Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64008 komentujących
167806 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • ...gdzie wyśmiewalem Władzę pragnącą wszystko ujednolicać ustawami, na zasadzie:

   

   

  E i n  R  e i c  h ,   e i n    V o l k ,    e i n   P  a  r  l  a  m  e  n  t  

   

 • 17-09-2016 12:41:00

  Jak fałszować wizerunek statystyczny: [Uzupełnione]

  78% dziennikarzy w USA to (według nich samych) lewacy; obiektywnie to pewno 90%. Podobnie z intelektualistami. Dlaczego? Bo prości ludzie mają mózgi krócej  mecerowane  w rozmaitych szkolach i uczelniach. W związku z tym wyłażą ze skory, by zafałszowac sondaże wyborcze. Oto przyklad:

  To najpopularniejszy z "solidnych" portali. Jeszcze 17-IX w południe widać to zestawienie. P.Clintonowa prowadzi rzekomo o 1,5%  Komunistyczna "Washington Post" i telewizja "ABC News" dają Jej nawet 8% przewagi.

  Teraz patrzymy uważniej. Upadek p.Clintonowej, który obnażył kłamstewka o Jej stanie zdrowia, zdarzył się 11-IX . Tymczasem ŚREDNIA (pierwszy wiersz) uwzględnia badania przerowadzane w dniach 26-VIII - 15-IX - przy czym badania prowadzone w dniach 11-14  dają p.Trumowi 1% przewagi - ale w dniach 9-15 aż 6%. 

  Świadczy to o przelomie opinii w dniach 14/15, kiedy to p.C;intonowa przyznala, że wcale nie pojechala do siostrzenicy odpocząć - tylko musiała się położyć na zapalenie płuc. Choroba wywołałaby raczej falę sympatii - natomiast fatalny efekt wywołało kolejne kłamstwo. 

  Od trzech miesięcy twierdzę, że p.Trump spokojnie te wybory wygra. Trzeba przyznać, że p.Clintonowa mocno Mu to ułatwia. 

  PS z 18-IX 22.40 - Nastepne badanie z 16-IX na b. dużej próbce: Trump +7  RCP bohatersko podaje "średnią" - Clinton +0,9 ...

 • 12-09-2016 13:12:00

  Rozbiór p.prof. dr hab.Magdaleny Środowej

  Przeczytałem właśnie wywody p.prof.dr hab.Magdaleny Środowej broniącej polit-poprawności -

  http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,20604149,trumpomowa-bronie-poprawnosci-politycznej.html

  i ręce mi opadły. Przywykłem już do chamskich i debilnych komentarzy w Sieci – zwłaszcza ze strony miłośników neo-komuchów z PiSu, bluzgających, gdy ktoś tę lewacką partię zaczepi - na które jedyną właściwą reakcją jest: „...i po cholerę tych ludzi na siłę uczono czytać i pisać!”. Przywykłem też do kretynizmów postępowców, jak np. wypowiedź p.prof. Moniki Płatkowej (http://www.wykop.pl/link/1925788/kuriozalna-wypowiedz-profesor-moniki-platek-podczas-uniwersyteckiej-debaty/ najgłupsza wypowiedź zaczyna się od 18 minuty – a najlepszy jej fragment po 21'08” ), które można skwitować: „A jakie gimnazjum dało tej idiotce dyplom?”. Tu jednak (na wypadek, gdyby p.prof.dr hab.Magdaleny Środowa chciała ten kompromitujący tekst usunąć, zamieszczam go na końcu) mamy do czynienia z wykręcaniem kota ogonem – wykonanym znakomitą polszczyzną, przy użyciu pozornie nienagannego aparatu naukowego.

  Cóż: śp.dr Józef Mengele też był lekarzem i stosował nienagannie naukowe metody.

  Przejdźmy do konkretów. P.prof.dr hab.Magdalena Środowa atakuje mówienie prostym, zrozumiałym językiem – nie bardzo wiadomo dlaczego utożsamiając go z językiem p.Donalda Trumpa – broniąc, jak już wspomniałem, języka politycznej poprawności. Wychodzi od całkiem słusznej i prawdziwej obserwacji, że kultura jest nienaturalna, że kultura nakłada ograniczenia na swobodę wypowiedzi. Z czego – Jej zdaniem – wynika, że ograniczenia nakładane przez fanatyków polit-poprawności są właśnie kulturą!

  Jest to typowy błąd logiczny. Ograniczenia polit-poprawiaczy są zupełnie inne, niż te nakładane przez naszą kulturę.

  Ja nie wypowiadam się jako fanatyk mówienia co się chce i gdzie się chce. Skłonny jestem nawet zgodzić się na cenzurę obyczajową w mediach masowych. Jestem też zdecydowanym przeciwnikiem obrażania jakichkolwiek ludzi. Powtarzam: nie wolno obrażać ani urażać żadnego CZŁOWIEKA.

  Natomiast polit-poprawność to zasady zupelnie innej kultury, kultury polegającej na kolektywiźmie, na przeniesieniu ograniczeń w stosunku do jednostki (by jej nie urazić) na grupę.

  Otóż przedmiotem kultury jest jednostka – nie „grupa”. Żadne „grupy” nie istnieją – w tym sensie, że nie mają wspólnego interesu, wspólnej reprezentacji, wspólnej osobowości prawnej. „Grupy” - wbrew kolektywistom - nie można obrazić! Obrazić można istotę, która ma uczucia. Żadna „grupa” uczuć mieć nie może.

  Weźmy przykład. Za wypowiedź w Unio-Parlamencie „Młodzież to Murzyni Europy” otrzymałem karę (€3000) – za urażenie uczuć... no właśnie: czyich? Murzynów? Młodzieży? To nie zostało wyjaśnione. Gdybym p.Smitha nazwał „Murzynem” to być może mógłby się obrazić – choć nie wiem o co (Murzyni w USA mówią do siebie „You Nigga”, „Murzynek Bambo w Afryce mieszka” i w ogóle) – ale w tym wypadku czymś obrażona została jakaś, bliżej nieokreślona, „grupa”.

  Polit-poprawność blokuje wolność nauki. 30 lat temu ówczesny prezes Fundacji Forda, pytany czy dałby pieniądze na badania, z których mogłoby wyniknąć, że Murzyni mają średnio niższą inteligencję od Białasów, odpowiedział zdecydowanie: „Nie!”. Co ciekawe: fundator, czyli śp.Henryk Ford, był rasistą i antysemitą.

  To samo dotyczy kobiet. Wybitny (choć lewicujący!) ekonomista, p.prof.Wawrzyniec Summers, musiał w 2006 zrezygnować z funkcji rektora Uniwersytetu Harvarda, za wygłoszenie banalnej uwagi, że niższa reprezentacja kobiet na najwyższych piętrach nauki nie wynika z seksualnej dyskryminacji, tylko z mniejszych zdolności kobiet*. Tymczasem jest banalną i potwierdzoną w badaniach prawdą, że średnia inteligencja kobiet jest niższa (w różnych narodach: o 3 ÷ 9 pkt IQ) od inteligencji mężczyzn – ale przecież to stwierdzenie nie obraża żadnej kobiety!! To, czy Kowalska jest mniej lub bardziej inteligentna od Wiśniewskiego zupełnie nie zależy od jakiejś średniej!! Jaś może być np. blondynem i mańkutem – i jego zdolności w skoku wzwyż są niezależne od tego, że (gdyby tak było) blondyni skaczą średnio 160 cm, a mańkuci średnio 125 cm !!!

  Co więcej: Jeśli mańkuci skaczą wzwyż średnio 125 cm, a praworęczni 160 - zaś Jaś skacze 180 – to właśnie jako mańkut jest z tego tym bardziej dumny!! I tak samo inteligentna kobieta tym bardziej powinna być dumna, że jej inteligencja to 125 pkt IQ - im niższa jest średnia inteligencja kobiet w jej narodzie!

  Jeśli to rozumowanie jest za trudne dla jakiejś kobiety – no, to już trudno... Chociaż może pomoże jeszcze jeden przykład: jeśli człowiekowi z biednej rodziny trudniej jest się wzbogacić, to multi-milioner powie, że wywodzi się z biedoty – właśnie z dumą! Gdyby wszyscy multi-milionerzy wywodzili się z nizin – o żadnej dumie z ego powodu nie byłoby mowy.

  W każdym razie: twierdzenie „Średnia inteligencja kobiet jest niższa, niż mężczyzn” – nie obraża żadnej kobiety. Nie obraża też „grupy kobiet” bo żadna taka „grupa” nie istnieje.

  Zwolennicy polit-poprawności wierzą, że zamiast naprawiać świat, wystarczy zastosować jakieś zaklęcie. Ot: zabronimy mówić, że Murzyni mają niższą inteligencję – i od razu Murzyni staną się bardziej inteligentni! Ot: nazwiemy Cyganów „Romami” - i już dyskryminacja Cyganów zniknie.

  Ta ostatnia próba jest przykładem wyjątkowo spektakularnej klęski polit-poprawniaków. Słowo „Cygan” kojarzyło się z osobnikiem umiejącym fantastycznie grać na skrzypcach – a jeśli jakiś Cygan nie miał do tego talentu, to umiał reperować garnki, produkować patelnie, bielić kotły i kraść konie – a Cyganki powiewały kolorowymi spódnicami, wróżyły z kar, żebrały i kradły. Plusy przeważały. Śpiewamy: „Jada wozy kolorowe taborami/ Ech, Cyganie: tak bym chciała jechać z Wami...” „Cyganem chciałbym być, Cygankę chciałbym mieć...”, „Poszła dziewczyna/Zapytać pana/ Czy jej pozwoli/ Wyjść za Cygana” - nawet słowo „ocyganić” ma odcień dobroduszny w porównaniu z „oszukać” czy „oszwabić”. Natomiast narzucone słowo „Rom” kojarzy się wyłącznie z brudnym, niechlujnym osobnikiem nie umiejącym niczego poza wyciąganiem łapska po zasiłki socjalne i wraz z „Romkami” produkującego w tym celu chmarę (też brudnych) dzieci. W wozach cygańskich było czysto – w mieszkaniach romskich panuje brud i smród (tak: u „królów” jest inaczej – ale „królowie” są „cygańscy”, a nie „romscy”!!).

