Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64093 komentujących
29253 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • Tyle nieporozumień w jednym wpisie...  Dla wygody cytuję tekst Matki Kurki pt. Kiedyś Polscy Murzyni mieli „szczęki” teraz mają Allegro – wypad, „liberalni” pajace!” - http://kontrowersje.net/kiedy_polscy_murzyni_mieli_szcz_ki_teraz_maj_allegro_wypad_liberalni_pajace - w całości:

  Flaki mi się wywracają, gdy słucham „liberałów” i sekciarskich mantr z tą ulubioną, że rynek sam się wyreguluje. Na proste pytanie gdzie jest taka planeta, bo na pewno nie w gospodarczych potęgach takich jak USA, Niemcy, Chiny, „liberałowie” odpowiadają jak Grzegorz Schetyna. Od 14 lat prowadzę rodzinną mikro firmę i wiem doskonale, co to znaczy być polskim przedsiębiorcą w Polsce. Zaraz po 1989 roku i mniej więcej do 1997 roku mogliśmy zauważyć prawdziwą hossę w sektorze „prywatnej inicjatywy”. Polacy bez większego kapitału masowo otwierali sklepy, firmy rzemieślnicze, hurtownie. Oczywiście wielki biznes był zarezerwowany dla układów esbeckich i każdy, kto się dorobił czegoś więcej niż średniej firmy, dostawał po łbie. Tak skończył Optimus i Kluska, a jego historia jest doskonale znana, niemniej średnie i małe firmy radziły sobie naprawdę nieźle.

  W 1997 roku w ministerstwie finansów ponownie zasiadł Balcerowicz, który wcześniej doprowadził do upadku niemal wszystkie liczące się przedsiębiorstwa państwowe, w tym skazane na sukces, dość wspomnieć bezkonkurencyjne polskie cukrownie. Drugi etap planu Balcerowicza polegał na „schładzaniu gospodarki”. Balcerowiczowi nie podobało się to, że polskie małe i średnie firmy generowały przyrost PKB na poziomie 7%. Razem z innymi szemranymi „autorytetami” przekonywał, że grozi nam przegrzanie, cokolwiek to w języku „liberalnej” sekty znaczy, bo normalni ludzie nazywają taki stan bumem gospodarczym. Z tą chwilą zaczęło się ostateczne dobijanie polskich przedsiębiorców. Małe i średnie firmy padały jak muchy, w miejsce sklepów i sklepików, powstały galerie i sieci korporacyjne. Biedronki praktycznie wykończyły spożywczaki, potem resztę dobiły Lidle i Tesca. Galerie handlowe zajechały lokalne butiki najczęściej sprzedające unikalną odzież z prywatnych zakładów krawieckich, nie jak w tej chwili pięć sieciówek z tym samym tajlandzkim badziewiem.

  Oczywiście nie można być ślepym, galerie i sieci handlowe to nie jest polska specyfika, taka jest ogólnoświatowa tendencja. Pełna zgoda, z jednym zastrzeżeniem. W krajach, które z „liberałów” się śmieją, powstają narodowe sieci i korporacje, a rządzący stają na głowie, aby narodowe marki były chronione nie tylko wewnętrznie, ale na rynku zagranicznym. W Polsce 90% rynku spożywczego należy do portugalskich Biedronek, niemieckich Lidlów i brytyjskich Żabek. Całe gałęzie i sektory zostały opanowane przez korporacje zagraniczne, banki, produkcja AGD, usługi kurierskie, materiały budowlane, itd., itp. W trakcie tej grabieży „liberałowie” krzyczeli, że „kapitał nie zna narodowości”, „najważniejsze jest, żeby klient miał tanio”, „podnoszenie płacy grozi bezrobociem”, „świadczenia socjalne to rak” i jeszcze setka podobnych kretynizmów nie mająca nic wspólnego z ekonomią i nawet religią, to są po prostu zdrowaśki sekty. W efekcie mieliśmy w Polsce raj dla „zachodnich inwestorów” i kolonialną tanią siłę roboczą.

  Wyprzedaż narodowego majątku, specjalne strefy ekonomiczne dla korporacji, zwolnienia z podatków i wyprowadzanie podatków do krajów, gdzie znajdowały się siedziby korporacji, doprowadziło do tego, że Polak w Polsce stał się Murzynem robiącym za miskę ryżu. Z wolnego rynku pozostały Polakom stare bazarowe „szczęki”, które nawiasem mówiąc są systematycznie wycinane i Allegro, gdzie się handluje chińską tandetą albo chłamem z wystawek i ekspozycji. Dlatego, gdy słyszę o zamachu na wolny rynek, bo w Polsce ustawa zabrania posiadania aptek nie-aptekarzom i stawiania po 6 nowych punktów w Pcimiu Dolnym, to mam tylko jeden komentarz – wypad „liberalne” pajace. Rzecz jasna polska ustawa to nic innego, jak kopia prawa obowiązującego w Niemczech, czy we Francji i stąd rwetes, bo co wolno człowiekowi, to nie Murzynowi. Ustawa spełnia jedno KLUCZOWE zadanie, zapobiega przejęciu kolejnego sektora, w którym jeszcze radzą sobie polskie firmy, reszta nie ma znaczenia.

  Znam te scenariusze zatroskane o klienta na pamięć i już tak naprawdę jest za późno, część patologicznych procesów kwitnie od lat. Wchodzi na „wolny rynek” niemiecki szewc, czy angielski tokarz, przejmuje lokale od samorządów za bezcen, wszak on jest „zachodni inwestor” i „daje miejsca pracy”. Stawia „zachodni inwestor” 5 aptek naraz, podatki wyprowadza do swojego kraju albo rajów, obniża ceny o 10% i po roku zabija wszystkie polskie rodzinne apteki. Po „wyregulowaniu rynku” ceny idą w górę o 20% , a w zachodnich sieciówkach robią dawni polscy właściciele aptek, magistrzy farmacji, za całe 700 euro, wliczając w to niedziele. Reszta Polskich Murzynów na Allegro sprzedaje kondomy i suplementy z czarnej rzepy na odchudzanie. „Liberalizm” dla studentów, którym mamusia śle przekazy, polityków utrzymujących się z diet, członków rad nadzorczych i fundacji, dla reszty uczciwie pracujących przedsiębiorców to MURZYŃSKOŚĆ.

  Można się tylko cieszyć, że Matka Kurka demaskuje rzekomy liberalizm rządów UD-UW i, niestety, PO – ale przy okazji wylewa aż kilkanaścioro dzieci z tą kąpielą. Postaram się po kolei.

  1) Poza jednym, znanym z teorii, przypadkiem („Dylemat Więźnia”) wolny rynek sam się reguluje. To, że w rządzonych d***kratycznie państwach rządy nie potrafią się powstrzymać, by mu w tym nie „pomóc” - nie jest żadnym argumentem przeciwko. Matka Kurka mogłaby równie dobrze napisać: „Zielsko na trawnikach nie rośnie samo – we wszystkich rozwiniętych krajach się je przecież kosi”. Zresztą za chwilę Matka Kurka ten (rzekomy, rzekomy....) wolny rynek z lat 1988 (8!!)-97 chwali.

  2) Nie wiem skąd informacja, że polskie cukrownie były „bezkonkurencyjne”, ale za ich „wykończenie” nie odpowiada ani „młody” ani „średni” p.prof.Leszek Balcerowicz – tylko Wspólnota Europejska, do której III RP chciała wejść (i za czym – trudno: d***kracja – opowiada się 72% Polaków). To „wykończenie państwowych przedsiębiorstw” udało się p.Balcerowiczowi słabo: Krajowa Spółka Cukrowa S.A. czyli „Polski Cukier” to, niestety, aż 40 cukrowni i 40% rynku w Polsce (siódmy producent w Europie!); kapitał, oczywiście, państwowy.

  3) P.Roman Kluska jest z przekonania liberałem, a „Optimus”, działający legalnie, został cynicznie wykończony – ale, powiedzmy sobie prawdę: „Optimus” osiągnął sukces nie na wolnym rynku, lecz wykorzystując absurdalne przepisy; o ile pamiętam przywoził części do komputerów, eksportował je na Słowację, po czym sprowadzał je z powrotem (czy nawet: demontował komputery i eksportował części). Szczegółów, powtarzam, nie pamiętam, ale wykonywał czynności z punktu widzenia gospodarki absurdalne, uzasadnione jakimś wspomaganiem importu czy eksportu przez ówczesny reżym. Zapewne była to luka prawna stworzona na potrzeby post-ubeckich firm, z której bezczelnie skorzystał jakiś katolik spoza układu – i w dodatku dał to na Kościół – więc bezpieka pokazała pazury i kły.

  4) „Schładzanie gospodarki” to nie „średni Balcerowicz” lecz jeszcze p.prof.Marek Belka.

  5) Schładzanie świetnie rozwijającej się gospodarki to absurd, zgoda. Tempo rozwoju Polski przed wchodzeniem do WE dochodziło do 8% - a mogło to być i 15 i 20%. Normalna gospodarka wolnorynkowa rozwija się (przerysowuję) tak: pięć lat wzrostu w tempie 20%, potem krach i przez rok -30%, potem znów 20% wzrostu przez pięć lat – i 30% spadku. Niestety: żyjemy w d***kracji i ludzie wolą mieć stabilne 2% przez dwanaście lat – niż mieć po dwunastu latach trzy razy lepiej, ale z dwoma kryzysami po drodze. W d***kracji rząd, który dopuści do kryzysu upadnie – więc schładzają, by nie dopuścić. Dawniej ludzie wierzyli w Opatrzność Boską i nie protestowali przeciwko naturalnym procesom gospodarczym; a jeśli protestowali, to się do nich strzelało – jak do „tkaczy w Lyonie” czy „luddytów” - i kraj mógł się bogacić bez ograniczeń. Obecnie wierzą, że rząd może i powinien „coś zrobić”. Więc rządy robią. Głupoty – bo nic innego zrobić nie mogą.

  6) Gdyby Polacy chcieli mieć trzy razy droższą unikalną odzież z polskich zakładzików krawieckich, to te by się utrzymały (naokoło supermarketów nie powstaje pustynia, tylko wyrastają małe sklepiki!) - i supermarkety same by te odzież oferowały. Sęk w tym, że Polak patrzy przede wszystkim na cenę. A kobiety lubią często zmieniać sukienki, więc „tajskie badziewie” jest dla nich w sam raz.

  7) siła robocza w Polsce jest tania wskutek bezrobocia sztucznie wytworzonego przez wysokie podatki. Ale korzysta z tego nie obcy kapitał, lecz przede wszystkim kapitał własny, który stanowi znaczną większość gospodarki.

  8) Kapitał nie ma narodowości – i te „narodowe” firmy z Francji czy z Niemiec rejestrują się w Luksemburgu, na Bahamach czy Wyspach Dziewiczych, gwiżdżąc sobie na opiekę „własnego państwa”. Gdybyśmy (co chcę zrobić) wprowadzili w Polsce podatki niższe, niż na Bahamach, to by wszystkie hurmem zarejestrowały się w Polsce. Oczywiście: gdyby uwierzyły, ze jutro taka wspaniałomyślna władza nie zostanie d***kratycznie obalona przez wyborczy motłoch domagający się wysokich podatków od zagranicznych kapitalistów.

  9) Hasła „najważniejsze jest, żeby klient miał tanio”, „podnoszenie płacy grozi bezrobociem”, „świadczenia socjalne to rak” itd. to mnie „setka kretynizmów” tylko elementarz gospodarczy.

  10) „Narodowy majątek” to majątek mój, Marki Kurki i 38 milionów Polaków. Natomiast majątek państwowy należy nie do Polaków, tylko do naszych okupantów, czyli do III Rzeczypospolitej – i obydwaj musimy do niego jeszcze dopłacać: koleje, szpitale, szkoły - sam LOT to miliard rocznie. Matka Kurka twierdzi słusznie, że rządzi ubecki układ – i chciałby, by ten układ rządził jak największą częścią gospodarki!!!!

  11) Specjalne strefy ekonomiczne nie są tylko dla zagranicznych korporacyj. Ich odział w tych strefach jest mniejszy, niż średni w gospodarce

  12) Proszę nie powielać głupot – tylko podać przykłady, gdzie firma zagraniczna zniszczyła konkurencję oferując towary o 10% tańsze „a po wyniszczeniu konkurencji podniosła ceny o 20%”. Przecież na wolnym rynku na drugi dzień powstałyby sklepiki sprzedające towar taniej!! Czy (po 20 latach!) te supermarkety sprzedają obecnie drożej, niż małe sklepiki???!!?

  13) Nie wiem dlaczego Polak harujący w reżymowej kopalni nie jest „polskim Murzynem” - a Polak „sprzedający na Allegro produkty z czarnej rzepy na odchudzanie” - jest? Jeśli czarna rzepa bardziej się opłaca od czarnego złota...

  14) Oczywiście „Apteka dla aptekarza” to etatystyczno-socjalistyczna głupota. Apteki nie są po to, by dobrze mieli się aptekarze, tylko by klient miał dostęp do wszystkich leków możliwie tanio.

  15) Nie rozumiem: czy jeśli „sieciówka” płaci farmaceucie €700 miesięcznie (nb. proszę o przykład!) to prywatny aptekarz będzie farmaceucie płacił więcej? Jeśli TAK, to musiałby doliczyć to do ceny leków – czyli obciążyć tym klientów... Zwracam uwagę, że jeśli właściciel ma sieć 200 aptek, to koszt utrzymania właściciela w przeliczeniu na jedną aptekę jest znacznie niższy – a jeśli ponadto ten właściciel umie zapłacić podatki na Bahamach, to ho-ho! 

  No i to by było w skrócie wszystko...

   

   

   

   

 • 16-05-2017 15:55:00

  Jak się chce mnie z'ohydzić?

  Niedawno napisałem na swoim portalu (proszę zajrzeć: goo.gl/L7Mx6S) kilka normalnych słów o dwóch narodach: cygańskim i żydowskim. Z moimi uwagami można się zgadzać albo nie zgadzać – ale są, moim zdaniem, bardzo ciekawe. Tymczasem, zamiast dyskusji, rzuciła się na mnie fala „hejtu”.

