Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64008 komentujących
165226 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

Najnowsze wpisy z bloga JKM w Twoim czytniku RSS

20-05-2011 23:41:00

Co Nową Prawicę różni od PO i PiS? (Programowy tekst z "N.Cz!")

Czytelnicy „Najwyższego CZASU!” doskonale zapewne znają Deklarację i Program zarówno UPR, jak i WiP – jeśli nie formalnie (bo kto by to spamiętał), to przez przyswojenie stylu i treści z tekstów moich, kol. Stanisława Michalkiewicza i innych liderów ruchu konserwatywno-liberalnego. Tu będę pisał tylko o tym, co nas zasadniczo różni od „prawej połowy Bandy Czworga”, czyli od PO i PiS.

Zasadniczym postulatem Nowej Prawicy jest oparcie się na podstawie prawa rzymskiego: Volenti non fit iniuria. Można powiedzieć, że większość postulatów Kongresu Nowej Prawicy wywodzi się wprost z zastosowania tej zasady – uparcie negowanej przez „postępowych” ustawodawców, wykonawców i sędziów. Jeśli Nowa Prawica chce przywrócenia kary śmierci – ale tylko za czyny z premedytacją, tj. za morderstwo, a nie za zabójstwo – to dlatego, że zakłada, iż morderca wie, że za mord jest śmierć; jeśli więc mimo to morduje, to znaczy, że chce, byśmy go powiesili – tak samo jak ten, kto wypije litr wódki, chce być odurzony. Jeśli Nowa Prawica chce niskich podatków i likwidacji „socjalu”, to dlatego, że odrzuca zasadę „państwa opiekuńczego”, iż urzędnik ponosi odpowiedzialność za obywatela. Jeśli obywatel przepije pieniądze, to będzie głodował. Każdy jest kowalem własnego losu… albo ściślej: każdy powinien być przez państwo traktowany tak, jakby był kowalem własnego losu. Jeśli Nowa Prawica chce likwidacji przymusu płacenia za ubezpieczenie, to dlatego, że każdy jest kowalem własnego losu. Jak ktoś nie będzie miał dzieci lub źle je wychowa i nie odłoży sobie złota na starość lub się nie ubezpieczy – to najwyżej na starość będzie żebrał pod kościołem. Każdy jest kowalem własnego losu.

Nowa Prawica zdecydowanie odrzuca zasadę prewencji na rzecz zasady represji. Każdego obywatela traktujemy jak odpowiedzialnego za siebie; nie zapobiegamy temu, by popełnił przestępstwo – natomiast surowo karać będziemy za jego popełnienie. Chcącemu nie dzieje się krzywda. Domagamy się zdecydowanie niższych kar za przestępstwa nieumyślne – natomiast surowych kar (i to nie w postaci luksusowego więzienia na koszt podatników!) dla popełniających umyślnie poważne przestępstwa.

Nowa Prawica – w odróżnieniu od starej – nie chowa się pod sutannę i nie prosi o pomoc Kościołów. Przeciwnie – to my mamy walczyć o to, by panowała wolność religijna, by wartości wywodzące się Pisma Świętego były chronione, by zasady chrześcijańskie i tradycje katolickie nadal funkcjonowały jako podstawa społeczeństwa. Wierzymy, że właśnie wolność w tej dziedzinie sprzyja rozwojowi religijności – nie narzuconej, ale naturalnej, jak w USA w XIX wieku. Kościoły – z rzymskokatolickim na czele – odgrywają ogromną rolę w życiu społecznym, natomiast nie mogą jako instytucje mieszać się w spory polityczne.

Nowa Prawica jest nie tylko konserwatywna w sprawach społecznych i liberalna w gospodarczych, ale walczy o wartości narodowe, potwornie zaniedbywane i wykoślawiane w ostatnim stuleciu. Wyraźnie odróżniamy „naród” od „społeczeństwa” – dzisiejsze „społeczeństwo” jest tylko przekrojem narodu. Dbanie o naród oznacza, że np. nie wolno zadłużać państwa i „dbać o wyborców”, czyli o dzisiejsze „przypadkowe społeczeństwo”, każąc płacić za to dzieciom i wnukom! Nie wolno też dbać o dziś istniejące jednostki, zabraniając im (wbrew ich woli!) ryzykować swoim zdrowiem i życiem. Nowa Prawica wierzy, że w wyniku selekcji naturalnej naród się ulepsza, a nie marnieje. Żydzi zawdzięczają swoją siłę temu, że przez lata podlegali w wyniku prześladowań takiej właśnie selekcji. Sarny, na które polują wilki i myśliwi, są coraz szybsze, zgrabniejsze i zdrowsze – natomiast będące pod ochroną żubry w Puszczy Białowieskiej marnieją.

Liberalna zasada wolności i odpowiedzialności jednostki znakomicie współdziała z zasadą dbałości o przyszłość narodu – czy dotyczy to zniesienia przymusu ubezpieczeń, czy zniesienia zakazu narkotyków.

„Nowa Prawica” nie zamierza czcić i rozpamiętywać klęsk dziejowych. Chcemy jako przykłady dla narodu i młodzieży ukazywać sukcesy! Tak, będziemy uprawiać propagandę sukcesu! Praktyka PRL pokazała, że daje ona dobre skutki nawet przy absurdalnym systemie socjalistycznym, więc da jeszcze lepsze przy systemie normalnym. Będziemy przypominać Grunwald, Kirchholm, Wiktorię Wiedeńską i np. Powstanie Wielkopolskie – a nie rozkoszować się klęskami i głosić idiotyczne hasło „Gloria victis!”. Mamy być zwycięzcami, a nie chlubić się pozycją wiecznych przegranych!

Nowa Prawica odrzuca obecną formułę ustrojową III Rzeczypospolitej, ze zgrozą myśląc zarówno o rozmyciu Polski w państwie pod nazwą „Unia Europejska”, jak i o budowie IV Rzeczypospolitej. Nazwa „Rzeczpospolita” kojarzy nam się z warcholstwem sejmikowym i sanacyjną korupcją – oraz kompromitujacym upadkiem zarówno I, jak i II Rzeczypospolitej. Wzorem Węgier pragniemy, po zmianie ustroju na nowoczesny, zmienić nazwę na „Państwo Polskie”.

