Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64095 komentujących
71521 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • Najnowsze wpisy z bloga JKM w Twoim czytniku RSS

  03-09-2017 14:20:00

  Równe prawa - czy przywileje

  Kobiety powinny mieć przywileje, a nie "równe prawa". Równouprawnienie jest dla kobiet szkodliwe - tu zabawny (dla nas) ale tragiczny dla zainteresowanej przykład.

  P.Ginewra Krystyna Fichter, nauczycielka z Florydy, uwiodła trzech swoich uczniów. Oczywiście babę należało wywalić ze szkoły i zapewne zażądać odszkodowania (bo szkoła traci renomę!) - ale p.Fichter trafiła pod sąd i otrzymała... 22 lata więzienia!!! Dlaczego? Dlatego, że sędzia czuł się związany zasadą równouprawnienia. Prokuratorka, p.Ashley Krieger, powiedziała: "Powinna otrzymać taką samą karę jak mężczyzna, który uwiódłby trzy siedemnastoletnie dziewczyny. Gdyby w takiej sytuacji znalazł się mężczyzna byłby pogrzebany. Dlatego (podkreślam to słowo: DLATEGO - JKM) żądam dla niej 25 lat więzienia w stanie Floryda".

  Tymczasem nie ma tu żadnego porównania. Nie ma symetrii. Uwiedzenie dziewczyny powoduje skutki często nieodwracalne - zwłaszcza, jeśli była dziewicą. Skutki te, oczywiście, nie muszą być tragiczne - ale mogą. A jeszcze może zdarzyć się ciąża. Dlatego prawo chroni kobiety. Natomiast ci chłopcy nie odnieśli żadnej szkody. Zdobyli pewne doświadczenie seksualne, czegoś się nauczyli - na czym skorzystają ich przyszłe żony. Mężczyźnie przygodny romans nie wyrządza żadnych szkód. Dlatego nie ma najmniejszego powodu, by ich chronić tak samo! Ciekawe, co by było, gdyby zamiast p.Fichter uwiódł ich jakiś homoś albo (tfu!) "gej"? Zakład, ze nie zostałby skazany!

  Ciekawe, ale za p.Ginewrą ujęły się... rosyjskie feministki! Oczywiście według postępowców oznacza to, że w tej zacofanej Rosji nawet feministki są "szowinistkami seksualnymi"  (Tłumaczenie: "W Stanach babce za seks z 17-latkami dali 22 lata więzienia - u nas w Chimkach za to samo dali 3000 rubli grzywny")

  A proszę pamiętać, że Rosja jest MNIEJ tolerancyjna, niż Zachód! 3000 rubli = 300 zł. Chimki - miasto pod Moskwą, 200.000 ludzi, przemysł kosmiczny i zbrojeniowy.

  Widać: jacyś normalni ludzie...).

 • 02-09-2017 11:31:00

  Minęła rocznica napadu III Rzeszy na II Rzeczpospolitą. Wnioski na dziś.

  Klęska wrześniowa była to wynik świadomie błędnej polityki zagranicznej oraz nierealnej oceny polskiej siły bojowej przez wojskowych. Niektórzy politycy wiedzieli, że buńczuczne hasła: „Nie oddamy ani guzika” to tromtadracja. Śp.płk.Józef Beck schodząc z mównicy sejmowej, po wygłoszeniu 5-V-1939 słynnego przemówienia z frazą: „My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelka cenę. Jest jedna rzecz w życiu narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor" (otrzymał za nią od tłumu idiotów kochających pompatyczne frazesy, huczną owację), powiedział do grupki zwolenników: „Właśnie zgubiłem Polskę”.

  I tak się stało.

  Beck wygłasza swoje słynne przemówienie...

  Adolf Hitler powiedział słusznie: „Gdyby żył Piłsudski do tej wojny by nie doszło”. Trudno się temu dziwić: śp.Józef Piłsudski był agentem niemieckiego Sztabu Generalnego.

  Hitler pełni wartę honorową przy symbolicznej trumnie Piłsudskiego w ambasadzie II RP w Berlinie

   

  Hitler jednak niejednokrotnie wypowiadał się o Polakach pozytywnie – w odróżnieniu od opinii o Rosjanach czy Ukraińcach. Hitler zresztą często zmieniał zdanie, jednak mamy tu konkrety: Polsce proponował udział w Pakcie Anty-Kominternowskim (wraz z Japonią, Włochami, Węgrami, Mandżukuo, Hiszpanią, Bułgarią, Rumunią i Finlandią) – po zgodzie Warszawy na włączenie do Rzeszy Wolnego Miasta Gdańska i przeprowadzenie eksterytorialnej autostrady łączącej obie części Rzeszy; żądania te były usprawiedliwione (85% Gdańszczan chciało Anchlußu), zgłoszone niejawnie i ustnie w końcu 1938 roku i bez utraty honoru można je było przyjąć*. Natomiast zdecydowanie odrzucał myśl o utworzeniu jakichkolwiek organizmów państwowych i sprzymierzonych jednostek wojskowych rosyjskich i ukraińskich. Nie wiemy, czy wiedział o Holokauście – natomiast wiemy z całą pewnością, że do 1944 roku nie wiedział, że takie jednostki (ROA, RONA, SS Galizien) istnieją. Gdyby się na to zgodził, to bez większych trudności (Ukraińcy – a i większość Rosjan by ochoczo pomogła) podbiłby, wraz z Japonią, Polską, Węgrami i Rumunią, cały Związek Sowiecki. Urządzanie tam Lebensraumu zajęłoby Niemcom co najmniej 20 lat...

  ...a potem Hitler by umarł, nastąpiłaby odwilż i pieriestrojka...

  Z dumą stwierdzam, że 40 lat temu, po długich bojach z cenzurą, udało mi się zamieścić w „Tygodniku Demokratycznym” artykuł, w którym wywodziłem, że w 1942 (Hitler zapewne chciałby najpierw obezwładnić Francję – choć w'obec pacyfistycznego nastroju Francuzów nie byłoby to konieczne) Polska powinna wraz z Niemcami uderzyć na ZSRS. I tak na pewno zrobiłby Piłsudski. Jednak w obozie Sanacji zwyciężyła linia anty-piłsudszykowska, wierny uczeń Komendanta, trzykrotny premier, śp.płk.Walery Sławek, widząc nieuniknioną katastrofę, popełnił 2-IV-1939 samobójstwo. Zwyciężyła koncepcja Dwóch Wrogów (t/j hitlerowskich Niemiec i stalinowskich Sowietów) i oparcia się o sojusz z Francją i Wielką Brytanią.

  Piszę o tym, bo obecny rząd realizuje tę samą obłędną politykę, w oparciu o historyczne resentymenty. Co do Rosji słuszną ocenę wyraził niedawno p.Sergiusz Ławrow, minister SZ FR: „Zauważam w Polsce obsesję na punkcie wytworzenia w społeczeństwie atmosfery całkowitej nietolerancji wobec wszystkiego, co ma związek z Rosją (…) Istnieją w Polsce ludzie, którzy starają się zwalić winę za wszystkie polskie nieszczęścia na Moskwę. W Polsce daje się odczuć realne pranie mózgów społeczeństwa w duchu, który jest jednoznacznie antyrosyjski". Co do Niemiec linię wyznaczył jeszcze śp.Lech Kaczyński, a jej (jak na razie?) zwieńczeniem jest absurdalne żądanie odszkodowania za II Wojnę Światową, jednoznacznie przez RFN odrzucone. W porównaniu z 1939 rokiem sytuacja różni się tym, że między Rosją a nami jest (wroga nam!) Litwa, Białoruś (którą III RP też podgryza – PiS mniej niż PO!!) i (wroga nam) Ukraina, z którą konflikt wybuchnie lada chwila – natomiast III RP zadarła jeszcze z Francją (!!) i nie ma żadnych gwarancyj brytyjskich.

  Obecnie widać wyraźnie zwrot Moskwy (zrażonej wiarołomnością JE Donalda Trumpa) w kierunku sojuszu z Brukselą. Ciekawe, czy w takiej sytuacji Amerykanie będą chcieli bronić nas i Ukrainy?

  W odróżnieniu od płk.Sławka nie dramatyzuję – ale absolutnie w to nie wierzę.

  • * (za Wikipedią):

  • 24 października 1938 minister spraw zagranicznych III Rzeszy Joachim von Ribbentrop, w rozmowie z ambasadorem RP w Berlinie Józefem Lipskim, które odbyło się w Berchtesgaden wysunął następujące propozycje (do końca marca 1939 pozostawały one tajne[37]):

  • przyłączenia do Niemiec Wolnego Miasta Gdańska,

  • przeprowadzenia eksterytorialnej autostrady i linii kolejowej przez polskie Pomorze (tzw. „polski korytarz”),

  • przystąpienia Polski do paktu antykominternowskiego – czyli jawnego zadeklarowania się Polski jako politycznego partnera III Rzeszy a strategicznego przeciwnika ZSRS.

  W zamian III Rzesza proponowała:

  • przeprowadzenie przez terytorium Gdańska podobnej eksterytorialnej autostrady lub drogi oraz linii kolejowej oraz wolny port,

  • gwarancję zbytu polskich towarów na terenie Gdańska,

  • wzajemne uznanie granicy polsko-niemieckiej (lub uznanie terytoriów obu krajów),

  • przedłużenie układu o nieagresji o kolejne 25 lat,

  • niemiecką zgodę na zmiany terytorialne na korzyść Polski na wschodzie i wspólną granicę polsko-węgierską,

  • współpracę w kwestii emigracji Żydów z Polski [hitlerowcy omawiali już z Komitetem Żydowskim osiedlenie Żydów w Palestynie; Hitler nigdy nie wspominał o fizycznej eksterminacji Żydów – jest naprawdę b. prawdopodobne, że Holokaust to była to nadgorliwość Henryka Himmlera - JKM] oraz w sprawach kolonialnych,

  • wzajemne konsultowanie wszystkich decyzji dotyczących polityki zagranicznej.

   Te propozycje były nie tylko do przyjęcia, ale b. korzystne. Należało na fali entuzjazmu z powodu Anschlußu Zaolzia oświadczyć, że II RP zgłasza chęć przystapienia do Paktu Anty-Kominternowskiego (Pakt ten był obronny – gwarantował co najmniej neutralność uczestników gdyby Sowiety napadły na jednego z nich!), wyrazić zgodę na Anschluß W.M.Gdańska do III Rzeszy (i tak nie był nasz, a władze WMG zionęły nienawiscią do Polski – z powodu budowy Gdynii!) i oświadczyć, że Polska wymogła na III Rzeszy, by pod autostradą i linią kolejową, łączącymi niesprawiedliwie rozdzielone części III Rzeszy (swoboda poruszania się między tymi częściami Niemiec była zagrarantowana w Traktacie Wersalskim!), była odpowiednia liczba przepustów pozwalajacych swobodnie przemieszczać się ludności i jechać z Polski nad morze. I tyle.

  Polska zwiedziona obietnicami Wielkiej Brytanii te warunki odrzuciła.

 • 30-08-2017 01:55:00

  Aj-waj – biedny kraj!

  Mowa, oczywiście, o tekście o Wielkiej Brytanii napisanym, oczywiście, w „Gazecie Wyborczej”. „GW” jest nieodmiennie pro-unijna – więc przedstawia Brexit, jako niemal katastrofę. Wprawdzie mniejszą, niż zapowiadała przed referendum – ale jednak!

  A ja chcę zastanowić się nad tym obiektywnie.

  Najpierw zróbmy pewien eksperyment myślowy. Powiedzmy, że było dokładnie odwrotnie. Zjednoczone Królestwo było pro-unijne – a pozostałe kraje UE: nie. I pół roku temu 27 krajów utworzyło Federację Anty-Unijną i z UE wystąpiły – a zrozpaczone władze Unii przeniosły się do Londynu i twierdzą, że Unia nadal trwa. Był taki precedens: gdy Irak i Syria wystąpiły ze Zjednoczonej Republiki Arabskiej – Egipt nadal nazywał się ZRA i śp.Gamal Abd el-Nasser twierdził, że ZRA istnieje, a On jest jej prezydentem.

  I teraz patrzę, co by o tym napisała „GW”: katastrofalna sytuacja 27 krajów po wystąpieniu z UE?

  Oczywiście jest wszystko jedno, kto z czego wystąpi; ważne: nastąpiła separacja – i obydwie strony na tym stracą, jeśli...

  ...jeśli oddzielą od siebie rynki.

  Tymczasem nie ma żadnego powodu, by rynki od siebie oddzielać! W latach 1863-1885 nie było żadnej Unii Europejskiej – a cała Europa była jednym rynkiem, bez żadnych granic celnych. Dziś swobodny ruch towarów gwarantuje Europejski Obszar Gospodarczy i nie trzeba być w UE, by do niego należeć (np. Norwegia jest w EOG, a nie jest w UE). Fakt, że swobodny ruch osób zależy od układu z Schengen – tyle, że Zjednoczone Królestwo nigdy do „Schengen” nie należało, więc nic się tu nie zmieni!!

  „GW” zauważa – i to jest jedyna trafna obserwacja: „Ekonomiści przyznają, że gospodarką na Wyspach zaczynają rządzić emocje i lęk przed skutkami Brexitu”. To fakt: obiektywnie Brytyjczycy wyswobadzają się spod okupacji potwornej biurokracji unijnej – i jeśli nie stworzą własnej (co też jest możliwe!!) to będą rozwijać się znacznie szybciej niż Unia. Co nie jest trudne: „GW” podaje, że UK rozwija się dwa razy wolniej niż strefa €uro: 0,3% do 0,6%. To są liczby po prostu śmieszne. Białoruś rozwija się znacznie szybciej!

  A teraz popatrzmy na realną sytuację, opisywaną przez „GW”.

  Funt spada. Istotnie. Przypominam jednak, że polscy przemysłowcy domagają się obniżki kursu złotego – twierdząc, że byłoby to niesłychanie korzystne. Skutek jest taki, że export brytyjski rośnie, a np. w kwietniu z USA przyjechało o 20% więcej turystów niż przed rokiem.

  Inna „tragedia”: „Brytyjczycy zaciskają pasa”. To znakomicie! Podstawowym nieszczęściem dzisiejszej gospodarki jest to, że ludzie nie oszczędzają, tylko wydają, wydają, wydają... Jak zaczną wydawać rozsądniej, licząc się z każdym pensem – to gospodarka bardzo się uzdrowi.

  Weźmy przykład: „Spada sprzedaż nowych samochodów – o 2,2% od stycznia do lipca. Brytyjskie Stowarzyszenie Przemysłu Motoryzacyjnego obwinia o to Brexit. "Ludzie nie chcą wydawać pieniędzy. Rząd musi podjąć szybkie kroki wobec efektów Brexitu”. Otóż: nie musi – i mam nadzieję, że nie podejmie. Ludzie zbyt często odstawiali na złom (lub odsprzedawali do Polski...) całkiem dobre samochody – by szpanować nowym modelem. Dla gospodarki jest bardzo korzystne, gdy p.Jan Smith zamiast kupić nowy samochód i posłać syna na jakiś absurdalny uniwersytecki kurs socjologiczny powie: „Synku, nie mamy pieniędzy – masz tu ₤10.000, załóż za to firmę i zacznij sam zarabiać!”.

  Chcę tu przypomnieć sytuację sprzed ponad pół wieku, zanim śp.lady Thatcherowa uratowała Brytanię. Rządzili wtedy Czerwoni, którzy nakładali podatki i „popierali inwestycje”. Efekt: kryzys był potworny – ale po ulicach jeździła masa „Rolls Royc'ów” i „Jaguarów” – bo ludzie zamiast płacić podatki woleli zainwestować w „Jaguara”. Przemysł motoryzacyjny, istotnie, kwitł...

  Powtarzam po raz setny: Nie jest prawdą, że co jest dobre dla „General Motors” jest dobre dla Stanów Zjednoczonych! Co więcej: wszyscy widzieli wtedy, że Wielka Brytania rozwija się i kwitnie – a „wskaźniki gospodarcze” leciały w dół na zbitą mordę.

  Bo te „wskaźniki” mierzą zupełnie co innego, niż myślą naiwni dziennikarze. Ale o tym już pisałem wiele razy...

 • 31-08-2017 14:12:00

  Kwestia smaku - choć nie tylko (Już tekst, nie szkic!)

