Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

02-12-2010

WikiLeaks


blofeld: Panie Januszu, wobec ostatnich rewelacji Wikileaks jednym z niewielu państw, które wyraziło aprobatę, wobec ujawnienia dokumentów okazał się Izrael. Jak Pan uważa czy możliwe jest żeby te sensacje były zemstą Mosadu na USA za zmniejszenie zaangażowania się w obronę Izraela? Dużo mówi się o tym że Obama jest baaardzo chłodny wobec stosunków z Izraelem

 

JKM: Ciekawe: Islandia, Szwajcaria, Ekwador i... Izrael? Izrael mocno naciska na USA na wydanie mu izraelskiego szpiega, p.Pollarda; być może chodzi o sprzedanie poparcia w zamian za wydanie p.Pollarda?

 

Szagi: Czy ujawnienia WikiLeaks spowodują kompromitacje lewicy ?

 

JKM: Szagi: ponieważ wszędzie w świecie rządzi Lewica... Ale zaczęło się od zdemaskowania koral Sauda - raczej nie lewicowego...

 

JPWWS: Panie JKM będąc królem RP, co czekałoby tego co w sposób identyczny ujawnił 400 depesz z różnych ambasad?

 

JKM: Nie ujawniłby - bo wiedziałby, co go czeka... Po to ma się tajne służby...

 

Kosmonauta: panie Januszu, kto mógł mieć największy interes w ujawnieniu tajników amerykańskiej polityki zagranicznej?

 

JKM: Kosmonauta: całkiem możliwe, że jest to po prostu prywatna wojna - wydana establishmentowi przez ludzi, którzy mają dość tych macek, oplątujących świat

 

Martinus: czy nie uważa Pan że to straszny "obciach" wypisywać takie pierdoły w korespondencji dyplomatycznej? toć to zwykły magiel! czy to jest standard?

 

JKM: Tak - to jest magiel. Prawdziwie ważne depesze nie zostały ujawnione - i stanowią "pakiet bezpieczeństwa"; jak USA zaatakują, WikiLeaks ujawni...

 

Wizzy: Pytanie : Panie Januszu, wg mnie te wszystkie wycieki to kontrolowana prowokacja, bo informacje, które wypłynęły nie są w żadnym wypadku jakieś odkrywcze, ani nic w tym rodzaju (może trochę kompromitują niektórymi wyrazami). Te wszystkie tajne informacje były znane i jasne dla wszystkich rządów...(no Polskie MSZ chyba wiedziało dlaczego Tarczę szlag trafił)....Prowokacja nie wiem, może Amerykanów, aby mieć mocny pretekst do cenzury internetu....Co Pan o tym sądzi?

 

JKM: Niestety: ogromna większość poufnych informacyj ma taki charakter. Z nich komasuje się sylwetki różnych polityków; nigdy nie wiadomo kogo przyjdzie i czym szantażować...

 

jerzy358: Czy próby "uciszenia" osób odpowiedzialnych za publikację dokumentów na WikiLeaks, nie będących obywatelami USA, są zgodne z prawem? Czy odpowiedzialność nie powinna spaść w całości na urzędników i osoby będące w posiadaniu tych dokumentów i bezpośrednio powiązanych z wyciekiem?

 

JKM: jerzy358. Warszawa, 3-XII-2010…………………………………

 

JKM: Pardon: Jak napisał 120 lat temu śp.Marek Twain: „Z łaski Boga mamy w Ameryce trzy nieocenione skarby: wolność słowa, wolność sumienia – i przezorność, by tych dwóch pierwszych nie brać pod uwagę”. Otóż istnieje wyrok SN USA stanowiący, że jeśli ktoś wykradnie już tajny dokument, to dziennikarzom wolno to opublikować. Jak widać...

