Skąd fundusze? (pod panowaniem JKM)

Wysłane przez Werset 

30-04-2014 - 01:45:58

Witam, jestem młodym człowiekiem, nie do końca doedukowanym, oraz mam dziwne, lecz dla mnie trudne pytanie.
Skąd państwo za panowaniem JKM miałoby wziąć pieniądze na np. wojsko, służby porządkowe, autostrady itp; skoro nie było by dochodowego podatku, inne podatki byłyby kasowane lub zmniejszane, tak jak akcyzy (np. tańsza benzyna), dalej, skąd wzięłyby się pieniądze na dług publiczny?

Zielony jestem, bez hejtów plis smiling smiley

30-04-2014 - 17:02:14

obciecie zbednych wydatkow na administracje panstwowo, zmiana i likwidacja podatku, ktore wymieniles spowoduje naplyw i wzrost zatrudnien co spowoduje, ze z podatku takiego jak VAT czy akcyza, podatku od nieruchomosci wystarczy w zupelnosci na pokrycie kosztow ochrony i obrony panstwa. Dodam, ze doplaty do zus na rok 2011 to 61 MLD zlotych + do tego 3.7mld zl utrzymanie tej bandy zlodziejow, to tylko jedna organizacja przestepcza wyobraz sobie ze jest w Polsce ich sporo. Podziel kwote doplat przez ilosc mieszkancow Polski i masz odpowiedz na pytanie czy stac kazdego polaka na akurat tu ubezpieczenie zdrowotne PRYWATNE.

30-04-2014 - 19:46:08

Źle oceniłeś moje intencje, nie chciałem bronić żadnych ZUS'ów, tylko dałem to jako przykład, oczywiście jak teraz tak myślę to bardzo błędny.
Myślisz, że z samych akcyz, VAT'ów (po zapowiedzianym zmniejszeniu) oraz podatkowi od nieruchomości (z tego co kojarzę raz na rok i to jeszcze nie tak duża kwota [za działkę 800m2 na Białołęce w Ww-ie]) dałoby radę wybudować masę autostrad, komisariaty, straże pożarne, inwestować w rozwój technologi wojskowych, zakupić potrzebną broń, wypłacać żołd wojskowym, opłacać urzędników (choć będzie ich mniej i tak będą) itd. ?

30-04-2014 - 21:45:42

wywnioskowalem po wypowiedzi, ze nie bronisz ale akurat ten przyklad jest bardzo wyrazny jak by to wygladalo, do niego sie odnioslem wiec nie przejmuj sie.
Myślisz, że z samych akcyz, VAT'ów (po zapowiedzianym zmniejszeniu) oraz podatkowi od nieruchomości (z tego co kojarzę raz na rok i to jeszcze nie tak duża kwota [za działkę 800m2 na Białołęce w Ww-ie]) dałoby radę wybudować masę autostrad, komisariaty, straże pożarne, inwestować w rozwój technologi wojskowych, zakupić potrzebną broń, wypłacać żołd wojskowym, opłacać urzędników (choć będzie ich mniej i tak będą) itd. ?
Tak przyklad masz Chiny choc u nich nie ma pelnego kapitalizmu ciagle ale jest dosc widoczny, Hong Kong czy Singapur.
Drogi bylyby w gestii samorzadow danych regionow/gmin. Odnosnie wojska i policji jest zastrzerzenie, ze obecna armia po 1 zostanie zwiekszona do 100 tys + armie "obywatelskie" zrzeszajace w swych rejonach ludzi, ktorzy w momencie zagrozenia podejma odpowiednie kroki by bronic ich terenu. Oprocz tego przewidziane jest dwukrotne zwiekszenie wydatkow na wojsko i policje wiec ze spokojnym sumieniem stwierdzam, ze styknie w zupelnosci. Musisz zdac sobie ze sprawy, ze gdy w Polsce dojdzie do wladzy prawdziwa prawica i oddzieli rynek od polityki oraz wprowadzi dziki kapitalizm to zmiana naszego kraju nastapi w przeciagu od paru tygodni do paru miesiecy w stopniu znaczacym. Dobrym przykladem osoby, ktorej udalo sie wprowadzic tyci tyci kapitalizmu na dosc krotki okres jest pan Mieczysław Wilczek.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 30-04-2014 21:46 przez Farage.