Nowa Prawica chce utrzymywać poprawne, oparte o zasadę nieingerencji w wewnętrzne sprawy, stosunki ze wszystkimi sąsiadami i innymi państwami. Odrzucamy wszelkie uprzedzenia utrudniające zawieranie i rozwiązywanie sojuszów – Państwo Polskie kierować się będzie wyłącznie zimnym, wyrachowanym interesem państwowym. Jednocześnie Nowa Prawica będzie walczyć o wolność podróżowania nie tylko po całej Europie – i o wolność produkcji i handlu na całym świecie. Sprzeciwiamy się natomiast rozwojowi europejskiej biurokracji, która w chwili obecnej nie tylko nie sprzyja rozwojowi Europy, ale go zdecydowanie hamuje. W perspektywie trzech-czterech lat będziemy dążyć do rozwiązania Unii Europejskiej – z zachowaniem układu z Schengen oraz wolności w całym Europejskim Obszarze Gospodarczym i poza nim.

Nowa Prawica sprzeciwi się zdecydowanie wprowadzaniu €uro – nie tylko dlatego, że jest to instrument polityczny, ale i po prostu dlatego, że państwa UE, które nie wprowadziły €uro mają lepsze wyniki gospodarcze niż państwa, które weszły do €urolandu. €uro miało chronić przed korupcją pieniądza przez państwa – tymczasem Komisja Europejska pod pretekstem „walki z kryzysem” dokonała o wiele drastyczniejszej korupcji tej waluty niż robi to III RP. Na to się nie zgadzamy.

Sprzeciwimy się też zdecydowanie jakiejkolwiek próbie wprowadzenia tzw. Karty Praw Podstawowych, której przyjęcie oznaczałoby zalanie Polski imigrantami z Azji i Afryki, domagającymi się wysokich, gwarantowanych przez KPP zasiłków.

Wreszcie w sprawach bieżących: działalność wszystkich czterech partii, pod różnymi nazwami rządzącymi Polską od 20 lat, Nowa Prawica ocenia wysoce negatywnie. Co więcej, nie widzimy większych różnic między nimi. Większa część ich działalności powinna być zresztą oceniana przez prokuratorów, a nie przez polityków. Jeśli jednak po wyborach powstanie sytuacja, w której będziemy mogli, nie wchodząc do rządu, zapewnić jakiejś partii poparcie pod warunkiem realizacji naszych ważnych postulatów ustrojowych – to taki układ przyjmiemy.

Nie jesteśmy bowiem doktrynerami, lecz realistami pragnącymi uczynić z Polski normalny kraj. Kraj, w którym będzie można kochać, śpiewać, tańczyć, produkować, handlować, a także projektować loty w kosmos – bez ingerencji urzędników państwowych!

=====

Jeszcze będzie KOMUNIKAT - może dopiero nad ranem

Coś się dzieje w Hiszpanii! Najprawdopodobniej: sterowana przez Czerwonych

"wielka proletariacka rewolucja kulturalna"
http://www.ustream.tv/channel/motionlook
Tak:
http://www.guardian.co.uk/world/2011/may/20/spain-bans-protest-ahead-election
Od rana ONET podaje:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/hiszpania-przed-wyborami-samorzadowymi,1,4338163,wiadomosc.html
Istotne nie jest to, że w Grecji, Hiszpanii czy innej bananowej republice lewacy rozrabiają - lecz to, że reżymowe telewizje (podobno także w innych kraikach UE) nic o tym nie mówią! COŚ zakneblowało usta również  "prywatnym" (koncesjonowanym przecież)  telewizjom.
Podobno ONI boją się, że kibice nabiorą  wiatru w żagle...
Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 20-05-2011 23:52:31 | odpowiedz
  Genialne Poglądy - Jestem Za!
  Wszystko O Czym Mówiła Prawica (Ta Prawdziwa) Jest Zawarte Tutaj. To Najlepszy Projekt Rozwojowy Zarówno Dla Ciała
  Jak I Duszy Człowieka. Koniec Demoralizacji Ludzkości!
  • 20-05-2011 23:58:26 | odpowiedz
   Brawo nareszcie coś takiego napisane razem. Należy to mocno rozpowszechnić by ludzie nie musieli dużo szukać. Proponowałbym też dopisywać do tego coraz więcej :) bo chyba lepiej przeczytać w 1 miejscu niż 10 czatów i 20 filmików z youtube
 • 21-05-2011 00:05:35 | odpowiedz
  Ja również jak przedmówcy uważam, że tekst jest bardzo dobry:)

  Z inne beczki...
  PSL dzisiaj pojawiło się na nk - http://nk.pl/psl
  Może warto również, aby KNP tam stworzyło swój profil?
  • 21-05-2011 00:14:02 | odpowiedz
   Koniecznie! W ostatnich wyborach prezydenckich profile kandydatów było szeroko reklamowane. Choć NK jest obecnie dużo mniej popularna niż Facebook (tzn. ma nadal 2 razy więcej użytkowników, ale rzadko się już tam ludzie logują i są to głównie nastolatkowie, którzy zamieszczają tam zdjęcia i grają w różne gry, bo Ci bardziej "dojrzali" przenieśli się na Facebook'a). Problem w tym, że gdzieś widziałem ogłoszenie na NK, że "jeśli czytają nas przedstawiciele innych partii to prosimy o kontakt" ale teraz nie mogę tego znaleźć - spróbuję mimo wszystko tego poszukać.
 • 21-05-2011 00:06:40 | odpowiedz
  Bardzo dobry tekst, ale dopiero teraz zauważyłem, że właściwie nie ma nic o gospodarce, podatkach itp. a w poprzednim "Manifeście" trochę było: http://nczas.home.pl/wazne/manifest-czym-jest-nowa-prawica. Trzeba wybrać jeden z nich i rozpowszechniać, bo oba teksty są niezłe. Do czasu stworzenia oficjalnego programu partii. Wiem, że nikt nie czyta programów, ale każda poważna partia po prostu musi go mieć - chociażby po to, byśmy sami wiedzieli jakie jest nasze stanowisko w poszczególnych kwestiach. Nie może być takiej sytuacji, że np. w kwestii ustroju który chcemy zaprowadzić, każdy członek ma inne zdanie. Jeden w pełni popiera zdanie JKM o monarchii, inny się tłumaczy że to tylko "prywatny pogląd Korwina". Program rozwieje takie wątpliwości - mogą w nim być zarówno postulaty docelowe, jak i takie które należy wprowadzić póki żyjemy w obecnej rzeczywistości, ale chodzi o sam fakt istnienia programu. W takim programie wszystkie kwestie i nasze stanowisko na każdy temat musi się znaleźć - najlepiej jeśli tworzony będzie przy udziale przedstawicieli różnych środowisk np. zawodowych, którzy mogliby podawać przykłady różnych absurdów znanych z życia.

