Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64094 komentujących
51673 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

Najnowsze wpisy z bloga JKM w Twoim czytniku RSS

18-10-2009 23:39:00

Dlaczego wystąpiłem z UPR?

Ponieważ chcę starannie, choć subiektywnie, przedstawić sytuację - a dopiero przed chwilą wróciłem z Wrocławia - po drodze walcząc z brakiem pola, by wysłać materiały dla "Najwyższego CZAS!"u - proszę łaskawie o godzinę-półtorej cierpliwości.

Wyszły 2,5 - przepraszam:

Wystąpiłem z UPR, ponieważ nie zgadzałem się z dominującą linią partii. Nie chodzi tu o stosunek do innych partyj – tu p.Prezes Bolesław Witczak zachowuje chwalebną ostrożność – choć wyraźnie widać łapki ludzi PiSu, którzy Go w stosownej chwili usuną, gdyby chciał przeszkadzać – lecz o generalną filozofię, która zaczęła tam dominować.

Filozofię, że należy w działaniach upodobniać się do innych partyj. Tak samo np. brać pieniądze z Brukseli – co, moim zdaniem, spowodowałoby, że po kilku latach takiej praktyki UPR nie mogłaby już istnieć bez brukselki. Traktować inne partie jako partnerów, a nie okupantów naszego pięknego kraju – i tak dalej.

Problem tyczy ogólnego kierunku, a nie taktyki. Prawo O'Sullivana powiada: „Każda instytucja, nie zaplanowana starannie, jako prawicowa, z biegiem czasu staje się lewicowa”. UPR była starannie zaplanowana jako prawicowa – i nad ogólnym kierunkiem miał czuwać Konwentykl - wyposażony m., in. w prawo zmiany Prezesa. I okazało się, że ta kontrola była za słaba: wystarczyło kilka nie dość właściwie uformowanych osób by tę możliwość sparaliżować. Władza wykonawcza, czyli Rada Główna, skutecznie zdominowała Konwentykl.

Od ponad siedmiu lat nie jestem prezesem UPR, bo uważałem, że funkcje wykonawcze powinni pełnić ludzie młodzi. Zawsze popierałem kolejnych prezesów – co jednak nieodmiennie stawało się poparciem jednostronnym – z powodów dość zrozumiałych: każdy prezes starał się być autorytetem – więc musiał konkurować z innym autorytetem. Jednak w przypadku ostatniego prezesa, p.Bolesława Witczaka, od początku byłem przeciwko. Tym niemniej lojalnie starałem się Go forować, gdzie się dało – z bardzo mizernym skutkiem, gdyż p.Prezes jest mało medialny.

Po owocach ich poznacie je”. Po ostatnich katastrofalnych wyborach stanowisko Konwentyklu uległo zasadniczej zmianie: Członkowie-Sygnatariusze zrozumieli, że tamten wybór był błędem – jednak do zmiany Prezesa potrzebna jest większość 4/5. Dlatego Konwentykl wezwał (znaczną większością, 9:4) p.Witczaka do ustąpienia z funkcji Prezesa – co On zlekceważył.

Wszystko to było przed wyjściem na jaw afery finansowej. Dopiero parę dni przed Konwentem Członkowie Partii dowiedzieli się, że p.Prezes – nie informując o tym Rady Głównej – mianował sam siebie Szefem Sztabu i wyznaczył Sobie całkiem sporą pensję – w ten sposób, że zawarł jakąś fikcyjną umowę na 24.400 zł ze swoją spółką (dodatkowo 16.000 pobrał sobie w ten sam sposób przed i po wyborach) , pokrywał z funduszów partyjnych rachunki za swój telefon komórkowy (1100 – 1600 zł miesięcznie) - a już zupełnie rozeźliło ludzi to, że „kapela z Szamotuł”, która zagrała beznadziejną wiązkę melodii ( beznadziejną – jako temat, bo była to całkiem sprawna rzemieślniczo wiązka melodii z wesela...) na Konwencji Wyborczej to nie byli sympatycy p.Prezesa z Szamotuł, którzy wystepują z sympatii, tylko typowa orkiestra grająca „do kotleta” za 5000 zł.

Do tego drobiazgi - ale mniejsza o to. Ważne, że do tej pory wszyscy pokrywaliśmy takie wydatki z własnych kieszeni – więc zapewne dlatego p.Prezes wstydliwie to ukrywał.

To wszystko pewno by przyschło, gdyby skończyło się to sukcesem. Jednak wybory były spektakularną klapą. Przypominam: byłem zwolennikiem tego, by wziąć udział w kampanii, ale wzywać do bojkotu. Tymczasem p.Prezes trzymał linię „ostrożną”, kampania była w stylu „w zasadzie jesteśmy za Unią Europejską” - i była zupełnie niewidoczna na tle innych partyj. Do tego spot wyborczy był koszmarem – a kosztował zamiast, powiedzmy, 3000 zł – 36.600 złotych. Trwał przy tym minutę, choć UPR miała 4 minuty czasu w TV!!!

Zmarnowanie 3 minut czasu telewizyjnego kilkaset razy (bo to szło wielokrotnie i w różnych telewizjach) to nieprawdopodobna niegospodarność. Do tego ów spot jest podręcznikowym przykładem, jak nie powinien wyglądać spot wyborczy. Nie wie, czy p.Prezes zamówił to w zaprzyjaźnionej firmie i podzielił się łupem – czy padł ofiarą agentów bezpieki udających fachowców – czy po prostu cwaniaków. Tak czy owak był to skandal.

Proszę zwrócic uwagę, że UPR uruchomiła zbiórkę pieniędzy p/n „Zbieramy milion na UPR”. Licznik pokazywał w pewnym momencie – mam ten zrzut z ekranu – 269.000 zł . Była to wprawdzie w pewnym sensie fikcja – bo zaliczono tu pieniądze nie wydane w poprzedniej kampanii wyborczej (tej z LPRem) oraz wpłaty własne kandydatów z ostatniej kampanii. Jednak fundusz wyborczy wynosił ok. 160.000 – z czego ok. 1/3 wydał na Siebie p.Prezes Witczak!

Ku memu zdumieniu Rada Główna, która winna, zgodnie ze statutem, kontrolować sprawy finansowe, niedawno oceniła, że kampania była bardzo dobra – i wynik 1,1% przy frekwencji 27%, też dobry!

Na Konwentyklu przed Konwentem do konstruktywnej zmiany Prezesa potrzebna jest większość tylko ¾. Niestety: zabrakło jednego głosu...

Nie przejmowałem się tym – przekonany, że p.Prezes na Konwencie nie uzyska absolutorium za swoje wyczyny – co automatycznie uniemożliwiłoby Mu sprawowanie jakiejkolwiek funkcji w najbliższej kadencji. Tymczasem ku mojemu zdumieniu znalazło się aż 47 Delegatów (przeciwko 44), którzy głosowali ZA udzieleniem Mu absolutorium!!

Ponieważ kamaryla p.Prezesa uniemożliwiła nawet wprowadzenie poprawek do Statutu uznałem, że dalsza walka jest beznadziejna. Jedni bowiem walczą o Ideę – drudzy walczą o stanowiska. I ci drudzy w bojach o stanowiska mają niewątpliwą przewagę. Więc wystąpiłem z UPR.

Nie mogę tolerować sytuacji, w której ludzie posyłają ze swojej emerytury 10 zł na to by kierownictwo Partii marnowało je lub rozkradało w beztroski sposób. Nie chcę też być członkiem Partii „takiej samej, jak inne” (co jest marzeniem p.Prezesa – sądzącego, że upodobnienie się do innych partyj gwarantuje sukces wyborczy); zakładałem partię, która miała nie akceptować obecnego porządku i stylu uprawiania polityki.

Moim zdaniem obecne kierownictwo UPR zdało egzamin w oczach cwaniaków rządzących III RP. Gdy pokazało, że składa się z ludzi tak samo pazernych na szmal, jak ONI – to będą mogli bez ryzyka dopuścić taką „oswojoną” partię do udziału w podziale tortu. Już nie uszkodzi systemu politycznego III RP.

A może nie dopuszczą - bo tortu coraz mniej?

Ja, w każdym razie, przechodzę do Platformy Janusza Korwin-Mikkego. Gdzie mam zamiar nadal poświęcać się walce z socjalizmem – a nie rozgrywkom wewnątrz-partyjnym, Taka partia, jaką stała się UPR, jest bardziej przeszkodą niż pomocą w takiej walce.