 

DAT: Czy waza pan, że cały ten przeciek jest zrobiony specjalnie, aby postawić kraje arabskie jako prowokatorów i terrorystów? Postawić Arabię Saudyjską jako prowokatora do wojny z Iranem, podtrzymać propagandę wojny z terroryzmem? Nie od dziś wiadomo, że USA szuka powodu do wojny z Iranem, tak jak zrobili to z Afganistanem i Irakiem...

 

JKM: DAT - Nie. Tym razem establishment został naprawdę ukłuty bardzo głęboko

 

DAT: W takim razie panie Korwin-Mikke, skąd w raporcie wzięły się propagandowe teksty o terroryzmie, który jest wykorzystywany przez rząd USA?

 

JKM: DAT: bo dyplomaci-wazeliniarze je umieszczają

 

DAT: Więc, dlaczego media tak podchwyciły ten temat? Oczywiście nie tylko Polskie, bo Polskie odwracają uwagę każdym tematem, od działań politycznych, które prowadzą już od dawna do całkowitej utraty naszej suwerenności?

 

JKM: DAT - ale-ż w innych krajach też!!! Wszędzie rządy mają swoje sposobiki na prasę

 

Goldstein: Pytanie- Czemu Wikileaks nie sprzedało (bądź co bądź ) tajnych dokumentów za grubą forsę , a ujawniło bezpłatnie. Jaką korzyść ekonomiczną mogli osiągnąć w ten sposób?

 

JKM: Goldstein: część sprzedało, by mieć forsę na opłacenie kolejnych informatorów, cześć trzyma jako gwarancję bezpieczeństwa...

 

qqazz: Czy nie jest tak, że w dzisiejszych czasach zbytnio pokładamy wiarę w potęgę i nieomylność procedur?

 

JKM: qqazz: Tak.

 

Szagi: Która polska partia najbardziej skorzysta na tych nowinkach ? Czy w Ameryce będą nimi konserwatyści ?

 

JKM: Szagi: Boston Tea Party

 

Goldstein: Pytanie Czy jednak ryzyko nie jest zbyt duże jak na prywatną organizację, a represje mogą być srogie

 

JKM: Goldstein - Tak, jak najbardziej

 

Martinus: czy szef Wikileaks może się obawiać o swoje życie?

 

JKM: Martinus: Tak, oczywiście

 

qqazz: Panie Januszu, żadnych rewelacji ponad to co można było się dowiedzieć z mediów albo domyśleć tam nie ma, więc o co ta cała hucpa?

 

JKM: qqazz - potwierdzenie hipotezy to bardzo ważny moment w rozwoju teorii... Do tej pory mieliśmy przypuszczenia...

 

Bogdan75: Czy takie przecieki dobrze służą demokracji? Według mnie dobrze i to jest najważniejsze, ten przeciek tylko pokazał jak porządna jest demokracja w USA, Polska i dla przykładu dzisiejsza "afera z Wałbrzycha" tylko pokazuje, jak wiele nam jeszcze do USA i zachodnich demokracji brakuje.

 

JKM: Bogdan75 - To nie koniec afery z WikiLeaks. Poczekajmy do lutego. Jeśli p.A. przeżyje...

 

krystiank: Panie Januszu czytał pan te przecieki ? Co sądzi pan o polityce USA wobec Polski ?

 

JKM: krystiank: to akurat było już jasne. Ja chciałbym zobaczyć depesze z 1990 roku - z rozmów ambasadora USA z nowo wybranym prezydentem, p.Lechem Wałęsą...

 

kubander: Panie Januszu uważa to pan za zwykłą zabawę, czy poważne przecieki ze strony USA?

 

JKM: Kubander: nie, poważne przecieki

 

Szagi: Czy w Polsce możemy spodziewać się przyspieszonych wyborów i czy WikiLeaks wpłynie znacząco na ostateczną decyzję ?

 

JKM: Wybory tak czy owak będą w maju - WikiLeaks nie ma nic do tego

 

Martinus: pytanie spoza tematu - dziś czytałem o dwóch Afgańczykach skazanych na śmierć za przejście na chrześcijaństwo (zgodnie z ichnim prawem) - czy Polska (świat Zachodni) powinna w takich przypadkach kategorycznie reagować i udzielać azylu takim nieszczęśnikom?