  Pokażę jeden przykład, bo to, co wypisuje taki „FAKT” nie zasługuje na uwagę. To portal „wPolityce”. Już tytuł zupełnie od rzeczy:

  Kolejne skandaliczne słowa Korwin-Mikkego! „Tak: 15 proc. dzieci cygańskich umierało. I bardzo dobrze”

  Skąd tak oburzające stwierdzenia europosła? W swoich dywagacjach o możliwości zabicia całego narodu, Korwin-Mikke jako przykład wybrał Cyganów i Żydów. Zdaniem europosła, obie nacje zatraciły swoją tożsamość kulturową i obyczajową, a przez to same przestały istnieć.

  O ile tego typu rozważania Janusza Korwin-Mikkego pewnie nikogo nie dziwią, to jednak późniejsze oceny są wyjątkowo skandaliczne. Polski polityk wychwala m.in. wydawanie za mąż 13-letnich dziewczyn cygańskich!

  Dziewczyny wydawano za mąż gdy tylko dojrzały fizycznie – uważając (słusznie!) że lepiej, by 13-latka wyszła za mąż, niż by sypiała z byle kim, jak to robią Europejki — napisał na łamach swojego bloga.

  Na dodatek, Korwin-Mikke idzie po linii darwinizmu społecznego i przyklaskuje… wysokiej umieralności cygańskich dzieci!

  Tak: 15 proc. dzieci cygańskich umierało. I bardzo dobrze: dzięki temu nie było nadmiaru ludności cygańskiej… I byli zdrowi – mimo nie zażywania tylu lekarstw, co Europejczycy – bo umierają przecież dzieci chorowite — napisał europoseł.

  To nie koniec! Polityk daje popis wyjątkowej bezwzględności!

  Lepiej, gdy umiera 15 proc. dzieci – a naród żyje – niż, gdy umiera 1 proc., ale naród uzależnia się od zasiłków — dodał Korwin-Mikke. Można pobłażać i pośmiać się z kolejnych skandalicznych, ostrych wypowiedzi, ale tego typu wynurzenia są wyjątkowo oburzające!”

  Ktoś (nie podpisany, bo to naprawdę wstyd!) napisał to – i oczekiwał, że Czytelnicy portalu przyklasną i skomentują w stylu: „Ni to faszysta , ni to bolszewik... taki dureń korwin mikke”,

  lub: „Stary, głupi cap”. Było takich więcej. Tymczasem, ku mojemu lekkiemu zdziwieniu, a przypuszczalnie całkowitemu zaskoczeniu władz tego portalu, większość komentarzy była dla mnie przychylna:

  „Tu nie ma nic obraźliwego to akurat jest prawda. Nie ma nic gorszego dla jakiegoś narodu niż UBEZWŁASNOWOLNIENIE takiego narodu socjalnie! Czy osoba ubezwłasnowolniona potrafi sama przeżyć?”

  „Oburzać to się może tylko łeb zryty poprawnością multi-kulti-musli !!!!!”

  „... w PO-wszechnym ,,nowoczesnym,, świecie aborcji i eutanazji trudno zdobyć się na samodzielne myślenie ....stąd ten ,,szok” ”

  „Nie lubię tego jegomościa , ale w paru punktach zgadzam się z nim”.

  „Prawie codziennie muszę oglądać w postgoebbelsowskiej telewizorni jakiegoś Brajanka, który potrzebuje 10 000 zł dziennie na leki wspomagające oddychanie. Podzielam poglądy JKM”.

  „Nie znoszę tego manipulatora, ale faktem jest, że obecnie dożywają 100 ludzie rodzący się w czasach wielkiej umieralności noworodków. Medycyna pozwala przeżyć cherlawym, likwidując naturalną selekcję”.

  „Podajcie statystyki o aborcji, a to co mówi Korwin nie będzie szokujące. Już wam wyprano mózgi, że aborcja jest lepsza niż śmierć po urodzeniu?”

  „Nie można odmówić mu racji. Nie jest hipokrytą przynajmniej”.

  Nie ma co się tak oburzać! Korwin jest odważny i mówi to co myśli Jest do bólu logiczny!

  „Tylko prawda jest ciekawa”

  „Na temat, bardzo polecam! film: "Dokąd zmierza ludzkość? Eksperyment Calhouna - Mysia Utopia": goo.gl/8hFGJL „

  "Lepiej, gdy umiera 15 proc. dzieci – a naród żyje – niż, gdy umiera 1 proc., ale naród uzależnia się od zasiłków" akurat tu uważam, że pan Korwin-Mikke ma rację”.

  „"Lepiej, gdy umiera 15 proc. dzieci – a naród żyje – niż, gdy umiera 1 proc., ale naród uzależnia się od zasiłków" to czysta prawda. Proszę się zastanowić co się dzieje w socjalistycznej Francji.”

  Dobrze, że nie napisałem czegoś w stylu:

  A gdy trzeba niech idą na śmierć po kolei/

  Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec

  Chyba zrobię konkurs: jak by te słowa skomentowali redaktorzy „wPolityce”?

   

   

   

 • 11-05-2017 20:57:00

  Zabijanie całych narodów

  Zabijanie całych narodów

  Jak zabito naród cygański? Tak, jak i inne narody. Na przykład naród żydowski.

  Ktoś się żachnie: „Jak to? Rzeczywiście: Cyganom odebrano duszę. Można powiedzieć, że tak ich zabito. Ale Żydów wymordowali przecież Niemcy! Jakie to porównanie?”

  Nieprawda. To nie Niemcy zabili naród żydowski. Zaraz o tym będę pisał 

  Najpierw jednak pomówmy o Cyganach. Po obejrzeniu poprzednio zamieszczonego reportażu każdy może porównać warunki rodziny cygańskiej podróżującej wozami – a rodzin „rromskich” z Lunika IX

  Naród – to nie są ludzie. Ludzie mogą żyć i rozmnażać się – jeśli jednak zatracą swój język i (co ważniejsze!) obyczaje – to nacja zostaje skreślona z listy narodów.

  Obyczaje cygańskie były proste. W taborach panowała dyscyplina. W wozach panowała czystość i porządek (wymuszone: proszę spróbować mieszkać w wozie, w którym nie ma porządku!). Dziewczyny wydawano za mąż gdy tylko dojrzały fizycznie – uważając (słusznie!) że lepiej, by 13-latka wyszła za mąż, niż by sypiała z byle kim, jak to robią Europejki. Liczne tabu regulowały życie rodzinne (np. kobieta nie mogła znaleźć się nad głową mężczyzny; dlatego mieszkania w blokach zniszczyły jeden z filarów cygańskiej etyki!). Cyganie grali i tańczyli, kradli i wróżyli z kart, bielili kotły, robili patelnie (Kalderasze), handlowali końmi (Lowari).

  Co najważniejsze: byli wolni i niezależni. Tak: 15% dzieci cygańskich umierało. I bardzo dobrze: dzięki temu nie było nadmiaru ludności cygańskiej... I byli zdrowi – mimo nie zażywania tylu lekarstw, co Europejczycy - bo umierają przecież dzieci chorowite.

  I prosty zakaz życia w taborach - połączony z czymś najgorszym, czyli rozdawnictwem zasiłków – zabił ten naród.

  Ciekawa rzecz: młody Polak nie widział nigdy Cygana. Widział tylko „Rromów”. I jakie są skutki?

  Przeglądałem Sieć w poszukiwaniu piosenek cygańskich. Jednej nie mogłem znaleźć – bo... z tekstu zniknął charakterystyczny fragment, po którym ją googlowalem:

   

  Poszła dziewczyna, zapytać pana'

  Czy jej pozwoli, wyjść za Cygana.

  [Bums tradi-radi, Bums tradi-radi, Bums tradi-radi u-ha-ha!

  Bums tradi-radi, Bums tradi-radi, Bums tradi-radi, bęc! ]

  „Cygan bez roli, Cygan bez chaty,

  Lecz Cygan wolny, Cygan bogaty!

  [Bums tradi-radi, Bums tradi-radi, Bums tradi-radi u-ha-ha!

  Bums tradi-radi, Bums tradi-radi, Bums tradi-radi, bęc!]

   

  Pierwszy wers w ogóle zniknął – bo (1) dzisiejszemu Polakowi w głowie się nie mieści, że chłopka musiała pytać swego pana o zgodę – i (2) w głowie się mu nie mieści, że jakiejkolwiek dziewczynie mogłoby przyjść do głowy by wyjść za Cygana. Bo oni znają tylko Rromów.

  Drugi zaś został przerobiony na „Lecz Cygan wolny, choć niebogaty!”

  - co, oczywiście, całkowicie zabija sens piosenki. Jednak dzisiejszemu Polakowi nie przychodzi do głowy, że Cygan (poza złodziejami) może być bogaty – ani też, że bycie biednym i wolnym może być uważane za „bogactwo”!!

  Rromom zapewne też. Bo to już inny naród.

  Choć, gdy popatrzymy na reportaż, to w rodzinach, które wykupiły mieszkania na własność, żyje się lepiej. To mieszkania darmowe, komunalne, zabijają w ludziach człowieczeństwo.

  Podobnie jak zasiłki 500+ (i inne!) zabijają i będą zabijać człowieczeństwo w Polakach.

  Bo lepiej, gdy umiera 15% dzieci – a naród żyje – niż, gdy umiera 1%, ale naród uzależnia się od zasilków.

  ====

  Przechodzimy do Żydów. Był to naród o zupełnie innej tradycji, niż Cyganie - choć, podobnie jak Cyganie, żyjący głównie w Europie Środkowo-Wschodniej (i, podobnie jak Cyganie bardzo rozproszony). Naród osiadły, nastawiony religijnie i filozoficznie. Naród ceniący kulturę, nauką i sztukę. Naród ludzi bardzo wykształconych, inteligentnych i na ogół mądrych – czego o Cyganach powiedzieć nie można (Cyganie cenią spontan, luz, intuicję – a nie głębokie rozważania)

  Tego narodu też już nie ma.

  I bynajmniej nie zabili go Niemcy.

  Owszem: Niemcy zabili ponad 2/3 tego narodu – może nawet więcej, jeśli liczyć tylko Żydów żyjących na terenie Europy Śr-Wsch. – ale to narodowi nie szkodzi. Jeśli naród zachowa swoją kulturę i obyczaje – a jest płodny (Żydzi byli!) - to spokojnie nadrobi straty. Z nawiązką – bo, przypominam, prześladowania przeżywają najinteligentniejsi, najmądrzejsi, najsilniejsi i najzdrowsi.

  To dlaczego piszę, że tego narodu już nie ma?

  Nie ma, bo zabiło go państwo, które otwarcie i twardo zapowiedziało, że będzie niszczyć żydowstwo.

  Państwo Izrael.

  Żydzi posługiwali się językiem yiddisch. Był to dialekt języka niemieckiego, z wtrętami słowiańskimi i hebrajskimi. W tym języku istniała bogata literatura, istniały książki nagradzane Noblem, istniała kultura dnia codziennego, niezliczone pieśni i piosenki, W twórcach Państwa Izrael budził on wstręt, nazywany był żargonem. Żaden okupant nie niszczyłby tego języka i tej kultury tak zaciekle, jak Państwo Izrael. Na miejsce Żyda miał powstać, Nowy, Lepszy, Człowiek – Izraelczyk.

  I powstał!!

  Jest to zupełnie inny człowiek. Żyd na widok pistoletu kulił się wołając „Aj-waj” - Izraelczyk bez wahania zabija z tego pistoletu wrogów. Ceni sobie zupełnie inne wartości – bo to one umożliwiają mu przetrwanie. Żyd, żyjąc wśród innych narodów, wiedział, że siłą nie wygra – więc rozwijał w sobie chytrość, inteligencję, wiedzę – Izraelczyk, który wzbudził nienawiść w Palestynie, by przeżyć musiał zabijać bez nadmiernych wahań i skrupułów.

  Twórcy Państwa Izrael dumni są, że wychowali ten typ człowieka, nazywany sabra. Jednak - coś za coś: wśród Żydów było pełno wybitnych artystów, poetów, pisarzy, malarzy, pianistów i skrzypków, matematyków, fizyków, chemików... Pełno laureatów Nobla. Wśród Izraelczyków jest ich bardzo mało. Noble dostają, owszem, Żydzi; ci którzy uchowali się na Zachodzie, poza zasięgiem niszczącego wpływu Państwa Izrael.

  Ci Żydzi, którzy przetrwali prześladowania III Rzeszy i Państwa Izrael, są dziś potęgą – finansową i intelektualną. Natomiast Państwo Izrael, bez pomocy „załatwianej” przez Żydów, którzy mają ogromne wpływy w Stanach Zjednoczonych – nie przetrwałoby 10 lat...

  I taka jest prawda...

   

   

   

 • 11-05-2017 11:52:00

  Po zwycięstwie Emanuela Macrona

  15 lat temu mój kolega (siedzi o krzesełko ode mnie) z unijnego parlamentu, p.Jan-Maria Le Pen, zdobył w I turze wyborów prawie 17% głosów. Jednak zbiorowy atak mediów, będących pod wpływem „Wielkiego Wschodu Francji” spowodował, że w drugiej turze uzyskał... tylko trocheę ponad 17%. Panem Le Pen straszono dzieci na ulicach.

  Tu parę słów o „Wielkim Wschodzie”. To nieprawdopodobnie potężna we Francji organizacja wywodząca się z masonerii. Jednak dziś wolnomularze na dźwięk słów „Wielki Wschód Francji” dostają drgawek z obrzydzenia. Grand Orient de France łamie bowiem trzy święte zasady masońskie: przyjmuje kobiety, przyjmuje ateistów (w rzeczywistości: przyjmuje wyłącznie ateistów i walczy wszelkimi siłami z religią) i zajmuje się polityką – a konkretnie: budową socjalizmu i komunizmu.

  Jednak właśnie GOdF trzęsie Francją. Na moim FaceBooku pokazałem, jak prezydent Francji, JE Franciszek Hollande, przychodzi do loży GOdF i pokornie wysłuchuje pouczeń Wielkiego Mistrza Wielkiej Loży Francji. Pokazałem, jak ten Wielki Mistrz, p.Krzysztof Habas, 1 maja na cmentarzu Père-Lachaise grzmi przeciwko kapitalizmowi, przeciwko pannie Le Penównie, domaga się rządów klasy robotniczej, zniszczenia religii i rozwinięcia „wartości republikańskich”.