  Wszyscy, którzy uważają się za Prawicę, a chcą się zapisać (lub, nie daj Boże, zapisali się) do PiSu, powinni przeczytać zakończenie wiersza śp.Zbigniewa Herberta "Potęga smaku":

   

  Zanim zgłosimy akces trzeba pilnie badać

  kształt architektury rytm bębnów i piszczałek

  kolory oficjalne nikczemny rytuał pogrzebów

   

  Nasze oczy i uszy odmówiły posłuchu

  książęta naszych zmysłów wybrały dumne wygnanie

  To wcale nie wymagało wielkiego charakteru

  mieliśmy odrobinę niezbędnej odwagi

  lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

  Tak smaku

  który każe wyjść skrzywić się wycedzić szyderstwo choćby za to miał spaść bezcenny kapitel ciała

  głowa

   

  http://wiersze.kobieta.pl/wiersz/zbigniew-herbert/potega-smaku-236

   

  To, co odrzuca kulturalnych ludzi od PiSu, to nie banialuki, które wygadują o gospodarce; to nawet nie oczywiste łamanie zasady Państwa Prawa (choćby w rzeczywistości było to Państwo Lewa). To jest obrzydzenie.

  Dobrze ujął to był śp.Józef Piłsudski w swoim słynnym przemówieniu 3 maja 1923 w „Bristolu”:

  Był cień, który biegł koło mnie - to wyprzedzał mnie, to zostawał w tyle. Cieniów takich było mnóstwo, cienie te otaczały mnie zawsze, cienie nieodstępne, chodzące krok w krok, śledzące mnie i przedrzeźniające. Czy na polu bitew, czy w spokojnej pracy w Belwederze, czy w pieszczotach dziecka - cień ten nieodstępny koło mnie ścigał mnie i prześladował. Zapluty, potworny karzeł na krzywych nóżkach, wypluwający swoją brudną duszę, opluwający mnie zewsząd, nie szczędzący niczego, co szczędzić trzeba - rodziny, stosunków, bliskich mi ludzi, śledzący moje kroki, robiący małpie grymasy, przekształcający każdą myśl odwrotnie - ten potworny karzeł pełzał za mną jak nieodłączny druh, ubrany w chorągiewki różnych typów i kolorów - to obcego, to swego państwa, krzyczący frazesy, wykrzywiający potworną gębę, wymyślający jakieś niesłychane historie, ten karzeł był moim nieodstępnym druhem, nieodstępnym towarzyszem doli i niedoli, szczęścia i nieszczęścia, zwycięstwa i klęski. Nie sądźcie, panowie, że to jest tylko metafora, ja zacytuję tylko kilka faktów, takich potwornych, dzikich, że trudno pojąć, z jakiej kadzi nieczystości zarazić trzeba sobie wyobraźnię, by podobne rzeczy wymyślić.

  Reprezentant narodu, wybrany przez wszystkich, reprezentujący wszystkich - kradnie! Zbiera się komisja sejmowa, aby szukać skradzionych przez tego reprezentanta insygniów królewskich. Komisja sejmowa obradująca pod egidą czy pod kierownictwem marszałka Sejmu szuka, śledzi, bada, poszukuje skradzionych przez tego reprezentanta rzeczy! Czy panowie coś bardziej potwornego, coś bardziej wstrętnego, coś bardziej oplutego pomyśleć możecie? Czy można mieć reprezentanta tego rodzaju? Pomyślcie sobie to gdzie indziej, wśród wolnych, swobodnych narodów: nasz reprezentant - złodziej! Nasz reprezentant zdradza kraj w czasie wojny, umawia się z nieprzyjacielem! Naczelny wódz prowadzący wojnę jest zdrajcą! Gdzież na niego kara?! Czy jest próba usunięcia go? Czy jest próba pociągnięcia go do odpowiedzialności, czy jest próba zrobienia go odpowiedzialnym za te niebywałe zbrodnie? Nie ma! Idzie tylko o plucie, idzie tylko o kał wewnętrzny, którego pełna musiała być dusza, jeżeli na te rzeczy się zdobyła. Idzie o jakieś niesłychanie obrzydłe zjawisko duszy ludzkiej, która w ten sposób postąpić może. Potworny karzeł, wylęgły z bagien rodzimych. Bity po pysku przez każdego z zaborców, sprzedawany z rąk do rąk, płatny. Oto ci, którzy chcą obniżyć do swego poziomu to, co zostało wzniesione wysoko"

  http://jpilsudski.org/przemowienia-odezwy-rozkazy/1101-przemowienie-jozefa-pilsudskiego-w-sali-malinowej-hotelu-bristol-3-lipca-1923-r  Radzę przeczytać w całości!

  Problem w tym, że Piłsudski rzeczywiście był niemieckim (a także przedtem japońskim i austriackim) agentem, który swoim ludziom polecał pieniądze „brać, i nie kwitować”. Ponadto Piłsudski dopiero 23-X-1918 zlikwidował Królestwo Polskie – więc d***kracja nie zdążyła się tak rozhuśtać, jak teraz. Dziś poziom upadł strasznie: Bronisława Komorowskiego, jako Prezydenta, pomawiano nie o kradzież insygniów koronnych, lecz o kradzież obrazu „Gęsiarka” za 10.000 złotych! Cóż: d***kracja, trzeba Go było obalić (nikt wtedy nie podejrzewał, że PiS może zdobyc wiekszość absoluitną!). A już słyszałem ohydne rzeczy, mówione na razie półgłosem, o JE Andrzeju Dudzie – gdy odmówił podpisania dwóch ustaw (a powinien był nie podpisać jeszcze dwóch innych!).

  Gdy widzi się, co wygaduje WCzc.prof.Krystyna Pawłowicz – to obrzydzenie wzbiera. Najciekawsze, że Ona w ponad połowie przypadków ma w zasadzie rację – ale podaje ją w taki sposób, że człowiek kulturalny musi stanąć po stronie zaatakowanego. To co, wyczynia PiSowska prasa, nie potrafiąca podać obiektywnie żadnego faktu bez opatrzenia go trzema przymiotnikami oceniającymi ten fakt – tak, że znów człowiek ma odruch odrzucenia tego, co czyta lub słyszy - tego nie było po 1956 roku w PRLu!

  To jest d***kracja. Tu nie ma miejsca na subtelną drwinę jaka podgryzało się (tak, tak: z p.Jerzym Urbanem włącznie!) socjalistyczną PRL. Tu się wali po chamsku, na odlew. Prostak ironii nie zrozumie – trzeba fakt opatrzyć trzema negatywnymi przymiotnikami, by zrozumiał, że to coś bardzo złego. Nie można napisać, że Kowalski nie do końca nadaje się na stanowisko; trzeba napisać, że jest złodziejem, gwałcicielem i agentem.

  „Salon” w 1988 roku podpisał ze śp.gen.Czesławem Kiszczakiem układ – w którym mówiło się dużo o d***kracji – tyle, że miała to być d***kracja w salonie. I to by było bardzo dobre rozwiązanie – gdyby nie to, że (tak jak z PPR): „salon" ten nie powstał jak Wenus z piany morskiej, tylko z szumowin. Z agentów bezpieki – o skrzywionym od razu kręgosłupie – którzy się natychmiast zdemoralizowali. Z przydupasów władzy komunistycznej, którzy teraz przypodobywali się każdej władzy (tak, również obecnej!).

  Wtedy agentem był Piłsudski, a część ludzi z jego otoczenia należała do – pro-niemieckiej wtedy – masonerii. Reszta elit była moralnie zdrowa. Oczywiście: zawsze ktoś się skorumpował, w socjalizmie to nieuniknione – ale dziś skorumpowany jest cały kraj. 

  W 1926, jak to ujął był śp.Leopold StaffKupa bandytów napadła na szpital wariatów”. W 2015 kupa chamów z kijami napadła na burdel.

  Głosu rozsądku słucha parę procent ludzi. Mamy do czynienia z wojną skorumpowanego "salonu", potrafiącego pięknie mówić – a propagować zboczenia i kraść, kraść, kraść – oraz z bandą przewodząca tłumowi prostaków. Jak żyć?

  Opat Sieyès, pytany jak przetrwał (rozpętaną przez siebie...) rewolucję anty-francuską, odparł: „Żyłem”. Wiec ja żyję. Tylko żyję w oparach smrodu.

  Być może nie ma innego sposobu, by pozbyć się tej skorumpowanej, zdegenerowanej salonowej „elyty”.

  Liczyłem na Zorro. Ale Zorro się nie znalazł. Ciężko się z tym pogodzić.

  Ale jeszcze walczę o rozsądek.

  PS. Jakim cudem fragment tego tekstu pojawił się w Sieci dwa dni temu jeśli był zaplanowany - jak było widać - na 31-VIII ?

 • 27-08-2017 02:45:00

  Co my mierzymy? (Politrolle won – tu nic o PO ani o PiSie!)

  Wstęp. Ile mam wzrostu?

   

  Mierzenie wzrostu jest proste. Człowiek staje przy ścianie, z piętami na podłodze, wyciąga się jak może – a płaska deska prostopadła do ściany pozwala zmierzyć wzrost z ogromną dokładnością. Ale...

  Właśnie: jest pewne „ale”. Wieczorem człowiek jest o jakieś 2 cm niższy niż rano – a niektórzy maratończycy po biegu mają o 12 cm mniej!! I to nawet widać na mecie – wielu robi wrażenie pokurczów.

  Wiec: ile mam wzrostu: tyle, co rano – czy tyle, co wieczorem?

  Podobnie z wagą. Jeśli zjem śniadanie nie odwiedziwszy rano toalety – to mogę ważyć i 2 kilogramy więcej. Wiedzą o tym doskonale bokserzy, wykłócający się, czy waga ma być tuż przed walką – czy np. poprzedniego dnia?

  Pole powierzchni mogę zmierzyć z dowolną dokładnością. Zapełniając ją malejącymi np. kwadracikami. Podobnie z objętością. Czasem nawet prościej: można do czegoś nalać wodę – a potem wlać ją do menzurki...

  Gorzej z długością. Otóż obiektywna długość w świecie rzeczywistym... nie istnieje!

  W szkole uczono mnie, że długość polskiego wybrzeża to 550 km. Dziś czytam, że 770 – a czasem, że 440. To jak to jest?

  Otóż, przede wszystkim, linia ta jest zmienna: a to morze zaleje kawałek – a to się cofnie... Ale – pomińmy ten problem. Zamrażamy Bałtyk – albo robimy Bardzo Dokładne Zdjęcie Satelitarne – i pytamy: jak była długość linii brzegowej w tym momencie?

  Jeśli zaczniemy tę długość liczyć miarką o długości 100 km, to wyjdzie nam jakieś 400 km z małym hakiem.

  W miarę skracania długości pręta pomiarowego długość ta będzie rosła. Gdy pręt stanie się krótszy od szerokości Półwyspu Helskiego – długość gwałtownie wzrośnie o długość jego brzegów.

  A co dopiero mają powiedzieć Norwedzy?

  Ale na tym nie koniec. Jeśli jakiś minister Obrony Narodowej zechce przekonywać Amerykanów, by przysłali nam dużo piechoty morskiej, bo mamy strasznie długie wybrzeże, to pośle harcerzy i harcerki z linijkami długości 1 cm, a ci odmierzając każdą zatoczkę udowodnią, że mamy 100.000 km wybrzeża. Przy zmniejszaniu pręta długość wybrzeża rośnie praktycznie do nieskończoności.

  Warto spytać geodetów, jakiej długości prętem wymierzyli te 550 km? I dlaczego akurat takim - a nie krótszym lub dłuższym?

  Przy czym, co zauważył słynny polski matematyk, śp.Hugo Steinhaus, nie można obliczyć długości rzeki – ale stosunek długości jej brzegów można wyliczyć z dowolną dokładnością!

  Mierzenie mojego wzrostu jest o wiele prostsze!

   

  Himalaje

   

  Przypominam o tym problemie po raz kolejny – bo przypadkiem, zastanawiając się nad śmiałym projektem poprowadzeniem kolejki linowej na Mt.Everest (porozważać sobie nie można?) popatrzyłem na tę górę: http://www.everest3d.de/ i wyczytałem, że mierzy sobie ona 8848 metrów.

  Dokładnie tak.

  Hmmm... Gdy ja chodziłem do szkoły, to mierzyła 8894 metry nad poziom morza. Góra się skurczyła? Wtedy mierzono latem, a teraz zimą? Poziom morza wzrósł?

  I wtedy zadałem sobie pytanie:

  A jaki jest właściwie ten poziom morza? Co to jest? Npm oznacza "nad poziom morza" - czyli nad co

   

  Morza i oceany

   

  Morza mają różne poziomy wód – o czym doskonale wiedzą budowniczy śluz w kanale Panamskim czy Sueskim. To który poziom jest „poziomem morza?

  Zaraz!! Przecież – a może nawet przede wszystkim – Ziemia nie jest kulą, tylko „geoidą”, w przekroju mniej-więcej elipsą. Jeśli by więc mierzyć ten poziom jako odległość od środka Ziemi – to na Równiku będzie o kilka kilometrów więcej, niż na Biegunie Północnym!

  Zaintrygowany zajrzałem na portale geodezyjne – i tam dowiedziałem się, że poziom morza to średnia poziomów wszystkich mórz i oceanów! Ale jaka „średnia”? Z ilu punktów? Mamy dokładne mapy powierzchni morza i całkujemy to – czy jak?

  Ale przecież istnieją jeszcze przypływy i odpływy! Nie wspominając już o falach, które też potrafią powodować niezłe spiętrzenia.

  Dalsza lektura przyniosła informację, że Rosjanie mają swój poziom morza - mierzony bodaj w Petersburgu – Brytyjczycy własny, a inne narody też pewno własny. Więc od jakiego poziomu morza jest ten Everest wyższy o 8848 metrów??!?

  I co to właściwie znaczy? Jak to porównywać? Nawet gdyby umieścić jakieś stałe kołki wbite w skały nadmorskie – to jak sprawdzić, że ten kołek w Gibraltarze jest na tej samej wysokości, co kołek w Cape Town, skoro wysokość mierzy się od... poziomu morza, który właśnie mamy mierzyć??

  No dobrze: poziomu morza nie da się ustalić – i pal to sześć. Ale może da się ustalić, czy poziom wzrasta lub maleje? Poprowadzić jakąś rurę na tyle długą, by tłumiła ruchy fal – i w kilkudziesięciu miejscach na Ziemi co roku tego samego dnia o tej samej godzinie mierzyć: przyrosło, czy spadło?

  I w tym momencie, czytając kolejne wywody amerykańskich geodetów i oceanografów:

  http://web.archive.org/web/20080612132654/http://www.agu.org:80/revgeophys/dougla01/node6.html#SECTION00060000000000000000

  uświadomiłem sobie, że to też jest niemożliwe – z zupełnie innego powodu:

  stało się to zagadnieniem politycznym!

   

  Podnosi się – czy opada?

   

  Według obecnego mainstreamu poziom wód musi rosnąć - a to z powodu „Globalnego Ocieplenia”. Gdyby nie rósł, to całą teorię wzięliby diabli, „uczeni” zostaliby ośmieszeni, a żerujący na tym politycy i biurokraci mogliby wylądować w więzieniach.

  Szkopuł w tym, że ten poziom (w/g w/w danych) rzeczywiście rośnie. O 2 mm rocznie.

  Jak oni to mierzą – z taką dokładnością?

  Tyle, że rośnie w tym samym tempie od 150 lat – gdy wpływ działalności człowieka był jeszcze bardziej znikomy, niż teraz.

  Autorzy tego opracowania napisali całkiem słusznie: „Jeśli ktoś bierze się za przewidywanie zdarzeń w przyszłości powinien najpierw umieć wyjaśnić zdarzenia z przeszłości”.

  A ja tu dodaję przekornie: „Może najpierw zrozumieć teraźniejszość? Np. wyjaśnić, jak to właściwie jest z tym poziomem morza?

  I wtedy zrozumiałem, że podchodzimy do tego z niewłaściwego końca.

   

  Jak mierzyć wysokość Mt.Everestu?

   

  Właściwa odpowiedź brzmi: w ogóle nie mierzyć!

  Trudność z obliczeniem wysokości góry npm bierze się stąd, że ten poziom jest trudny do ustalenia. Ba! Wręcz niemożliwy.

  Propozycje idą w kierunku ustalenia jakiegoś wzorca – np. kołka wbitego w klif Dover.

  Ale po co wbijać kołki? Kołki się przesuwają, obluzowują. A przecież miernik już jest.

  Jest nim Mt.Everest.

  Góra ta robi wrażenie dość solidnej. Zamiast mierzyć od poziomu morza, mierzmy więc od poziomu Mt.Everestu.

