Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-03-2012

Czy Rzeczpospolita obroni Polskę przed Unią?


ArekS: Witam, czy pytanie w temacie czata nie winno raczej brzmieć: "czy Polska obroni się przed Rzecząpospolitą i Unią?"

JKM: ArekS: A to nie to samo?

Blady: Panie Januszu, czy Nowa Prawica zamierza wystartować poważnie w wyborach do Europarlamentu?

JKM: Blady: Sądzę, że tak; czy na poważnie? Zobaczymy!

bobik: Z kim będzie Pan w TTV?? Z jakimś palikotowcem??

JKM: bobik: a nie wiem

Blady: Panie Januszu, a może lepiej do Europarlamentu wystartować z list PiSu? Oni się ostatnio robią wolnorynkowi, o czym świadczy chociażby mocna pozycja p.Wiplera.

JKM: Blady: A co to nam da?

Blady: Miejsce w Europarlamencie i możliwość wpływu na rozpad Eurokołchozu?!

JKM: Blady: Przecież wejście do PE to STRATA człowieka! Celem startu jest zrobienie sobie reklamy!

MrDestructive: Panie Januszu, czy ograniczenie czynnego prawa wyborczego poprzez egzamin z wiedzy o np. konstytucji(tak jak to ongiś było w USA) spowodowałoby, że przynajmniej nie plułby Pan już "tfu" na słowo demokrację :)?

JKM: MrDestructive: znajomośc konstytucji nawet na pamięć ani o iotę nie zwiększa kompetencyj politycznych znawcy!

SEJF: Czy myśli Pan, że rozsądnym krokiem Wolnego Państwa Polskiego byłoby zdobywanie kolonii w Afryce? Zyskaliby na tym i Polacy i Murzyni!

JKM: SEJF: Jabysmy mieli nadwyzki finansowe i demograficzne - to czemu nie?

marc19: Panie Januszu co jest wg Pana lepsze 2% inflacja cz 1% deflacja?

JKM: Zdecydowanie DEFLACJA. Byle nie za duża. Już 5% zaczyna być obciążeniem.

Fazek: Co Pan obstawia: nowy rząd i odbicie się w drugą stronę (gospodarczo, militarnie, społeczenie), czy niemy IV Rozbiór Polski (ciemny lud nawet się o tym nie dowie)?

JKM: Fazek: Odbicie się od dna.

wolfenstein3d: O 400% chcą nam zwiększyć akcyzę na gaz z powodu tego CO2, ciekawe czy się tusku uda zablokować?

JKM: wolfenstein3d: Teraz wszystko w rekach p.Janusza Lewandowskiego. On musi pilnowac interesu. Bruksela juz sie odgraża, że mimo veto przeforsuje swoje!

Fazek: Czy byłby Pan za odbudową Rzeczpospolitą Czworga Narodów poprzedzoną unią celną (stany z ogromną autonomią, wspólna armia, rząd centralny,samorządy stanowe)? Oczywiście, wpierw Polska musiałaby być odbudowana gospodarczo i militarnie aby takie coś zacząć tworzyć. Takie państwo związkowe Polski, Białorusi, Litwy i Ukrainy miałoby powierzchnię 1.123. 979 km kw2 oraz 93.375.000 mieszkańców, którzy przywiązani są do ziemi swojej. Wtedy moglibyśmy samodzielnie coś działać w Europe, jako wielkie państwo. Myślę, że Litwie, Ukrainie i w przyszłości Białorusi powinno zależeć na tym, iż Rosja łapczywie gra. Przy okazji mielibyśmy dostęp do Wilna, Lwowa, Grodna w których to znowu rozkwitałaby Polska kultura.

JKM: Fazek: Jasne. Musi sie Pan jednak poogodzic z tym, że w Lublinie, Warszawie Białymstoku kwitłaby kultura litewska, ruska...

