Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
63896 komentujących
29723 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • Najnowsze wpisy z bloga JKM w Twoim czytniku RSS

  25-03-2016 09:37:00

  Dziwny sondaż CBOS:

  Wynikałoby z niego, że partii KORWiN... urosło o 4%, Z tajemniczych powodow miałoby przyrosnąć też SLD. Natomiast we wsszystkich sondażach PiS=.N+PO+PSL. Ale, kto by to pomyslał: Kukiz'15+KORWiN przeskakują  i PO i ,N. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji.

 • 24-03-2016 09:32:00

  Plan polityczny wojny z terrorystami

  1. Należy PRZEDE WSZYSTKIM uznać "kalifat" władający Islamskim Państwem Syrii i Iraku. Strusia polityka udawania, że to państwo nie istnieje, to skandal. Pora na realizm. 
  2. Państwa europejskie powinny natychmiast przywrócić karę śmierci za morderstwo. Nie można walczyć z wrogiem, którego nie wolno zabić. 
  3. Jeśli "kalifat" przyznał się do ataku w Brukseli, Królestwo Belgii ma OBOWIĄZEK wypowiedzieć mu wojnę (oczywiście można wystosować
   jakieś 48 godzinne ultimatum - ale jest jasne, że "kalifat" to zlekceważy). NATO powinno ogłosić "kalifat" państwem zbrodniczym. 
  4. Belgia powinna tam wysłać nie bombowce, lecz siły zbrojne, które będą zabijały bojowników ISIS. 
  5. Zgodnie z art.5 Paktu NATO: "Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub więcej z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uznana za napaść przeciwko nim wszystkim i dlatego zgadzają się, że jeżeli taka zbrojna napaść nastąpi, to każda z nich, w ramach wykonywania prawa do indywidualnej lub zbiorowej samoobrony, uznanego na mocy artykułu 51 Karty Narodów Zjednoczonych, udzieli pomocy Stronie lub Stronom napadniętym, podejmując niezwłocznie, samodzielnie jak i w porozumieniu z innymi Stronami, działania, jakie uzna za konieczne, łącznie z użyciem siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa obszaru północnoatlantyckiego"
  - reszta Członków NATO powinna - w ich mateczniku - zaatakować ISIS. Przy posiadaniu absolutnej przewagi w powietrzu, zrzucenie 20.000 spadochroniarzy na ar-Raqqę powinno sparaliżować "kalifat". W ślad za tym powinno pójść uderzenie sił lądowych. PS.: Współdziałanie USA NIE jest w tym konieczne!!!
  6.Cały "kalifat" dysponuje nie więcej, niż 100.000 armią. Państwa Europy bez trudności mogą zebrać 200.000 żołnierzy gotowych walczyć z "kalifatem". Wszystkich "bojowników" ISIS trzeba bez litości zabijać. Tylko to zapewni nam szacunek Arabów. Gdy ktoś nie mści się za zabitych - godzien jest pogardy i nadaje się tylko na niewolnika. 
  7. Jeśli NATO nie potrafi w ciągu tygodnia podjąć odpowiednich decyzyj - Polska powinna rozważyć wystąpienie z Paktu, który nie potrafi zapewnić ochrony w tak oczywistym przypadku. 
  [Rys.: ISIS - rak, pożerający coraz to nowe terytoria]
   
  Zdjęcie użytkownika Janusz Korwin-Mikke.
 • 20-03-2016 19:04:00

  Głos zdrowego rozsadku w "Wyborczej"!

  P.Grzegorz Sroczyński   napisał, że tworzy sie własnie "sekta anty-smoleńska". Dodam: i anty-lustracyjna. Oto fragment artykułu:

  ( https://raskolnikow2.wordpress.com/1-2/meller-26-05-2015/razem-10-03-2016/ )

  Co poza tym? Zwieranie szeregów. Coraz donośniej brzmi refren piosenki Brassensa: „Ten, kto inaczej myśli niż my, ten jest ch*j”. W sprawie „Bolka” nieliczne głosy odrębne, jak Andrzeja Friszkego czy Waldemara Kuczyńskiego, przyjmowane były z wielką niechęcią. Przypadek Waldemara Kuczyńskiego warto omówić. Żarliwy obrońca III RP i transformacji nieoczekiwanie napisał, że przeczytał 220 stron kwitów „Bolka”, są one mocne i Wałęsa powinien się z tego epizodu wytłumaczyć. Pisał to na Facebooku głównie do osób życzliwych. I nagle polała się żółć, aż trudno cytować. Charakterystyczny był pierwszy wpis: „Ktoś się podszył pod pana Waldemara!!! Nie wierzę, że Pan to Pan. Czy Pana konta nie zhakowano?”.

  Kuczyński odpowiedział przytomnie takim oto listem: „Od umieszczenia na Facebooku trzech moich wpisów dotyczących Lecha Wałęsy zacząłem odczuwać nacisk środowiskowy, bym nie kontynuował tego sposobu pisania. Wymyśla się różne przedziwne motywy, które miały mnie do tego skłonić, od utraty kontroli nad słowem, a nawet myśleniem, do przechodzenia na stronę PiS-owską. Tu i ówdzie jestem już prawie obok Wyszkowskiego. Taka reakcja jest dla mnie przykrym zaskoczeniem. Nie spodziewałem się tak silnej presji cenzuralnej i nietolerancyjnej. Otóż chcę napisać, że żadne środowiskowe naciski i kwasy nie wpłyną na to, co będę pisał w sprawie donosicielskiego epizodu w życiu Wałęsy, jak i w każdej innej. Pisał będę to, co myślę, bez oglądania się, jak to będzie odbierane”.

  I właśnie tak trzeba robić – unikać stadnego myślenia, spiskowych bredni (nawet jeśli brzmią miło) i nie przejmować się za bardzo tym, co myślą „swoi”. Bez głosów mocno odrębnych – jak ten Kuczyńskiego – skończymy w jakiejś własnej wersji „sekty antysmoleńskiej” z nową sztuczną mgłą, dwoma wybuchami i własnym „piuuu bziuuu”.

  To samo mam ja. Gdy osmieliłem sie napisac, że w/s TK PiS nie ma racji - od razu posypał sie hejt. 

  Jest bardzo niedobrze, ze tworza sie druzyny - walczace nie o prawde, lecz o pokonanie wroga. 

  To preludium wojny domowej. 

 • 19-03-2016 14:02:00

  Dlaczego Donald Trump?

  Dlaczego napisałem, że p.Donald Trump tylko "zwiększył swoje szanse na zostanie Kandydatem Republikanów" - skoro prowadzi wyraźnie? Odpowiadam: bo wszyscy są zblokowani przeciwko Niemu! Ma 678 delegatów, p.Cruz 423, p.Rubio 164 i p.Kasich 143. Czyli: nie ma 50%. 
  Dlatego tak ważne było, że p.Kasich nie wycofał się z walki o Ohio (gdzie był gubernatorem), a p.Rubio wezwał swoich zwolenników do głosowania na Niego! W Ohio zwycięzca bierze wszystko, więc gdyby p.Kasich się wycofał, 66 delegatów wziąłby p Trump i miałby 744 delegatów – a reszta 423+164+77=664 – i gdyby ta proporcja była zachowana p.Trump mialby kampanię w kieszeni. To ogromna przewaga psychologiczna. 
  Teraz p.Trump swoje szanse zwiększył – ale nadal byłyby niezbyt wielkie (bo ma dopiero nieco ponad połowę niezbędnej liczby 1237 delegatów – a głosowała już znaczna większość stanów) gdyby nie to, że ostatnio sondaże dają Mu w Kalifornii przewagę 31:21 nad p.Cruzem. Jeśli p.Cruz przegra Kalifornię, to może pakowac manatki. 
  Co ciekawe: p.Clintonowa ma już ponad 2/3 potrzebnych delegatów, ale w Kalifornii Jej przewaga nad p.Sandersem dramatycznie topnieje. Rok temu było to 60:5, obecnie już tylko 46:35...

