Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

28-06-2017 11:00:00

Bruksela ukarała Google gigantyczną grzywną!

INFO: Komisja Europejska ukarała koncern Google grzywną w wysokości 2,4 mld euro za wykorzystywanie swojej pozycji monopolisty na rynku usług zakupowych w Internecie.

 
Bruksela stoi na stanowisku, że Google nadużywał swojej dominującej pozycji na rynku poprzez to, że jego wyszukiwarka kierowała internautów do produktów własnej marki. W opinii KE serwis Google Shopping nie przyciągał użytkowników poprzez to, że był lepszy od konkurencji, ale poprzez nielegalne promowanie w wyszukiwarce Google.
 
"Google dostało 2,4 mld euro kary i groźbę kolejnych kar od Komisji Europejskiej, za to, że we własnej wyszukiwarce ośmieliło się zastosować algorytm preferujący w wynikach wyszukiwania swoją porównywarkę cen, czyli Google Zakupy. Bo inne porównywarki "muszą" mieć równe szanse, choć ich właściciele nie musieli wcześniej inwestować w stworzenie wyszukiwarki, tylko za darmo korzystają z usługi Google" - napisał na FB p. Jacek Sierpiński, znany libertarianin. "Dominująca pozycja zdobyta wyłącznie dzięki produkowaniu lepszych towarów czy usług i dobrowolnym wyborze tych towarów i usług przez odbiorców nie monopol w sensie ekonomicznym, bo nie prowadzi do ceny monopolistycznej. W tym przypadku w ogóle trudno mówić o cenie monopolistycznej, bo usługi Google wyszukiwarki i Google Zakupy są darmowe dla usługobiorców. Monopolista oferujący zerową cenę! Takie "monopole" nie są wieczne. Kiedyś o Microsofcie też mówiono, że jest monopolistą, a teraz Android ma więcej udziału w rynku. Bez interwencji państwa" - dodał.
 
Z decyzją KE nie zgadza się sam koncern, który zapowiada apelację.
 
 
Opracował: TP

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Internet

    JKM nie pierwszy raz sugeruje, że lada zień mogą zacząć się ograniczenia w możliwościach korzystania z internetu. To jest bardzo poważna sprawa, bo nie ma wątpliwości, że internet, jego niskie...
  • pewnego razu..

    ..pisarz znany Alek Dumas popelnil powiesc o harbim Monte Christo. Piekna to powiesc, w ktorej nie tylko Edmund Dantes dzielnie staje, ale i opat Faria ma swoje miejsce spizem w stali wykute.. czy...

Poczytaj również