  Po tej dygresji wracamy do tekstu. Oto kolejna manipulacja p.prof. dr hab.Magdaleny Środowej:

  Hejtujący internauci, politycy, ale też ludzie wykształceni okazują coraz większą pogardę dla językowych norm grzeczności, kultury osobistej i poprawności politycznej. Liczy się »autentyczność«, »prawda«, »nieowijanie w bawełnę«".

  Proszę zauważyć, że p.prof. dr hab.Magdalena Środowa stawia normy kultury w jednym szeregu ze szczególnymi wymogami politycznymi!! Widać to będzie wyraźnie, gdy dokonam podstawienia:

  Pisarze, politycy, ale też ludzie wykształceni okazują coraz większą pogardę dla językowych norm grzeczności, kultury osobistej i wymagań cenzury PRL. Liczy się »autentyczność«, »prawda«, »nieowijanie w bawełnę«"

  Tak właśnie dokładnie mógłby z oburzeniem powiedzieć śp.tow.Władyslaw Gomułka czy Jego spec od kultury, śp.tow.Zenon Kliszko. Np. o książkach śp.Marka Hłaski. P.prof. dr hab.Magdalena Środowa musi, jeśli to czyta, przyznać mi rację.

  Dalej jest już tylko gorzej. P.prof. dr hab.Magdalena Środowa z rozpędu uznaje za sprzeczne z grzecznością i poprawnością polityczną takie określenia jak: "bullterrier", "ciamciaramcia", "cieniasy", "dyplomatołki", "łże-elity" i "Mengele polskiej gospodarki"! Co w nich jest złego??!?

  No tak: to było o tym, co p.prof. dr hab.Magdalena Środowa napisała. A teraz o tym, czego nie napisała.

  Nie napisała o tym, że wszystkie te zjawiska, pozytywne i negatywne, są efektem d***kratyzacji. Lud wtargnął na salony – pani Profesoresso!

  Chcieliście d***kracji? No, to ją macie!

  ===

  *Różnica 4 pkt IQ jest bardzo niewielka i w przeciętnej populacji mało zauważalna. Zupełnie inaczej jest w grupach ekstremalnych. Rozrzut wszelkich cech (również inteligencji) jest wśród mężczyzn większy, niż wśród kobiet. Wśród mężczyzn jest więcej świętych – i więcej przestępców. Więcej idiotów – i więcej geniuszów. Dlatego wśród uczonych wysokich lotów kobiet prawie w ogóle nie ma. I nie byłoby ich nawet wtedy, gdyby średnia inteligencja obydwu płci była równa!

   

   

  Magdalena Środowa: „Trumpomowa. Bronię poprawności politycznej”

   

  Poprawność, czyli pokolenie pierdołów?”

  "Wszyscy potajemnie mają dość poprawności politycznej i generacji całowania się po tyłkach. Żyjemy w pokoleniu pierdołów" - powiedział ostatnio w wywiadzie Clint Eastwood i doprecyzował: "Pokolenie pierdołów to wszyscy, którzy mówią: nie możesz zrobić tego, nie możesz zrobić tamtego, nie wolno ci tego powiedzieć". Eastwood oświadczył, że będzie głosował na Donalda Trumpa, który nie jest "pierdołą". Trump mówi, jak jest (cytaty za "Wyborczą" z 5 sierpnia).

  Clint Eastwood: 'Wszyscy mają dość poprawności politycznej, a Trump mówi to, co myśli'

   

  Trumpomowa staje się zjawiskiem coraz bardziej popularnym, nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Hejtujący internauci, politycy, ale też ludzie wykształceni okazują coraz większą pogardę dla językowych norm grzeczności, kultury osobistej i poprawności politycznej. Liczy się "autentyczność", "prawda", "nieowijanie w bawełnę". W Polsce mamy więc prawdziwy wyścig w unieważnianiu norm dyskursywnej kultury osobistej i promowaniu "walczących słów". Nawet Kościół przymyka oczy na szerzących nienawiść księży. Wrogiem nie jest bowiem ani chamstwo, ani faszyzm, tylko poprawność polityczna, która - jak stwierdził ostatnio minister Błaszczak - niszczy Europę.

   

  Pierwsze: nie krzywdź

   

  Jako zbiór norm dotyczących używania języka poprawność polityczna pojawiła się w świecie akademickim w 1988 r. Na Uniwersytecie Michigan wprowadzono wtedy wewnętrzne regulacje zabraniające dyskryminacji; dotyczyły one przede wszystkim kwestii rasowych, pochodzenia etnicznego, wyznania, płci, orientacji seksualnej, stopnia sprawności fizycznej. Z czasem określenie "poprawność polityczna" zaczęło dotyczyć nie tylko języka akademickiego, ale również politycznego i potocznego. Jak pisał Umberto Eco, "jest czymś ludzkim i uczciwym wyeliminować z potocznego języka słowa, które zadają ból".

   

  Poprawność polityczna chroni przede wszystkim osoby należące do grup trwale dyskryminowanych, stereotypizowanych, pogardzanych, takich jak Cyganie, kalecy, Murzyni, "polaczkowie" - a według Eco - również śmieciarze czy sprzątaczki. Jej celem jest zastąpienie krzywdzących zwrotów czy stereotypów określeniami neutralnymi (Rom, niepełnosprawny itp.).

   

  Niech żyje spontaniczność!

   

  Jednak to nie zwolennicy poprawności politycznej wprowadzili ją do publicznego obiegu, lecz jej krytycy, głównie konserwatyści, według których poprawność polityczna jest sztuczna, zubaża język, niszczy tradycję, "naturalność i autentyczność", stanowi formę nowej cenzury, jest "policją myśli" oraz "skandaliczną deformacją języka codziennej komunikacji uniemożliwiającą językowi przekazanie rzeczywistości taką, jaka jest". Przeciwnicy poprawności politycznej to więc ci, którzy cenią spontaniczność, naturalność języka oraz "prawdę", która się w niej objawia.

   

  Pytanie tylko, kiedy nasz język był "naturalny" i czy przypadkiem cała kultura nie jest systematycznym odchodzeniem od spontaniczności i naturalności, jaka niewątpliwie towarzyszyła naszym niecywilizowanym przodkom.

   

  Grzeczność, głupcze, grzeczność

   

  Trudno powiedzieć, kiedy w naszej kulturze pojawiły się i upowszechniły normy grzeczności, w tym językowej. Niektórzy twierdzą, że już za czasów Homera, inni - że wraz z późnośredniowieczną kulturą dworską, jednak ich systematyczne opracowanie i wdrażanie odnotowano dopiero w XVI wieku, gdy wyrafinowane zasady dworskiej kurtuazji zostały zastąpione bardziej ogólnymi normami "ucywilizowania", "galanterii", "grzeczności" i "uprzejmości".

   

  Początkowo dotyczyły one spraw podstawowych. W wydanej w 1530 r. książce "De civilitate morum puerilium" ("O wytworności obyczajów chłopięcych") Erazm z Rotterdamu zajmuje się externum corporis decorum, czyli zewnętrzną ogładą; poucza, jak należy się zachowywać przy stole, w kościele, na spotkaniach towarzyskich, w sypialni, szczegółowo zajmuje się kwestią wydzielin, puszczania wiatrów, plwocin, bekania, mlaskania, a także posługiwania się łyżką, chusteczką do nosa oraz wymową. Jego książka miała około 200 wydań, została przetłumaczona na kilka języków, obowiązywała jako podręcznik szkolny dla chłopców, stała się też matrycą dla mnóstwa adaptacji i naśladownictw. U nas ukazał się "Dworzanin polski", w którym Łukasz Górnicki kreślił sylwetkę idealnego dworzanina, to znaczy osoby, która łączyła pochodzenie, wykształcenie i pozycję z ogładą towarzyską, pięknym językiem, powściągliwością i honorem. Wszystkie te prace miały na celu humanizowanie stosunków międzyludzkich poprzez modelowanie reakcji emocjonalnych, zwłaszcza zaś skłonności do spontanicznego reagowania, jak również do agresji i okrucieństwa. Także w mowie.

   

  W 1694 r. François de Callieres wydał książkę, która stanowić może XVII-wieczny podręcznik poprawności politycznej. Dotyczył on "dobrych manier w sposobie wyrażania się". Autor sformułował wiele szczegółowych zaleceń dotyczących tego, jak mówić, jakich używać zwrotów i wyrażeń, by być traktowanym jak "osoba z towarzystwa" (przykładowo: "ludzie z towarzystwa nie mówią o kimś, kto umarł, że jest nieboszczykiem (...), mówi się zmarły (...), nieboszczyk to określenie bardzo niestosowne"). We wszystkich zaleceniach chodziło o to, by człowiek kulturalny, a zarazem obywatel, odróżniał się od nieuka, chama, lokalnego barbarzyńcy czy człowieka prywatnego.

   

  Poprawność polityczna w tym kontekście to pewien etap w rozwoju grzecznościowych form języka. W niczym nie ogranicza on ani jego bogactwa, ani naszej wolności, bo trudno przecież zgodzić się z opinią, że jeśli ktoś kogoś piętnuje i obraża, to jest bardziej wolny niż ten, kto tego nie robi. Być może cham jest bardziej naturalny i spontaniczny, ale czy naprawdę chcielibyśmy żyć w społeczeństwie chamów?

   

  Można oczywiście postawić zarzut, że tak rozumiana poprawność jest pewną formą udawania, nieszczerości czy zgoła hipokryzji, ale przecież wszystkie zasady grzeczności i kultury osobistej są pewną formą udawania. Udawaniem formy.

   

  Koniec Wersalu i przetrącony Colargol

   

  Ani grzeczność, ani poprawność polityczna nie zubaża języka, przeciwnie, może rozwinąć semantyczną wyobraźnię jego użytkowników (Eco zaleca, by np. zamiast słowa "śmieciarz" używać określenia "operator ekologiczny"). Kultura osobista i poprawność nie powinny też ograniczać siły oddziaływania języka w polityce.

   

  Polityk może i powinien wykorzystywać wszystkie jego funkcje: perswazyjne, emotywne, normatywne, imperatywne, performatywne. Ale też powinien być świadom ich granic. Wyznaczają je prawo, przyzwoitość i kultura osobista, Erazmiańskie decorum. Tymczasem te granice zdają się gwałtownie zanikać.