 • 16-03-2016 05:14:00

  Szczyt NATO to nie mecz piłkarski

  JE Witold Waszczykowski, minister SZ (jeszcze istniejącej? kiedy upływa termin publikacji wyroku TK?) III RP powiedział: "Nie ma zagrożenia, że szczyt NATO, który ma odbyć się w lipcu w Warszawie, zostanie przeniesiony do innego kraju".
  Ja tam nie widzę żadnego powodu do przenosin - ale jeśli p.Minister tak mówi, to pewno jednak zostanie przeniesiony...
  Natomiast nie rozumiem słowa "zagrożenie".
  Szczyt NATO to nie mecz piłkarski, gdzie ściany grają dla gospodarzy. Dokładnie takie same decyzje (o ile ma on podejmować decyzje, a nie jeść obiadki i balować!) ten szczyt podejmie w Wilnie czy w Budapeszcie. Natomiast stolica Polski uniknie paraliżu komunikacyjnego, nie zobaczymy protestów alter-globalistów i innych takich.
  Pewno chodzi o to, że na organizacji tego "szczytu" można się nieźle nakraść. Zresztą: 90% działalności NATO na tym polega: na braniu łapówek za dostawy kosmicznie drogiego sprzętu.
  [Protest przeciwko "szczytowi" NATO w Newport:]

 • 09-03-2016 18:12:00

  Zamach stanu, trój-podział władz i ogólna degrengolada

   
  {Varth VelesJaki trójpodział? Wszędzie sędziowie bawią się w politykę, a rządy czyli władza wykonawcza są uzależnione albo nawet są częścią najsilniejszej partii parlamentarnej (czyli władzy ustawodawczej) w większości państw "demokratycznych"... z trójpodziału robi się coraz większa fikcja i kolejny obiekt mentalnego onanizmu lewicy.
  Adam Kwiecień A niby czemu gówniane prawo/lewo ma być lepsze od braku gównianego prawa/lewa? Bo co? Lubi Pan smrody? Co się takiego strasznego stanie, jeśli np. rząd nie będzie mnie okradał w imieniu prawa/lewa? Za Jagiellonów nie było żadnego idiotycznego "trójpodziału władz", i jakoś Polska nie zapadła się z tego powodu pod ziemię. Teraz jest - i jest źle.
  Paweł Tomasz Es Jest sytuacją niedopuszczalną, że głos TK jest zbieżny ( a być może analizowany) z tą cześcią sceny politycznej, która jest w opozycji, to chyba logiczne. Do tego opozycji, która narobiła mega kantów. A to w Konstytucji nie jest zapisane.
      Niestety, Panowie: logika jest nieubłagana. Z takich samych przesłanek takie same wnioski wyciągają sędziowie TK, posłowie opozycji - a nawet JKM. Z całą i absolutną pewnością ustawa o TK jest naruszeniem Konstytucji - i jest obojętne, w ilu punktach. Jeśli ktoś takich wniosków nie wyciaga - to albo jest niedokształconym ćwokiem albo ma końskie okulary na oczach, albo ćwiek we łbie. I jest absolutnie obojętne, czy jest to opozycjonista, zatwardziały morderca, pedofil czy Anioł Stróż. Logika jest jedna. 
  Natomiast dwa pierwsze pytania idą dalej: kwestionują trój-podział wladz. Z różnych pozycyj.
  Za Jagiellonów nie było trój-podziału wladz - bo była monarchia. Zresztą gdybym teraz został  królem to też bym tak wladze z'organizował - tyle, że jako monacha, móglbym w kazdej chwili wkroczyc, gdyby się w machinie coś zacięło. 
  Natomiast {Varth Veles} ma rację - z trój-podziału władz robi się coraz wieksza fikcja. Z czego nie wynika, że trzeba go zlikwidować - tylko, że trzeba to naprawić. Sęk w tym, że w ustrolu totalitarnym (a d***kracja jest, przypominam, ustrojem totalitarnym) władzom absolutnie nie zależy, by swoją władzę ograniczyć.
  Dlatego właśnie wzywam do zamachu stanu. Bo monarchii absolutnej chyba nie uda się szybko wprowadzić...
   
 • 09-03-2016 11:30:00

  Co z Trybunałem?

  Czekamy na orzeczenie TK. I z góry coś sobie wyjaśnijmy. 
  Prawo rządzące w Polsce jest ZŁE – to jest raczej Lewo, niż Prawo. Jednak, jak już napisałem wyraźnie: lepsze Lewo – niż brak prawa w ogóle. 
  PiS jest, jak to już też napisałem, partią z ducha rosyjską, a właściwie „wschodnią”. Dla nich państwo – to „gosudarstwo”, gdzie dobrotliwy (lub nie...) Gospodarz ma prawo decydować o wszystkim. Natomiast ja jestem Europejczykiem, wierzę w trój-podział władz – więc bronię osłabionej Judykatury, Władzy Sądowniczej. 
  Gdyby PiS chciało działać uczciwie, to by zrobiło zamach stanu (generałów już, zdaje się, pozmieniali?) zlikwidowało Trybunał Konstytucyjny – i (może...) powierzyłoby tę funkcję Sądowi Najwyższemu (wyodrębnić z jego składu 9 sędziów: dwóch niech wskaże PiS, jednego Kukiz'15, po jednym PSL, PO i .N, trzech rektorzy trzech najważniejszych uczelni) – już. Jednak wszystko jest lepsze od komedii, że TK istnieje – a jest całkowicie sparaliżowany i służy jako listek figowy dla PiS.
  Tymczasem unio-sceptyczna i antyimigrancka konserwatywno-liberalna "Alternatywa dla Niemiec" została trzecią siłą w wyborach samorządowych w Hesji. AfD otrzymała 13,2% - świetny wynik dla partii z niewielkimi strukturami, małą ilością pieniędzy i bez żadnych znanych twarzy

 • 06-03-2016 19:28:00

  Po co pojechałem do Moskwy?

  Jestem w Moskwie. Piszę to po to, by hejterzy mieli co robić - bo się nudzą. Atakowaliby mianowanie p.Janiny Goss do RN PGE - ale są to na ogół hejterzy PiSowscy... 
  A ja jestem podniesiony na duchu, bo właśnie w Brazylii policja dobrała się do sławetnego "Luli", czyli byłego prezydenta, p.Ludwika Ignacego da Silva. Zawsze uważałem, że to ober-złodziej - i znów wyszło na moje... Wraz z nim poleci Partia Postępowa i Partia Pracy. Hurra! Kiedyś tych z PO, PiS, PSL i SLD też się powsadza - zobaczycie! 
  http://wiadomosci.onet.pl/…/brazylia-byly-prezydent-…/xzfyt9
  Co w Moskwie? Właśnie skierowano do sądu sprawę p.Wiktora Krasnowa, który na swoim blogu napisał, że "Boga nie ma". Ja tam uważam, że głoszenie nawet jeszcze dziwaczniejszych hipotez nie powinno być karane - ale podaję to pod rozwagę tym, którzy twierdzą, że "Rosja niczym nie różni się od Związku Sowieckiego", a "Putin to komunista".

  No, to jeszcze dla tych, co mówią, że Rosja mało różni się od Związku Sowieckiego. Właśnie p.Włodzimierz Żyrinowski, przewodniczący Partii Liberalno-Demokratycznej, zażądał, by prywatyzaja była wieczysta („приватизация должна стать бессрочной!”): 
  https://www.youtube.com/watch…
  Jakoś Go nie próbują wysłać na białe niedźwiedzie. Nawet w telewizji obficie pokazują. 
  Teraz dowcip rosyjski: Republikanie poprosili JE Włodzimierza Putina o pomoc w wyborach. Prezydent Rosji wysłał im najlepszego specjalistę. Po pół roku dzwoni do niego i pyta, jak postepy? Odpowiedź: „Wszystko w porzadku; w sondażach we wszystkich stanach prowadzi Jedinaja Rossija!”. 
  A jak naprawdę działa propaganda rosyjska? 
  Litewska telewizja z'organizowała ankietę: „Czy obserwujesz wzmożenie się rosyjskiej propagandy na Litwie?”. Możliwe odpowiedzi: 
  1) „Tak, jest coraz więcej propagandy we środkach masowego przekazu i w internecie”
  2) „Nie widzę żadnej różnicy”
  3) „To nie jest propaganda, Rosja mówi prawdę” .
  Gdy ta trzecia osiągnęła 82% ankietę zlikwidowano. Władze Republiki Litewskiej są tak samo antyrosyjskie jak III RP... Bo tak samo nie zdążyły zauważyć, że ZSRS już od dawna nie istnieje.