 

JKM: Martiunus: Jak uciekną, oczywiście udzielić azylu. Ale interweniować? W żadnym przypadku!

 

wojciech1987: Czy amerykanie " nie mogą znaleźć" bin Ladena, dlatego że potrzebują pretekstu do trzymania swoich chłopców w Afganistanie?

 

JKM: wojciech1987: nie mogą znaleźć, bo od dawna nie żyje. I niedobitki Al Q'aidy i CIA mają interes, by udawać, że żyje; CIA dlatego, by mieć forsę ma ściganie śp.Osamy ibn Ladena

 

DAT: A myślisz, że CIA dopilnowało ataku na WTC i zbrodni smoleńskiej?

 

JKM: DAT- CIA chyba nie - ale podejrzewam, że ktoś w FBI wiedział o nadchodzących zamachach - i siedział cicho, by Władza miała pretekst do zamordystycznych posunięć!!!

 

Guglielmo7: Z przecieków z Wikileaks wynika, że rząd USA nie liczy się zupełnie z Polską. Nawet w sprawie tarczy w Polsce mieli większy wpływ Rosjanie.

 

JKM: Guglielmo7 - oczywiście, że bardziej liczy się z Rosją. Kto ma bombę atomową?'

 

DAT: Jak pan ocenia wiarygodność admina Wikileaks, skoro był oskarżany o gwałt, pedofilię?

 

JKM: DAT: po pierwsze: oskarżenia mogą być fabrykowane; po drugie: przecieki na pewno są prawdziwe - bo nikt nie byłby w stanie sfałszować takiej liczby depesz!

 

DAT: Tylko, że w tych depeszach panie Januszu, jest więcej propagandowych przesłanek niż mówiących o rzeczywistym stanie gospodarczym naszej polityki, czy polityki UE. A po za tym jak sam pan twierdzi, jest tam mimo wszystko mało ciekawych informacji.

 

JKM: DAT bo większość info z poczty dypolomat. to takie właśnie nieciekawe infos

 

tokamax: Jak Pan zgaduje, co jeszcze może być w tych przeciekach?

 

JKM: tokamax - raz na sto depesz jakaś ciekawa informacja

 

Ramones: Panie Januszu - czy czemu nie ma w Łiki przecieku o krachu globalnych finansów? Tzn. że takiego krachu nie będzie?

 

JKM: Ramones c- o finansach WL poda w styczniu

 

qqazz: Panie Januszu czy może nie jest w takim razie tak jak u schyłku Imperium rosyjskiego kiedy wszechwładna Ochrana sama często pilotowała i "nakręcała" spiski i wywrotowe organizacje?

 

JKM: qqazz - jak najbardziej jest to możliwe...

 

qqazz: Panie Januszu, ale czy nie jest możliwe aby np. 100 rosyjskich fachowców siedziało przez kilka lat i robiło takie depesze na podstawie danych wywiadowczych i danych powszechnie dostępnych? Ja wiem, że to wariactwo ale teoretycznie... życie bywa bardziej zaskakujące niż każde S-F

 

JKM: qqazz - nie, nie - wtedy USA by ogłosiły, że to fałszywka

 

tolson111: Czy uważa Pan, że "WIKILEAKS" jest zgodne ze sferą moralną? Czy to nie naruszenie prawa?

 

JKM: tolson111: Moralną nie, kradzież jest grzechem. Ale niektórzy moraliści uważają, że w większej sprawie wolno złamać mniej ważną zasadę moralną

 

Szagi: Jak przecieki WikiLeaks wpłyną na losy Polski, czy zaszkodzi nam czy może skompromituje się nasza klasa polityczna ?

 

JKM: SSzagi - trochę się skompromituje. Niestety: raczej p.Lech Kaczyński i Jerzy Miller...

 

DAT: W takim razie panie Januszu, kiedy i jaki następny ruch elity światowej polityki i WikiLeaks?

