Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

17-01-2012

Po Konwencie

JKM: Witam wszystkich!

RobertGrunholz: Jak samopoczucie?

JKM: Dziękuję, doskonale

kowi91: Panie Januszu, wspomniał Pan na blogu, że Huntsman nie zarejestrował się w Arizonie (29del), ale pominął fakt, że w Wirginii (50del) zebrali podpisy tylko Paul i Romney. Perry właśnie przegrał sprawę w sądzie o start w Wirginii. To tylko świadczy o tym, że ta dwójka będzie się tak naprawdę liczyć w walce o kandydaturę z ramienia republikanów. Nikt już nie powinien wyskoczyć.

JKM: kowi91: Jest pytanie: czy p.Perry poprzez p.Paula

RobertGrunholz: No właśnie, jak po Konwencie? Czy te zmiany są według pana zmianami na lepsze? Mam oczywiście na myśli te zmiany kadrowe.

JKM: RobertGrunholz: Zmiany? Na pewno na lepsze, dużo młodych ludzi weszło.

barwin87: Panie Januszu, mam pytanie: czy w razie zamieszek na wiosnę poprze je Pan i stanie na czele buntu narodowego?

JKM: barwin87: Jasne. Trzeba ten ustrój zdestabilizować.

kowi91: Panie Januszu, kto był dla Pana najlepszym prezydentem USA w historii ? Grover, Cleveland czy Ronald Reagan ?

JKM: kowi91: Oh, jest jeszcze kilku kandydatów... Pytanie: jakie przyjąć kryteria? Przykładowo: wiadomo, że Jan Paweł II wcale nie byl dobrym papieżem - ale biorąc pod uwagę stan, w jakim zastał Kościół, był papieżem znakomitym...Trzeba brać pod uwagę okoliczności i możliwości.....no - i te kryteria: Gdyby obecny Papież, Benedykt, został papieżem zamiast JPII - zapewne doprowadziłby do rozłamu w Kościele; czy to byłoby dobre - czy złe? Kwestia wartości...

RobertGrunholz: No właśnie... Pozwolę sobie zadać pytanie nie dotyczące Konwentu. Co pan myśli o polskich zgromadzeniach lefebrystów i sedewakantystów?

JKM: RobertGrunholz: Dobrze myślę. Ludzie chcą czegoś konkretnego. Pytanie: czy byłoby dobrze, by któryś z nich został papieżem?

PaulinaZ: Słyszał Pan o tym, że pieniądze które wpłacane są do ZUSu, które następnie mają trafić do NFZ mogą tam nigdy nie trafić, czyli jesteśmy okradani jednocześnie nie będąc ubezpieczeni? Szerzej o tym na http://www.youtube.com/watch?v=MBj6DLAeF8k, jestem kobietą i opisać w kilku zdaniach jest mi to trudno. I bardzo się cieszę że znowu zobaczę jutro Pana w Tarnowie :)

JKM: PaulinaZ: Też bardzo się cieszę. Ubezpieczeni jesteśmy. Pytanie: czy ubezpieczyciel wywiąże się z obowiązku...

isaacvsgottfried: jakiego rozłamu?

JKM: isaacvsgottfried: Na Kościół "postępowy" - i Kościół "reakcyjny".

Blady: Pytanie ode mnie: czy nie myślał Pan o pójściu drogą amerykańskiej Tea Party, czyli dołączenie wraz ze swymi ludźmi do PiSu? Pan Przemysław Wipler, wieloletni działacz KoLibra i poseł PiSu twierdzi, że w jego partii jest miejsce dla wolnorynkowców, czego jest najlepszym dowodem.

JKM: Blady: Miejsce na pewno jest, nawet dla p.Zbigniewa Ziobry... jednak nic nie da się zrobić, jeśli partia dumnie i tryumfalnie głosi, że będzie popierała wartości socjalne. I proszę popatrzeć, kto ją popiera! Zresztą nie sadzę, by PiS długo pociągnął.

SEJF: jeśli przechodzimy do spraw religii i wiary to jeszcze bym się spytał, czy wierzy Pan w życie po śmierci każdej z dusz ludzkich? czy uważa Pan za uzasadniony pogląd, że dusze ludzkie są rozłącznymi bytami? co Pan sądzi o czyśćcu wymyślonemu nie tak dawno? czy skoro część duszy ludzkiej (ta zła) od tej dobrej części przed wejściem do Nieba, to dobra część złej duszy nie powinna się odłączać od reszty przed wejściem do Piekła?

JKM: SEJF: Nie, odwrotnie: to niedawno Kościół uznał, że Czyśćca nie ma. Co nie przeszkadza mu zbierać ofiary "za dusze cierpiące w Czyśćcu".

mar219: Czy w KNP jest dział zajmujący się tworzeniem podstaw prawnych tego nowego Państwa (bytu powstałego po przejęciu przez prawicę władzy)??