  • 21-05-2011 00:09:30 | odpowiedz
   Akurat sam słyszałem, jak JKM mówił, że Monarchia nie jest konieczna, a wystarczy aby państwo opierało się na Wolności i Sprawiedliwości.
   • 21-05-2011 00:15:02 | odpowiedz
    Ja tylko podałem przykład - chodzi o to, aby wszelkie kwestie były po prostu jasno ustalone, aby nie było tak, że każdy głosi inny program.
 • 21-05-2011 00:13:29 | odpowiedz
  NOWA PRAWICA - Manifest programowy http://www.youtube.com/watch?v=SkQH1jELNCY
 • 21-05-2011 00:15:25 | odpowiedz
  REWOLUCJA HISZPAŃSKA - 3 mln ludzi :>
  http://moraine.salon24.pl/308557,w-hiszpanii-trwa-rewolucja-transmisja-na-zywo
  >> http://www.ustream.tv/channel/motionlook
  ___

  Sondaż uliczny w Krakowie:
  4,2% dla KNP (próba 500 osób)
  >> http://wybory.xaa.pl/sondazeu.htm
  • 21-05-2011 02:38:08 | odpowiedz
   Uważam, że to początek wielkich zmian. Wszystko przez internet. Ludzie widzą znacznie więcej niż kiedyś. Widzą jak inni żyją. Widzą listy najbogatszych (wcześniej wiedział to tylko ten co kupił Wprost, a ile osób kupowało?). Czytają strony demaskujące rządzących itd. Poza tym, mogą się łatwo skrzykiwać na wszelkie protesty.
   I teraz, skoro mamy socjalizm, a mimo to ludzie protestują, to co nas może czekać? Uważam, że albo twarda komuna, albo wreszcie to, czego MY chcemy. Myślę, że jak już dojdzie do takiego wyboru, to media, oligarchia i armia poprą jednak nas wychodząc z założenia, że lepiej stracić 50% swojego majątku uwalniając gospodarkę, niż oddać czerwonym 95% i więcej.
 • 21-05-2011 00:19:15 | odpowiedz
  "państwo polskie" - i co? co to za forma ustroju "państwo"??? skoro nie ma być nazwy rzeczpospolita to wystarczy samo "Polska" a jeśli ma być dodana forma ustroju to chyba "królestwo" - czy już nie jest Pan monarchistą? kto ma rządzić tym państwem? Wielka Mądra Głowa?
  ile pieniędzy pójdzie na zmianę nazwy urzędowej? może jeszcze herb i flagę zmienić?
  dzielenie skóry na niedźwiedziu, bo na pewno takimi tekstami nie zdobędzie się nowych, jeszcze niezorientowanych o co biega, zwolenników - raczej się przestraszą że ktoś im chce Polskę zmienić na Nibylandię
  to z tymi żydami też zbędne - my wiemy o co chodzi a niezorientowani nie wiedzą - chętnie by roztrąbili o antysemityźmie JKM w mediach ale chyba wolą nie robić mu żadnej reklamy, trochę strach koło d... jest po zeszłorocznym czwartym miejscu
  znowu zaczynają reklamować PJN - chyba agentura się zapętliła sama w tym burdlu i już nie wie czego chce
  • 21-05-2011 00:48:13 | odpowiedz
   Polska- Ojczyzna. Państwo polskie- to państwo, czyli rzecz zupełnie inna! Trzeba to odróżnić, bo dzisiaj to jest pomieszane.
   Np. Dla większości mieszkańców Barcelony Ojczyzną jest Katalonia, a żyją w państwie HISZPAŃSKIM.
  • 21-05-2011 00:52:47 | odpowiedz
   Poza tym państwo to państwo,a nie żaden ustrój, co Pan pierdzielisz...
 • 21-05-2011 00:23:09 | odpowiedz
  Brakuje o podatkach i gospodarce szkolnictwie. Najlepiej to jakoś zgrabnie połączyć nam szuka się łatwo ale tu chodzi o nowych zwolenników KNP
 • 21-05-2011 01:36:21 | odpowiedz
  świetny tekst, JKM w najwyższej formie
 • 21-05-2011 01:37:57 | odpowiedz
  BARDZO ZŁY TEKST!

  Zobaczmy jakie hasła rzucają się w oczy w tym manifeście:
  * prawo rzymskie, Volenti non fit iniuria - super, ale co to znaczy? - zapyta 95% czytelników,
  a dalej:
  * kara śmierci,
  * jeśli morduje, to chce żebyśmy go powiesili,
  * kto wypije litr wódki, chce być odurzony,
  * jeśli obywatel przepije pieniądze, to będzie głodował
  * będziemy surowo karać,
  * przypadkowe społeczeństwo,
  * w wyniku selekcji naturalnej naród się ulepsza,
  * Żydzi są silni, bo byli represjonowani
  * sarny i żubry,
  * zalew imigrantów z Afryki i Azji.

  Dalej mi się już nie chce...

  Czy naprawdę manifest programowy nie mógł być do licha BARDZIEJ OPTYMISTYCZNY?!?! Czy naprawdę kara śmierci, wieszanie, odurzanie wódką i są takie ważne aby o tym pisać w manifeście programowym?!?!

