Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64077 komentujących
123064 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

Najnowsze wpisy z bloga JKM w Twoim czytniku RSS

26-09-2012 23:47:00

Dlaczego trzeba pójść 7-X (1)

W 1982 roku napisałem tekst p/t: „Zastanawiająca tęsknota”. Nie chciały go zamieścić reżymowe pisma; gdy jedno – bodaj „Życie Warszawy” - spróbowało, to cenzura zdjęła, natychmiast odrzuciły wszystkie podziemne wydawnictwa (i po warszawce poszedł hyr, że „Korwin-Mikke napisał straszny paszkwil na SOLIDARNOŚĆ”). Wydałem ją jako broszureczkę we własnej podziemnej „Officynie Liberałów” w ogromnym jak na ówczesne czasy nakładzie (kilka egzemplarzy w archiwalnej cenie 20 zł można jeszcze nabyć w mojej księgarni).

Przez kilka tygodni chodziłem po ulicach, jakbym co najmniej oszkalował inwalidów.

Teza tej broszurki była prosta: „Socjaliści po upadku real-socjalizmu będą starali się odbudować inny socjalizm – a uczynią to pod egidą wybitnego socjalisty, śp.towarzysza Józefa Piłsudskiego”.

Dziś, po 30 latach, widać, że nie tylko ONI to zrobili i IM się to udało – ale, co może najgorsze, zawzięci wrogowie piłsudszyzny i sanacji, narodowcy, w najlepsze maszerują 11-XI i najwyraźniej jest im z Piłsudskim po drodze.

Co oznacza, że w poważnej części bezpieki kiełkuje myśl, że po bankructwie III RP odbuduje się socjalizm pod nazwą IV czy V RP. PiS jawnie odwołuje się do sanacji – a wśród narodowców co najmniej połowa to narodowi socjaliści.

Dla nas - konserwatywnych liberałów - czy Lenin, czy Stalin, czy Piłsudski, czy Hitler, czy Kaczyński, czy Kwaśniewski, czy Tusk czy Barroso – to jeden czort. Efekt będzie zawsze taki sam. Oczywiście: są różnice między tow.Zapatero a tow.Pol-potem – ale dotyczą one tempa i metod wprowadzania tego ustroju – a nie zasady.

Jeśli więc chcemy zniszczyć socjalizm tak, by nigdy się nie odrodził, musimy wyrwać go z korzeniami.

Co jest bardzo bolesną operacją. Do dziś wielu Gruzinów, a nawet i Rosjan, nie przyjmuje do wiadomości, że Stalin był zbrodniarzem; do dziś socjaliści w Europie Zachodniej czczą Lenina. I tak samo jak trudno było narodom post-sowieckim wybić z głowy wiarę w tow.”Stalina”, samozwańczego „generalissimusa”, tak samo trudno wybić Polakom wiarę w tow.”Ziuka”, samozwańczego „marszałka”.

Wydawałoby się, że można pójść drogą chińską: wsadzić Piłsudskiego do mauzoleum i budować ustrój Wolności udając, że realizuje się wskazówki tow.”Ziuka”. Na nieszczęście czy szczęście Polacy nie są tak ciemni, jak Chińczycy – ale jest i ważniejszy powód.

Chińczycy nigdy nie potępili Zé-Dōnga Máo – i co? Xiǎo-Píng Dèng umarł – i najwyraźniej komuna się odradza: rosną państwowe autostrady i linie kolejowe, wprowadzane są „prawa socjalne”... i ChRL stała się państwem-dłużnikiem, jak nie przymierzając USA czy UE.

Bo nigdy nie wyrwano tam chwastu z korzeniami. Nigdy nie powiedziano, że własność państwowa jest ZŁEM (a raczej: w ogóle nie jest „własnością”).

Więc powstaje pytanie: czy mamy walczyć z III RP tylko po to, by na jej miejsce powstało inne socjalistyczne państwo? Rewolucja anty-francuska powstała pod hasłem walki z urzędnikami królewskimi; po rewolucji liczba urzędników parokrotnie wzrosła. III RP powstała pod hasłem walki z biurokracją PRL-owską – dziś liczba urzędników jest ponad 4 razy większa, a socjalizm bucha zza każdego biurka.