  Przyjmijmy za zerowy poziom o 8848 m. poniżej szczytu Mt.Everestu – i nazwijmy go mt. Wtedy Mt.Everest będzie miała dokładnie 8848 metrów nmt – bez pomiarów, z definicji!

  Tym samym nie będzie można w ogóle zmierzyć jego wysokości – tak jak nie można było zmierzyć długości leżącego w Sèvres pod Paryżem wzorcowego pręta o długości jeden metr* - ale nie ma to praktycznego znaczenia.

  Natomiast znika problem z mierzeniem poziomu morza. Taki miernik przestaje istnieć. Każde morze będzie miało własny poziom. Będzie się mówiło, że Morze Czerwone jest o 6 m nmt. Bo dziś powiedzieć, że powierzchnia Morza Czerwonego jest 6 metrów npm – to jakoś dziwacznie. I nawet bezsensownie – skoro tego „średniego poziomu” nie ma właściwie jak wyznaczyć.

  Geodeci będą teraz mieli wspaniałe zajęcie: ujednolicić wszystkie wysokości w odniesieniu do mt, a nie do pm.

  Dadzą sobie radę!

  * Obecnie teoretycznie można już zmierzyć długość tego wzorcowego metra, sprawdzać, czy się skurczył czy wydłużył – ponieważ, cytuję: „Metr – jednostka podstawowa długości w układach: SI, MKS, MKSA, MTS” to dziś jest: „W myśl definicji zatwierdzonej przez XVII Generalną Konferencję Miar w 1983, odległość, jaką pokonuje światło w próżni w czasie 1/299 792 458 s”.

  Szanowna Konferencja w szale obiektywizacji jakoś zapomniała, jak się zdaje, że uniezależniła się od tego sztucznego wzorca, ale za to straciła możność mierzenia szybkości światła. Od 1983 roku nie można już zmierzyć, czy przypadkiem prędkość światła nie zmienia się z czasem: zawsze jest i będzie ona stała, równa 299 792 458 m/sek!!!

  Na szczęście szaleństwa metrologów nie mają żadnego praktycznego znaczenia, gdyż nikt nie mierzy metra patrząc ile w sekundzie przebiegł promień światła i dzieląc to przez 299 792 458.

   

   

   

 • 24-08-2017 00:03:00

  Proletariat zastępczy

  Właśnie odkryłem, że "Rzeczpospolita" zamieściła w maju mój tekst o kobietach p/t:

  Proletariat zastępczy

  Kobieta narzędziem Szatana" – taką opinię głosili niektórzy teolodzy. Dziś jest znacznie gorzej: kobiety są nieświadomym narzędziem czegoś znacznie od satanizmu niebezpieczniejszego – komunizmu.

  Niedawno ujawniłem w Parlamencie Europejskim fakt figurujący w każdym podręczniku psychologii, że kobiety są średnio niższe, słabsze i mniej inteligentne od mężczyzn. W tym przypadku przewodniczący PE p. Antoni Tajani uczynił wyjątek od zasady wolności słowa i ukarał mnie (najwyższą możliwą) grzywną – 9 tys. euro – w uzasadnieniu pisząc, że „naruszyłem fundament Unii Europejskiej".

  Cóż: po to tam jestem... Natomiast p. Tajani napisał prawdę – czy, jak kto chce: uchylił rąbka prawdy. By obnażyć ją do końca, wyjaśnię, jak z EWG i Wspólnoty Europejskiej powstała Unia.

  Długi marsz przez instytucje 

  40 lat temu Europą wstrząsał terroryzm dziesięć razy silniejszy od obecnego. Rote Armee Fraktion, Brigate Rosse, Czarny Wrzesień (uzbrajane, jak się okazało, przez Sowiety) i inne organizacje siały grozę. Ponieważ nie istniała Unia Europejska, Europie (choć ogromnym wysiłkiem) udało się zlikwidować problem. Wtedy guru eurolewicy śp. Rudi Dutschke ogłosił plan „Długiego marszu" (przez instytucje): „Koniec z tą dziecinadą. Nie walczymy z opresyjnym państwem – zapisujemy się na urzędników państwowych. Nie walczymy z kapitalistyczną EWG – zapisujemy się na działaczy EWG. I przerabiamy to na swoje kopyto".

  Po ponad 30 latach ta strategia przyniosła prawie pełny sukces. Lewica opanowała przede wszystkim media, natomiast grupka spiskowców przerobiła EWG na federację państw zwaną Wspólnotą Europejską, następnie na państwo federacyjne zwane Unią Europejską, a obecnie chcą przerobić Unię na jednolite państwo socjalistyczne budujące komunizm; taki ZSRE.

  Otóż komuniści i socjaliści doszli w XX w. do władzy na karkach „klasy robotniczej". Jakimś cudem udało im się wmówić ciemnym, niepiśmiennym robolom, że „łączy ich interes klasowy" sprzeczny z „interesem klasy właścicieli fabryk". Jest, oczywiście, zupełnie inaczej: jeden fabrykant jest dla drugiego konkurentem, a jego robotnik jest jego sojusznikiem w walce o pieniądze. Przedsiębiorca i jego pracownicy stanowią jedną drużynę walczącą z konkurencją. Potem, oczywiście, mogą się kłócić o podział łupów, ale to sprawa drugorzędna. Herszt szajki też często kłóci się ze swoimi zbójami...

  Klasa i interesy

  Według komunistów „klasa robotnicza" pod światłym przywództwem „działaczy związkowych" (z komunistami na szczycie) miała walczyć o swoje prawa. Dziś robotnicy są oświeceni, zmądrzeli i nie dają się nabierać na te komunistyczne bajki. Szukają dobrego pracodawcy – i tyle. Lewicowcy zaczęli więc na gwałt szukać „proletariatu zastępczego". I na taki ersatz-proletariat upatrzyli sobie kobiety. Przede wszystkim wyrywają je z domów, wmawiając im, że praca w domu jest nieledwie hańbą. Następnie tłumaczą, że przyjacielem kobiety nie jest jej ojciec ani mąż; nie: kobiety mają walczyć z ich dominacją pod światłym przywództwem „działaczek feministycznych" (z partyjnymi bossami na szczycie). „Klasa kobiet" ma sprzeczne interesy z „klasą mężczyzn".

  Jest to oczywista bzdura. Dla kobiety najlepszym sojusznikiem jest ojciec albo mąż (tego drugiego sama sobie przecież wybrała) – a inne kobiety są rywalkami. Kobiety to czują, więc neomarksistowska propaganda wyłazi ze skóry, by przekonywać kobiety, że są przez mężczyzn krzywdzone. Nieustannie trąbią o „walce z przemocą domową". A koronnym argumentem jest to, że „kobiety za taką samą pracę zarabiają mniej niż mężczyźni". I ja swoim stwierdzeniem, że kobiety zarabiają średnio mniej od mężczyzn nie dlatego, że są kobietami, lecz dlatego, że są niższe, słabsze i mniej inteligentne – podważyłem fundament tej ideologii. To tak, jakbym w 1952 r. powiedział, że robotnicy zarabiają mniej, bo są średnio głupsi od techników i inżynierów, a cała gadanina o „wyzysku klasy robotniczej" to bzdura.

  Kosztowałoby mnie to wtedy znacznie więcej niż 9 tys. euro!

  Geniuszami są mężczyźni

  Tyle polityki. A jak to jest naprawdę z tą inteligencją kobiet? Podręczniki mówią, że średnio są mniej inteligentne – ale różnica jest niewielka: w różnych narodach od 3 do 6 pkt IQ. Jeśli w prawie każdym stadle mężczyzna jest bardziej inteligentny od kobiety, to nie dlatego, że każdy mężczyzna góruje nad każdą kobietą, tylko dlatego, że kobiety rozpaczliwie szukają mężczyzn, którzy są od nich wyżsi, silniejsi i inteligentniejsi!

  Świadczy to o mądrości kobiet. Inteligencja bowiem to nie mądrość, lecz umiejętność rozwiązywania testów na inteligencję. Mocno skorelowana z wynalazczością, grą w szachy (w tej chwili w pierwszej setce szachistów nie ma ani jednej kobiety), zdolnościami matematycznymi (w tej dziedzinie średnia przewaga mężczyzn jest większa – 5–7 pkt – jak podają coroczne testy SAT prowadzone w USA na 100 tys. uczniów) itp. Mądrość jest czymś innym. Geniusze Mensy, osiągający IQ 200, często nie radzą sobie w życiu. 15-letni chłopiec jest zazwyczaj inteligentniejszy od swojej matki, ale ona jest od niego mądrzejsza!

  Czyli: to tylko taka mała różnica w inteligencji – po co o tym mówić?

  Nie!

  W rzeczywistości te średnie ukrywają znacznie ważniejszy stan rzeczy: kobiety są średnie. Płeć męska jest zdefektowana i ma duży rozrzut. Wśród mężczyzn jest więcej geniuszów i więcej idiotów; więcej morderców i więcej świętych. Kobiety są masochistkami? Tak, ale szczyty masochizmu to też mężczyźni. Kobiety mają średnio znacznie lepszą pamięć, ale geniusze mnemoniki to mężczyźni. Kobiety lepiej szyją i gotują, ale najlepszymi krawcami i kucharzami są mężczyźni. Gdyby to kobiety były średnio o te 3–6 pkt IQ inteligentniejsze od mężczyzn, to i tak najlepszymi szachistami byliby mężczyźni. W pierwszej setce byłoby wtedy, powiedzmy, sześć kobiet – i tyle. 
   

  Kobiety nie głosują na kobiety

  Średnią inteligencję mężczyzn ciągnie w dół masa idiotów. Jeśli jednak odrzucimy dolną połowę ludzkości (bo kogo interesuje, czy facet ma inteligencję 90 czy 70?) – to w górnej połowie przewaga mężczyzn jest ogromna, a w górnej ćwiartce przytłaczająca.

  Rządzić powinni ci z górnej ćwiartki! W polityce kobieta mogąca konkurować z mężczyznami trafia się równie często, jak w szachach. Czasem się trafi śp. Małgorzata Thatcherowa, śp. Zyta Gilowska – tak jak w szachach p. Nona Gaprindashvili czy p. Judyta Polgar. Reszta jest ciągnięta na siłę: „Mamy w prezydium sześciu facetów – może jakąś kobietę?". Często oficjalnie: zapewnienie połowy miejsc na listach dla kobiet. Przed wyborami partie muszą więc urządzać istne polowania na kobiety, by obsadzić nimi połowę list.

  Dlaczego lewica to robi? Też z ważnej przyczyny. Kobiety nawykły, że ktoś się nimi opiekuje – i odruchowo opowiadają się za socjalizmem, za „państwem opiekuńczym"; mężczyźni częściej wolą dziki, drapieżny kapitalizm. I to właściwie z grubsza wyjaśnia wszystko. Tkwimy w zastoju, nie robimy odważnych reform – bo kobiety (znów: średnio!) nie lubią ryzyka.

  A teraz spójrzmy na sprawę z punktu widzenia kobiet. Na polityczki trzeba urządzać polowania, bo kobiety (poza feministkami; np. p. Hilaria Clintonowa to nie kobieta, tylko feministka!) nie chcą rządzić – i nie chcą być rządzone przez kobiety. Najlepszy dowód: tam, gdzie sukces jest konkretny i widoczny od razu, czyli w sporcie, we wszystkich drużynach koszykarek, siatkarek, futbolistek, szczypiornistek, szachistek, brydżystek – trenerami, kierownikami, kapitanami są mężczyźni. Te zawodniczki są mądre – na szefów wybierają mężczyzn, bo chcą wygrywać!

  Kobiety nie głosują też na kobiety. Lady Thatcherowa powiedziała mi kiedyś, że jest przeciwniczką czynnego prawa głosowania dla kobiet: „Gdyby w kierownictwie torysów połowę stanowiły kobiety, nigdy nie zostałabym premierką; zostałam wybrana, bo w tym gronie była tylko jedna (poza mną) kobieta". Miała rację: w ostatnich wyborach we Francji zdecydowana większość mężczyzn głosowała na pannę Le Penównę – większość kobiet na p. Macrona!

   

  I właśnie dlatego, że kobiety tego chcą – rządzą mężczyźni. Czasem, z rozmaitych powodów, wstawiając na stanowiska a to p. Merkel, a to p. Szydło...

  ...ale tu już odchodzimy od teorii w inne rejony.

 • 23-08-2017 22:04:00

  Dużo o kopalniach

  Na swoim FaceBooku napisałem dziś: 

  10,42 mld zł na lata 2016–2020 dla sektora węgla kamiennego to niejedyna pomoc dla branży. 3 mld zł w rok dostała Polska Grupa Górnicza.

  Mój śp.Ojciec zawsze mawiał, że w Polsce nie ma kopalń złota - tylko dlatego, że państwa nie stać na dopłacanie do każdego wydobytego kilograma.

  Od dziesięcioleci wmawia się Polakom, że kopalnie MUSZĄ być państwowe. A to niezmiennie = nierentowne. Czyli wymagające dotowania z kieszeni podatników, tzn. NASZYCH kieszeni. Czy prywatnym kopalniom ktoś dopłaca? Nie! Są lepiej, oszczędniej zarządzane, nie ma tam miejsca na przerośniętą administrację, ani na korupcję. Ale też nie ma jak wcisnąć tam swoich ludzi z układu politycznego i dlatego władzy tak bardzo zależy, żeby utrzymywać nas w przeświadczeniu, że kopalnie (i wiele innych państwowych zakładów), MUSZĄ być do końca świata państwowe.

  Dlaczego prywatyzacja jest lepsza? 
  - Oto przykład na podstawie polskich kopalń. Sytuacja, w której państwo rządzi całą gospodarką i jednocześnie jest właścicielem przedsiębiorstw to niedopuszczalny konflikt interesów. Rząd jest złym właścicielem. Rząd ukoronował lata złego władania kopalniami zamykając je, jednocześnie obarczając Polaków wielomiliardowymi kosztami.

  Co należy więc zrobić?
  - Kopalń nie należy zamykać. Należy je sprzedać z licytacji. Jedne się utrzymają inne nie. Prywatne kopalnie na ogół dają sobie radę. Nie ma więc powodu, by zwalnianym górnikom płacić więcej niż zwalnianym np. tokarzom. Prywatnemu właścicielowi będzie zależało na zysku, ponieważ zainwestował swoje własne pieniądze i czas w ten biznes
  .

  Najpopularniejsze komentarze brzmiały tak: 

  Jacek Lubomirski Pańska demagogia się nie sprawdza w praktyce. Polska praktyka pokazuje, że firmy niemieckie skupują prywatyzowane przedsiębiorstwa i doprowadzają je do upadku, żeby nie robiły konkurencji swoim. Wygłaszając takie brednie staje się pan wrogiem polskiej racji stanu. Żeby Pańskie idee działały na korzyść Polski, musiałby pan stać się dyktatorem całego świata i zakazać wszystkim kierowania się interesem narodowym, bo inni to robią niezależnie od Pańskich opinii.

  Dariusz Pasiński Po pierwsze... To nie do końca tak jest, Państwo daje kopalniom 10 mln, kopalnie oddają w postaci podatków 4-5 krotnie tyle, prosty rachunek, Po drugie.... Węgiel to nasz strategiczny surowiec energetyczny, mający ogromny wpływ na naszą suwerenność i niezależność, można by sprywatyzować,ale na pewno nie tak jak np. polskie cukrownie, które zostały zlikwidowane przez kapitał niemiecki.

  Na tę czystą demagogię odpowiedziałem:

  Wpisy pp.Jacka Lubomirskiego i Dariusza Pasińskiego łatwo skwitować: PiS uruchomiło swoich trollów. Obawiam się jednak, że w rzeczywistości jest znacznie gorzej: ci Panowie wierzą w to, co piszą - i wiarę tę podziela znaczna większość "obywateli" III RP.

  Można to skwitować krótko: "Jeśli państwo kopalnię po prostu zamknie, płacąc przy tym ogromne pieniądze - to jest dobrze; a jeśli państwo sprzeda (za pieniądze) kopalnię prywaciarzowi, a potem kupi ją od niego (za pieniądze) Niemiec - zamknie, by nie robić konkurencji swojej kopalni - to jest źle" Tak?
  W rzeczywistości jest tak:
   
  I teraz przechodzimy do rzeczywistości:

  1. Reżym dopłaca do kopalń nie 10 mln lecz 10 mld - tysiąc razy więcej.

  2. Główne podatki są w Polsce pobierane od zysku. Kopalnie nie mają zysków, więc płacą bardzo mało.

  3. Natomiast, i owszem, bogaci się na nich kadra, politycy - oraz trochę i górnicy (a zwłaszcza działacze związków zawodowych). "Spontaniczne protesty górników" są organizowane i opłacane przez dyrekcje kopalń. Górnikom płaci się za te protesty dniówki!

