Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
63796 komentujących
36885 czytających
Konkurs
Magister PAFERE
PAFERE zaprasza do udziału w VI edycji konkursu Magister PAFERE
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

Najnowsze wpisy z bloga JKM w Twoim czytniku RSS

17-03-2017 00:56:00

Inteligencja nauczycielki

Uczeń napisał: „Miałem na tle inteligencji kobiet spięcie z nauczycielką, która w końcu odparła »Jeśli przyjdziesz na moje lekcje i powiesz, że jestem mniej inteligentna tylko dlatego, że jestem kobietą, musisz liczyć się z ostrą reakcją, ryzykuj zatem wolność słowa«. Co robić?” 

Odpowiedź: przeprosić! Nauczycielka ma rację! 

To, że kobiety są statystycznie nieco mniej inteligentne od mężczyzn nie mówi NIC o danej kobiecie. Może być akurat bardzo inteligentna. 

To, że w wiekszości zwiazków jako reguła mężczyzna jest inteligentniejszy od kobiety wynika stąd, że każda kobieta stara sie, by jej facet był od niej wyższy, silniejszy i inteligentniejszy. Gdyby pary dobierane były losowo, w 45% wypadków to kobieta byłaby tą inteligentniejszą. 

Tak więc z tego, że nauczycielka jest kobietą nie wynika, że jest mniej inteligentna od ucznia. Większa jest szansa, że jest odwrotnie. Uczniowie dobierani sa losowo, a nauczycielki sa jednak bardziej inteligentne, niz średnia u kobiet. 

Z jej odpowiedzi wynika, że jest bardziej inteligentna, niz średnia nauczycielek. A to oznacza, że przyjmie przeprosiny. 

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 17-03-2017 07:29:14 | odpowiedz
  Panie Januszu, miałem na tle inteligencji kobiet spięcie z żoną, która w końcu odparła »Jeśli przyjdziesz do domu i powiesz, że jestem mniej inteligentna tylko dlatego, że jestem kobietą, a każda kobieta stara się, by jej facet był od niej wyższy, silniejszy i inteligentniejszy, musisz liczyć się z ostrą reakcją, ryzykuj zatem wolność słowa". Co robić?
  PS. Zagroziła, że przez 30 dni nie będzie robić obiadu.
  • 17-03-2017 13:10:32 | odpowiedz
   Dać kwiaty i nie dyskutować.
   Niestety. pan chyba nie zalicza się do tej grupy z nauczycielka w tle, raczej do tej drugiej o której Korwin pisze, cytuję: "Natomiast w stadłach z lumpenproletariatu, to kobiety dominują intelektualnie; proszę zauważyć, że w takich rodzinach to kobieta trzyma kasę!!"
   • 17-03-2017 15:56:20 | odpowiedz
    Co do lumpenproletariatu, to nie znam tego środowiska, więc muszę wierzyć na słowo Panu Januszowi, który badał to środowisko w sposób, który socjologowie nazywają "obserwacją uczestniczącą". Kiedyś nawet w czasie jakiejś rodzinnej libacji "sam pchnął się nożem w brzuch", kiedy indziej wysyłał dzieci na kradzież w markecie, słowem wie co mówi.
    • 17-03-2017 23:35:30 | odpowiedz
     Za to najwyraźniej znasz, być może na podstawie "obserwacji uczestniczącej" :-D środowisko kundelków i pudelków, które interesują się cudzym życiem prywatnym, libacjami, a nawet prywatnymi nożami.
    • 21-03-2017 14:53:21 | odpowiedz
     Chytra riposta :) a poważnie to sadzę, że gdyby Korwin ujawnił szczegóły incydentu z nożem to i Pan przyznałby mu rację. Z kradzieżą w markecie chyba było na zasadzie, " kupiłem urządzenie z brakującym elementem to przy następnej wizycie uzupełniam z innego ", oczywiście jest to postępowanie nielegalne (na skróty), ale czy kradzież ?
    • 22-03-2017 17:00:11 | odpowiedz
     Nigdy nie mówił że sam się pchnął, ale że "wie ale nie powie" kto go dźgnął.
 • 19-03-2017 10:08:07 | odpowiedz
  Odp.: Nie "tylko dlatego" ale "między innymi".

  Można uzupełnić też: osoby o niskiej inteligencji reagują agresją na zarzut braku inteligencji. Osoby o wyższej inteligencji same mają poczucie własnej wartości, i nie potrzebują potwierdzenia od uczniów.

  Warto zauważyć przy tym, że najczęściej inteligencję podaje się jako iloraz, czyli podzieloną przez wiek (tak przynajmniej do 30-tki), czyli nawet jak uczeń ma iloraz wyższy, to w liczbach bezwzględnych w starciu z nauczycielką będzie zdecydowanie niższych.

  I jeszcze uwaga: umiejętność odpyskowania nie należy do inteligencji, ale do relacji społecznych, które dziecko uczy się bardzo wcześnie. Już 5-latek może skutecznie odpyskować, a najprawdopodobniej nie zna nawet tabliczki mnożenia.
 • 20-03-2017 20:36:48 | odpowiedz
  Tematy zastępcze!!!
  Jaki jest sens uczenia elementów logiki matematycznej na tym forum?
  Czy jeszcze ktoś poza 2% twardego elektoratu kojarzy JKM z wolnością, z gospodarką wolnorynkową??????