 

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 18-10-2009 23:59:01 | odpowiedz
  Mala refleksja na temat konwentu. Nie bylem obecny ale z relacji wynika, ze wiekszosc czasu to wycieczki personalne. Druga rzecza, ktorej nie sposob nie
  zauwazyc to osmieszanie partii przez debaty nad kilkoma tysiacami zl- na konwencie!
  Wiadomosc idzie w Polske dla rzeszy sympatykow - poklocili sie o kase.
  To powienien zalatwic organ partii wewnatrz i podac rzeczowe sprawozdanie najlepiej na stronie www.
  Prezes Witczak powinien byl ustapic lub zostac odwolany za dzialania niezgodne ze statutem.
  Kto wiedzial a temu nie zapobiegl jest oczywiscie odpowiedzialny takze. I ostatnia rzecz. JKM odszedl z parti bo ma jaja. Co zapowiedzial to zrobil.
  Wydaje mi sie, ze w dobie internetu latwiej byloby zorganizowac konwent w necie - i relacjonowac
  na zywo. Rozwiazan mnostwo na rynku. Jednorazowy wydatek, ktory z pewnoscia by sie zwrocil
  a i sympatycy byliby zadowoleni. Moze tak nalezaloby wydac pieniadze a nie na watpliwej jakosci
  klip, z ktorego sami czlonkowie partii sie smieja.
  • 19-10-2009 00:28:27 | odpowiedz
   Osobiśie wolę działania jawne , niż "załatwianie" wewnętrzne.
   • 19-10-2009 01:06:20 | odpowiedz
    "To powienien zalatwic organ partii wewnatrz i podac rzeczowe sprawozdanie najlepiej na stronie www" znaczy jawnie. Chodzilo mi o to, ze pokrzykiwanie na sali niewiele wnioslo do sprawy a utwierdzilo obraz partii jako pieniaczy w mediach. Nie zdziwilbym sie gdyby ta sprawa wyplynela podczas kolejnej kampanii. Dlatego Witczak jest spalony. Przy pierwszej okazji jego oponenci wypomna mu sumy pobierane z wlasnej partii wbrew statutowi konkludujac,ze jak sprzeniewierzal pieniadze wlasnej partii tak bedzie robil z pieniedzmi podatnikow gdyby nie daj Boze zostal wybrany. Swoja droga dostal absolutorium, wiec moze sie czuc pewnie. Koledzy, ktorym pewnie cos obiecal poparli go.
    Zauwazylem takze niescislosc w rozumowaniu Witczaka, ktory palnal "ja wiem ze to jest duzo dla tych co siedza w domu i nic nie zarabiaja i sie utrzymuja z mamy pensji" powiedzial to z przekasem i ironia ale on sam jednak sie polasil.
    • 19-10-2009 08:03:05 | odpowiedz
     "...i podac rzeczowe sprawozdanie najlepiej na stronie www" znaczy jawnie.
     Nie chcę się przepychać , lecz mając do wyboru własne oczy i uszy , a czyjeś sprawozdanie ... .
     • 19-10-2009 09:15:58 | odpowiedz
      Nie wiem czy Ty byłeś kiedykolwiek na takim lub podobnym zebraniu. Podejrzewam że nie i w związku z tym wyjaśniam, że w sytuacji gdy jest więcej niż kilka równoprawnych osób (psychologia społeczna ustala granice z tego co pamiętam na 7 osób?) to ustalenie czegokolwiek zmierza ku niemożliwości. Innymi słowy każde takie zebranie (jaki niewątpliwie jest też konwent) musi zamienić się w pyskówkę a w każdym razie w dyskusje nierzeczową i niczego nie wyjaśniającą. I racje niewątpliwie ma tu JKM że d***kracja jest do d**y. Dlatego też na tego typu zebraniach wybiera się przedstawicieli i tylko oni maja prawo głosu, ale to też niczego nie zmienia bo przedstawiciel wcale nie "odwzorowuje" poglądów osób które go wyznaczyły, zresztą tych przedstawicieli też musiałoby być nie więcej niż kilku itd koło się zamyka. Nie wiem jak jest w UPR, ale w stowarzyszeniach od takich spraw jest komisja rewizyjna, która na walnym zebraniu (konwent) powinna przedstawić swoje sprawozdanie i sugestie udzielenia wotum zaufania lub nieufności. Następnie takie sprawozdanie i wotum się przegłosowuje a nie nad nim dyskutuje, i potem przechodzi się do następnych punktów zebrania. Konsekwencji wobec nadużyć również nie wyciąga się na zebraniu, a robi to zarząd lub sąd koleżeński/polubowny/komisja rewizyjna/inny organ (w zależności od statutu stowarzyszenia) od której osądzonemu dopiero przysługuje odwołanie do Walnego Zebrania, które wtedy jest powoływane specjalnie żeby rozstrzygnąć tą sprawę.
      I to jest moim zdaniem najlepszy tok działania, nie dopuszcza bowiem do tego o czym była mowa wyżej - do niepotrzebnych pyskówek, jałowych dyskusji, i przede wszystkim do przedostawania się wewnętrznych spraw organizacji na zewnątrz i "robienia z igły widły".
 • 19-10-2009 00:15:46 | odpowiedz
  Szanowny Panie Januszu,
  a może wstąpi Pan teraz do jakiegoś PO, wejdzie do Sejmu, spróbuje przeprowadzic jakies (może nawet kilka) zmiany, zaproponuje rozwiazania z programu UPR... a jeśli natrafi Pan na opór oczywistej materii, to z racji bycia posłem uda się Panu obnażyc absurdy tego "pańśtwa" i głupi L*d coś w końcu pojmie... może taki sposób wprowadzania jakiś zmian w tym kraju okaże się skuteczniejszy...
  Wiem,że brzmi to dosyc desperacko i najpewniej nie zostanie podchwycone no ale konsternacja człowieka ogarnia jak widzi takiego Pana Witczaka np... Co prawda efekt jego działań jest podobny do wcześniejszych osiągnięc UPRu, no ale słuchając go kilka minut, każdy normalny chyba już go skreślił...
  • 19-10-2009 00:18:59 | odpowiedz
   i nawet na TVNowskim onecie napisali o Panu... normalnie cuda wianki jakieś... ten kraj to jest jakiś dramat..
 • 19-10-2009 00:23:50 | odpowiedz
  JKMowi partia jest potrzebna jak mostowi dziura.
 • 19-10-2009 00:51:21 | odpowiedz
  Ja jestem w szoku, że info o rezygnacji JKM z członkostwa w UPR wisi jako główny news na Onecie i Gazeta.pl od kilku już godzin!
  • 19-10-2009 01:06:29 | odpowiedz
   W niedzielę wieczór to normalka. Wrzucają coś i wisi do rana.
  • 19-10-2009 02:21:11 | odpowiedz
   Pokazują, żeby w komentarzach obrzucić wyzwiskami, a w 'wybiórczej' znowu piszą o niepełnosprawnej dziewczynce - czyli normalka - każda okazja, żeby JKM-a zmieszać z błotem! Taka ich strategia!
 • 19-10-2009 01:24:31 | odpowiedz
  Zaczyna się od niedotrzymania terminu, godzina półtorej minęła a tu nic. Czy tak, czy inaczej, życzę wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.
 • 19-10-2009 01:38:41 | odpowiedz
  Było kilkanaście lat (przed rokiem 2004) na to, aby polskie sprawy wstawić na odpowiednie tory. Niestety ten czas został zmarnowany. Co prawda, w tej "partii szachów" już na samym początku pozbawieni zostaliśmy podstępem części ważnych figur, ale można było być bardziej zdeterminowanym i wykorzystywać wszelkie atuty. Nadszedł jednak rok 2004 i dostaliśmy bardzo groźnego "szach-a". Obecnie grozi nam "mat" w kilku posunięciach, a jedno z nich już nastąpiło (podpis prezydenta).
  Ja osobiście nie wierzę w to, aby udało nam się zbudować Polskę naszych marzeń, tym bardziej, że pół świata opanował jakiś nieznośny, lewacki kociokwik.
  Nie znaczy to oczywiście, że nic nie należy robić. Jednak te działania muszą być starannie przemyślane, a ludzie biorący w tym udział - najwyższych lotów. To musi być bardzo poważna praca. Trzeba być w każdej chwili gotowym na przejęcie władzy (bo nigdy nic nie wiadomo), a nie bawić się w jakieś dziecinady typu: "spółdzielnia pracy UPR sp. z o.o."
 • 19-10-2009 03:09:30 | odpowiedz
  Rzeczywiście, takie przekręty to są rodem z KLD czy innych PO wzięte! Aż wstyd - ale przynajmniej wiadomo z kim ma Pan do czynienia - pora zaczynać na świeżo! Powodzenia!
  • 19-10-2009 09:04:49 | odpowiedz
   Tylko, że UPR po 20 latach głębokiej opozycji dochodzi, do tego samego co każda partia będąca obecnie w parlamencie. Wniosek jest jasny jak słońce - nie da się zbudować partii bez POLITYKÓW i nie da się uniknąć populizmu z politykami. Tego JKM nie zrozumie chyba nigdy, przynajmniej 20 lat nie wystarczyło. JKM może zaczynać od nowa i za jakieś 20 lat skończy się tym samym. JKM przypomina tutaj Syzyfa.
   Jest śmiechu warte, kiedy JKM zarzuca prezesowi, że wydał poniżej 10k euro i UPR nie wszedł do PE. Proszę przypomnieć sobie kampanię, wydatki i wyniki Libertasu i znależć proporcję.
   Widzę dwa wyjścia - zamienić UPR na organizację ideową typu Centrum Adama Smitha i nie startować w żadnych wyborach. Owszem członkowie, mogą startować z dowolnej partii jaka im się podoba. Nie gwarantuje to żadnego przeniesienia idei UPR-u do innych partii, czego dowodem są p. Syryjczyk i p. Pitera (byli członkowie UPR i ministrowie). Jednak obecnie działające Centrum im. Adama Smitha wydaje się spełniać doskonale rolę ideową UPR, więc ta droga jest wątpliwa.
   Druga opcja, to budowa partii, na wzór obecnie działających w parlamencie. I nie ma się co oszukiwać, że uda się cokolwiek osiągnąć bez kompromisów i populizmu. Trzymam kciuki za p. Witczaka i UPR.
   • 20-10-2009 01:03:53 | odpowiedz
    I to jest wlasnie ten sposob myslenia o Polsce i obywatelach,o tym po co wlasciwie nam sa potrzebni politycy?Jakas totalna tepota przebija w twojej wypowiedzi,akceptacja tego ze politycy sa po to aby reszte spoleczenstwa oskubac z pieniedzy,dostac sie do Sejmu czy dgzes jeszcze i byc z siebie jeszcze zadowolonym.A co nam zwyklym obywatelom z tego?Witczak jest taka sama szczwana pijawka jak reszta politykow tylko nie ma szans dopchac sie do koryta.
    • 20-10-2009 08:19:07 | odpowiedz
     Otóż z definicji tym właśnie jest polityk, choćbyś nie wiem co myślał. Żeby istnieć musi być populistą, mówić okrągłe i miłe dla ludzi słowa. To co sam myśli i póżniej robi jest inną sprawą - dlatego z nazwy to ludzie o wielu (poli) twarzach. I wmyślono to wszystko już w starożytności.
 • 19-10-2009 03:29:40 | odpowiedz
  Tak po prawdzie, to wyszło ponad 3 godziny...
 • 1. Nazwa Platforma JKM musi być zmieniona. Partie nawet de facto wodzowskie (np. Front Narodowy we Francji) nie deklarują tego w nazwie, bo pewnych standardów trzeba się trzymać. Doradzam ogłoszenie na blogu konkursu na nazwę.
  2. Bardzo sympatyczny akcent a propos pokrywania wydatków z własnej kieszeni. Tak ludzie mieniący się prawicą powinni postępować, zamiast dosysać się najpierw do pieniędzy stronników, a potem (po uzależnieniu się jak alkoholik od gorzały) do pieniędzy podatników.
  3. Warto napisać taki statut, żeby się nie dało go obejść i zrobić z partii bezideowej maszyny do ssania pieniędzy i walki o stanowiska.
  • 19-10-2009 05:47:22 | odpowiedz
   Zgadzam się z przedmówcą. "Platforma Janusza Korwina-Mikke", to makabryczna nazwa. Moja propozycja jest ZEW - Związek Elektrycznego Wiatraka. A na serio, to oczywiście popieram na zasadzie wyboru najmniejszego zła. Gdzie wpłacać pieniądze?
   z szacunkiem
   strzygław
   hetman leśny
   • 19-10-2009 11:59:56 | odpowiedz
    Racje, nazwa musi być inna, jeżeli JKM chce osiągnąć jakiś cel to nie może kojarzyć się z PLATFORMĄ.

