Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64077 komentujących
121968 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

Najnowsze wpisy z bloga JKM w Twoim czytniku RSS

10-10-2016 20:51:00

Putin, Wójcik i prawica

P.Daniel Wójcik napisał - i warto o tym wspomnieć: „Putin (…) jest człowiekiem ukształtowanym przez służby, a dla nich poglądy nie mają znaczenia, znaczenie ma tylko skuteczność. Propaganda i kreacja wizerunku będzie tam taka, o ile będzie służyć Moskwie. Wczoraj byli socjalistami, dziś są kapitalistami. Konserwatyzm jest tam malowany, a nie realny, państwo jest własnością bezpieki, ot tyle i aż tyle. Rosja biała czy czerwona to zawsze państwo imperialne, a jak imperialne to zawsze musi zagrażać Polsce!”

Tak jest! Ma Pan absolutną rację. JE Włodzimierz Putin jest człowiekiem ukształtowanym przez służby. Skoro jest „ukształtowany” - to znaczy, że jakieś poglądy ma. Natomiast „skuteczność” to skuteczne realizowanie swoich poglądów. Najpierw są wartości – a potem ich realizacja. Nie można skutecznie realizować – jeśli się nie wie, co się chce zrealizować.

Jakie to poglądy? W służbach panuje zasada autorytetu i hierarchii, natomiast d***kracją się (jak-że słusznie!) pogardza. Jak zresztą wszystkimi lewicowymi wartościami. Wykropkowane słowa na początku tekstu p.Wójcika brzmiały: „Putin nie jest prawicowcem”. Jak właśnie pokazałem: jest. Być może tylko udaje - ale: co za różnica? I jak to sprawdzić? 

Oczywiste, że propaganda ma służyć Moskwie – a komu miałaby służyć? Waszyngtonowi? Warszawie? Berlinowi? Brukseli??? No, i ma być skuteczna. Jeśli służby za bardziej skuteczny uznały konserwatyzm i kapitalizm – to chyba dobrze o nich świadczy? Czy konserwatyzm jest tam „malowany”? No, nie: pochody „miłości i równości” są tam zakazane, baby z gołymi cyckami włażące do cerkwi są aresztowane i skazywane (potem po cichu zwalniane...) a podatki wynoszą: PIT 13% , VAT 18%-10%-0% - a nie PIT 18%-32% i VAT 23% jak w Polsce, w innych autonomicznych republikach Związku Socjalistycznych Republik Europejskich - i w innych krajach budujących socjalizm.

I, oczywiście, każde państwo powinno starać się być imperium – podobnie jak każdy czterolatek marzy by zostać Tarzanem. Ja też jestem imperialistą i marzę o Wielkiej Polsce. Ostatecznie Królestwo Polskie było wielkim imperium i Polacy nawet zdobyli Moskwę - urządzając tam, niestety, rzeź, która na kilka wieków wykopała przepaść między naszymi narodami. Przypominam, że świętem narodowym w Rosji jest rocznica oswobodzenia Moskwy spod jarzma polskich oprychów!

Imperialiści – w odróżnieniu od socjalistów i nacjonalistów – są jednak ludźmi rozsądnymi i można z nimi rozmawiać. A czy Rosja zagraża Polsce? Gdyby połknęła Ukrainę albo Białą Ruś – to, oczywiście, tak! Dlatego musimy dbać o niepodległość Białorusi i Ukrainy. Jednak zarówno Donbas jak i (na pewno!) Krym – to nie nasza broszka.

I byłoby dobrze, gdyby Federacja Rosyjska była własnością bezpieki. Oczywiście lepszy byłby car – ale z braku laku ktoś tym musi rządzić. Ktoś – a nie ciemny L*d - który, nota bene, Polakami (w najlepszym wypadku) pogardza. Niestety Rosja własnością bezpieki nie jest – i p.Putin, przy całej swej popularności i autorytecie, musi liczyć się z takimi ludźmi jak tow.Genady Ziuganow – i dziesiątkami milionów wyborców, wyhodowanych na sowieckiej propagandzie.  

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 10-10-2016 22:02:11 | odpowiedz
  Dla nas prawicowców z partii Wolności w skrócie Korwin wzorem ustrojowym nie powinna być tylko Rosja, ale przede wszystkim Korea. Oczywiście Północna. Panuje tam zasada autorytetu i hierarchii. Obowiązuje kara śmierci. Baby z gołymi cyckami nie wchodzą tam do kościołów, bo kościoły są zakazane, zresztą baby z niedożywienia nie mają praktycznie cycków. Panuje powszechny dostęp do broni (co prawda tylko w służbach mundurowych, ale to jakieś 30% społeczeństwa). Podatków nie ma, bo i tak wszystko należy do państwa. No i przywódcy Korei Płn chcą zbudować imperium.
  Niech żyje Kochany Wódz Kim Dzonk Il.
  Niech żyje jego sprzymierzeniec a nasza Ukochana Jego Królewska Mość Kor-Win-Mik-Ke. Niech żyje przyjaźń polsko-koreańska.
  • 11-10-2016 11:32:11 | odpowiedz
   "Baby z gołymi cyckami nie wchodzą tam do kościołów, bo kościoły są zakazane" - zakazy dot. wiary, no widzisz, pierwszy punkt, że Korea Północna nie nadaje się na wzór dla prawicowca;

   "zresztą baby z niedożywienia nie mają praktycznie cycków" - drugi punkt przeciw przykładowi (nie można zweryfikować argumentu wobec braku "podmiotu");

   "Panuje powszechny dostęp do broni (co prawda tylko w służbach mundurowych" - więc są ograniczenia - trzeci punkt naprzeciw;

   "Podatków nie ma, bo i tak wszystko należy do państwa" - a ma należeć do tzw. inicjatywy prywatnej: czwarty punkt przeciw.

   Kiepski przykład z tą Koreą Pn.
  • slabe...
  • Przynajmniej nie ma tam chorob tzw. cywilizacyjnych, t.j. chorob cywilizacji zachodniej takich jak otylosc, bo ludzie jedza malo, czyli zdrowo oraz duzo zieleniny. No i majac pociski jadrowe sa panami u siebie - nikt bezkarnie nie bedzie ich atakowal. To moze byc dla polnocno-koreanskiego mezczyzny powod do dumy i patriotyzmu przy calej reszcie wad systemu komunistycznego. Niektore panstwa nie moga zdzierzyc tego ze te male zolte ludziki sa od ich globalnych planow i interesow niezalezne :) Maja tez swoje produkty, sklepy - wszystko w Korei Pn. jest pn.-koreanskie; czyz nie czegos podobnego zyczylby sobie dla Polski Jaroslaw Wielki wraz z PiS-em?
   Ale spojrzmy moze na Chiny, bo przeszedles nieco bezprawnie od Rosji od razu do Korei Pn.
   Cos z Zoltej Mysli Technnicznej, co rozwiazaloby palacy problem bus-pasow w Warszawie, do ktorego tak czesto powraca JKM: Transit Elevated Bus;
   https://www.youtube.com/watch?v=-afI4cocoQY
   https://www.youtube.com/watch?v=xzpU4RjjJ8k