SEJF: Panie Januszu ciekawi mnie kwestia kar dla niepłacących podatków, Pański pomysł Wolnych Bieszczad nie podoba mi się ze względu na los dzieci anarchistów na tym obszarze, co Pan sądzi o pomyśle blogera GPS.65 (podatki są zapłatą za paszport-dowód osobisty, dzięki któremu państwo respektuje umowy osoby)?

JKM: SEJF: Anarchiści bywaja dobrymi rodzicami...

Yzil93: Panie Prezesie, jakoś dawno pana nie było w "Młodzież Kontra" notabene KNP ma tam jedną z najliczniejszych młodzieżówek, nie zapraszają Pana już? :)

JKM: Yzil93: Byłem juz dwa czy trzy razy - to całkiem sporfo...

SEJF: @JKM miałem na myśli: "los dzieci (które dobrowolnie nie podjęły decyzji o mieszkaniu w anarchii) w miejscu, w którym nie panuje prawo, a bezprawie? czy to sprawiedliwe skazywać dzieci na taki los?

JKM: SEJF: Przez 500.000 lat dzieci mieszkały w takich miejscach...

Yzil93: Gowin był juz chyba 12 razy :D

JKM: Yzil93: Gowin jest z Krakowa!

Fazek: Jakoś pół milenium z Litwą wspólnie żyliśmy i nasze miasta nadal polskie. Inne pytanie. Czy aby na pewno jest pan za pełnym dostępem do broni w kraju? Podoba mi się Pana pomysł szkolenia 16 latków i dania im pistoletu, ale czy nie lepiej byłoby przy okazji porobić badania psychologiczne i na ich podstawie wydawać pozwolenia? I rozumiem, że najpierw rodzic musiałby wyrazić zgodę na takie obóz szkolenia?

JKM: Fazek: Rozice musieliby sie zgodzic, by niepelnoletni mial spluwę!

chemik87: Czemu nie próbujecie wciągnąć ludzi pokroju Marcina Chmielowskiego z instytutu Missesa w swoje szeregi ? Naprawdę ma zadatki na bycie samcem alfa w polityce i uporzadkowania tego socjalistycznego burdelu, a raczej jego zburzenie...

JKM: chemik87: Cholera: nawet nie wiem, kto to jest!

bastek66: bastek66: Panie Januszu kolejny przypadek w którym człowiek zabija w obronie własnej i prawdopodobnie pójdzie do więzienia http://e-kg.pl/wydarzenia-news/4-wydarzenia/9258-uczestnik-tragicznego-zajcia-us ysza-zarzuty-.html

JKM: bastek66: Mam nadzieję, że szczegóły sprawy zostana ustalone. To najprawdopodobniej porachunki mini-gangu.

Borutard26: Panie Korwinie takie pytanie, pan jest za prywatyzacja prawie wszystkiego, zgadzam sie z panem, ale co z drogami?

JKM: Borutard26: To samo. Dlaczego druty od prądu mogas być prywatne - a drogi nie?

iMattheush: Panie Januszu - w USA przed wprowadzeniem podatku dochodowego był liniowy 3%, a nie pogłówny, tak? Jeżeli tak, to nie sądzi Pan, że tak byłoby łatwiej wprowadzić w Wolnej Polsce?

JKM: iMattheush: Ale-ż co Pan pisze??? Przeciez liniowy to jedna z form dochodowego!!!

Fazek: A ci pełnoletni? Badań psychologicznych żadnych? Po prostu 'free-for-all' jeśli chodzi o broń? Bo nie do końca do tej pory rozumiem ten pogląd głoszony przez Pana.

JKM: Fazek: Widział Pan, jak sie robi badania psychologiczne? Przeciez wiekszośc tych psychologów, to ludzie, ktorzy poszli na ten kierunek, że (słusznie!) podejrzewali, że maja świra!

ArturMielec: Panie Januszu, czy uważa Pan że KNP ma wystarczający budżet aby przeforsować swoje poglądy brakiem obecności w Mediach?