   

  Kiedy w Polsce zaczęła się brutalizacja języka publicznego? "Koniec Wersalu" ogłosił, jak wiadomo, Andrzej Lepper, choć on i jego ludzie używali raczej języka dosadnego i prostackiego niż brutalnego. Posłanka Beger z Samoobrony mówiła o "kurwikach w oczach" i że "lubi seks jak koń owies" (2006), co przechwytywały głównie tabloidy, bawiąc i dziwiąc opinię publiczną. Ale gdy w tym samym roku Adam Michnik odwołał się do norm poprawności politycznej, krytykując Anitę Błochowiak za użycie słowa "pedały", pani poseł przeprosiła. "Nie powinnam" - powiedziała.

   

  Gdy trzy lata później Michał Kamiński (PiS) nazwał jakiegoś polityka "pokemonem" i "przetrąconym Colargolem", media uznały, że przekroczył normy dobrego smaku. Opinia publiczna była już oburzona. W październiku 2007 r. za "niebywałe chamstwo" uznał Jarosław Kaczyński mówienie przez Tuska o "braciach Kaczyńskich" zamiast o "prezydencie Lechu Kaczyńskim i jego bracie". Kaczyński wyjaśniał wtedy, że "bracia Kaczyńscy to zjawisko biologiczne, nie polityczne".

   

  W ciągu następnych lat pojawiało się coraz więcej "barwnych" określeń pomału przekraczających normy grzeczności i poprawności: "bulterier", "ciamciaramcia", "cieniasy", "dyplomatołki", "łże-elity", "Mengele polskiej gospodarki", "oszust ulegający lobby żydowskiemu" (dla przypomnienia: to Rydzyk o Lechu Kaczyńskim). Taki język po kilku latach już nie stanowił sensacji medialnej, był zbyt powszechny i pomału wchodził w naturalny obieg politycznego dyskursu. Coraz więcej polityków rozumiało, że dzięki "bezpośredniości" sformułowań, "spontaniczności", a często i braku poczuciu wstydu czy zwykłemu chamstwu, mogą się stać bardziej widoczni, mogą zbić polityczny kapitał.

   

  Politykom wtórowały media. Gdzieś pod koniec 2010 r. skończył się okres telewizyjnych debat, na które zapraszano intelektualistów i ekspertów. Zaczął się okres telewizyjnego show (każdy uczestnik ma kilka minut na spektakularne zaprezentowanie swojego stanowiska), a zamiast ekspertów pojawiali się "barwni" politycy. Im "barwniejsi", tym częściej.

   

  Puszka Pandory

   

  Puszka Pandory z trumpomową otwierała się najpierw pomału, były obawy (nadzieje?), że ze strony opinii publicznej pojawią się napomnienia, gwizdy, odrzucenie. Jeśli się pojawiały, to nie miały żadnego znaczenia. Puszka otwierała się więc szybciej i coraz więcej potworów z niej wychodziło.

   

  Nowy impuls (by nie powiedzieć: kopa) dał jej PiS. Już nie było "cieniasów", tylko "zdrajcy", nie było "katastrof", ale "zamachy", nie było "III RP", lecz "Polska w ruinie". Agresja werbalna, etykietowanie, stereotypizowanie, a przede wszystkim dyskredytacja językowa przeciwnika politycznego (każdego nie-PiS) - polegająca na odbieraniu autorytetu, podważaniu zaufania, wiarygodności, kompromitowaniu - zalały scenę publiczną. PiS stworzył alternatywną rzeczywistość, w której obrębie nie obowiązują żadne reguły, lub alternatywną poprawność polityczną, w której obrębie obowiązują wyłącznie reguły PiS-u.

   

  Triumf trumpomowy

   

  Polityczny sukces trumpomowy opiera się na przełamaniu trzech granic. Pierwsza to ta, która dzieliła sferę prywatną od publicznej. W domu, wśród przyjaciół czy kumpli można było powiedzieć wszystko to, czego nie można było mówić publicznie. Język publiczny podlegał bowiem określonym standardom. Nowość trumpomowy polega na tym, że unieważniła te standardy. Dziś wygrywa ten, kto mówi jak do kumpli, nie jak do obywateli i obywatelek.

   

  Druga granica to ta, która dzieliła elity, bardzo szeroko rozumiane, od ludzi prostych i nieokrzesanych. Dziś do miana elit pretendują szafarze prostactwa, ignorancji i prymitywizmu.

   

  Trzecia to ta, która kontrolowała ludzką emocjonalność, ambicjonalność, spontaniczność - poczuciem wstydu lub honoru. Dziś wstyd i honor należą do zbioru wartości zapomnianych lub wyszydzanych.

   

  Dziś można mówić wszystko. Każdy polityk może być hejterem. Każdy hejter politykiem. Kultura nie obowiązuje, grzeczność jest naiwnością przegranych, poprawność jest hamulcem skutecznej polityki narodowej i "wrogiem Europy". Trumpomowa celebruje dziś swój triumf.

 • 10-09-2016 16:34:00

  „Czy w gospodarce rynkowej przedsiębiorstwo państwowe ma sens?”

  Moje wystąpienie na Forum Ekonomicznym w Krynicy - o tym, „Czy w gospodarce rynkowej przedsiębiorstwo państwowe ma sens?

  https://www.youtube.com/watch?v=WEC9r7Y3yIc (Prosze przesunąć suwak na linijce na początek!) 

  W dyskusji udział wzięli pp. (straszna dyskryminacja seksualna...): 

  Bogdan Mariusz Chiriţoiu (prezez Urzedu Anty-Minopolowego, Rumunia)

  Ryszard Kalisz (prawnik)

  Janusz Korwin-Mikke (CEP, „KORWiN”) - od 33'15"  i 1h 07'58"

  Michał Athayde Marques (prof.Uniwersytetu Katolickiego, Lizbona)

  Stefan Świątkowski (v-prezes KGHM)

  Marek Zagórski (sekr.stanu w Ministerstwie Skarbu)

  Moderator: Janusz Steinhoff

 • 09-09-2016 06:52:00

  Clip wyborczy komunisty w Rosji - tłumaczenie:

  https://www.youtube.com/watch?v=jzUk29p8sw4&app=desktop

  KOMUNISTĘ WALEREGO RASZKINA POPIERAJĄ LUDZIE WSZYSTKICH ZAWODÓW”

  „Walery Teodorowicz to twórczy człowiek; to jest mi bliskie”

  „To najschludniejszy polityk w Rosji”

  „Ma szacunek dla zawodu robotnika”

  „I podniesie pensje nauczycielom”

  „Z Walerym Teodorowiczem będziemy budować piękne miasta”

  WALERY RASZKIN WIE, JAK POMÓC KAŻDEMU!

  „Walery Teodorowicz to jak ja: wolny artysta; jestem za Nim!”

  „Tylko Walery Teororowicz zapewni, że obecne wybory będą czyste – tak, że nie pozostanie nawet ślad!”

  „Dzieki Waleremu Teodorowiczowie zawsze będę miał klientów!”

  „Będziemy mogli wykorzystać wszystkie nasze umiejętności”

  „Zbudujemy nowe domy. Każdy Rosjanin znajdzie w nich swój, wygodny, kącik!”

  NAJLEPSI LUDZIE W KRAJU – ZA WALERYM RASZKINEM!

  Walery Raszkin & Co.: ZAPROWADZIMY SWOJE PORZĄDKI NA PD-WSCHODZIE MOSKWY!

  [Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej: * ROSJA * PRACA * WŁADZA NARODU * SOCJALIZM* ]

 • 06-09-2016 16:23:00

  Kolejny skandaliczny wyrok Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej

  Kolejny skandaliczny – i, niestety, charakterystyczny – wyrok Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej. Oddalił on rewizję od wyroku sądu w Permie, który skazał p.Włodzimierza Łuzgina za „rehabilitację nazizmu”.

  O co chodzi? P.Łuzgin napisał był na VK (rosyjski „facebook”, na którym zresztą chcę umieścić kopię mojego FB) : "Komuniści i Niemcy wspólnie napadli na Polskę, rozpętując II wojnę światową, tj. komunizm i nazizm ściśle współpracowały". Sąd w Permie uznał, że „biorąc pod uwagę szkolną ocenę, jaką Łuzgin miał z historii, zdawał on sobie sprawę, że rozpowszechnia fałszywe twierdzenia”.

  Istotnie: dokładniej sytuacja miała się tak: „Związek Sowiecki przyłączył się do agresji III Rzeszy Niemieckiej przeciwko II Rzeczypospolitej Polskiej; agresji, która rozpętała II Wojnę Światową, tj. od 28-VIII-1939 stalinizm i hitleryzm ściśle ze sobą współpracowały” - jednak sformułowanie p.Łuzgina jest tylko niedokładnością, a nie zafałszowaniem prawdy – a poza tym sądy w ogóle nie są od oceny interpretacji historii!! Gdyby p.Łuzgin napisał, na przykład, że II W.Św. rozpętała Mongolia napadając na Egipt, byłby to oczywisty fałsz – ale nie powód, by zajmowały się tym sądy!!

  Rzecz w tym, że SN FR nie zajął się prawdą historyczną, tylko obroną wizerunku Związku Sowieckiego – kata Rosji (i kilkudziesięciu innych krajów). W SN zasiadają tam nie Rosjanie, lecz Sowieci - i zachowują się tak, jakby orzekali w 1979 roku w imieniu Związku Sowieckiego. Najwyższy czas, by JE Włodzimierz Putin wreszcie i tam zrobił porządek – bo takie działanie sądownictwa odbiera Rosji i Jemu osobiście powagę i wiarygodność.

  P.mec.Henryk Rieznik, zapowiadając kasację, słusznie podkreślił, że z prawnego punktu widzenia nie można uznać za "rehabilitację nazizmu" zdania o tym, iż Hitler dokonał przestępstwa wspólnie z komunistami. Panie Mecenasie: z żadnego punktu widzenia! Już raczej odwrotnie. Jeśli przez „komunistów” rozumieć zarówno „bolszewików” jak i „stalinistów”, to wymordowali oni znacznie więcej ludzi, niż narodowi socjaliści – więc „rehabilitacja” jest średnia. Niestety: „rosyjscy historycy” nadal pracują wedle zasad szkoły sowieckiej i zbrodnie bolszewików i stalinistów przypisują hitlerowcom. Napaść Hitlera stała się dla nich znakomitą okazją, by „wyjaśnić”, gdzie tajemniczo zniknęło ponad 20 milionów byłych poddanych śp.Mikołaja II. To wszystko wyjdzie na jaw – nawet p.Włodzimierz Żyrynowski oświadczył już publicznie, że gdyby nie bolszewicy, staliniści i hitlerowcy Federacja Rosyjska liczyłaby 300 milionów obywateli – więc jeśli nawet trochę przesadził, to nie da się różnicy wyjaśnić kilkoma milionami ofiar agresji 1941 roku...