  Wystąpiłem w głównym programie Rossija1. Program leciał o 14 (w Moskwie, w Polsce 12) na Daleki Wschód i powtarzany jest o 22 (w Polsce o 20, ten kanał TV ROSJA jest u nas retransmitowany, na ogół jako RTR - więc można oglądać go bezpośrednio)
  http://russia.tv/brand/show/brand_id/21385/ 
  P.Jacku! Może by i w Polsce było miejsce dla poważnego (2,5 h) programu dla "mądrego, pozbawionego uprzedzeń widza"? 
  Hmmm... Czy są jeszcze w Polsce ludzie nieuprzedzeni?
  Wśród rosyjskiej opozycji też socjalizm nie ma najlepszej prasy. P.Garry Kasparow, b. mistrz świata w szachach, chwilowo poza Rosją, 1-III- 20.57https://www.facebook.com/GKKasparov/ na swoim blogu napisał:
  "Bawi mnie ironia, gdy zwolennicy Amerykanina Sandersa pouczają mnie, byłego obywatela sowieckiego, o chwale Socjalizmu i co on naprawdę oznacza. 
  Socjalizm brzmi świetnie, ale tylko w przemowach i na Facebooku, więc proszę niech tam zostanie. W praktyce, socjalizm niszczy nie tylko gospodarkę, ale też ducha człowieka, jego ambicje oraz osiągnięcia nowoczesnego kapitalizmu, który wyciągnął miliardy ludzi z ubóstwa. Mówienie o socjalizmie to wielki luksus, który został opłacony sukcesami kapitalizmu. Nierówność majątkowa to wielki problem, oczywiście. Jednak pomysł, że to rozwiązanie to więcej rządu, więcej regulacji, więcej długu i mniej ryzyka, to niebezpieczny absurd"
  P.Kasparow powierzchownie ma rację - ale głęboko to się myli. Socjalizm wcale nie „brzmi świetnie, tylko w praktyce....” Nie: to teoria, to same podstawowe zasady socjalizmu są nieludzkie, sprzeczne w każdym razie z zasadami naszej cywilizacji; być może właściwe dla wspólnoty pierwotnej. A po drugie: nierówność majątkowa to dokładnie taki sam „problem” jak nierówność wzrostu, urody, czy umiejętności gry w szachy. Problemem byłoby, gdyby zapanowała równość majątkowa: wtedy nikomu nie chciałoby się pracować – bo i po co?

 • 04-03-2016 14:05:00

  Komentarze do gorzkich żalów (dziś o 17.tej jestem w Kolnie!)

  Dziś o 17.tej jestem w Kolnie, o 17.tej: Pub B4 Kolejowa 11

  https://www.facebook.com/events/1537981346532514/

  Na swoim Face Booku pożaliłem się:

  W ostatnim sondażu PiS poszło w górę o 2 proc.! Partia, która obrabowała Polaków z 200 zł miesięcznie, partia która otwarcie powiedziała, że odbiera dzieci rodzicom, która zrobiła kaszkę mannę z Trybunału Konstytucyjnego, otwarcie powiedziała, że zwiększy szeregi biurokratów o 7000 luda - zwiększyła poparcie!

  A, co ciekawe: PO, która powiedziała, że dałaby wszystkim dzieciom po 500 zł - poszła w górę o 3%!!!

  {Cris Raven} komentuje: "Janusz grasz w szachy i nie widzisz sposobu ? Robisz lewą partię niczym koń trojański z absurdalnym programem 2 tys zł na każdą dorosłą osobę wprowadzasz ją do sejmu i wyskakujecie tłumacząc że tak będzie 2 tys na osobę, a nawet więcej bo damy takie reformy że w końcu zarobicie ..... trochę kombinatorstwa..."

  Hmmm... W Szwajcarii jest taka propozycja w referendum; ciekawe, ile dostaną?

  Teraz kolejne komentarze – bez wybierania:

   

  Zbigniew Donica Większość ludzi, jeszcze długo tego nie zrozumie Panie Januszu, niestety. Na szczęście przyszłość jest w ludziach młodych, którzy jak pokazują sondaże, potrafią myśleć i wyciągać wnioski.

  Jakub Muszyński Niestety Panie Zbigniewie, ale młodzi już wyjechali. Ci najlepsi, najbardziej przedsiębiorczy i zaradni. Mam 4 córki, z tego 3 dorosłe. Wszystkie dorosłe są w USA i UK, tam rodzą się moje wnuki, a jak czasem wpadną do Polski i rozmawiają ze znajomymi, to głównym tematem jest, jak rozpocząć życie na emigracji. Polska to trup!

  Jakub Karolczak no niestety wyciągają wnioski i walizki, w które pakują rzeczy i jazda do UK

  Zbigniew Donica Jakub Muszyński to przykre co Pan pisze, wiem jednak, że jeszcze nie wszyscy, ja zostaje Emotikon wink

  Janusz Bączkowski W których? W tych co wyemigrowali czy tych co zamierzają to zrobić.Jak będzie powszechna służba wojskowa to już tylko islamizacja państw zachodnich może zatrzymać ludzi w kraju.

  Michał Białek Wypraszam sobie Emotikon wink Można wyjechać za granicę, żeby dorobić, aby otworzyć w Polsce interes.

  Nie każdy myśli aby spieprzyć jak najdalej Emotikon smile

  Pozdrawiam..

  Cris Raven Nic się nie zmieni bo w demokracji wiadomo jaka jest większość i tak jest też wśród młodzieży. Młodzi, wykształceni i zaradni uciekają z kraju bo dlaczego mają utrzymywać cudze rodziny tu nikt im nie da zarobić na swoje, a za granicą zarobki x 10.

  Robert Górski Gdyby potrafili wyciągać wnioski zrozumieliby, że Polska to tylko pozornie jednolity kraj etnicznie. Tymczasem składa się różnych grup etnicznych, a największą stanowią białe-murzyny. Wolności nie da się przez nich wprowadzić po dobroci i demokratyczni...Zobacz więcej

  Fernando Minato Tylko, że ludzie młodzi wejdą w tę przyszłość z bagażem długu publicznego, który będą musieli spłacić. Oczywiście to nie jest wina PiSu-a przynajmniej nie tylko- że ten dług na tą chwilę jest tak wielki. Teraz po programie PiSu 500+ oczywiście wzrośnie...

  Kamil Kuźnar Tylko ze Ci młodzi ludzie od Pana Janusza myślą iż w pierwszym roku rządów Korwina będą jeździć autami jak Wojewódzki i zarabiać po kilkanaście tysięcy Emotikon smile a było by jedno wielkie zdziwienie Emotikon smile

  Brajan Pociask A ci, którzy głosowali na PiS, myśleli że od razu dostaną 500zł na dziecko, i że ta głupia partia naprawi to, co zrobiła Platforma Nieobywatelska Emotikon tongue

  Przemek Wargacki Kamilu mylisz się. W pierwszym roku będziemy mogli dopiero oszczędzać na to auto bo nie będziemy tak okradani.

  Kazimierz Jakub Piast Panowie, nie załamywać się aż tak. Jest tragicznie, ale w końcu nastanie krach socjalizmu. Ludzie się ogarną, może jakiś następca JKM obejmie władze, wprowadzi normalny system i prawo. Wtedy Polska będzie jak Eldorado. Nowy start, nowy świat, kraina mo...

  Steve Sławek Plecie trzy po trzy para piętnaście Emotikon tongue

  Lepsza ta partia niz post komuniści I folksdojcze.

