Serbii, czyli Jugosławii, ale – do rozbioru samej Serbii, co właśnie miało miejsce przy uznaniu niepodległości Kosowa. Po drugie – kosowski precedens może okazać się przydatny również w przyszłości, kiedy Niemcom, z uwagi na ich własny interes państwowy, będzie zależało na dezintegracji terytorialnej niektórych państw europejskich, ot, na przykład Polski. Warto zwrócić uwagę, iż niemal równocześnie z uznaniem niepodległości Kosowa, w którym to objawił się rzekomo nowy naród w postaci „Kosowarów”, utworzony w Polsce Związek Ludności Narodowości Śląskiej wystąpił do Trybunału Praw Człowieka z Strasburgu ze skargą, iż Polska odmawia uznania tej narodowości – co jest istotnie prawdą. Ciekawe co będzie, jeśli Trybunał w Strasburgu nakaże Polsce uznać tę narodowość, a jej polityczni przedstawiciele zaczną głosić postulaty niepodległościowe, podobnie jak w swoim czasie „Kosowarzy”? W tym kontekście szczególnie niepokojące jest postanowienie Traktatu Lizbońskiego, które głosi, iż państwa członkowskie mają obowiązek powstrzymania się przed każdym działaniem (lub zaniechaniem), które „mogłoby zagrozić urzeczywistnieniu celów Unii Europejskiej”. Całe szczęście, że Irlandia odrzuciła ten traktat w referendum, więc miejmy nadzieję, że prezydent Kaczyński go nie ratyfikuje.
ciekawie się prezentuje taka uległość POlskiego rządu w kontekście "Nie dla tarczy antyrakietowej Niemieckiego MSZ":
Cytuj
tvn24
Waszyngton powinien odstąpić od planów rozmieszczenia w Polsce i Czechach części systemu tarczy antyrakietowej, napisał szef niemieckiej dyplomacji Frank Walter Steinmeier w artykule, który ukaże się w środę w dodatku do dziennika "Sueddeutsche Zeitung".
Precedens Kosowa Polsce potrzebny jest jak pluton egzekucyjny, dlatego rząd Tuska powinien stanąć przed Trybunałem za zdradę stanu.

16-04-2009 - 23:42:48

Nie tylko "rząd Tuska", ale wielu posłów i senatorów powinno stanąć przed Trybunałem Stanu z oskarżeniem o zdradę (dążenie do likwidacji państwa polskiego). Przecież składali przysięgę, której treść jest jednoznaczna i stanowi element polskiej konstytucji.

17-04-2009 - 00:56:23

Można mieć negatywny stosunek do Kosowa, ja np. też uważam, że to była zła decyzja, ale zdrada stanu za uznanie istnienia państwa na arenie międzynarodowej to chyba przesada. Jest tyle lepszych powodów, żeby oskarżyć polskie rządy o zdradę stanu, że naprawdę - Kosowo to przy nich pierdółka. A na Niemcy trzeba mieć jedną receptę. Trzeba po prostu być silnym państwem i wtedy nam nie podskoczą. Gdyby rządy Serbii lepiej dbały o państwo i Serbia byłaby silna, to po prostu posłaliby do Kosowa czołgi i niepodległość by im się skończyła.

17-04-2009 - 03:42:54

Tzn. gdyby serbia nie podskoczyła NATO i najważniejszemu saksofoniście świata. A podskoczyła działająca na własną korzyść. I dlatego coś podobnego może zdarzyć się wszedzie tam, gdzie politycy dowolnej maści, ale niezależni, spróbują prowadzić własną polityką. Pod dowolnym sztandarem.


Sapienti sat.

17-04-2009 - 18:10:49

z dyskusji wynika, że Tusk to albo nieobliczalny debil albo zdrajca winking smiley

ja skłaniam się ku tej drugiej opcji i to głównie ze względu na udokumentowaną współpracę POlityków z Fundacją Konrada Adenauera poprzez "Forum für Bürgerschaftliche Entwicklung in Warschau". wytwór ten, którego myląca nazwa brzmi po polsku: "Forum Obywatelskiego Rozwoju" jest autorem i sponsorem skandalicznej kampanii PO w 2007r. więcej szczegółów tutaj. warto zwrócić uwagę na skład władz tej instytucji - wszyscy znają wkład tych osób rozkład polskiej państwowości i gospodarki:
Cytuj
Rewizor - blog niepoprawni.pl
Niestety, nie ma żadnej informacji o włożonym kapitale i o jego pochodzeniu – poza zdaniem, że „jego wyłącznym fundatorem jest prof. L. Balcerowicz”. L. Balcerowicz jest też przewodniczącym pięciosobowej Rady, w której skład wchodzi m.in. były minister i bankowiec Tadeusz Syryjczyk oraz Jan Wejchert współwłaściciel TVN, człowiek najbogatszy z wszystkich ludzi polskich mediów. W Komitecie Programowym FOR znajdujemy nazwiska Wł. Bartoszewskiego, Andrzeja Olechowskiego, Marka Safjana, Andrzeja Zolla, Jacka Fedorowicza i wielu innych postaci o powszechnie znanej orientacji politycznej. Po przeczytaniu listy kilkudziesięciu nazwisk członków komitetu w deklarację niezależności i apolityczności Forum uwierzyć może tylko polityczny analfabeta.
w dużym skrócie myślowym można założyć że nasi wybrańcy przehandlowali kraj w zamian za... właśnie za co? bo w zasadzie ostatnio tylko tracimy na froncie niemieckim:
Przesunięcie otwarcia rynku pracy RFN do 2011.
Cytuj
dziennik.pl
Niemcy, największa gospodarka Unii Europejskiej, nie otworzą dla Polaków swojego rynku pracy 1 maja, jak się do tej pory spodziewano - dowiaduje się DZIENNIIK. Będziemy musieli na to czekać jeszcze dwa lata, do połowy 2011 r. Powód? Kanclerz Angela Merkel boi się kryzysu gospodarczego. Sprawa może zaważyć na stosunkach polsko-niemieckich.
przykłady "oddawania pola" Niemcom można jeszcze mnożyć i mnozyć...

życie trwa dopóty, dopóki nie jest wszystko jedno.
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6224, Posty: 45372, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.