  Moim przyjaciołom Rosjanom mogę doradzić tylko jedno: „Prawda Was wyzwoli”!

   

 • 05-09-2016 21:57:00

  Jak nie zwariować?

  Powszechnie wiadomo, że lekarz psychiatra tym różni się od swojego pacjenta, że po 16-tej wychodzi do domu. „Z kim przestajesz – takim się stajesz” – i psychiatrom naprawdę grozi „zarażenie się” się przypadłościami chorych psychicznie.

  Co więc robią psychiatrzy, by ratować swoje zdrowie? Uodporniają się, traktując wypowiedzi swych podopiecznych, jako coś wypreparowanego z rzeczywistości. Przebywając z małpami w środowisku naturalnym człowiek (zwłaszcza małe dziecko!) może upodobnić się do małpy; gdy jednak małpa jest w klatce, nie odczuwamy jej zachowania jako coś, co należy do „naszego” świata. Jest to wtedy coś obcego.

  To samo dotyczy chorych psychicznie. Izoluje się ich nie dla ich dobra, ani w obawie o nasze życie – tylko po to, by ich zachowanie było obce, by się z nim nie oswoić.

  To samo dotyczy polityków w d***kracji. Wiadomo, że jest to grono degeneratów – najczęściej oszustów, którzy wygadują bzdury, by zyskać poklask – albo durniów, którzy naprawdę wierzą w to, co mówią. Np. większość komunistów wierzyła (i większość PiS-owców naprawdę wierzy!) że to wszystko dla dobra ludzi – a te posady z wysokimi pensjami to tylko produkcja uboczna... Tak przy okazji świadczenia Dobra.

  Otóż poza tym chorym środowiskiem, jakim w d***kracji są politycy – oraz szeroka masa tzw. „elektoratu”, który ani me, ani be, ani kuku-ryku (70% tzw. „obywateli” nie jest w stanie zrozumieć treści rozkładu jazdy autobusów na przystanku!!) – istnieje jeszcze te 25% ludzi normalnych, mimo wysiłków telewizji, szkół i uniwersytetów, jeszcze umiejących myśleć. To oni mogą uratować Polskę. Pod warunkiem, że zachowają zdrowe zmysły.

  Przede wszystkim muszą (i robią to z ochotą!) izolować się od wyborczego motłochu. Tylko wyszkolony psychiatra może bez szkody przebywać z wariatami – innym może to zaszkodzić. Ja np. potrafię dyskutować z Przedstawicielami L**u – ale przeciętnym ludziom myślącym odradzam dyskusje z bęcwalstwem. Ich nie przekonają – a sami mogą się zarazić. „Z kim przestajesz...”

  I ludzie to robią. Wbrew d***kratom starają się swoje dzieci posyłać do „lepszych” szkół – i sami trzymać się w „lepszym” towarzystwie. To jest tendencja zdrowa.

  Niestety: politycy z reguły przywłaszczają sobie masę pieniędzy – i niektórzy uważają ich za „wyższą” kastę. Ale, uwaga: mimo to normalni ludzie myślący i od nich starają się izolować!!

  To bardzo zdrowy odruch.

  Najważniejszym elementem tej izolacji jest: nie rozumieć, co ONI mówią.

  Weźmy przykład. P.Piotr Naimski, człowiek wcale nie jakiś głupi albo zdegenerowany (ale jednak polityk-d***krata) powiedział ostatnio: „należy zbudować elektrownię jądrową, jednak widzimy problem jej finansowania”.

  Otóż normalny człowiek nie ma prawa tego „zrozumieć”. Nie można „zobaczyć” problemu, którego nie ma!! Jeśli elektrownia jądrowa jest opłacalna, czyli produkuje prąd taniej, niż obecna jego cena w Polsce – to nie ma żadnego „problemu finansowania”. Trzeba ogłosić, że pozwala się w Polsce budować takie elektrownie – i potem tylko cieszyć się, że cena spada (a więc polscy producenci uzyskają przewagę nad zagranicznymi).

  A jeśli prąd z elektrowni atomowej jest droższy – to po prostu nie należy jej budować.

  Nie trzeba tu NIC myśleć, nie trzeba o niczym decydować – nawet przekupywaniem przyszłych sąsiadów tej elektrowni zajmie się przecież przedsiębiorca! Trzeba tylko wysyłać do obozów pracy wycieczki protestujących no-nuków i niedojrzałych Czerwonych czyli Zielonych. Co jest obowiązkiem państwa.

  Jeżeli tylko zaczniemy „widzieć problem”, jaki ma Piotr Naimski, jeśli wdamy się w Jego chore, maniackie rozważania – to grozi nam los psychiatry, który zacznie „rozumieć”, że jego pacjent „ma problem” z Marią-Antoniną; zacznie „widzieć” istniejących w jego wyobraźni kosmitów.

  Pacjent w gabinecie: „Panie doktorze – łażą po mnie takie małe zielone z Marsa – O!” – i zaczyna strzepywać je z garnituru... Lekarz: „Tylko nie na moje biurko! Nie na moje biurko!!!!”

  No właśnie.  

 • 30-08-2016 16:45:00

  Każdy podatek jest przerzucalny

  To dla uzasadnienia tezy, że KAŻDY PODATEK JEST PRZERZUCALNY.

  Przypuśćmy, że rolnik produkuje zboże kosztem 50 gr. i sprzedaje je za 100 groszy młynarzowi. Ma 50 groszy zysku.

  Młynarz miele zboże i sprzedaje za 150 groszy piekarzowi. Ma 50 groszy zysku.

  Piekarz wypieka z tej mąki chleb i sprzedaje za 200 groszy handlarzow. Ma 50 groszy zysku.

  Państwo nakłada na chleb 50 groszy podatku. Ma z tego 50 groszy.

  Handlarz przewozi chleb za 250 gr do sklepu i sprzedaje za 300 groszy klientowi. Ma 50 groszy zysku.

  Klient utrzymuje za te 300 groszy rolnika, młynarza, piekarza, handlowca i państwo.

  Przypuśćmy teraz, że klienci się zbuntują, zrobią demonstracje pod Sejmem i uchwalą większością glosów (rolników jest w Polsce znaczna mniejszość), że klientow zwolni się z tego podatku. Natomiast, by zapchać dziurę budżetową, nałoży się podatek (50 groszy) na rolników – bo, jak wiadomo, chłop śpi, a w polu samo mu rośnie... Niech płaci.

  Co się stanie?

  Państwo nałoży na rolnika 50 groszy podatku.

  Rolnik zapłaci, policzy swoje koszty (50gr + 50gr) , wyprodukuje zboże, i sprzeda je za 150 groszy młynarzowi. Zarobi na tym 50 groszy.

  Młynarz zmiele zboże i sprzeda mąkę za 200 groszy piekarzowi. Zarobi na tym 50 groszy.

  Piekarz wypiecze z niej chleb i sprzeda za 250 groszy handlarzowi. Zarobi na tym 50 groszy.

  Handlarz przywiezie chleb za 250 zł do sklepu i sprzeda je za 300 groszy klientowi. Zarobi na tym 50 groszy.

  Klient utrzymuje za te 300 groszy rolnika, młynarza, piekarza, handlowca i państwo.

  Jak łatwo zauważyć NIC się nie zmieniło. Poza tym, kto zaniosł podatek do Izby Skarbowej.

  Na wskutek kolejnych protestów Związku Rolników, Związku Zawodowego Młynarzy, Związku Zawodowego Piekarzy, Związku Zawodowego Handlowców itp. państwo może nakładać ten podatek na kogo chce i dzielić między jak chce. Zmienią się ceny towarów – ale wszyscy zarobią tyle samo, a całość podatku i tak zapłaci Szary Zjadacz Chleba. Niestety: nie istnieje Związek Zawodowy Zjadaczy Chleba...

  Teraz inne pytanie – bo ludzie już zaczęli rozumieć, że gdy na producenta nałożyć podatek, to on go automatycznie doliczy do ceny (nawet jeśli nie umie liczyć, zacznie go doliczać automatycznie na zasadzie: „Nie wiem, co się dzieje, ale muszę podnieść cenę, bo już nie mam z czego żyć...”) ale nie rozumieją, że gdy się podatek obniży, to producent odejmie go od ceny.

  Otóż jeśli produkuję np. krzesło, to liczę swoje koszty:

  10 zł surowce

  10 zł robocizna

  10 zł utrzymanie lokalu

  20 zł podatek

  10 zł zysk

  ====

  60 zł cena

  Dlaczego sprzedaję to krzesło za 60 zł a nie za 65 zł? Przecież dla klienta to wzrost ceny tylko o 8% - a dla mnie wzrost zysku o 50%!!!!

  TYLKO dlatego, że istnieje łajdak-konkurent, który wciska handlowcom podobne krzesła za 61 złotych...

  Otóż jeżeli by państwo zmniejszyło podatek do 10 zł, to ja będę mógł sprzedawać krzesła po 50 zł - ale też i będę MUSIAŁ sprzedawać krzesła po 50 zł!

  Z tych samych powodów: dlatego, że ten łajdak-konkurent będzie swoje krzesla oferował po 51 zł.

  QED

   

   

   

 • 29-08-2016 02:47:00

  Z FBI znów znikają dokumenty...

  Z dokumentacji śmierci śp.Wincentego Fostera zniknęły wszystkie papiery dotyczące p.Hilarii Clintonowej!! Tak naprawdę wygląda na to, że facet, choć okoliczności były podejrzane, istotnie popełnił samobójstwo. Miał powody: p.Clintonowa przy ludziach zrobiła Mu awanturę, że nie popiera bezwzględnie Jej i p.Wilusia, musiał więc wybierać pomiędzy lojalnością dla długoletnich znajomych, a poszanowaniem prawa (bo interesy pp.Clintonów były, oczywiście, lewe). No i tropy do jtych machinacyji (wziął był ze sobą całą teczkę dokumentow) – zniknęły!

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3753013/Missing-FBI-files-linking-Hillary-Clinton-suicide-White-House-counsel-Vince-Foster-vanished-National-Archives.html

  To pp.Fosterowie; przyjaźń z Clintonami jeszcze kwitnie...