    może: partia "Wolność" Korwina Mikke
    Logo musi być łatwe, nie jak ostatnie z PJKM
  • 19-10-2009 19:07:00 | odpowiedz
   Cooo? Demokratyczny wybór nazwy?
   • 19-10-2009 21:18:53 | odpowiedz
    Konkurs na nazwę to świetny pomysł. Pan Janusz wybierze zwycięzcę w demokratycznym głosowaniu: trzech członków jury - przew. JKM, zast. przew. JKM i sekretarze JKM (jak w jednym z konkursów).

    Panie Januszu niech pan weźmie do swojej przyszłej partii pana Sommera - miał taką świetną rozmowę z lewakiem Sierakowskim że chyba dlatego już więcej go nie zapraszali, normalnie zniszczył go ze spokojem.
  • 20-10-2009 01:05:32 | odpowiedz
   Zgadam sie,proponuje Partia Wolnosci,moze sztampowe ale za to jednoznaczne.
 • 19-10-2009 06:28:00 | odpowiedz
  Jesli to co JKM pisze to prawda, to sam bym z UPR wystapil. Az sie wierzyc nie chce.
 • 19-10-2009 07:28:59 | odpowiedz
  Również polecam panu zmianę nazwy partii. Obecna nazwa wskazuje na dyktaturę w partii co przez demokratów jest niemożliwe do zaakceptowania.
 • 19-10-2009 08:31:33 | odpowiedz
  Pełne poparcie dla JKM. Prezes Witczak na emeryturę. Widziałem go w akcji - jest zupełnie niemedialny.
  • 19-10-2009 09:15:10 | odpowiedz
   Niemiedialny... a więc jedak liczy się "medialność" czyli populizm?
   • 19-10-2009 10:57:51 | odpowiedz
    Staf, proszę Cię, skończ z tą błazenadą. Witczak jest do d*** i tyle. Przecież on zdania nie potrafi ułożyć! I nie mów, że tak nie jest. Nie chodzi o to, żeby mieć drugiego ryżego za przewodniczącego, ale osobę, która chociaż POTRAFI SIĘ WYSŁOWIĆ I WYRAZIĆ MYŚLI. Bądź obiektywny!
    • 19-10-2009 11:39:38 | odpowiedz
     Zupełnie możliwe, że obiektywnie jest do d*** tak jak piszesz, tylko, że wtedy razem z nim jest obiektywnie do d*** ponad połowa (większość) konwentu UPR. A co nagle niby się stało w UPR, że po 20 latach większość tak zbaraniała? Może UPR jako partia była zawsze fikcją i dopiero teraz JKM to zobaczył? Tak czy inaczej dzielenie słabowiny, co w efekcie robi JKM, to koniec UPR, chyba, że p. prezes jednak do d*** nie jest i uda mu się to bez uszczerbku przejść. Wyborcom jak widać wyraźnie od dawna nie chodzi o wyrażanie myśli. Wystarczy, że p. Witczak będzie sam myślał politycznie. Życzę mu powodzenia, tak samo jak JKM. Konkurencja to zawsze dobra rzecz.
 • 19-10-2009 08:32:03 | odpowiedz
  Tymczasem z innej beczki. Radio podało, że Policja zatrzymała sprawców napadu na taksówkarza. Jaki wiek sprawców? 15 i 14 lat.

  Brutalna prawda jest taka ta sama formacja podająca się za Policję sama udziela ochrony młodym bandytom - nawet tym już w pełni podpadającym pod kk. Ta mundurowa mafia podejmuje świadome i celowe działania w celu utrudniania obrony ofiarom bandyckiego procederu, a to nawet w przypadkach, kiedy bandyci już włażą ofierze na głowę. W trosce tej mafii idzie o to, żeby nic się tym młodym bandytom nie stało podczas dokonywania napaści. Koszt poniesie ofiara, a jak się zbuntuje, to Policja już uruchomi dodatkową inicjatywę dla zgnębienia ofiary z urzędu. I nikt Policji nie podskoczy.

  Taki mamy stan rzeczy.

  Biały Człowiek
 • 19-10-2009 08:33:28 | odpowiedz
  Panie Januszu....Murray Newton Rothbard.....Ronald Wilson Reagan.....czy Ronald Ernest Paul....ale nie obecny prezes UPR........ciesze sie ze Pan tak postapil. Pozdr jacek konarzewski
 • 19-10-2009 08:45:47 | odpowiedz
  No i to będzie test na to czy warto popierać JKM-a i angażować się w te działania czy siedzieć w domu i grac w bilard. Wiele osób z bliskiego otoczenia sugeruje zmianę nazwy na ogólnie przemyślaną przez sensowne grono. Jeśli JKM zrobi jak zwykle 'po swojemu' i dorzuci parę rzeczy o hitlerze albo tego typu niepotrzebne historie to nie ma co liczyć na efekt. Prawda jest taka że na konwencie wielu ludzi głosowało nie tyle za Witczakiem co przeciwko JKM-owi !! Jest to efekt krańcowej frustracji również paru ludzi którzy pracując w terenie i nakłaniając publikę do głosowania/wstąpienia na UPR, widza jak efekt roboty idzie się gonić po akcjach JKM-a 'za hitlera to było lepiej'. Za diabła nie mogę zrozumieć po jaką cholerę komu argumentacja że za hitlera były niższe podatki ??!!!! (oraz inne historie z tego cyklu). Podsumowując, jeśli twór platforma jkm rzeczywiście powstanie pod taką nazwą, to oznacza że JKM przegrywa na własne życzenie i jest za bardzo uparty żeby cokolwiek zdziałać. Trzeba się dobrze zastanowić czy zakłada się partię polityczną której celem jest walka o przekroczenie progu, wejście do sejmu i wpływ na to co się dzieje dookoła, czy tworzy się stowarzyszenie 'głosicieli czystej prawdy' której zadaniem jest po prostu być.
  • 19-10-2009 11:15:18 | odpowiedz
   Był taki czas, że też denerwował mnie ten "Hitler" u pana Janusza. Jednak po ujrzeniu kilku spokojnych reakcji JKM-a na te zarzuty - które padały podczas różnych spotkań publicznych - i jego autentyczne zdziwienie taką reakcją, zacząłem jednak brać jego stronę. Bo niby dlaczego nie używać drastycznych porównań, jeśli ma się rację. Przychodzi tu zaraz na myśl inny temat tabu, tzn. Żydzi.
   Uważam, że nie należy iść na żadne kompromisy i walić prawdę między oczy i to z grubej rury. Czy się to komuś podoba, czy nie. Jeśli się nie jest wyrazistym, to się kończy tak, jak inne partie, które co prawda dostają się do parlamentu, ale muszą potem rżnąć głupa i spłacać długi wdzięczności, brnąc coraz bardziej w kłamstwa i krętactwa. Wątpliwa to satysfakcja i nie sądzę, aby odpowiadała panu Januszowi.
   Trzeba wreszcie zrozumieć, że to nie JKM przegrywa na własne życzenie. On ma się dobrze i na chlebek z masełkiem ma. Przegrywa społeczeństwo, dające wodzić się za nos populistom, ale to już jego (społeczeństwa)problem.
   Wymyślanie nowych partii (nazw) nie bardzo też ma sens. JKM sam w sobie jest pewnym "znakiem firmowym" i pozostawiając go w nazwie, daje jasny komunikat, czego można się spodziewać, gdyż od wielu lat mówi to samo - nie kręci i nie mataczy. Ma szansę w ten sposób pozyskać wielu drobnych przedsiębiorców i ludzi, którzy jeszcze nie zgłupieli do reszty.
   Uważam, że pan Janusz musi sobie teraz to wszystko spokojnie przemyśleć, żeby nie robić nerwowych, błędnych na samym początku ruchów. Na pewno powinien wykorzystać Najwyższy Czas, pisząc parę słów do zainteresowanych oraz swoimi dyskretnymi drogami, pozyskiwać do swojej idei co wybitniejsze osoby, gdyż armia młodych i odważnych sprzymierzeńców będzie przydatna, ale w późniejszym czasie.
   • 19-10-2009 11:49:12 | odpowiedz
    Może UPR powinien pozbyć się JKM-a dużo wcześniej? Czy w Polsce nie może istnieć partia prawicowa bez JKM-a? Nigdy nie wiedziałem kiedy JKM wygłaszał bzdury o Hitlerze i Piłsudskim w imieniu UPR-u a kiedy w swoim. Teraz przynajmniej będzie jasność.
    • 19-10-2009 13:44:06 | odpowiedz
     "Może UPR powinien pozbyć się JKM-a dużo wcześniej?"
     Może powinien, tak jak dzieci mogą wypchnąć nielubianego ojca przez okno, tylko zazwyczaj bywa tak, że to on, nie mogąc wytrzymać z nieznośnymi bachorami i głupią żoną, po prostu wychodzi.
     "Czy w Polsce nie może istnieć partia prawicowa bez JKM-a?"
     Może, ale jakoś nie istnieje. Czy to jego wina?
     "Nigdy nie wiedziałem kiedy JKM wygłaszał bzdury o Hitlerze i Piłsudskim w imieniu UPR-u a kiedy w swoim"
     W imieniu swoim i pośrednio - UPR-u.
     Co do "bzdur o Hitlerze", to co jest tą bzdurą? To, że ten potwór nakładał na nas niższe podatki niż III RP?
     • 19-10-2009 14:13:42 | odpowiedz
      O bzdurach już kiedyś pisałem. Przykład - w Poznańskim, najpierw wymiana złotych na marki, później przymusowe wysiedlenie - literalnie 100% i do tego nie wszystkim udało się ujść z życiem. Chyba że JKM ma na myśli tych co podpisali volkslistę... to może i racja...
    • 19-10-2009 14:06:16 | odpowiedz
     To nie UPR pozbyło się JKM tylko JKM pozbył się UPR i zakłada coś nowego bo stare się zepsuło,tak bywa po 20 latach.
     • 19-10-2009 15:51:42 | odpowiedz
      Nie takie nowe, bo już były wybory pod tym szyldem i całkiem spora demonstracja na Rynku Starego Miasta w stolycy.

