Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-12-2010

Zagrożenia militarne we współczesnym świecie


blofeld: Panie Januszu, jak pan ocenia zagrożenie Polski ze strony Ukrainy? Polskie władze skupiają się na poprawianiu bytu naszych rodaków na Litwie, tymczasem to co się dzieje na Ukrainie przechodzi ludzkie pojęcie. Ostatnio do władzy we Lwowie doszła "Swoboda" która jest otwarcie antypolska i nawołuje do redukcji granic....

 

JKM: Tak - ale akurat JE Wiktor Janukowycz NIE jest nacjonalistą. Z kolei Jego Poprzednik był najprawdopodobniej po prostu agentem USA -więc zagrożenia nie było i nie ma.

 

MK3: Czy ktoś nam zagraża? Po co ktoś miałby nas atakować?

 

JKM: MK3- Owszem: teoretycznie Niemcy. Z tym, że mają teraz masę własnych problemów...

 

Modger: Czy w Europie zachodniej istnieje zagrożenie konfliktu zbrojnego ?

 

JKM: Modger: dobre pytanie... Może w momencie próby oderwania Katalonii od Hiszpanii?

 

Wojownik: Jak ktoś mówi o Smoleńsku,że nawet do głowy mu nie przyszło ,że mógł to być zamach:) to zastanawiam się co to za głowa?.Podejrzewam,że tacy ludzie gdyby np. Litwinienko umarł w Polsce(śledztwo pewnie nie było by tak skuteczne jak w Wielkiej Brytanii)mówili by o jego śmierci tak samo: Po co Rosjanie mieliby go zabijać? Itd. Inni z kolei mówią,że nie można zabić prezydenta europejskiego kraju a przecież JKM wiele razy mówił,że Europa nie ma żadnego (większego) znaczenia na świecie. Ja np.nigdy nie mówiłem,że to był zamach - wypadki się zdarzają. Tylko po prostu dziwie się jak niektórzy używają słabych argumentów na udowodnienie, że to nie był zamach. A jeszcze do generała ps. Wolski,to Wildstein ostatnio zadał pytanie czy gdyby,żył jeszcze Bierut to też dobrze by go było zaprosić na to posiedzenie?

 

JKM: Wojownik: śp.Bolesław Bierut był po prostu agentem NKWD. Natomiast p.gen.Wojciech Jaruzelski - najwyraźniej: NIE!

 

Wizzy: PYTANIE. Panie Januszu, biorąc pod uwagę że PRL zrzekł się reperacji wojennych od NRD znaczy że przyjął sam na siebie zobowiązania wobec repatriantów. Co znaczy że IIIRP jako spadkobierca PRL przejęła te zobowiązania po PRL. Co również znaczy że UE przejmując terytorium Polskie przejmuje również zobowiązania IIIRP wobec repatriantów. Czy to nie jest dobry argument żeby zamknąć Niemcom mordy? Możemy przecież ich szantażować, że owszem wypędzeni dostaną swoje, ale wypłaćcie naszym repatriantom i poszkodowanym w II WŚ obywatelom. Zobowiązania wobec obywateli II RP są dużo większe niż wobec obywateli III Rzeszy.

 

JKM: Wizzy: Pytanie: czy rzeczywiście UE de facto istnieje? De iure, oczywiście, tak - ale jakoś z płaceniem się nie kwapi...

 

Bogdan75: Nie uważa Pan, że w dzisiejszym demokratycznym świecie groźba wojny jest znikoma? Chodzi mi o duże, demokratyczne państwa.

 

JKM: Bogdan75: Mogą istnieć - pod warunkiem, że się (tak, jak Szwajcaria) solidnie zbroją...

 

rafamalk: Panie Januszu, przeczytałem ostatnio teorię jakoby w Polsce były obecnie bomby atomowe, które zostały nam po czasach Układu Warszawskiego. Myśli Pan, że jest to w ogóle prawdopodobne?

 

JKM: rafamalk: Nie, ZSRS nam nie ufał. Być może jakieś przejęte od Ukrainy - do czego namawiałem p.Lecha Wałęsę, gdy był prezydentem

 

Modger: Czy Państwa d***kratyczne są zagrożeniem ? Czy państwo d***kratyczne może być agresorem

 

JKM: Modger: Oczywiście, że może!!!

