Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

02-09-2010

Czy Niemcy są zagrożeniem?


JKM: Witam wszystkich; widzę, że pre-dyskurs żwawo się toczy...

 

wzdychacz: Co pan sądzi o szukaniu wsparcia u Chińczyków, to mocarstwo rośnie w siłę jest alternatywą wobec USA i UE a nasi Mężykowie stanu zapominają o nich, jedyną osobę z rządów ostatnich lat która była zainteresowana chińczykami był… Andrzej Lepper, którego za to wyśmiały media na zasadzie, że pojechał na wycieczkę

 

JKM: Nie jest moim zadaniem radzenie Niemcom. Wybrali sobie taki rząd – to go mają za swoje. Ten Saracen ma, oczywiście, rację

 

korwin_fan: Czy to prawda, że rozmawiał Pan z Mazowieckim, gdy ten był ministrem spraw zagranicznych i Mazowiecki stwierdził, że to Niemcy nie chcą podpisywać paktu pokojowego?

 

JKM: Nie - ze śp.Krzysztofem Skubiszewskim, TW "Kask"

 

eldorado: Ile czasu jeszcze minie zanim Niemcy będą w 90% muzułmańskie i czy właśnie takich Niemiec powinniśmy się obawiać?

 

JKM: elgorado: nie wiem, czy bardziej mamy obawiać się Niemiec nacjonalistycznych - czy muzułmańskich państw powstałych na terenie Niemiec...

 

rambo6: Czy widzi pan panie Januszu jakieś powody aby Niemcom opłacało się Polskę zaatakować?

 

JKM: Nie sadzę, by RFN chciała Polskę atakować. Ale Republika Weimarska też nie chciała...

 

mlodikk: Rozważmy taki scenariusz: Polska wychodzi z Unii, lub bimba sobie na jej zarządzenia. Co mogliby zrobić nam Niemcy?

 

JKM: Niemcy - nic. Odciąć nas od ich rynku, ograniczać tranzyt...

 

JKM: W tej chwili żaden atak ze strony Niemiec nam nie grozi. Ale po obaleniu RFN i zastąpieniu jej "IV Rzeszą"...

 

MK3: Kilkukrotnie wspominał Pan, że Niemcy czekają dwie drogi. Pierwsza to nacjonalizm i IV Rzesza, a druga to kraj muzułmanów. Czy istnieje jeszcze trzecia albo i czwarta możliwa droga?

 

JKM: Państwo Polskie musi być gotowe, by przestawić się z opcji przyjaźni na wrogość i odwrotnie z każdym państwem. Niemal jak w "1984"

 

Arsenal5481: Co do Niemiec,czy uważa Pan że Polacy powinni walczyć o eurasy od Niemców jako spadkobierców Nazistów za zniszczenia,cierpienia i zadośćuczynienia za straty moralne przed trybunałem w Strasburgu ? (jeśli było już pyt. to sorry ale tu się zrobił burdel !)

 

JKM: za straty moralne - nie; ale za zniszczenie Warszawy - co nastąpiło NIE w wyniku działań wojennych, lecz wskutek rozkazu ReichsFuehrera AH - TAK!

 

rafbraw: Ale skąd ta niechęć do Niemców? Jest UE Są układy!

 

JKM: Eeee, tam. Układy - układami - a interesy geopolityczne, sympatie i antypatie - są ważniejsze. UE lada moment może przestać szczęśliwie istnieć

 

johny: w Traktacie Lizbońskim, nie pamiętam czy na pewno w tym. Ale jest zapis, który mówi o tym, że każde państwo europejskie może użyć ,,siły" czyli wszystkich służb od policji aż po wojsko w razie wybuchu zamieszek (czyli zapewne buntu narodowego też)!!!!! Mało tego obecny prezydent Unii Europejskiej ma wielkie ciągoty, by zastąpić symbole narodowe symbolami europejskimi tj.hymn,godło.