JKM: mar219: Jaki dział prawny? Prawnicy mają się dopasować do nowego ustroju - nie odwrotnie! Ale wszedł do RG jeden adwokat...

kowi91: Panie Januszu, jakim cudem osoby, które nie zdołały zebrać podpisów w swoim regionie znajdują miejsca w szeregach partii na najwyższych stanowiskach ?

JKM: kowi91: Za jedną sam odpowiadam. Proszę zauważyć, że te osoby są wybrane z Konwentyklu - co oznacza, że Konwentykl może w każdej chwili je wymienić...

SEJF: niedawno znalazłem Pański wpis z 2009 roku z onetu, w którym stwierdził Pan, że "za rok tej partii (PiSu) już nie będzie", a jednak PiS wciąż istnieje... czy miał Pan dostęp do planów zamachu smoleńskiego, w którym miał zginąć również Jarek (w Warszawie pozostał przypadkiem), czy może nie należy do tego typu Pańskich przepowiedni przywiązywać zbyt dużej wagi?

JKM: SEJF: To jest pytanie, czy PiS by na tym skorzystał - czy stracił. Ja zresztą w zamach nie wierzę - a już absolutnie pewien jestem, że (przy założeniu, że to był zamach) nie zrobili tego Rosjanie. Po prostu: ani nie mieli interesu, ani nie ryzykowaliby. Pomijam absolutny brak ewidencji przemawiającej za zamachem: po prostu byłby to nonsens. I jeszcze jedno: przepowiednie są często samo-sprawdzające. Nie ukrywam, że wygłaszam je, choć szanse spełnienia wynoszą 30% - w nadziei, że wskutek ich wygłoszenia szansa wzrośnie na np. 50%

barwin87: Kiedy warto wrócić będzie do Polski?

JKM: barwin87: O, nie, proszę poczekać chwilę: szykuje się odwilż - i wtedy...

Zulwik: Panie Januszu czy przewiduje pan upadek/rozłam KNP, a jak tak, to kiedy wg pana on nastąpi?

JKM: Zulwik: Nie przewiduję

Blady: Panie Januszu, uważam, że powinien Pan przez najbliższy czas budować struktury lokalne, zamiast koncentrować się na byciu celebrytą. Jeśli mogę spytać, co stało na przeszkodzie przez 20 lat, by stworzyć oddziały Pańskich partii w całej Polsce?

JKM: Blady: Przepraszam: na czym polega "Koncentracja na byciu celebrytą"?

endrju777: Kiedy KNP zjednoczy się z UPR?

JKM: endrju777: To proszę pytać działaczy UPR. Ja, jako imperialista...

TomX: PaulinaZ, lepsze jutro było wczoraj.

JKM: TomX: E, nie - będzie jeszcze słoneczko i na naszej ulicy. Patrzcie, jak dobrze idzie p.Paulowi w USA...

Zulwik: A właśnie Panie Januszu czy dalej zamierza pan strzelić w twarz Boniemu, czy już odpuścił mu Pan?.

JKM: Zulwik: Zobaczymy; zależy od okoliczności

fenix1991: Ja mam pytanko, jak długo jeszcze Polacy wytrzymają przy rządach reżimu Donalda? Tak na oko...

JKM: fenix1991: Do jesieni

PaulinaZ: czy Tomasz Lis powinien sobie odciąć język? :) Nie jest przypadkiem do tego zobligowany skoro złożył umowę słowną?

JKM: PaulinaZ: Ale z Pani marzycielka...

Rajtsajd: Co Pan sądzi o prywatyzacji dróg? Czy należy zostawiać główne arterie miast w rękach samorządów, czy również licytować? No i jest jeszcze kwestia podziału tychże dróg - im większe rozdrobnienie, tym trudniej będzie pobierać opłaty za korzystanie z dróg.

JKM: Blady: Tak!

kowi91: Drogi oddać a nie licytować.

JKM: kowi91: zaraz: jak to "oddać"? Technicznie? Jak?

kowi91: Przejąć drogę powinien ten, kto deklaruje i wykonuje prace remontowe czy też konserwacyjne mające na celu poprawę jej jakości

JKM: O, to dużo byłoby deklarujących ...

kowi91: Jak społeczność by się wzięła za odbudowę to nie byłoby właściciela

SEJF: proszę Pana kiedy Pan "ożywi" 5 999 447. Żyda na swoim onetowym blogu? Oto pytanie!

JKM: SEJF: Znudziło mi się...

Blady: O właśnie, Piłsudski. Wg Pana jest bohaterem, czy agentem austro-węgierskim, posyłającym Polaków na front jako mięso armatnie?

JKM: Blady: Agentem (nie tylko austriackim, również niemieckim) był na pewno. Pytanie: czy wykorzystywał to dla dobra Polski? Czy np. nie rzucił Polski do wojny z Rosja ... dla dobra Niemiec?

Zulwik: Panie Januszu czy jest szansa dla Polski na podniesienie ratingu jeszcze w tym roku?

JKM: Zulwik: A dlaczego mieliby płacić????

JKM: Dziekuję - godzina lekcyjna dobiegła końca...

JKM: Pozdrawiam - do zobaczenia!