 

MK3: Po co Niemcy mieliby nas atakować?

 

JKM: MK3: "Atakować"? Nie sądzę.. raczej: próbować wykupić...

 

Szymon_ASD: Panie Januszu, czy istnieje jeszcze zagrożenie ze strony Izraelskich radykałów dotyczące wyburzenia meczetu stojącego na gruzach świątyni? Słyszałem kiedyś, że mógł by to być całkiem realny bodziec do rozpoczęcia kolejnej wojny na skalę światową, sadzi pan ze to realne?

 

JKM: Szymon_ASD: Wątpię, by miało to wywołać wojnę światową. Inna sprawa, że sytuacja dojrzewa, dojrzewa...

 

rewu: rozszerzę pytanie Bogdana: czy demokratyczne społeczeństwa nie są zbyt leniwe na wojny? najważniejsze jest się najeść

 

JKM: rewu: patrz wyżej!

 

Aleksander_Lidkie: Jak ocenia Pan możliwość konfliktu zbrojnego o zasoby naturalne Syberii między Chinami a Rosją?

 

JKM: Aleksander_Lidkie: Nie sadzę: Chińczycy po prostu spokojnie zasiedlają wschodnią i południową Syberię

 

Aleksander_Lidkie: Czy uważa Pan, że dwa kraje posiadające broń atomową mogłyby stoczyć ze sobą konwencjonalną wojnę przy milczącym uzgodnieniu nieuruchomienia arsenałów nuklearnych?

 

JKM: Aleksander_Lidkie: Tak

 

rewu: to może od tej strony: jak Pan sobie wyobraża wojnę dzisiejszych czasów. Mówimy o konwencjonalnych działaniach wojskowych, czy np. ataku hakerów, wojnie walutowej itd. te tematy chyba też należy podciągnąć pod główny

 

JKM: rewu: wręcz przeciwnie! Chcą, żreć - ale pragną też tryumfów orężnych. Vide: reakcja Brytyjczyków na zabór Falklandów przez Argentyńczyków

 

jakub1988: W jaki sposób należy podchodzić do problemu KRL-D? Warto spróbować się tym zająć "raz a dobrze" (jeśli tak, to w jaki sposób?) czy też należy, jak obecnie, minimalizować ryzyko wybuchu konfliktu zbrojnego poprzez sypnięcie pieniędzmi od czasu do czasu w stronę reżymu?

 

JKM: Jakób 1988 - to zależy od ich sytuacji wewnętrznej

 

AndKamil1: Czy według Pana Korea Północna kiedyś nie wytrzyma i wywoła jakiś konflikt zbrojny mam na myśli działania wojenne?

 

JKM: AndKamil1: Nie wiem

 

jakub1988: W jaki sposób należy podchodzić do problemu KRL-D? Warto spróbować się tym zająć "raz a dobrze" (jeśli tak, to w jaki sposób?) czy też należy, jak obecnie, minimalizować ryzyko wybuchu konfliktu zbrojnego poprzez sypnięcie pieniędzmi od czasu do czasu w stronę reżymu?

 

JKM: jakub1988: Nie - to tylko rozzuchwala

 

Aleksander_Lidkie: Czy uważa Pan, że dwa kraje posiadające broń atomową mogłyby stoczyć ze sobą konwencjonalną wojnę przy milczącym uzgodnieniu nieuruchomienia arsenałów nuklearnych?

 

JKM: Aleksander_Lidkie:Tak, jak w Afganistanie

 

baryluk: Co Pan uważa o oskarżeniach Korei Płn. o to że to USA i Korea Płd. podsycają konflikt. Suwerenność swoją drogą, ale Korea nie ryzykowała by zdmuchnięcia Seulu bombkami, moim zdaniem tylko aby mieć pretekst do uderzenia (co po zdobyciu KRL-D w dwa dni, kiedy druga strona też miała by duże straty). Zresztą czy USA ma pieniądze na takie przedsięwzięcie?