  4. Jeśli państwo sprzeda kopalnię prywaciarzowi, niezależnie od narodowości, i zainkasuje za to pieniądze - to bardzo dobrze. Kopalnia będzie pracować, właściciel płacić podatki (UWAGA: my nie chcemy od nikogo podatków dochodowych - ale kopalnia powinna płacić za węgiel, będący w Polsce własnością państwa; dokładnie tak samo, jak płaci mi ktoś kto weźmie tonę węgla z mojej piwnicy, a potem sprzeda na targu. Oczywiście z zyskiem - w końcu trud wyniesienia z piwnicy jest coś wart...).

  5. Argument (absurdalny - ale socjalistów przekonuje): dzięki prywatyzacji utrzymano miejsca pracy.

  6. Zdarza się (i 20 lat temu było to powszechne), że państwo sprzedawało zakłady pracy tak tanio, że opłacało się je kupić i zamknąć. Prywaciarz, oczywiście tego nie zrobi: sprzeda za tyle, ile jest to warte. Co oznacza, że po takiej operacji mógłby za te pieniądze zbudować takuteńki zakład pracy - i konkurować z nabywcą. Zresztą argument najprostszy: dlaczego Rockefeller nie wykupuje i nie zamyka przedsiębiorstw Thyssena? To pokazuje, że takie operacje robi się tylko z firmami właśnie państwowymi, których "dzierżawcom" (politykom i urzędnikom) daje się łapówki, by sprzedali za bezcen.

  7. Kopalnie polskie (i niemieckie!!) każe zamykać UE (polskie cukrownie też!) - a nie mityczni "Niemcy". Niemcy to wróg, oczywiście – ale nie są aż tacy głupi: zamiast kupować deficytowe kopalnie polskie kupują rakiety... PS. Proszę o przykład firmy kupionej i zamkniętej przez Niemca w w/w celu? 

  8. Utrzymywanie deficytowych firm to idiotyzm - chyba, że chodzi o strategiczne względy wojskowe. Dlatego można dopuścić, że zamkniętą kopalnię państwo odwadnia i utrzymuje w stanie gotowości do podjęcia wydobycia w ciągu dwóch tygodni; z budżetu wojskowego, oczywiście.

  9. Po prywatyzacji wszystkiego zwolniłoby się 550 tysięcy urzędników. Nic dziwnego, że biurokracja popiera utrzymywanie firm państwowych, nawet deficytowych. Zawsze można w nich zatrudnić jakiegoś Misiewicza.

 • 13-08-2017 10:40:00

  Biegłość

   
  Jedną z plag gnębiących sądownictwo jest korzystanie z biegłych.
  Oczywiście: istneją przypadki, gdy normalny sedzia chce lub musi skorzystać z opinii biegłego w
  jakiejs dziedzinie. Tym niemniej twiersdzę, że biegli pojawiaja się w sądach w 95% przypadkow –
  niepotrzebnie.
  Róznie można tłumaczyc to zjawisko. Jednym z wyjasnien jest nieuctwo sędziow - drugim: ich
  brak wiary w swój zdrowy rozsadek. Trzecim, ważniejszym: troska o „czlowieka pracy” - by i
  biegły sobie zarobił (a i tak płaci za to przegrywający proces – i dobrze mu tak!). Czwartym, chyba
  najważniejszym: chęć ucieczki od odpowiedzialnosci: „Zawyrokowalem w oparciu o opinie
  biegłego”.
  W rzeczywistości płacimy sędziom niemale pensje po to, by rozstrzygali sprawy w oparciu o
  wlasny zdrowy rozsadek – i nie spychali odpowiedzialnosci na innych.
  Są dziedziny – np. sprawy o wypadki drogowe – w których wszystko zalezy od opinii biegłych. W
  takim zaś razie to biegli powinni po prostu być sędziami. By rozstrzygnąć, kto zawinił w wypadku,
  potrzebna jest znajpmośc ruchu drogowego – natomiast znajomośc prawa rzymskiego i cala reszta,
  która zajmuja się studenci prawa, jest całkowicie zbędna. Te sprawy powinny być wyłączone z
  normalnego sądownictwa. Jest bowiem absurdem, by wyrok zależał od opinii biegłego – a wydawal
  go formalnie ktoś, kto być może w ogóle nie wie, o co poszło! Tak samo, jak absurdem jest by np.
  tytuły profesorskie nadawał Prezydent...
  Natomiast w pozostałych przypadkach to sedziowie powinni wydawać orzeczenia w oparciu o
  własną wiedzę. By sędziów zmusic do nie chodzenia na łatwizne należy wprowadzić zasade, że od
  zarobków sedziego odejmuje się jakąś sumę – jeśli korzystał z opinii biegłych. Sume nie taka dużą,
  by sędzia zaoszczedzil w sprawie, w której biegły jest bardzo potrzebny – ale jednak taką, by
  sedzia, który notorycznie wzywa na pomoc bieglych, jednak to odczuwał.
  Po prostu: sędzia, który jest niżej kwalifikowany i musi korzystać z pomocy biegłych powinien
  zarabiać mniej. Natomiast ten, który wie więcej (lub też przed rozprawa zada sobie trud, dy
  dogłębnie zbadac kwesti,e procesową) powinien zarabiac wi,ęcej.
  W szczególności dotyczy to spraw rodzinnych – zwlasza sporow o dzieci. Nie wiem jak jest dzisiaj
  – ale ćwierć wieku temu w Stanach Zjednoczonych sedzia rodzinny zapraszal dziecko do swojego
  domu i w swoim ogródku rozmawiał z dzieckiem sam na sam – a potem z rodzicami. Dzies sedzie
  w zasadzie w ogole nie musi widzieć dziecka – opiera się natomiast na opiniach biegłych, którzy
  często są po prostu dewiantami (bo mało ludzi normalnych lubi zajmowac się zboczeniami lub
  problemami trudnych dzieci). Bardzo często są to kobiety wybierajace ten zawód, by zemścic się na
  rodzie męśkim za swoje prawdziwe lub urojone krzywdy. Efektem są wręcz porażajace wyroki – a
  odpowiedzialnośc sedziowie zrzucaja na biegłych. Nawet chcieliby orzec inaczej – ale orzekajac
  wbrew opinii biegłych narażaja się na nieprzyjemne konsekwencje.
  Potrzebujemy sedziów mających wiedzę, autorytet – i odwagę, by korzysta ć ze swojej wiedzy.
 • 02-08-2017 19:50:00

  Poddaję się!

  Poddaję się – bo nie mam już czasu i siły na przekopywanie sterty bzdur, które większość ludzi ma w głowach. Konkretnie: n/t okupacji hitlerowskiej. Nawet z prostowaniem bzdur n/t okupacji Polski przez PRL idzie mi ciężko – więc na tym poprzestanę.

  Poddałem się – gdy mój zacny i uczciwy współpracownik zarzucił mi niezgodność z faktami – a okazało się, że nie wiedział, co to były „łapanki” (kto wie, że łapano ludzi nie mających stałego zatrudnienia – i wysyłano do obozów pracy lub na roboty do Niemiec?) i napisał o mordowaniu mieszkańców Zamojszczyzny podsyłając mi plik, z którego wynikało, że nie chodziło o mordowanie, tylko o wysiedlenia; jednak mała różnica...

  Na pożegnanie z tematem okupacja – kilka uwag metodycznych.

  1) Dane, jakie zaśmiecają Wasze głowy, pochodzą od dziennikarzy, szukających sensacji – lub „naukowców”, opłacanych za udowadnianie założonych tez. Przykład:

  Za dowód polityki III Rzeszy cytuje się np:

  http://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/04/28/l4-z-obozu-smierci-wyjasniamy-dlaczego-wladyslaw-bartoszewski-wyszedl-z-auschwitz/3/

  że jakiś zastępca komendanta obozu „Auschwitz-Birkenau” mawiał do nowo-przybyłych: „Popatrzcie tam, na komin. Popatrzcie, to jest krematorium. Wszyscy pójdziecie do krematorium. Trzy tysiące stopni ciepła. Komin to jedyna droga na wolność”.

  Jest to oczywista bzdura. Niemcom zależało, by więźniowie wydajnie pracowali – a takie dictum by ich do tego absolutnie zniechęcało. Prawdziwa propaganda była dokładnie odwrotna:

   

   

  Na pytanie: „Ilu ludzi wyszło z obozu „Auschwitz-Birkenau” odpowiedź brzmi: „Tysiące”. Codziennie. Praktycznie wszyscy zdrowi więźniowie wychodzili z obozu codziennie – do pracy! Przecież Niemcy nie trzymali tysięcy ludzi bez sensu! Na terenie obozu „Auschwitz-Birkenau” nie było jednak fabryk – więc codziennie komanda z (niezbyt silną...) eskortą SS-manów wychodziły do pracy w zakładach IG Farben Industrie i innych. Gdyby byli pewni, że czeka ich śmierć, to by przecież masowo rzucali się do ucieczki...

  2) Ludzie uwielbiają koloryzować. Również n/t własnego zagrożenia i własnego udziału w zdarzeniach. Uwaga: koloryzują tak, by przypodobać się słuchaczom. Po 1926 roku nagle „wszyscy” byli w Legionach (z czego wyśmiewał się śp.brygadier Józef Piłsudski), po 1939 odkrywali w sobie niemieckie korzenie, po 1945:

  „Kiedy jesienią

  Rządy się zmienią,

  Komuna weźmie władzy ster -

  To wtedy tata

  i cała rebiata

  Zapiszą się do PPR

   

  A kiedy wiosna

  Trawy podrosną

  I Mikołajczyk weźmie ster

  To wtedy tata

  i cała rebiata

  Zapiszą się do PSL”

  - ale o wiele prościej „zapisać się” do jakiejś organizacji, która już nie istnieje. Bardzo dobry jest np. „Związek Jaszczurczy” (rozwiązany w 1942).

  Dziś praktycznie każda rodzina za okupacji ukrywała Żydów i organizowała konspiracyjne spotkania. Nieco mniej (jakieś 75%) sympatyzowało z „Solidarnością” i kolportowało nielegalną literaturę. I, oczywiście, wszyscy byli za to prześladowani. Dlaczego mniej? Bo żyją jeszcze świadkowie...

  3) Tendencja ta nasila się z wiekiem. Mój śp.Teść osobiście pokonał dwie dywizje niemieckie i kilka sowieckich (pokonałby więcej, ale na Jego widok uciekały...). Świadectwa osobiste są więc dziś absolutnie niewiarygodne (a jeśli komu wierzyć, to raczej kobietom: mniej są upolitycznione, a mają lepszą pamięć!)

   

  Natomiast WIEM, że to wszystko są łgarstwa. Ja rozmawiałem z ludźmi kilka lat po okupacji. Z ludźmi, którzy za okupacji prowadzili normalne życie; chodzili do kin (kina były pełne - akcja AK "Tylko świnie siedzą w kinie" poniosła sromotną klęskę); chodzili do teatrów; nie wdawali się w konspirację, więc czuli się bezpieczni; robili (na ogół nielegalne – bo w socjaliźmie legalnie się nie daje...) interesy; chodzili do (nielegalnych) liceów; byli na robotach w Niemczech (i bardzo to sobie chwalili, bo bauer parobka nie głodził –  a i Rassenschande czasem udawało się popełnić - podczas gdy ich rodziny w Polsce biedowały).

  I, oczywiście, warszawiacy z nienawiścią mówili o „Borze”, przez którego potracili mieszkania i dorobek całego życia.

  Potem im przeszło. Jakoś to przeżyli – ale byli gnębieni przez Sowietów; a skoro Sowieci potępiali „Bora”-Komorowskiego – to Polacy zaczęli Go lubić!

  A dziś to już wszyscy byli w AK. Lub w Związku Jaszczurczym, oczywiście. Mogą być NSZ. AL jest niemodna. Bataliony Chłopskie zdecydowanie nie – bo chłopi mają dobrą pamięć do nazwisk, i wiedza, kto był gdzie.

  Reasumując: czytając opracowania z tamtych czasów włączcie te trzy filtry, które wymieniły powyżej. Ja będę zajęty prostowaniem kłamstw, bzdur i nonsensów o PRL, o UE, o rządach SLD, PO, PiSu...

  Ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki, oczywiście.

 • 01-08-2017 03:40:00

  Pax Vobiscum! - czyli: o "sędziach pokoju"

  Spory o kształt sądownictwa trwają. Niektórzy ludzie, zrozpaczeni polityzacją sądownictwa, proponują wybieralność sędziów – włącznie z sędziami Sądu Najwyższego. Ja, owszem, bronię zasady wybieralności sędziów – ale dotyczy to sędziów najniższego szczebla. Jest to uzasadnione tym, że Centrala (jaka by nie była) zapewne gorzej prześwietli kandydata na sędziego w gminie – niż uczynią to mieszkańcy gminy. Jednak już sędzia rejonowy (dziś rejon to kilka powiatów) nie jest znany mieszkańcom - więc trudno, by mogli go kompetentnie wybierać.

  Już sama zasada wyboru sędziów budzi sprzeciwy. Np. p.Adam K., radca prawny, pisze:

  We wczorajszej relacji na żywo sam Pan podkreślił, że ludzie nie powinni wybierać sędziów najwyższych szczebli, bo ponad 90% nie potrafiłaby ocenić ich kompetencji. Skąd zatem pomysł, że w rejonach ludzie potrafiliby ocenić kompetencje sędziów sądów rejonowych (czy też prezesów tych sądów)? Przecież to zbliżona wiedza jest potrzebna do tej oceny. (...)

  Mieszkam w Żorach na Górnym Śląsku (niedaleko Rybnika) i nie wyobrażam sobie tych wyborów w 60-tysięcznym mieście. 10 lat spędziłem w Krakowie – trudno mi sobie wyobrazić te wybory w 800-tysięcznym mieście.

  Sędzia sądu rejonowego w Krakowie wyda zdecydowanie więcej na kampanię niż sędzia sądu rejonowego w Żorach. Skąd weźmie na to pieniądze zarabiając 5-6 tysięcy miesięcznie?

  Jest to nieporozumienie. Przede wszystkim funkcja takiego sędziego nie jest taka zaszczytna ani dochodowa, by ludzie wydawali na wybory tysiące na szczeblu gminnym (w miastach: osiedlowym)! To nawet nie byłby canvassing, czyli chodzenie po domach by żebrać o głosy – bo to by raczej obniżało autorytet kandydata.

  Po drugie przypominam, że mam na myśli sędziów najniższego szczebla – kiedyś zwanych „sędziami pokoju” (fatalna nazwa!). Ta instytucja istniała i w Polsce do 1938 roku, zanim sanacja zdławiła resztki wolności. Cytuję Wikipedię:

  Na terenach Polski instytucja sędziego pokoju istniała w różnych formach XIX i na początku XX wieku i została ostatecznie zniesiona w 1938 roku. Sądy pokoju łączyły jurysdykcję w sprawach cywilnych i karnych. Ich organizację określała początkowo konstytucja Księstwa Warszawskiego oraz dekret króla Fryderyka Augusta z 26 lipca 1810 r. Sąd pokoju składał się z wydziałów: pojednawczego, spornego oraz policyjnego. Wydział policyjny był także nazywany sądem policji prostej. W postępowaniu cywilnym rozstrzygał sprawy pojednawcze lub gdy wartość sporu wynosiła od 30 do 160 zł, zaś w sprawach karnych do wysokości grzywny 30 zł lub trzech tygodni aresztu. Do jego kompetencji należały ponadto sprawy o pobicia i obelgi. Apelacje od postanowień sądu pokoju wnoszono do trybunałów cywilnych lub sądów policji poprawczej (sprawy kryminalne). Taka organizacja utrzymała się do 1876 r., kiedy wprowadzono sądy pokoju oparte na modelu rosyjskim.

  W II Rzeczypospolitej sędzia pokoju przewodził rozprawom, w których początkowo oprócz niego uczestniczyło dwóch ławników; od 1927 sędzia pokoju orzekał jednoosobowo. Lokale dla sądów pokoju (lub pokrycie komornego za lokale wynajęte) były zobowiązane zapewnić gminy. Sędzia pokoju pochodził z wyboru mieszkańców danego okręgu sądowego i obejmował funkcję na pięcioletnią kadencję. Kandydat musiał mieć skończone 30 lat, władać językiem polskim w mowie i piśmie, mieć wykształcenie przynajmniej średnie, cieszyć się pełnią praw obywatelskich i nieskazitelną opinią. Wykluczeni byli parlamentarzyści, urzędnicy, wojskowi w służbie czynnej, duchowni, adwokaci i notariusze”.