  Co tutaj można pokazywać znajomym/rodzinie? Przemowy pogrzebowe bywają weselsze!
  • 21-05-2011 01:49:31 | odpowiedz
   Bardzo pasującą ilustracją do tego manifestu jest grobowy głos kolesia, który to recytuje na YouTubie.
   • 21-05-2011 02:06:29 | odpowiedz
    Abstrahując już od samej treści tego manifestu, przemowa tego gościa na YouTube jest właśnie bardzo dobra! Grobowy głos? Raczej dostojny, wyniosły i majestatyczny. Taka jest specyfika jego produkcji, co mnie osobiście bardzo przypadło do gustu.
    • 21-05-2011 03:11:52 | odpowiedz
     tiaaa. 10 albo może i tez 5 lat wstecz tez pewnie zajarałbym się takim manifestem.
     Ale po latach doświadczeń, tuzinach sondaży, wielu wyborach - parlamentarnych, samorządowych, prezydenckich, stwierdzam autorytatywnie że z takimi manifestami w warunkach demoracji to dziadek z jednego procenta jednak nie wyjdzie,

     no ale nie poddawajmy się bo sprawa jest słuszna..

     pozdro
     • 21-05-2011 15:39:22 | odpowiedz
      Bo tak dziala psychika czlowieka, na tym bazuja reklamy i caly biznes. Partie polityczne dzialaja na bardzo podobnej zasadzie. Tutaj masz racje bez populizmow itp. nie ma szans na jakikolwiek sensowny wynik. Tak samo marne sa szanse bez profesjonalnie przygotowanej kampanii.

      Niestety JKM slusznie twierdzi ze znaczna czesc spoleczenstwa nie rozumie tego co sie mowi, nie ma pojecia o ekonomii czy podatkach. Niestety to szybko sie nie zmieni i nie wiadomo czy sie zmieni. Po prostu trzeba edukowac spoleczenstwo i pokazywac gdzie jest problem.

      Mozna napisac ladny program, ale i tak maly procent osob go przeczyta. Wiekszosc zaglosuje na to co obiecuja politycy, niestety taka brutalna jest prawda.

      Jakims zwiekszeniem szans na pewno bylo by pokazanie w bradziej przyjazny sposob (dla przecietnej rodziny) partii.
      Mozna to spokojnie zrobic bez Hitlera czy "Bandy czworga", ale na to raczej nie mamy wplywu.


    • 21-05-2011 16:30:11 | odpowiedz
     Jest niestety kiepska... straszy i meczy. To jest gorsze niz Hitler itp. ze strony JKM. Nawet nie udalo mi sie tego w 1% wysluchac...

  • 21-05-2011 04:18:48 | odpowiedz
   Częściowo się zgadzam, ale nie do końca.
   Wydaje mi się, że właśnie siłą KNP jest JKM i jego styl.
   Trzeba mu jednak przyznać rację, że jest najbardziej popieranym konserwatywnym liberałem w Polsce.

   Myślę że to dzięki takim właśnie kontrowersyjnym wypowiedziom. Zobaczcie UPR uprawia politykę pokojowego działania i co i pstro. Mała partyjka której nikt już nie zauważa.

   JKM jest agresywny i liczy na to że ta agresja trafi do zmęczonych tym bajzlem Polaków. Moim zdaniem widać że trafia.

   Dlaczego więc piszę, że częściowo się zgadzam ?
   Ano dlatego, że myślę, że są na pewno osoby które warto byłoby pozyskać, a które obawiają się tego radykalizmu który JKM reprezentuje. Dlatego właśnie taki tekst powinien być zredagowany tak, żeby ludzie najpierw przeczytali to co najważniejsze, czyli o podatkach, o emeryturach, służbie zdrowia ale w aspekcie pozytywny. Na koniec powinno być napisane o tych bardziej kontrowersyjnych sprawach (włącznie z karą śmierci), ale od razu powinno być, że te kwestie pozostawione zostaną wyborowi obywatelskiemu w referendum i że to ludzie powinni o tym zadecydować. Albo, że w tej kwestii weźmiemy pod uwagę zdanie innych partii. Uważamy jednak, że te kwestie powinny być ponownie rozpatrzone. Coś w tym stylu.
   • 21-05-2011 09:28:06 | odpowiedz
    Nie chodzi o kontrowersyjność, agresję czy styl. Chodzi o to, że manifest programowy jest kompletnie niestrawny i straszy zamiast budzić nadzieję. Jest w nim o śmierci, wieszaniu, odurzaniu wódką, a nic pozytywnego.

    Spójrzcie na to oczami osoby, którą chcecie przekonać.
 • 21-05-2011 05:33:47 | odpowiedz
  #campmap for #worldrevolution
  http://www.thetechnoant.info/campmap/
 • 21-05-2011 07:50:22 | odpowiedz
  I to jest dobre a nie że Bin Laden żyje a Żiobro powybija zęby i w kibola też umię grać itp.
 • 21-05-2011 08:35:53 | odpowiedz
  No tak, tylko jak przekonać babcię, znajomych itd...
  Wysłać maila z tekstem?
  • 21-05-2011 12:21:58 | odpowiedz
   Ja już skończyłem z przekonywaniem babć, znajomych itp. Zgadzam się w 100% z JKM-em, że 85% ludzi nie jest w stanie zrozumieć naszego programu!
   Jak ktoś zapyta, to oczywiście jasno i rzeczowo mówię na kogo głosuję i dlaczego, ale poza tym narzucanie się nie ma sensu, bo większość ludzi ma takie pojęcie o tym co się dzieje i przyczynach obecnego stanu, jak to młode pis-iątko, do którego link ostatnio podał JKM:
   http://www.youtube.com/watch?v=T39mgPUEKBc
   • 21-05-2011 13:36:11 | odpowiedz
    Poparcie dla JKM w grupie wiekowej 18-24 lata wynosi 8%, w pozostałych spada lawinowo: 3%,1%, 0,5% itd. Gdyby Ci wszyscy młodzi ludzie przekonali chociażby swoich rodziców, to próg wyborczy osiągnęlibyśmy bez problemu. Jaki jest na to sposób? Wystarczy, że zachęcimy jak najwięcej tych młodych ludzi do wstąpienia do partii - wówczas rodzice takiej osoby z pewnością nie odmówią głosu na partię, w którą angażuje się ich syn/córka, bo w końcu nie ma dla rodziców ważniejszej rzeczy niż pomoc w realizowaniu marzeń własnych dzieci. Co innego być tylko sympatykiem (czyli zwykłym wyborcą), a co innego być częścią partii. Jeśli ktoś jest tylko sympatykiem, to może przekonywać rodziców, a oni jego, bo są na tym samym "poziomie" zaangażowania.
    • 21-05-2011 15:28:55 | odpowiedz
     Mysle ze sie mylisz. Warunek wstapienia do partii nie jest konieczny. Tak samo nie wszyscy maja do tego predyspozycje by zajmowac sie czynnie poliktyka.