JKM: ArturMielec??? "Przy braku obecności w mediech"?

Yzil93: Szanowny Panie Korwinie, przecież nawet na swoim blogu na onecie pan wstawiał linki do yt z wypowiedziami Marcina Chmielowskiego :)

JKM: Yzil93: Widocznie były to dobre wypowiedzi. Jakość wypowiedzi nie zalezy od Autora. Ja go po prostu nie znam.

marc19: Panie Januszu czy ciągłe podawanie przykładu XIX w. USA jest adekwatne? Niskie podatki - ok., ale tam rozdawano ziemię za pół darmo bo było jej więcej niż potrzeba!

JKM: marc19: Ale co ma posiadanie ziemi do wolności politycznej?

Borutard26: Panie korwinie, to teraz sie nasuwa pytanie, jak to zrobic ? :D prywatyzacja jest dobrym rozwiązaniem ale mogą wyniknąć duże problemy logistyczne podczas prywatyzacji ; )

JKM: Borutard26: Nawet na pewno będą. Ale znam znacznie większe problemy

Rotmistrz: Czy uważa Pan zjawisko mieszania ras za korzystne czy niekorzystne. Na przykład kiedy murzyn żeni się z białą kobietą?

JKM: Rotmistrz: W małym zakresie: korzystne. W szerszym: niekorzystne, bo dzieci nie wiedza, w jakiej kulturze wzrastają.

iMattheush: Korwin - Ale Pan pisał, że np. w 1903 były podatki 3%, a dopiero w '13 wprowadzono dochodowy? To te 3% to nie liniowy?

JKM: iMattheush: nie: pisałem, że podatki wynosiły "w przeliczeniu na liniowy"... Proszę sprawdzić!

ArturMielec: mam na myśli że jak sie nie jest w mediach szerokich to trzeba drzwiami i oknami (bilbordami, reklamami w lokalnych gazetach, na pierwszych stronach etc.)

JKM: ArturMielec: Oczywiście: nie mamy

Fazek: Panie Januszu. Czy po prywatyzacji szkół, te nadal byłyby darmowe czy nie?

JKM: Fazek: OcZywiście, że nie.

chemik87: Jak ten chory system upadnie to teoretycznie załóżmy, że dostał pan się do władzy wolą narodu. I moje pytanie, czy w jakiś sposób będzie pan próbował ukarać media za manipulowanie, propagandę i nie pokazywanie drugiej strony i poglądów wolnościowych i za ośmieszanie i pokazywanie pańskiej osoby w krzywym zwierciadle ? Czy zostawiłby pan osąd ludowi ?

JKM: chemik87: Niektórych gryzłoby sumienie - i to BARDZO

SEJF: Czy myśli Pan, że deregulacja zawodów może być początkiem samo-uzdrowienia się IIIRP?

JKM: SEJF: Poczęści tak. Ale to 3% problemów...

Borutard26: A jak z przemysłem zbrojeniowym ? przetargi na sprzęt i tylko jakieś zaawansowane państwowe placówki badawcze? czy wszystko sprywatyzowane? Bo prywatna firma mogla by zaawansowana technologie równie dobrze sprzedać dla wroga, a chodzi o przewage.

JKM: Borutard26: Jasne. I broń dla armii amerykańskiej produkują, jak rozumiem, Chińczycy i Rosjanie? Czy może jednak prywatny Boeing itd. I znacznie bardziej sie boje, że tajemnicę sprzeda wrogowi dyrektor firmy państwowej, niz właściciel prywatnej.Ten pierwszy niczym nie ryzykuje: sprzeda i da w długą.

chemik87: Czy jak pan odwiedzał USA w przeszłości miał pan okazję osobiście poznać się z Dr. Ronem Paulem ?

JKM: chemik87: Rozmawiałem z wieloma politykami, z ani jednym lewicowym zresztą - ale akurat z drem Paulem nie.

tedek: Którego z wolnorynkowych ekonomistów szanuje pan najbardziej?