      UPR nie idzie do wyrzucenia, tylko jej obecne dowództwo dostało reprymendę. Bo się należało, m.in. za to nieuzasadnione skrócenie reklamówki wyborczej. Ale nie przekreśli się wysiłku jej członków i sympatyków, bo takich rzeczy po prostu się nie robi. Partia przechodzi zwyczajnie nieco dłuższy i głośniejszy okres zmiany prezesa. Kamyczek już popchnięto i kol.Witczak w końcu ustąpi w imię dobra partii, ale zapewne na razie jeszcze nie ochłonął.

      Biały Człowiek
  • 20-10-2009 01:13:24 | odpowiedz
   Co wam ten Hitler przeszkadza?! Przeciez on tzn Korwin nie slawi go ale podaje jako negatywny przyklad ktory i tak jest lepszy( w tych dziedzinach zycia o ktorych byla mowa gdy go wymienial) od obecnych politykow czy systemu.Czy juz tak sie wszyscy boja pewnych slow czy nazwisk ze nie potrafia rozsadnie myslec?
 • 19-10-2009 09:01:34 | odpowiedz
  A pytaliśmy rok temu - skąd wytrzasnęliście tego dukającego geszefciarza - nie było odpowiedzi. To nie było trudne do przewidzenia. Może dupokratyczna rozdrobniona władza w partii się nie sprawdza?
 • 19-10-2009 09:25:29 | odpowiedz
  Niewiele daje obarczanie winą JKM, za wyniki partii. To jedynie potwierdza, jak mocny charakter ma ten człowiek; jeden za całe struktury partyjne. Czy to, że pokazują go w telewizji,(niewiele wprawdzie) jest złe dla partii, czy dobre? Czy to, że partii nie widać jest na prawdę winą JKM? Zastanawiające, że ciągle wałkowany jest argument o Hitlerze i niepełnosprawnych dzieciach. To jak było na prawdę: czy JKM kłamie, a racje mają media powtarzające pomówienia, czy odwrotnie? Nie jest poważny argument, że wszystko było by dobrze, bo szło dobrze, może byśmy i my zapisali się do UPR, ale znowu Korwin coś powie i ,,tyko to pokażą" i co ? Powiem po swojemu i z góry przepraszam: I gówno. Dlaczego? W ostatnich dniach, przed podpisaniem traktatu chciałem ogłosić na forum tego portalu akcję:,,Wyślij prezydentowi jaja - skoro nie ma swoich, nich wspomoże się kurzymi'', jednak po ostatniej kampanii do europarlamentu i kontaktach z niektórymi sympatykami UPR uznałem, że takie wystąpienie w stronę prezydenta byłoby nieuczciwe, gdyż co poniektórzy z UPR właśnie jako pierwsi powinni te jaja otrzymać. I na koniec: czy JKM kłamie w swoich wystąpieniach? Moi drodzy dla mnie polityka to też moralność polityka. Działając w każdej partii przede wszystkim podlegamy strukturze, gdzieś tam dopiero w oddali są inni członkowie. W UPR widzi nadzieję wielu młodych ludzi, a pierwszą wiedzę czerpali z blogu JKM. Nieumiejętne zagranie przez partię jego osobą jest jakieś dziwne. Chciałbym by UPR pokazała swój konstruktywny wymiar. Kłócą się? Drodzy państwo. Zawsze zadaję sobie jedno pytanie: Co jest celem? A drugie dla wszystkich i dla tych ,,za" i ,,Przeciw" JKM: czy z nim na prawdę nie można się dogadać? JKM - Chan naszych czasów. O ja już go lubię.... ;)
  • 19-10-2009 15:42:19 | odpowiedz
   Zgadazam się w 100%! Co z tego, że JKM mówi o Adolfie?!! Czy on mówi nieprawdę?! Te osoby, które ciągle do tego wracają gadają tak samo jak przeciwnicy JKM-a - widocznie nie mają się czego czepić. Wystarczy obejrzeć na sieci nagrania z polsatu czy nawet tvn24, gdzie JKM rozmawiał z różnymi lewakami - na koniec jak już byli na macie ich ostatnim ratunkiem było czepienie się jego odniesień do socjalizmu, faszyzmu, nazizmu czy hitleryzmu(komunizmu), bo tak naprawdę to nie mieli żadnych argumentów!!!
   Wszystkie osoby, które chcą, żeby JKM przestał używać takich porównań, chcą żeby przestał mówić prawdę czyli pracują tak naprawdę na korzyść tej bandy przy korycie! Niektórzy robią to celowo, inni nieświadomie, ale dla mnie jest jasne, że większość prawdziwych zwolenników JKM-a to ludzie, którym od początku podobało się właśnie to, że JKM mówi prawdę, a nie ubiera w słówka czy kręci, tak jak ta cała horda świń przy korycie! Ale co ważniejsze JKM nie robi tego dla popularności, tylko dlatego, że jest to słuszne!!!
   I pora, żeby osoby nieświadome w końcu to sobie uświadomiły!!!
 • 19-10-2009 09:41:31 | odpowiedz
  ...dobra decyzja Panie Januszu! TERAZ DOBRA NAZWA,DOBRA FLAGA,DOBRY HYMN,idea zostaje jest bardzo dobra,a co z programem...

 • 19-10-2009 09:44:35 | odpowiedz
  W Polsce będzie ciężko zlikwidować niewolnictwo. Powinien Pan pomyśleć o założeniu kolonii na rozsądnych warunkach, może obgadać sprawę ze Szwajcarami, Norwegami, Ukraińcami, Białorusinami, Rosjanami, Islandczykami? Ważne aby dali autonomię i nie gnębili kolonistów dużymi podatkami, dali wieczystą gwarancję że w przyszłości ta polityka się nie zmieni. Na początku to mogło by być kilkunastu ludzi, którzy organizowali by tanie, atrakcyjne wczasy dla Polaków, ale powinna być możliwość aby kolonia z czasem mogła się rozrastać. Jak się nie da wytargować autonomii to żeby chociaż władze państwa były liberalne. Stamtąd można by przekonywać Polaków pokazując, że można zorganizować kraj polski gdzie się dobrze żyje, jest sprawiedliwość i porządek.
  • 19-10-2009 10:00:09 | odpowiedz
   Żeby zapoczątkować taką inicjatywę, trzeba mieć na ten cel chociażby kilka milionów pięknych amerykańskich dolarów w gotówce i prawo moralne za sobą. To jest wykonalne, ale przecież my nie walczymy o azyl dla mniejszości, ale o wyzwolenie kraju spod okupacji czerwonej mafii. Sama emigracja już bardziej opłaca się w wersji asymilacyjnej.

   Środowisko UPR składa się akurat z ludzi, dla których emigracja jest problemem głównie ideowym.

   Biały Człowiek
 • 19-10-2009 10:26:46 | odpowiedz
  To co robi Prezes to się w głowie nie mieści. Nie dość że beznadzieja w kampanii, koszmarne wystąpienia w radiu i tv to jeszcze ma czelność przywłaszczać jakąś kasę partyjną?! SZOK! W partii gdzie każdy 1000zł jest ważny. Ale najgorsze że uzyskał absolutorium! Aż przykro że niektórzy sympatycy wkładali swoje pieniądze i prace a tu coś takiego... może lepiej że ktoś taki nigdy nie dojdzie do władzy bo strach pomyśleć co by się wtedy działo (niestety).
  Ja z pewnością poprę PJKM.
 • 19-10-2009 10:31:41 | odpowiedz
  ja też chcę się wypisac z UPR, jestem w fazie kandydackiej. Czy ktos sie orientuje jakich formalności anleży dokonać aby wypisać się i czy można ubiegać się o zwrot ryczałtem za składke czlonkowska za listopad, grudzień?
 • Nie rozumiem czym wy się przejmujecie...skoro w UPR było tak jak JKM napisał, czyli że Witczak brał sobie sianko, a większość mimo to go poparła to bardzo dobrze się stało. Teraz będzie PJKM bez darmozjadów, a z takimi samymi szczytnymi ideami oraz celami.
  • 19-10-2009 10:40:22 | odpowiedz
   dokładnie mam takie samo zdanie. Ludzie UPRu ideowcy odejdą a zostaną proPISaki. Ziarno od plew zostało oddzielone.
   Poza tym jest szansa na nowe struktury. W starych wszelkie działania blokował beton partyjny jak w przykładzie mojego okręgu.
   Budujmy od podstaw na bazie doświadczeń. Jest dobrze
   • 19-10-2009 11:58:20 | odpowiedz
    "Budujmy na bazie doświadczeń" - to rzeczywiście bardzo zachęcające. Wątpię w powodzenie, właśnie przez wzgląd na te doświadczenia. Jako grupa ideowa UPR jest zupełnie zbędny, bo to samo i o wiele bardziej przekonująco robi Centrum A.Smitha. Potrzebna jest konserwatywno/liberalna partia prawicowa a do tego JKM się zupełnie nie nadaje.
    • 19-10-2009 12:45:27 | odpowiedz
     jesli doswiadczenia były negatywne to juz wiemy czego nie robic aby nie popełniać błędów. Nie wiem czy to pojmujesz..