  Wikipedia nie wspomina o najlepiej rozwiniętym systemie takiego sądownictwa w Królestwie Galicji i Lodomerii (zabór austriacki). Natomiast w przodujących przecież krajach anglosaskich jest tak:

  W Stanach Zjednoczonych sędziemu pokoju podlegają sądy najniższej instancji (orzekające o winie w drobnych przestępstwach i wykroczeniach drogowych), udziela też ślubów; funkcja ma charakter wybieralny i wiążą się z nią wynagrodzenia pieniężne. W Wielkiej Brytanii jest to sędzia lokalny, który nie otrzymuje wynagrodzenia (oprócz diet i zwrotu kosztów); może orzekać grzywny do 5000 funtów i kary pozbawienia wolności na okres do 12 miesięcy”.

  I o to właśnie chodzi!

 • 27-07-2017 23:51:00

  Trój-podział władzy

  W momencie pojawienia się sędziego powstaje nowy rodzaj władzy. Sędzia bowiem ma interpretować Prawo tak, by było to zgodne z wolą kacyka czy innego monarchy – na tym polega jego rola.. Jedyną osobą, która może go kontrolować, jest sam monarcha – i zazwyczaj sprawuje on tę funkcję samemu wydając wyroki w precedensowych sprawach. Ponieważ sędzia ma się tylko wczuwać

  w intencje ustawodawcy, można było bez obawy obdarzać go zaufaniem – a jednocześnie uczynić niezależnym od wszelkich urzędników. Trzeba było to zrobić koniecznie: jakakolwiek ingerencja urzędnika w decyzje sędziego byłaby bowiem naruszeniem praw samego monarchy – w którego imieniu ów sędzia przecież orzeka.

  W ten sposób – ku, zapewne, niezadowoleniu urzędników uformowała się niezależność sędziowska.

  Jednocześnie wraz z rozrostem państw monarchowie, przeciążeni obowiązkami, przekazywali je rozmaitym zastępcom. Ci uzyskali ogromną władzę – i często wykorzystywali ją by pozbawić monarchę prerogatyw. Tak było z majordomami w Europie, szogunami w Japonii – a w czasach najnowszych z I Sekretarzami w krajach komunistycznych. By się przed tym zabezpieczyć monarchowie stosowali zasadę „Dziel – i rządź” - zazwyczaj dzieląc władzę w sposób logiczny i naturalny na Legislaturę i Egzekutywę. Król w ten sposób panował nad sytuacją: osobiście mianował premiera, szefa Egzekutywy, rządzącego w imieniu monarchy – i członków Rady Koronnej, której zazwyczaj sam przewodniczył i sam podpisywał ustawy – wydawane zawsze w jego imieniu.

  W ten sposób wytworzył się ów trój-podział władzy, który dostrzegł i uznał za optymalny śp.Karol Ludwik de Secondat, baron de La Brède et de Montesquieu. Z jednej strony gwarantuje on silną pozycję monarchy – z drugiej zapewnia poddanym bezpieczeństwo i dużą dozę swobód. Monteskiusz powiedział: „Kiedy w jednej i tej samej osobie lub w jednym i tym samym ciele władza prawodawcza zespolona jest z wykonawczą, nie ma wolności.[...] nie ma również wolności, jeśli władza sędziowska nie jest oddzielona od prawodawczej i wykonawczej”.

  Monteskiusz zakładał, oczywiście, że nad tym wszystkim czuwa monarcha. Pilnuje, by władze te były obsadzone właściwymi ludźmi – i wtedy może już zajmować się spokojnie kochankami albo polowaniami, interweniując tylko wtedy, gdy w machinie pojawiały się zgrzyty.

  Tu z całym naciskiem trzeba podkreślić, że Judykatura jest najważniejszą z władz – to ona ma, w imieniu monarchy, powstrzymywać Władzę Ustawodawczą i Wykonawczą, która chciałaby naruszyć zakres jego władzy lub gnębić poddanych. Królewicz od dziecka był uczony, że jego najgroźniejszymi wrogami są pochlebcy i właśni urzędnicy. Jeśli o tym zapominał – dynastia zazwyczaj kończyła marnie. Jeśli trzymał urzędników na dystans, a dbał o poddanych – z reguły przechodził do historii jako „Wielki”.

  Cały ten system równowagi runął po obaleniu monarchii. Państwu obcięto głowę – i te trzy władze zaczęły ze sobą walczyć, nie mając rozjemcy. Oczywiście teoretycznie w republice lub w demokracji suwerenem jest Lud – ale, w sposób najoczywistszy na świecie nie jest on w stanie niczego skontrolować ani zapobiec nad'użyciom. W tym stanie rzeczy górę bierze zawsze Egzekutywa, opanowując obydwie pozostałe, a zwłaszcza biorąc srogi rewanż na znienawidzonej kaście sędziów. Urzędnicy nienawidzą sędziów i Prawa, uważając, że hamują oni sprawne działanie aparatu państwowego. W rzeczywistości tak jest – i jest to rola zbawienna; bez tego hamulca aparat państwowy zaczyna się wyradzać w potwora. W monarchii może go czasem trzymać w ryzach osoba panującego – w republice jest to niemożliwe. Dlatego właśnie żywot republik a zwłaszcza demokracyj jest znacznie krótszy, niż monarchij.

  Na zakończenie rozważań ogólnych (dalsze rozważania poświęcone będą Władzy sądowniczej) dygresja przedstawiająca stan w Polsce aktualny.

  OPIS SYTUACJI. Podział Władz nie istnieje. 90% ustaw pochodzi nie z Legislatury, lecz z „rządu”. „Rząd” w rzeczywistości nie jest rządem, lecz (zgodnie z nazwą!) „Radą Ministrów” - czyli III Izbą Parlamentu, wybieraną w wyborach pośrednich, i ma inicjatywę ustawodawczą (funkcje rządu pełnią de facto podsekretarze stanu w ministerstwach!). Parlament z kolei wtrąca się w pracę Egzekutywy (sam to zrobiłem w 1992, w Uchwale Lustracyjnej nakazując pewne działania „rządowi”!) oraz we Władzę Sądownicza – jednak i Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy często występują w roli IV Izby Parlamentu – przez unieważnianie ustaw Parlamentu drogą uznawania ich (w sposób całkiem nieusprawiedliwiony) za „sprzeczne z Konstytucją. Konstytucja z kolei, choć jest Prawem Najwyższym i jej przepisy „stosuje się bezpośrednio” w ogóle nie jest przestrzegana; wśród prawników ugruntowało się przekonanie, że powołanie się na Konstytucję przeciwko ustawie tylko ośmiesza (!!). Prawo jest kompletnie niejasne – i celowo jest tak konstruowane przez prawników, bo mogli je oni dowolnie interpretować.

  Na to wszystko nakłada się jeszcze bardziej bałaganiarskie prawo unijne, mające pierwszeństwo przed krajowym – jednak jest ono niejasne i nieznane, więc bałagan prawny podnosi się do kwadratu. Ostatnie poczynania „Rządu” PiS były próbą likwidacji niezależności Władzy Sądowniczej (przez zastąpienie jej inną, posłuszną sobie) - pod (prawdziwym) pretekstem, że Judykatura nadużywała swoich uprawnień. W który to spór znów wtrąciła się Unia Europejska – i Prezydent, rozpaczliwie usiłując choć w części zastąpić monarchę...

  Można więc uważać, że państwo istnieje nie „teoretycznie” - lecz odwrotnie: wbrew teorii. „Teoretycznie”, to powinno się rozlecieć. KONIEC DYGRESJI c.d.n.

 • 25-07-2017 01:41:00

  O Prawie i Lewie – kilka uwag podstawowych

  O Prawie i Lewie – kilka uwag podstawowych

   

  W małych prymitywnych plemionach rządzi kacyk czy inny wódz. Gdy plemię staje się liczne, kacyk nie może sam decydować w każdej sprawie – wydaje więc ogólne przepisy normujące zachowanie. Im liczniejsze plemię – tym mniejszą część decyzyj kacyk może podejmować osobiście.

  Do tej pory kacyk decydował sam. Był władcą zazwyczaj autorytarnym, ale na pewno totalitarnym. Teraz pojawia się Prawo – osobna władza.

  Jak to był ujął najsłynniejszy francuski historiograf , śp.Aleksy de Tocqueville: „Rządy Prawa są bardziej arystokratyczne od arystokracji. Zamiast być posłusznym jakiemuś arystokracie, trzeba być posłusznym przodkowi tego arystokraty”. Kacykowie zaczynają dostrzegać, że o wiele wygodniej jest powoływać się na jakiś przepis – niż samemu wydawać decyzje, w wyniku których ktoś przecież byłby niezadowolony. A rządzeni też są zadowoleni – bo nie zależą od kaprysów kacyka, wiedzą co im wolno – a czego im nie wolno.

  Te zalety Prawa są widoczne nawet w monarchii absolutnej oświeconej. Śp.Fryderyk Wielki był zachwycony, gdy prosty młynarz nie przestraszył się Jego gróźb i zapowiedział odwołanie się do sędziów w Berlinie. Takie Prawo jest znakomitym kośćcem dla państwa.

  By system Prawa mógł działać, przepisy muszą być jasne, proste i zrozumiałe – nawet dla człowieka o inteligencji niższej, niż przeciętna. Poza tym Prawa muszą być stare. Jeśli przegrywam proces z Kowalskim, na podstawie przepisu wydanego przed tygodniem, zawsze będę podejrzewał, że Kowalski przekupił tego, kto wydawał przepis. Takie Prawo zawsze będzie podejrzane o stronniczość – i na ogół nie bez podstaw. Właśnie dlatego opierać się trzeba na Prawie starym. Jeśli mój spór z Kowalskim rozstrzygnięty jest w oparciu o prawo sprzed stu lat – nie ma podejrzeń.

  UWAGA PRAKTYCZNA: Postulatem minimum, zawartym zresztą w Programie Liberałów wydanym „pod ziemią” jeszcze w 1979 roku, jest, by nowy przepis wchodził w życie nie wcześniej, niż sześć lat od chwili uchwalenia go. Dlaczego akurat sześć? Co najmniej z dwóch powodów.

  Po pierwsze: jest to średni okres zwrotu inwestycji; jeśli zainwestuję w fabrykę, a Ustawodawca zechce mi utrudniać życie – to przynajmniej wycofam swoje wkłady.

  Po drugie: jest to okres dłuższy, niż kadencja parlamentów. Tym samym przepis uchwalony dziś, wejdzie w życie w okresie, w którym rządzić będzie kto inny. Tym samym eliminuje to chęć tworzenia Lewa – czyli „Prawa” nie spełniającego warunków na porządne, stabilne Prawo.

  Powtarzam: z punktu widzenia poddanego czy „obywatela” jest obojętne, kto ten przepis wydał: Parlament, Król czy jeszcze inna władza. Ważne, by z góry wiedział, co go może czekać. Natomiast nie ma żadnej różnicy między sytuacją, w której kacyk zupełnie bez prawnego uzasadnienia wydaje dekret odbierający komuś np. majątek – a sytuacją, w której ów kacyk dzień wcześniej wydał – a raczej „ustanowił Lewo” odbierające majątki. KONIEC DYGRESJI.

  Z czasem, gdy życie się komplikowało, liczba przepisów zaczęła rosnąć. Najlepszym przykładem są dzieje Prawa żydowskiego. Od dwóch tablic z Dekalogiem do Tory, potem do Miszny, a następnie Gemary. Cytuję Wikipedię: „Ścisłe przestrzeganie wielu nakazów mojżeszowych zapisanych w Torze nie było technicznie wykonalne po zburzeniu Świątyni Jerozolimskiej i dlatego rabini musieli ustalić wiążące dla wszystkich Żydów religijne zasady życia w warunkach wygnania (…) Miszna to zbiór początkowo ustnych, a następnie listownych odpowiedzi rabinów wiernym, którzy zapytywali, jak interpretować praktycznie określone zapisy zawarte w Torze. Po uporządkowaniu tej tradycji powstała kodyfikacja obejmująca całą sferę obyczajowości (święta, ceremonie, rytuały, prawa, obyczaje itp.) – w sumie jest to 248 podstawowych obowiązków i 365 zakazów, ułożonych według porządku, jaki występuje w biblijnej Księdze Powtórzonego Prawa. Natomiast Gemara stanowi bardzo obszerny komentarz do poszczególnych fragmentów Miszny, jeszcze bardziej precyzyjnie ustalający właściwe zachowanie pobożnego Żyda w danej sytuacji (…)

  W wydaniu Bromberga (Wenecja 1520–1523), objętość „Talmudu (Miszna+Gemara) Jerozolimskiego” wynosiła 526 kart in folio w trzydziestu siedmiu tomach”.

  W tym momencie pojawia się sędzia – właściwie interpretujący Prawo. Co stwarza zupełnie nową sytuację…

 • 23-07-2017 19:46:00

  Karol Marx bohaterem polskich patriotów?

  P.Igor Rakowski-Kłos ( goo.gl/eix8oK ) p/t „Marks na przemiał. Producent "odzieży patriotycznej" na bakier z historią Polski” zaatakował produkującą „odzież patriotyczną” firmę „Red is Bad” - za to, że robi i sprzedaje koszulki atakujące piekłoszczyka Karola Marxa. Wmawia nam bowiem, iż prawdziwy patriota powinien Marxa kochać – bo Marx (z niechęci do Rosji!) popierał niepodległość Polski – a konkretnie nieszczęsne powstanie „styczniowe”.

  Cóż – trzeba odpowiedzieć wierszem śp.Cypriana Kamila Norwida:

  Jeśli ma Polska być socjalistyczną,

  Lub komunizmu rozwinąć zadanie -

  To ja już wolę tę monarchistyczną,

  Która pod Carem na wieki zostanie”

  Wielu patriotów nie rozumie słowa „dobro ojczyzny”. Tymczasem Chiny kontynentalne w latach 1950-1970 były niepodległe – a Hong-Kong był brytyjską kolonią. Czy patriota powinien chcieć by Hong-Kong został siłą przyłączony do Chin i oddany w pacht klice Zé-Dōnga Máo?

  Proszę popatrzeć na naród estoński. Przez tysiąc lat „niepodległy” był tylko w latach 1919-40 i 1991-2017. I co? Jest złym narodem? Natomiast naród francuski był w latach 1926-2009 niepodległy, ale "rozwijał zadanie socjalizmu i komunizmu" – i co się z nim stało? Obecna okupacja Francji przez hordy euro-socjalistów sprawy wcale nie pogarsza: przeciwnie, w narodzie budzi się opór przeciwko euro-socjalizmowi – podczas gdy własny socjalizm był uważany za coś dobrego – z tragicznym przecież skutkiem.

  P.Igor Rakowski-Kłos kończy ironicznie: „Kolekcja na przyszły rok jak znalazł: „Goodbye Mr. Piłsudski”.”. Trafił z tą ironią jak kulą w płot. Towarzysz „Ziuk” jest przez wszelką Lewicę – czy będzie to SLD, PiS czy PO – traktowany jako sztandarowy przykład dobrego socjalisty. I dopóki nie zniszczymy tego sztandaru – nie mamy szansy na zwycięstwo. Lewica zawsze będzie się powoływała na Piłsudskiego – i wygra!

  Tymczasem to Piłsudski, agent austriacki i niemiecki, dekretem 29-XI-1918 zniszczył powstałe 28-III-1918 Królestwo Polskie, ledwo 7-X-1918 ogłosiło ono niepodległość. To Piłsudski rozpoczął był wojnę z drugim niemieckim agentem, Włodzimierzem Leninem, wyniszczając obydwa państwa, konkurentów Niemiec - wojnę, która o mały włos skończyłaby się zalaniem Polski przez Sowiety. To Piłsudski w 1926 roku obalił centro-prawicowy rząd i rozpoczął budowę socjalizmu, który zrujnował Polskę. To Piłsudski zniszczył armię polską, która w 1920 roku osiągnęła „zwycięski remis” z Sowietami – doprowadzając ja do stanu, w którym w 1939 w dwa tygodnie uległa Niemcom (inna sprawa,że w/g koncepcji P{iłsudskiego nie miała ona w ogóle walczyć z Niemcami!!!). To Piłsudski w 1935 roku wprowadził konstytucję utrwalającą socjalizm w wersji zwanej „sanacją” - która to sanacja jest obecnie wzorem dla takiej ludzi jak Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki.