  Oczywiście oddając hołd zabitym w 1870 roku paryskim „komunardom”.

  Wielki Wschód w samym Paryżu ma 35 lóż – do których należy sama śmietanka: wydawcy gazet, właściciele stacyj telewizyjnych, adwokaci, bankierzy, wielcy przemysłowcy... Tak, tak: to nie robotnicy walczą dziś o socjalizm – tylko właśnie ONI. Wszystkie partie w Polsce nie są tak silne w Warszawie, jak GOdF w Paryżu!

  I nie jest to tajne. Każdy może to oglądnąć. A mimo to ludzie twierdzą, że... masonerii nie ma!!

  Ale okazało się, że prosty lud już nie do końca słucha Starszych i Mądrzejszych. Dziś panna Maryna Le Penówna w I turze uzyskała bardzo słaby wynik (21%), ale za to w II turze, mimo huraganowego ataku, zwiększyła go o połowę.

  To dobry wynik. Za 5 lat jej siostrzenica, panna Marzena Marèchal-Le Pen, znacznie energiczniejsza od swej ciotki, uwielbiana we Froncie Narodowym – rozniesie prezydenta Macrona na strzępki.

  Na razie jednak przez pięć lat rządzić będzie p.Macron – który obiecał... 500+. Konkretnie: €500 dla każdego imigranta! Jakby mieli ich za mało...

  Francuzi będą się mieli z pyszna. A my?

  „Nasz Rząd” odrzucił umizgi panny Maryny, która chciała sojuszu anty-niemieckiego – bo panna Maryna lubi JE Włodzimierza Putina. Ale z powodów ideowych nie znosi, i słusznie, p.Macrona. W związku z tym Rzeczpospolita znalazła się w zimnej zupie. Szczególnie popisał się po raz kolejny JE Witold Waszczykowski oświadczając: „Macron będzie świecił oczami jak przyjedzie do Polski”. Myślę, że p.Macron się tym nie przejmie. Uskrzydlony poparciem euro-federastów to On da nam, razem z Brukselą, popalić.

  Po pierwsze: będzie ośmieszał obecny „Rząd”. Ten „Rząd” zbyt długo nie potrwa – ale przecież ataki na „Rząd” będą odbierane jako ataki na Polskę. W końcu to Polacy wybrali ten „Rząd”.

  Po drugie: zrobi to samo, co robią właśnie z naszymi przewoźnikami. Zażąda mianowicie, by Polska nie „uprawiała dumpingu socjalnego”.

  Tu wyjaśniam. Jeśli mam bogatego brata i chce mu dorównać majątkiem, to muszę oszczędzać, jeździć tanimi samochodami itd. Jeśli zacznę wydawać tyle, co mój brat, to nie tylko go nie dogonię, ale jeszcze zbankrutuję.

  I właśnie to nam grozi.

  A po trzecie p.Macron, mający słabość do starszych pań, niewątpliwie poprze p.Merkel i Niemcy w ogóle.

  I ten moment prawdy nieuchronnie nadciąga

 • 04-05-2017 12:30:00

  Ile Polska traci wskutek istnienia podatków dochodowych?

  Państwo naprawdę nie macie cienia wyobrażenia, jak niszczące są podatki dochodowe – oraz od kupna-sprzedaży-zamiany – i jaki mały procent dochodów przynoszą Skarbowi Państwa.

  Co do wpływów: jest to w sumie ok. 30% dochodów – ale 3/4 z tego to wpływy od „budżetówki” i emerytów! Czyli płacimy komuś 700 zł by nam zapłacił 700 zł – od czego trzeba odjąć koszt tej operacji. Realne wpływy do budżetu to poniżej 10% - od przedsiębiorców ( od czego trzeba odjąć monstrualny koszt ściągania)!!!

  To od strony III RP – naszego okupanta. A teraz od strony Polaków.

  1) Te podatki są demoralizujące. Więcej zarabia się na ich unikaniu, niż na produkcji. I bardzo opłaca się oszukiwać.

  2) koszty unikania tych podatków to więcej, niż sumy zapłacone (ale znacznie mniej, niż sumy, które trzeba by zapłacić, gdyby nie „inżynieria podatkowa”)

  3) W efekcie najtęższe umysły nie idą na inżynierów od konstruowania dronów – lecz na prawników i doradców podatkowych!! Ta strata jest trudna do wyobrażenia. To są często geniusze – zajmujący się mieszaniem g***a.

  4) Część ludzi idzie potem – słusznie lub niesłusznie – do więzień.

  5) Powstaje bezrobocie – bo niepracowanie nie jest karalne, a podjęcie pracy karane jest grzywną zwaną „podatkiem”.

  6) Tracimy ogromne pieniądze na tym, że przedsiębiorcy (bez-inwestycyjnie!) mogliby zatrudnić ludzi na II i III zmianę – bo już nie płaciliby od tego podatku.

  7) Tracimy ogromne pieniądze na tym, że gdyby znieść te podatki zarejestrowałoby się w Polsce zapewne ze 30 milionów firm z UE – nawet nie po to, by zaoszczędzić na podatku, tylko by uniknąć kłopotów z rozliczaniem się z nich. A kto wie, czy nie drugie tyle z Chin, Rosji, Ameryki. Te firmy zapłaciłyby inne podatki – np. VAT. Co z kolei zmusiłoby inne kraje Unii do likwidacji podatków dochdowych – tak, że uratowalibyśmy spory kawał Europy. Na szczęście Traktat Lizboński zapewnia tu autonomię: pozwala każdemu krajowi na uchwalenie tych podatków samemu; czyli można je zmniejszyć do ZERA.

  (polecam tu tekst p.prof.Roberta Gwiazdowskiego – koniecznie proszę przeczytać jego zakończenie: goo.gl/SFOJPq )

  8) Tracimy na tym, że nie jesteśmy dość konkurencyjni. Państwo nie zdajecie sobie sprawy, jaką część ceny stanowią podatki! Np. pytałem 20 lat temu w FSO jaką część stanowią podatki w śp. „Polonezie”. Odpowiedziano: „Liczyliśmy: 55%” a ja na to: „A opony liczyliście?” - „Jak to?” - „Przecież w tej oponie też 55% to podatki” - „A!!” - „A robotnicy?” - „Jak to: robotnicy?” - „No gdyby nie płacili podatków (20%) to byście mogli ich zatrudnić płacąc im o 20% mniej...” - „Oooo” - „A wódka?” - „Jak to: wódka?” - „No gdyby wódka była osiem razy (tyle wynosi akcyza) tańsza, a stanowi 10% wydatków przeciętnego robotnika, to byście znów mogli ich zatrudniać o parę procent taniej...”

  I tak dalej. W sumie podatki stanowią 83% ceny towaru. Gdybyśmy mogli je parę razy taniej sprzedawać, to byśmy zaleli cały świat (zanim by się połapał...) naszą produkcją. Oczywiście zarejestrowane w Polsce firmy nie sprzedawałyby tego kilka razy taniej – obniżka ceny o 40% wystarczy, by wykosić konkurencję; reszta poszłaby na podwyżki płac i zwiększenie zysków firm. A, przypominam, Unia nie mogłaby odgrodzić się od nas cłami bo należymy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego...

  To byłby dla Europy i świata szok. Kontr-rewolucja. Powrót do normalności. Przecież dawniej tych podatków NIE BYŁO!

  I takiej kontr-rewolucji nam trzeba – a nie zamieszek na ulicach!

   

  https://www.youtube.com/watch?v=9XozIqWDI6A

  z lektorem https://www.youtube.com/watch?v=HgsYXNZn_7w

 • 03-05-2017 21:18:00

  Konstytucja 3 Maja

  Polska pod koniec XVIII wieku była państwem raczej teoretycznym. W 1764 roku uchwalono, że na sejmach konfederacyjnych nie obowiązuje liberum veto - w wyniku czego większość od razu na początku obrad  chwalała, że Sejm "jest zawiązany pod laska konfederacji" - po czym uchwalala ju,z dowolne głupoty. Czemu nieliczni rozsądni posłowie nie mogli  juz zapobiec. 

  Czyli: było mniej-więcej tak samo, jak teraz. 

  Dzieło naprawy Rzeczypospolitej podjęła wtedy masoneria. Do masonerii zapisywali sie wtedy z reguły najrozsądniejsi przedstawiciele elit, widząc w niej siłę, ktora mogła przeciwstawić sie głupocie L**u. Wiodącą rolę odebral tu x.Hugo Kołłątaj, niesłychanie zywy umysłowo ksiądz katolicki. Pod Jego wpływem do masonerii przystąpiło wielu przedstawicieli myśli dośc nowoczesnej. 

  Pzreciwko nim były siły katolicko-patriotyczno-demokrastyczne, oparte o masy dośc nieoświeconej części szlachty. 

  Konstytucja 3 Maja zostala uchwalona podstępem - bo przeciwko niej bylaby zdecydowana wiekszość posłów. Jednak należący do spisku Marszalek Sejmu ogłosił, że obrady rozpoczna sie 5 maja - i tylko posłowie stronnctwa postepowego dostali infoermacje, że maja się stawic 3 maja. W dotaku straz marszałkowska na rogatkach Warszawy zatrzymywala posłów "niewlasciwych", ktorzy chcieli wjechać do stolicy 3 maja. 

  W rezultacie przeciwników Konstytucji na sali znalazło sie tylko ok. 60. Sejm zawiazany był pod laska konfederacji, więc nie mogli go zerwać.  Nie mogli też zanieść protestu (zawieszającego wejście uchwały w zycie) bo kancelaria grodzka była - wbrew prawu - zamknięta. 

  W samej Warszawie Konstytucja była niesłychanie popularna, dawala bowiem (ograniczane) prawo głosy posiadajacym nieruchomosci mieszczanom. W miescie panował więc entuzjazm. 

  Powstaje pytanie: kto dzis bylby w stanie zmontowac taki sam spisek, wprowadzić w Polsce monarchię dziedziczną i odebrac prawo głosu ludziom nie posiadającym  żadnej nieruchomości? 

  I czy wzbudziloby to entuzjazm? 

 • 02-05-2017 00:30:00

  ODEZWA do Człowieka Pracy po 1 Maja

  Szanowny Człowieku Pracy!

  Na pewno nie czytasz tej ODEZWY – jako Człowiek Pracy. Nie czytasz – bo niby jak? Przecież dziś Święto Ludzi Pracy – więc nie pracujesz. Tym samym nie jesteś Człowiekiem Pracy. A jeśli dziś pracujesz – to też tego nie czytasz, bo skoro pracujesz, to jesteś zajęty.

  Piszę to do Ciebie, by Cię przekonać, że NIE jestes żadnym-tam „Człowiekiem Pracy”. Jesteś Człowiekiem!!

  Oczywiście: w prawie każdym z nas siedzi jakiś Człowiek Pracy. Jest to jednak Bardzo Malutki Człowiek Pracy. Patrz: 

  Twoje życie to – powiedzmy – 80 lat. Do – powiedzmy – 18go roku życia się uczysz. Po – powiedzmy – 67mym idziesz na emeryturę. Więc przez ponad ćwierć życia NIE jesteś Człowiekiem Pracy. 
  W nocy śpisz. Po południu robisz różne rzeczy. Tylko przez 1/3 dnia jesteś Człowiekiem Pracy. To ten prostokąt - złożony z czterech prostokątów - pośrodku tabelki.
  Czyli Człowieka Pracy jest w Tobie jakaś 1/5. 
  Ale to nie wszystko. W soboty i niedziele nie pracujesz – odpadają 2/7 (a nawet więcej – bo różne święta). Jak jesteś chory – nie jesteś Człowiekiem Pracy. Jak jesteś na urlopie – nie jesteś Człowiekiem Pracy – odpada 1/12. 
  Człowieka Pracy reprezentuje tylko ten szary kawaleciątek....

  Przez resztę czasu jesteś Konsumentem. Jesteś więc wrogiem Człowieka Pracy. A nawet i z tego trzeba coś odkroić - bo przecież w pracy jesteś również konsumentem tokarki czy komputera, konsumentem ubrania, które nosisz, i konsumentem kanapki, którą jesz!
  Problem w tym, że pozwoliłeś w siebie wmówić, że jesteś właśnie Człowiekiem Pracy, Homo Faber. A tego jest w Tobie tylko – może – 10%. Resztę czasu jesteś Homo Ludens! 
  Tym niemniej wierzysz, że ta 1/10 jest w Tobie najważniejsza! 
  Pluń na tę socjalistyczna propagandę. Nie jesteś żadnym-tam Człowiekiem Pracy! Chcesz odpoczywać, chcesz się bawić, chcesz po prostu ŻYĆ! Oczywiście: praca jest ważna: bez niej nie miałbyś za co żyć. Jednak socjalistom udało się przekonać Ciebie, że to interes tego karła, 10-procentowego homunculusa – jest ważniejszy, niż Twój prawdziwy interes!! 
  Bo, jako się wyżej napisało, Konsument jest wrogiem Człowieka Pracy. Nie jest prawdą, że (jak twierdzą marxiści) podstawowy spór w gospodarce to walka klas: kapitalistów i robotników!! 
  Nie, nie: kapitaliści i robotnicy to jedna szajka Człowieków Pracy. Celem Człowieka Pracy jest zaś ograbić Człowieka-Konsumenta. Potem herszt szajki, przedsiębiorca, kłóci się z resztą bandytów o podział łupów – ale to już rzecz wtórna. Prawdziwy podział biegnie w poprzek Ciebie. W poprzek każdego z nas. 
  W normalnym świecie ten konflikt reguluje się sam. Człowieki Pracy jakoś się organizują, coś tam wytwarzają, a potem próbują to sprzedać Człowiekom Konsumpcji. Jest to dobrowolna wymiana, regulowana przez prawa ekonomii, do których wszyscy się dopasowują. 
  Inaczej jest, gdy ktoś siłą próbuje w ten rynek ingerować. Na ogół jest to państwo, które uważa, że ma prawo robić WSZYSTKO. 
  A jeśli ma prawo robić WSZYSTKO – to może zakazać swobodnej wymiany towarów i usług. 
  I teraz sprzeczne interesy Człowieków Pracy i Konsumentów mogą być forsowane. Człowieki Pracy chcą robić towary możliwie tanio, a brać za to jak najwięcej. Konsumenci ma interes dokładnie odwrotny. 
  Dlatego, gdy wpływ na władzę mają Człowieki Pracy, to towary stają się coraz gorsze i coraz droższe. Gdy natomiast Konsumenci biorą Człowieków Pracy za pysk i zmuszają ich do konkurowania o swoje względy – to towary stają się coraz tańsze i coraz lepsze. 
  Niestety: dzisiejsi politycy wprowadzili absurdalny „podatek dochodowy” - a ubocznym tego efektem jest obserwacja, że jeśli Człowieki Pracy wywalczą podwyżkę ceny towaru lub podwyżkę płacy - to wpływy z podatków wzrastają!!! 
  I dlatego politycy popierają dziś Człowieków Pracy. I ten homunculus, ale uzbrojony w klucz francuski lub teksańską piłę mechaniczną, z ICH błogosławieństwem i poparciem terroryzuje 9/10 Ciebie!!! 