     Środowiska PISowe nie zniechęcą nas do tego...

     Co byscie się tutaj nie rozpisywali nt JKM to tak czy owak UPR dla mnie i dla wielu jest historią a reszta dziać się będzie spontanicznie mimo przeszkód
 • 19-10-2009 10:45:27 | odpowiedz
  Jak kogoś interesują fakty i rzeczowa dyskusja to zapraszam

  Mikke odchodzi z Unii Polityki Realnej
  http://frizona.pl/index.php?topic=3164.0

  Wszystko po dramatycznym Konwencie UPR (materiały audio, komentarze)
  http://frizona.pl/index.php?topic=1804.0

  Więcej smaczków w innych tematach dotyczących UPR (w tym wybór nowych struktur, wywiad rzeka z Prezesem Witczakiem itd..)
  http://frizona.pl/index.php?board=6.0
  • 19-10-2009 12:50:20 | odpowiedz
   "błazen JKM." "przygłup Witczak."
   Oooooo, bardzo rzeczowa. I jeszcze jakieś "smaczki", to jakiś żart???
 • 19-10-2009 12:06:23 | odpowiedz
  Panie Januszu - jedna propozycja - o ile da się w ten sposób zrobić - niech Pan do nowej partii weźmie kilka osób naprawdę zaufanych i sprawdzonych (pokroju p. Michalkiewicza, p. Marusika czy p. Żółtka) - wtedy Pan i te osoby miałyby status nazwijmy to "starszego członka sygnatariusza" i każda z nich - ale tylko one - miałyby prawo weta dla każdej uchwały konwentu, konwentyklu itp, mogłyby usuwać członków (i wystarczyłby do tego jeden z nich) oraz taki wysoki status nadawać innym osobom (to już raczej wspólnie) - oczywiście w wypadku faktycznej potrzeby powiększenia lub uzupełnienia tego grona. A poza tym, to może być pełnia demokracji (:P) i to słowo może w statucie padać dziesiątki razy, bo takie są wymogi rejestracji partii z tego, co wiem. Czy da się tak to rozegrać?

  dla rozluźnienia atmosfery trochę humoru:

  http://wroclaw.fotolog.pl/1943253,komentarze.html
 • 19-10-2009 12:08:30 | odpowiedz
  Poseł Palikot podał, że w Sejmie planowana jest debata ustrojowa. http://palikot.blog.onet.pl/O-co-walczymy,2,ID393042943,RS1,n Może wypowie się Pan na ten temat?
  Ja jestem zdecydowanie za systemem prezydenckim.

  Dwie największe wady obecnego ustroju Polski to brak demokratycznych wyborów, które automatycznie eliminowały by z parlamentu jednostki nie mające w swoim okręgu poparcia większości wyborców oraz dwuwładza wykonawcza prezydent-premier.

  Dwuwładza to bałagan i marnotrawstwo.

  Prezydent powinien być szefem rządu złożonego z nieparlamentarzystów - jak w USA - prosto i tanio.

  Jest całkowicie zrozumiałe, że parlament zwykle jest mało krytyczny wobec wybranego przez siebie rządu, w którym ministrami są koledzy z ław parlamentarnych, przymyka oczy i usprawiedliwia nawet ewidentne błędy "swojego" rządu w wykonywaniu ustaw. Z drugiej strony rząd mający swoją większość w Sejmie układa prawo tak aby mieć jak najwięcej władzy i pieniędzy, a nie - aby jednostki i społeczeństwo dobrze funkcjonowały w wolności i bez ucisku fiskalnego rządu. Dlatego parlament nie powinien wybierać rządu, a parlamentarzyści powinni mieć zakaz pełnienia funkcji rządowych. Niech parlamentarzyści się skupią na stanowieniu dobrego prawa i kontrolą jego prawidłowego wykonania, a prezydent niech się skupi na dobrym tego prawa wykonaniu. Rozdział władz, aby się nawzajem kontrolowały i pilnowały czy inna władza nie popełnia nadużyć jest gwarantem rządów sprawiedliwych i liberalnych, Monteskiusz się kłania.

  Bacz
  • 19-10-2009 13:56:15 | odpowiedz
   Pomysłów może być niemało, ale to tylko ONI mają siłę je weryfikować i wdrażać.

   UPR/PJKM może zapodać pomysł, żeby posłowi obcinać premię, jeśli dochody ludności per głowa nie wzrosną o tyle a tyle w ciągu roku, a jak wzrost się zatrzyma, to dawać baty. Samosięwychwalanie za zwiększanie wpływów do koryta ma sens tylko w tym popierniczonym systemie.

   Biały Człowiek
 • 19-10-2009 12:13:38 | odpowiedz
  Powodzenia Panie Januszu, życzę sukcesu w tym kraju z głupotą.
 • 19-10-2009 12:39:17 | odpowiedz
  Panie Januszu pokazał Pan tym wszytkim, że w dzisiejszych czasach są ludzie postępujący honorowo :) Moje gratulacje. Mam nadzieję, że przyciągnie Pan najlepszych uprowskich ludzi.

  P.S. Ciekaw jest reakcji red. St. Michalkiewicza zwłaszcza pod kątem nadania Jemu honorowego człownkowstwa. Widać, że ktoś chce rozdzielić JKM z St. M.

  I stało się, wszystkie dzienniki internetowe napisały o Panu. Aż miło to widzieć - nawet neewsweek:
  http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/korwin-mikke-odszedl-z-upr,47437,1

  Wydaje mi się, że PJKM jest słuszną nazwą. Podstawowymi hasłami progromowymi powinny być sprawy bezpośrednio związane z życiem codziennym. Moje propozycje:

  1. Reforma sądownictwa - "jeden sędzia jedna sprawa"
  2. Radykalna obniżka podatków - narazie VAT 15%, likwidacja PITu - "nie po to pracujemy, aby nas państwo okradało"
  3. zmniejszenie kompetencji "Rządu" - "wara od naszego zycia" + "my home is my castle"
  4. radykalne zmniejszenie liczy posłów i senatorów - "im mniej tym lepiej"

  • 19-10-2009 14:43:29 | odpowiedz
   Nazwa musi dobrze wychodzić z ust.
   Powinna też dobrze brzmieć w kontekście i wyrwana.
   przykład: Konserwatyści Liberałowie i Karykaturzyści Anarchii - w skrócie "KLIKA"

   i teraz w mediach słyszymy - trzeci numer na listach wyborczych ma "klika"...
 • 19-10-2009 12:54:04 | odpowiedz
  Sz.P.
  stracił Pan niemałą okazję. Rozumiem pański punkt widzenia i linię partii, ale może był to dobry czas żeby się podłożyć i wygrać. Zagrać bez emocji, udawać tak samo pazernego na szmal, uzyskać od razwiedki zielone światło jako swoisty "wentyl bezpieczeństwa" i wejść do parlamentu razem ze swoimi ludźmi, a potem zrobić z tym porządek! Trzeba być wilkiem i lisem!
  • 19-10-2009 13:45:35 | odpowiedz
   Obawiam się, że JKM ma rację. Nie zyskamy elektoratu partii na lewo od UPR, jeśli się połączymy w blok kompromisowy, bo to blok zyska, a i to niepewnie, bo blok łatwiej zaatakować merdialnie. Dać się wchłonąć jak wrzód na d*pie, to żadna metoda. Kiedy dojdzie do sporów w takim bloku, wyjść z niego można tylko przy ciężkich stratach własnych - już tam dopiero ajenci Abwehry będą mieli używanie.

   Do tej pory tym się szczyciliśmy, że nie zwodziliśmy tych łatwych do oszukania mas. A to stanowisko jest potrzebne nam, a nie masom, które i tak nie rozumieją, na co głosują.

   Jeśli ma przybywać ludzi do środowiska K-L, a przybywa, to źle by było, gdyby kierowali się do bloku kompromisu. K-L-owiec realnie zagrażający mafii to nie może być miękka faja, a wykuć się na twardziela może tylko w organizacji nieugięcie stojącej na linii ideowej.

   Biały Człowiek
 • 19-10-2009 12:56:30 | odpowiedz
  Wydaje mi się, że teraz pozostałości po UPR z p. Witczakiem na czele zgadają się z PR Marka Jurka, albo z JR Nowakiem i będą działać wspólnie.
  Prawica potrzebuje połączenia, aby walczyć z lewicą, która rządzi w Polsce (również do lewicy zaliczam PiS). I może należałoby dumę schować do kieszeni i skoncentrować się na mniejszym złu.
  Tutaj stawiam odwieczne pytanie partii mniejszościowej: Czy wszelkimi sposobami walczymy o idee, czy walczymy o ten cholerny 5% próg wyborczy?.
  Gdyby były JOW-y byłoby zupełnie inaczej...
  • 19-10-2009 13:30:52 | odpowiedz
   Na razie nie użyliśmy "wszelkich środków". Mafia też nie. Ale i UPR i mafia włożyły spory wysiłek w swoją walkę. Blokadę medialną utrzymywano przez prawie 20 lat. Dopiero od niedawna kol.Sommer jest zapraszan do TVP-dezINFO jako dziennikarz, a wcześniej NCzas! był ściśle zakazany. Zresztą nawet dziś nie cytuje się go w programach informacyjnych głównego ścieku.

