Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

25-03-2018 06:45:00

Chiny będą bronić swoich interesów przed cłami Trumpa

INFO: Wicepremier Chin, p. Liu He oznajmił, że Pekin jest gotowy do obrony swoich interesów przed protekcjonistycznymi działaniami amerykańskiej administracji.


Deklaracja ta została przekazana podczas rozmowy telefonicznej wicepremiera z amerykańskim sekretarzem skarbu p. Stefanem Mnuchinem. Odbyła się ona po zapowiedzi JE Donalda Trumpa nałożenia dodatkowych ceł na chińskie towary o wartości 60 mld USD, co miałoby być odpowiedzią Waszyngtonu na łamanie w Chinach zasad dotyczących ochrony własności intelektualnej.

Jednocześnie p. Liu He wyraził swoją nadzieję na racjonalne postępowanie obydwu państw i dalszą współpracę w przyszłości. Chiny zapowiedziały jednak również wprowadzenie ceł na sprowadzane z USA artykuły spożywcze i złom.

 

Zobacz także: Cła bez żadnych wyjątków

 

Źródło: www.bbc.com

Opracował: Kuba Klimkowicz

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 25-03-2018 10:15:18 | odpowiedz
  Czyli prawdziwym problemem według USA są prawa patentowe których Chiny nie chcą przestrzegać.
  • 25-03-2018 15:42:03 | odpowiedz
   Powoli. Dużymi literami.

   W ramach szaleństwa globalizacji USAmani przenieśli do Chin produkcję różnych rzeczy bardzo wielu rzeczy. I teraz te rzeczy są robione w fabrykach w Chinach - to i co się dziwić że je Chińczycy kopiują na potęgę jak mają okazję ???

 • Egzekucja przemytnika w Chinach.

  Witam Chiny wysłały sygnał. Czują się już tak mocni, że zlekceważyli wszystkie błagania i postąpili zgodnie ze swoim prawem.
 • Cuda socjalizmu, bękarty kapitalizmu.

  W dyskusjach z socjalistami, (lub ludźmi socjalistycznie wychowanymi) czyli dosyć często przychodzi mi wysłuchiwać pewnych powtarzających się fraz. 1. "Korwin-Mikke to idiota" ostro, głośno,...
 • płaca minimalna

  "koszernyrozum 6 tyg. temu +1 Globalnie optymalne rozwiązanie NIE JEST sumą optymalnych rozwiązań lokalnych. Taka właściwość nazywa się własnością optymalnej podstruktury. Wolny rynek nie...
 • Leszek Sykulski - globalistyczny wąż pełzający pośród prawicy konserwatywnej i narodowej

  Bodaj od końca zeszłego roku na portalach prawicowych (głównie na Konserwatyzm.pl) zaczęły pojawiać się artykuły ze stajni niejakiego Leszka Sykulskiego. Muszę przyznać, że do wspomnianego momentu...

Poczytaj również