Możemy przegrać – ale nie możemy poledz w walce o nie-swoje wartości. Przypominam, że Prawica w Niemczech poparła w decydującym głosowaniu NSDAP – wtedy zresztą jeszcze zdecydowanie bardziej lewicową, niż po Nocy Długich Noży - i już po dwóch latach była rozbita, a jej przywódcy na ogół w obozach. A co się stało z Niemcami – też pamiętamy.

Dlatego tym razem nie damy się nabrać.

Mamy zwolenników wśród narodowców, mamy zwolenników w PiSie, mamy zwolenników w PO, a pojedynczych nawet w PSL,SLD, SP i RP. Spokojnie czekamy, aż wszystko zacznie trzeszczeć – i ludzie zrozumieją, że dom wymaga nie przemalowania, cementowania, kotwiczki, stempla – tylko postawienia go na nowo od fundamentów.

Tyle głębokiego uzasadnienia. Jutro prosty apel.

=====

Plakat wybrany. Mnie najbardziej podobał się nr.5 – ale zajął on ostatnie miejsce. Z dwoch pierwszych wybrałem nr 1 – z niezbędnymi poprawkami.

Najważniejsza: używamy nazwy „Marsz Wolności i Suwerenności” - by uniknąć pomyłek z Marszem Niepodległości.

Osoby chętne do wyjazdu na 7 X z Małopolski proszone są o kontakt na adres: [email protected]

Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem z Regionu Pomorskiego proszone są o kontakt pod numerem 606702701 - z Trójmiasta organizowany jest autokar, do piątku trzeba zadeklarować chęć wyjazdu. Link do wydarzenia na FaceBook'u: http://www.facebook.com/groups/nowa.prawica.sm/#!/events/341833572575168/

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 26-09-2012 23:50:49 | odpowiedz
  nie śpimy, głosujemy

  http://www.wybory.xaa.pl/ranking.html
  • 26-09-2012 23:59:26 | odpowiedz
   Najlepsze były 3 i 4 ze wskazaniem na 4. Tak piszę, żeby autorzy się nie zniechęcali :)
   • 27-09-2012 00:10:37 | odpowiedz
    Ze wskazaniem na 3, bo oprócz tego, że był bardziej dostosowany do szerokiego odbioru (ludzie na plakacie, w dodatku swoi z flagami, to zawsze budujące a nie jakieś podejrzane symbole na monokolorowym tle, które każdy zignoruje), to jeszcze nie był naćkany jak 4. No i miał symbol partii w pełnej okazałości.
    5 byłby ok, gdyby miał bardziej trafne godło. Dzisiaj nawet od orła bym wymagał, żeby wyglądał sensownie, a nie jak utuczona gęś.
  • 27-09-2012 03:56:18 | odpowiedz
   sucho:)trzeba nawilżyć gardło:)
 • 27-09-2012 00:03:35 | odpowiedz
  Ja chciałbym się dowiedzieć , jaki jest plan Marszu.
  Co, gdzie, kiedy, którędy, ile czasu?
  Jest to gdzieś przedstawione?
 • 27-09-2012 00:12:47 | odpowiedz
  i taki tekst ma rece i nogi a nie jakies pitolenie o nieszczesnych kalekach
  • 27-09-2012 00:38:34 | odpowiedz
   Martinus to bardzo nieladnie pisac ,,ten tekst ma rece i nogi,,....znowu aluzje do kalekow...
  • 27-09-2012 00:43:28 | odpowiedz
   To byl zart oczywiscie.Dorze,ze Janusz wrzucil ich wszystkich razem do jednego worka. Tuskow,Kaczynskich i innych Merkeli.
   Nie zapominac o Martinie Schultz najwiekszym faszyscie w EU.
 • 27-09-2012 00:32:01 | odpowiedz
  "PiS jawnie odwołuje się do sanacji – a wśród narodowców co najmniej połowa to narodowi socjaliści."

