Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64077 komentujących
121855 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

Najnowsze wpisy z bloga JKM w Twoim czytniku RSS

13-01-2018 04:48:00

O aborcji i prowadzeniu kur

Jak to powiedział śp.Józef Piłsudski do nadgorliwych socjalistów: "Kury wam szczać prowadzić, a nie politykę robić". Myśleć to Wy nie umiecie. Pamięć macie - no, właśnie: jak kura. 

Jest to, oczywiście, skutek oglądania telewizji. 

Biadolicie, że przez nieobecność części Posłów PO i .N projekt ustawy o zaostrzeniu (tak: zgoda na zabijanie większej liczby istot to "zaostrzenie", a nie "liberalizacja") warunków aborcji przepadł w pierwszym czytaniu? 

No, to posłuchajcie. 

Przed głosowaniem w/s przyjęcia nieszczęsnego Traktatu Lizbońskiego WCzc.Jarosław Kaczyński kazał części Posłów PiSu głosować PRZECIWKO. Jak to potem zgodnie zeznawali PiSmeni: "Wtedy ten Traktat i tak przejdzie, a w razie czego bedziemy mieli wymówkę". 

Tu mamy taką samą sytuację. W interesie PiSu było (co zresztą zauważyła nawet gazeta dla ćwierćinteligentów, czyli "Wyborcza")) by projekt Lewicy przeszedł do komisyj i drugiego czytania. Dlaczego? PiS wyszedlby na partię nie odrzucającą a limine innych projektów, i można by robić kompromisy między tym projektem, a projektem Życia i Rodziny. A tak PiS (które wcale nie chce się narazić UE i feministkom!) będzie wystawione na nacisk nie tylko o.Dyrektora, ale wszystkich Kościołów, z Rzymsko-katolickim na czele. 

Więc zaufanym Posłom polecił głosować za pchnieciem projektu do drugiego czytania. Wyliczywszy starannie, ilu ma za tym zagłosować. 

Tymczasem Posłowie PO i .N, którzy nie glosowali lub głosowali PRZECIW, nieświadomie  udaremnili misterny plan Prezesa PiSu. 

Jasne? 

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 29-01-2018 15:19:20 | odpowiedz
    Wydaje mi się, że Piłsudski powidział jednak: kury wam szczać PROWADZAĆ....
    • 31-01-2018 22:03:51 | odpowiedz
      Dzieją się ciekawe rzeczy w Polityce zagranicznej. Ustawa, którą w tej chwili krytykuje Izrael to chyba balon próbny dla sojusznika. Jeżeli mamy mieć za sojusznika USA i w USA wchodzi prawo, które może pozwolić na oddawanie gminom Żydowskim majątku to trzeba było powiedzieć sprawdzam. Czy może nastąpić zwrot w polityce polskiej?