     Grunt to edukowac, a nie agitowac. Nikogo do niczego nie namowisz, ale mozesz pokazac co jest zle - zasugerowac co jest rozwiazaniem. Usilne namawianie bedzie mialo wrecz odwrotny skutek, grunt to pokazac jakie plusy beda dla danej osoby - a to zawsze mozna zrobic.

     Wiele osob ma mylne pojecie lub jego brak na temat przyczyn tego co sie obecnie dzieje, tak samo w sprawach ekonomii czy podatkow.

 • 21-05-2011 09:42:18 | odpowiedz
  UWAGA! Wychodzimy na ulice, tak jak Hiszpanie! DOŚĆ JUŻ TEGO!!!!!!!
  Więcej tutaj:
  http://www.wykop.pl/link/749589/polacy-zbudzcie-sie/
  Wyślij link wszystkim znajomym.
  • 21-05-2011 12:49:55 | odpowiedz
   Ale chyba nie "walczyć z krwiożerczym kapitalizmem", bo niestety ci protestujący Hiszpanie w Madrycie, tak właśnie robią?
   "Vive le Revolution"?- beze mnie kolego.

   Zamiast tego zrób wykop o proteście przed. Min. Finansów!
   • 21-05-2011 19:30:22 | odpowiedz
    Nie chodzi o powielanie celu protestów od Hiszpanów, ale pójdźmy na ulice tak jak oni! Pokażmy rządowi PO, PiS, SLD i PSL że już mamy dosyć!
 • 21-05-2011 13:45:12 | odpowiedz
  Panowie i Panie, apeluje zeby linkowac ten artykul na wszystkich mozliwych miejscach z tematyka polityczna lub tez nie, w Internecie. Moze otworzy on oczy ludziom, ktorzy chca normalnosci, ale nadal glosuja na Bande Czworga!
  Pozdrawiam
 • 21-05-2011 15:47:05 | odpowiedz
  Odnośnie tegorocznych wyborów i tradycyjnych marzeń o kilkunastoprocentowym wyniku. Stąpajmy twardo po ziemi! Po 66 latach socjalistycznej indoktrynacji polskiego społeczeństwa, samo tylko wejście do Sejmu partii wolnościowej będzie wystarczającym sukcesem. Bo cóż KNP zaproponuje przeciętnemu zjadaczowi chleba, wychowanemu jeszcze w komunie, nie mającego bladego pojęcia o wolnym rynku, a myślącemu, że obecnie w Polsce mamy kapitalizm i do tego zrzucającego na jego barki całą winę za obecny stan rzeczy? Tacy ludzie przesądzają o wynikach wyborów. Do nich gadka wolnościowców nigdy nie dotrze, bo wystarczy, że usłyszą o prywatnej służbie zdrowia, to zaraz odkręcają się na pięcie jednocześnie pukając się w czoło. To ekonomiczni analfabeci nie zdający sobie sprawy, że siłą rzeczy socjal = wysokie podatki, czyli paradoksalnie sami głosują na swoją biedę i bezrobocie. Z tego względu 15%, czy nawet 10% jest w tej chwili niemożliwe do ugrania. Ludzkiej głupoty nie przeskoczymy. Pokonać próg 5% będzie niezwykle ciężko, bo w przeciwieństwie do JKM obstawiam, że tylko ok. 5% wyborców ma poglądy w pełni wolnorynkowe, a tylko tacy są w stanie zagłosować na Nową Prawicę. Skąd taki wniosek? Z rozmów i obserwacji. Sporo ludzi wprawdzie zgadza się z tym, że podatki trzeba obniżać, biurokrację zmniejszać, upraszczać przepisy itp., ale już cięć wydatków socjalnych sobie nie wyobrażają. Likwidacja ZUS-u? No jak to? Ludzie nie odłożą na emeryturę i będą pod mostem zdychać! Prywatna służba zdrowia? Nikogo nie będzie na nią stać i będą pod mostem umierać! Karetki nie będą po chorych jeździć! Ręcę opadają. Słuchają przemawiającego Korwina, z wielu jego postulatów są zadowoleni, ale ostatecznie na niego nie głosują. Wybierają np. PIS. Ale co tam, ich mentalność można jeszcze zrozumieć. Problem jest z szeroko pojętym środowiskiem wolnościowym. Owszem, ja też z wieloma poglądami JKM się nie zgadzam, ale do cholery jasnej, w interesie każdego z nas jest, aby jego partia odniosła wreszcie sukces wyborczy! Przez jakieś głupie unoszenie się honorem nie zrobimy nawet pierwszego kroku w kierunku budowy normalnego wolnorynkowego państwa! Takie podejście wolnościowców mnie dobija, a można je zaobserwować co wybory. Sami sobie gotujecie ten los i będziecie mieli na co narzekać, a chyba to lubicie skoro nawet krzty pragmatyzmu w was nie ma.
  • 21-05-2011 16:13:36 | odpowiedz
   Sporo racji i tez niestety mam takie przeczucia. Choc jesli chodzi o prywatyzacje sluzby zdrowia to tutaj PO tez mialo cos takiego w programie i jak widac ludzie glosowali.

   Nalezy zrozumiec ze te wszystkie zmiany nie odbeda sie z dnia na dzien, bo w obecnym panstwie nie jest to realne do przeprowadzenia. Nalezy tutaj uswiadamiac ze likwidacja ZUS nie jest rowna temu ze ludzie nagle straca emerytury, tak samo trzeba splacic wszystkich ktorzy weszli juz w ten system.

   Ja osobiscie ZUS olewam i moge im podarowac to co mi ukradli, mam to w nosie :) Jednak wiele osob tak nie zrobi, choc i tak przy obecnym systemie zapewne g... dostana.