  Po pierwsze na jakiej podstawie jest oparte to oszacowanie?
  Po drugie co się wydarzyło w ciągu ostatnich miesięcy, że 11.11.11 z tymi narodowymi socjalistami było Panu po drodze, a dziś już nie? Czy ma to związek z ustaleniami w Sztabie Generalnym, o jakich Pan pisał w NCz!?
  Po trzecie jeśli tak bardzo nie chce Pan odnosić satysfakcjonujących wyników w wyborach, to jako (podobno) przyjaciel Stanisława Michalkiewicza niech mu Pan to wytłumaczy żeby się nie musiał za Pana tłumaczyć.
  I po czwarte - ostatnie - jako sprawny organizator ile sprawnej broni Pan i Pańscy zwolennicy zdołali już przygotować do walki o wolność?
  • 27-09-2012 20:01:28 | odpowiedz
   Jakbyś w zeszłym roku czytał tak uważnie blog JKMa, to byś nie zadawał głupich pytań typu: "że 11.11.11 z tymi narodowymi socjalistami było Panu po drodze, a dziś już nie?" - Opisywał wtedy dokładnie dlaczego idzie!
 • użytkownik usunięty | zgłoś naruszenie
  27-09-2012 00:54:22 | odpowiedz
  JASZE,

  Ty się zabierasz do tego kompletnie źle. Gdyby taki marsz organizował Baca, to byłoby bardzo pierwszorzędnie.

  Jasze, 7. października to jest Święto Matki Boskiej Różańcowej. Dlatego powinieneś taki marsz zorganizować w jakimś Sanktuarium tejże Matki Boskiej, np. w Bochni.

  W Bochni, jak i w innych kościołach pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej są tego dnia organizowane odpusty.

  Mógłbyś podpiąć się pod taki odpust, np. w Bochni (tam są żupy solne), a wtedy sukces murowany.

  Nawet jeżeli by Was przepałowała policyja, to mógłbyś w takiej żupie ogłosić taki tekst - Jam nie z soli, ani z roli, ale z tego co Mię boli (pałowanie przez policyję).

  Albo mógłbyś - Jasze - połączyć ten marsz z Bacowskim świętem - redykiem jesiennym, tzw. łoschodem, obchodzonym w dzień wspomnienia św. Michała Archanioła dnia 29. września.

  Pozdrowienia,
  Stary Baca
  • 27-09-2012 04:09:02 | odpowiedz
   zawsze jakiś margines bezpieczeństwa należy zachować,ja tam wierząca nie jestem,ale Matka Boska Różańcowa to nie za przestępców na ofiarę była? no bo czasami mówią że Jezus to była ofiara za zboczeńców,złodziei,oszustów,prostytutki,gejów,lesbijki,zboczone dzieci itp.wierzących to pewnie boli jak tak mówią -współczuje,takie te msze ładne,wzruszające mają w kościółkach,ten Jezus tak na tym krzyżu wisi a wierni go całują i płaczą i taki rozmodlony naród,te pielgrzymki,różańce... dzieciaczki do pierwszej komunii świętej :)
 • 27-09-2012 01:05:47 | odpowiedz
  Pani Januszu! Czytal Pan ,,Mein Kampf,,.Dlaczego w telewizji nie zapyta Pan nigdy jednego barana z drugim np. ,,Czy jest Pan za powszechnym ubezpieczeniem i powszechna emerytura?,,
  {Improwizuje bo nie czytalem ,,Mein Kampf,,}Debil odpowiada
  ,,Alez oczywiscie,Panie Januszu,brawo!,,Wtedy Pan odpowiada,
  ,,to dokladnie jak napisal Adolf w swojej ksiazce w rozdziale
  takim na stronie tej i tamtej-widze,ze ma pan poglady dokladnie takie same.
 • SebRoss | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
  27-09-2012 01:22:28 | odpowiedz
  • 27-09-2012 04:51:16 | odpowiedz
   I najlepiej od razu osobną sekcję dla Ciebie i Donalda. Żebyście mogli sobie opowiadać te Wasze genialne pomysły.
  • użytkownik usunięty | zgłoś naruszenie
   27-09-2012 10:28:39 | odpowiedz
   SebRoss,

   Jeżeli lubisz kobitki w owczych skórach, to może masz utajoną zoofilię.

   W takim razie wpadnij do Bacy, a Baca użyczy Ci owieczkę. Nie masz co się wstydzić Twoich upodobań. Najgorsze jest spychanie w podświadomość.