  Marcin Las [ironia-mode:on]Ale przecież zasiłki napędzają gospodarkę! Ludzie pobierający zasiłki wydają te zasiłki w sklepach, prawda? Skoro wydają kasę w sklepach, to zyskują właściciele sklepów. Właściciele sklepów z tych zysków płacą podatki, więc w budżecie przybywa kasy. Natomiast pieniądze na zasiłki biorą się z magicznej, pieniężnej chmurki. Magiczna pieniężna chmurka pojawia się każdego dziesiątego dnia miesiąca o godzinie ósmej rano, a następnie - jedenastego dnia o godzinie dziesiątej znika. Do magicznej chmurki pieniężnej należy podłączyć magiczny pieniężny kranik, który to w sposób magiczny wyciągnie z magicznej pieniężnej chmurki pieniądze, już nie-magiczne. Mam pomysł, jak sprawić, by Polska stała się krainą mlekiem i miodem płynącą! Wszyscy przejdźmy na zasiłek. W końcu pieniądze na to biorą się z magicznej, pieniężnej chmurki...[ironia-mode:off]

 • 29-02-2016 19:38:00

  Wybory na około-Podlasiu - tępią nas!!! Przyłóżcie się, do Licha!

  Znów reżymowa TVP podała, że na około-Podlasiu walczy tylko dwoje kandydatów na Senatora. Pomoc pilnie potrzebna!!! Proszę to przeczytać do końca...

  Pierwsza prośba: pogmerać w pamieci, kto z krewnych-i-znajomych, dziewczyn i ziomali - mieszka w następujących powiatach

  Augustów - Grajewo - Kolno - Łomża - Mońki - Sejny - Suwałki - Zambrów 
  - lub może mieć znajomych z tych powiatach. Nastepnie zadzwonić/zamailować do nich - i poprosić, by z'organizowali poparcie dla kol.mec.Szczepana Barszczewskiego

  Poza zwykłymi argumentami proszę podkreślać, że jeden mniej lub więcej senator PiSu nic nie zmienia - a jeden-jedyny Senator spoza układu "Okrągłego Stołu" będzie ważnym głosem we wszelkich debatach. Aha: proszę pamiętać, że tylko Mońki to Podlasie! Reszta tamtych Ziem bynajmniej się za "Podlasie" nie uważa!!

  Tak nawiasem: PiS wystawił tam p.Annę Marię Costa de domo Andersównę, córkę śp.gen.Władysława Andersa, mieszkającą na stałe w USA, wdowę po śp.płk.Robercie Costa, dobrym żołnierzu rumuńskiego pochodzenia; ich syn, p.Robert Costa, po polsku w ogóle nie mówi.

  PiS za wszelką cenę chce nas zniszczyć, chyba wszyscy senatorowie i posłowie PiSu pojechali tam agitować za Nią!! Istnieją silne podejrzenia, że nagłe pojawienie się p.Anny-Marii ma związek z Jej ostatnią pracą w Paryżu - w firmie naftowej, o której nie chce nic mówić. 

  Trzeba utrzeć PiSowi nosa! 

  Frekwencja będzie b. mała, nawet parę głosów może zdecydować o wyniku! 

  Więc teraz druga prośba: proszę wchodzić na te portale i delikatnie w każdej sprawie agitować za kol.Barszczewskim, jeszcze delikatniej podkopując konkurencję (jest tam jeszcze  jakiś beznadziejny kandydat popierany przez PSL-PO-.N)

  O,Q! Ja się tak nie bawię. Nikomu nie chce się ruszyć nawet palcem!! Np. http://www.kolniak24.pl/wiadomosci/powiat/powiat-kolnenski/item/4209-jaroslaw-kaczynski-odwiedzi-kolno Pod nim kilkadziesiąt komengarzy. ANI JEDNEGO  Barszczewskim!!!! 

  Chociaż głosujcie!! Na wielu portalach są sondaże, np. http://www.augustow24.pl/

   

  Portale:

  www.poranny.pl

  www.wspolczesna.pl
  www.zambrow.org
  www.narew.info
  www.mylomza.pl
  www.4lomza.pl
  www.e-grajewo.pl
  www.grajewo24.pl
  www.kolniak24.pl
  www.infokolno.pl
  www.augustow24.pl
  www.augustowskireporter.pl
  www.sejny.net
  www.suwalki.info
  www.suwalki24.pl
  www.radio5.com.pl

  Dobrze jest też potrollować na Facebooku:
  Spotted (na łomżyńskim np. grasuje kilkanaście tysięcy fanów):
  - Białystok
  - Zambrów
  - Łomża
  - Kolno
  - Grajewo
  - Mońki
  - Augustów
  - Sejny
  - Suwałki

  Z góry dziękuję! W imieniu sprawy Wolności! 
   

 • 28-02-2016 16:09:00

  Pieniądze władzy nie dają...

  W USA zbliża się „super-wtorek” - dzień zmasowanych pra-wyborów. Oto aktualna sytuacja finansowa kandydatów na Kandydata Republikanów:

  P.Donald Trump ma w kasie (spokojnie, sprzeda trochę nieruchomości...) $95,789 Wydał do tej pory $25,740,318

  P.„Ted” Cruz ma w kasie $25,445,808, ale wydał ponad dwa razy więcej: $62,296,883

  P.Marco Rubio ma już tylko $5,979,350, idzie łeb w łeb z sen.Cruzem: wydał $61,270,255

  P.Jan Kasich ma długi $-4,228,696 choć wydal niewiele: $18,130,254

  P.Ben Carson też ma długi $-178,219 , ale wydał najwięcej z jeszcze walczących: $67,699,602

  P.J.E.Bush wycofał się 20-II, choć miał zgromadzone $24,478,008 Roztrwonił gigantyczną kwotę $124,894,867

  Jeszcze w lipcu '15 J.E.B. Był w sondażach na I miejscu, przed... p.Benem Carsonem. Wszystko zmieniła afera z uchodźcami w Europie!!

  Proszę porównać z sytuacją sprzed tygodnia: http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/kandydaci_na_kandydata_republikanow__i_pieniadze/2806

   

 • 25-02-2016 14:53:00

  UWAGA: zmiana miejsca jutrzejszego spotkania w Lublinie

  Uwaga: o 20.10 będę w TVP INFO - w "Minęła 20.ta". PROŚBA o szerokie rozpropagowanie tego na wszelkich forach - będzie ostro! Lecę do Warszawy!
  UWAGA: zmiana miejsca jutrzejszego spotkania w Lublinie:
  17.00, Klub Graffiti Al. Piłsudskiego 13.
  https://www.facebook.com/events/535994669902189/

 • 25-02-2016 00:38:00

  Chamski napad Żakowskiego na Ziemkiewicza – i obrzydliwa relacja w FAKT.cie

  http://www.fakt.pl/politycy/jacek-zakowski-wypunktowal-rafala-ziemkiewicza-w-tvp-,artykuly,613538.html

  P.Jacek Żakowski ocenia p.Rafała A.Ziemkiewicza:

  – To jest próba ochlapania tych odważnych ludzi, jak Lech Wałęsa, przez ludzi takich jak pan, którzy nie mieli odwagi włączyć się w walkę z komunizmem.

  – W podstawówce rzeczywiście nie było okazji – odparł Ziemkiewicz.

  – Pan nie był w podstawówce! – odparował mu Żakowski.

  - W pierwszej klasie liceum – bronił się Ziemkiewicz.

  - Pan nie był w pierwszej klasie liceum w końcu lat 80. – zripostował Żakowski.

  - Wtedy już byłem na studiach – przyznał niechętnie Ziemkiewicz.

  - No właśnie. To miał pan wielką szansę pójść na barykadę i zginąć – zgasił go Żakowski.

  Dodał też, że to, co dzisiaj dzieje się dookoła Wałęsy, to „rewanż tych, którzy mieli poczucie, że nie stanęli na wysokości zadania”.

  Warto dodać, że Ziemkiewicz debiutował literacko jako pisarz fantastyki, w samym środku stanu wojennego. W 1982 r., w tygodniku „Odgłosy”, Ziemkiewicz opublikował swoje pierwsze opowiadanie. Był to czas, kiedy nie drukowano dzieł twórców opozycyjnych, a wszystkie niezależne gazety i wydawnictwa były pozamykane.