  ==

  Dobrze; a dlaczego IM (Właścicielom Unii Europejskiej, Właścicielom Polski) udaje się narzucić ten model?

  Pierwsza odpowiedź: ten Człowiek Pracy jest może malutki – ale on jest uzbrojony w tę piłę, młotek lub siekierę, jest gotów do „walki o swoje prawa”. A Ty jesteś albo w piżamie, albo w wyjściowym garniturze, albo w stroju domowym – z pustymi rękami, za to z żoną i dziećmi na karku. I on oświadcza, grożąc tym młotkiem, że jeśli nie dostanie „należnych mu” przywilejów – to przestanie dawać Ci pieniądze! I bez tych przywilejów nie zmusisz go do pracy!

  Druga odpowiedź: bo Człowieki Pracy są z'organizowane. Dobrze z'organizowany stu-osobowy oddział rozbija w proch i w pył dwu-tysięczną tłuszczę. Człowieki Pracy stanowią załogę, gotową wyjść w zwartej grupie na ulicę, mają żołnierzy zwanych „związkowcami”, ci mają swoich oficerów, czyli „działaczy ZZ” - a jak mają się z'organizować filateliści, podróżnicy czy dziwkarze? Szkoda gadać – nie mają szans!

  Teoretycznie można by zmobilizować emerytów – są to Konsumenci w czystej postaci. Problem w tym, że oni przez czterdzieści lat czuli się Człowiekami Pracy!! Weszło im to w skórę, przeżarło mózgi – i zanim się odtrują, dopada ich demencja lub śmierć.

  Jest jeszcze druga grupa skoncentrowana na konsumpcji – to kobiety. W normalnym kraju mężczyźni zajmują się zarabianiem pieniędzy – dużych pieniędzy – a kobiety zajmują się ich wydawaniem. Normalny człowiek zarabiający pieniądze nienawidzi ich wydawania – ale kobiety przez wieki zwalczyły w sobie ten odruch i większość z nich nawet bardzo polubiła wydawanie pieniędzy (ku utrapieniu ojców i mężów).

  Te kobiety były najważniejszym elementem gospodarki – bo, przypominam: celem gospodarki nie jest produkcja, tylko konsumpcja. Rozsądne wydawanie pieniędzy jest sztuką. Kobieta, wkładając w to własny czas, wiedzę, zdolności i wysiłek, potrafi zapewnić rodzinie ten sam poziom, na jakim żyłby mężczyzna samotnie... za połowę tej ceny – można więc powiedzieć, że dobra żona zarabia w gruncie rzeczy tyle samo, co mąż! Robiąc to, co lubi – a nie męcząc się w robocie, w nieustannej trosce: „Co się dzieje z domem”?

  Te kobiety, szukając pracowicie dobrych i tanich towarów, zmuszały producentów do polepszania jakości i obniżania cen. Teoretycznie więc można by je przekonać, że nie jest ważne, czy jej mąż dostanie w pracy 15% więcej pieniędzy; ważniejsze, by ceny towarów na rynku spadły o 20%...

  Niestety: kobiety, jak wiadomo, są świetne w myśleniu praktycznym, ale kompletnie nie mają wyobraźni abstrakcyjnej. Podwyżka męża – to konkret. A dlaczego w wyniku wyzysku jej męża (jako Człowieka Pracy) miałyby spaść ceny towarów? I co miałyby właściwie zrobić: przekonywać męża, by poprosił szefa o obniżkę?!?

  Sprawa jest raczej beznadziejna – a w dodatku w Polsce ponad połowa kobiet... pracuje również poza domem!! Ta skandaliczna proporcja powoduje, że ta większość też czuje się Kobietami Pracy, a nie Paniami Domu!

  Sytuacja jest beznadziejna – bo powstało sprzężenie zwrotne typu Dylemat Więźnia. Jeśli Człowiek Pracy nie wywalczy podwyżki, to straci: bo inne Człowieki Pracy zarobią więcej i ceny od tego wzrosną!

  W XIX wieku udało się osiągnąć ogromny postęp, bogactwo ludzi wzrosło w stopniu nieporównywalnym – ale za cenę walki za związkami zawodowymi, wsadzania do więzień lub rozstrzeliwania ich liderów, bezlitosnego tłumienia strajków, rozpędzania manifestacyj...

  Dzięki temu sto lat temu z okładem, miłośnik rodziny mógł utrzymać niepracującą żonę i pięcioro dzieci – choć jako Człowiek Pracy był tylko średnio wykwalifikowanym robotnikiem. Dziś Człowieki Pracy wywalczyły dla siebie urlopy, płatne zwolnienia lekarskie, zasiłki, ubezpieczenia, 8-godzinny dzień pracy, zasady BHP itd. - więc po pracy, jako Konsumenci, muszą mieć znacznie gorzej...

  ...choć dzięki postępowi technicznemu powinni mieć znacznie lepiej!

  Nadzieją na ponowne wzięcie za mordę Człowieków Pracy i zmuszenie ich do harowania na Konsumentów jest tylko jakaś tyrania, dyktatura, monarchia – która zlikwidowałaby ten diabelski Dylemat Więźnia. Już po paru miesiącach Ludzie Konsumpcji przekonaliby się, że – choć jako Człowiekom Pracy jest im znacznie ciężej – to po pracy żyje się im znacznie lepiej.

  I żony nie pozwoliłyby na powrót do poprzedniego błogostanu. Ostatecznie żony w ogóle tego Człowieka Pracy nie widziały nigdy na oczy. One znają, kochają i poważają tego Człowieka Po Pracy!

  Hominem Ludentem!

  (cd. nastąpi)

   

 • 01-05-2017 14:50:00

  Powstanie Wspólnoty Europejskiej - z ilustracjami

  Dziś mija 13 lat od Anschlußu Rzeczypospolitej Polskiej do Wspólnoty Europejskiej. Z tej okazji „nasze” Ministerstwo Spraw Zagranicznych podtrzymuje ( goo.gl/M24Dp8 ) kłamliwą wersję, że wtedy „wstąpiliśmy do Unii Europejskiej”.

  Sprawa jest zresztą trochę skomplikowana – i to skomplikowana celowo przez lewicowych spiskowców, którzy jeszcze w latach 70-tych (!!) rozpoczęli „długi marsz” przez instytucje (tu polecam wykład p.Krzysztofa Karonia: goo.gl/P88XMh )

  – i prawie do końca opanowali obecną UE. Ich metoda polega na tym, by nic nie było jasne i proste; by coś w miarę rozsądnego, ale niejasnego, rozpocząć – a potem należycie, tj w duchu lewackim, z'interpretować.

  Przeróbka Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali na EWG to jeszcze robota ludzi normalnych. Następne przeróbki – to już dzieło Lewicy. Bardzo starannie zagmatwane.

  W Traktacie z Maastricht czytamy, że przywódcy 12 państw:

  MAJĄC NA UWADZE dalsze kroki, które należy przedsięwziąć na rzecz rozwoju integracji europejskiej,

  POSTANOWILI ustanowić Unię Europejską i w tym celu powołali jako swych pełnomocników”.

  Czyli, po drugie, jeszcze jej nie powołali, tylko „postanowili powołać” - ale (po pierwsze i ważniejsze) podpisali podsunięty tekst, że potrzebne będą dalsze kroki „na rzecz rozwoju integracji europejskiej”.

  Co już może być robione bez nich.

  Otóż pełnomocnicy od razu rozpoczęli planowanie Unii – ale w formie zdumiewającej:

  Niniejszy Traktat wyznacza nowy etap w procesie tworzenia coraz ściślejszego związku między narodami Europy, w którym decyzje podejmowane są jak najbliżej obywateli.

  Unię stanowią Wspólnoty Europejskie, uzupełnione (!!) politykami (!!!) i formami współpracy (!!!!!) przewidzianymi niniejszym Traktatem. Jej zadaniem jest kształtowanie w sposób spójny i solidarny stosunków między Państwami Członkowskimi oraz między ich narodami”.

  Czyli: Unia już właściwie istnieje – ale prawnie nie istnieje, prawnie istnieją Wspólnoty. W Wikipedii czytamy:

  Traktat był rezultatem kompromisu pomiędzy zwolennikami integracji ponadnarodowej i międzynarodowej. Dlatego też status podmiotu w prawie międzynarodowym nie został przyznany II i III filarowi (wspólnoty europejskie posiadały go na mocy postanowień wcześniejszych traktatów). I filar został oparty na działaniach ponadnarodowych (instytucje WE są w stanie ingerować w wewnętrzne porządki prawne państw członków), natomiast filary II i III opierają się na klasycznej współpracy międzyrządowej”.

  Proszę zauważyć: „Instytucje WE” - a nie UE! Bo WE istniała prawnie, a UE jeszcze nie.

  Tu sprawa już nieistotna, ale charakterystyczna. „Wspólnota Europejska” składała się z trzech Wspólnot: EWWiS, EWG i EurAtom. Spiskowcy byli jednak pewni, że tę „Unię Europejską” szybko utworzą. Tymczasem okazało się, że są opory, a ich siły nie są dostateczne, a poza tym trzeba było maskować swoje działania – i w efekcie... przegapili, że EWWiS, utworzona w 1952 roku na 50 lat – w 2002 znienacka przestała istnieć!! Powstała kolejna niejasność: Trybunał Europejski uznał, że w takim razie cala WE przestała istnieć, i istnieją dwie osobne Wspólnoty, stara EWG i EurAtom – natomiast Komisja Europejska uznawała, że nadal istnieje WE – bo spółka trzech osób nie przestaje istnieć, gdy jeden ze wspólników umrze. Z chwilą powstania UE ten wewnętrzny spór prawników zniknął, ale...

  ...ale pojawił się nowy. Oto (dla zwiększenia bałaganu – czy z nonszalancji?) UE powstała z WE, która „składała się” przecież z EurAtomu – ale EurAtom nie został rozwiązany i nadal istnieje jako osobny byt prawny (u faktyczny): goo.gl/fybbRg !!

  Można zadać pytanie: po co to kłamstwo? Pamiętam, że w 2004 roku miałem w TV dyskusję z p.Różą Marią Barbarą hr. von Thun und Hohenstein z d.Woźniakowską (CEP) – i gdy przyparłem Ją do muru, że to nie Unia, lecz Wspólnota, przyznała mi rację dodając: „A, Unia czy Wspólnota? Co za różnica?”.

  Więc po co?

  Po to, by ludzie w 2004 roku wiedzieli, że (zgodnie z prawdą) ich państwa nie utraciły jeszcze suwerenności nad swoimi ziemiami – i nie zauważyli, że w 2009 roku ten krok (nieodwracalny – gdyby przyjęto, szczęśliwie szybującą obecnie w Kosmosie, Konstytucję Unii Europejskiej!!!), krok decydujący został uczyniony! Było to dzięki tej manipulacji istotnie mało zauważalne. Przecież Unia właściwie już istniała, „tylko” nie miała osobowości prawnej. I "tylko"  postanowienia z Brukseli nie miały pierwszeństwa przed ustawami z Berlina czy Warszawy.

  Podsumujmy:

  EWWiS (poniżej jej flaga) była wolnym rynkiem węgla i stali

  EWG była rozszerzeniem tego rynku na inne towary i usługi

  Wspólnota Europejska była federacją niepodległych państw

  Unia Europejska jest państwem federacyjnym, z dużą autonomią dla stanów, mających liberum veto w wielu sprawach!

  Spiskowcy nie próżnują: podejmują „dalsze kroki, które należy przedsięwziąć na rzecz rozwoju integracji europejskiej”. Na ich nieszczęście Zjednoczone Królestwo sprzeciwiało się temu (masoneria angielska – zwana „szkocką”: http://ugle.org.uk/ - bardzo tradycyjna, obchodzi właśnie 300-lecie: 

  jest zdecydowanie wroga lewicującej pseudo-masonerii p/n „Wielki Wschód” http://www.godf.org/ , (tu plakat o wykładzie Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Francji):

  dominującej na kontynencie) więc... pozbyli się obcego ciała przez Brexit (przed referendum deklarując – kłamliwie, oczywiście, ale oficjalnie – że zniosą wizy dla Turków, co spowodowało wzrost poparcia dla Brexitu o prawie 10%). Natychmiast po referendum spiskowcy (zgrupowani głównie w Belgii, Luksemburgu i Niemczech, oraz we „Wielkich Wschodach” Francji, Holandii, Włoch i Hiszpanii) zwołali narady w Berlinie i potem w Pradze – jak pójść za ciosem i przekształcić UE w jakiś już ścisły „Związek Socjalistycznych Republik Europejskich”, bez liberum veto, a za to ze wspólną armią (której UE nie ma).

  Tu ważną rolę odgrywa WCzc.Jarosław Kaczyński, którego propaganda kreuje na „wroga Unii”, a którego zadaniem jest przeforsować utworzenie wspólnej silnej armii. Ma to działać na zasadzie: „Jak nawet taki wróg Unii, jak Kaczyński, jest za utworzeniem wspólnej armii – to nie ma się co wahać, Panowie!” Prezes PiS już trzykrotnie taki postulat zgłaszał – i na pewno uczyni to jeszcze nie raz; aż do skutku.