01-05-2014 - 00:51:48

Skoro tak smiling smiley Jak dla mnie każdy powinien mieć prawo do otrzymania broni od państwa, jakiegoś automatu zablokowanego na pojedynczy ogień. Oczywiście każdy, kto spełnia jakieś tam wymagania.

02-05-2014 - 19:10:33

wg. mnie jeśli
1.zostanie zlikwidowane prawo pracy wraz z płacą minimalną
2.Zostanie zlikwidowany ZUS.jako 1000zł co miesiąć do zapłaty czy ktoś zarobił czy nie
3. vat zostanie obniżony do stawki niższej niż 20%
4 zostanie zlikwidowany dochodowy
5.zostanie ograniczone chronienie patentów, dłużej niż kilka lat.

to.
nawiązując do 1.uelastyczni się rynek pracy
nawiązując do 2. ludzie z szarej strefy przeniosą się do "białej" i zaczyna płacić podatki+powstanie duża ilość nowych przedsiębiorstw
3.obniżenie vatu do stawki 18% spowodowałoby że Niemcy i inne kraje zaczęłyby kupować towary w Polskich sklepach. elektronikę itp o ile inne kraje tez by nie obniżyły.
4.Koniec z nierównością społeczną-obecnie dochodowy płacą tylko pracownicy-duże przedsiębiorstwa wykazują straty by nie płacić podatku.
5.gwałtowy rozwój przedsiębiorstw o wysokim poziomie technologicznym

Dalej likwidacja możliwości odliczeń vat -gwałtowne zwiększenie ściągalności przejrzystość i wydajności podatku,
Trzeba tez powiedzieć że wypłaty z dnia na dzień by się zwiększyły. więcej gotówki w obiegu u zwykłych ludzi= wiecej pracy- nastąpiłaby większa dywersyfikacja środka płatniczego w społeczeństwie.

uważam że program jest realny.
moja osobista obawa jest taka natomiast że inne kraje takie jak Niemcy czy Rosja będą nam rzucały kłody pod nogi abyśmy nie stali się gospodarką konkurencyjną.Trzeba zauważyć że Polacy nauczyli się żyć w bardzo opresyjnych warunkach dlatego w przypadku zdjęcia ucisku jesteśmy wstanie rozwijać się dużo szybciej niż inne kraje Europy i pracować dużo cięzej. To pozwoliłoby nam szybko doścignąć inne kraje Europy!!!

04-05-2014 - 12:36:07

Ale bez możliwości odliczania podatku VAT dojdzie do płacenia kilkukrotnie podatku od tego samego.


Komentarze, audycje, propozycje - Forum Wolnościowe
Dyskusje: [forumwolnosciowe.cba.pl]
Facebooku: [facebook.com]

05-05-2014 - 16:04:00

zależy jak w szczegółach miałbybyć realizowany taki podatek VAT,
OBECNIE MAMY SYSTEM VAT
cena producenta 100zł+23 vat= 123zł burtto dla hurtownika.HURTOWNIK NALICZA MARŻE. cena towaru netta100zł+marża 10%= 110zł netto +23% vat=135zł brutto .cena dla ostatecznego kupującego 135zł

odliczenie vatu polega na tym że. producent i hurtownik kupili jakieś rzeczy które zawiarały vat które z jakiś teoretycznie przyczyn były im potrzebne do prowadzenia firmy dzięki czemu swojego naliczonego vatu nie odprowadzają do US tylko zostawiają sobie i twierdzą że podatek juz zapłacili kupująć np telewizor,paliwo,wiertarke itp
Czyli np PRODUCENT. kupuje paliwo za 61,5zł brutto +kupuje toner do drukarki za 61,5 razem daje to kwote 123zł brutto w tej kwocie znajduje się 23zł vatu.
Kiedy Producent sprzeda swój produkt za 100zł+23% vat =123zł to nie odprowadza tych 23zł do urzędu skarbowego bo twierdzi że zapłacił juz podatek kupująć paliwo i toner.

