Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64095 komentujących
70055 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

Najnowsze wpisy z bloga JKM w Twoim czytniku RSS

16-11-2017 13:48:00

P.Donaldzie! Prośba o politykę ciepłej wody w kranie!

Potężna Unia Europejska rozwiązuje problem goryli w Kongo i grozi Chinom oraz Rosji. Tu, niestety, poległa: 

 

KOMUNIKAT

(27/2017) 

Przedmiot:     Zamknięcie na stałe obiegu ciepłej wody w biurach poselskich w Brukseli i Strasburgu

 

 

Posłowie zapewne pamiętają sytuację z kwietnia 2017 r., kiedy zastosowano pilny zdrowotny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego zamknięcia obiegu ciepłej wody w biurach posłów zarówno w Brukseli, jak i Strasburgu. Środek ten wprowadzono po stwierdzeniu obecności bakterii z rodzaju Legionella w liczbie przekraczającej wartości graniczne wskaźników jakości wody w prysznicach posłów w budynku Altiero SPINELLI oraz w niektórych prysznicach w budynku Paul‑Henri SPAAK. Od tego momentu jakość wody jest stale monitorowana zgodnie z wymogami prawnymi, których zastosowania domagali się w kwietniu kwestorzy. Jakość wody utrzymuje się na wysokim poziomie tam, gdzie wciąż dostępna jest woda ciepła, np. w prysznicach dla posłów w budynku Willy BRANDT (strefa pilotażowa). 

Parlament otrzymał już analizę sporządzoną przez niezależnego eksperta, z której wynika, że instalacje ciepłej wody są w złym stanie ze względu na długi okres ich eksploatacji i występują w nich ślepe rury stanowiące źródło ciągłego zagrożenia dla zdrowia, gdyż możliwy jest w nich rozwój szkodliwych bakterii. W związku z tym kwestorzy na posiedzeniu w dniu 24 października 2017 r. po wysłuchaniu również opinii Służby Medycznej Parlamentu jednogłośnie poparli zalecenie dotyczące zamknięcia na stałe obiegu ciepłej wody w biurach posłów ze względu na zbyt wysokie ryzyko dla zdrowia. 

Odpowiednie służby rozpoczęły już badania i prace, które mają na celu utworzenie krótkich i oddzielnych instalacji ciepłej wody w pomieszczeniach, w których ciepła woda jest niezbędna, takich jak kuchnie, pomieszczenia przeznaczone dla Służby Medycznej, salony fryzjerskie i niektóre inne nieodzowne prysznice dla personelu pomocniczego (np. pracowników placówek gastronomicznych czy firm dokonujących przeprowadzek), aby istotnie ograniczyć ryzyko zakażenia bakteriami z rodzaju Legionella. Prace w zakresie odrębnej instalacji ciepłej wody zostaną zakończone w połowie 2018 r. 

Na posiedzeniu w dniu 24 października kwestorzy wystąpili także z wnioskiem o rozważenie podjęcia dalszych niezwłocznych działań uzupełniających, takich jak rozlokowanie aneksów kuchennych na piętrach przeznaczonych dla posłów oraz pewnych pomieszczeń z prysznicami do wyłącznego użytku posłów. Propozycje takich działań zostaną rozpatrzone do stycznia 2018 r.

Należy zauważyć, że rozwojowi bakterii z rodzaju Legionella sprzyja ciepła woda, natomiast do ludzi bakterie przedostają się wyłącznie kanałami oddechowymi: w trakcie mycia pod prysznicem wodą, w której znajdują się bakterie, może dojść do inhalacji bakterii uwięzionych wewnątrz niewielkich aerozoli. Bakterią nie można się zarazić, pijąc zakażoną wodę ani myjąc w niej ręce. Istnieje kilka typów i podtypów bakterii z rodzaju Legionella. Legionella pneumophila może prowadzić do samoustępującej gorączki Pontiac, której towarzyszą objawy grypopodobne, bądź może wywołać bardzo groźne skutki w postaci choroby legionistów wraz z ostrym zapaleniem płuc (umieralność ok. 10 %). W kwietniu 2017 r., kiedy tymczasowo zamknięto obieg ciepłej wody, Służba Medyczna Parlamentu uważnie monitorowała stan zdrowia kilku zagrożonych wystąpieniem choroby osób.

Niezależny ekspert potwierdził również, że różne dotychczasowe i obecnie planowane środki są warte polecenia i są podobne do działań podejmowanych przez różne instytucje publiczne, a także przez inne instytucje europejskie. Ze względu na specyficzną sytuację w centrum sportowym w Brukseli w najbliższych tygodniach przeprowadzone zostaną pewne dodatkowe prace, które, miejmy nadzieję, spowodują poprawę jakości wody w nowej krótkiej instalacji i umożliwią otwarcie wyremontowanego centrum sportowego w najbliższej przyszłości. 

 

 

 

 

 

 

Andrej KOVATCHEV

Urzędujący przewodniczący

 

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-11-2017 15:45:03 | odpowiedz
    Amerykańscy uczeni już wiele lat temu obliczyli, że istniejąca na Ziemi woda pitna przeszła już ponad 30 razy przez organizmy żywe. O ile takie diplodoki czy tyranozaurusy spijały olbrzymie porcje wody, to jednak wydalały ją przez skórę co było powszechne (pocenie się w trakcie pogoni za zdobyczą i ucieczka zdobyczy przed pogonią) a stokroć bardziej higieniczne niż wydalanie wypitej wody metodą tradycyjną. W budynku Parlamentu Europejskiego to przechodzenie wody pitnej przez różne lewicowe posłanki które w młodości puszczały mimo uszu zalecenia poety Leca (Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie .. ) nabiera cech tragedii. Powinni wyznaczyć do kontrolowania czystości panią Piterę. To energiczna i dociekliwa osoba. Już się sprawdziła pod Donaldem.