   Praktycznie największy wysiłek włożyli JKM, p.Stanisław i kol.Sommer. W tej chwili żaden nie jest członkiem UPR, a nie oznacza to, że zaprzestaną zdzierania gardła. Tak samo jest z innymi K-L-owcami, którzy się zapisali lub nie, ale robili swoje i będą robić nadal, niezależnie od personalnych kłótni w kwestiach organizacyjnych.

   Biały Człowiek
  • 19-10-2009 13:53:27 | odpowiedz
   W głowie mi się nie mieści, jak choćby "pozostałości" po UPR mogłyby się związać z PR WCz. Marka Jurka, albowiem w moich oczach jest to formacja tak samo lub nawet bardziej lewicowa (żeby nie powiedzieć lewacka) jak PiS.
 • 19-10-2009 14:11:30 | odpowiedz
  w pełni rozumiem rozgoryczenie człowieka któremu odebrało sie prawa rodzicielskie do własnego dziecka (które nota-bene P.Janusz stworzył/załozył) przez bandę ludzi nie baczących na los "dziecka" , a chcących się jedynie dorobić!

  Panie Januszu jestem młodym pokoleniem popierającym Pana w walce o prawdziwą wolność ! POPIERAM PJKM
 • 19-10-2009 15:40:16 | odpowiedz
  Piękne zagranie! W chwilach kryzysu podjął męską decyzję. To się ceni. Jak pan Janusz Korwin Mikke wystartuje zagłosuje bez cienia wątpliwości. Nie widzę w okolicy większego, sami mali kandydaci i farbowani. Powodzenia.
 • 19-10-2009 17:03:19 | odpowiedz
  Obejrzałem relację z tego konwentu na youtube - ciarki człowieka przechodzą... Wychodzi na to, że Witczak mógłby się uczyć prowadzenia partii od ludzi, którzy prowadzą pański portal, ten gość jest żałosny - ale jego wybór na prezesa i udzielenie absolutorium pokazuje tylko, że upr przepełniona jest bezideowymi karierowiczami i najwyższa pora, żeby się z nimi pożegnać!
 • 19-10-2009 17:18:18 | odpowiedz
  Moja propozycja zmiany nazwy PJKM - żeby nie kojarzyło się z Platformą, która już straciła ochronę i będzie negatywnie kojarzona
  Ruch Korwin-Mikkego
  Czyli w skrócie RKM
  Nazwa jak najbardziej na czasy dla głosujących-wkurzonych - a najbliższe wybory najprawdopodobniej będą zdominowane właśnie przez "wkurzonych" (jak dotychczas co drugie wybory w Polsce).

  pozdrawiam i życzę powodzenia

  PS. Po tym co słyszę wycofałem zlecenie stałe na UPR. Może dużo tego nie było, ale tak, to przynajmniej nie pójdzie na badziewie i telefony prezesa, a na koncie zawsze będzie coś więcej.
 • 19-10-2009 17:41:54 | odpowiedz
  To co zobaczyłem na youtube to dla mnie szok. Skoro tak jest w upr, to co się dzieje w bandzie czworga - nawet nie pytam. Wziąłem pieniądze, przepraszam - co to ma być, jakiś czeski film i to kiepski. Reszta również bez komentarza, w twarz plują, a oni twierdzą, że deszcz pada. Panie Januszu, słuszna decyzja, tam już dla Pana miejsca nie ma.
 • 19-10-2009 18:24:57 | odpowiedz
  Chcialem tylko zapytac, czy otrzymal Pan moj email? Wyslalem na sprzyke, ktora podaje Pan jako kontaktowa na niniejszej stronie.

  Z powazaniem,
  Radoslaw Herka
 • 19-10-2009 18:30:22 | odpowiedz
  Popieram i proponuję proste rozwiązania :
  - Partia Konserwatywno Liberalna (PKL)
  - Ruch Liberalno Konserwatywny
  - Polska Konserwatywna i Liberalna (PKiL)
 • 19-10-2009 18:30:45 | odpowiedz
  Witam, parę pomysłów na nazwę partii:

  NWP - Niepodległa Wolna Polska
  NPP - Niepodległa Przedsiębiorcza Polska
  JKM - Jesteśmy Którzy Myślimy
  ZWiP - Zjeść Wypić i Popierdolić - tu można liczyć na spore poparcie;)
 • 19-10-2009 18:39:19 | odpowiedz
  Powtarzam po raz kolejny - nazwanie partii PJKM, to strzał sobie w głowę.
  Z przyłożenia.
 • 19-10-2009 18:43:05 | odpowiedz
  Partie stają się silne przez podziały, a nie sojusze...

  Czyli dobrze się dzieje.
 • 19-10-2009 19:57:53 | odpowiedz
  Korwin Mikke i jego wystąpienie z UPR w wiadomościach! Dostał chyba z ponad minutowy materiał. trochę prześmiewczy ale jak na TVP był pokazany nawet w pozytywnym świetle!
 • 19-10-2009 19:58:43 | odpowiedz
  Panie Januszu! Błagam tylko nie Platforma JKM!!! Nazwa jest tragiczna!!!
 • 19-10-2009 20:10:45 | odpowiedz
  Panie Januszu, nie wierzyłem dzisiaj własnym oczom i uszom. Ok godz. 19.19 w "Faktach" TVNu pojawił się 3-4 minutowy w miarę obiektywny i sensowny reportaż... Jedynie towarzysz III RP prowadzący Durczok kpił w beznadziejny sposób z muszki oraz z obalania demokracji... Jeszcze nigdy nie widziałem tylu minut w w głónych informacjach o UPRze oraz JKMie. Słowa Janusz Korwin Mikke były odmieniane przez przypadki !! Aż miło była obejrzeć... JKM był też bohaterem reportażu w TVP, tyle że w tym przypadku o ile relacje wideo były lepiej dobrane to komentatorzy byli skandaliczni !! Niejaki Semka z Neewsweak'a wybełkotał, że JKM jest nieszczęsciem dla polskiej prawicy !! Jak gdyby nie wiedział, że tylko JKM i JKM są jedyną PRAWICĄ, reporterka również beznadzieja i chciała trochę ośmnieszyć... niestety powiedział, że JKM nie ma od 16 lat w polskiej polityce i dobrze bo polska polityka ma się (o zgrozo) bardzo dobrze !! Skandal.

  Czy ktoś z Was nagrał te reportaże ? Zalezy mi zwłaszcza na tym z TVN - lepszego i mimo wszystko bardziej obiektywnego (pomijajac Durczoka oczwywiście)

  P.S. To co z tymi wyborami prezydenckimi ? Ciekawna sytuacja, hehe :)

  Pozdrawiam
  • 19-10-2009 21:15:54 | odpowiedz
   No jeśli ktoś twierdzi, że polska polityka ma się dobrze, to albo z niej żyje (czytaj: siedzi w tym gównie) albo jest kompletnym debilem-ignorantem w temacie.
 • 19-10-2009 20:11:22 | odpowiedz
  Widział ktoś dzisiejsze Wiadomości na TVP1? Jeszcze nigdy nie widziałem tak stronniczego i nieobiektywnego punktu widzenia na jakikolwiek temat! Co bardziej mnie dotknęło - tematem było wystąpienie Pana Janusza z UPRu.

  Końcówka materiału - tzw. stand-up, o ile się nie mylę, brzmiał tak: (cytat niedokładny) Od 16 lat nie ma go w polskiej polityce, ale trzyma się ona bez Niego dobrze. Od 16 lat nie potrafi także zrozumieć, że go nie chcą. Cóż, taka to nieszczęśliwa miłość polityka do polityki (koniec cytatu).

  Krew mnie zalewa!!!
  • 19-10-2009 20:13:28 | odpowiedz
   A co do moich propozycji na temat nazwy Partii:

   Konfederacja Liberalnej Polski (KLP)!

   Odłączmy się od komuchów, lewaków i innych d***kratów! Stwórzmy własną, lepszą Polskę!! (stąd Konfederacja)

   Pax
   • 19-10-2009 20:22:10 | odpowiedz
    KWP
    Konfederacja Wolnej Polski
   • 19-10-2009 20:25:41 | odpowiedz
    Drodzy Koledzy, z myślą o przyszłości (o ile nie PJKM) wydaje mi się, ze w nazwie partii nie powinno być sformuowania "leberalizm", które to zostało skutecznie ośmieszone przez ostatnie 20 lat !! Ludzie chcą wolnego rynku ! Dla nas to to samo, ale pijar... wiadomo....

    może:

    Partia dla Wolnego Rynku i Deregulacji PWRiD
    Wybierz Wolność Gospodarczą WWG
    Rynek Gospodarka i Niskie Podatki RGiNP

  • 19-10-2009 20:29:32 | odpowiedz
   Żeby zrozumieć sens tego cytatu, należałoby się zastanowić jakie były intencje. To, że każda TV jest stronnicza jest tajemnicą poliszynela. Jesli chodzi o TVP to tutaj akurat mamy do czynienia z wpływami PISu, PO i LPR.
   Gdybym miał strzelać to powiedziałbym że to wpływy PISuarowe jak cała konwencja UPRu we Wrocku.
   Wie to napewno JKM jak i wiele osób zaangazowanych w UPR.
   Sam będąc członkiem byłem nakłaniany do "zhandlowania" głosów UPRowskich na rzecz PISu. DLa PO obecnie nie ejsteśmy zagrożeniem, dla PISu w którym notabene jest były prezes UPR sz.p. Wojtera, nasz elektorat jest łakomym kąskiem. Dlaczego? ano dlatego że w sytuacji kiedy była walka PO z PISem większość ludzi która zaglosowalaby na UPR głosowała na PIS lub PO niechcąc "tracić" głosu na UPR.