Nie byłoby to jeszcze takie straszne gdyby nie fakt że np można kupić 5000 sztuk chleba, nie sprzedać ani jednego i zwrócić się do US o zwrot podatku VAT który znajdował się w cenie kupionego chleba.Oczywiśćie US może nasłac kontrole by stwierdzic czy owy chleb został faktycznie zakupiony i znajduje się na sklepie jednak PODATKOWY PRZESTĘPCA pokazuje protokuł zniszczenia- że się chleb niby popsuł i jest strata i że z tego tytułu ma nadpłacony vat.Urząd skarbowy musi wtedy zwrócić 23% z zakupionego chleba.Oczywiśćie sprawa wygląda tak żę owy chleb istniał tylko na papierze a jedynym stratnym jest US.

Dodatkowo przedsiębiorcy wrzucają w odliczenia vatu niemal wszystko. od narzędzi po expresy do kawy itp .Czyli normalny pracownik idzie kupuje w sklepie rzeczy z 23% vat a przedsiębiorcy tak kręcą że wychodzi na to że kupują z vatem=0%.. To samo z podatkiem dochodowym. wszystko wrzucają w koszty prowadzenia firmy i jak co do czego przychodzi to wykazują żę mają strate,są na zero lub na małym plusie. dzięki temu płaca ułamek tych 18/19% podatku dochodowego. takiej opcji nie ma pracownik.

Teraz abym został dobrze zrozumiały. W Polsce są przedsiębiorcy i "przedsiębiorcy"
jednososobowe, i małe firmy mają ciągle pod górę. ponieważ musza co miesiąc płacić 1000zł ZUS obojętnie czy zarobili czy NIE.Dużo cięzej jest im też kręcic na vat i dochodowym .ponieważ z czegoś musza zyc i nie mogą ciągle wykazywać strat i unikać np podatku dochodowego.

inaczej ma się to do przedsiębiorców któźi sa rozwinięci. Tam ten 1000zł ZUS to kropla w morzu a kręcenie na vat i dochodowym to codzienność.
.

WPROWADZENIE BRAKU ODLICZEŃ VAT
wprowadzenie braku odliczeń vat spowodowałoby żę system wygladałby następująco
cena producenta 100zł+23 vat= 123zł burtto dla hurtownika.HURTOWNIK NALICZA MARŻE. cena towaru netta100zł+marża 10%= 110zł netto +23% vat=135zł brutto .cena dla ostatecznego kupującego 135zł
PAŃSTWO DOSTAJE =25ZŁ
brak możliwośći dokonania oszustwa
obywatel i przedsiębiorca płaci tyle samo vat
zmiejszona biurokracja
dużo większe wpływy to skarbu państwa

Korwin dlatego postuluje zniesienie dochodowego oprocz tego żę jest teoretycznie" niesprawiedliwy" to z systemem odliczeń od zysku jest bardzo mało wydajny i służy raczej jako narzędzie inwigilacji i zwiększania biurorkacji niż faktycznego ściągania podatku.Dodatkowo US ma wiecej możliwości by nałożyć na kogoś grzywne z powodu różnych interpretacji ,zmieniającego się prawa itp.

SYSTEM W POLSCE BYŁ I JEST TWORZONY DO OGRANICZANIA NOWYH FIRM MOGĄCYCH STAĆ SIĘ KONKURENCJĄ DLA JUŻ BĘDĄCYCH NA RYNKU.dlatego prawo jest skomplikowane,wymagane sa licencjie,powzolenia itp.... A to co rząd mówi o innowacyjności to kpina..jak ma być innowacyjność skoro nie mozna uzywać patentów które mają często po 20 lat
A Patenty są nawet na kształt telefonu itp(np telefon o zaokrąglonych kantach)albo na kliknięcie myszki .SICK

05-06-2014 - 13:22:30

Cytuj
gwizdiusz
Nie byłoby to jeszcze takie straszne gdyby nie fakt że np można kupić 5000 sztuk chleba, nie sprzedać ani jednego i zwrócić się do US o zwrot podatku VAT który znajdował się w cenie kupionego chleba. Oczywiście US może nasłac kontrole by stwierdzic czy owy chleb został faktycznie zakupiony i znajduje się na sklepie jednak PODATKOWY PRZESTĘPCA pokazuje protokuł zniszczenia- że się chleb niby popsuł i jest strata i że z tego tytułu ma nadpłacony vat.Urząd skarbowy musi wtedy zwrócić 23% z zakupionego chleba.Oczywiśćie sprawa wygląda tak żę owy chleb istniał tylko na papierze a jedynym stratnym jest US.