  Otóż:

  1) W roku 1981 (wprowadzenie stanu wojennego) p.RAZ miał 17 lat

  2) W 1982 było odwrotnie: nieliczne pisma (większość była jeszcze zawieszona) uganiały się za autorami, bo „salon” ogłosił bojkot pism reżymowych, co dało ogromną szansę młodym twórcom, do tej pory traktowanym niechętnie. Jeśli ja wtedy mało w nich pisywałem, to nie dlatego, że nie chciałem, ani nie z powodu cenzury (w stanie wojennym była łagodna – jeśli ktoś nie wzywał do pójścia na barykady, oczywiście...) tylko z powodu tchórzostwa redaktorów naczelnych, trzęsących się o stołki. P.Ziemkiewicz był wtedy zapewne w ostatniej klasie liceum i debiut w porządnym łódzkim piśmie to było ho-ho! Przy czym trudno Mu było w tym wieku być znanym jako „twórca opozycyjny”.

  3) W PRL nie było pism „niezależnych” - poza podziemnymi. Pisma zostały 13-XII-1981 zawieszone – potem były stopniowo odwieszane. Różniły się giętkością kręgosłupów redaktorów naczelnych.

  4) W końcu lat 80.tych nikt nie chodził na barykady, by ginąć. I nie bardzo wiadomo by było, z kim walczyć – bo junta śp.gen.Wojciecha Jaruzelskiego pozwoliła p.Mieczysławowi F.Rakowskiemu na realizację ”reformy Wilczka” - po której Polska stała się najbardziej liberalnym krajem w Europie. Zostało to zniszczone przez komunistycznych agentów umieszczonych przez śp.gen.Czesława Kiszczaka w lewicowej (jak każdy związek zawodowy) „SOLIDARNOŚCI”.

  5) „odważna walka z komunizmem” realizowana przez ludzi odważnie walczących na polecenie SB (a potem zapewne WSI) i podwożonych do Stoczni przez motorówkę Marynarki Wojennej... P.Żakowski nawet nie zdaje sobie sprawy, jak się ośmiesza.

  Niestety: w oczach telewidzów:

  https://www.youtube.com/watch?v=R8mg08I1w-Y&feature=youtu.be

  prymitywne numery p.Żakowskiego mogą zrobić wrażenie.

  Wraz z p.Żakowskim czekamy z niecierpliwością na ujawnienie przez JE Antoniego Macierewicza słynnego ANEKSU do Raportu n/t WSI. Obawiam się, że jednak, że zrobi On ten sam błąd, co śp.Lech Kaczyński: nie opublikuje go.

  Przy okazji zawiadamiam, że czuję się świetnie, żadnych samobójczych myśli nie mam, mam ośmioro dzieci (z czego dwoje b. małych) i ośmioro wnuków (plus dwójka w drodze), mam dla kogo (a nie wymieniłem wszystkich!) żyć – i nie mam najmniejszego zamiaru rozstawać się z tym światem. Za pomoc w tym dziele z góry dziękuję – ale: nie!  

 • 23-02-2016 00:48:00

  Rozbudowana wersja tekstu p/t "Historia naturalna seksota"

  O tym, że p.Lech Wałęsa był kapusiem SB wiem od 1981 roku – więc znaleziska w szafie p.Marii Kiszczakowej zupełnie mnie nie poruszyły. I głęboko wierzę tej zacnej kobiecie, że wyciągnęła je z szafy akurat teraz – bo, jak to ujęła: „coś mi odbiło”.

  Kiedykolwiek by Jej odbiło zawsze padłoby pytanie: „Dlaczego akurat teraz?”... Więc nie ma sensu się nad tym zastanawiać.

  Wiemy więc, że p.Wałęsa był seksotem – takie ładne, rosyjskie – (oficjalne!) określenie: „секретный сотрудник” („sekretnyj sotrudnik” = „tajny współpracownik”), Jednak znacznie ważniejsza od tego jest informacja KIM On w ogóle był?

  Gdzieś tam w 1988 chyba roku reżim postanowił pokazać p.Wałęsę w telewizji. Ustawiono Go w głupiej sytuacji: za stołem prezydialnym siedział śp.Mieczysław F. Rakowski, a p.Wałęsa mógł mówić stojąc w przejściu między robotniczą ciżbą. Ale mógł mówić. I co ja wtedy zobaczyłem i usłyszałem?

  Zobaczyłem polityka europejskiej klasy, jak na członka PZPR bardzo inteligentnego, mówiącego rzeczy zrozumiałe – a naprzeciwko prostaka bredzącego slogany o „prawach człowieka”, „o roli klasy robotniczej” i o tym, jak powinien wyglądać socjalizm.

  Tymczasem – ku mojemu szokowi – WSZYSCY moi znajomi mówili: „Ten Wałęsa zdeklasował Rakowskiego!”!!!

  Takie było społeczne zapotrzebowanie na kogoś, kto by pokonał „komunę”, że ludzie widzieli nie rzeczywistość - lecz to, co chcieli widzieć!!

  Bardzo podobną sytuację opisywał śp.Tadeusz Dołęga-Mostowicz w klasycznej książce „Kariera Nikodema Dyzmy”. Gdy Dyzma osiągnął pewną pozycję, ludzie nie dostrzegali zupełnie, kim on naprawdę był! Pozwolę sobie zacytować zakończenie tej książki:

  – Z czego się pan śmieje? – obrażonym tonem zapytał wojewoda.

  Żorż zerwał się, urwał z miejsca śmiech, kilkakrotnie próbował założyć monokl, lecz ręce mu tak się trzęsły, że nie mógł sobie dać z nim rady. Był zdenerwowany i wzburzony do ostatnich granic.

  – Z czego? Nie z czego, moi państwo, tylko z kogo?! Z was się śmieję, z was! Z całego społeczeństwa, z wszystkich kochanych rodaków!

  – Panie!…

  Milczeć! – wrzasnął Ponimirski i jego blada twarzyczka chorowitego dziecka zrobiła się czerwona z wściekłości. — Milczeć! Sapristi! Z was się śmieję! Z was! Elita? Cha, cha, cha… Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu, wasz Cincinnatus, wasz wielki człowiek, wasz Nikodem Dyzma to zwykły oszust, co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz, i jednocześnie kompletny kretyn! Idiota, nie mający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii, lecz o ortografii. To cham, bez cienia kindersztuby, bez najmniejszego okrzesania! Przyjrzyjcie się jego mużyckiej gębie i jego prostackim manierom! Skończony tuman, kompletne zero! Daję słowo honoru, że nie tylko w żadnym Oksfordzie nie był, lecz żadnego języka nie zna! Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. Sapristi! Czy wy tego nie widzicie? Źle powiedziałem, że on was za nos wodzi! To wy wywindowaliście to bydlę na piedestał! Wy ludzie pozbawieni wszelkich rozumnych kryteriów! Z was się śmieję, głuptasy! Z was! Motłoch!…

  Nareszcie udało mu się włożyć monokl. Obrzucił wszystkich pogardliwym spojrzeniem i wyszedł trzaskając drzwiami.

  Doktor Litwinek przerażonym i zdumionym wzrokiem przesunął po twarzach obecnych: na każdej był zakłopotany uśmiech, pełen politowania.

  – Co to znaczy? – zapytał. – Kto to ten pan?

  Pani Przełęska odezwała się:

  – Niech pan wybaczy, panie dyrektorze, to mój siostrzeniec, a szwagier prezesa. Zwykle bywa spokojny… jest niespełna rozumu.

  – To wariat – wyjaśnił wojewoda.

  – Biedny chłopak – westchnęła panna Czarska.

  Aha – uśmiechnął się doktor Litwinek – no, oczywiście, wariat.

  No więc właśnie ja byłem traktowany jak wariat.

  Bo to jest tak: gdy p.Smith je rybę nożem – mówi się: „Prostak”. Gdy robi to lord Coxon, to jest to „wyrafinowane łamanie konwencji”.

  P. Wałęsa bredził: „Jestem za, a nawet przeciw” – a ludzie mówili: „Jaki wspaniały paradoks!”

  P. Wałęsa został nawet członkiem „Komitetu Mędrców” UE. Co świadczy, że nie tylko w Polsce elity „pozbawione są wszelkich rozumnych kryteriów”.

  Więc proszę spojrzeć na p.Wałęsę takiego – jakim On jest. Na pracownika mającego uprawnienia na reperację wózków akumulatorowych niskiego napięcia – bo do pracy przy prądzie wyższego napięcia nikt by Go nie dopuścił. Na półgłówka, który po prostu BREDZI.