   Z owczym pozdrowieniem,
   Stary Baca
 • 27-09-2012 01:43:37 | odpowiedz
  Bardzo dobry i potrzebny tekst, gdyż porządkuje "sprawy" i przypomina: gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy.
  A wiecznym malkontentom powiem tyle, że nie sztuka wrzeszczeć z innymi i przy byle okazji: "raz sierpem, raz młotem..." - sztuka to przetrawić albo, jak kto woli, wziąć sobie do serca.
 • 27-09-2012 07:38:50 | odpowiedz
  Tak bez prognozy kryzysu na jesien? A skoro mowa o jesieni, to mial byc zamach stanu, a nie jakis spacerek po mszy...
  Wankers!
 • 27-09-2012 07:47:16 | odpowiedz
  To najlepszy tekst polityczny jaki dotychczas czytałem. Jego wyrazistość jest porażająca. Jest pan niekwestionowanym przywódcą prawicowym w Polsce. Choć jeśli chodzi o felietony to pan Michalkiewicz nie ma sobie równych, to już w politycznym rewirze jest pan the best. Dzięki, autentycznie wzruszyłem się {Niech Prawda zwycięży}
  • użytkownik usunięty | zgłoś naruszenie
   27-09-2012 10:41:18 | odpowiedz
   NEADERTALCZYK,

   Twój tekst jakby żywcem wyjęty z egzekutywy PZPR z lat sześćdziesiątych 20. wieku.

   Wtedy towarzysze robotnicy i chłopi dziękowali towarzyszowi Wiesławowi (Władysławowi Gomułce) takimi słowami - ... dziękujemy Ci towarzyszu za uruchomienia radiostacji Warszwa I, dzięki temu słowa PRAWDY będą docierać pod strzechy. Prawda musi zwyciężyć.

   Pozdrowienia dla tych co czerpią wzorce z PZPR,
   Stary Baca

   p.s. A Baca traktował ciupazecką wszelkich towarzyszy.


  • 27-09-2012 15:26:42 | odpowiedz
   To sie nazywa DEEP THROAT! Po same jaja. W zasadzie wyglada to na szydere, ale neandertal plus szydera...
  • 27-09-2012 23:36:51 | odpowiedz
   "Porażające" to są nieprawidłowości, np. w księgowości.
 • 27-09-2012 08:03:58 | odpowiedz
  Poddanie pod głosowanie okazało się durnym pomysłem. Najlepszy plakat jest nr5, bo budzi pozytywne emocje i wygląda na świętowanie, a reszta plakatów nadaje się na protesty! Dlatego nie brałbym pod uwagę głosowania. Cóż, wolnościowcy powinni to zrozumieć. 7X będziemy świętować czy protestować?
 • 27-09-2012 08:15:56 | odpowiedz
  Trzeba też zadać pytanie, kto głosował, bo linki był dostępny ogólnie dla wszystkich. Może głosowali ci, którzy nie powinni, np. PO, PiS, cała banda czworga i specjalnie wybrali ten plakat, aby zrobić na złość KNP i będą się śmiać, że demokracja działa na szkodę także w KNP. Panie JKM, proszę odrzucić wynik głosowania i wybrać zgodnie z własnym sumieniem.
  • 27-09-2012 11:05:06 | odpowiedz
   Oczywiście, wybór plakatu przedmarszowego był tak pierwszorzędnym wydarzeniem, że do jego sabotowania ruszyli aktywiści wszystkich liczących się partyi.
 • 27-09-2012 09:16:41 | odpowiedz
  dajcie link do głosowania, bo ten z wczoraj:
  Wybrany link http://tiny.pl/hngq9 był spamem.
  Skrót został usunięty z serwisu tiny.pl.
 • 27-09-2012 10:35:02 | odpowiedz
  Ja sam głosowałem na plakat nr 5. Jednak (z tego co widziałem sporo osób głosowało na dwójkę) już lepszy jednak byłby plakat nr 2 niż jedynka.
 • użytkownik usunięty | zgłoś naruszenie
  27-09-2012 10:50:53 | odpowiedz
 • 27-09-2012 11:38:05 | odpowiedz
  Czy Polska może stać się potęgą?

  Wybitny politolog amerykański George Friedman, autor książki „Następne sto lat: prognoza na XXI wiek", tłumaczy dlaczego uważa, że Polska w XXI wieku stanie się potęgą.