  Socjaliści usiłują nam wmówić, że odzyskaliśmy niepodległość dzięki Piłsudskiemu. Jest to oczywista bzdura - niepodległość uzyskaliśmy wskutek „planu Wilsona” przyjętemu w konferencji w Paryżu. Zamiast jednak wdawać się w polemiki historyczne, podam prosty dowód:

  Maleńki naród estoński uzyskał niepodległość? Uzyskał. A miał Piłsudskiego? Nie miał.

  Koniec dowodu.

 • 24-07-2017 19:01:00

  Skład "Narodowej Rady Integracji Europejskiej"

  Lista ( za http://www.bibula.com/?p=15699 ) członków NRIE (czasem zwanej "Instytutem"). Została ona utworzona jesienią 1999 roku na mocy rozporządzenia premiera Jerzego Buzka jako organ opiniodawczo-doradczy działający przy premierze ( P.prof.Jerzy Buzek(CEP, Śląsk) powiedział, że głównym celem powstania i istnienia NRIE jest przeciwdziałanie spadającemu poparciu dla naszego wstąpienia do UE). Ponownie utworzył ją w 2002 roku p.Leszek Miller.

  A oto skład (i przynależności w tamtym okresie); zwraca uwagę, że ponad ćwierć Członków to ujawnieni już TW SB. Są tam też oczywiście normalni  ludzie, uważający wtedy, że członkowstwo III RP w UE jest dla Polski korzystne - bo np. socjalizmu w Warszawie jest więcej, niż w Brukseli:

  1. Andrzej Arendarski

  2. Henryka Bochniarz

  3. Jan Mujżel

  4. Zbigniew Niemczycki NRIE

  5. Krzysztof Pawłowski

  6. Grzegorz Wójtowicz

  7. Marek Belka

  8. Jan Borkowski (członek Polskiej Rady Ruchu Europejskiego)

  9. Stanisław Grocholski (przedstawiciel Europejskiego Ruchu Federalistów)

  10. Danuta Hübner

  11. Lech Kaczyński

  12. Maria Karasińska Fendler (Polska Rada Ruchu Europejskiego)

  13. Marian Krzaklewski

  14. Czesław Kulesza (wiceprzewodniczący w tamtym okresie PPS Ikonowicza)

  15. Zdzisław Najder (Polska Rada Ruchu Europejskiego)

  16. Andrzej Olechowski

  17. Witold Trzeciakowski (Polska Rada Ruchu Europejskiego)

  18. Roman Wierzbicki (NSZZ “S” Rolników Indywidualnych)

  19. Andrzej Zoll

  20. Jacek Bocheński (w tamtych czasach członek honorowy komitetu wyborczego Unii Wolności)

  21. Jerzy Kłoczkowski (Polska Rada Ruchu Europejskiego)

  22. prof. Tadeusz Skoczny

  23. prof. Andrzej Stępniak

  24. Edmund Wnuk Lipiński

  25. Janusz Reiter członek Rady Programowej Fundacji im. R. Schumana

  26. Krzysztof Skubiszewski

  27. Władysław Piechociński

  28. Adam Strzembosz

  29. Róża Thun Prezes Fundacji im. R. Schumana (córka Jacka Woźniakowskiego)

  30. Jacek Woźniakowski kierownik Katedry Historii i Kultury Polskiej na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie

  31. Jerzy Woźnicki – rektor Politechniki Warszawskiej

  32. Bohdan Cywiński

  33. ks. prof. Henryk Juros kierownik naukowy Studium Generale Europa

  34. ks. Andrzej Koprowski członek Rady Programowej Studium Generale Europa na ATK

  35. ks. Marek Pieńkowski dominikanin

  36. ks. bp. Zdzisław Tranda zwierzchnik Kościoła Ewangelicko Reformowanego

  37. ks. abp. Józef Życiński.

 • 12-07-2017 01:46:00

  Wolność, czy socjal i bezpieczeństwo?

  Z pewnym zdziwieniem dowiedziałem się, że „TRYBUNA LUDU” – sztandarowe pismo PZPR – ma swojego kontynuatora, który nazywa się „Dziennik TRYBUNA” – i, rzecz jasna, jest lewicowe. Z jeszcze większym zdziwieniem zobaczyłem, że oceny sytuacji są tam dość obiektywne.

  Chodzi mi konkretnie o wywiad z p.prof.Mikołajem Cześnikiem, dyrektorem Instytutu Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS.

   https://wiadomo.co/prof-mikolaj-czesnik-kaczynski-w-niewoli-warcholstwa/

  P.Justyna Koć zaczęła od pytania: „Czy PiS jest partią wolności?” – na co p.Profesor odparł długim naukowym wywodem, z którego wynikło, że PiS-owi znacznie bliżej do Równości, niż do Wolności – bo Wolność „jest to taka wartość, której politycy PiS-u, a także być może wyborcy PiS-u, są w stanie, przynajmniej w części, zrzec się kosztem dwóch innych fundamentalnych wartości: bezpieczeństwa i równości” – dodając: „ To wynika z wielu czynników, m.in. z tego, że duża ich część, a na pewno główny ideolog, poseł Kaczyński, są osobami wychowanymi w PRL. Dorastanie tego pokolenia, z którego pochodzi Kaczyński, przypada na lata 60., kiedy ten nacisk na egalitaryzm był bardzo mocno położony. To nam się teraz odbija czkawką”.

  No, dobrze – ale ja też jestem z tego samego pokolenia, co WCzc.Jarosław Kaczyński – i jakoś mnie ta zaraza nie dotknęła!

  P.Koć drąży: „Przecież PiS nienawidzi PRL, utożsamia go z całym złem tego świata” – ale p.Profesor nie daje się zbić z pantałyku:

  Te ślady czy nawiązania do ideologii komunistycznej czy socjalistycznej w ideologii PiS są wyraźne. One oczywiście nie są werbalizowane, bo uważam, chociaż nie mam na to twardych danych, że politycy PiS-u i wyborcy PiS-u tego nawiązania do socjalizmu by nie lubili. Tak samo, gdyby zasugerować im, że PiS jest partią lewicową. To akurat wiemy z badań, że bardzo silna jest w elektoracie tej partii prawicowa autoidentyfikacja, ale to jest prawicowość, która ma się nijak do prawicowości brytyjskich torysów czy Partii Republikańskiej w Stanach Zjednoczonych”.

  Tylko, p.Profesorze: dlaczego nazywać „prawicowością” coś, co „nijak ma się do prawicowości”??? Bo wzorzec Prawicy jest w Paryżu, jak metr...

  Brak mi tu też kropki nad „ı” – ta cała „autoidentyfikacja” polega na tym, że wyborcy PiS kochają PRL – ale, ponieważ partia, która daje im to samo, co PRL, PRL odrzuca – to oni w słowach (ale tylko w słowach!) „nienawidzą PRL”. Co przychodzi im tym łatwiej, że wtedy pasterzami owieczek byli I sekretarze – a teraz są księża.

  P.Profesor stara się być umiarkowany: „Jednak (...) trzeba zachowywać umiar i pamiętać, że nawet w porównaniu do późnego PRL jesteśmy zupełnie gdzie indziej. Nie mówiąc już o wizjach takich, jak te orwellowskie z „Roku 1984” czy z „Folwarku zwierzęcego”. Natomiast kiedy pada pytanie, czy jesteśmy na drodze do zniewolenia, to tu już odpowiedź nie jest taka prosta. Wyobrażam sobie sytuację, gdy całe rzesze obywateli mego kraju uciekają od wolności. Myślę, że w polskim społeczeństwie to jest możliwie, bo wielu i tak z tej wolności nie korzystało”.

  I tu nie ma podstawowej uwagi, na którą powinien był się zdobyć socjolog. Takiej mianowicie, że każdym normalnym krajem rządziły elity – a elity składają się z ludzi ceniących sobie Wolność. Natomiast szara masa kocha bezpieczeństwo i równość. Tylko w normalnym państwie szare masy nie mają nic do gadania – i dzięki temu mają się coraz lepiej. Bo Wolność sprzyja rozwojowi i bogaceniu się.

  Śp.Henryk Sienkiewicz powiedział kiedyś, że „Prawicę od Lewicy dzieli wszystko – nawet stosunek do arytmetyki. Prawica uwielbia dodawać i mnożyć – a Lewica odejmować i dzielić... oczywiście: po równo”.

  Ostatnie pytanie: „Mówi się, że młodzi popierają PiS, to ma znaczenie dla tej partii?”

  "Badania tego nie potwierdzają, młodzi raczej nie głosują, natomiast może się tak zdarzyć, że stanie się coś takiego, co ich poruszy, i pójdą. Ale ich decyzje to duża zagadka. (…) Na PiS względnie niewielu, raczej na Kukiz '15 czy Korwin-Mikkego. W 2015 roku wśród ludzi w wieku 18-24 PiS miał najniższy odsetek poparcia, niższy niż w innych grupach wiekowych. Młodzi co prawda nie będą też głosować na PO, ani na .Nowoczesną. To będzie Kukiz, Korwin-Mikke lub jeszcze coś innego. W 2011 głosowali na Palikota. Konkluzja jest taka, że przyzwyczajanie się do tego, co jest teraz, jest na wyrost. Musimy tę gorzką pigułkę niewiedzy i niepewności przełknąć”.

  I niech to przełkną, jak najszybciej!

 • 11-07-2017 11:22:00

  Felieton "Kocham psy" - odrzucony przez "ANGORĘ":

  Kocham psy!

  Naprawdę kocham! No, może nie wszystkie – ale ogromna większość lubię.

  A oprócz tego mam bardzo duże łóżko.

  I proszę sobie wyobrazić, że Towarzystwo Opieki nad Psami wydało dekret, że trzeba zająć się bezdomnymi psami. Przecież nie można dopuścić, by pies wałęsał się samotnie po ulicach. W związku z tym będę miał obowiązek trzymać na swoim łóżku co najmniej pięć psów. Na ogół kundelków. Kundelki są zresztą zazwyczaj bardzo miłe – więc nie powinienem protestować.

  Fakt: oprócz mnie i żony pięć psów od biedy na naszym łóżku się zmieści. Jednak po kilku dniach tej innowacji obecność psów zaczęła mi doskwierać. Niby je lubię – ale jakby mniej. I żona zaczęła narzekać – tym bardziej, że na nią spadło karmienie tych przybłędów.

  Oczywiście nie dotyczy to tylko mnie. Wszyscy ludzie mający dostatecznie duże łóżka dostali odpowiedni przydział. A jeśli u kogoś było za dużo psów to TOP dokonywało relokacji. Co spowodowało, że do Polski zaczęły ściągać psy ze wszystkich krajów sąsiednich. W coraz większej liczbie. Co prawda po kilku dniach wynosiły do różnych starszych pań, które traktowały je naprawdę po królewsku – ale natychmiast na moim łóżku pojawiały się następne.

  Powoływanie się na uszczuplenie budżetu – nie pomagało: wszyscy wiedzą, że mnie stać. Na ciasnotę w łóżku – też nie: komisja stwierdziła, że nawet i sześć by się zmieściło.

  Tu włączyła się moja dalsza rodzina, podjudzając mnie, bym te psy natychmiast wywalił. Towarzystwo natychmiast oskarżyło moją rodzinę szowinizm, o brak zrozumienia dla czworonożnych Braci Mniejszych – i wręcz o szerzenie kynofobii. Rzeczywiście: po paru miesiącach tej propagandy zacząłem lubić psy jakby mniej. Zdarzyło mi się nawet jednego kopnąć, gdy zaczął mi się dobierać do żony.

  A po dalszych paru miesiącach stałem się rzeczywiście kynofobem.

  I teraz pytanie: czy temu, że przestałem lubić psy, winna jest moja zaściankowa rodzina – czy może TOP?

  Napisałem to, bo właśnie „Gazeta Wyborcza” odkryła, że Polacy, zazwyczaj gościnni, zaczynają mieć wrogi stosunek go imigrantów. Ale, o dziwo, nie do wszystkich: gdy przyjeżdżają sobie na własny rachunek, jak Chińczycy czy Ukraińcy – to nikomu nie przeszkadzają. Dziwnym trafem nienawiść wzbiera tylko w stosunku do tych, których nakazuje nam przyjąć Unia Europejska. Nienawiść jest zapewne irracjonalna, bo oni wszyscy i tak uciekną do Niemiec – ale uczucia ludzkie nie są do końca racjonalne.

  Choć zasada, że gdy nam ktoś coś wciska na siłę, to my to chcemy odrzucić w cholerę, jest dość powszechna. I jeśli „GW” pyta, kto jest winien narastającej niechęci – odpowiedź brzmi: UE.

  Co ciekawe: 80% Polaków polubiło Unię Europejską – ale 51,2% oświadczyło, że jeśli będą nam wciskać tych imigrantów, to trzeba z UE wyjść!

  W sprawie nie chodzi o liczbę: 7000, czy nawet 70.000 imigrantów w normalnych warunkach nie byłoby żadnym problemem. Problemem jest przymus.

  Ale też i pewna kalkulacja.

  Otóż pewna liczba imigrantów nie uciekłaby do Niemiec, bo by im się w Polsce spodobało. I oni, i ich (bardzo liczne!) potomstwo by nas lubiło. Z wnukami (jeszcze liczniejszymi) mogłoby być trochę gorzej...

  Każdy socjolog wie, że gdy liczba imigrantów przekracza 10% zaczynają się niesnaski, zamieszki, pogromy... Tak się stało przed wojna, gdy liczba żydów, zawsze w Polsce gościnnie witanych, przekroczyła 10%. I tak niewątpliwie stałoby się z muzułmanami.

  Więc lepiej nie przyjąć ich teraz – niż mieć potem potworne kłopoty!

 • 06-07-2017 22:14:00

  Pełny tekst przemówienia JE Donalda Trumpa na pl.Krasińskich

  Biały Dom

  Biuro Sekretarza Prasowego

  Przemówienie prezydenta Donalda Trumpa

  do Narodu Polskiego

  na Placu Krasińskich, w Warszawie

  w dniu 6 lipca 2017 roku

  Dziękuję.  Stany Zjednoczone mają wielu znakomitych dyplomatów, ale doprawdy nie ma lepszego ambasadora naszego  kraju niż nasza wspaniała Pierwsza Dama Melania

  Przybyliśmy na spotkanie z polskim narodem z bardzo ważnym przesłaniem: Ameryka uwielbia Polskę, Ameryka kocha Polaków.Poza tym, że Polacy dokonali wiele dla tego regionu, Amerykanie polskiego pochodzenia bardzo wzbogacili Stany Zjednoczone i jestem naprawdę dumny z tego, że poparli mnie w wyborach w 2016 roku.

  To ogromny zaszczyt stać w tym mieście – pod pomnikiem Powstania Warszawskiego – i zwracać się do narodu polskiego, będąc w Polsce, o jakiej marzyło tak wiele pokoleń: bezpiecznej, silnej i wolnej.

  Prezydent Duda i cudowna polska Pierwsza Dama Agata powitali nas z niezwykłą uprzejmością i serdecznością, z jakiej Polska słynie na całym świecie.  Dziękuję im obojgu, a także szczególnie ciepło Pani Premier Beacie Szydło.

  Cieszymy się również, że jest z nami dziś były Prezydent Lech Wałęsa – znany przywódca Solidarności. W imieniu wszystkich Amerykanów chciałbym też podziękować całemu narodowi polskiemu za gościnność okazaną naszym żołnierzom w Waszym kraju.

  Żołnierze ci są nie tylko dzielnymi obrońcami wolności — są też symbolem zaangażowania Ameryki w zapewnienie Polsce bezpieczeństwa i miejsca w silnej i demokratycznej Europie. Jesteśmy dumni, że są z nami tutaj żołnierze amerykańscy, polscy, brytyjscy i rumuńscy.

  Uczestniczyliśmy właśnie wraz z Prezydentem Dudą w niezwykle udanym spotkaniu z przywódcami państw Trójmorza. Pragnę powiedzieć mieszkańcom tego wspaniałego regionu: Ameryka dąży do poszerzenia współpracy z Wami.

  Będziemy chętnie pogłębiać partnerstwo i wymianę handlową z Waszymi rozwijającymi się gospodarkami. Zależy nam na tym, byście mieli zapewniony dostęp do alternatywnych źródeł energii, aby Polska i jej sąsiedzi nigdy więcej nie stały się zakładnikiem jedynego dostawcy energii.

  Panie Prezydencie, gratuluję Panu, a także Pani Prezydent Chorwacji przywództwa w postaci historycznej inicjatywy Trójmorza.