  A tutaj pp.Clintonowie z córką na pogrzebie p.Fostera. Kto zna p.Clintona, to widzi, że się śmieje. Nie pamiętacie Państwo słynnej sceny, gdy na pogrzebie p.Ronalda Browna p.Clinton szedł roześmiany – a gdy zobaczył kamerę zaczął wycierać nieistniejące łzy z oczu? Nie – to przypominam:

  https://www.youtube.com/watch?v=lf8TOGrq8Bo

  https://www.youtube.com/watch?v=lf8TOGrq8Bo

  Oskarżanie pp.Clintonów o śmierć p.Browna to chyba mocna przesada – zginął był w katastrofie Air Force 2 (choć pamiętam, że kursowały wtedy różne podejrzenia...) ale liczba ludzi z otoczenia pp.Clintonów, którzy w podejrzanych okolicznościach rozstawali się z tym światem w okresie gdy p.Wiluś walczył o prezydenturę i z impeachmentem – jest naprawdę imponująca:

  https://www.youtube.com/watch?v=TJEmBxtFreY

  A teraz, gdy o prezydenturę walczy p.Hilaria, znów zginęło pięć osób

  https://www.youtube.com/watch?v=yZMiptxm_R8 

  – i ktoś chciał wejść nocą przez okno do ambasady Ekwadoru w Londynie, gdzie schronił się p.Julian Assange

  https://www.rt.com/news/356697-man-climbs-ecuadorian-embassy-assange/

  – który nieopatrznie powiedział, że Jego WikiLeaks ujawnią dokumenty pokazujące machinacje pp.Clintonów.

  https://www.youtube.com/watch?v=xh9R_dbYVAs

  W USA panuje d***kracja daleko posunięta – gdzie tam nam do nich!

   

 • 25-08-2016 02:10:00

  Konieczność efronterii

  Nie wszyscy chyba zwrócili uwagę na to, co powiedziałem na spotkaniu miłośników Wolności w Koszalinie: https://www.youtube.com/watch?v=A5NMDLWejic

  Powiedziałem zaś, że celem moim nie jest wygranie wyborów – wygrywanie wyborów jest tylko środkiem do celu, jakim jest przeoranie umysłów skażonych lewicowością.

  Oczywiście, że można jakimś oszustwem przekonać większość kobiet by na nas zagłosowały. I co z tego? Za chwilę nów przegramy – jak przegrała śp. lady Małgorzata Thatcherowa, na przykład.

  Sukces – to przekonać kobiety, że nie jest w ich interesie, by miały czynne prawo wyborcze. O dziwo: kobiety są to w stanie zrozumieć („Nie będziesz glosować – ale Twoje sąsiadki-idiotki tez nie!!). O wiele gorzej z upartymi osłami płci męskiej – bo przecież osłom płci męskiej też trzeba poodbierać prawo głosu. Dopóki bowiem będzie istniała d***kracja, to nie da się przeprowadzić żadnej trwałej zmiany.

  Oczywiście, że Większości się nie przekona. Jednak wynik 15%÷25% jest możliwy. I to zupełnie wystarczy, by we momencie kryzysu, do którego PiS prowadzi nas w tempie przyśpieszonym – objąć władze z pomocą policji i wojska, które są z natury prawicowe.

  Dlatego swoimi wypowiedziami staram się ludzi prowokować: mądrzy to zrozumieją i się przyłącza. Głupi machną ręka: „Znów te same brednie” - ale idiotami nie ma się co przejmować. Trzeba doprowadzić do polaryzacji: oświecona mniejszość – ciemny, bo ogłupiony przez telewizję, motłoch.

  Jak działa Lewica? Dawniej, zgodnie z receptą piekłoszczyka Karola Marxa, obejmowała władzę w oparciu o „rewolucyjną klasę robotniczą”. Na nieszczęście dla Lewicy robotnicy chcą się bogacić, a nie buntować. Neo-marxiści tworzą więc, jak to zauważył 30 lat temu Stanisław Michalkiewicz - „zastępczy proletariat” - składający się z grup niezadowolonych z obecnego porządku: z „zielonych”, z feministek, inwalidów – i, przede wszystkim: „intelektuariatu” - czyli młodych ludzi, przetrzymywanych na uczelniach i karmionych całkowicie bezużyteczną „wiedzą”, przekonanych, że praca jako kapitalista lub robotnik hańbi; tylko życie z dotacji (jeśli trzeba, to na posadzie pansywowej, na której nie trzeba nic robić...) jest życiem „godnym”.Neo-marxiści tworzą więc, jak to zauważył 30 lat temu Stanisław Michalkiewicz - „zastępczy proletariat” - składający się z grup niezadowolonych z obecnego porządku: z „zielonych”, z feministek, inwalidów – i, przede wszystkim: „intelektuariatu” - czyli młodych ludzi, przetrzymywanych na uczelniach i karmionych całkowicie bezużyteczną „wiedzą”, przekonanych, że praca jako kapitalista lub robotnik hańbi; tylko życie z dotacji (jeśli trzeba, to na posadzie państwowej, na której nie trzeba nic robić...)- jest życiem „godnym”.

  Dokładnie to samo myślała szlachta francuska przed 1789 rokiem. Śp.Aleksy de Tocqueville w swej genialnej książeczce: „Dawny ustrój i rewolucja” wspomina, że tacy młodzi geniusze pisali do króla memoriały, wskazujące na problemy, które „trzeba rozwiązać”... a w tym celu konieczny jest urząd państwowy z pomysłodawcą na czele...

  I całe pokolenie (1789-1814) zajął powrót do normalności – też nie do końca...

  Być może koniecznym warunkiem były wojny napoleońskie – na których co większe warcholstwo po prostu wyginęło. A my jesteśmy ludźmi chcącymi pracować. Konkretnie. Jako kapitalista – jako robotnik: jak komu pasuje. Ale robić COŚ – a nie przeszkadzać innym.

  Tymczasem język jest tworzony przez tych łowców posad – mających masę czasu i kupę pymyslowości. To oni narzucają wartości – a my musimy tym wartościom się przeciwstawić. Jak będziemy mówić: „Ten Korwin-Mikke to tak sobie żartuje z tą likwidacją d***kracji – tak naprawdę, to my chcemy, by każdy sobie mógł głosować...” - to już klops! Uznaliśmy ICH system wartości – i nie zdołamy zmienić systemu!

  Idąc na czołowe zderzenie z Wiekszością możemy przegrać. Ale nie czyniąc tego – musimy przegrać.

  I pozostaje czekac na powrot monarchii... t.j. sułtanatu...

  PS."efronteria" to nie "bezczelność" ani "buta" - tylko "otwarte stawienie czoła", bezkompromisowe przeciwstawienie się

 • 24-08-2016 17:43:00

  Citius Altius Fortius ?

  Problem z zawodami dla niepełnosprawnych polega na tym, że cel sportu jest sprzeczny z kryterium dopuszczenia do nich. Czyli w zawodach juniorów najlepiej wypada ten, kto już prawie nie jest juniorem, w zawodach seniorów ten, co dopiero od godziny jest seniorem, w zawodach kobiet zawodniczka, która najmniej przypomina kobietę (nie ma tego, gdy kobiety startują w dyscyplinie, gdzie są lepsze od mężczyzn – czyli powinno się im organizować zawody w gimnastyce artystycznej, a nie w pchaniu kulą!), w boksie w wadze piórkowej ten, kto trzyma tę wagę głodząc się dwa dni przed ważeniem, a wśród inwalidów ten, kto jest najmniej inwalidą. 

  I wszędzie są liczne próby oszustwa.

  Jest to, oczywiście, sprzeczne z ideą olimpijską - prosze przeczytać: https://pl.wikipedia.org/wiki/Citius-Altius-Fortius To tak, jakby organizować wybory Miss Polski Dziewczyn Brzydkich

  Problem w zawodach dla inwalidów , które po raz pierwszy w czasach nowożytnych wprowadził Adolf Hitler (ale jako formę satysfakcji dla okaleczonych żołnierzy) polega dodatkowo na tym, że istnieje wiele rodzajów i stopni inwalidztwa. Póki drużyny jednonogich graja towarzysko o kulach w piłkę – nie ma problemu; gdy wchodzą w grę MEDALE i KLASYFIKACJA PAŃSTW wkładających w to duże pieniądze – zamienia się to w parodię. Proszę zobaczyć, w ilu kategoriach przyznaje się np. medale w biegu na 100 metrów:

  (to drobny fragmencik przepisów: https://www.paralympic.org/sites/default/files/document/160523070735592_Rio%2BQG_23_May_2016.pdf )

   

   

  By zakwalifikować się do Para-Igrzysk w kategorii np. T44 trzeba więc przebiec 100 metrów szybciej, niż 12,50” - ale nie szybciej niż 11.75”, bo wtedy zakwalifikują do T38 albo T47 – cholera wie...

  Ludzie to wreszcie zobaczyli - i nie chcą tego oglądać: http://www.pb.pl/4621772,76774,paraolimpiada-w-tarapatach

  W ogóle bym się tym, oczywiście, nie zajmował – gdyby nie to, że jest to fragment ogólnego planu niszczenia naszej cywilizacji, poprzez podsuwanie jako wzorców: słabości, miękkości, kalectwa czy głupoty.

  I dlatego trzeba również to, niestety, piętnować i wyśmiewać!

 • 24-08-2016 11:37:00

  Jeszcze o sportach dla niepełnosprawnych

  P.Artur Królica napisał: „Sądząc po reakcji mojej żony - Korwin naprawdę dowalił do pieca ;) Konkurencje kobiece jako paraolimpiada! "Dlatego tak naprawdę liczą się nie medale juniorów, kobiet, seniorów czy inwalidów – na tej para-olimpiadzie zdobędziemy pewno ze 60 złotych - lecz medale pełnosprawnych mężczyzn. Bo to mężczyźni będą w razie czego walczyć na froncie. I tu katastrofa: po raz pierwszy od 60 lat polscy mężczyźni nie zdobyli na tej Olimpiadzie ani jednego złotego medalu!"