  I to nie jest Jego wina. On taki jest – a to zwolennicy „SOLIDARNOŚCI”, sprytnie podpuszczeni przez ludzi p.gen.Kiszczaka, wywindowali Go na piedestał.

  I dlatego sądzę o d***kracji to, co o niej sądzę!

  Z tym, że Nikodem Dyzma zdał sobie sprawę ze swej pozycji i ostatecznie odmówił zostania premierem – a p.Wałęsa bez krępacji zgodził się być prezydentem!!! Nikodem Dyzma był – co przyznał Żorżyk Ponimirski, „sprytnym łajdakiem”, który całkiem inteligentnie manewrował. Za p.Wałęsę robotę odrabiali bezpieczniacy. Pamiętam wyznania kolegów p.Wałęsy: „Myśmy wiedzieli, że on jest agentem – ale nic się nie dawało zrobić - już był tak otoczony wstawionymi innymi agentami".

  Powtarzam: „SOLIDARNOŚĆ” rozwiązano w 1983. W roku 1988 na polecenie swoich oficerów prowadzących p.Wałęsa i inni agenci założyli zupełnie inną organizację p/n „SOLIDARNOŚĆ”. Której junta p.gen.Wojciecha Jaruzelskiego uroczyście przekazała władzę.

  Co ciekawe: każdy z nich mógł myśleć, że jest jedynym agentem. Agenci nie wiedzą o sobie wzajemnie!!!

  I jeszcze jedno: znamy teczkę p.Wałęsy z lat 1971-76. Potem został On najprawdopodobniej agentem WSI (ostatecznie pod Stocznię podwiozła Go – jak mi to powiedział śp.adm.Romuald Waga – motorówka Marynarki Wojennej…) – i dopiero ta teczka będzie interesująca!

  Oraz, oczywiście, teczki założycieli tej „SOLIDARNOŚCI-BIS”…

 • 18-02-2016 20:26:00

  सती

  Oczywiście uwaga (à propos postępowania p.Marii Kiszczakowej) o zaletach सती (satī - czyli zwyczaju rzucania się wdów na stos pogrzebowy męża) była żartem - ale ten zwyczaj utrzymywał się w Indiach do początku XX wieku; ściślej: w części kolonialnej brutalni brytyjscy okupanci zabronili go już pod koniec XIX wieku (ale nadal rocznie było ok.600 przypadków) - w Nepalu utrzymał się do 1920.  Kol.Stanisław Michalkiewicz użył tego porównania po raz pierwszy bodaj w/s postępowania wdowy po śp.Zbigniewie Herbercie

   

  c

 • 17-02-2016 15:59:00

  Lepiej niż w Brukseli..

  Całą noc jechałem z Brukseli by zdążyć na posiedzenie senackiej Komisji d/s Międzynarodowych i Unii Europejskiej - i z przyjemnością zauważyłem, że Senat jest wyraźnie przeciwny pomysłowi zmian w ordynacji wyborczej do PE. Zdecydowana większość Senatorów domagała się zaostrzenia projektu negatywnej opinii - co właśnie jest redagowane. Ja, oczywiście, również.
  Zdecydowanie obecny skład Senatu i Sejmu jest lepszy od poprzedniego! A projekty wychodzące z UE - coraz gorsze. 
  A poza tym sądzę, że następnych wyborów do PE to może już nie być...

   
  Zdjęcie użytkownika Janusz Korwin-Mikke.

  Informujemy naszych Czytelników, że w naszej księgarni http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl nowości:

  Stefan Kisielewski – Dzienniki okresu transformacji. Nieznane felietony radiowe Kisiela czytane w polonijnym Radio Chicago w latach 1988-91.

  John Tamny – Ekonomia zdrowego rozsądku, czyli jak rząd psuje gospodarkę – to najnowsza publikacja młodego publicysty z magazynu Forbes

  Dwie nowe pozycje Hansa Hermana Hoppego: – Ekonomia i etyka własności prywatnej, studia z zakresu ekonomii politycznej i filozofii, Krótka historia człowieka i Demokracja, czyli bóg, który zawiódł.

  George'a GilderaBogactwo czy nędza – nowe wydanie przygotowane z myślą o czytelnikach XXI wieku oraz Standard złota w epoce pieniądza cyfrowego

  O.Jacek Gniadek SVD – Ekonomia Boża i ludzka, czyli kazania wolnorynkowe

  Michał Wojciechowski – Między polityką a religią

  Artur DmochowskiAfera grypowa: szczepionki, pieniądze kłamstwa

  Dinesh D'SouzaWybaczyć Ameryce! Czyli co Stany Zjednoczone dały Światu?

  Jamie Whyte – Oszuści, czy ignoranci, czyli o nadużywaniu nauki dla celów politycznych

  Tomasz Cukiernik – 10 lat w Unii – bilans członkostwa

  Mark SkousenLogika Ekonomii, książka pomyślana jako nowy podręcznik ekonomii

  George Reisman – Kapitał i kapitalizm XXI wieku i Ekologizm, trucizna XXI wieku

  Jacek Kozik – Najlepszy podatek, najmniejszy podatek

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Paul Nison – Dieta biblijna

  Wiesław Stebnicki – Edukacja domowa, edukacja przyszłości

  Clive Ponting – Armageddon, czyli niepoprawna politycznie historia II wojny światowej


   

  Dodatkowo w komplecie z autografem oraz przy zamówieniach powyżej 150 zł. otrzymają Państwo mój nowy, mało znany, zbiór felietonów drukowanych lokalnych pismach samorządowych pt. „Wielkopolska w Wielkiej Europie”.


   

  Zapraszam na mój portal http://korwin-mikke.pl, nie tylko do księgarni, ale także do działu Wiadomości z kraju i ze świata, gdzie znajdą Państwo informacje niedostępne w innych serwisach informacyjnych.

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  BIC Swift przy wpłatach zza granicy BREXPLPWMUL

  zamówienia na książki zza granicy proszę kierować na adres

  [email protected]

  XXI wieku oraz Standard złota w epoce pieniądza cyfrowego

  O.Jacek Gniadek SVD – Ekonomia Boża i ludzka, czyli kazania wolnorynkowe

  Michał Wojciechowski – Między polityką a religią

  Artur DmochowskiAfera grypowa: szczepionki, pieniądze kłamstwa

  Dinesh D'SouzaWybaczyć Ameryce! Czyli co Stany Zjednoczone dały Światu?

  Jamie Whyte – Oszuści, czy ignoranci, czyli o nadużywaniu nauki dla celów politycznych

  Tomasz Cukiernik – 10 lat w Unii – bilans członkostwa

  Mark SkousenLogika Ekonomii, książka pomyślana jako nowy podręcznik ekonomii

  George Reisman – Kapitał i kapitalizm XXI wieku i Ekologizm, trucizna XXI wieku

  Jacek Kozik – Najlepszy podatek, najmniejszy podatek

  Dodatkowo w komplecie z autografem oraz przy zamówieniach powyżej 150 zł. otrzymają Państwo mój nowy, mało znany, zbiór felietonów drukowanych lokalnych pismach samorządowych pt. „Wielkopolska w Wielkiej Europie”.


   

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Paul Nison – Dieta biblijna

  Wiesław Stebnicki – Edukacja domowa, edukacja przyszłości

  Clive Ponting – Armageddon, czyli niepoprawna politycznie historia II wojny światowej


   

  Dodatkowo w komplecie z autografem oraz przy zamówieniach powyżej 150 zł. otrzymają Państwo mój nowy, mało znany, zbiór felietonów drukowanych lokalnych pismach samorządowych pt. „Wielkopolska w Wielkiej Europie”.


   

  Zapraszam na mój portal http://korwin-mikke.pl, nie tylko do księgarni, ale także do działu Wiadomości z kraju i ze świata, gdzie znajdą Państwo informacje niedostępne w innych serwisach informacyjnych.