 

JKM: Tak

 

Arsenal5481: Więc panie prezesie ile by pan chciał od Niemców gdyby doszedł pan do władzy, wliczając Warszawę ale i resztę kraju ?

 

JKM: Nie - to dotyczy tylko Warszawy. Trzeba zsumować pretensje właścicieli. Takie oceny już są

 

JKM: Na dzisiejsze pieniądze - ponad 80 mld €

 

Malopolanin: I co Pan sądzi o germanizowaniu Turków w Niemczech, tak, jak "portugalizowano" Polaków w Brazylii?

 

JKM: Problem w tym, że Turcy nie dadzą się zgermanizować. Inna kultura...

 

braciszek: a mam pytanie co by było gdyby Polacy wymienili się rządem z Niemcami czy byłoby lepiej?

 

JKM: dziwne pytanie, wiele niedopowiedzeń

 

kombajndosalatek: czy Niemcy de facto moa kontrolować UE bez problemu - czy UE jest ekspozyturą interesów niemieckich, czy muszą iść na jakieś kompromisy?

 

JKM: Nie - Niemcy NIE mogą kontrolować UE - ale mają na nią wielki wpływ

 

historian: Co Pan sądzi o tezach ś.p. prof. Wieczorkiewicza na temat prób nawiązania paktu między II RP a III Rzeszą?

 

JKM: Pisałem o tym w 1972 - o dziwo: cenzura puściła. Tak: w 1939 roku należało pójść z III Rzeszą p-ko ZSRS

 

Andres: czy uważa Pan, że w obecnej sytuacji politycznej w Europie w ogóle możliwe jest pozytywne rozpatrzenie przez sądy międzynarodowe polskich żądań w sprawie odszkodowań za zniszczenia Warszawy?

 

JKM: TAK!

 

PiotrO: czy wie Pan o szpiegach niemieckich na polskim podwórku?

 

JKM: Szpiegach? Co można u nas wyszpiegować, jak wyposażeniem wojska są stare maszyny z Bundeswehry i innych państw? Natomiast agentów wpływu jest do cholery. Ponadto: PO to po prostu partia pruska, pośrednio dofinansowywana przez wszystkie fundacje niemieckie

 

mix1: mam pytanie do Pana Janusza, jaką politykę zagraniczną należy prowadzić wobec Niemiec, jeśli powstałaby 4 Rzesza? na logikę to można by odpowiedzieć ostrożną i nie drażnić Niemców, a konkretnie?

 

JKM: Gdyby powstała IV Rzesza? Natychmiast montować sojusz z Rosją, Chinami, USA - z kim się da!

 

Malopolanin: Panie Januszu, ale ogólnie czy popiera Pan działania w stylu rusyfikacji, germanizacji itp. czy jest Pan ich przeciwnikiem? Nie odnosząc tego do Turków w Niemczech, ale ogólnie imigrantów, bądź państw wielojęzykowych, jak Indonezja.

 

JKM: jestem zdecydowanym przeciwnikiem. Zwracam uwagę, że mojej rodziny, przybyłej do Polski z Bruhlami, nikt nie polonizował - a patrz Pan, jak dobrze jestem spolonizowany!

 

janpawel: Turcja nie jest chyba takim zagrożeniem jak inne kraje muzułmańskie. W Turcji nawet prawo muzułmańskie zastąpiono kodeksem

 

JKM: to już ostatnie lata Turcji jako państwa świeckiego

 

Malopolanin: Czy Niemcy chcą tych "Ziem Utraconych", czy nie chcą?

 

JKM: Jedni chcą - inni nie chcą. . Ale politycy chcą - bo to podatki z nowych terytoriów

 

Arsenal5481: Panie Januszu gdyby w latach 1939 rządził by pan krajem (proszę sobie to wyobrazić) to co by pan zrobił po napadnięciu 1 września ? to samo co historia,czy co ?

