Unia kontra żarówki

Wysłane przez tadziu 

28-08-2009 - 17:10:15

Polecam artykuł z rzepy; unia zakazuje od września produkcji żarówek i ludzie robią zapasy

[www.rp.pl]

28-08-2009 - 21:03:08

To jest najlepsze:

Od 2012 r. legalnie będzie można wytwarzać tylko te o mocy poniżej 25 watów.

Czas otworzyć podziemną fabrykę żarówek. Albo przemyt z "mniej cywilizowanych" krajów. Ciekawe czy legalne będzie posiadanie niewielkich ilości?

Kiedyś stare technologie wymierały naturalnie. Teraz trzeba im pomagać, bo widać ciemny lud nie wie co dobre. Zaraz, zaraz, przecież to wolnościowcy ciągle mówią o ciemnym ludzie, a socjaliści odwrotnie. Nawet mu prawa wyborcze dają...
Cóż, lud jest wystarczająco mądry żeby głosować i wystarczająco głupi żeby wybrać żarówkę. Typowo lewacka logika.
Anonimowy użytkownik

28-08-2009 - 21:11:06

Bo na wolnym rynku tradycyjne żarówki byłyby tylko w muzeach techniki. Ale przez komunę mamy mentalność z lat 60tych ubieglego wieku i dla wielu to telewizor w kolorze to szczyt techniki. Cóż, dla socjalistów postęp mierzy się w ilości miejsc na wyższych uczelniach zarezerwowanych dla murzynów.

29-08-2009 - 21:54:16

Poniższy tekst został napisany zanim zobaczyłem ten wątek. Mając na uwadze lenistwo wklejam go bez zmian, licząc na wyrozumiałość.

Zakazano żarówek! Mrożek by tego nie wymyślił.

Opieram się na informacjach radiowo-internetowych, bo nie mam czasu i ochoty na przedzieranie się przez bełkot rozporządzenia komisji (WE) nr 244/2009 i jakichś do tego rozporządzenia załączników, dyrektyw itp. W tym pożal się Boże "akcie prawnym" preambuła stanowi ok. połowy tekstu! W porównaniu z tym nasze (wielokrotnie i słusznie) wyszydzane przez prawników ustawy i rozporządzenia stanowią niedościgniony wzór legislacji oraz elegancji i precyzji formułowania myśli.

Łapówkarze do spółki z „pożytecznymi idiotami" z nowej wspaniałej Europy po raz kolejny zamachnęli się na Wolność. Zakazali produkcji (czy może tylko zamawiania przez kupców, dokładnie nie wiem ze względów opisanych powyżej) żarówek o mocy 100 W i więcej. To na początek. W najbliższych latach zostanie zakazana produkcja (czy też może handel, nieważne, skutek ten sam) żarówek o niższej mocy. Będzie to wprowadzane stopniowo, aż do całkowitego wyeliminowania żarówek.

W miejsce żarówek wejść mają jedynie słuszne świetlówki zwane dla niepoznaki „żarówkami energooszczędnymi". Świetlówki są droższe, zawierają (tak tępioną przez tych samych światłych Europejczyków) rtęć, podczas ich używania występuje efekt stroboskopowy (powodujący szybsze zmęczenie oczu, a u epileptyków mogący wywołać napad).

To niektóre argumenty przeciwko "żarówkom energooszczędnym". Może słuszne, może nie. Są też na pewno argumenty na ich korzyść. Nie to jest najważniejsze. Najważniejsze, że po raz kolejny zabrania się czegoś ludziom. Już nie będę mógł pójść do sklepu i wybrać. Koniec z wyborem w kolejnej dziedzinie.

Ludzie tak się już do braku Wolności przyzwyczaili, że można już nakazać wszystko i zakazać wszystkiego. Nieważne, jak absurdalne będą te zakazy. Jeszcze kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście, lat temu ludzie słysząc o pomyśle zakazania produkcji żarówek stuwatowych z politowaniem popukaliby się w głowę. A dzisiaj motłoch jeszcze przyklaśnie: "Ach jak wspaniale, cóż za oszczędność energii".

Ciekawe kiedy posiadanie zwykłej żarówki stanie się przestępstwem (tak jak obecnie posiadanie narkotyków).

Czy to jest jeszcze śmieszne, czy może już straszne.

Jednocześnie podsuwam pomysł na element kampanii propagandowej. Prócz uratowania sklepów z używaną odzieżą JKM mógłby (w wypadku powodzenia) chwalić się uratowaniem żarówek. Choć to będzie trudniejsze. Ludzie nie chcą Wolności (co pokazały wyraźnie reakcje na wyrok TK w sprawie pasów bezpieczeństwa) i są mocno zindoktrynowani przez propagandę globalnego ocieplenia. W tej sytuacji może być trudno o porwanie tłumów. Ale kto wie? Żarówka kosztuje złotówkę, a „żarówka energooszczędna” 20 zł (za: „Internet”). Gdy chodzi o pieniądze wydawane z własnej kieszeni ludzie zazwyczaj zachowują się rozsądnie.

31-08-2009 - 23:06:09

Taki mamy ten wolny rynek w ,,UE" ..... W ,,unii europejskiej" wszystko wolno .... sie dzieje


i to samo w Polsce

02-09-2009 - 22:41:49

No i właśnie się okazało, że firma Piła (taka od żarówek) rozpoczęła produkcję żarówek 99 watowych.
A co... smiling smiley

03-09-2009 - 08:12:38

Na portalu jest odnośnik do filmu Wolnej TV na ten temat i coś mi mówi, że ten facio zachwalający pomysł wyjaśnił dokładnie o co chodzi.

Na choryzoncie jest oświetlenie LED i za chwile może sie okazać, że producenci świetlówek nie zdążyli zarobić na tej technologii tyle ile by chcieli.
Trzeba było jakoś bogonić popyt zanim technologia w którą zainwestowali stanie się przestarzała

Maciek

04-09-2009 - 01:56:07

A o to co można znaleźć na Wykopie:

Na temat całej afery: [www.wykop.pl]

I na temat 99-watowej żarówki: [www.wykop.pl]

eye rolling smiley

[korwin-mikke.pl]
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6258, Posty: 45483, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.