Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

22-07-2010

Imigracja - czy wpuszczać wszystkich?


Martinus: pytanie zasadnicze w kwestii imigrantów: prewencja czy represja?

 

JKM: Jestem zwolennikiem represji - ale nie bardzo rozumiem zastosowania tego podziału w tej kwestii?

 

texasranger: jakie konieczne zmiany wprowadziłby Pan w zakresie polskiej polityki imigracyjnej?

 

JKM: Przede wszystkim: żadnych "przywilejów socjalnych" - zarówno dla immigrantów, jak i dla autochtonów! Chodzi o to, by przyjeżdżali ludzie gotowi pracować - a nie liczący na socjal.

 

JKM: I dlatego jestem przeciwny polityce "otwartych drzwi".

 

Kyou: Czy uważa Pan, że trzeba kontrolować i w razie potrzeby ograniczać liczbę imigrantów? Jeśli tak, w jaki sposób to robić?

 

JKM: Pewne ograniczenia powinny być.

 

Arsenal5481: A co myśli pan o azylach dla imigrantów z Czeczenii itp. dawać czy nie ?

 

JKM: Nie - ludzie, którzy zwalą się z powodu tego, że Polska stanie się rajem podatkowym, to tacy ludzie, którzy budowali potęgę USA. Ich nie należy się obawiać.

 

cubsoon: Jeśli imigranci będą mieszkać/pracować/studiować w Polsce na tych samych warunkach, to możliwym jest, że bardziej "ekspansywne" kultury wyprą nasza. Czy konserwatywny liberał powinien walczyć z tym zjawiskiem czy pogodzić się z ewolucyjną koleją rzeczy?

 

JKM: Cóż: na naszych oczach kultura hebrajska wypiera kulturę yiddisch - a Żydzi jakoś trwają. Zmiany, które zaszły w kulturze polskiej przez ostatnie 80 lat są znacznie większe, niż gdyby Polskę dziś zasiedlili np.Niemcy z 1890 roku...

 

JKM: Powtarzam: kultura Polski AD 1890 i Polski AD 2010 różni się bardziej, niż kultura Polski AD 1890 i kultura Niemiec AD 1890!!!

 

PawelK: Czy w obecnej sytuacji jaka jest we Francji, pozwolił by Pan wszystkim zamieszkującym (Francję) posiadać broń, czy może tylko obywatelom (choć tutaj Ci co palą samochody najprawdopodobniej też mają obywatelstwo).

 

JKM: Myślę, że obywatele posiadający samochody bez większego problemu zastrzeliliby tych, co je podpalają...

 

Guglielmo7: Panie Prezesie, czy Pan myśli że powinniśmy zachować się ze wzajemnością jeśli chodzi o Kraje Arabskie co do świątyń? Czyli powinniśmy zabronić budowanie meczetów w Polsce i Europie? Jak po części stało się w Szwajcarii. Albo chociażby przeprowadzić referendum lokalne w tej sprawie?

 

JKM: Tak: unifikacja świata JEST zjawiskiem bardzo niekorzystnym - bo różnorodność jest genetyczną i kulturową wartością.

 

JKM: Proszę jednak zauważyć, że po 50 latach Niemcy z NRD zaczęli się bardzo różnic od Wessis; gdy w Polsce zapanuje wolność, Polacy zaczną się po pół wieku BARDZO różnic od reszty patałachów z Europy

 

antyl: Co Pan sądzi o studentach którzy chcą się w Polsce uczyć? Czy powinni się dostosować do naszego języka czy to my powinniśmy do nich prowadząc wykłady po angielsku?

 

JKM: To problem wyższej uczelni: niech prowadza sobie wykłady i po bengalsku...

 

konraaad: No dobrze my tu se gadu gadu, to ja zadam konkretne pytanie do Pana Janusza, meczet w Warszawie, tak czy nie, jeśli tak to na jakich warunkach?

 

JKM: A co komu szkodzi meczet w Warszawie? Liczba muzułmanów od tego ani się nie zmniejszy, ani nie zwiększy...

 

Kyou: Jakim wyrażeniem określiłby Pan budowę meczetu w Warszawie- raczej "terror mniejszości", czy "walka o przysługujące muzułmanom prawa"?

 

JKM: jaki "terror"? Kupują teren i budują co chcą...

 

Kyou: a po co meczet w katolickim kraju?

 

JKM: Po to samo, po co boisko do hokeja na trawie w kraju piłki nożnej.

 

nusmith: PYTANIE: Czy nie uważa Pan, że wolny rynek zakłada swobodny przepływ zasobów ludzkich (rąk do pracy)bez żadnych regulacyj?

 

JKM: Powtarzam: nie ma problemu "rąk do pracy"; każdy powinien móc pracować. Problem jest rasowy i kulturowy.

 

mix1: czy gdyby Pan miał realny wpływ na polską politykę i sytuacja w Polsce byłaby taka jak w Niemczech (Muzułmanie wprowadzają się tam), nie dopuściłby Pan do takiego procesu?

 

JKM: Tak - ograniczeniem jest te 10%...

 

nusmith: Co pan sądzi o akcesji Turcji do UE? Czy obecność tego kraju w UE nie mogłaby się przyczynić do jej rozpadu?

 

JKM: Akcesja Turcji to skok w nieznane. Jestem przeciw

 

Arsenal5481: Pytanie: imigranci powinni mieć takie same prawa jak Polacy czy w okrojonym zakresie(np. głosowania,opieka zdrowotna)?