Nie..
W takim przypadku US powinien zrobić "kontrolę krzyżową". Sprawdzić czy kopia faktury jest u sprzedawcy i czy jest zaksięgowana. Jeśli wystawca faktury ma wszystko OK to US nie jest stratny - oddaje VAT ten, który wpłacił sprzedawca.

Niemniej jednak odliczenia które muszą być zwracane przez US rzeczywiście są potencjalnym źródłem nadużyć.
jednak im mniej podatników VAT tym łatwiej ich skłonić do uczciwej księgowości.

Cytuj
gwizdiusz
.


WPROWADZENIE BRAKU ODLICZEŃ VAT
wprowadzenie braku odliczeń vat spowodowałoby żę system wygladałby następująco
cena producenta 100zł+23 vat= 123zł burtto dla hurtownika.HURTOWNIK NALICZA MARŻE. cena towaru netta100zł+marża 10%= 110zł netto +23% vat=135zł brutto .cena dla ostatecznego kupującego 135zł
PAŃSTWO DOSTAJE =25ZŁ
brak możliwośći dokonania oszustwa
obywatel i przedsiębiorca płaci tyle samo vat
zmiejszona biurokracja
dużo większe wpływy to skarbu państwa

Tylko że to nie jest VAT a podatek obrotowy nie doliczany do ceny netto. I to potwornie wysoki podatek

07-06-2014 - 00:03:49

ten przykład z chlebem to zapodałem wybitnie by uprościć schemat by przeciętny czytający zrozumiał o co chodzi.Zgadzam się , ten prosty system US by rozszyfrował .Natomiast ten sam system/bądź bardzo podobny przy uczestnictwie 20-100 firm z różnych państw działających w łańcuszkowej kooperacji wyłudza z US ogromne kwoty każdego miesiąca.Są to oszustwa"karuzelowe" i są bardzo cięzkie do rozszyfrowania .OBECNY PODSTAWOWY SYSTEM Dla FIRM TO
cena netto kupna + marża = cena netto2+ vat= brutto
zysk=brutto - vat - dochodowy =18/19%x(cenna netto2)
zysk 2 spowodowany odliczeniami VAT i odliczeniami z dochodowego,<-----miejsce gdzie dokonuje się największych przekrętów
ten powyższy system to system z VAT


SYTEM PROSTRZY I BARDZIEJ ŚCIĄGALNY I SPRAWIEDLIWY= wysokość % pod debate
cena netto 100%+5%podatku = cena hurtownika=105%--->sklep kupuje od hurtownika za te 105% dolicza zysk i dodaje 5% do całośći. następny znowu dodaje zysk i dodaje 5%

zalety:
1.prostota
2. brak odliczeń= brak możliwość naduzyć
3.w tym systemie każdy obywatel zapłaci podatek.a nie jak teraz: że firmy często nie płacą dochodowego a pracownicy zawsze płacą.
4.w tym systemie skoro te 5% nie nazywamy już vat i nie da się tego odliczać to każdy to zapłaci a nia jak teraz że firmy odliczają vat a normalny człowiek zawsze płaci
5 ten podatek jest motywyjący-poniewaz -pokazuje żę najbardziej opłaca się być producentem gdyż z kazdym pośednikiem podatek ulega ogromnemu zwiększeniu= co stawiałoby pośredników w trudnej sytuacji a promowało bycie producentem .


teraz lepiej?smiling smileyZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 07-06-2014 00:12 przez gwizdiusz.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6261, Posty: 45492, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 198, Posty: 1077.