  Odpowiadam: Ludzie nie znoszą prawdy. Dlaczego oglądamy mecze pp.Đokovićia czy Murraya, a nie pp.Monteiry czy Lacki (koniec I setki ATP)? Bo chcemy oglądać najlepszych. Otóż p.Lacko może dać p.Williams czy p.Radwańskiej 30:0 for w każdym gemie i 4:0 for w secie. I dlatego sport kobiecy jest oglądany z przymrużeniem oka. W dużej mierze dla walorów estetycznych. Dlatego mamy w pamięci tenisistki, gimnastyczki artystyczne itp. - a młociarki i pchaczki kul nie figurują w świadomości społecznej. I kobiety świetnie o tym wiedzą - o tym, że podziwiamy w nich wdzięk i urodę, a nie siłę czy inteligencję – tylko nie chcą publicznie się do tego przyznawać, bo boją się ataków feministek. 

  Niestety: element estetyki przy sporcie inwalidów działa odwrotnie...

  Ciężko przy tym zrozumieć, dlaczego nie ma inwalidów przy stolikach brydża, szachów, go czy warcabów? Przecież ja w młodości grałem w brydża, w szachy i warcaby – ale cztery razy więcej czasu spędzałem na boiskach i kortach. Gdybym miał kłopoty z np. nogami, to bym był nie mistrzem krajowym (w brydżu) czy I kategorią (w szachach) – tylko arcymistrzem w tych dyscyplinach.

  Dlaczego inwalidów nie ma w tych sportach??

  Pierwsze brutalne wyjaśnienie jest takie, że mistrzami brydża zostają ci ludzie, którzy nie skaczą na główkę do płytkiej wody, rzadziej z głupoty wpadają pod samochody, i lepiej je prowadzą. Tym niemniej bardzo wielu ludzi zostaje inwalidami bez własnej winy lub po prostu z urodzenia. Dlaczego ich nie ma na podiach sportów umysłowych? Bo są od początku rozpieszczani przez rodziny i ustrój, bo dostają rozmaite zasiłki – i mają wpajane poczucie krzywdy, że im „się należy” więc im się po prostu nie chce ciężko pracować.

  Bo ja, gdy za „komuny” żyłem z brydża, to zajmowałem się tym 12 godzin na dobę: ćwiczyłem teorię, układałem systemy, trenowałem z partnerami licytację, opanowywałem na pamięć tabele szans.... Choć też miałem poczucie krzywdy, że jestem niepełnosprawny, bo nigdy nie zdołam przeskoczyć tych głupich dwóch metrów wzwyż...

  Na zakończenie: z pewnym przerażeniem stwierdziłem, że nie tylko w pierwszej setce ATP, ale i wśród dwustu najlepszych tenisistów świata http://www.atpworldtour.com/en/rankings/singles nie ma ani jednego Polaka!! Tenis to król sportów: łączy walory fizyczne z umysłowymi – i ten brak jest zastanawiający.

  I proszę się nie pocieszać tym, że nie ma w tym rankingu również żadnego Afro-afrykanina.

 • 23-08-2016 08:50:00

  Płeć na medal

  Niedługo zapewne zacznie się tzw. „para-olimpiada”. I, oczywiście, wszystkie telewizje, które wieszały na mnie psy, NIE będą tej para-olimpiady pokazywać  (podobno TVP będzie transmitować kilka dyscyplin - po 23.30...). I słusznie.

  Przypominam, że istnieją rozmaite rodzaje niepełnosprawności. Są zawody dla juniorów, dla old-boyów, czyli „seniorów”, dla inwalidów, dla kobiet... Oczywiste, że kobiety czy juniorzy są niepełnosprawni – bo gdyby byli pełno-sprawni, to by startowali na normalnej olimpiadzie. Gdyby junior albo kobieta miał np. pchać kulę o ciężarze „męskim” - to by od razu było widać różnicę. W tenisie mężczyźni oferują kobietom „tej samej” formalnej klasy fory: 2:0 w (5) setach 4:0 w każdym secie i 40:0 w każdym gemie – i wygrywają...

  Dlatego tak naprawdę liczą się nie medale juniorów, kobiet, seniorów czy inwalidów – na tej para-olimpiadzie zdobędziemy pewno ze 60 złotych - lecz medale pełnosprawnych mężczyzn. Bo to mężczyźni będą w razie czego walczyć na froncie. I tu katastrofa: po raz pierwszy od 60 lat polscy mężczyźni nie zdobyli na tej Olimpiadzie ani jednego złotego  medalu!

  http://wmeritum.pl/io-2016-polska-pierwszy-60-bez-zlotego-medalu-wsrod-mezczyzn/152643

  Niestety: na tych zawodach poza medalami dają jeszcze spore pieniądze – i dlatego normalni ludzie udają inwalidów, juniorów, seniorów i.... kobiety. Czasem na chama – a czasem z powodów „obiektywnych” Już nasza złota przedwojenna medalistka śp.Stanisława Walasiewiczówna, była obojnaczką – i ogrywała prawdziwe kobiety, jak chciała. Więc co zrobić z takimi „kobietami”, jak Ona? Ona przynajmniej wyszła za mąż – ale z tym czymś zwącym się Caster Semenya, które się ożeniło?

  wmeritum.pl/biegaczka-ktora-pokonala-joanne-jozwik-zone-foto/152524

  Dzisiaj „specjaliści od gender” odkryli już 34 rozmaite „płci” - więc trzeba by zrobić nie dwie, a 34 kategorie. Cóż: w boksie jest chyba 12 kategoryj wagowych, w samochodach też są klasy w zależności od pojemności silnika...

  Cóż: będzie można rozdawać dużo więcej pozłacanych medali.

 • 20-08-2016 23:18:00

  Obyczaje w Czeczenii

  JE Ramzan Kadyrow oparł odrodzenie Czeczenii na religii. Na początek wywalił z kraju wahabitów i innych radykałów, którzy mocno przyczynili się do utraty przez Iczkerię suwerenności nad Czeczenią. Następnie wspomógł działanie miejscowych imamów i zaczął odbudowywać tępione za komuny meczety. Trzeba przyznać, że osiągnął sukces: agencja „Sputnik” twierdzi, że w marszu na rzecz obrony wartości religijnych maszerowało w Groznym ponad milion ludzi.! „Sputnik” zapewne nieźle przesadza (pewno za agencją czeczeńską...): cała Czeczenia to 1.200.000 ludzi, z prawosławnymi, ateistami, starcami i dziećmi łącznie – a w marszu 4/5 to byli mężczyźni – ale manifestacja (na moje oko ok.100.000 ludzi) imponująca:

  http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/2015_01_19/Manifestacja-na-rzecz-poparcia-wartosci-islamskich-w-Czeczenii-1617/

  Trzeba tu dodać, że uważnie przyglądałem się, kto w Czeczenii modli się w meczetach. W Polsce są to zazwyczaj starsze babcie – tu  dobrze zbudowani, energiczni 30-latkowie. Kobiet niewiele (w islamie kobieta nie ma duszy, więc nie musi się modlić – ale część to czyni). To pokazuje, dlaczego islam musi wygrać z chrześcijaństwem.

  Połowa sukcesu należy do p.Medni Kadyrowej. Zajęła się kobietami, W sposób właściwy: ogłosiła, że patriotyzmem jest noszenie strojów narodowych. Założyła w tym celu specjalny dom mody – i odniosła sukces! Dziś młode kobiety chcą wyglądać jak kobiety – starsze podobno chciałyby wrócić do mody z czasów sowieckich, ale im głupio wyglądać inaczej, niż młode i ładne. A nieładne nogi dobrze się maskuje pod długą suknią...

  I nie trzeba się pięć razy dziennie czesać!

  Doszło do tego, że dom mody czeczeńskiej „Firdaws” zaczął podbijać świat arabski:

  http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/2012_03_27/69683856/

  http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/2012_03_27/69774750/

  Korzystam ze źródeł rosyjskich, bo Polaków Czeczenia interesuje tylko wtedy, gdy poświęcają życie 50.000 Czeczenów żeby zabić 20.000 Rosjan. Mamy pretensje do Anglików, że cynicznie nas wykorzystywali podczas wojny? A co robiła ogromna większość Polaków zachęcając Czeczenów do beznadziejnej wojny z Rosjanami?

 • 19-08-2016 01:15:00

  Mieć miedź – za ile miliardów?

  Dwa lata temu reżymowy KGHM postanowił kupić kopalnię na pustyni Atacama w Chile.

  http://www.polskieradio.pl/42/3167/Artykul/1246519,Kopalnia-KGHM-w-Chile-otwarta-Najwieksza-polska-inwestycja-zagraniczna-kosztowala-4-mld-dolarow

  Jako dogmatyczny anty-etatysta z góry zakładałem, że znów do tego dołożymy – tym bardziej, że miało to być robione razem z japońskim Sumitomo – a, jak wiadomo: „Mówiły jaskółki, że niedobre są spółki”. W takiej spółce łatwiej się podejmuje zbyt ryzykowne decyzje – bo każdy liczy na partnera... Mój Ojciec zawsze też mawiał: „W PRLu nie możemy mieć kopalni złota – bo nas nie stać na dokładanie do każdego kilograma...

  Jednak szefostwo KGHM, które na pewno z tej okazji zaczęło pobierać jakieś dodatki do pensyj i premii, tryskało optymizmem – i dumą: „To największa polska inwestycja zagraniczna – 4 miliardy dolarów”. P. Herbert Wirth powoływał się na śp.Ignacego Domeykę...

  Amerykańska rada „Jak wyjechać z Teksasu z milionem dolarów?” brzmi: „Rozpocząć interes z miliardem”. Tu rozpoczęto z czterema miliardami. Czekałem więc z niepokojem – tym bardziej, że opinie z sektora poza-reżymowego wzywały do ostrożności. Np. p.Grażyna Piotrowska-Oliwa, wiceprezydentka Pracodawców RP, powiedziała, że „cieszy się, że mamy takie inwestycje, ale nie zawsze kończą się one sukcesem finansowym - przykład zakupu rafinerii w Możejkach przez PKN Orlen” - i zaczęła zastanawiać się, jak będzie tym razem: „Chciałabym zobaczyć, jaka będzie efektywność tej inwestycji w dłuższym okresie. Niewiele się o tym mówi, że koszt inwestycji wzrósł o 50% w porównaniu do zakładanego budżetu dwa lata temu. Nie mówimy o 100 mln dolarów, tylko o 1,5 mld dolarów w samej inwestycji. Ceny miedzi na świecie nie sprzyjają

  P.prof.Adam Czerniak z SGH i Centrum Analitycznego „Polityka Insight” też ostrzegł, że „Najpierw trzeba zbadać rynek, a dopiero potem inwestować”. .Ale co to obchodzi kierownictwo KGHM? Proszę zrozumieć: prywaciarz mający zainwestować 2 miliardy mocno się zastanawia, bo w razie czego może stracić, powiedzmy, miliard. A co straci p.Wirth jeśli KGHM straci miliard? Co najwyżej posadę... ale kumple znajdą Mu inną! A na razie gra (za nasze pieniądze) rolę Największego Inwestora Zagranicznego III RP.

