Gminna uchwała śmieciowa

Wysłane przez efka 

11-03-2009 - 21:54:24

Gmina w uchwale określiła normę produkcji śmieci na głowę. Oczywiście norma jest grubo z sufitu.
Nie bardzo wiem jak poradzić sobie z taką uchwałą skoro nie produkuję ilości śmieci jak przewiduje uchwała. Niestetu gmina zmusza mnie do ponoszenia opłat za niewykonana usługę przez przedsiębiorstwo gospodarki komunalnej.
Mając środki egzekucyjne po swojej stronie jestem zmuszana do płacenia haraczu, pod tytułem opłata za wywóz śmieci...
Jak się bronić? Nie wiem.
Czy ktoś wie?

25-03-2009 - 02:12:59

Nie można się bronić przed głupotą i draństwem, bo czasem się uda a czasem nie, a to oznacza, że głupota i draństwo będzie się - raz wolniej, a raz szybciej - szerzyć w nieskończoność. Głupotę i draństwo trzeba zacząć atakować i zwalczać. Czasem się uda, a czasem nie; ale średnio rzecz biorąc będziemy jednak zmierzać ku normalności. Ucieczka europejczyków do Ameryki doprowadziła do tego, że i w Ameryce pojawiła się komuna. Przed komuną nie należy uciekać. To komuna ma uciekać przed agresywnym naporem normalności. W Pani przypadku ważne jest kto wygra wybory do Rady Gminy. Nie należy przyjmować postawy psa szczekającego na karawanę.

29-03-2009 - 19:40:26

Problem jest głębszy, bo tkwi w ustawie tzw. śmieciowej. Gmina dostała po swojej stronie środki egzekucyjne.
Oblig zawarcia umowy z gminą jednostką jest formą podatku, a podatki powinien uchwalć sejm, a nie grupka przygłupawych radnych.
Do tego faktura wystawiana przez firmę "śmieciową" jest za wywóz śmieci, a nie za sam fakt zawarcia umowy.
Co robić, gdy śmieci brak?
Płakać i płacić?
Czekać do wyborów?
Większość i tak stanowią tzw. średniacy, którym dobra kampania wyborcza robi papkę z mózgu.
Wkurzam się i płacę, ale szukam wyjścia.
Wiem, że polityką zabić można gazetą, tylko ta czwarta władza na prowincję nie dociera. Lokalna czwarta władza je z ręki i wisi na klamce.
Tak w skrócie można opisać problem.

20-05-2009 - 16:32:29

U mnie co miesiąc wywozi śmieci firma prywatna. Płacę tylko za wywóz i dzierżawę kosza, i mnie nic nie obchodzi. Opłata nie jest wysoka-12zł miesięcznie. A co do sortowania odpadów za dodatkową opłatą dla chętnych-utylizuję we własnym zakresie: resztki żywności do rolnika, papier do pieca, złom na skup. Trochę racjonalizmu proszę....
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6252, Posty: 45456, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 198, Posty: 1077.