   Dla malejącego poparcia PISu nasze 2% w sondażach plus strachliwi o stracony glos jakieś kilka procent to "żyć albo nie żyć".

   Jak na mój gust UPR bez JKM sprzeda sie w wyborach samorządowych PISowi po czym dojdzie do autodestrukcji UPRu planowanej od kilku lat. Ostatnim zagrożeniem będzie PJKM lub nowa partia ale tutaj jeszcze będą kłaść kłody pod nogi.

   Ideowcy tak czy owak będą za Korwinem tak jak do tej pory pod prąd. Korwin sam, jesli dobrze to rozegra i nada nowej partii dobry tytuł (co ma kolosalne znaczenie wbrew pozorom) może mieć więcej glosow niż UPR dotychczas. Choćby dlatego że nie będzie w nowym wydaniu tzw betonu partyjnego blokującego działania.

   pozdrawiam wolnościowców V
 • Może "Wolność i Tradycja"?
 • 19-10-2009 21:30:27 | odpowiedz
  Pan to ma charakter..
  I ma Pan jeszcze ten.. no.. jak to sie mowilo do poczatku XX w. .. Honor!
  Podziwiam Pana.
 • 19-10-2009 21:51:18 | odpowiedz
  to smutna wiadomości że ikona upr odchodzi!!!
  ale teraz wiem czemu upr jest w takim fatalnym stanie.
  i ja odejde z tego ugrupowania ,to co tam się dzieje jest
  skandalem mam namyś gre polityczną i finase .a członkom przynajmniej wiekszości można postawić zarzut odstepstwo
  własności , sprawiedliwości i wolności[pis,traktat lizboński]
  już zapomnieliście koledzy o ubiegłej sobocie 10-10-2009!!!!!!
 • 19-10-2009 22:20:15 | odpowiedz
  Panie Mikke!
  Pańska decyzja jest pochopna i przedwczesna. Rozumiem pańskie obrzydzenie do ludzi, którzy udzielili absolutorium obecnemu Prezesowi, ale p.Witczak nie jest wieczny - może za rok go nie będzie. Szkoda 20 letniej pracy, szyldu sztandaru - to wszystko przepadnie, obie organizacje: UPR i PJKM osiągną (o ile zbiorą podpisy -w co wątpię) w najbliższych wyborach 0,000001 % i zmienią się w grupki wzajemnej adoracji. Nie odpowiedział Pan w pełni na zarzuty p.Chojeckiego, pominął Pan kwestię Pańskich nieprzemyślanych wypowiedzi, kładących kolejne kampanie wyborcze. Nikt Panu nie każe klamać, w d...kracji musi się Pan czasem ugryźć w język, czy wykazać trochę dyplomacji - obie te rzeczy nie leżą jednak w Pańskiej naturze. Może delegaci nie głosowali za Witczakiem tylko przeciwko Pańskiemu stylowi wypowiedzi (np.każdemu durniowi musi Pan koniecznie powiedzieć publicznie, że jest durniem - bardzo to chwalebne, ale przeciwskuteczne). Trudno przecenić Pańską rolę w krzewieniu myśli konserwatywno - liberalnej, jednak proszę przyjąć tych kilka słów krytyki od człowieka, którego Pan ukształował i nauczył myśleć, bez Pana byłbym innym, gorszym i głupszym człwiekiem. Myślę, że trzeba zacisnąć zęby i TRWAĆ. "Dłużej klasztora, niż przeora"
 • 19-10-2009 22:41:55 | odpowiedz
  Gdybym należał do UPR to też bum wystąpił... :)
 • 19-10-2009 22:49:13 | odpowiedz
  Panie Januszu co prawda w Kołobrzegu do morza za Panem nie wskoczyłem, ale w ogień za Panem pójdę śmiało :)
  Tylko flagi żal.
 • 19-10-2009 23:25:49 | odpowiedz
  Już sie koncesjonowane media i rezimowa TV postarają odpowiednio JKM pokazać. Dziś w TVN była wzmianka o rezygnacji JKM. Pokazano jego największe wyczyny, było rąbanie koryta, jazda na słoniu i jedzenie PITa. Najbardziej jednak zadzwięczało wyrwane z kontekstu zdanie ,,Ja dąże do obalenia w Polsce demokracji''. Wszystko jasne... Lud już wie: Mikke to idiota, osamotniony dziwak, który chce pozbawić ludzi wpływu na losy państwa a to jego kolejny infantylny i niemądry wygłup. Nie można go przecież traktować poważnie bo on chce faszystowskiej, rasistowskiej władzy która będzie eksterminować niepełnosprawnych, zniewoli kobiety i zapędzi motłoch do kamieniołomów. Nieważna jest przecież treść samej wypowiedzi i przesłanie. Ważne jedynie jak mówi, co robi i jaki skandal z tego wynika (ot taki kolejny polityczny wojewódzki). Motłoch chce krwi i patrzy na emocje a nie na treść. Chce pełnej michy i kilkau prostych rozrywek na dzień. Państwo ma zapewnić wszystko ale najbardziej stać na straży ,,wolności'' oczywiście wolności od rozumu i odpowiedzialności, a on chce tą świętość rozdeptać. A to że rządząca motłochem swołocz przy okazji doi i dobija lub wypędza ostatnie niedobitki prawdziwych Polaków jest na szarym końcu listy pod względem ważności. Wystarczą kolorowe obrazki TVNu i świat staje się kolorowy. To cała prawda.
 • 19-10-2009 23:37:46 | odpowiedz
  "p.Prezes – nie informując o tym Rady Głównej – mianował sam siebie Szefem Sztabu i wyznaczył Sobie całkiem sporą pensję"

  przecież to tylko świadczy na korzyść tego gościa! zachował się jak na prawdziwego monarchę przystało. nie będzie się przecież poniżał i pytał o zdanie jakąś tam radę. co to ma być, tfu, tfu, demokracja?! pensje sobie wziął bo przecież nie będzie się zniżał do poziomu ludu i sam pracował. król przecież nie pracuje. na niego pracują frajerzy.

  dziwi mnie dlaczego JKM, zwolennik monarchii, tego nie dostrzegł. ci inteligentniejsi członkowie URP chyba to rozumieją i dlatego poparli pana prezesa.
 • 20-10-2009 02:26:43 | odpowiedz
  Propozycja na nazwę nowej partii oraz jej bardzo prostą koncepcję:

  Nazwiska:

  Janusz Korwin-Mikke, Robert Gwiazdowski, Stanisław Michalkiewicz, Adam Sadowski, Stanisław żołtek, Dobromir Sośnierz, + jedna osoba z Instytutu Misesa, np. Witold Falkowski lub Mateusz Machaj

  7 nazwisk (szczęśliwa siódemka) - w sam raz, żeby nie było za mało, i za dużo


  Nazwa nowej partii:


  Antypodatkowa
  Partia
  Europejska

  APE

  Antypodatkowa - obniżyć podatki do możliwie najmniejszego poziomu zgodnego z obowiązującym prawem - np. VAT do 15%, akcyze, koncesje itp.

  Europejska - bo nie zamykamy się w Polsce, tylko jesteśmy otwarci na Europę i cały świat - musimy to podkreślać! (niekoniecznie musimy się zgadzać z obecnie obowiązującą koncepcją Zjednoczonej Europy Biurokratyczno - Socjalistycznej - UE)


  Skupić się wokół DWÓCH haseł, i tylko wokół nich (tylko dwóch, żeby prosty lud mógł sobie te hasła łatwo zapamiętać!):

  Podatki - chyba większość jednak ma świadomość wysokich podatków, dużego ucisku fiskusa - to jest temat, który może wielu zjednoczyć (zwłaszcza wokół takich nazwisk - już nie da rady ośmieszyć JKM i idei niskich podatków w gronie takich osób)

  Europa - większość jest otwarta na Europę i Świat, chociażby z tego powodu, że 3 mln naszych kolegów/koleżanek, znajomych, synów/córek, braci/sióstr wyjechało z Polski w poszukiwaniu lepszego życia; większość chyba lubi podróżować/zwiedzać świat;
  Ale to nie oznacza wcale, że mamy się zgadzać na wizję Europy zbiurokratyzowanej, wysoko opodatkowanej


  Rezygnacja ze słów w nazwie:
  - liberalizm (został totalnie ośmieszony),
  - konserwatyzm (kojarzy się z zaściankowością i "mocherami")
  - wolność (przecież jesteśmy teraz "wolni" - tak przynajmniej myśli chyba większość)
  - platforma (kojarzy się z po)
  - jkm (kojarzy się tylko z jkm - a dobrze by było, by kojarzyło się z innymi nazwiskami - propozycja 7 nazwisk/szczęśliwej siódemki powyżej)

  Myślę, że wokół TYLKO tych DWÓCH haseł z w/w 7 nazwiskami mogłaby powstać bardzo silna partia, mogąca zagrozić nawet PO. Wielu się przecież rozczarowało, wielu ludziom zależy na podstawowej w tym momencie sprawie - bycie materialnym.


  To tyle na gorąco.
  • 20-10-2009 02:53:08 | odpowiedz
   Twoj pomysl o dyskusji nad nowa nazwa partii jest dobry ale samo APE dosc niefortunnie dobrane:
   http://www.answers.com/main/ntquery?s=ape&gwp=13
   z pewnoscia szybko pojawilyby sie stosowne karykatury.