  Natomiast p.Maciej Grelowski z Business Centre Club oświadczył, że „Nasza dyplomacja gospodarcza musi robić zdecydowanie więcej aby pomóc naszym przedsiębiorcom zaistnieć za granicą.” Również „Wzmocnienie roli gwarancji finansowych dla polskich przedsiębiorców działających zagranicą jest ważnym elementem wsparcia systemowego dla firm

  Otóż temu zdecydowanie się sprzeciwiam!!! Dobry inwestor podejmuje dobre decyzje – zgadza się? No, to jeśli dobry inwestor uzyska „wzmocnienie”, to podejmie decyzje zbyt ryzykowną – taką, której NIE podjąłby bez tego „wzmocnienia”. Wszelka ingerencja osób postronnych w decyzje gospodarcze MUSI więc być szkodliwa. To prosta logika.

  Mimo tych ostrzeżeń KGHM rozpędzało się. Pod koniec roku zaczęło już myśleć o II fazie inwestycji: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1248552,KGHM-mysli-juz-o-II-fazie-inwestycji-w-kopalni-miedzi-Sierra-Gorda-w-Chile

  Warto tego posłuchać. To jak w PRLu za Bieruta: największe maszyny, największa budowa, tysiące ton stali... To pragnienie, by (za nasze pieniądze) zrobić coś GIGANTYCZNEGO, o czym będzie można potem wnukom opowiadać.

  Jak się ryzykuje cudze pieniądze...

  No, i stało się.

  Dowiedzieliśmy się, że „Po roku działania kopalni ceny surowców - szczególnie miedzi, ale też srebra - na światowych rynkach zaczęły spadać. To mocno uderzyło w miedziowy kombinat. Doszło nawet do tego, że odnotował stratę netto, po raz pierwszy od 2002 r.”.

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wyniki-kghm-sierra-gorda,188,0,2140604.html

  Jak to? Przecież – patrz wyżej – zaczęły spadać już w momencie rozpoczęcia inwestycji! Zupełnie jak z drogowcami, których co roku zaskakuje „nieoczekiwany atak zimy”...

  V-szef KGHM wyjaśnia, że „Trwa renegocjacja umów i kontraktów".  Dziennikarze dowiadują się jednak, że „To nie wszystko. Zarząd przyznaj też, że nie jest pewien, jak długo ta kopalnia będzie funkcjonować. Analizy trwają.

  W czym jest problem? Produkcja miedzi w koncentracie w Sierra Gorda wyniosła przez pierwsze pół roku około 48 tysięcy ton. To daleko od celów, jakie zakładał koncern angażując się w projekt. Jak wyjaśnia wiceprezes KGHM d/s rozwoju, p.Mirosław Biliński, to wina prac na tzw. złożu przejściowym. „Takie złoże charakteryzuje dużo wyższe utlenienie i duża zawartość żelaza lub pirytu. Trzeba ten piryt i to żelazo wytrącać Problem w tym, że nie do końca jeszcze wiadomo jak to zrobić, by było jak najszybciej i jak najtaniej”.

  Czyżby geolodzy tego nie zbadali? Pewno Polacy liczyli na Japończyków – i odwrotnie...

  Ale przecież to nic nowego! Proszę przeczytać – to było w 2011 roku:

  http://wyborcza.biz/Gieldy/1,122116,10771284,Megainwestycja_KGHM_w_Kanadzie___analiza.html

  "Polski holding miedziowy kupuje kanadyjską firmę wydobywczą Quadra FNX za 9,44 mld zł. To największa transakcja w powojennej Polsce. P,prezes Wirth tryskał optymizmem: „Kanada ze swoimi złożami to dobre miejsce na inwestycje, bo to kraj bezpieczny pod względem politycznym i o stabilnym systemie podatkowym”. Złoża, o których mówi prezes KGHM znajdują się w Victorii w Kanadzie, w Malmbjerg na Grenlandii oraz w Robinson i Carlota w USA. KGHM po przejęciu Quadra FNX zwiększy w 2012 r. produkcję o 25%., a docelowo o prawie 50%”.

  Ale już w 2015 czytamy: http://www.pb.pl/4295386,31956,kghm-zamyka-kopalnie-w-kanadzie :

  "Związkizawodowe donoszą, że KGHM International zamyka kopalnię McCreedy West Mine od początku października(...). Spółka tłumaczy to niskimi cenami na rynkach surowców”.

  Ale przecież już w 2009 roku czytamy, że KGHM utopił w Kongo co najmniej 100 mln dolarów::

  http://www.newsweek.pl/rss-wykop/kongo--studnia-bez-dna-dla-kghm,43154,1,1.html

  Decyzję o likwidacji spółki działającej od dekady w środkowoafrykańskim kraju podjęło 17 grudnia zgromadzenie wspólników. Fiasko inwestycji było związane z tym, że po wydobyciu kongijskiej rudy okazało się, iż KGHM nie dysponuje technologią jej przerobu

  Pytam: czy – zanim KGHM się rozpędzi i zainwestuje np. 40 miliardów w Grenlandię – ktoś wreszcie podejmie decyzję by to-to sprywatyzować?

 • 18-08-2016 20:37:00

  To o Czeczenii - sprzed wyjazdu

  Nie wiem, czy pamiętacie Państwo, że jeszcze istnieje na świecie taki kraj, jak Czeczenia? A przecież 15 lat temu ten maleńki kraj był na ustach całego świata – bo ogłosił (nielegalnie, oczywiście) niepodległość jako „Republika Iczkerii” (po czeczeńsku: Noxçiyn Paçẋalq Noxçiyçö). Po długim wahaniu Kreml postanowił wtedy siłą przywrócić porządek – i rozpętała się okrutna wojna. A nawet dwie kolejne.

  Czeczeńcy to w ogóle bitny narodek. Mieszkają na Kaukazie, koło braci-Inguszów. Miłość między tymi narodami dobrze opisuje anegdota:

  Samolotem obok Kaukazu leci Polak, Rosjanin, Czeczeniec i Ingusz. Nagle samolot zaczyna tracić wysokość – i pilot grobowym głosem oznajmia, że jest to efekt przekleństwa Duchów Kaukazu. By je złamać, każdy musi wyrzucić na ofiarę Duchom to, co ma najcenniejszego. Polak sięga do kieszeni, gdzie ma złoty zegarek po pradziadku – i wyrzuca. Rosjanin wyrzuca oprawna w złoto i diamenty ikonę Matki Boskiej Suzdalskiej. A Czeczeniec  ze słowami „Bóg jest wielki!” (Allah akbar!) wyrzuca... Ingusza.

  Ingusze są o wiele spokojniejsi – a Czeczeni co chwila walczą z Rosjanami. To, co teraz terroryści muzułmańscy robią na Zachodzie to znacznie mniej, niż maleńkie piwo w porównaniu z rzeziami, jakie urządzali Czeczeńcy. Zresztą nie tylko Czeczeńcy: z innych krajów muzułmańskich nadciągały watahy terrorystów – jak teraz do Syrii. Wszystko pod hasłem skrajnego islamizmu. Który to terroryzm był w Polsce powszechnie... popierany!!

  Rosjanie zaczęli odpłacać pięknym  za nadobne – a przy okazji któregoś-tam szturmu całkowicie zniszczyli stolicę Czeczenii: Groznyj. W odwecie Czeczeńcy wybrali się na Moskwę (!!) – doszli jednak tylko do połowy drogi bo... skończyły się im pieniądze na przekupywanie policjantów i wojska!! Więc w Budionnowsku napadli na szpital, wzięli zakładników – i zażądali okupu, by mieć pieniądze na  kontynuowanie marszu!!!

  Wreszcie w Czeczenii zapanował krwawo okupiony pokój. Władzę, z poręki Moskwy, objął śp.Achmad Kadyrow – bynajmniej nie jakiś rusofil: w pierwszej wojnie bohatersko walczył po stronie Iczkerii przeciwko Rosjanom! Teraz jednak policzył siły  i uznał, że zwycięstwo jest niemożliwe. Rozwścieczeni „iczkerioci” podłożyli pod Jego siedzenie na stadionie bombę... i władzę objął Jego syn, JE Ramzan Kadyrow.  Okazał się być władcą nad podziw sprawnym. Zamiast walczyć z „iczkeriotami” – ofiarował im stanowiska w swoim rządzie. Wziął od Rosjan odszkodowanie za zniszczenia wojenne, zainkasował pieniądze za jakieś przepływy ropy – ale przede wszystkim wprowadził w Czeczenii wolny rynek. W efekcie Czeczenia zaczęła się szybko bogacić, a Szef Państwa jest ogólnie kochany i szanowany – tym bardziej, że jak Go ktoś nie szanuje, to spotykają go różne poważne nieprzyjemności, z drogą do Raju na skróty włącznie.

  Oczywiście w Czeczenii panuje szariat. Co jakiś czas rosyjska prokuratura nieśmiało przypomina, że jest to niezgodne z prawem Federacji – ale p.Kadyrow ma to gdzieś. Na myśl o kolejnej wojnie z Czeczeńcami – a p.Kadyrow tego nie wyklucza –  wszystkim na Kremlu cierpnie skóra, więc tolerują p.Kadyrowa, który jest w dodatku uważany za przyjaciela JE Włodzimierza Putina. P.Putin istotnie woli uchodzić za Jego przyjaciela – bo ma z Czeczenią spokój, a p.Kadyrow ma całe zastępy wytrenowanych i oddanych sobie assassynów. Więc jest On w Czeczenii pół-bogiem. 

  Miasto Groźny wygląda (przynajmniej na zdjęciach...) prawie jak jakieś Abu Dhabi czy inny Dubaj. Jednak ja nie do końca wierzę zdjęciom – i chyba wybiorę się, by na własne oczy obejrzeć, co w dziesięć lat może zrobić – z całkowicie zrujnowanego kraju – pracowity i zawzięty naród pod  dobrym przywództwem.

  Domy postawione. A ludzie?

  To trzeba usłyszeć na własne uszy..

