Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64008 komentujących
168617 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

Najnowsze wpisy z bloga JKM w Twoim czytniku RSS

24-02-2017 09:13:00

Wybory w północnej Anglii

W Staffordshire i Kumbrii odbyły sie wybory uzupełniające do Izby Gmin - bardzo ważne, bo pierwsze po Referendum. Te hrabstwa są twierdzą Czerwonych. Podczas tych wyborów nad okolicą przeszedl huragan "Doris", z zamiecią śnieżną i wiatrem prawie 200 km/h. Mimo to frekwencja była zadziwiająco wysoka. W Copelandzie (Kumbria) 51%!!

Cztery główne partie wystawiły kobiety. Jest to matecznik Partii Pracy. Po raz pierwszy w historii od utworzenia tego okregu wyborczego Czerwoni przegrali - w dodatku partia rządząca zwiększyła swoje wyniki. P.Julianna Troughton jest przy tym przeciwniczką p.Jeremiasza Corbyna, przewodniczącego własnej partii. Tow.Corbyn przyjechał wprawdzie Jej pomagać - ale, jak widać, z marnym rezultatem. 

W centrum Stoke-on-Trent startowali mężczyźni. Wyniki były odmienne:

 

 

 

W tym okręgu w Referendum aż 69% opowiedziało sie za Brexitem. Przewodniczący UKIP, p.Paweł Nuttall,CEP (bardzo sympatyczny człowiek) postanowił zaryzykować: odsunął miejscowego kandydata i wystartował sam. Prowadził nawet w sondażach 39:33 - jednak popelnił dwa błędy. Jego rzeczniczka wzięła na siebie lekkie przekręcenie Jego słów (o tym, że w katastrofie samolotowej zgineli Jego przyjaciele) - ale, oczywiście, pro-unijni dziennikarze nie darowali. Co gorsza: zamiast powiedzieć, że chce zrezygnować z Parlamentu Europejskiego by dopilnować, by Anglia wyszla z Unii, zaczął udawać, że jest powiązany ze Staffordshire, robić sobie zdjęcia, jak śpi na tarasie miejscowego domu...  Wywarło to, niestety, bardzo złe wrażenie. Mimo to wygrana (minimalna...) z Konserwatystą zawsze jest jakimś sukcesem.

Ważne też, że spada poparcie dla Zielonych. Wzrosło, niestety, dla lewaków nazywająch się "Liberalnymi Demokratami" - ale to zawsze w między-wyborach.

Ciekawostką był start w tym okręgu Szalonej Partii Monstrualnego Bredzenia - następczyni słynnej Ryczącej Partii Zabawnych Ubiorów (której głównym postulatem było zmniejszenie statystyk bezrobocia poprzez zmniejszenie czcionki drukarskiej). Słynęła z tego, że otrzymywała więcej głosów, niż Partia Komunistyczna. MRLP, której przedstawiciel wystepował pod pseudonimem "Niewiarygodna Latająca Cegła" (to ten w cylindrze)  otrzymała więcej głosów, niż Brytyjska Partia Narodowa - a to też jest coś:

 

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 24-02-2017 10:25:17 | odpowiedz
  Apel do Janusza Korwina-Mikke
  Czy mógłby Pan, Panie Januszu, rozpędzić tę gimbazę, która redaguje Najwyższy Czas! Ronald Reagan jest chyba największą ikoną wolnorynkowej prawicy i bezczeszczenie jego pamięci w piśmie, którego był Pan założycielem i wieloletnim redaktorem naczelnym powinien budzi Pana sprzeciw.
  Jestem jeszcze w stanie przełknąć, że ktoś porównuje wolnorynkowego Reagana z antyrynkowym Trumpem, bo to pewnie wynika z niewiedzy. Ale złośliwe przekręcanie nazwiska bohatera walki z komuną i to NA OKŁADCE PISMA, powinno budzić sprzeciw każdego, dla kogo te nazwisko coś znaczy.
  W takiej formie została ta okładka wydrukowana i wysłana do tysięcy kiosków: http://nczas.com/spis-tresci/numer-9-1397-z-20-26-lutego-2017/
 • 24-02-2017 17:33:17 | odpowiedz
  UKIP i Torys dostali w sumie blisko 50%. Powinni to przewidziec i rzucic moneta ktory zrezygnuje na dzien przed wyborami.

  Ciekawe, ze kandydatem liberalnej demokracji byl muzulmanin. Jest to kultura znana z zamilowania do wolnosci i rzadow ludu :)