   Problem w tym ze nie wiele osob rozumie jak to wszystko ma wygladac i ze nie jestesmy ludzmi ktorzy z dnia na dzien zabiora emerytury i powiedza "robta co chceta" :)

   Ja bym tutaj jako podstawe elektoratu widzial wlasnie malych przedsiebiorcow, jest to spora grupa i o nia nalezy walczyc.

   Wiekszosc fakt zaglosuje za populistami i tego sie nie zmieni, ale niech sobie glosuja - mi takich ludzi nawet nie jest juz szkoda. Sami dostana po tylkach to sie moze czegos naucza.
  • 21-05-2011 16:44:06 | odpowiedz
   Najlepszy czas dla naszego środowiska to były czasy istnienia "Wolności i Praworządności". Prosty i klarowny statut partii, wszystko mówiąca nazwa, garstka ludzi którzy zajmowali się konkretną pracą i znakomicie poradziła sobie zarówno ze zbiórką podpisów, jak i z przeprowadzeniem kampanii prezydenckiej. Byli to ludzie pełni entuzjazmu, zorganizowani w różne sekcje, m.in. Sekcję Organizacyjną dowodzoną przez Agatę Rymaszewską (do której w każdej chwili można się było zwrócić z dowolnym pytaniem bądź sugestią), Sekcję Propagandową (pod przywództwem Adama Króla), która w profesjonalny sposób realizowała różne pomysły. Błyskawicznie stworzono stronę internetową wraz z wieloma materiałami propagandowymi, które w przystępny sposób objaśniały naszą ideę (np. "WiPlandia", "ABC WiP", dział "Zostań WiPem" dzięki któremu każdy wiedział jak w prostu sposób zapisać się do partii).

   Teraz wracamy do ponurych, UPR-owskich czasów - fatalna nazwa, bałagan ze stronami internetowymi, brak nawet podstawowych informacji - namiarów na lokalne struktury, deklaracje członkowskie, programu czy chociażby "programu w pigułce" - wyjaśnienia czym jest ta partia. Znów tworzenie różnych bytów - Konwentu, Konwentyklu, Rady, Sądu itp. Znów w internecie istnieją przeróżne strony UPR.org.pl, UPR-WiP.pl, Uniapolitykirealnej.pl. które wprowadzają tylko zamieszanie (jakby nie można było przekierować wszystkich na jedną oficjalną). I znów te same zapewnienia, czyli że nazwa ma jednoczyć różne środowiska, że ma to być partia wielu liderów a nie tylko JKM... tylko skąd ja to znam? Czy przypadkiem nie z UPR? Oczywiście że wynik 5% byłby wielkim sukcesem, ja stawiam raczej na 1,5% (jeśli zbierzemy podpisy, co również jest "pewne" na jakieś 1% - przypomnę, że PO dokonała kilku niekorzystnych dla nas zmian w ordynacji które właściwie uniemożliwiają nam samodzielny start). Korwin strzelił sobie kilka samobójczych bramek - ten Manifest jest dopiero pierwszym golem dla naszej drużyny, ale potrzeba jeszcze wielu kolejnych, aby tą walkę wygrać.
   • 21-05-2011 16:59:09 | odpowiedz
    No niestety tez mi to tak troche wyglada. Wszystko wedlug moich odczuc jest robione na wariata. Niestety tak samo checi to nie wszystko i czasem wedlug moich odczuc to nie wszystko. Czasami warto miec tez pojecie co i jak sie robi, a jak sie nie ma podgladnac jak to robia inni.

    Sam problem stron mozna rozwiazac w dwa gora trzy dni, wystarczy do tego kilka dobrze zorganizowanych osob.

   • 21-05-2011 17:00:00 | odpowiedz
    JKM robi wszystko by nie wygrac wyborow, ale by o nim samym bylo glosno co zapewne ma dobre przelozenie na jego finanse. przez te jego wpadki, gafy, zmiany nazwy partii co kilka miesiecy, balagan w sieci ze stronami internetowymi, sprawia wrazenie kompletnego amatora. ale nawet amator z czasem uczy sie na swoich bledach. niektorzy mowia, ze on taki jest. nie sadze. on jest albo dobrym biznesmenem, ktory potrafi zadbac o swoj interes albo jest jakims agentem naslanym przez pisowcow, ktorego celem jest kmpletne osmieszenie idei liberalnych. dlatego nie zamierzam na niego glosowac. na razie przygladam sie poczynaniom palikota i jesli ten nie zawiedzie mojego zaufania, to na niego oddam glos. w drugiej kolejnosci JKM ale to z braku kandydatow, ktorych nie ma. co tez dziwne, jak na tak duzy kraj.
    • 21-05-2011 17:07:21 | odpowiedz
     @artagnan

     No nic tylko pogratulowac podejscia... wiesz co glosuj lepiej na SLD :) ci przynajmniej nie owijaja w bawelne.

     Sorry ale nie rozumiem takich ludzi jak ty. Sam mam wiele objeckji do tego jak wyglada kampania i postepowanie JKM. Ale mimo tego nie zrobie z siebie szmaty glosujac na jakis populistow. Bede mial przynajmniej czyste sumienie ze na nich nie glosowalem. Jesli chodzi o Pana Palikota to cos bym powiedzial, ale to nie na publiczne forum (troche znam tego Pana blizej).
     • 21-05-2011 18:10:45 | odpowiedz
      jako osoba ceniaca sobie wolnosc jednostki program palikota jest calkowicie do zaakceptowania dla mnie:

      http://www.ruchpoparciapalikota.pl/sites/default/files/rp.file_.3429.231.pdf

      konkres nowej prawicy jest liberalny w kwestiach gospodarczych zas konserwatywny w kwestiach swiatopogladowych. ten drugi czlon jest dla mnie trudny do strawienia stad wole juz palikota od jkm.
      • 21-05-2011 18:53:57 | odpowiedz
       Ale o czym ty mowisz zerknij sobie na to:

       Dostęp do środków antykoncepcyjnych za darmo
       Dostęp za darmo do internetu

       Jak ty to widzisz ? To jest socjalizm + populizm...

       Ja tez nie jestem konserwatysta, ale mi to nie przeszkadza.
       Nie chodze do kosciola i mam w nosie sprawy gejow itp. do puki mi sie do tylka nie dobieraja ;)

       Sorry ale na kogos kto obiecuje cos "za darmo" nigdy nie zaglosuje - po prostu wiem ze za to "za darmo" zaplace w kolejnych podatkach.