 • 16-08-2016 10:00:00

  Co się stanie gdy roztopią się lody Arktyki?

  Przyjmujemy założenie, że warunki są laboratoryjne: przykrywamy jakąś niewidzialną czapą obszar Arktyki pokryty lodami i podgrzewamy ten obszar  o powiedzmy 2º C - w wyniku czego topi się cała pokrywa lodu. Temperatura reszty globu nie zmienia się. Co się stanie z wodami Arktyki? 

  Wiadomo: nastapi gwaltowny wzrost gospodarczy, misie polarne powędrują do zoo lub na Antarktydę (jak się zanadto rozmnożą, to uruchomi się polowania...),  pojawią się nowe, liczebnie silne, gatunki ryb, statki będą swobodnie pływać z Kanady na Syberię i tak dalej. Same plusy. Pytanie jednak jest konkretne: 

  Co stanie się z poziomem wód na Ziemi: 

  A) Podniesie się?

  B) Pozostanie bez zmiany?

  C) Opadnie? 

  Prawidłowa odpowiedż poniżej. Proszę chwilę pomysleć, a potem zajrzeć niżej:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  =>opoziom wód opadnie. 

  Zgodnie z Prawem Archimedesa rozpuszczenie się lodów nie spowoduje podniesienia się poziomu wód. Wydawałoby się więc, że prawidlowa jest odpowiedź (B). Jednak podniesienie się temperatury spowoduje, że część wód wyparuje. Poziom więc opadnie. 


   


   

   

   

   

 • 17-08-2016 06:53:00

  Św.Mamas - patron unikających płacenia podatków

  Co prawda Jezus Chrystus pytany o płacenie podatków pokazał, że na monecie jest wizerunek cesarza - i skonkludował: "Oddajcie, co cesarskiego, cesarzowi - a co boskiego, Bogu!" - ale gdy św.Mamasowi urząd podatkowy dokuczył do żywego, wybrał się tam z prośbą o obniżkę podatku. By wzruszyć urzędników wziął ze sobą niewinnego baranka, a dla wygody pojechal tam na lwie. Urzędnicy, wzruszeni widokiem baranka, podatek Mamasowi nie tylko obniżyli, ale nawet całkiem darowali - i to dożywotnio. 

  Właściwe podejscie do płacenia podatków jest w życiu bardzo ważne! 

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/sw-mamas-patron-osob-unikajacych-placenia-podatkow/fddgq3k

  http://www.whatson-northcyprus.com/interest/guzelyurt/mamas.htm

  Kult św.Mamasa popularny jest na Cyprze - tam właśnie przypłynęła trumna z ciałem Świetego - i tam też przybywają bogaci, nie chcący płacić podatkow, Rosjanie (i nie tylko). Niestety: pare lat temu rząd Cypru, za poradą Brukseli, obrabował wszystkich. W tym roku euro-faszyści będą chcieli powtórzyc to na skalę całej Unii. Dlatego klasztor św.Mamasa został przewidująco ulokowany na Północnym, nie podlegajacym bandytom z UE, Cyprze!! 

   

   

   

 • 09-08-2016 03:02:00

  Jak nie zwariować?

  Powszechnie wiadomo, że lekarz psychiatra tym różni się od swojego pacjenta, że po 16-tej wychodzi ze szpitala do domu. „Z kim przestajesz – takim się stajesz” – i psychiatrom naprawdę grozi „zarażenie się” się przypadłościami chorych psychicznie.

  Co więc robią psychiatrzy, by ratować swoje zdrowie?  Uodporniają się, traktując wypowiedzi swych podopiecznych, jako coś wypreparowanego z rzeczywistości. Przebywając z małpami w środowisku naturalnym człowiek  (zwłaszcza małe dziecko!) może upodobnić się do małpy; gdy jednak małpa jest w klatce, nie odczuwamy jej zachowania jako coś, co należy do „naszego” świata. Jest to wtedy coś obcego.

  To samo dotyczy chorych psychicznie. Izoluje się ich nie dla ich dobra, ani w obawie o nasze życie – tylko po to, by ich zachowanie było obce, by się z nim nie oswoić.

  To samo dotyczy polityków w d***kracji. Wiadomo, że jest to grono degeneratów – najczęściej oszustów, którzy wygadują bzdury, by zyskać poklask – albo durniów, którzy naprawdę wierzą w to, co mówią. Np. większość komunistów wierzyła (i większość PiS-owców naprawdę wierzy!) że to wszystko dla dobra ludzi – a te posady z wysokimi pensjami to tylko produkcja uboczna... Tak przy okazji świadczenia Dobra.

  Otóż poza tym chorym środowiskiem, jakim w d***kracji są politycy – oraz szeroka masa tzw. „elektoratu”, który ani me, ani be, ani kuku-ryku (70% tzw. „obywateli” nie jest w stanie zrozumieć treści rozkładu jazdy autobusów na przystanku!!) – istnieje jeszcze te 25% ludzi normalnych, mimo wysiłków telewizji, szkół i uniwersytetów jeszcze umiejących myśleć. To oni mogą uratować Polskę. Pod warunkiem, że zachowają zdrowe zmysły.

  Przede wszystkim muszą (i robią to z ochotą!) izolować się od wyborczego motłochu. Tylko wyszkolony psychiatra może bez szkody przebywać z wariatami – innym może to zaszkodzić. Ja np. potrafię dyskutować z Przedstawicielami L**u – ale przeciętnym ludziom myślącym odradzam dyskusje z bęcwalstwem. Ich nie przekonają – a sami mogą się zarazić. „Z kim przestajesz...”

  I ludzie to robią. Wbrew d***kratom starają się swoje dzieci posyłać do „lepszych” szkół – i sami trzymać się w „lepszym” towarzystwie. To jest tendencja zdrowa.

  Niestety: politycy z reguły przywłaszczają sobie masę szmalu – i niektórzy uważają ich (z racji posiadanych pieniędzy) za „wyższą” kastę. Ale, uwaga: mimo to normalni ludzie myślący i od nich starają się izolować!!

  To bardzo zdrowy odruch.

  Najważniejszym elementem tej izolacji jest: nie rozumieć, co ONI mówią.

  Weźmy przykład. P.Piotr Naimski, człowiek wcale nie jakiś głupi albo zdegenerowany (ale jednak polityk-d***krata) powiedział ostatnio, wśród innych (nieraz słusznych!) tez: „należy zbudować elektrownię jądrową, jednak widzimy problem jej finansowania”. (http://biznesalert.pl/naimski-polska-energetyka-musi-isc-wlasna-sciezka-rozmowa/)

  Otóż normalny człowiek nie ma prawa tego „zrozumieć”. Nie można „zobaczyć” problemu, którego nie ma!! Jeśli elektrownia jądrowa jest opłacalna, czyli produkuje prąd taniej, niż obecna jego cena w Polsce – to nie ma żadnego „problemu finansowania”. Trzeba ogłosić, że pozwala się w Polsce budować takie elektrownie – i potem tylko cieszyć się, że cena spada (a więc polscy producenci uzyskają przewagę nad zagranicznymi).

  A jeśli prąd z elektrowni atomowej jest droższy – to po prostu nie należy jej budować.

  Nie trzeba tu NIC myśleć, nie trzeba o niczym decydować – nawet przekupywaniem przyszłych sąsiadów tej elektrowni zajmie się przecież przedsiębiorca! Trzeba tylko wysyłać do obozów pracy wycieczki protestujących no-nuków i Niedojrzałych Czerwonych czyli Zielonych. Co jest obowiązkiem państwa.

  Jeżeli tylko zaczniemy „widzieć problem”, jaki ma Piotr Naimski, jeśli wdamy się w Jego chore, maniackie rozważania – to grozi nam los psychiatry, który zacznie „rozumieć”, że jego pacjent „ma problem” z Marią-Antoniną; zacznie „widzieć” istniejących w jego wyobraźni kosmitów.

  Pacjent w gabinecie: „Panie doktorze – łażą po mnie takie małe zielone z Marsa – o!” – i zaczyna strzepywać je z garnituru...

  Lekarz: „Tylko nie na moje biurko! Nie na moje biurko!!!!”

  No właśnie. 

 • 09-08-2016 00:12:00

  Bluzgi pijanego i zaplutych karłów

  Jak wiadomo jestem wrogiem Sanacji. Jednak śp.tow."Ziuk" miał ogromne (i słuszne) pretensje o działania tego "zaplutego karła", tej polskiej małości:

  http://jpilsudski.org/przemowienia-odezwy-rozkazy/1101-przemowienie-jozefa-pilsudskiego-w-sali-malinowej-hotelu-bristol-3-lipca-1923-r 

  Mam te słowa w pamięci, gdy czytam pisane wymiocinami donosy niektórych PiSmenów; np. 

  http://niezalezna.pl/84182-kto-jest-odpowiedzialny-za-katastrofe-smolenska-obrzydliwa-insynuacja-kiezuna

  n/t "zawierającego obrzydliwe tezy wywiadu, jakiego Witold Kieżun udzielił portalowi wirtualnapolska.pl

   

  To fragment najbardziej oburzający. Odpowiadając na pytanie o Apel Smoleński Kieżun stwierdza:

   

  "Nie da się porównać przecież walki o życie, o ojczyznę z wypadkiem samolotu. Poza tym trzeba się zastanowić, kto jest odpowiedzialny za to. No niech pani się zastanowi. Kto najwyższy rangą odpowiada za katastrofę tupolewa? Za to, że jednym samolotem poleciał prezydent i całe dowództwo armii, plus czołówka polityków. W Stanach Zjednoczonych prezydent nie leci nawet ze swoim zastępcą. Kto jest najbardziej odpowiedzialny za to?"

  Dziennikarka docieka: "Niech profesor odpowie na to pytanie". I wtedy padają słowa, których Kieżun będzie się wstydził już zawsze:

  "Najbardziej odpowiedzialny jest Lech Kaczyński. Prezydent nie powinien wsiąść do samolotu, w którym jest czołówka polityczna i całe dowództwo wojsk

  Ale przecież p.prof.Kieżun (niezależnie od tego, że był TW SB...) ma rację: ryzyko powinno się minimalizować. Co w tej wypowiedzi jest "obrzydliwego"??!?

  Obrzydzenie budzi za to ten artykuł. Co ciekawe: nie podpisany... 

  AddThis Sharing Buttons
   
   
  A
<< poprzednie 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 następne >>

Strona 8 z 146 [postów: 20 z 2910]