  To moja pierwsza wizyta w Europie Środkowej w roli Prezydenta — jestem zachwycony, że odbywa się ona właśnie tutaj, w tym wspaniałym kraju. Polska jest w geograficznym sercu Europy, a co ważniejsze: w polskim narodzie widać duszę Europy. Wasz naród jest wielki, bo jesteście silni wspaniałym duchem.

  Przez dwa stulecia Polska padała ofiarą ciągłych, brutalnych ataków. Ale mimo że jej ziemie była najeżdżane i okupowane a państwo zniknęło nawet z mapy nigdy nie udało się wymazać Polski z historii czy też z Waszych serc. W tych mrocznych czasach nie mieliście wprawdzie swojego kraju, ale nigdy nie straciliście swojej dumy.

  Dlatego mówię dziś z prawdziwym podziwem: od pól i wsi, aż po wspaniałe katedry i miejskie place Polska żyje, Polska rozwija się, Polska zwycięża. Mimo wszelkich działań, które miały zmienić czy zniszczyć Wasz kraj, mimo opresji, trwaliście i zwyciężaliście.

  Jesteście dumnym narodem Kopernika, Chopina i Św. Jana Pawła II. Polska jest krajem bohaterów. Jesteście narodem, który naprawdę wie, czego broni.

  Tryumf polskiego ducha na przestrzeni stuleci, które ciężko doświadczyły kraj, daje nam wszystkim nadzieję na przyszłość, w której dobro zwycięża zło, a pokój odnosi zwycięstwo nad wojną.

  Dla Amerykanów Polska zawsze była symbolem nadziei – od zarania dziejów naszego narodu. Polscy bohaterowie i amerykańscy patrioci walczyli ramię w ramię w trakcie naszej wojny o niepodległość oraz w wielu późniejszych wojnach. Nasi żołnierze nadal dziś służą w Afganistanie i Iraku, zwalczając wrogów wszelkiej cywilizacji.

  Ameryka nigdy nie zrezygnowała z wolności i niepodległości jako prawa i przeznaczenia polskiego narodu — i nigdy nie zrezygnujemy. Oba nasze kraje łączy szczególna więź, u podstaw której leżą wyjątkowe dzieje i charakter narodu. Tego rodzaju wspólnota występuje tylko między ludźmi, którzy walczyli, przelewali krew i umierali za wolność.

  Symbole tej przyjaźni można napotkać w stolicy Ameryki. Zaledwie kilka kroków od Białego Domu wznieśliśmy pomniki upamiętniające postacie o takich nazwiskach jak Pułaski i Kościuszko. Podobnie jest w Warszawie, gdzie tabliczki z nazwami ulic przypominają o Jerzym Waszyngtonie,i gdzie stoi pomnik jednego z największych bohaterów świata, Ronalda Reagana.

  Jestem tu więc dzisiaj nie tylko po to, by odwiedzić starego sojusznika, ale by wskazać go jako przykład dla innych, którzy zabiegają o wolność i którzy pragną znaleźć odwagę i wolę do obrony naszej cywilizacji. Historia Polski to historia narodu, który nigdy nie stracił nadziei, nigdy nie dał się złamać i nigdy nie zapomniał, kim jest.

  Jesteście narodem o ponadtysiącletniej historii. Granice waszego państwa wymazano z map na ponad jeden wiek – i zaledwie przed stu laty granice te zostały przywrócone.

  W 1920 roku, w bitwie zwanej Cudem nad Wisłą, Polska zatrzymała sowiecką armię dążącą do podboju Europy.

  Dziewiętnaście lat później, w 1939 roku, znów zostaliście napadnięci – tym razem od zachodu przez nazistowskie Niemcy, a od wschodu przez Związek Radziecki. Pod podwójną okupacją naród polski przeżył nieopisaną gehennę: zbrodnię katyńską, Holokaust, warszawskie Getto i Powstanie w Getcie, zniszczenie pięknej stolicy i zagładę prawie jednej piątej ludności.

  Kwitnąca żydowska społeczność – najliczebniejsza w Europie – została zredukowana niemal do zera w wyniku systematycznych nazistowskich mordów na żydowskich obywatelach Polski, a brutalna okupacja pochłonęła niezliczone ofiary.

  Latem 1944 roku armie hitlerowska i radziecka szykowały się do stoczenia w Warszawie straszliwej krwawej bitwy.  W piekle na ziemi, jakie im zgotowano, Polacy stanęli w obronie swojej Ojczyzny.

  To dla mnie ogromny zaszczyt, że są obok mnie weterani i bohaterowie Powstania Warszawskiego. Oddajemy cześć Waszemu poświęceniu i przyrzekamy, że zawsze będziemy pamiętać Waszą walkę o Polskę i wolność.

  Pomnik ten przypomina nam, że w straceńczej walce z uciskiem zginęło ponad 150 tys.Polaków. Po drugiej stronie Wisły wojska radzieckie zatrzymały się – i czekały.  Przyglądali się, jak naziści brutalnie zrównują miasto z ziemią, mordując okrutnie mężczyzn, kobiety i dzieci.

  Chcieli na zawsze unicestwić ten naród, zabijając w nim wolę przetrwania. Ale nikomu nie udało się zniszczyć odwagi i siły, które znamionują charakter Polaków.

  Polski męczennik biskup Michał Kozal dobrze to wyraził słowami:  „Od przegranej orężnej bardziej przeraża upadek ducha u ludzi”.

  Przez cztery dziesięciolecia rządów komunistycznych Polska i inne zniewolone  narody Europy opierały się brutalnej kampanii, której celem było zniszczenie wolności,  Waszej wiary, Waszych praw, Waszej historii, Waszej tożsamości – wszystkiego, co stanowi istotę Waszej kultury i człowieczeństwa.

  Przez cały ten czas jednak nigdy nie straciliście ducha. Ciemiężcy próbowali was złamać, ale Polski złamać nie mogli.  I kiedy nadszedł dzień 2 czerwca 1979 roku i gdy na Placu Zwycięstwa na pierwszej mszy z polskim papieżem zgromadziło się milion Polaków- tego dnia każdy komunista w Warszawie musiał zdawać sobie sprawę, że opresyjny system wkrótce się załamie. Zrozumieli to dokładnie w tym momencie,  gdy podczas kazania papieża Jana Pawła II milion Polaków – mężczyzn, kobiet i dzieci – podjęło modlitwę.

  Nie prosili o bogactwa. Nie prosili o przywileje. Słowami pieśni wypowiedzieli trzy proste słowa: „My chcemy Boga”.

  Tymi słowami naród polski przywoływał obietnicę lepszej przyszłości. Polacy odnaleźli w sobie nową odwagę, by przeciwstawić się prześladowcom. I odnaleźli słowa, by zapowiedzieć,  że Polska znów będzie Polską.

  Kiedy stoję tu dzisiaj przed tym pełnym wiary narodem wciąż słychać tamte powracające echem głosy. Niosą przesłanie, które dzisiaj jest równie prawdziwe jak dawniej. Naród polski, naród amerykański i narody Europy wciąż wołają: MY CHCEMY BOGA.

  Razem z papieżem Janem Pawłem II, Polacy umocnili swoją tożsamość jako naród poświęcony Bogu. I za sprawą tej dobitnej deklaracji, kim jesteście, zrozumieliście co należy uczynić. Złączeni solidarnością wystąpiliście przeciwko uciskowi, przeciwko działającej bezprawnie tajnej policji oraz przeciwko okrutnemu i niegodziwemu systemowi, który zubażał Wasze miasta i Wasze dusze.

  I wygraliście. Polska zwyciężyła. Polska zawsze zwycięży!

  W tym zwycięstwie nad komunizmem byliście wspierani przez silny sojusz wolnych narodów na Zachodzie, które przeciwstawiły się tyranii. A obecnie wśród najbardziej oddanych członków NATO, Polska powróciła na swoje miejsce jako wiodący kraj Europy, który jest silny, niepodzielny i wolny.

  Silna Polska jest błogosławieństwem dla narodów Europy, o czym powszechnie wiadomo. A silna Europa jest błogosławieństwem dla Zachodu oraz całego świata.

  Sto lat po przystąpieniu amerykańskich sił do Pierwszej Wojny Światowej, transatlantycka więź pomiędzy Stanami Zjednoczonymi oraz Europą jest mocniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

  Nad tym kontynentem nie unosi się już widmo komunizmu. Ale dziś na Zachodzie wciąż stoimy w obliczu poważnych zagrożeń dla naszego bezpieczeństwa i stylu życia. I są to realne zagrożenia. Stawimy im czoło. I na pewno zwyciężymy.

  Stoimy w obliczu innej opresyjnej ideologii – której celem jest eksport terroryzmu i ekstremizmu po całym świecie. Ameryka i Europa padają ofiarą jednego zamachu terrorystycznego po drugim. Powstrzymamy je.

  Podczas historycznego spotkania w Arabii Saudyjskiej wezwałem przywódców ponad 50 krajów muzułmańskich, by połączyli siły dla wykorzenienia tej groźby, która zagraża całej ludzkości.

  Musimy zewrzeć szyki w obliczu wspólnych wrogów, by pozbawić ich terytorium, finansowania, sieci powiązań oraz wszelkich form ideologicznego wsparcia.

  I choć zawsze będziemy witali nowych obywateli, którzy podzielają nasze wartości i kochają naszych ludzi, nasze granice zawsze będą zamknięte przed terroryzmem i ekstremizmem.

  Walczymy zdecydowanie z radykalnym islamskim terroryzmem. I walkę tę wygramy. Nie możemy zaakceptować tych, którzy posługują się nienawiścią, by usprawiedliwić przemoc wymierzoną w niewinnych.

  Obecnie Zachód również staje w obliczu sił, których celem jest wystawienie na próbę naszej woli, zachwianie naszej determinacji i zagrożenie naszym interesom. By przeciwstawić się nowym formom agresji, w tym propagandzie, przestępczości finansowej oraz atakom cybernetycznym, musimy tak przystosować nasz sojusz, by skutecznie konkurował w nowych obszarach i na nowych polach bitewnych.

  Wzywamy Rosję, by zaprzestała swoich destabilizujących działań na Ukrainie i wszędzie indziej, i przestała udzielać wsparcia wrogim reżimom – w tym Syrii i Iranowi – a zamiast tego przyłączyła się do wspólnoty odpowiedzialnych narodów w naszej walce przeciwko wspólnym wrogom i w obronie cywilizacji.

  I w końcu, po obu stronach Atlantyku, nasi obywatele mierzę się z jeszcze jednym niebezpieczeństwem – z którym możemy sobie w pełni poradzić. To zagrożenie jest dla niektórych niewidoczne, ale dla Polaków – znajome. Stały rozrost rządowej biurokracji, która pozbawia ludzi woli działania i bogactwa. Zachód osiągnął wielki sukces nie dzięki biurokracji i regulacjom, ale dlatego, że ludzie mieli możliwość podążania za swoimi marzeniami i realizowania swoich dążeń.

  Amerykanie, Polacy i narody Europy cenią indywidualną wolność i suwerenność. Musimy pracować razem, by przeciwstawić się siłom, niezależnie od tego czy pochodzą z wewnątrz czy z zewnątrz, z Południa czy ze Wschodu, które z czasem grożą podważeniem tych wartości i zerwaniem więzów kultury, wiary i tradycji, które stanowią o naszej tożsamości. Jeśli się im nie przeciwstawimy – siły te pozbawią nas odwagi, nadwątlą naszego ducha i osłabią naszą wolę niezbędną do obrony siebie i naszych społeczeństw.

  Ale podobnie jak nasi przeciwnicy i wrogowie z przeszłości dowiedzieli się tego w Polsce – wiemy, że te siły są również skazane na porażkę.

  Są skazane na porażkę, nie tylko dlatego, że nasz sojusz jest silny, nasze kraje odporne i nasza potęga nie ma sobie równych – choć wszystko to jest prawdą.

  Nasi przeciwnicy są skazani na porażkę, bo nigdy nie zapomnimy, KIM JESTEŚMY. Jeżeli nie zapomnimy, nikt nas nie pokona. Nie zapomną Amerykanie. Nie zapomną narody Europy.

  Jesteśmy najbardziej wolną i najwspanialszą wspólnotą narodów, jaką znał świat. Komponujemy symfonie. Dążymy do innowacji.

  Oddajemy cześć naszym starożytnym bohaterom, pielęgnujemy nasze odwieczne tradycje oraz zwyczaje i zawsze szukamy oraz odkrywamy nowe możliwości.

  Nagradzamy błyskotliwe talenty, dążymy do doskonałości i uwielbiamy inspirujące dzieła sztuki, które oddają cześć Bogu.
  Cenimy praworządność – i bronimy prawa do wolności słowa.

  Wspieramy kobiety – filary naszego społeczeństwa i naszego sukcesu.
  A w sercu naszego życia stawiamy wiarę i rodzinę; a nie władze i biurokrację.
  Wszystko poddajemy debacie i kwestionujemy.  Chcemy poznać wszystko – żeby lepiej poznać siebie.

  I przede wszystkim, doceniamy godność życia każdej ludzkiej istoty, bronimy praw każdego człowieka i podzielamy nadzieję na życie w wolności tkwiące w każdej ludzkiej duszy.

  Tacy właśnie jesteśmy. Takie są bezcenne więzy, które nas łączą. Jako narody, jako sprzymierzeńców i jako cywilizację.

  To, co mamy; to, co odziedziczyliśmy po naszych przodkach nie istniało nigdy wcześniej. Państwo wiecie o tym lepiej niż ktokolwiek inny, bo stoją tu z nami bohaterowie tamtych wydarzeń.  A jeśli nie uda nam się tego obronić – nie zaistnieje to nigdy ponownie. Wiec nie wolno nam przegrać.

  Tę wielką międzynarodową społeczność łączy jeszcze jeden wspólny element: to NARÓD, a nie możni tego świata, stanowił zawsze podwaliny naszej wolności i kamień węgielny naszej siły.

  To naród stanowił i stanowi podwaliny tych wartości tutaj w Polsce, tu w Warszawie, i, od samego początku jej istnienia stanowił podwaliny Ameryki.

  Nie po to obywatele naszych państw bili się wspólnie o wolność, nie po to wspólnie przetrwali horror wojen, nie po to wspólnie stawiali opór złu, żeby teraz zaprzepaścić tę wolność przez brak poczucia dumy i wiary w wartości, które wyznajemy.  Nie dopuściliśmy i nie dopuścimy do tego.

  Dopóty wiemy skąd przyszliśmy, dopóki wiemy dokąd zmierzamy.
  Amerykanie są świadomi, że silne przymierze wolnych, suwerennych i niezależnych państw to najlepszy sposób na obronę naszych swobód i naszych interesów.  To dlatego moja Administracja domaga się od wszystkich członków NATO wywiązywania się w pełni ze swoich sprawiedliwie ustalonych zobowiązań finansowych.

  Stanowisko to już zaowocowało dodatkowymi miliardami dolarów. Moim zdaniem te miliardy inaczej by nie napłynęły. Krytykom naszego twardego stanowiska chciałbym przypomnieć, że USA okazały nie tylko słowami, ale PRZEDE WSZYSTKIM CZYNAMI swoje nieugięte poparcie dla Artykułu 5go wielostronnych zobowiązań obronnych.  Łatwo rzucać słowa, ale liczą się CZYNY.  Dla swojego własnego dobra, EUROPA MUSI ZROBIĆ WIĘCEJ.  Musi pokazać, że wierzy w swoją przyszłość, inwestując w nią SWOJE WŁASNE PIENIĄDZE.

  Właśnie dlatego przyklaskujemy decyzji Polski o zakupie od USA sprawdzonych w boju systemów obrony powietrznej i przeciwrakietowej PATRIOT. Najlepszych na świecie.  Właśnie dlatego tak cenimy naród polski, który jako jeden z nielicznych w NATO spełnia wymogi inwestycyjne we wspólną obronność.  Dzięki Polsko za to, że dla innych krajów członkowskich NATO stanowisz wzór do naśladowania.

  Nasza obronność to nie tylko zobowiązania finansowe – to także zaangażowanie WOLI. Historia Polski uczy nas, że obrona Zachodu nie zależy ostatecznie od pieniędzy, a od woli przetrwania narodu.  I tu pojawia się zasadnicze pytanie naszych czasów: czy Zachód ma WOLĘ przetrwać.

  Czy wystarczająco silnie wierzymy w system naszych wartości, żeby bronić ich za wszelką cenę.  Czy darzymy wystarczającym szacunkiem naszych obywateli, żeby bronić granic, w których żyją? Czy starczy nam chęci i odwagi, by bronić naszej cywilizacji w obliczu tych, którzy starają się ją podstępnie unicestwić?