  Jednak nic nie jest pewne. Zgrana szajka młodych lewaków, która w 1976 roku rozpoczęła „długi marsz przez instytucje” zaczyna powoli wymierać – podobnie jak w Polsce uczestnicy spisku w Magdalence. Według mojej oceny ich siły w PE powoli słabną. W poprzedniej kadencji mieli zdecydowaną większość w KE i w PE. Obecnie w PE nadal jest ogromna większość lewaków – ale nie koniecznie należących do tego spisku. Np. „Zieloni” bardzo często głosują przeciwko „Czerwonym” i „Różowym”...

  Ja robię w PE swoje; może to coś da – kto wie? 

 • 29-04-2017 14:43:00

  Problem p.Zbigniewa Stonogi

  P.Zbigniew Stonoga wściekł się, bo napisałem, że - moim zdaniem - ma On kontakty za służbami specjallnymi. Może słowo "tuba" było niewłaściwe - przepraszam - ale tak sądzę. Moim zdaniem kontakty za służbami specjalnymi nie są niczym kompromitującym. W każdym razie: nie ma się o co obrażać. A na pewno nie wolno publikować prywatnych rozmów. Ani podawać fałszywych informacyj. 

  Poniżej kwity zapłaty za (używany, oczywiście) samochód BMW kupiony z komisu p.Zbigniewa. 

  PS. Człowiek ze służb raczej by się nie zachował tak (grzecznie pisząc...) spontanicznie, jak p.Stonoga (NB. mój asystent w PE!); więc może się istotnie myliłem? 

  =========

   

   

  ==========

   

  ========

 • 25-04-2017 07:12:00

  Kilka nieporozumień w/s de Gaulle vs. Pétain

  P.Marcin Stolarczyk twierdzi, że zapominam, iż marsz.Filip Pétain zbudował był we Francji „bardzo autorytarny reżym”. Nie zapominam: po prostu zdecydowanie popieram z zasady reżymy autorytarne przeciwko reżymom d***kratycznym.

  P.Janusz Baczyński twierdzi, że to d***kracja sprzyja wolnemu rynkowi. Ostatnie 100 lat historii USA, Europy Zachodniej (nawet Szwajcarii!!) i 25 lat Polski zadają kłam tej tezie. Pod naciskiem Większości wolność (nie tylko rynku!) zanika.

  P.Michał Fijałka pisze: „Niepodległy rząd Vichy, ale pod protektoratem Niemiec? Pan wybaczy, ale to jest wręcz oksymoron. Dogadać się z najeźdźcą niosącym śmierć Europie (przede wszystkim), to zbrodnia i tak powinien p.Pétain zostać zapamiętany”.

  Nie. Państwo jest niepodległe, jeśli w każdej chwili może zrezygnować z protektoratu. Umowy o protektoracie są różne, ale na ogół zdecydowanie łatwiej jest zrezygnować z protektoratu, niż np. wyjść z Unii Europejskiej...

  Nie wiem, co by się stało po zwycięstwie Hitlera, wiem natomiast, że śmierć Europie przynosi obecnie reżym stworzony przez tych, co z Hitlerem walczyli... Natomiast w 1940 roku Hitler był uważany za wiarołomnego wprawdzie, ale normalnego polityka. Nie było żadnego powodu, by się z Nim nie dogadywać.

  P.Andrzej Cwynar:(...) Wygląda, że Francja jako kraj świetnie się ustawiła, ktokolwiek zwycięża Francja dalej istnieje. De Gaullowi się udało, to on stanął przy rydwanie zwycięzcy (…) i p.Michał Muszalik: „Polityka de Gaulle'a zapewniła Francji status jednego z czterech zwycięskich mocarstw. Owszem, można uważać, że Pétain ocalił Francję od niepotrzebnego przelewu krwi, ale odmawianie de Gaulle'owi miejsca w historii,na które zasługuje, jest nieprzyzwoite”.

  Otóż nikt nie może odebrać de Gaull'owi miejsca w historii – znacznie więcej zajmuje go przecież np.Adolf Hitler. Pytanie: „Jakie to miejsce”? „Miejsce przy rydwanie zwycięzcy” jest mało zaszczytne...

  Otóż Winston Churchill zniszczył flotę francuską, bo obawiał się, że Pétain może dogadać się z Hitlerem i za cenę zdjęcia okupacji z Francji wrócić do tradycyjnej przecież we Francji polityki anty-brytyjskiej, i nawet wypowiedzieć Królestwu wojnę. Z drugiej strony, to istnienie floty francuskiej powodowało, że Hitler obchodził się z Francją jak ze zgniłym jajem. Po zniszczeniu floty w Mers el-Kébir i Dakarze, śp.adm.Jan de Laborde słusznie rozkazał zniszczyć resztę floty w Tulonie – by nie wpadła w ręce III Rzeszy – i Hitler bez obaw zajął resztę Francji.

  Gdyby nie to, Francja dotrwałaby do 1944 roku, po czym Państwo Francuskie, podobnie jak Królestwo Włoch, zwróciłoby się w stosownym (!!) momencie przeciwko Niemcom. Wojna trwałaby o wiele krócej, Zachód zająłby Niemcy przed Sowietami, a Państwo Francuskie wyszłoby na znacznie większe mocarstwo niż „Wolna Francja” de Gaull'a, która przecież była klientem Churchilla i wisiała na Jego łasce (gen.Karol de Gaulle cały czas obawiał się, że Churchill dogada się z Pétainem – a wtedy On wyląduje w historii tam, gdzie np. śp.gen.Kazimierz Sosnkowski, zacny człowiek skądinąd; lub przed plutonem egzekucyjnym).
  I wreszcie na pytanie p.Zbigniewa Zabrockiego: „To kto ma pisać historię? Przegrani?” odpowiadam: „Historycy. Również: z innych krajów, poza zasięgiem łapsk aktualnie rządzących. Np.Francją, Hiszpanią czy Włochami...”

   

   

   

 • 21-04-2017 01:11:00

  O władzy narodu i królach wybieranych legalnie

  Gdy na FaceBooku wyraziłem ździwienie, że Polskę w unii personalnej z Augustem II Mocnym uważa się za państwo suwerenne, a w unii personalnej z Aleksandrem II Romanowym już nie – p.Paweł Wronka napisał:

  „W dużym skrócie różnica między rządem [ Augusta a Aleksandra] jest taka że Augusta II wybrało na króla polskie państwo, polski sejm, polscy magnaci, szlachcice itd. Mniejsza z tym w jaki sposób się to stało (rosyjskie pieniądze, wojska na granicy z Litwą itd.) ale prawnie został on wybrany przez Polaków jako ich król.

  Aleksander [ II Romanow] został władcą, bo parę koronowanych głów ustaliło tak w Wiedniu; Polacy nie mieli tu nic do gadania”.

  Odpowiadam, bo chcę wyrwać ćwiek zabity w głowę przez d***krację. P.Wronka rozumuje (1) a-historycznie (b) w ogóle od rzeczy. P.Wronka uważa mianowicie, że Król Polski wtedy staje się „polskim” jeśli Polacy bedą w tej sprawie mieli coś do gadania!!

  Z czego wynika, że polskim królem nie był np.Bolesław I Chrobry (nikt Go nie wybierał), królami Francji nie byli Ludwik XIII, Ludwik XIV, Ludwik XV i Ludwik XVI, nie jest królową Anglii JKM Elzbieta I – i tak dalej. Królestwo Belgii w ogóle nie istnieje – bo powstało w wyniku Konferencji Londyńskiej, na której mocarstwa europejskie postanowiły, że katolickie prowincje zostaną oderwane od Zjednoczonego Krolestwa Niderlandow, a Królem Belgów zostanie ks.Leopold Sachsen-Coburg-Saalfeld (ciekawostka: proponowano Mu przedtem koronę Grecji – ale odmówił).

  Oczywiscie nigdy też nie istniało np. Księstwo Warszawskie, utworzone wskutek porozumienia Napoleona Buonapartego z Aleksandrem I Romanowym (Traktat w Tylży) – bo Polacy nie mieli nic do powiedzenia ani w/s konstytucji Księstwa, ani w sprawie mianowania księciem warszawskim króla Saksonii, Fryderyka Augusta I. Jest kompletną aberracją uważanie Księstwa Warszawskiego za suwerenne panstwo – była to atrapa, podobnie jak inne pomysły Napoleona. Jak napisalem ( http://nczas.com/publicystyka/mitologia-napoleona-polemika-z-lysiakiem/ ) „N. istotnie utworzył Księstwo Warszawskie. A także (jako generał, I konsul lub cesarz): Republikę Alby, Republikę Ankony, Republikę Batawską, Republikę Bergamo, Księstwo Bergu, Republikę Bolońską, Republikę Bouillonu, Republikę Brescii, Republikę Cisalpińską (jej wojskiem były… Legiony Polskie!), Republikę Cispadańską, Republikę Cisreńską, Republikę Connaught, Republikę Cremy, Królestwo Etrurii, Republikę Helwecką, Wolne Miasto Gdańsk, Prowincje Iliryjskie, Republikę Liguryjską, Republikę Moguncji, Republikę Partenopejską, Republikę Pescary, Republikę Raurakiańską, Związek Reński, Republikę Rodańską, Republikę Rzymską, Republikę Subalpejską, Republikę Transpadańską, Republikę Tyberyńską, Republikę Vaud, Królestwo Westfalii, Republikę Włoską, Królestwo Włoch (sam został królem – a na Nowym, Lepszym Tronie hiszpańskim posadził swojego brata Józefa), Wielkie Księstwo Würzburga, a na koniec Księstwo Kurlandii, Semigalii i Piltynia – istniało kilka miesięcy w 1812 roku, między marszem Wielkiej Armii na Moskwę a ucieczką Znacznie Mniejszej Już Armii z zajętych terytoriów.

  Gdyby zwyciężył w Rosji, na pewno dodałby Księstwu trochę ziem wschodnich. Ktoś przecież musiałby je okupować. I utworzyłby Republikę Nowogrodu, Republikę Pskowską, Królestwo Moskiewskie i Wielkie Księstwo Smoleńskie. Proszę przy tym zauważyć (to nie było bez znaczenia w tamtych czasach), że Polakom utworzył „księstwo”, a innym na ogół „wielkie księstwa” albo i „królestwa”. Rozumiem, że ci wszyscy Westfalczycy, [Etruskowie, Würzburgerzy] – a zwłaszcza Hiszpanie – mają mu być za to wdzięczni?”

  Gdyby Buonaparte wygrał – część tych państw zapewne istniałaby do dzisiaj. Były to, powtarzam, państwa marionetkowe – Księstwo Warszawskie bardziej przypominało Generalną Gubernię niż III Królestwo Polskie utworzone w wyniku Kongresu Wiedeńskiego (wskutek nacisków Aleksandra I, występującego w glorii Wyzwoliciela Europy spod buta Napoleona). Królestwo Polskie było suwerenne – na co najlepszym dowodem jest, że gdy znakomitego krola, Aleksandra II, zastąpil znacznie gorszy Mikolaj I, to Senat Krolestwa go w 1830 roku zdetronizowal, zrywając unię personalną. Proszę zauważyć, że do armii Krolestwa wstapili prawie wszyscy oficerowie Księstwa Warszawskiego – którzy przecież w 1812 z Aleksandrem Romanowym walczyli!

  Przepraszam za przydługą dygresję. Piszę to, bo chcę podkreślić, że slogan „władza pochodzi od Narodu” - to nie normalność, lecz dziwaczny pomysł d***kratów. P.Wronka pisze zresztą: „Augusta II wybrało na króla polskie państwo, polski sejm, polscy magnaci, szlachcice itd.” - a gdzie reszta „narodu”? Zresztą większość szlachty, tak naprawdę przekupiona, wybrała Franciszka Ludwika Burbona, ks.de Conti (Wikipedia podaje: „Elekcję Augusta II sfinansowały domy bankowe Issachara Berenda Lehmanna i Samsona Wertheimera. 27 czerwca 1697 roku ogłoszony został królem przez mniejszość szlachty, przekupionej przez Rosjan z polecenia cara Piotra I na sejmie elekcyjnym, po bardzo burzliwym, wielomiesięcznym interregnum” Tak więc August II został królem w wyniku interwencji rosyjskiej – a w 1704 roku został, podobnie jak Mikołaj I w 1830, zdetronizowany. Nb. w 1703 pożyczył był od Piotra I ogromną sumę 300.000 rubli w zlocie – i otrzymal 12.000 wojska!!

  August III Sas był już całkowitym mianowańcem rosyjskim. Czyli, krótko pisząc, królowie sascy byliby nielegalni. Ale potem parokrotnie zrywał sojusz z Moskwą...

  Dzisiejsza terminologia d***kratyczna nie tylko jest absurdalna (jak cała d***kracja) ale też po prostu nie pasuje do pojęć polityki z normalnych czasów. W sensie d***kratycznym nikt nie byłby legalnym krolem.

  Na zakończenie zwrócę p.Wronce uwagę, że np. ojciec i matka, rządzący rodziną, też nie są legalnie wybierani przez dzieci. Proszę sobie wyobrazić jaki bałagan powstalby, gdyby istotnie głowę rodziny wybierano...

   

  ...Jaki? Właśnie taki jak dziś, gdy prezydentów, „królów elekcyjnych” i innych władców wybiera się d***kratycznie!   

   

 • 15-04-2017 03:19:00

  Rosja, Polska i Związek Sowiecki

  Ręce opadają. Większość tych, co atakują mnie za prostowanie bzdur wypisywanych n/t Rosji to nie PiSowskie trolle – tylko ludzie tak przesiąknięci nienawiścią do Rosji, że ŻADNE argumenty do nich nie trafiają. Może jak się je powtórzy sto razy... Więc powtarzam. Zaczynam od uwagi ogólnej - potem dwa komentarze z góry:

  Ogólna uwaga jest taka, że napisałem: „Federacja Rosyjska NIC nam nie zrobiła” - i NIKT temu nie zaprzeczył. Na szczęście na moim FB nie ma wariatów wierzących w rozpylenie helu i bombę próżniową nad Smoleńskiem.

  Teraz p. @Adam Kostyra: "...a naziści to nie Niemcy bo przecież tamto państwo, czyli III Rzesza, już nie istnieje. Skoro Rosja obecna nie jest spadkobiercą Sowietów to czemu bezustannie atakuje kraje, które się wyzwoliły spod ruskiej okupacji gdy pomniki sowieckie trafiają na śmietnik historii. Dlaczego jednostki wojskowe szczycą się sowieckimi tradycjami, zaś Rosja nie oddała ziem zajętych przez Sowiety. Jedno wielkie kłamstwo".