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  BIC Swift przy wpłatach zza granicy BREXPLPWMUL

  zamówienia na książki zza granicy proszę kierować na adres

  [email protected]

   

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Paul Nison – Dieta biblijna

  Wiesław Stebnicki – Edukacja domowa, edukacja przyszłości

  Clive Ponting – Armageddon, czyli niepoprawna politycznie historia II wojny światowej


   

  Dodatkowo w komplecie z autografem oraz przy zamówieniach powyżej 150 zł. otrzymają Państwo mój nowy, mało znany, zbiór felietonów drukowanych lokalnych pismach samorządowych pt. „Wielkopolska w Wielkiej Europie”.


   

  Zapraszam na mój portal http://korwin-mikke.pl, nie tylko do księgarni, ale także do działu Wiadomości z kraju i ze świata, gdzie znajdą Państwo informacje niedostępne w innych serwisach informacyjnych.

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  BIC Swift przy wpłatach zza granicy BREXPLPWMUL

  zamówienia na książki zza granicy proszę kierować na adres

  [email protected]

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Paul Nison – Dieta biblijna

  Wiesław Stebnicki – Edukacja domowa, edukacja przyszłości

  Clive Ponting – Armageddon, czyli niepoprawna politycznie historia II wojny światowej


   

  Dodatkowo w komplecie z autografem oraz przy zamówieniach powyżej 150 zł. otrzymają Państwo mój nowy, mało znany, zbiór felietonów drukowanych lokalnych pismach samorządowych pt. „Wielkopolska w Wielkiej Europie”.


   

  Zapraszam na mój portal http://korwin-mikke.pl, nie tylko do księgarni, ale także do działu Wiadomości z kraju i ze świata, gdzie znajdą Państwo informacje niedostępne w innych serwisach informacyjnych.

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  BIC Swift przy wpłatach zza granicy BREXPLPWMUL

  zamówienia na książki zza granicy proszę kierować na adres

  [email protected]

  Dodatkowo w komplecie z autografem oraz przy zamówieniach powyżej 150 zł. otrzymają Państwo mój nowy, mało znany, zbiór felietonów drukowanych lokalnych pismach samorządowych pt. „Wielkopolska w Wielkiej Europie”.


   

   

 • 14-02-2016 23:15:00

  W poniedziałek o 17.00 jestem na UkSW w Warszawie

  Koło Naukowe Business&Law oraz KORWiN - Warszawa Bielanyzapraszają serdecznie na spotkanie z europosłem Januszem Korwin-Mikke (Partia KORWiN) pt. "Czy UE jest nam potrzeba? Bilans zysków i strat Polski w UE."

  Janusz Korwin-Mikke - polityk i publicysta, prezes ugrupowania politycznego: Koalicji Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN). Od lipca 2014 r. eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego.

  Data: 15 lutego 2016 r., godz 17:00
  Miejsce: Aula im. R. Schumana, Auditorium Maximum UKSW, Kampus Wóyciciego

  Wstęp wolny!

  Współorganizatorzy:
  KORWiN - Warszawa Bielany

   

  https://www.facebook.com/events/894187050694490/

 • 13-02-2016 23:45:00

  Kandydaci na kandydata Republikanów – i pieniądze

  W tym roku w wyściugu wzięło udzial 16 pretendentów. Wymieniam w kolejności odpadania, technicznie: bez tytułów i tłumaczenia imion na polski: 

  11-IX Rick Perry, były gubernator Teksasu – wydawszy na promocję $17,122,936

  21-IX Scott Walker, były gubernator Wisconsin wydał $32,213,923

  17-XI Bobby Jindal gubernator Luizjany $ 5,960,318

  21-XIII Lindsey Graham senator z Karoliny Płd., $ 7,374,710

  29-XII George Pataki gubernator Nowego Jorku $ 2,035,609

  1-II Mike Huckabee były gubernator Arkansas $ 7,252,380

  3-II Rand Paul senator z Kentucky $17,489,646

  3-II Rick Santorum senator z Pennsylwanii $ 2,298,181

  10-II Carly Fiorina prezeska AT&T i Hewlett-Packard $15,259,418

  10-II Chris Christie gubernator Nowego Jersey $21,695,246

  walczy: Ben Carson lekarz z Michigan, Murzyn $61,376,121

  walczy: J.E.B. Bush były gubernator Florydy $84,087,065

  walczy: John Kasich gubernator Ohio $13,125,093

  walczy: Marco Rubio senator z Florydy $40,178,086

  walczy: Ted Cruz senator z Teksasu $39,029,712

  walczy: Donald Trump właściciel Trump Inc. $14,174,036

  Jak widać Polska jest znacznie bardziej d***kratyczna od Stanów Zjednoczonych. Tam aby w ogóle kandydować na kandydata trzeba nie tylko wyłożyć sporo milionów dolarów – ale jeszcze być kimś. W Polsce kandydowala na prezydenta pani będąca opiekunką dzieci pewnego posła, do rzadkości należy ktoś, kto kierował przynajmniej swoją partią – a prezydentem został p.Andrzej Duda – prosty poseł. W USA to za wysokie progi dla posła: kandydowało 5 senatorów, 8 gubernatorów państw nieraz większych od Polski, pani zarządzająca gigantyczną AT&T oraz koncernem Hewlett-Packard, człowiek zarządzający wlasnym cztero-miliardowym imperium z ponad setką firm na całym świecie – i wreszcie światowej sławy neurochirurg, posiadacz paręset-setmilionowego majątku... nie traktowany jednak poważnie.

  Najbogatszy, p.Trump zna wartość pieniądza, wydaje swoje (sprzedał ostatnio kilka nieruchomości), p.Carson wydaje... na reklamę swojej osoby. PP. Cruz i Rubio walczą zaciekle, p.Rand Paul wydał stanowczo za dużo pieniędzy sponsorów jak na osiągniety efekt (teraz zależy Mu na re-elekcji na senatora). P.Bush ma ogromne poparcie tych „Republikanów”, którzy chcą się nakraść, jak przy Jego ojcu i bracie. I jedynym zastanawiającym punktem jest suma wydana przez p.Kasicha: ma mało pieniędzy – czy też oszczędza na początku, by zachować je na decydująca fazę?

 • 11-02-2016 23:00:00

  Kukiz'15 ma kłopoty w '16

  Zgodnie z przewidywaniami przy pierwszej poważnej sprawie Klub "Kukiz'15" podzielił się - i to na trzy niemal równe części: 

  Prawica Kukiz'15 głosowała PRZECIWKO  "dobrej zmianie" na 500+:

  1. Apel Piotr  2. Bakun Wojciech 3. Błeńska Magdalena 4. Borowska Elżbieta 5. Długi Grzegorz 6. Jaskóła Tomasz

  7. Kozłowski Jerzy 8. Kulesza Jakub 9. Rzymkowski Tomasz 10. Tyszka Stanisław 11. Wilk Jacek

  PRZECIW  zagłosowała także trójka posłów PO: 1. Hibner Jolanta 2. Jaros Michał 3. Mucha Joanna

  Centrum Kukiz'15 wstrzymało się co jest szokujące po wypowiedziach samego WCzc.Pawła Kukiza - a także WWCCzc Marka Jakubiaka, Bartosza Józwiaka i (zwłaszcza!) Rafała Wójcikowskiego:

  1. Andruszkiewicz Adam 2. Chruszcz Sylwester 3. Grabowski Paweł 4. Jakubiak Marek 5. Józwiak Bartosz 6. Kukiz Paweł 7. Liroy-Marzec Piotr

  8. Masłowski Maciej 9. Parda Błażej 10. Sachajko Jarosław 11. Szramka Paweł 12. Ścigaj Agnieszka 13. Wójcikowski Rafał

  Dwóch nie głosowało: 1. Kobylarz Andrzej 2. Skutecki Paweł

  I wreszcie Lewica Kukiz'15; zaskakuje tu nazwisko  WCzc.Anny Marii Siarkowskiej:

  1. Brynkus Józef    2. Chrobak Barbara     3. Jachnik Jerzy 4. Kaczmarczyk Norbert    5. Maciejewski Andrzej     6. Morawiecki Kornel 7. Mordak Robert    

  8. Porwich Jarosław  9. Romecki Stefan 10. Siarkowska Anna Maria   11. Sitarski Krzysztof    12. Winnicki Robert  13. Zwiercan Małgorzata   14. Zyska Ireneusz 

  Wielka szkoda! W wyniku tego na jedyną opozycję parlamentarną w Polsce wyrosła .Niezależna... 29/29 było PRZECIW. W PiS 8 Posłów było nieobecnych - reszta karnie głosowala ZA tą mega-głupotą. 