JKM: tedek: von Misesa, von Hay'ka, Rothbarta

SEJF: Czy w Korwinopaństwie będą przywrócone tytuły szlacheckie? można je będzie znów zyskiwać? Będą się z tym wiązały jakieś przywileje?

JKM: SEJF: Na takim stanwisku zqawsze jakis wplyw sie ma.. Odsunięcie konkurencji mogło ten wplyw umocnić.

marc19: CzęstoPytanie dot. Historii.: Mówiło się o upadku Aten, upadku demokracji itd. a czemu potem Sparta upadła?Tam mężczyźni byli chyba najbardziej męscy

JKM: marc19: Ooo, też ustrój spsiał. Swoją drogą, nie pamiętam: Mczy Spartas wstapila do Zwiazku Achajskiego? Niech Pan sprawdzi!

Fazek: A jaki jest Pański pogląd o broni nuklearnej, termojądrowej? Czy Państwo Polskie powinno takowe posiadać, kupić? USA które tak krzyczy żeby na Iran samo ma pokaźny arsenał. Oczywiście, nikt i tak tej broni nie użyje bo to się równa samozagładzie, ale jako element zastraszania się sprawdza. Ewentualnie można by postawić na przyszłą kadrę polskich naukowców i coś by lepszego stworzono.

JKM: Fazek: Ale Pakistan ma!

Premier: Panie Januszu, co Pan sądzi o próbie postawienia przed Trybunał Jarosława Kaczyńskiego oraz Z. Ziobro?

JKM: Premier: Pytanie: za co? P.Ziobro niewatpliwie powinien stanąć przezd Trybunałem - ale teraz juz chyba przedawnienie...

Blady: Panie Januszu, jak Pan uważa, założenia której szkoły ekonomicznej przyniosłyby Polsce większe korzyści: chicagowskiej czy austriackiej?

JKM: Blady: Austriackiej. Ale obydwie sa znakomite - w porównaniu z obecnie panującymi...

SEJF: Panie Januszu czy ludzie powinni módz tworzyć własne armie?

JKM: SEJF: Tak. Oczywiście: pod baczbnym okiem...

Yzil93: Panie Korwinie, jeśli pan pamięta to słynne niegdyś wystąpienie śp Andrzeja Leppera:http://www.ojczyzna.pl/Arch-Teksty/LEPPER__Przemowienie-sejmowe-pelne.ht m , myśli pan, że Lepper wtedy mówił prawde Ad Vocem tych łapówek?

JKM: Yzil93: Pewno mowil prawde - ale nie miał cienia dowodu.

Fazek: Czy jeśli naród obalił by rządy to jakby Pan starał objąć władzę? Bo to trochę niejasne mym zdaniem. Wiadomo, że ciemny lud chciałby więcej demokracji i nie daj Boże wybrałby jakiegoś socjalistę.

JKM: Fazek: Tak. Z pomoca wojska

ArturMielec: Panie Januszu... Ma Pan grom młodych (i nie tylko) ludzi za sobą, czy ma Pan jakiegoś krezusa biznesu w swoim otoczeniu? I czy pytał się Go Pan o to jak zrobić z już nie tak małej ilości ludzi, która Pana popiera, poważne pieniądze? Datki to forma słaba (Jestem z Mielca i Klub Stali Mielec Pada na pomyśle datków, dopiero teraz się wzieli za to biznesmani).

JKM: ArturMielec: zaczynaja sie podobno pojawiać...

JKM: Rok 1974 wraca doi Polski gen.Anders na białym koniu, oczywiście. 200.000 ludzi na pl.Defilad,entuzjazm... Gen.Anders wchodzi na trybune - i zaczyna: "My dear cPoles! I am so glad, so happy to see you agein..." Ludzie rozchodza sie kiwając głowami: "Chaljera! Sowsjom papolski zabył gawarit' "