  RFN jest prawnym spadkobiercą III Rzeszy, Federacja Rosyjska prawnym spadkobiercą ZSRS, a III RP prawnym spadkobiercą PRL – ale nie ma to nic wspólnego z tematem. Mazowsze, Śląsk, Wielkopolska itd. są pod okupacją III RP – i gdyby któraś z tych ziem chciała ogłosić niepodległość, to spotkałoby się to z ostrą reakcją, jak sądzę. Wiele krajów – Ukraina, Litwa, Gruzja, Kazachstan i inne - były pod okupacją zarówno Imperium WszechRusi, jak i ZSRS – ale (1) FR zapewne przyłączyłaby równie chętnie Mongolię, jak i Tadżykistan – choć ta pierwsza nie należała do ZSRS; (2) Nie ma nic zdrożnego w chęci przyłączenia do swego kraju tego i owego; ja np. jestem imperialistą, i z ochotą to i owo przyłączyłbym do Państwa Polskiego – oczywiście: nie do III RP, bo spod okupacji tego absurdalnego państwa trzeba wyzwolić Polskę, a nie przyłączać do niej inne ziemie (3) Które z tych wielu państw Federacja Rosyjska „atakuje”? Nie zaatakowała nawet Kazachstanu – choć jego północna część jest zdominowana przez Rosjan. Jeśli uważamy, że np. Kazachstan ma prawo oderwać się od FR czy Rosji, a Kosowo od Serbii – to Abchazja i Osetia Płd. mają prawo oderwać się od Gruzji, a Krym od Ukrainy. Przypominam, że to Gruzja zaatakowała Osetię (w dniu rozpoczęcia Olimpiady w Pekinie – licząc, że JE Włodzimierz Putin, będący na jej otwarciu, nie zdoła zareagować) – ale Kreml odmawia przyjęcia Osetii Płd w skład FR (choć Osetia Północna do FR należy!!). Co do Krymu: Autonomiczna Republika Krymu za czasów okupacji ukraińskiej była i tak zdominowana przez Rosjan, pięć razy liczniejszych, niż Ukraińcy.

  Kilku Komentatorów pisze o „zielonych ludzikach”. Ale czy ktoś wie, co te „zielone ludziki” robiły? Mordowały Ukraińców i Tatarów? Nie. Podczas przejęcia Krymu przez FR od RU zginęli (przez pomyłkę) 1 (jeden) Rosjanin i 1 (jeden) Ukrainiec. „Zielone ludziki” - czyli z reguły majorzy i pułkownicy rosyjscy, w liczbie ok. stu – podchodzili do batalionu wojsk ukraińskich i mówili krótko: „U nas żołd dwa razy wyższy” (dyskretnie nie wspominając, że ceny też wyższe...). W efekcie CAŁA flota Republiki Ukraińskiej, z naczelnym dowódcą, przeszła pod sztandar św.Andrzeja (poza jednym niszczycielem, który – wbrew woli załogi, ale wskutek determinacji dowódcy i jego zastępcy – odpłynął do Odessy). Także lotnictwo i większość wojsk lądowych.

  Kreml g***o interesują pomniki sowieckie. U siebie je likwidują, powstają za to pomniki Piotra I, Katarzyny Wielkiej, Wrangla, Denikina... Armia rosyjska zniszczyła nawet (pewno z rozpędu) pomnik Stalina w Gori (Gruzja).

  Natomiast prawdą jest, że „jednostki wojskowe szczycą się sowieckimi tradycjami”. Przecież napisałem: „ etos sowiecki nadal żyje”. Ponadto: w Rosji jest (na nieszczęście dla Rosjan) sporo d***kracji i JE Włodzimierz W.Putin musi liczyć się z głosami milionów Rosjan zaczadzonych sowiecką propagandą.

  Ostatnie zdanie: „Rosja nie oddała ziem zajętych przez Sowiety” jest niezrozumiałe. Jakich ziem, zajętych przez Sowiety, FR nie oddała?? Od biedy może chodzić o Tuwę, która wyszła z Imperium WszechRusi i została potem zajęta przez ZSRS... Ale czy III RP oddała Niemcom Ziemie Zachodnie i Północne zajęte przez PRL?

  Podejrzewam, że ogromna większość tych, co potępiają Rosjan za zajęcie różnych ziem, bez wahania przyłączyliby do Polski to i owo – ze Lwowem i Wilnem na czele.

  I jeszcze jedno. Kreml nie powinien był wspierać separatystów w Doniecku i Łuhańsku. Jednak, przypominam, II RP DOKŁADNIE TAK SAMO nielegalnie wspierała w 1920 (pieniędzmi, sprzętem, oficerami) powstańców śląskich.

  Teraz p. @Karol Chmieliński: „No, tak: Rosja to w ogóle nam nic nie zrobiła, a bolszewicy to nie byli Rosjanie. W takim razie Niemcy też nie muszą przepraszać za nazistów i III Rzeszę - a jednak wypłacili reparacje; głupcy. Rozumiem, że podobnie jak w przypadku III Rzeszy tak i w przypadku ZSRR przez wieki mieszkali tam Rosjanie, potem nagle po rewolucji pojawili się mitologiczni bolszewicy z innej planety, a potem znowu wrócili Rosjanie. Już pomijam to że dzięki Imperium Rosyjskiemu (które oczywiście też nie miało nic wspólnego z Rosją idąc Pana tokiem myślenia), zniknęliśmy na 123 lata. Mnie tam też nie zależy żeby Rosjanie przepraszali, bo ja mam ich przeprosiny gdzieś - tylko już zaczyna mnie Pan drażnić z tymi swoimi poematami o Rosji i wybielaniu jej poczynań. Warto tylko nadmienić, że Biała Rosja w ogóle nie chciała uznać naszej niepodległości - stąd rozejm z Czerwonymi. I proszę nie przesadzać: z tym niedźwiedziem może my potęgą nie jesteśmy - ale Amerykanie jakby chcieli, to z Rosją porządek by zrobili w 5 minut (aczkolwiek drażni mnie też wiernopoddańcza postawa PiSowców wobec USA)”.

  Napisałem, że Federacja Rosyjska NIC nam nie zrobiła. Z Rosją mieliśmy rachunki krzywd. Natomiast bolszewicy to NIE byli Rosjanie: w 85% Żydzi – ale np. okrutnym szefem CzeKi był Feliks E.Dzierżyński (a Jego następcą też Polak!), kolejnymi następcami Żyd i Gruzin (dokładniej: Mingrel). Dzierżyński zamordował wielokrotnie więcej Rosjan, niż Stalin (Gruzin zresztą) Polaków w Katyniu. Natomiast Hitler był wprawdzie Austriakiem, ale całe kierownictwo NSDAP to byli Niemcy, NSDAP została wybrana d***kratycznie przez Niemców, Niemców na ogół nie mordowano: arystokrację pozbawiono wpływu na politykę, kapitalistom kazano robić to, co im się każe – ale pozostawiono im formalną własność, inteligentów dr.Goebbels raczej przekupywał, zaś „kułaków” nie ruszano. I to jest różnica – przyzna Pan?

  RFN, spadkobierca prawny III RP, wypłacił odszkodowania, bo III Rzesza wywołała wojnę – a np.Austria i Rosja pozują na ofiary wojny. Natomiast na miejscu PiSu zażądałbym wypłaty przez FR sum przewidzianych w Traktacie Ryskim – pozostałe długi FR (w przeciwieństwie do III RP...) spłaciła. A niedługo minie 99 lat – i koniec wszelkich roszczeń z tego tytułu.

  Nie rozumiem: Polska została rozebrana nie tylko przez Rosję, ale też przez Prusy i Austro-Węgry – czemu pretensje tylko do Rosji?!? Bawaria też utraciła niepodległość – a jakoś to przeżyła (nie wiem, czy bawarski bardziej różni się od fryzyjskiego, niż polski od rosyjskiego?). Królestwo Polskie (a właściwie już I RP) bezczelnie ograbiło W.X.Litewskie z całej Ukrainy. Zwracam uwagę, że Królestwo Polskie było potęgą wielokrotnie silniejszą od W.X.Moskiewskiego – tyle, że Rosjanie słuchali cara, a polskim warchołom zachciało się wprowadzić „d***krację szlachecką” i osłabić władze tzw. „króla” (bo osobnik wybierany oczywiście NIE JEST monarchą) - i dlatego nie Polska przyłączyła Moskwę, lecz odwrotnie. Gdybyśmy po przyłączeniu W.X.Smoleńskiego i W.X.Pskowskiego przyłączyli jeszcze W.X.Moskiewskie – to, jak rozumiem, nikt by na tym blogu nie protestował w imię „prawa narodów do samostanowienia”?

  I słusznie. Przyłączanie innych ziem to normalka. Jak ktoś źle rządzi, powinien władanie tracić!

  To tyle na razie. Proszę to spokojnie przemyśleć. Bo kilka spraw ludziom nawykłym do d***kracji, „prawa narodów do samostanowienia” itp. głupot - wyda się szokującymi.

  Tu mój pełny post na FaceBooku:

  W wyniku miskliku szkic postu o śp.Piotrze A.Stołypinie okazał się nie wtedy, gdy powinien (przerobię i wstawię) – ale już wywołał falę nienawiści do Rosji. Włącznie z zarzutami, że „Rosja nigdy nie przeprosiła za Katyń”.

  Otóż Rosja istotnie nigdy nie przeprosiła za Katyń – z tego powodu, że nie miała za co przepraszać. Z tych samych powodów, dla których III RP nie musi przepraszać za to, co zrobiła PRL.

  Państwo rosyjskie zostało w latach 1918-1921 zniszczone. Wojska rosyjskie, pod dowództwem Denikina, Judenicza, Kołczaka, Korniłowa, Krasnowa, Wrangla i innych, poniosły klęskę w walce z bandami bolszewickimi, głowa państwa rosyjskiego, śp.Mikołaj II, wraz z całą rodziną został zamordowany, elity rosyjskie – arystokracja, burżuazja, inteligencja, „kułacy” (czyli ci chłopi, którzy umieli dobrze gospodarować) zostały wymordowane, wywiezione na Syberię, lub uciekły za granicę. Ziemie rosyjskie znalazły się na trzy pokolenia pod okupacją wrogiego (jak widać) w'obec Rosji państwa, zwanego Związkiem Socjalistycznych Republik Sowieckich (1922-1991),

  ZSRS (w dwóch fazach: bolszewickiej i stalinowskiej) wymordował co najmniej 50 razy więcej Rosjan, niż Polaków. I ZSRS powinien przede wszystkim przeprosić Rosjan – a dopiero potem inne narody.

  Proszę łaskawie spojrzeć na fakty obiektywnie – a nie z punktu widzenia polskiego zaścianka. Zresztą państwo rosyjskie odrodziło się (nie do końca – etos sowiecki nadal żyje!) w 1992 roku – i NIC złego Polsce nie zrobiło. Chyba, że ktoś uważa za złośliwy psikus np. wyrażenie zgody na wejście III RP do NATO... Natomiast ze strony Polski Federację Rosyjską spotykają nieustanne oszczerstwa, obelgi, niesłuszne oskarżenia. W rezultacie Rosjanie uważają nas za głupiego pieska, który będąc na smyczy Wuja Sama oszczekuje niedźwiedzia.

  A teraz najlepsze: Związek Sowiecki 13 kwietnia 1990 – półtora roku przed upadkiem - zdążył jeszcze przeprosić Polskę za Katyń!! ( goo.gl/606ypY ). I nawet ujawnił większość dokumentów – tu np. podstawowa decyzja, z podpisem pewnego Gruzina o pseudonimie „Stalin”:

 • 13-04-2017 09:12:00

  Kontrowersyjny tekst p.Jerzego Krajewskiego

  P.Jerzy Krajewski, kiedyś załozyciel (chyba) Partii Pieniądza, słynie z oryginalnych wystąpień, na ogół pro-PRLowskich. Tym razem jednak dobrze to udokumentował:

   

  W Radio TOK FM 12 kwietnia 2014 r. prof. Michałem Kopczyński zasugerował, że PRL źle wpływał na postrzegania państwa przez polskich obywateli.
  Nie zgadzam się z tą tezą. Szkoły uczyła nas w PRL miłości do Polski, pokazywały wielkie osiągnięcia Polski i Polaków, byśmy byli dumni z państwa polskiego.

  I najważniejsza rzecz - chłopi byli wolnymi ludźmi, byli właścicielami swojej ziemi i byli w stanie utrzymać z niej siebie i swoje rodziny.

  Nigdy w historii nie było w Polsce tylu wolnych ludzi, posiadaczy środków produkcji, którzy potrafili utrzymać siebie i swoje rodziny z wykorzystaniem tych środków produkcji jak za czasów Władysława Gomułki.

  Chłopi żyli za swoje na swoim bez żadnych dotacji. Byli więc wolnymi ludźmi.
  Dziś bez dopłat nie są w stanie sobie poradzić, żyją na garnuszku podatników, są uzależnienie od państwa, które kontroluje wszystko, co robią.
  W zasadzie wróciła pańszczyzna, choć ma pozory wolności. Chłopom w to graj, są zadowoleni z dopłat i dotacji, znoszą biurokrację, o wolności zapomnieli.
  Nie buntuje się, że nawet drzewka na swojej ziemi bez pozwolenie urzędnika nie mogą wyciąć, że ktoś im mówi, jaka ma być długość łańcuch, na jakim trzymają swojego psa przy swojej budzie, że muszą świniom wkładać zabawki do ich zagród.

  Teraz jest mniej wolności i więcej socjalizmu niż było w PRL za czasów Władysława Gomułki.

  W PRL za Władysława Gomułki nie było zasiłków dla bezrobotnych. Pomoc socjalna była bardzo ograniczona. Każdy żył za swoje, większość na swoim - w prywatnych gospodarstwach rolnych.

  Państwem rządziło 50 tysięcy urzędników państwowych i samorządowych (dziś 10 razy więcej - 500 tysięcy urzędników).

  Kiedy w Polsce było najwięcej wolności i system, jaki postuluje Janusz Korwin-Mikke, dlatego Polska dynamicznie i zdrowo rozwijała się?

