Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-02-2018 18:30:00

Obecność Korei Północnej na igrzyskach łamie sankcje ONZ

INFO: Przyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu sportowców i polityków z Korei Północnej doprowadził do złamania kilku sankcji nałożonych wcześniej na ten kraj przez ONZ.


Chodzi tu m.in. o zakaz wpuszczania przez członków ONZ wysoko postawionych polityków reżimu JE Kim Dzong Una (m.in. jego siostry p. Kim Yo-jong, odpowiedzialnej za propagandę w Partii Pracy Korei). Ponadto naruszono ograniczenia dotyczące lotów do Korei Północnej (południowokoreańskie samoloty przywiozły sportowców z Północy na imprezę) czy zakazu goszczenia w portach statków z tego kraju, a na pokładzie promu przybyła do Korei Południowej orkiestra z Korei Północnej, mająca wystąpić w czasie igrzysk. Dodatkowo załoga promu zgłosiła potrzebę zatankowania paliwa na drogę powrotną, co stoi w sprzeczności z ograniczeniami mówiącymi o zakazie handlu ropą z Pjongjangiem.

Sankcje wykluczają też możliwość sprzedaży do Korei Północnej towarów luksusowych, a organizatorzy igrzysk przewidzieli, że każdy startujący w nich zawodnik otrzyma wart prawie tysiąc dolarów smartfon Samsung Galaxy Note 8.

 

Zobacz także: ONZ uderza w eksport Korei Północnej i ONZ nakłada nowe sankcje na Koreę Północną
 

Źródło: abcnews.go.com

Opracował: Kuba Klimkowicz

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Korea Północna.

    Dlaczego USA podtrzymuje ten reżim?
  • Korea

    Zaintrygował mnie artykuł jakiegoś znanego publicysty liberalnego, o którym nigdy nie słyszałem, a który wydaje się mieć normalne poglądy - niejakiego Emila Peteckiego. W ogóle Korea jakoś nigdy...

Poczytaj również