Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-08-2018 21:45:00

Arystokrata pozywa Francję!

INFO: Hr. Ludwik de Causans pozwał Francję na 351 mln euro za odsunięcie jego przodka od tronu Monako. Arystokrata twierdzi, że przed I wojną światową doszło do machinacji przy obsadzaniu tronu.
 
Panujący do 1949 r. JKW Ludwik II Grimaldi nie miał potomków w linii męskiej, a jego nieślubna córka Karolina nie mogła być brana jako następczyni tronu. Przed wielką szansą na objęcie tronu stanął kuzyn księcia, Wilhelm, z pochodzenia Niemiec. 
 
Francja nie chciała dopuścić do tego, by księstwem panował cudzoziemiec, i zagroziła, że jeśli Monako nie zmieni prawa elekcyjnego, to anektuje całe księstwo. Wówczas władzę przekazano innemu z członków rodziny Grimaldi, JKW Rainierowi, synowi Karoliny, której wcześniej nadano nazwisko Grimaldi.
 
Hr. de Causans, potomek Wilhelma, uważa, że winna machinacjom jest Francja, dlatego zdecydował się pozywać władze w Paryżu, a nie rodzinę książęcą.
 
- Normalnie, w moim środowisku, pozostajemy dyskretni i nie lubimy wzniecać tego typu rzeczy. Ale prawda musi zostać ustalona - stwierdził hr. de Causans. - To kwestia honoru - dodał.
 
Z kolei prawnik hrabiego p. Jan Marek Descoubes uważa, że działania Francji były jak najbardziej czytelne. Paryż w przededniu wojny nie dopuszczał myśli, że na czele Monako mógłby stanąć Niemiec.
 
Źródło: independent.co.uk
Opracował: TP

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Bardziej monarchizm czy bardziej libertarianizm?

    Pytanie w temacie jest do członków i sympatyków WiP. Jest bardzo interesujące, w którym kierunku pójdzie WiP.
  • Porównanie JKM budzące politowanie

    Jak wiemy JKM mawia że demokracja to zaledwie ułamek sekundy w historii ludzkości. Oglądam go już od jakiegoś czasu i wpadłem na pomysł porównań. Otóż jeżeli demokracja to zaledwie ułamek...
  • Polemika z JKM - 1 Monarchia

    Czytam sobie wasze forum i widzę, że jest tu całkiem sporo rozsądnych ludzi jak na nasze społeczeństwo. W sumie podoba mi się wiele z pomysłów Korwina-Mikke ale niestety mój skrajny krytycyzm i...

Poczytaj również