 

JKM: Głosować??? Jeszcze czego! W wyborach lokalnych - ci, co kupili nieruchomość w danej miejscowości - tak, ale w ogólnych? MOWY NIE MA!

 

worekkosci: Co Pan myśli o zakazie noszenia burek? Czy takie ograniczenie wolności można usprawiedliwić jako ochronę kobiet przed krzywdzącym obyczajem?

 

JKM: Dlaczego mam zakazywać burek?? Przecież właśnie dzięki temu wiem, ile jest w Polsce muzułmanek - i wiem, kiedy powiedzieć: STOP!

 

Graven: Panie Januszu - rozumiem, że już doszliśmy do wniosku, że otwarte granice rodzą zbyt wiele zagrożeń dla kultury i narodowości. Pytanie - w jaki sposób chciałby Pan kontrolować Imigrację?

 

JKM: Tak - jest to DUŻY problem. Jeśli państwa Zachodu będą nadal prowadzić samobójczą politykę - trzeba będzie położyć rasowe granice. Tak: rasowe - nie ukrywajmy tego

 

Gerwand: Tak, to w takim razie jak skontroluje pan obecność Rosjan, żydów itd?

 

JKM: Rosjan, Żydów? Z'asymiluja się...

 

nusmith: czy należy zacieśnić współpracę gospodarczą z Chinami kosztem pojawienia się imigrantów z tego kraju?

 

JKM: Nie widzę związku między współpraca gospodarczą z Chinami a liczbą immigrantów z Chin

 

Arsenal5481: A mam jeszcze pytanko:Jeżeli dojdzie do deportacji imigranta co z jego majątkiem?zapłacić mu go, zabrać dla skarbu państwa czy publiczna aukcja ?

 

JKM: Powtarzam: NAJWAŻNIEJSZĄ bariera jest BRAK JAKIEGOKOLWIEK SOCJALU. To odstręczy 90% menelstwa. Niewielki procent obcych genów jest korzystny

 

ProTerran: Panie Januszu to jak radziłby Pan sobie z sytuacją w której lokalna społeczność ma problemy z znalezieniem pracy w skutek zalewu przez wykwalifikowaną oraz z drugiej strony tanią imigrację? Np taka sytuacja ma miejsce w Singapurze, gdzie na rynku pracy konkurują ze sobą ludzie z całego świata poczynając kończących najlepsze uniwersytety kończąc na taniej sile roboczej z Filipin, Malezji czy Indii przez co rdzenna społeczność zepchnięta jest na obrzeża głównego nurtu gospodarczego. Czy wprowadzanie wiz umożliwiających podjęcie pracy przez imigranta w przypadku gdy tą samą pracę może wykonywać lokalny pracownik jest sprzeczne z liberalizmem gospodarczym?

 

JKM: ProTerran: nie rozumiem? Jeśli przyjeżdża masa studentów-obcokrajowców (zakładam, oczywiście, że płacących za naukę!) to angażujemy więcej profesorów... To TWORZY miejsca pracy - a nie odbiera!

 

nusmith: czy otwarcie się na imigrantów może być lekiem na niż demograficzny i związane z nim problemy?

 

JKM: Nie tyle na "niż", co na Kulturę Śmierci panująca w Europie. Tyle, że imigranci mają nas wzmocnić, a nie zalać!

 

Gerwand: Panie Januszu, a co zrobić gdy dochodzi do sytuacji gdy emigranci zaczynają żądać większych praw niż obywatele Rzeczypospolitej? Gdy zaczynają się buntować itp. Co wtedy?

 

JKM: Jak to, co? STRZELAĆ!

 

JKM: Zrobić to samo, co Rzymianie z hołotą Spartakusa!

 

worekkosci: Jeżeli państwo zrezygnuje z socjalu to co się stanie z osobami, które nie są zdolne do pracy ze względu na choroby, upośledzenia czy kalectwo?

 

JKM: To samo, co było 100 lat temu, kiedy medycyna była na ZNACZNIE niższym poziomie, bogactwo również - a socjalu NIE BYŁO; nieprawda-ż, Drogi WorkuKości?

 

Sheeshka: A jak obce mocarstwa będą się burzyć z powodu strzelania do ich obywateli?

 

JKM: O ile wiem, jeśli obywatele jakiegoś kraju są gdzieś zagrożeni, to nawet USA wzywają ich do opuszczenia danego kraju...

 

mix1: jaką widzi Pan receptę na stosunkowo szybki powrót do cywilizacji Zachodniej (oprócz wprowadzenie prawa, że chcącemu nie dzieje się krzywda)?

 

JKM: Przyjecie praw - z okolicy Kodeksu Napoleona, powiedzmy. To chyba szczyt myśli prawniczej. Oczywiście: z drobnymi uzupełnieniami...

 

Spoko: Jakie jest wg Pana pierwsze najważniejsze zagrożenie ze strony emigrantów do Polski ?

 

JKM: Jeśli przekroczą ten umowny próg, grozi, że ich kultura i pula genetyczna, zamiast wzbogacać naszą, zacznie dominować. Ludzie to wyczuwają - i od razu zaczynają się jakieś pogromy...

 

ProTerran: Panie Januszu czy prowadzenie polityki wiz pracowniczych (tj umożliwiających podjęcie legalnej pracy w kraju) jest szkodliwe dla gospodarki i rozwoju?

 

JKM: Tak - wizy to jedna sprawa; natomiast kto dostał wizę powinien pracować gdzie chce i jak chce

 

JKM: OK. dziękuję wszystkim - wskakuję pod prysznic!