Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-01-2018 21:45:00

Rumunia będzie musiała uznać prawa homomałżeństw?

INFO: Europejski Trybunał Sprawiedliwości ma orzec, czy Rumunia będzie musiała przyznawać parom homoseksualnym równe prawa, mimo że kraj ten nie uznaje małżeństw jednopłciowych.
 
Adwokat generalny mec. Melchior Wathelet zwrócił się do ETS z prośbą o wydanie decyzji, czy Rumunia ma uznawać małżeństwa homoseksualne zawarte za granicą, zgodnie z legislacją dotyczącą swobody poruszania się na terytorium Unii Europejskiej. 
 
W 2017 r. rumuński Trybunał Konstytucyjny miał wątpliwości co do podjęcia orzeczenia w sprawie p. Adriana Comana, Rumuna, który w Belgii ożenił się z Amerykaninem p. Robertem Hamiltonem. Rumuńskie władze odmówiły wydania stosownych dokumentów mężczyznom, którzy mieszkają i pracują w Rumunii, twierdząc, że rumuńskie prawo nie uznaje małżeństw jednopłciowych.
 
Źródło: BalkanInsight.com
Opracował: TP

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


 • Monarchia w Polsce

  Mam nadzieję że dobry dział. A więc... monarchia dziedziczna. No ok, tylko kto miałby być pierwszym królem? I dlaczego właśnie on/ona ?
 • Czy podatek progresywny jest napewno zgodny z konstytucją?

  Czy ktoś kiedyś pisał skargę do TK że podatek progresywny jest niezgodny z konstytucją? A jak nie to można taką skargę napisać - na 110% odrzucą, ale przynajmniej o UPR w TV powiedzą :)
 • Senyszyn chce wprowadzic w Polsce szariat

  Tak sobie czytałem ostatnio o aborcji na wikipedii i z tego co tam zamieszczono wynika, że lewica chce w Polsce wporwadzenia reguł obowiązujących (w tym temacie) w Islamie i Judaiźmie. Trudna...
 • 8 kwiecień 2009: Tę sprawę powinien sąd ocenić

  Słucham i czytam p. JKM od lat z górą dwudziestu i przez te wszystkie lata nie zdarzyło się, abym mógł stwierdzić, że wypowiadając się na dowolny temat pomylił się w sposób oczywisty, zaprzeczył...
 • Zbieranie i przetwarzanie danych

  W wątku o podatku pogłównym zaproponowałem, by przy pierwszej zapłacie podatku pobrać od podatnika odciski palców i w ten sposób identyfikować go. Tu chciałbym sprawę uogólnić. Weźmy wolnościowe...

Poczytaj również