  ----> http://www.youtube.com/watch?v=7Kfh0Fuq7LI
  • użytkownik usunięty | zgłoś naruszenie
   27-09-2012 15:54:55 | odpowiedz
   ALEKSANDRZE,

   Dla Mośków potęgą jest każdy kraj, który daje się dymać. Mośki dymają Polskę od czasów Kazimierza Wielkiego.

   Pozdrowienia dla Mośków,
   Stary Baca
 • 27-09-2012 11:49:45 | odpowiedz
  Panie Januszu - jedna prośba - proszę zmienić tę 'nową' czcionkę w swoich wpisach na blogu, bo tego się nie da czytać! Najlepiej na taką jak w komentarzach - z góry dziękuję!
 • 27-09-2012 13:54:50 | odpowiedz
  Wiedzialem, ze nie starczy jaj na plakat nr 2... ale to i tak lepiej nizby mial wisiec plakat z loko knp i jaroslawem kaczynwskim na poslkiej fladze
 • Janosz, Janosz. Suwerenności ci się zachciewa? Jaki z ciebie monarchista? Ja jestem całe życie poddaną Jej Królewskiej Mości i nie narzekam.
 • 27-09-2012 15:23:39 | odpowiedz
  to dlaczego Panie Prezesie, brał Pan udział w marszu 11XI, bo już nie rozumiem? Tam chwaliło się Dmowskiego również, a że socjaliści też chodzili - trudno. Teraz nagle krytykuje Pan Marsz?
 • 27-09-2012 16:55:36 | odpowiedz
  Nazywanie narodowców "narodowymi socjalistami" wygląda na prowokację. I skąd dane o 50%?
  Jeśli za punkt wyjścia uznamy pogląd na służbę zdrowia i szkolnictwo, pominąwszy szereg innych spraw, to już wtedy wyjdzie, że "narodowych niesocjalistów" jest 1%, a zwolenników wolności osobistej 2 metry pod ziemią jest 99%. Jeśli zmienimy kryteria, to wtedy, może, wyjdzie 50%.
  • 27-09-2012 18:06:34 | odpowiedz
   Jak się jest politycznym pederastą skutecznie uwodzącym małolatów to 50% może oznaczać stopień skuteczności w przelotnych romansach.

   Żeby rozbić mocno obóz narodowy (a z tym tu możemy mieć do czynienia) czy kościół to wystarczy wspierać lgbt (30% tęczowych boyów jest w kościele które w dodatku trzymają władzę; wśród narodowców mniej ale są tam najczęściej motorem idei) albo ośmieszać ich choćby nazywając Narodowymi Socjalistami a przy okazji bawić się w prymitywną homofobie (geje kojarzące się gównem itd).
   Jeśli geje (po korwinowemu nie musi nawet oznaczac pedałów) biorą pieniądze to korwin razem z nimi ustawia się po wypłatę.
   Korwin to w ogóle opozycja jak SD w czasach PZPR.
   • 27-09-2012 19:48:15 | odpowiedz
    W życiu jeszcze nie widziałem większego pierdolenia ; > powinni ci wręczyć antynobla. Widać frustracja osiągnęła zenitu bo już merytoryczne obławy na korwina się skończyły i pora na wymyślanie pierdół.
    • 27-09-2012 20:59:21 | odpowiedz
     Wy, mądre korwinojeby, w przeciwieństwie do 99,5% debili, jesteście na tyle oświeceni i wiecie że jeśli prezes zrobi lasso i sam się nim zapętli (jak tutaj) to jest oczywiste że był to ukartowany spisek sprzedawcy trefnej liny
 • 27-09-2012 17:17:38 | odpowiedz
  • 27-09-2012 18:34:59 | odpowiedz
   O fuck. To w tym uprze są oficerowie prowadzący z 20 letnim stażem? O godlewskim nie mówię bo to młody szczyl, ale po woli łapie sbeckie metody.
  • 28-09-2012 11:37:43 | odpowiedz
   Ciekawe, czemu pan Kasza nie wspomniał w swoim liście o zawieszeniu prezesa Witczaka przez CKR (której był wówczas przewodniczącym) za niedostarczenie dokumentów finansowych partii do kontroli przez prezesa Witczaka i skarbnika UPR i o późniejszym "cyrku", który potem nastąpił, co w konsekwencji doprowadziło do rozłamu w UPR?
 • użytkownik usunięty | zgłoś naruszenie
  27-09-2012 23:25:59 | odpowiedz