 

JKM: DAT: Będą pobrzękiwać szabelką; obydwie strony

 

Bogdan75: A Pan jaką zna najciekawszą depeszę? Albo ktoś inny? Ja czytałem kilka i NIC sensacyjnego tam nie widziałem.

 

JKM: Bogdan75 - No, nie - to o królu Saudzie to JEST sensacja

 

Szagi: Czy przecieki wpłyną pozytywnie na rozwikłanie katastrofy smoleńskiej ?

 

JKM: szagi?? Dlaczego? Zresztą: w tej sprawie najprawdopodobniej nie ma wiele do wyjaśnienia.

 

blofeld: Panie Januszu, dzisiejsza prasa opublikowała najnowsze ekonomiczne dane mówiące że po Portugalii i Hiszpanii przyjdzie czas na Włochy i Belgia....smutne pytanie ale kiedy nastanie nasz czas?

 

JKM: blofeld: przecież pisałem o tym trzy miesiące temu - i na blogu i na portalu

 

xantshmeshnilnon: czy przecieki takie jakie widzimy w Wikileaks bardziej szkodzą czy pomagają konserwatywnym liberałom w osiągnięciu swoich celów?

 

JKM: z sh off o tyle, o ile kompromituje obecny establishment

 

Guglielmo7: Czy kraje które zostały dotknięte tą aferą z Wikileaks będą próbowały się zemścić "dyplomatycznie" na USA przy następnych wizytach przedstawicieli dyplomacji USA? Np będą kazać im czekać 2x dłużej itd.?

 

JKM: Wiecie dlaczego w USA nigdy nie było zamachu stanu?

 

JKM: Dlatego, że jest to jedyny kraj, w którym nie ma ambasady USA

 

krwawy_kniaz: Czy publikacja materiałów dotyczących umiejscowienia amerykańskich głowic nuklearnych (dokładne umiejscowienie baz) w europejskich krajach może mieć wpływ na dalsze zbrojenia lub rozbrojenia nuklearne?

 

JKM: krwawy_kniaz - może

 

blofeld: Może nie pytam czy Polskę stać ale czy w obecnej sytuacji politycznej Polska mogłaby uzyskać prawo do posiadania broni nuklearnej?

 

JKM: blofeld: stać. I powinniśmy wypowiedzieć Układ o Nonproliferacji

 

unitron: Panie Januszu! Jakie według Pana mogą być konsekwencje jeśli "świat" dowie się o brudach FED`u? Bo mi się wydaje, że będą jeszcze silniejsi i zrobią z siebie niewinne ofiary internetowych terrorystów.

 

JKM: unitron - PO, nie - to byłaby ważna wiedza!

 

Bogdan75: Panie Januszu, o królu Saudzie czy sensacja? Może. Pan, ja wiem, bardzo zawsze wyczulony na sprawy związane z Arabami i ropą. Dla mnie sensacją to by było (no nie wiem, przykładowo) jakby się okazało, że

 

JKM: Bogdan75 - Praktycznie nigdy. Ale od każdej reguły są wyjątki

 

tokamax: Dlaczego USA nie podważa autentyczności depesz?

 

JKM: Tokamax: Bo są autentyczne - nie ma jak podważyć ich wiarygodności!

 

blofeld: ale nie bałby się Pan reakcji Rosji USA i RFN?

 

JKM: Co by zrobili? Mogliby tylko krzyczeć. Zwłaszcza, gdybym miał jeszcze broń bakteriologiczną...

 

Bogdan75: PANIE JANUSZU!!! :) (Nie związane z tematem, ale muszę spytać, bo coś mi się przypomniało.) Czy Pan w rozmowach prywatnych też tak bluzga jak inni politycy jak zostali nagrani, np. ten z Wałbrzycha?

 

JKM: Bogdan75 - Praktycznie nigdy. Ale od każdej reguły są wyjątki

 

JKM: Do zobaczenia w poniedziałek!