  Za czasów Władysława Gomułki.
  1. Nie było demokracji parlamentarnej. W sterowanych wyborach startowała głównie nowa szlachta, która podbiła kraj - członkowie zwycięskich partii: PZPR, ZSL i SD.
  2. Rządził jeden człowiek jak król - mądry król Władysław Gomułka, któremu podlegał rząd.
  3. Była kara śmierci.
  4. Nie było deficytów budżetowych, ani państwo, ani miasta nie były zadłużone.
  5. Podatki i obowiązkowe składki na ZUS w miastach były znacznie niższe niż obecnie. Składki na ZUS są obecnie 5-6 razy wyższe niż za Gomułki.
  6. Nie było podatku VAT, ani podatku od dochodów osobistych PIT, ani podatku od dochodów kapitałowych (podatku Belki). Podatki były proste.
  7. Większość ludzi mieszkała na wsi, gdzie była pełna wolność. Po zapłaceniu podatków, m.in. w naturze jako obowiązkowe dostawy, nikt nie wtrącał się do życia ludzi na wsi. Nie było obowiązkowych ubezpieczeń emerytalnych, rentowych, chorobowych i zdrowotnych. Nie było żadnych dopłat. Nie było kolczykowania bydła, koni, świń ani pozwoleń na wycinkę drzew we własnych ogrodach. Za usługi lekarzy rolnicy płacili z własnej kieszeni. Gdy stawali się starzy, utrzymywały ich dzieci.
  8. Chłopcy byli uczeni agresji, każdy po osiągnięciu 18 lat odbywał obowiązkową 2-letnią służbę wojskową.
  9. Nie było zasiłków dla bezrobotnych.
  10. Ustawy były uchwalane w polskim Sejmie, a nie w Moskwie czy w Brukseli.
  11. Radzieckie flagi nie wisiały przed urzędami państwowymi tak jak obecnie unijne.
  12. Król inwestował państwowe pieniądze nie w opiekę socjalną, stadiony czy parki wodne, lecz w przemysł i energetykę. Władysław Gomułka zastał Polskę rolniczą a zostawił przemysłową.
  13. Biurokracja była ograniczona. Państwem rządziło 50 tysięcy urzędników państwowych i samorządowych (dziś 10 razy więcej - 500 tysięcy urzędników).
  14. Pomoc socjalna była bardzo ograniczona. Każdy żył za swoje, większość na swoim - w prywatnych gospodarstwach rolnych.

  To było zdrowe, odpowiedzialne za siebie społeczeństwo.

  W okresie PRL między 1946 r. a 1990 r. liczba mieszkańców Polski wzrosła o 63 proc. z 23,6 mln do 38,2 mln.
  Obecnie Polska wymiera. Dziś mieszka w naszym kraju tylko 36 milionów ludzi.

  W okresie PRL produkcja przemysłowa zwiększyła się kilkanaście razy.

  "Ogółem, w okresie PRL zbudowano ponad 7500 dużych zakładów, a prawie 16 tys. mniejszych odbudowano", napisał Tomasz Ciborowski.
  I to wszystko własnymi siłami.

  W III RP wyprzedano te fabryki, zadłużona kraj do granic możliwości i opluto budowniczych tych fabryk.

  Elity III RP nadal plują na nasze babcie i dziadków, na nasze mamy i ojców, na budowniczych polskiego przemysłu i polskiej energetyki. Wychwalają zdrajców i bandytów, którzy mordowali budowniczych.

  No bo skoro bandyci walczący z PRL są bohaterami, to nasi przodkowie, którzy nie walczyli są tchórzami i zdrajcami.


  Jerzy Krajewski

   

  A teraz kilka słów komentarza i wyjaśnienia: 

  1) Istotnie - po 1956 roku, gdy Polska zrzuciła sowieckie jarzmo, żyło sie w miare dobrze - bo ludzie byli jeszcze przedwojenni i zachowywali normalniej. 

  2) System był socjalistyczny - ale kompletnie dziurawy. W mieście niszczył - na wsi pozwalał żyć. 

  3) Fabryki istotnie budowano - jednak robiło to państwo, więc (delikatnie pisząc) nie wszystkie były wybudowane z sensem.

  4) Nowa Szlachta była głupia - jednak sie uczyła. Gdy juz sie czegos nauczyła i wprowadzila np. Ustawe Wilczka - odebrano jej władzę i rządzi Jeszcze Nowsza Szlachta, ktora na niczym sie nie zna - poza grabieżą wszystkiego. Stara Szlachta, jak arystokracja brytyjska, dożywa na majatkach. 

  5) Produkcja się zwiekszyla - zwlaszcza dzieki statystykom - jednak byla to produkcja tandetna (trzeba było pochodzic w wyprodukowanych za PRLu butach!) i nie trafiona. 

  6) Najgorsze, że narastała, zgodnie z Prawem Parkinsona, biurokracja. A Lewica opanowala szkoły.

  7) Flagi sowieckie nie wisiały, bo PRL była państwem niepodległym, a III RP jest tylko landem UE.

  I to tyle - z grubsza. 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • 30-03-2017 23:10:00

  W sprawie p.Ireneusza Jabłońskiego

   

  Janusza Korwin-Mikkego

  W sprawie p.Ireneusza Jabłońskiego

   

  O Ś W I A D C Z E N I E

   

  Informacja, że p.Ireneusz Jabłoński był oficerem wywiadu PRL

  http://wiadomosci.tvp.pl/29708691/wiceprezydent-lodzi-wspolpracowal-z-sb

  specjalnie mnie nie zaskoczyła. Zawsze to podejrzewałem. Podejrzewałem zresztą, że większość moich byłych Kolegów z UPR, którzy próbowali dokonać przewrotu po zgłoszeniu przeze mnie Uchwały Lustracyjnej – miała takie czy inne powiązania za „służbami”.

  Pozwalam sobie jednak zwrócić uwagę na kilka punktów.

  1) Współpraca ze służbami legalnego państwa, jakim była PRL, nie jest czynem karalnym ani godnym potępienia.

  2) Zgadzam się, że PRL była państwem wrogim III Rzeczypospolitej – ale podobnie wrogim Polsce było np. Imperium Wszech-Rusi – a oficerowie carscy pełnili potem w II RP funkcje generalskie i admiralskie.

  3) Uchwała Lustracyjna miała na celu ujawnienie agentów SB – a nie ich potępianie czy wyrzucanie ze stanowisk.

  4) Natychmiast po wprowadzeniu Ustawy Lustracyjnej przez ludzi z dzisiejszego PiSu powiedziałem, że jej celem jest wywalanie ludzi z posad – by zwolnić je dla ludzi PiSu. Ta sytuacja jest tego potwierdzeniem.

  5) Donoszenie na kolegów, jak to robił np. p.Michał Boni, też nie jest karalne, ale jest moralnie potępiane. Jednak p.Jabłoński nie był kapusiem, lecz oficerem wywiadu. To funkcja wymagająca wysokich kwalifikacyj – także moralnych.

  6) Wybór przez p.Jabłońskiego UPR a następnie współpraca z Centrum im.Adama Smitha dowodzi raczej równie z wysokich kwalifikacyj intelektualnych. Nie widzę więc powodu do usuwania Go z posady w m.Łodzi.

  7) Jak od 25 lat nieustannie powtarzam: ujawnianie wywiadowców jest skandalem i sabotażem – a już ujawnianie „nielegałów” jest absolutnie niedopuszczalne. Kto będzie pracował dla wywiadu państwa, które ujawnia agentów wywiadu? Zgoda: po obaleniu tej beznadziejnej III RP powołamy inne państwo – ale ludzie są przezorni i zawsze będą podejrzewać, że nawyki z III RP pozostały...

  8) P.Jabłoński – zgoda - „nielegałem” nigdy nie został. Najprawdopodobniej został, podobnie jak p.Lech Wałęsa, przejęty przez WSI. Z takich służb zasadniczo nigdy się całkiem nie wychodzi.

  9) Nie wiem więc, czy p.Jabłoński organizował pałacowy przewrót w UPR na polecenie jakichś służb – czy też po prostu uważał, że lustracji nie powinno się było dokonywać.

  10) Zawsze byłem dumny z przeprowadzenia ze śp. kol.Lechem Pruchno Wróblewskim i kol.drem.Andrzejem Sielańczykiem Uchwały Lustracyjnej. Gdy teraz widzę, jaki użytek robi się z lustracji, to żałuję, że tę Uchwałę zgłosiłem.

  11) Uchwała Lustracyjna nie została przez Antoniego Macierewicza wykonana. Nie ujawnił On bowiem zdecydowanej większości TW SB – tych mianowicie, którzy przeszli do slużb III RP.

  12) Rola Antoniego Macierewicza wymaga wyjaśnienia. Zaczynając od tego, dlaczego „układ” w 1991 roku wyraził zgodę na objęcie przezeń funkcji ministra spraw wewnętrznych III RP.

   

   

   

   

 • 27-03-2017 11:19:00

  Wariacje nas temat pani Profesoressy

   

  "Małżeństwo jest dzisiaj przede wszystkim wyrazem uczestnictwa w społeczności ludzi uznanych za godnych i godność posiadających. Odmawianie ludziom prawa do małżeństwa ze zwierzęciem, z racji ich orientacji seksualnej czy identyfikacji płciowej, jest odmową uczestnictwa w społeczności ludzi godnych, głęboko kochających zwierzęta. Czy to jest pogląd lewicowy? Być może - akurat na tyle, na ile Chrystus jest lewakiem, a Jego nauczanie lewackie. Moje poglądy wynikają wprost z akceptacji definicji człowieka sformułowanej przez Karola Wojtyłę, przywiązania do Konstytucji i podstawowej zasady chrześcijańskiej - nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe.

   

  Karol Wojtyła wskazuje, że człowiek to osoba która ma ciało, rozum i wolność. Wolność, która jest elementem człowieczeństwa zobowiązuje do poszanowania godności. Nie mieści się w tym różnicowanie już dziś prawa do małżeństwa ze względu na płeć, czy orientację seksualną czy identyfikację płciową i jest zgodne z art. 31 Konstytucji i art. 2 Traktatów Unijnych, które są częścią polskiego porządku konstytucyjnego i prawnego.

   

  Jeśli moje rozumowanie podziela lewica to bliżej jej do chrześcijańskiej myśli niż jakiemukolwiek kościołowi, czy jakiejkolwiek partii, który wyklucza, szczuje i poniża ludzi z racji orientacji seksualnej czy identyfikacji płciowej odmawiając im praw i przyzwalając na dyskryminację w celu stwarzania wewnętrznych wrogów, by w ten sposób utrzymać się u władzy i promować hierarchiczny autorytarny nieporządek społeczny"

  To jest dosłowny cytat z wywodów pani "profesor" Moniki Płatek. Dodałem tylko dwa razy coś o zwierzętach. Które przecież kochać należy. 

 • 22-03-2017 15:28:00

  Zapraszamy ponownie do naszej księgarni

  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl/

  Z nowości polecam najnowszą książkę Tomasza Cukiernika pt. Socjalizm według Unii. Autor pokazuje czarno na białym, ile kosztują unijne regulacje oraz w jaki sposób szkodzą naszej gospodarce

  Z pozostałych to:

  Jakub Wozinski – Dzieje kapitalizmu, czyli nieznana historia imperiów, bankierów, wojen i kryzysów, w której Autor w nowatorski sposób przedstawia klasyczną historie rozwoju gospodarczego i nie tylko oraz prof. Adama Wielomskiego – Dekalog konserwatysty

  Donald J.Trump – Prezydent Biznesman – autobiografia 45 prezydenta USA, która miała przekonać ludzi, żeby go wybrali. Jak teraz będzie wyglądała jego wizja z rzeczywistością?

  Carl Menger – Zasady ekonomii – książka jednego z najwybitniejszych ekonomistów światowych

  Tom G. Palmer – Czy wojny są nieuchronne? Czyli pokój, miłość i wolność – zbiór esejów pokazujących dlaczego pokój i sprawiedliwe podatki są najważniejsze dla rozwoju społeczeństw.

  Eric von Kuehnelt-Leddin – Wolność czy równość. Jedna z najnowszych pozycji Fijorr Publishing ze wstępem ode mnie

  Fryderyk Bastiat – Pamflety, gdzie autor logicznie udowadnia wyższość wolności nad zniewoleniem,

  Doug R. Casey – Inwestowanie w trudnych czasach – książka napisana specjalnie dla Uczelni Asbiro oraz wydawnictwa Fijorr Publishing.

  Paul Johnson – Historia świata XX w. t. I i II - Rewelacyjna historia ostatniego stulecia. Kilkaset stron fascynujących historii, o których mało kto wie.

  George Reisman – Rząd kontra gospodarka – Kolejny kanon austriackiej szkoły ekonomii.

  Stefan Kisielewski – Dzienniki okresu transformacji. Nieznane felietony radiowe Kisiela czytane w polonijnym Radio Chicago w latach 1988-91.

  John Tamny – Ekonomia zdrowego rozsądku, czyli jak rząd psuje gospodarkę; najnowsza publikacja młodego publicysty z magazynu Forbes

  George Gilder – Bogactwo czy nędza – nowe wydanie przygotowane z myślą o czytelnikach XXI wieku oraz Standard złota w epoce pieniądza cyfrowego

  O.Jacek Gniadek SVD – Ekonomia Boża i ludzka, czyli kazania wolnorynkowe

  Michał Wojciechowski – Między polityką a religią

  Artur Dmochowski – Afera grypowa: szczepionki, pieniądze kłamstwa

  Dinesh D'Souza – Wybaczyć Ameryce! Czyli co Stany Zjednoczone dały Światu?

  Jamie Whyte – Oszuści, czy ignoranci, czyli o nadużywaniu nauki dla celów politycznych

  Tomasz Cukiernik – 10 lat w Unii – bilans członkostwa

  Mark Skousen – Logika Ekonomii, książka pomyślana jako nowy podręcznik ekonomii

  George Reisman – Kapitał i kapitalizm XXI wieku i Ekologizm, trucizna XXI wieku

  Jacek Kozik – Najlepszy podatek, najmniejszy podatek

  Grzegorz Kucharczyk – „Christianitas od rozwoju do kryzysu” i „Christianitas między Niemcami a Rosją” - dwa zbiory tekstów znakomitego historyka o rozwoju cywilizacji chrześcijańskiej

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze, Kosztowne złudzenie

  Paul Nison – Dieta biblijna

  Wiesław Stebnicki – Edukacja domowa, edukacja przyszłości

  Także tylko u nas książka Janusza Choińskiego o nieznanych wydarzeniach poprzedzających wybuch II wojny światowej – Sojusz Piłsudski-Hitler

  Do nabycia są również zbiory moich felietonów:

  Świat wg Korwina, Historia wg Korwina cz. I i II, oraz Europa wg Korwina z autografami lub bez.