       Najsmiesznejszy jest dla mnie postulat internetu za darmo, o tym mowia ludzie ktorzy nie maja zielonego pojecia...

       Internet moze byc w Polsce sporo tanszy, ale to wymaga likwidacji koncesji i uwolnienia gospodarki.

       Obecnie na planach sieci swiatlowodowych itp. czyli niejako projekt dostepu do internetu korzystaja takie firmy jak TPSA, TK Telkom itp. Za pieniadze podatnikow buduje im sie sieci swiatlowodowe. Do analiz cen dostepu bierze np. kosmiczne cenniki TPSA i zaklada ze ma byc 20% taniej. Dodam ze TPSA sprzedaje w praktyce te lacza duzo taniej niz w tych cennikach.

       Praktycznie male firmy (mali ISP) nic na tym nie ugraja, a zwieksza sie jedynie monopol kilku slusznych firm. Mali dalej walcza o bzdurne pozwolenia i zajmuja sie generowaniem bzdurnych raportow do UKE itp.

       Prawde mowiac tak jak mowilem glosuj za SLD, oni w sprawach "moralnych" tak samo sa bardziej liberalni :)
     • 21-05-2011 18:35:49 | odpowiedz
      Ja też z konieczności (tzn. jeśli KaNaPa nie zbierze podpisów, co jest prawdopodobne) zagłosuję na Palikota, bo przecież nie na "Bandę czworga". Mimo że bardzo jest mi nie na rękę jego pogląd w sprawie aborcji i kary śmierci, czyli obrona morderców, a zabijanie poczętych dzieci. Czyli to, że wyżej ceni życie mordercy niż niewinnego dziecka. Ale w pozostałych kwestiach (np. podejścia do kościoła), podoba mi się jego zdecydowanie. Oczywiście jakoś pomogę przy zbiórce podpisów i kampanii wyborczej KaNaPy, mimo że jest z góry skazana na przegraną.
   • 21-05-2011 18:04:19 | odpowiedz
    Niepotrzebnie była zmieniana nazwa WiP, ale z kolei KNP już jest lepsze niż UPR-WiP. Teraz tylko trzymajmy się tej nazwy, wypromujmy fajne logo i jak nie w tym roku, to jeszcze za 4 lata można powalczyć, bo może będzie co zbierać, a i JKM powinien być w dobrej formie.

    ABC WiP-u to była fajna rzecz, może ktoś by zrobił coś takiego w formie filmiku? W ogóle powinna być prosta droga:

    Wpisuję w Google "nowa prawica" -> wyskakuje mi gdzieś na górze nowaprawica.org.pl -> wchodzę i widzę ładną stronę, gdzie w oczy rzuca się przede wszystkim:
    - logo
    - filmik propagandowy i link do kilku innych
    - link do czegoś na kształt ABC WiP-u, z jednym losowym pytaniem i odpowiedzią na głównej
    - newsy z układem komentarzy zbliżonym do tego z korwin-mikke.pl
    - linki do profili na portalach społecznościowych (właśnie mnie ch** strzelił, bo na nowaprawica.org.pl jest link do profilu 'Nowa Prawica' na FB, a na stronie UPR-WiP jest 'Kongres...', niech sobie istnieją dwa, ale promowany winien być tylko jeden)
    - link do 'Zostań sympatykiem, członkiem, pomóż partii finansowo etc.'
    - ludzie partii (jedna, losowa osoba na str. głównej i link do pozostałych, najlepiej z mapką, podziałem na regiony)

    I gdzieś tam z boku...

    - link do programu partii (ogólny zarys/manifest oraz najważniejsze punkty, góra kilkanaście)
    - wszystkie sprawy wewnątrzpartyjne, które nie obchodzą przeciętnego wyborcy wepchnąć w jedną zakładkę

    Chyba pójdę z tymi podpowiedziami do 'góry'. Przy okazji, mógłby kolega (lub ktoś inny) napisać krótko, gdzie jest haczyk w tej nowej ordynacji?
    • 21-05-2011 18:46:05 | odpowiedz
     W pełni popieram wszystko co napisałeś! Może poza tym startem JKM za 4 lata - 72 lata to już chyba zbyt zaawansowany wiek jak na polityka, poza tym JKM już zapowiedział odejście jeśli dostaniemy poniżej 3%. Będzie kilka lat to pomyślimy nad nowym liderem.

     Faktycznie, bajzel jest totalny - na oficjalnej stronie partii jest reklama jakiegoś innego profilu na Facebook'u niż ten właściwy (podobno). A

     co do ordynacji, chodzi o to, że nie będzie można zgłaszać ludzi zbierających podpisy do komisji wyborczych, jeśli się nie zarejestruje (co w ostatnich wyborach było jeszcze możliwe), więc trzeba będzie ludzi o tym uprzedzać, a to raczej sporo z nich zniechęci. Platforma się nieźle potrafi bronić przed takimi jak my. Jak nie dotacje, to próg wyborczy, jak nie próg to parytet płci 35%. Jak nie parytet, to ten zapis - muszą się naprawdę bać (z jednej strony to dobrze o nas świadczy). Jedyna nadzieja (i po to wg mnie była ta uniwersalna nazwa) to wspólny start np. z PJN i Prawicą Jurka. Inaczej tego nie widzę.
   • 21-05-2011 18:40:03 | odpowiedz
    Aha, dodałbym jeszcze, że w kampanii prezydenckiej było widać ogromne zaangażowanie sympatyków - setki amatorskich klipów na youtubie było poświęcone wyśmiewaniu kontrkandydatów JKM i reklamie jego samego. I były to klipy tworzone przez sympatyków - widać było wielki, oddolny ruch. Same ulotki i plakaty WiP/JKM też były bardzo dobre - nie jakieś patetyczne hasła o Polsce, a odważne i wyraziste - JKM z coltem w ręku, z szubienicą, w przebraniu kowboja... to zdecydowanie popieram (w przeciwieństwie do ludzi krytykujących powyższy Manifest). A teraz, co słusznie zauważył Martin Lechowicz na Kongresie, JKM nazywają się "Prawicą", wrzucił swoją partię do jednego worka z innymi 1-procentowymi "Prawicami", które tez koncentrują się na takim gadaniu o Polsce, patriotyzmie, a nie o konkretach. To już prędzej ludzie zagłosują na Prawicę Marka Jurka, niż na 6-tą z kolei nazwę partii JKM (po UPR, WiP, UPR-WIP, Platformie JKM, Ruchu Wyborców JKM).
    • 21-05-2011 19:00:44 | odpowiedz
     Jeśli miałbym szukać plusów nazwy KNP, to jest to pretekst do dyskusji o tym, czym właściwie jest prawica i w ew. wystąpieniach w mediach JKM powinien jak mantrę powtarzać tę samą, kilkuzdaniową regułkę, czyli:
     Prawica to:
     - 'chcącemu...', wolność gospodarcza
     - niskie podatki
     - własność, sprawiedliwość, obrona życia, silna rodzina
     Lewica to:
     - regulacje, zakazy, źle rozumiana cenzura, potężna biurokracja
     - wysokie podatki
     - przymus ubezpieczeń, państwowe szkolnictwo (indoktrynacja), wypaczenie rodziny.