 

JKM: baryluk: Zgoda - podsycają. Ale chyba nie do końca...

 

immortal88: Jak ocenia Pan działania wojenne państwa Izrael? Czy uważa Pan, że wybuchnie wojna między Izraelem i Iranem?

 

JKM: immortal88: Te państwa ze sobą nie graniczą. Chyba żadne państwo graniczące z Izraelem nie graniczy z Persją?

 

rewu: a co Pan myśli o relacjach USA vs Rosja? czy kolejny wyścig zbrojeń będzie autorstwem tych krajów, czy jednak wezmą w nim udział Chiny?

 

JKM: rewu: Rosja znika z areny - jak sądzę. A w 25 lat później znikną i USA

 

rewu: jak traktować pertraktacje amerykańsko-rosyjskie w sprawie tarczy antyrakietowej w Polsce i krajach nadbałtyckich? dlaczego Amerykanie o takich rzeczach rozmawiają z Rosją

 

JKM: rewuBo; ta b"Tarcza" jest p-ko Rosji, a nie p-ko Iranowi!!

 

lamotta: w filmie Star Trek VIII z 1996 roku, gdy świat zmienił poglądy po 3. wojnie światowej w kosmos wystrzelił się hipis, lubiący najbardziej pierogi z serem - czy amerykańscy judyiści(?) rzeczywiście w 100% nienawidzą polski, czy jednak ktoś tam nad nami czuwa?

 

JKM: lamotta- Eeee, tam...

 

Aleksander_Lidkie: Jakim innym sposobem niż konfliktem zbrojnym Chiny mogłyby rozwiązać problem ponad 200 milinów bezrobotnych oraz ogromną asymetrię młodych kobiet i mężczyzn, spowodowaną polityką jednego dziecka?

 

JKM: Aleksander_Lidkie: masową emigracją

 

CzamczaK: Czy według Pana NATO wysłałoby pomoc militarną w razie napaści na Polskę?

 

JKM: CzamczaK: Zależy, czy zebrałoby się na odwagę. OBOWIĄZKU nie ma...

 

MAG: Czy ostra polityka USA wobec Chin to przesłanka o tym, iż może wybuchnąć wojna pomiędzy tymi państwami? (Ameryce wygodnie byłoby zaatakować swojego "bankiera").

 

JKM: MAG: No, tak - ale trzeba mioec pretekst

 

lukasz81: Janusz co sadzisz o idei "Mein Kampf" w dzisiejszych czasach?

 

JKM: lukasz81: Czytałem to mętniactwo wiele razy... NIC z niego nie wynika!

 

blofeld: Panie Januszu, co musiało by się wydarzyć, aby USA weszło w wojnę z Rosją?

 

JKM: blofeld: Nie sądzę, obydwa państwa nie mają konfliktowych interesów

 

jamnik1990: Uważa Pan, że tzw. wojna z terroryzmem miała na celu wprowadzenie w USA "patriot act"?

 

JKM: jamnik1990: Wykorzystano okazję...

 

Szymon_ASD: Ile lat mogło by zając panu, jeśli zostałby pan monarchą, odpowiednie uzbrojenie i zmodernizowanie polskiej armii? Czy w grę wchodzą jedynie wojska prywatne czy również państwowe?? , Jeśli tak To jaka proporcja była by optymalna??

 

JKM: Szymon_ASD: prywatne. Dobre kilka laty

 

lukasz81: Panie Januszu chodzi mi o idee czystej rasowo europy i ogólnie świata co Pan o tym sadzi?

 

JKM: lukasz81: Nie, między "tyglem" a "czystością rasową" są stadia pośrednie. I to jest NORMALNOŚĆ

 

rewu: Panie Januszu: jest Pan prezydentem Polski. co musiałoby się stać, żeby jako zwierzchnik sił zbrojnych podjął Pan decyzję o ataku na jakieś Państwo?

 

JKM: rewu: Wystarczyłoby, byśmy mieli w tym interes

 

VIPer: Władimir Bukowski twierdzi, że armia rosyjska nie przedstawia większej wartości bojowej i gdyby ruszyła na zachód to żołnierze najprawdopodobniej rozproszyli by się po miastach i mieścinach w celu picia wódki. Czy podziela Pan jego pogląd?