  Jako gratisy do zamówień powyżej 100 zł oferujemy naszym PT Czytelnikom wydane sumptem PE felietony pt. Wielkopolska w Wielkiej Polsce lub esej pt. Wizja parlamentu w nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

  Do zamówień o wartości powyżej 150 zł oraz kompletu moich książek otrzymają Państwo dodatkowo obie pozycje.

  Zapraszam na mój portal http://korwin-mikke.pl, nie tylko do księgarni, ale także do działu Wiadomości z kraju i ze świata, gdzie znajdą Państwo informacje niedostępne w innych serwisach informacyjnych.

  Zamówienia na książki zza granicy proszę kierować na adres:

  [email protected]

 • 17-03-2017 00:56:00

  Inteligencja nauczycielki

  Uczeń napisał: „Miałem na tle inteligencji kobiet spięcie z nauczycielką, która w końcu odparła »Jeśli przyjdziesz na moje lekcje i powiesz, że jestem mniej inteligentna tylko dlatego, że jestem kobietą, musisz liczyć się z ostrą reakcją, ryzykuj zatem wolność słowa«. Co robić?” 

  Odpowiedź: przeprosić! Nauczycielka ma rację! 

  To, że kobiety są statystycznie nieco mniej inteligentne od mężczyzn nie mówi NIC o danej kobiecie. Może być akurat bardzo inteligentna. 

  To, że w wiekszości zwiazków jako reguła mężczyzna jest inteligentniejszy od kobiety wynika stąd, że każda kobieta stara sie, by jej facet był od niej wyższy, silniejszy i inteligentniejszy. Gdyby pary dobierane były losowo, w 45% wypadków to kobieta byłaby tą inteligentniejszą. 

  Tak więc z tego, że nauczycielka jest kobietą nie wynika, że jest mniej inteligentna od ucznia. Większa jest szansa, że jest odwrotnie. Uczniowie dobierani sa losowo, a nauczycielki sa jednak bardziej inteligentne, niz średnia u kobiet. 

  Z jej odpowiedzi wynika, że jest bardziej inteligentna, niz średnia nauczycielek. A to oznacza, że przyjmie przeprosiny. 

 • 10-03-2017 01:24:00

  P.Witold Zabiegała jak zwykle trzeźwo:

  Witold Zabiegała Może wydaje się to niewiarygodne, ale p. Janusz ma rację. Powodem spadku poparcia nie są nigdy "niższe kobiety", "niepełnosprawni", „lekkie gwałty”, „lekka pedofilia”, „Hitlery”, bo rzeczywiście - jak pamiętamy sprzed wyborów do PE - wzrost poparcia zaczynał się zawsze od „skandali” (paraolipmiada) i ogromnej nagonki na JKM. Powód spadków poparcia jest zawsze ten sam, który niesety popełnia p.Janusz stale od 27 lat. W miarę niezłe wyniki osiąga wtedy, gdy jest sobą i dociera do ludzi z wyrazistym przekazem. Po czym jest usuwany z funkcji Prezesa, albo zgadza się na usunięcie swojego nazwiska z nazwy partii i zaczyna się spadek do 1%. Zamiast postawić sprawę po męsku („Chcecie przegłosować zmianę nazwy? Proszę bardzo, ale ja wtedy odchodzę i zakładam Partię Janusza Korwin-Mikke i zobaczycie, za kim pójdą wyborcy”), to niestety tym razem uległ i w wyniku tego, średnia z pierwszych 12 sondaży z tego roku spadła z 4,76% (w wyborach) do poziomu 1,4%: http://ewybory.eu/sondaze/ (jeszcze bez najnowszego).Może nie wszyscy tu pamiętają, ale kiedyś UPR wybrała na Prezesa młodego Stanisława Wojterę. Członkom partii się to podobało, bo widzieli w nim nadzieję na wejście do „poważnej polityki”, ale wyborcom nie do końca. Z czasem i członkowie zaczęli tłumaczyć p. Januszowi, że to niedobry ruch, że „mdłe” spoty wyborcze niczym nie różnią się od innych, że nowy Prezes najchętniej uczyniłby UPR przybudówką jakiejś większej partii. A pan Janusz go bronił: „Dajcie spokój, to świetny młody człowiek, dobry organizator, nie przesadzajcie”. Chwilę potem: „No dobra, mieliście rację - występujemy z UPR i zakładamy (partię) Janusza Korwin-Mikke”. 

  Kilka lat później to samo z p. Witczakiem. Też Korwin jeździł po całej Polsce, przestawiał go jako swojego następcę, zachwalał, a skończyło się oczywiście tak samo. Później to samo z p. Bartoszem Józwiakiem.. Teraz p. Janusz upatrzył sobie nowego „marketingowego idola” - p. Wiplera, za którego namową partia już 2-krotnie zmieniła nazwę (bo najpierw pokłóciła się z KNP). Nie tędy droga. Faktycznie, tak jak niedawno napisała któraś z działaczek partii Wolność - Korwina trzeba pokochać (a przynajmniej zaakceptować) w całości, pomimo jego wad. A nie ukrywać go z nazwy partii, albo opakowywać w miłe słówka.

 • 02-03-2017 21:50:00

  Jak to jest z tą inteligencja mężczyzn?

  Tutaj rozkład inteligencji kobiet  i mężczyzn:

  Na osi poziomej inteligencja od idioty po geniusza - na pionowej liczba ludzi danej kategorii; mężczyźni na czarno, kobiety na czerwono. Jak widać różnica w średniej inteligencji mężczyzn i kobiet jest niewielka w porównaniu z innym kształtem  krzywej rozkładu: kobiety mieszczą się blisko średniej - mężczyźni są znacznie bardziej rozrzuceni. W wyniku tego wśród mężczyzn jest znacznie więcej geniuszy - ale i znacznie więcej idiotów.* 

  To wyjaśnia, dlaczego wśród arcymistrzow szachowych kobiet prawie nie ma. Przy takim układzie w parach spośród elit intelektualnych mężczyzna jest znacznie inteligentniejszy i kobiety tego nie kwestionują (nie znam np. szachistki, ktora by nie uznawała wyższości mężczyzn). Wśród "średniaków" panuje przekonanie, że kobiety są właściwie równe - no, może troszkę mniej inteligentne. Natomiast w stadłach z lumpenproletariatu, to kobiety dominują intelektualnie; proszę zauważyć, że w takich rodzinach to kobieta trzyma kasę!!

  *[P.prof.Katarzyna Horney twierdziła, że tyczy to nie tylko inteligencji: mężczyźni w ogóle "są bardziej"  ("are more of"). Wśród mężczyzn jest np. więcej świętych - ale i więcej morderców. Nawet liliputów jest więcej - choć mężczyźni są średnio wyżsi! 

  Byc może wynika to stąd, że układ genetyczny kobiet jest bardziej zrównoważony:

  Na rysunku układ chromozomów człowieka. Chromozomy płci z prawej u dołu. To mężczyzna, który od matki  dostał (jak każde dziecko) X, a od ojca Y. Jak widać Y robi wrażenie nie pasującego, jakby zdegenerowanego. Dziewczynka od ojca dostaje drugi X, bardzo podobny do matczynego. ] 

   

 • 01-03-2017 00:53:00

  Droga Pani Renato - czyli: harce przed Dniem Kobiet

  Pani Renata Dancewicz, najlepsza brydżystka wśród aktorek, błysnęła ostatnio wypowiedzią, że przyczyną tego, że kobiety zarabiają mniej od mężczyzn, jest Kościół katolicki. Gdyby p.Dancewicz była jedna z tych idiotek-feministek, to bym Jej odpowiedział, że przyczyną, dla której Murzyni zarabiają lepiej od Białasów w boksie zawodowym jest sekta voodoo. Gdyby była idiotką salonową, zacytowałbym wspaniałego komika z czasów mojej młodości, śp.Ferdynanda Contandina znanego powszechnie jako „Fernandel” – który zapytany przez inną fenomenalną gwiazdę, p.Katarzynę Dorléac, znaną jako „Catherine Deneuve”, dlaczego zarabia więcej od Niej, odparł: „Bo Twoje dochody powiększa to, co zwiększa moje wydatki”...

  Jednak p.Dancewicz jest brydżystką – i to dobrą brydżystką. Czyli musi umieć myśleć. Postaram się więc do Niej napisać jak do istoty myślącej – tylko ogłupionej polit-poprawną nowomową.

   

  ____Droga Pani Renato!

  Czy zastanowiła się Pani dlaczego brydżystki zarabiają dziesięć razy mniej od brydżystów? Szachistki dziesięć razy mniej od szachistów? Tenisistki parę razy mniej od tenisistów?

  Dlatego, że p.Roger Federer może dać pannie Agnieszce Radwańskiej  5:0 for w każdym secie i 30:0 for w każdym gemie (tenisistki nie zarabiają aż 10 razy mniej, bo lubimy patrzeć na fruwające spódniczki). Szachistki zarabiają mniej, bo w pierwszej setce rankingu FIDE nie ma ani jednej kobiety – i panuje duża niesprawiedliwość, bo mistrzyni świata kobiet zarabia znacznie więcej, niż setny, ale trochę lepszy od niej, szachista (ale znów: lubimy patrzeć na ładne buzie przy szachownicy). W brydżu różnica jest jeszcze większa...

  Czy zastanowiła się Pani dlaczego w brydżu, w szachach, w piłce ręcznej kobiet, koszykówce kobiet, siatkówce kobiet – kapitanem reprezentacji jest niemal zawsze mężczyzna? Czy to Kościół katolicki ich tam foruje – czy to kobiety chcą, by ich szefem był mężczyzna? Nie tylko w sporcie. Bo wiedzą, że mężczyźni są od nich lepsi. 

  W NBA wysocy koszykarze zarabiają więcej od niższych – co nie jest „dyskryminacją”, tylko dowodem, że niscy gracze gorzej się do koszykówki nadają. Jeśli w jakimś zawodzie kobiety zarabiają mniej od mężczyzn, to jest to dowód, że gorzej się do tego zawodu nadają – i tyle. Kropka.

  Kobiety są od mężczyzn (oczywiście: mówimy o średniej) słabsze, lżejsze, niższe, mniej inteligentne, ostrożniejsze... Tak, tak: kierowcy mężczyźni zarabiają więcej od kobiet bo jeżdżą szybciej, odważniej, agresywniej. W formule F-1 nie ma (na razie?) ani jednej kobiety – i to nie Kościół rezerwuje tę doskonałą fuchę dla mężczyzn. Kobiety się boją – i bardzo słusznie!! To jest bardzo dobra cecha kobiet! Kobieta ma opiekować się dzieckiem, więc powinna być uczona, że nie ma ryzykować; ma to zresztą we krwi. A mężczyzna ryzykować ma. Wszelki postęp i dobrobyt pochodzi z ryzyka – a nie z siedzenia w bezpiecznej muszli jak ślimak! Dlatego na swoim terenie rozważna kobieta jest wyżej ceniona od mężczyzny – ale w pracy męskiej, gdzie potrzebne jest ryzyko, kobiety zawsze będą zarabiać mniej. Nie tylko jako kierowcy – ale i np. jako managerki.

  Bo tu też trzeba ryzykować. Gdy ma Pani 8 milionów majątku i może pożyczyć jeszcze dwa miliony i zainwestować całe dziesięć - z szansą 3:1, że zarobi Pani 7 milionów – to zainwestuje Pani? Z szansą 25%, że zostanie Pani z furą długów? W brydżu pewnie tak – ale w życiu? A mężczyzna zaryzykuje. I dlatego cztery kobiety będą miały nadal po 8 milionów – a na czterech mężczyzn jeden zostanie golcem z długiem, a trzech będzie miało po 15 milionów. Czyli kobiety będą miały 32 mln – a mężczyźni 43 mln. Dlatego gdy przeglądałem listę 500 najlepiej zarabiających managerów w Europie nie znalazłem ani jednej kobiety.

  A na liście finalistów olimpiady z fizyki teoretycznej sprzed paru laty pierwsza dziewczyna była ok. osiemsetnego miejsca.

  A – i jeszcze jedno. Dobry manager musi bezlitośnie wywalić z roboty złego pracownika. A kobiety mają na ogół dobre serca.

  I, oczywiście: gdy trzeba nosić duże ciężary, szybko biegać, sięgać po coś z wysokiej półki – kobiety zawsze będą zarabiały (średnio) mniej. I tyle.

  A, nie – jeszcze jedno. Ze swojego bogatego doświadczenia zapewniam, że kobieta może być „do rany przyłóż” - a przez dwa dni w miesiącu trzeba chronić dzieci przed jej opryskliwością i nerwowością. Dziś miałem przemawiać w Parlamencie Europejskim n/t liczby kobiet w Trybunale Sprawiedliwości. Ja wiem, że w tym trybunale kobiety na ogół są już w wieku, w którym ten problem ich nie dotyczy – ale awansować musiały na podstawie wyroków wydawanych przedtem. A nie chciałbym stanąć przed sędziną w takim dniu jako oskarżony.

  I nie chciałbym, by pilotowała samolot.

  Natomiast istnieją zawody, w których kobiety są świetne. Mają np. lepszą (średnio) od mężczyzn pamięć. Są bardziej dbałe i drobiazgowe, są cierpliwsze – i w takich zawodach (znów średnio) zarabiają lepiej od mężczyzn. Nie dlatego, że narzuca to Kościół protestancki.

  Mam nadzieję, że Panią przekonałem. Jeśli nie – będę przeciwko Pani grał w brydża z dużą obawą, że w połowie rozdania zażąda Pani, by to Dama biła Króla; przynajmniej Dama i Dama...  

<< poprzednie 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 następne >>

Strona 7 z 149 [postów: 20 z 2962]