 

JKM: Nie - byłbym w sojuszu z III Rzeszą

 

Arsenal5481: Gdyby pan był w sojuszu z III Rzeszą to zgodziłby się pan na budowę Auschwitz na terytorium kraju ?

 

JKM: Oczywiście, że nie!! Żydzi włoscy przecież ocaleli...

 

MK3: Czy uważa Pan za słuszne nazywać ludzi którzy wyjechali po wojnie z Polski wypędzonymi i zwracać im majątki tak jak tego żąda Pani Steinbach???

 

JKM: Oczywiście, że zostali wypędzeni. Mój postulat z r.1990: nie brać odszkodowań - i nie płacić odszkodowań. Zresztą RFN już od 1949 roku odszkodowania płaciła. Co prawda - niewielkie...

 

gwr9: Czy sądzi Pan, że w narodzie niemieckim nadal trwa tradycja robienia wszystkiego dokładnie, precyzyjnie i porządnie? Czy jest to już tylko mit?

 

JKM: raczej już mit. Niemcy są wydelikaceni, przetłuszczeni... i leniwi.

 

Sek: Czy uważa Pan, że gdyby doszło teraz do konfliktu Polska-Niemcy (przy założeniu że to Niemcy są agresorem), czy tfu NATO by nam pomogło?

 

JKM: NATO nie miesza się w spory między państwami NATO

 

Arsenal5481: A gdyby A.Hitler postawił warunek, Żydzi do gazu i sojusz albo wojna, to zachowałby się pan jak człowiek czy patriota ? ;)

 

JKM: Arsenal: jak człowiek. Ale Niemcy takiego warunku nikomu nie stawiali! Uważali, że jak ktoś chce mieć na swoim terytorium zarazę - to niech ma. Inna sprawa, że potem pewno planował zniszczenie tak osłabionego sojusznika...

 

patrykb: Czy jeśli Niemcy (w razie wojny) zawarli sojusz z USA to czy mimo ogromnej możliwości straty suwerenności powinniśmy garnąć się do Rosji?

 

JKM: Tak. W takim przypadku ChRL i FR zawarłyby sojusz, do którego należałoby przystąpić

 

Paracelsus: A co Pan powie o ewentualnym rozbiorze Niemiec pomiędzy Polskę, Francję i Turcję; A tak na poważnie, czy nie warto posłać naszych agentów na Łużyce i podsycać tam nastroje separatystyczne?

 

JKM: Na Łużycach? Separatystyczne? Jako pretekst - być może, by uniemożliwić wchłonięcie Łużyc przez Kalifat Saksonii...

 

mordrimer: Panie Januszu, w jednym z nr Najwyższego Czasu, miałem przyjemność przeczytać artykuł o tym że, RFN podpisało z FR traktat według którego jeśli wojska FR zatrzymają się na linii Wisły, to RFN nie zareaguje na akcję RFN. Czy bierze Pan na poważnie takie doniesienia prasowe?

 

JKM: wątpię w istnienie takiego traktatu...

 

MK3: Czy jeśli za kilka/kilkanaście lat na Polskich ziemiach zachodnich graniczących z Niemcami powstały by rejony gdzie większość stanowią Niemcy to zgodził by się Pan na ich przyłączenie do Niemiec za pieniądze, albo za tereny gdzie mieszkają w większości Polacy?

 

JKM: Nie, to Polacy kolonizują obecnie Niemcy - a nie odwrotnie!!!

 

hans: Panie Januszu , jak to się stało że jest Pan na Liście WILDSTEINA?

 

JKM: Liście Widsteina?

 

maxiol77: a czemu polska nie ubiega eis o KRESY tak jak Niemcy chcą swoich ziem????

 

JKM: Polska nie powinna ubiegać się o Kresy - właśnie dlatego, by nie stwarzać precedensu!

 

JKM: Dziękuję - do zobaczenia w poniedziałek.