 

JKM: VIPer: Nie wiem - ale nie sądzę.

 

JOKER220v: Skoro mamy rządy demokratyczne, czyli głupie, nie ma co liczyć na to, żeby rządzący dbali o nasze bezpieczeństwo przez intensywne zbrojenia, bo jest to dość kosztowne i wymagałoby (w wydaniu złodziejskim - jakie mamy przy każdej reformie) obciążenia społeczeństwa. Jeśli tak, to w jaki sposób należałoby dbać o suwerenność RP? (pomijam jej formalną podległość EU)??

 

JKM: JOKER220v: Rozbudowywać własne siły zbrojne

 

Szagi: Czy te bomby atomowe nie służą czasem jako zwykłe straszaki, gdzie ludzie mają za wszelką cenę dążyć do pokoju czy wyznawać najbardziej absurdalne definicje wolności, byle było bezpiecznie ? ("pozdychajmy z głodu, byle nas nie pozabijali")

 

JKM: Szagi: Na pewno można je w ten sposób wykorzystywać...

 

Klawesynista: Czy uznaje Pan ''państwa'' Izrael i Pakistan ?

 

JKM: Klawesynista: Co znaczy: "Uznaję"? jadąc by je odwiedzić, wezmę ich paszporty lub wizy...

 

Wizzy: PYTANIE: Odpisał Pan " Pytanie: czy rzeczywiście UE de facto istnieje? De iure, oczywiście, tak -ale jakoś z płaceniem się nie kwapi..." Nie pytałem się Pana o to czy nam te odszkodowania wypłacą czy nie. Chodzi o zablokowanie możliwości zmiany stosunków własnościowych przez powiernictwo Pruskie. Żądania odszkodowań dla repatriantów i innych właścicieli ziemskich bądź nieruchomości poszkodowanych w czasie II WŚ są oparte dokładnie na tych samych przesłankach co żądania powiernictwa Pruskiego. Są więc świetnym kontr argumentem tym bardziej, że odszkodowania dla Polaków byłby dużo większe niż dla Niemców. Dlaczego Pan mi odpisuje o tym co jest de facto a co nie. Roszczenia Niemców nie zostały jeszcze rozpatrzone na dodatek mają poparcie głównych sił politycznych w Niemczech, co znaczy że właśnie dzięki temu Nie de facto istniejącego UE Niemcy chcą wygrać II WŚ....więc jeżeli oni wykorzystują to nie de facto obowiązujące prawo, to my możemy im zablokować tą możliwość swoimi żądaniami i bez znaczenia jest to czy to Niemcom może się udać czy nie...Brak odzewu/ kontry w tej sprawie to skrajna głupota.

 

JKM: Wizzy: zaraz - odróżnijmy: w normalnych państwach o roszczeniach decydują niezależne sądy. W państwach d***kratycznych decyduje realna siła...

 

JKM: Wizzy: Pewnie: można zażądać zwrotu Berlina (stara, słowiańska osada....)

 

cefuroksym: Co sądzi Pan o koncepcji obrony terytorialnej Pana Szeremietiewa?

 

JKM: cefuroksym: Dość dobrze

 

rewu: czy będąc prezydentem USA zdecydowałby się Pan na atak na Irak oraz Afganistan?

 

JKM: Będąc prezydentem USA NIE zaatakowałbym Afghanistanu, ani Iraku!! Wynająłbym prywatną firmę, która przyniosłaby mi na tacy głowę śp.Osamy ibn Ladena

 

miedziu: Panie Januszu, czy wprowadzenie stanu wojennego wydaje się Panu słuszne czy nie?

 

JKM: miedziu: To zależy od tego: czy Ruskie by weszły? Nikt na to pytanie nie ma odpowiedzi

 

JKM: miedziu: Oczywiście: robiący stan wojenny powinni wiedzieć, co zdobią po zdobyciu władzy, P.gen.Jaruzelski, którego wysoko cenię jako człowieka i żołnierza - nie wiedział, bo nie ma pojęcia ani o polityce, ani o gospodarce...