 • 11-02-2016 16:54:00

  Wyrwać chwasta - czyli: dlaczego nienawidzę d***kracji

  D***kracja to straszny ustrój. Owszem: również w normalnym ustroju królowi czy jakiemuś tyranowi zdarza się, że musi pozbyć się oponenta – czasem nawet kazać go zlikwidować – ale nie musi go przy tym opluwać. Powiem więcej: św.Mikołaj II powinien był kazać zabić parudziesięciu bolszewików – a cesarz niemiecki kazać rozstrzelać Adolfa Hitlera i kilku innych takich – dla dobra Ludzkości. Zdarza się przy tym, że po rozstrzelaniu - gdy sytuacja się uspokoi - taki władca oddaje hołd wielkości swego zaciętego przeciwnika.

  Natomiast w d***kracji oponenta trzeba zgnoić, zrobić z niego złodzieja, gwałciciela nieletnich...

  Jestem – i dawałem temu parokrotnie wyraz – zdecydowanym przeciwnikiem WCzc.Ryszarda Petru. Gdy jednak widzę w TV Republika jak się Go atakuje – za to, że w wieku 12 lat był z rodzicami w Związku Sowieckim (Jego ojciec, fizyk, uzyskał możność pracy przy reaktorze atomowym w Dubnej – co też, „oczywiście” świadczy, że musiał to być jakiś zaprzaniec) – to zaczynam do tego człowieka odczuwać coś na kształt sympatii. A jak jeszcze zobaczy człowiek tytuł: http://niezalezna.pl/75194-petru-wychowany-pod-okiem-gru-czlowiek-cienia – to zaczyna się zastanawiać, czy nie zapisać się do .Niezależnej.

  Jestem znanym przeciwnikiem śp.Józefa Piłsudskiego. Mam w stosunku do Jego polityki konkretne, uzasadnione zarzuty – i umotywowane podejrzenia. Jednak doskonale rozumiem, co musiał czuć, gdy z goryczą mówił:

  …był jakiś cień który biegł obok mnie, czy na polu bitwy, czy w spokojnej pracy, cień ten ścigał mnie i prześladował. Zapluty, potworny karzeł na krzywych nóżkach, wypluwający swoją brudną duszę, opluwający mnie zewsząd, nie szczędzący niczego, co szczędzić trzeba: rodziny, stosunków, bliskich mi ludzi, śledzący moje kroki, przekształcający moją myśl – ten potworny karzeł pełzał za mną, ubrany w chorągiewki różnych kolorów, to obcego, to swego państwa, krzyczący frazesy, wymyślający jakieś historie – ten karzeł był moim nieodstępnym towarzyszem doli i niedoli, szczęścia i nieszczęścia, zwycięstwa i klęski… a plucie to chrzczono wysokimi słowami. Była to praca tzw. narodowa i patriotyczna”.

  Okropne jest życie w d***kracji. Cóż: Piłsudski jednoosobowo zlikwidował był (22-XI-1918) Królestwo Polskie, wprowadzając w Polsce d***krację – to i miał za swoje...

  I nie tyczy to bynajmniej tylko polityki. Na każdym kroku – na każdym kroku ludzie podlizują się obecnemu Władcy, Molocho... pardon: Motłochowi. A ten jest władcą kapryśnym i okrutnym.

  Na stronie  tej-że TV Republika czytam coś absolutnie apolitycznego (4 lutego 2016 19:23):

                                                                 4-dniowy koszmar 34-latki. Uwięziona i gwałcona w mieszkaniu oprawcy

  Kilka dni temu krakowska policja zatrzymała 37-letniego mężczyznę, który miał przez cztery dni przetrzymywać w jednym z mieszkań na Nowej Hucie kobietę, nad którą znęcał się psychicznie i fizycznie. 34-latka była przez niego zmuszana do obcowania płciowego.

  Kobietę udało się uwolnić po tym, jak powiadomiła smsem swojego kolegę z Łodzi. Poinformowani przez niego funkcjonariusze weszli do mieszkania, uwolnili kobietę i zatrzymali przestępcę.

  Mężczyźnie grozi 15 lat więzienia za gwałt ze szczególnym okrucieństwem, zastosowano wobec niego tymczasowy areszt.

  ( http://telewizjarepublika.pl/4-dniowy-koszmar-34-latki-uwieziona-i-gwalcona-w-mieszkaniu-oprawcy,29180.html )

  Teraz odzywa się L*d, nas ogół licealny :

  Jacek Wianecki · Liceum Profilowane w Stalowej Woli Jest takie lekarstwo na gwałcicieli i pedofilów, które nazywa się " Dwie cegłowki " , dostępne bez recepty :-)

  Eliza Pateras · II Liceum OgOlnokstalcace w Kaliszu Ja bym kastrowała.

  Ryszard Marczak Elizo Pateras! to takie nie humanitarne... Ja bym przyczepił klatkę z głodnym szczurem

  Odzywa się i polityka:

  Ryszard King Ten gwałciciel to pewnie sympatyk po; przypomnę, że po zawsze wygrywała wybory z ogromną przewagą w więzieniach [JKM: akurat w więzieniach z gwałcicielami obchodzą się, hmmmm: bardzo źle...].

  Wladyslaw Bukowski · Technikum Hotelarskie Olsztyn: Sympatyk PO, żeby było jaśniej.

  Andy Grabek · Technikum Mechaniczne A ja bym rozstrzelal

  Jasmen Batu · No Na pal wbić, bardziej stosowne

  I praktyczne zastosowanie dla trupa:

  Mario Juchnowski Na pal takich wbijać i na granicy stawiać; będzie wiadomość dla islamskich śmieci, aby omijali Polskę

  Podsumowuje to p.Przemysław Perucki (już nie liceum, tylko) Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Elblągu: Krótko i na temat... pierwszy raz odwiedzam Wasz portal i zarówno przekaz jak i forma mi się podobają

  Tylko p.Adam Antoni Pawełczyński - ale z Göteborgu – pyta trzeźwo: A jak ta pani znalazła się w mieszkaniu oprawcy? Ten oprawca pewnie czekał na swoją ofiarę, przed jakąś pensją dla grzecznych dziewcząt, wziął ją "na barana" i zaniósł do swojej jaskini...

  Właśnie! Nikt też nie pyta: „Zaraz-zaraz: on ją gwalcił przez cztery dni? Nie śpiąc, nie jedząc, nie pijąc? Nie odebrał jej komórki? I ona spokojnie czekała? Nie wyszła z tego mieszkania? Nie wybiła okna czymś ciężkim?”

  A może ta pani spędziła z tym panem te cztery dni – po czym on mial już dosyć, ona nie – więc by się jej pozbyć powiedzial, że inne dziewczyny są lepsze, to ona powiedziała: „Tak? To ja ci pokażę, poczekaj!”

  Po czym wysłała SMS do znajomego...

  Nie wiemy, jak to było – na pewno nie wynika to z podanych informacyj. Gdyby „oprawca” ją na noc wiązał, to na pewno pismaki by to podały. Wiemy natomiast, że policja bez pytania wpakowała go od razu za kratki, sędzia zapewne wydał nakaz aresztowania...

  W Polsce jest szansa, że sąd sprawę rozpatrzy bez emocji. Natomiast tłum, gdyby mu pozwolono, tego człowieka od razu by rozszarpał.

  Tłum podpuszczony przez pismaków jest straszny. A jakże łatwo go podbechtać... I proszę nie kiwać głowami i nie pisać, że taka jest klientela TV Republika; TV.N by to opisała dokładnie tak samo. I reakcje jej widzów byłyby identyczne.

  Dlatego z takim przerażeniem przyjmuję, że WCzc.Kornel Morawiecki (Kukiz '15, Wrocław), mówi, iż nieważne jest Prawo – bo Naród większością głosów wybrał PiS. I że to L*d, a nie jacyś sędziowie, mają decydować o naszych losach.

   

<< poprzednie 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 następne >>

Strona 9 z 143 [postów: 20 z 2857]