     Trzeba krótko i na temat :)
 • 21-05-2011 16:00:31 | odpowiedz
  No to opublikowałem ten tekst u siebie na blogu: http://gps65.nowyekran.pl/post/15085,manifest-programowy-nowej-prawicy
 • 21-05-2011 17:30:22 | odpowiedz
  Kononowicz dziękuje Donaldowi Tuskowi za realizację jego programu wyborczego;):
  http://www.youtube.com/watch?v=fQra4bjrUqQ&feature=feedu
 • 21-05-2011 18:11:03 | odpowiedz
  ---> http://q-bazz.blog.onet.pl <--- zapraszam serdecznie :)
 • 21-05-2011 20:27:35 | odpowiedz
  Zupełnie z innej beczki, ale myślę, że się Panu Januszowi spodoba, z humorem o "ekologach";
  George Carlin - The Planet Is Fine
  http://www.youtube.com/watch?v=IOqMoS6yccw&amp;
 • 21-05-2011 20:36:04 | odpowiedz
  http://p-wyrzykowski.blogspot.com/2011/05/zawiodem-sie-na-ziemkiewiczu.html

  "Cóż jednak usłyszałem? Oczywiście najpierw stwierdzenie, że jako dziennikarz nie chce się oficjalnie opowiadać za którąkolwiek partią. Jednak, w miarę rozwijania swojej wypowiedzi, kilkukrotnie użył stwierdzenia, że na dzisiejszej scenie politycznej mamy "dwa dania". Na swój sposób dobrze, że w sporym przedziale czasu gmatwania (tak powszechne zmienianie tematu, kiedy zada się niewygodne pytanie) powtórzył to kilkukrotnie, bo nie mogło to do mnie dotrzeć: "dwa dania". Cholera. Pokazywałem z widowni, że to bzdury - jakie dwa dania!? Za takie stwierdzenie to nawet w państwowym gimnazjum leci dwója (albo chociaż "minus"). Dobiło mnie stwierdzenie, którego mogłem się już domyśleć wcześniej: że wybierze te drugie danie... "
 • 21-05-2011 23:54:03 | odpowiedz
  Witam,<br />
  wrzuciłem propozycję loga KNP tutaj: http://wowu.pl
  Dobrze byłoby przeczytać Państwa komentarze lub przedstawienie idei co w logo mogłoby zostać zawarte.<br /><br />
  Apeluję do Pana Janusza lub osoby, która odpowiada za ten wycinek działalności KNP, aby skonkretyzował co chciałby, aby w logo było zawarte (np. jakiś charakterystyczny symbol graficzny).<br /><br />
  Jestem w stanie wykonać logo pod konkretne wymogi w imię sprawy, ale przydałaby się konkretna informacja "co ma zostać w logotypie osiągnięte".
  Pozdrawiam,
  Wowu<br /><br />
  Ps. Jeśli ktoś doceni moją robotę proszę odwiedzić http://mandu.pl - dziękuję i pozdrawiam
 • 23-05-2011 17:04:13 | odpowiedz
  Wszystko ladnie panie JKM, ale pare uwag:
  -"Nowa Prawica wierzy, że w wyniku selekcji naturalnej naród się ulepsza, a nie marnieje."- chyba ze systematycznie wyrzynana jest elita jak w Polsce, w takim wypadku niem a mowy o selekcji naturalnej ulepszajacej, prawda?

  -"Kościoły – z rzymskokatolickim na czele – odgrywają ogromną rolę w życiu społecznym" - na wlasnie "KosciOŁY" - liczba mnoga, co ulica to inny Kosciol, jak w Afryce. Z czego czesc wesolo popiera rozwody i ogolnie luzik-kluzik. jaki to ma sens?

  -"Wyraźnie odróżniamy „naród” od „społeczeństwa” – dzisiejsze „społeczeństwo” jest tylko przekrojem narodu". - w Polsce zupelnie niepotrzebnie, Polska jest etnicznie bardzo jednorodna. W tym kraju nie ma sensu utopijnie stawiac na multi-kulti.

  -„Nowa Prawica” nie zamierza czcić i rozpamiętywać klęsk dziejowych".- zupelnie nieslusznie. Bo te "kleski" jak Pan zauwaza to byly kleski militarne, ale "kleski" ktore umozliwily przetrwanie tego narodu jako narodu majacego tozsamosc i ja konstytuujace. Taka mamy historie, jak malo jest zwyciestw, podbojow itp to pojawia sie kult walki, czasem przegranej, a w ostatecznym rozrachunku wygranej. Owe "kleski" pozwolily ostatecznie wygrac, dzieki wlasnie narodowego mitu, ktory tworzyly.
  Poza tym owe "kleski" wiarza sie z kultem poleglych bohaterow, ktory jest naturalny i normalny w kazdym niezdegenerowanym kraju.
  Bez sensu jest odgorne promowanie przez politykow happy-patriotyzmu, nie ta historia panie Korwin, my nie Ameryka ktorej nikt dupy dotychczas nie zloil pozadnie na jej wlasnym terenie.