   Wniosek o otwarcie oficjalnego watku gdzies wyeksponowanego na forum.
  • 20-10-2009 18:20:22 | odpowiedz
   Tak na gorąco, popieram ten pomysł, widzę w tym metodę małych kroków, skoncentrowanie się na podatkach i Europie to i tak dużo spraw do załatwienia. Zastrzeżenie tylko do członu Antypodatkowa, lepiej coś krótszego??
 • 20-10-2009 11:09:45 | odpowiedz
  Rozumiem, że Platforma JKM to nazwa robocza. Z całym szacunkiem dla dokonań i nazwiska Pana Janusza Korwin-Mikke, ale większość ludzi o poglądach prowolnościowych to indywidualiści i nie chcą się ot tak przyklejać do cudzego nazwiska.
 • 20-10-2009 13:21:19 | odpowiedz
  Jeszcze odnośnie nazwy Platforma JKM. Proponuję iść dalej tym tropem i zamienić nazwę dosłownie na PLATFORMA OBYWATELA JKM. W najbliższych wyborach ci co głosują na Pana będą wiedzieli , gdzie postawić X, a kto wie czy taki chwyt z nazwą nie spowoduje, że liczna rzesza gawiedzi, baranków i tuskomatów, nie postawi X przy takiej PLAFORMIE (w końcu ilu ludzi świadomie głosuje i zwraca uwagę na takie drobiazgi). Kto wie , czy sama nazwa nie spowoduje wyższego wyniku wyborczego.
 • 20-10-2009 13:39:27 | odpowiedz
  Pouczające zdarzenie.
  Myśle,że czas wyciągnąc wnioski.
  1.Każda ideologia zanurzona w szambie politycznym wypiera tyle szmba ile ma objętości.
  Przypuszczalnie kazda paria polityczna po kontakcie z polityką rzeczywistą szmbieje. Myśle że zakładanie partii konserwatywnej jest bezcelowe. Jedyna możliwość działania to nastawienie się na edukację l**du. Wiem, że jest to bezcelowe bo l*d jest nieedukowalny ale to jedyna metoda by choć nieco zmienić warunki działania obecnego szamba politycznego.
  PJKM - nazwa nie chwyta. Dodatkowo to coś nietrwałego. Panie Januszu ludzie nie sa wieczni. A co będzie gdy Pana zabraknie. Co to za platforma będzie.
  Proponuje coś jak Prawica Konserwatywna i będzie wiadomo.
  pozdro
 • 22-10-2009 00:59:09 | odpowiedz
  1. "JRKM: nie wolno brać kasy z Brukseli" - jeśli nie będziemy chociażby w życiu prywatnym brali kasy z Brukseli to nasza idea upadnie i zostanie zakopana mediami dofinansowanymi przez UE/budżet PL. Jest to też wspaniały katalizator - pokazuje kto jest za ideą, a kto za kasą (ci za kasą gdy ją mają odchodzą).
  1* (z gwiazdką bo to smaczek) - Panie Januszu, wiele razy postuluje Pan by nie brać, a sam Pan bierze i się do tego nie przyznaje? O co chodzi, a o 52 000 zł zwrotu, które uzyskał Pan od rządu SLD (proKremlowcy ;P ). Dowód na stronie Ministerstwa Finansów http://mf.gov.pl/_files_/informatory/wykaz_osob/umorzenie_wykaz.pdf?PortalMF=e6855c7a5fe9118ab584613c6c50e7e8 (Pozycja 3735) ciekawy przejaw hipokryzji, nieprawdaż?
  2. "JRKM: wystarczyło kilka nie dość właściwie uformowanych osób by tę możliwość sparaliżować", wszystkie dzieci ładnie powtarzają: "Stalin kocha dzieci!". Kto nie z nami, to wróg. Kto nie popiera JRKMa to wróg i "źle uformowany jest".
  3. Bredni o PiSie i usuwani agenta nie skomentuję, życzę powodzenia PJKM i innym popierającym paranoików widzących WSZĘDZIE SB/UB/agentów/spiski/masonów itd..
  4. "JRKM: Jednak w przypadku ostatniego prezesa, p.Bolesława Witczaka, od początku byłem przeciwko. Tym niemniej lojalnie starałem się Go forować, gdzie się dało – z bardzo mizernym skutkiem, gdyż p.Prezes jest mało medialny." - ta może na początku było i tak że Pan napisał ze 2-3 notatki popierające (szczyt pomocy?), ale szybciutko się zmieniło. Później to już było knucie, walka i podstawianie nóg gdzie się da. Kto w partii ten wie. Dla przykładu dam kilka Pana popisowych numerów (to cytat mojego pytania do Bolesława Witczaka):
  " Janusz Korwin-Mikke podczas ostatnich wyborów, mimo iż obiecywał już ostatecznie wycofać się z polityki i ustąpić nowym władzom UPR, był, delikatnie mówiąc, aktywny (pomimo iż mikkiści twierdzą, że zostawił wszystko w rękach Pana i Centrali). Wymieńmy kilka jego "aktywności": aktywne wypowiedzenie wojny Centrali UPR z zamiarem rozbicia jej (jak sam napisał: "podejrzewam, że manipuluje nim [kierownictwem UPR] chytrze jeden lub dwóch agentów bezpieki...", obrażanie Centrali/RG , kłamstwa szerzone na swoim blogu jakoby to Rada Główna usunęła Szanownego Korwin-Mikkego z list wyborczych, gdy naprawdę sam zrezygnował (ciągnąc za sobą cały okręg stołeczny i pewnie wielu członków w reszcie kraju), próba rozłamu poprzez nawoływanie zbierania podpisów dla 3 list wyborczych, pomysł z zebraniem podpisów i rezygnacją ze startu przed samymi wyborami, w jednym z artykułów ("Dziennik Polski") nawoływał by protestować nie idąc głosować (=demobilizacja elektoratu) i to wszystko w jednych wyborach. Z całym szacunkiem dla współzałożyciela UPR, ale co jeszcze członek ma zrobić by zostać jakoś ukaranym za swoje zachowanie (może wyrzuconym)? Jest to istotne w kontekście przeświadczenia Szanownego Pana Mikke iż UPR = JKM."

  5. Z atakami na finanse względem Pana Witczaka się zgadzam. Dodam jednak moje pytanie - czy Pan JRKM sam nigdy nie dostał rekompensaty? jak tak to ile? czy inni członkowie i Prezesi nie dostawali? jak tak to ile?? Prawda jest taka, że za Pana prezesury panował taki burdel, że nie wiadomo było kto płacił składki, a kto nie. Dokumentacji oczywiście brak, więc jak można to rozliczać.
  6. Atakowanie spotu - zgadzam się w 100% z JRKMem. Był słaby.
  7. "JRKM: Bojkotowanie wyborów" - teraz PJKM może sobie bojkotować. Ja SPRZECIWIAM SIĘ jako członek UPR takim głupotom. Mnie interesuje wprowadzanie zmian w polityce. Ja nie jestem frajerem co będzie zasuwał na chodniku z obcymi ludźmi prosząc o podpis by jakiś bufon mógł w TV powiedzieć: "rezygnujemy".
  8. "JRKM Zły wynik wyborczy" - Panie Mikke w sojuszu z LPRem (który PAN REKOMENDOWAŁ!!!!), który to pogrzebał WIELU naszych wyborców uzyskaliśmy niewiele więcej. Niech Pan teraz policzy ile osób zagłosowało na UPR. Ktoś to policzył i wyszło nieco więcej niż 0,3%. Wynik ostatni czyli 1,1% przy ponad 0,3% (zaokrąglijmy to do 0,4%) to postęp o prawie 400% i moim zdaniem sukces POMIMO PANA SABOTAŻÓW, które Pan jawnie czynił. Za to co Pan robił powinien Pan być WYRZUCONY, a nie pozwolono Panu w chwale i blasku jupiterów odejść. Chociaż może to i lepiej bo chociaż mainstream o tym napisał i teraz ludzie idą do UPRu (bo Pana nie ma), a nie do PJKM! Ja będę walczył by każdy dowiedział się, że Pan odszedł i już mogą głosować na UPR bez brzemienia, że popierają Pana.
  9."JRKM: Jedni bowiem walczą o Ideę – drudzy walczą o stanowiska. I ci drudzy w bojach o stanowiska mają niewątpliwą przewagę." tutaj to mało ze śmiechu nie spadłem z krzesła. Pan śmie pisać o tych co walczą o stanowiska? przecież to Pan za wszelką cenę w czasie wyborów sabotował i knuł tylko po to by w chwale zrobić majestatyczny "Powrót króla". Tak jak napisał Pan Popiela - gdy nie stracił Pan już władzę we wszystkich ciałach statutowych, trochę fikcyjnie ogłosił Pan reaktywację PJKM (po drodzę szantażując niezdecydowanych, że jak nie zagłosują z Pana wolą to Pan odejdzie). Brawo.
  10. "JRKM: Moim zdaniem obecne kierownictwo UPR zdało egzamin w oczach cwaniaków rządzących III RP." Pan za to zdaje egzamin z wyróżnieniem na kompromitację i rozbicie prawicy/wolnorynkowców w Polsce.
  11. "JRKM: Ja, w każdym razie, przechodzę do Platformy Janusza Korwin-Mikkego. Gdzie mam zamiar nadal poświęcać się walce z socjalizmem – a nie rozgrywkom wewnątrz-partyjnym, Taka partia, jaką stała się UPR, jest bardziej przeszkodą niż pomocą w takiej walce." i życzę Panu dojścia do władzy. Aha, przecież sam Pan pisał że nie o to Panu chodzi. Przecież wprowadzenie zmian nie stoi w jednej linii z Pana biznesem, czyli publicystyką i rozdmuchanym do granic absurdu ego.


  Mój apel do Pana i Pana ludzi - tutaj mam na myśli beton jaki reprezentują czyli np Pan "JKM ma ZAWSZE rację" Stawiarki, Hitman, Pani Orzechowska, Pan Pawlak (pracowity, ale ciężko się z nim gada), Pan Wayda (tutaj chyba konflikt z Pawlakiem?). Niech ich Pan zabierze z UPR, po co oni mają nas sabotować zamiast ciężko pracować na PJKM? Ufam, że ludzie Ci zachowają się honorowo tak jak Pan i zmienią formację, by tacy ludzie jak ja - czyli "ludzie pazerni na szmal" oraz "cwaniaki" - mogli dalej orać pole dla UPRu.

  Cytując klasyka: Ukłony