  Na nic zdadzą się największe gospodarki świata i broń największego rażenia, jeśli zabraknie silnej rodziny i solidnego systemu wartości. Tych, którzy zapomnieli o ich kluczowym znaczeniu zachęcam do odwiedzenia kraju, który nigdy tego nie zapomniał – niech przyjadą do Polski.

  Niech przyjadą tu, do Warszawy i niech poznają historię Powstania Warszawskiego.  Niech poznają historię Alej Jerozolimskich.

  W sierpniu 1944 roku, tak jak teraz, Aleje Jerozolimskie były jedną z głównych arterii przecinających miasto ze wschodu na zachód.  Kontrola nad nią miała kluczowe znaczenie dla obu stron bitwy o Warszawę.  Wojsko niemieckie chciało ją przejąć jako najkrótszą drogę przemieszczania oddziałów na front i z frontu.

  Dla członków Polskiej Armii Krajowej natomiast, możliwość przedostawania się na północ i na południe przez Aleje Jerozolimskie miała zasadnicze znaczenie dla utrzymania Śródmieścia, a tym samym utrzymania przy życiu samego Powstania.
  Noc w noc, pod obstrzałem broni maszynowej, Polacy znosili worki z piaskiem, by bronić swojego wąskiego przejścia w poprzek Alei Jerozolimskich. Dzień w dzień, wróg rozbijał je w drobny mak. Wtedy Polacy zrobili okop, a wkrótce – barykadę.  W ten sposób nieustraszeni powstańcy zaczęli przekraczać tę arterię.

  To wąskie przejście zadecydowało o kontynuacji Powstania.  Mieszkańcy i powstańcy, ryzykując życiem, biegli tym wąskim przejściem, by nieść pomoc swojemu miastu.  „To było zaledwie kilka metrów” – wspominała młoda kobieta imieniem Greta.  „Ten śmiertelnie niebezpieczny fragment ulicy przesiąknięty był krwią posłańców, łączniczek i kurierów”.

  Snajperzy brali ich na cel. Żołnierze wroga palili każdy budynek, a kiedy atakowali barykadę, wykorzystywali Polaków jako żywe tarcze dla swoich czołgów.
  Wróg nie ustawał w ataku na maleńki przyczółek cywilizacji, a Polacy nie ustawali w jego obronie.

  Przesmyk przez Aleje Jerozolimskie wymagał ciągłej obrony, napraw i umocnień.  Ale wola obrońców, nawet w obliczu śmierci, była niezachwiana; przejście istniało do ostatnich dni Powstania. Nigdy nie zostało zapomniane, dzięki Polakom było zawsze dostępne.

  Pamięć o ofiarach tego heroicznego wydarzenia woła do nas przez dziesięciolecia, a wspomnienia o obrońcach przejścia przez Aleje Jerozolimskie należą do najbardziej żywych.

  Ci bohaterowie przypominają nam, że Zachód został ocalony dzięki krwi patriotów, że każde pokolenie ma w tej obronie do odegrania swoją rolę. I że każda piędź ziemi, każdy centymetr naszej cywilizacji jest tej obrony wart.

  Nasza walka w obronie Zachodu nie zaczyna się na polu bitwy – zaczyna się od naszych umysłów, naszej woli, naszych dusz.

  Dzisiaj, więzy spajające naszą cywilizację mają znaczenie nie mniejsze – i wymagają nie mniej zaciekłej obrony – niż ta piędź ziemi, na której skupiała się nadzieja Polski na istnienie.  Nasza wolność, nasza cywilizacja, i nasze przetrwanie zależą od tych właśnie więzi historii, kultury i pamięci.

  I dziś, tak, jak zawsze, Polska jest w naszych sercach, podczas gdy jej naród walczy.  Ogłaszam dziś światu, że tak, jak nie udało się złamać woli Polski, NIE UDA SIĘ NIGDY ZŁAMAĆ WOLI ZACHODU.

  System naszych wartości ZWYCIĘŻY. Nasze narody ROZKWITNĄ.  A nasza cywilizacja ZATRIUMFUJE.

  Więc walczmy wszyscy jak Polacy – O RODZINĘ, O WOLNOŚĆ, O OJCZYZNĘ I O BOGA.

  Dziękuję Wam. Niech Bóg Was błogosławi.  Niech Bóg błogosławi Naród Polski.  Niech Bóg błogosławi naszych sprzymierzeńców.  Niech Bóg błogosławi Stany Zjednoczone Ameryki.

 • 02-07-2017 15:19:00

  Legendy...

  P.red.Rafał A.Ziemkiewicz celnie przypomniał p.Lechowi Wałęsie, wybierającemu się blokować coś-tam, że w swoim czasie domagał się On był od p.Donalda Tuska by jako premier pałował opozycję coś-tam blokującą. Na końcu felietonu ( goo.gl/HhKQZ5 ) napisał:

  Młodzi ludzie może dziwią się, że tyle teraz nagle tych »legend opozycji«. Nie ma nic dziwnego, droga młodzieży, tak się to w fachowej mowie służb nazywa: »legendowanie«. Legendowało się konfidenta, agenta lub prowokatora na przykład aresztując go demonstracyjnie i poddając pozorom prześladowań - i tak zalegendowany osobnik zostawał na przykład przynętą, do której ciągnęła naiwna młodzież o gorących sercach, zbuntowani »robole«, katolicki ciemnogród i wszelki w ogóle element wywrotowy. Albo rozbijaczem, niweczącym radykalizmem i awanturnictwem starania tych, których się złamać i pozyskać nie udało. Niby napisano o tym setki książek, począwszy od czasów Dostojewskiego, bo wszystkie owe szulerskie chwyty w pokerze rozgrywanym z wrogami reżimu stosowała już Ochrana, niby sprawy są znane, (…) Niby. Ale co innego wiedzieć, a co innego przyjmować do wiadomości. (...)

  Ilekroć o tej wiedzy, dobrze już udokumentowanej i dostępnej, wspominam, zaraz oczywiście pada nieśmiertelny argument trolli - »A co Ty wtedy robiłeś, gdy Władek, Lechu czy inny legendarny siedzieli w więzieniu?!«. Odpowiadam więc z góry, zgodnie z prawdą - ja wtedy wierzyłem, że to naprawdę nasi bohaterowie i bojownicy o świętą polską sprawę, bo byłem młodym, naiwnym idiotą. Dzisiaj mi z tego powodu wstyd”.

  P.RAZ taktownie pominął najsłynniejszy w Polsce przykład „legendowania” - gdy niemiecki Sztab Generalny swojego (i austriackiego) agenta, śp.Józefa Piłsudskiego, (por. goo.gl/91jsXA ) okrutnie prześladował internowaniem w Magdeburgu – a w tym czasie robiono Mu legendę bohaterskiego bojownika z Niemcami.

  Następnie mianowana przez Niemców Rada Regencyjna nieoczekiwanie powierzyła Mu stanowisko Naczelnika Państwa. W zasadzie nie ma w tym nic złego – jeśli okupant proponuje coś korzystnego, to trzeba w to grać, a nie obrażać się – ale gdy pomyśleć jak w OHL wtajemniczeni śmiali się, że agent OHL Piłsudski tłucze się w 1920 z agentem OHL Leninem, dzięki czemu Niemcy wygrały plebiscyt na Mazurach, Śląsku i w Warmii, a obydwaj wrogowie Niemiec wzajemnie się wykrwawiali...

  A może w OHL jedni wiedzieli tylko o Leninie, a inni tylko o Piłsudskim – więc nie mogli tego sukcesu opijać?

  Na pikniku w Gliniku Zaborowskim WCzc.Jacek Wilk powiedział, że dla uzdrowienia życia politycznego w Polsce musimy zniszczyć dwie legendy: „sanacji” i „SOLIDARNOŚCI”. ( goo.gl/Bfhyxi ). Ciężko to idzie – ale się staram...

   

   

 • 16-06-2017 22:38:00

  ARBEIT MACHT FREI!

   

   

  Podczas gdy normalni ludzie wymyślają a to konia, a to samochód, a to koparkę – byle się nie narobić – socjaliści uważają, że sensem życia jest praca. A ponieważ mężczyźni to istoty krnąbrne i leniwe – a kobiety pracowite i posłuszne – Parlament Europejski wypichcił właśnie „Raport” w którym wzywa kobiety do pracy.

  Na traktory, towarzyszki – na traktory.

  Feminazistkom – tym razem pod wodza p.Konstancji Le Grip – chodzi o to, że panuje tu kilka straszliwych niesprawiedliwości.

  Po pierwsze: kobiety zarabiają o 16,3% mniej od mężczyzn.

  Jak to już powiedziałem w PE (co kosztowało mnie €9000) kobiety zarabiają mniej nie z powodu „niesprawiedliwości” – lecz dlatego, że są słabsze, niższe, mniej inteligentne, mniej odważne, mniej agresywne – od mężczyzn. Mężczyźni o sile, wzroście i inteligencji takiej samej, jak kobiety, też zarabiają znacznie mniej.

  Feminazistki prześlizgują się nad tym problemem – przechodząc do drugiej strrrraszliwej niesprawiedliwości: otóż przeciętna kobieta otrzymuje znacznie niższa emeryturę od przeciętnego mężczyzny.

  Temu też trudno się dziwić. Kobieta średnio zarabia mniej i pracuje np. 20 lat – a mężczyzna pracuje średnio 40 lat w życiu. Więc Panie mają przed sobą ciężkie zadanie.

  Na początek „Wezwały Komisję i państwa członkowskie do zwiększenia zachęt dla kobiet do dłuższego uczestnictwa w rynku pracy z krótszymi przerwami w celu wspierania ich niezależności ekonomicznej dzisiaj i na starość”

  Uzasadnienie: „Różnice w świadczeniach emerytalnych między kobietami i mężczyznami („zróżnicowanie emerytur ze względu na płeć”) są jednym z wielu aspektów nierówności między kobietami i mężczyznami. Różnice te, określane jako różnica między średnim świadczeniem emerytalnym (brutto) pobieranym przez kobiety w porównaniu z takim samym świadczeniem pobieranym przez mężczyzn, wynosiły w 2012 r. 38% w kategorii wiekowej osób mających 65 lat i więcej, co należy uznać za niedopuszczalne. Stawką jest osiągnięcie rzeczywistego równouprawnienia kobiet i mężczyzn”.

  Tu trzeba koniecznie wyjaśnić, czym różni się „równouprawnienie” od „rzeczywistego równouprawnienia”. Normalne równouprawnienie polega na tym, że np. mistrz świata w szachy za udział w turnieju dostaje $100.000, zawodnik setny na liście rankingowej dostaje powiedzmy $5000 – a zawodniczka będąca najlepszą wśród kobiet i zajmująca na tej liście miejsce 101 dostaje też, powiedzmy, $5000. Natomiast „rzeczywiste równouprawnienie” polega na tym, że ma dostawać $100.000 – choć od tego z numerem 100 dostaje na ogół baty.

  Ciekawe, czy feminazistki chcą, by dotyczyło to też Mistrza Świata Juniorów? Młodzików? Old-Boyów?

  A teraz najlepszy dowcip z dziedziny „rzeczywistego równouprawnienia”.

  Otóż, rzeczywiście: średnia emerytura kobiety jest o 38% niższa od emerytury mężczyzny. Jednak mężczyźni zaharowują się w pracy, by utrzymać swoje żony i dzieci – i dlatego żyją o wiele krócej od kobiet.

  W efekcie z Funduszu Emerytalnego (czyli z pieniędzy przeznaczonych na emerytury) aż 70% otrzymują kobiety; tylko 30% idzie na mężczyzn!!!

  Ciekawe, co z tym „problemem” uczynią feminazistki z Parlamentu Europejskiego?

  Janusz Korwin-Mikke

 • 14-06-2017 17:10:00

  Historia kradzieży na dwie raty

  Stało się to, co miało się stać: „Rząd” p.Mateusza Morawieckiego zrabuje drugą połowę pieniędzy Otwartych Funduszów Inwestycyjnych.

  Może już nie pamiętacie Państwo, jak powstawały OFE? Tłumaczono ludziom, że na ZUS to już nie można liczyć – trzeba się ubezpieczać samemu. I właśnie do tego miały służyć OFE: by ludzie mieli pewną emeryturę, wyższą od ZUS-owskiej...

  I zapewniano frajerów, że pieniądze z OFE będą ich własnością prywatną.

  Pieniędzmi z OFE zarządzały prywatne towarzystwa inwestycyjne, dla niepoznaki zwane Powszechnymi Towarzystwami Emerytalnymi. Zarządzały źle, bo... w umowie nie było napisane, że ich zarobki zależą od zysków ich OFE!!! Opiekowały się więc tymi pieniędzmi gorzej, niż ZUS!! Pobierały zaś za to krocie. W większości wypadków po prostu miały w nosie dobro swoich OFE – czasem zapewne dochodziło do poważnych przekrętów. Gdy więc w 2013 roku rząd PO/PSL (Uwaga! Głosowało za tym PiS!!) postanowił zabrać połowę tych pieniędzy, to najgłośniej protestowali nie ich właściciele, tylko PTE – co brzmiało mało wiarygodnie.

  W listopadzie 2015, w wyniku skargi p. Ireny Lipowiczowej i p. Bronisława Komorowskiego Trybunał Konstytucyjny (cytuję „POLSKA – The Times”): „uznał, że reforma OFE jest zgodna z Konstytucją. Państwo nie będzie musiało zwracać do Otwartych Funduszy Emerytalnych 150 mld zł, które na mocy reformy zostały przetransferowane do ZUS (...) Najwięcej kontrowersji wzbudziło przeniesienie składek emerytalnych Polaków z OFE na subkonta ZUS. W sumie chodzi o 153,15 mld zł. Pieniądze zostały przelane 4 lutego 2014 roku. OFE liczyły na to, że Trybunał zmieni decyzję i wyda korzystny dla nich wyrok”.

  Stanisław Gomułka, expert BCC, zauważył słusznie, że „były prezydent Bronisław Komorowski  nie zadał w swojej skardze najistotniejszego pytania: czy środki zgromadzone w OFE są pieniędzmi publicznymi czy prywatnymi. – Myślę, że sędziowie Trybunału Konstytucyjnego raczej przychylają się do twierdzenia, że są to środki publiczne, a zatem rząd miał prawo przesunąć je do ZUS”.

  Pismo Święte mówi: „Niech mowa Wasza będzie: TAK? - TAK!; NIE? - NIE! Co nadto jest, od Złego jest”.  Szlag mnie trafia, gdy jakiś prawnik mówi, że „Coś raczej obowiązuje...” Tak nawiasem: rekord, chyba nie do pobicia, ustanowiła w swoim czasie, w prywatnej ze mną rozmowie, w/w p.Irena Lipowicz; powiedziała: „Można przyjąć, że w pewnym sensie ten akt raczej może być uznany za obowiązujący”(!!) Składałem to wtedy na karb płci – dziś feminizacja zawodu prawniczego uczyniła postępy. Nawet mężczyźni tak mówią!

  TK powinien orzekać o zgodności ustawy z Konstytucją. Dlaczego w tej sprawie naruszył zasadę własności prywatnej? Czytamy: „Jak wyjaśnia ekspert, jeżeli trzeba by było zwrócić te 150 mld zł, to oznaczałoby to wzrost zadłużenia już nie o 150 mld zł, bo do tego dochodzą odsetki. Więc łączna kwota mogłaby wynieść nawet 200 mld zł. Wzrost zadłużenia o tak potężną kwotę oznaczałby, że zbliżymy się niebezpiecznie do maksymalnego poziomu zadłużenia, który wynosi w Polsce 60 proc. w stosunku do PKB (wynika to z Konstytucji i ustawy o Finansach Publicznych). To z kolei oznaczałoby, że możemy zapomnieć w najbliższym czasie o takich pomysłach, jak np. 500 zł na dziecko”.

  Sędziowie TK za tym głosujący, powinni w Wolnej Polsce powędrować za kratki – bo nie kierowali się zgodnością z Konstytucją, tylko interesem naszego okupanta: III Rzeczypospolitej.

  I krótkie wnioski. Matki biorące 500+: okradłyście również emerytów. Teraz właśnie „Rząd” p. Morawieckiego kradnie drugą połowę pieniędzy OFE – bo taka była umowa PO-PiS, dlatego PiS poparło tamtą kradzież. Na razie kradnie 1/4, którą pozatyka dziury w ZUS-ie – a resztę daje na specjalne konta. Nazywają się „prywatne”.

  Ktoś w to jeszcze wierzy?

<< poprzednie 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 następne >>

Strona 6 z 149 [postów: 20 z 2968]