Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64059 komentujących
92196 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • Z pewnym zdziwieniem dowiedziałem się, że „TRYBUNA LUDU” – sztandarowe pismo PZPR – ma swojego kontynuatora, który nazywa się „Dziennik TRYBUNA” – i, rzecz jasna, jest lewicowe. Z jeszcze większym zdziwieniem zobaczyłem, że oceny sytuacji są tam dość obiektywne.

  Chodzi mi konkretnie o wywiad z p.prof.Mikołajem Cześnikiem, dyrektorem Instytutu Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS.

   https://wiadomo.co/prof-mikolaj-czesnik-kaczynski-w-niewoli-warcholstwa/

  P.Justyna Koć zaczęła od pytania: „Czy PiS jest partią wolności?” – na co p.Profesor odparł długim naukowym wywodem, z którego wynikło, że PiS-owi znacznie bliżej do Równości, niż do Wolności – bo Wolność „jest to taka wartość, której politycy PiS-u, a także być może wyborcy PiS-u, są w stanie, przynajmniej w części, zrzec się kosztem dwóch innych fundamentalnych wartości: bezpieczeństwa i równości” – dodając: „ To wynika z wielu czynników, m.in. z tego, że duża ich część, a na pewno główny ideolog, poseł Kaczyński, są osobami wychowanymi w PRL. Dorastanie tego pokolenia, z którego pochodzi Kaczyński, przypada na lata 60., kiedy ten nacisk na egalitaryzm był bardzo mocno położony. To nam się teraz odbija czkawką”.

  No, dobrze – ale ja też jestem z tego samego pokolenia, co WCzc.Jarosław Kaczyński – i jakoś mnie ta zaraza nie dotknęła!

  P.Koć drąży: „Przecież PiS nienawidzi PRL, utożsamia go z całym złem tego świata” – ale p.Profesor nie daje się zbić z pantałyku:

  Te ślady czy nawiązania do ideologii komunistycznej czy socjalistycznej w ideologii PiS są wyraźne. One oczywiście nie są werbalizowane, bo uważam, chociaż nie mam na to twardych danych, że politycy PiS-u i wyborcy PiS-u tego nawiązania do socjalizmu by nie lubili. Tak samo, gdyby zasugerować im, że PiS jest partią lewicową. To akurat wiemy z badań, że bardzo silna jest w elektoracie tej partii prawicowa autoidentyfikacja, ale to jest prawicowość, która ma się nijak do prawicowości brytyjskich torysów czy Partii Republikańskiej w Stanach Zjednoczonych”.

  Tylko, p.Profesorze: dlaczego nazywać „prawicowością” coś, co „nijak ma się do prawicowości”??? Bo wzorzec Prawicy jest w Paryżu, jak metr...

  Brak mi tu też kropki nad „ı” – ta cała „autoidentyfikacja” polega na tym, że wyborcy PiS kochają PRL – ale, ponieważ partia, która daje im to samo, co PRL, PRL odrzuca – to oni w słowach (ale tylko w słowach!) „nienawidzą PRL”. Co przychodzi im tym łatwiej, że wtedy pasterzami owieczek byli I sekretarze – a teraz są księża.

  P.Profesor stara się być umiarkowany: „Jednak (...) trzeba zachowywać umiar i pamiętać, że nawet w porównaniu do późnego PRL jesteśmy zupełnie gdzie indziej. Nie mówiąc już o wizjach takich, jak te orwellowskie z „Roku 1984” czy z „Folwarku zwierzęcego”. Natomiast kiedy pada pytanie, czy jesteśmy na drodze do zniewolenia, to tu już odpowiedź nie jest taka prosta. Wyobrażam sobie sytuację, gdy całe rzesze obywateli mego kraju uciekają od wolności. Myślę, że w polskim społeczeństwie to jest możliwie, bo wielu i tak z tej wolności nie korzystało”.

  I tu nie ma podstawowej uwagi, na którą powinien był się zdobyć socjolog. Takiej mianowicie, że każdym normalnym krajem rządziły elity – a elity składają się z ludzi ceniących sobie Wolność. Natomiast szara masa kocha bezpieczeństwo i równość. Tylko w normalnym państwie szare masy nie mają nic do gadania – i dzięki temu mają się coraz lepiej. Bo Wolność sprzyja rozwojowi i bogaceniu się.

  Śp.Henryk Sienkiewicz powiedział kiedyś, że „Prawicę od Lewicy dzieli wszystko – nawet stosunek do arytmetyki. Prawica uwielbia dodawać i mnożyć – a Lewica odejmować i dzielić... oczywiście: po równo”.

  Ostatnie pytanie: „Mówi się, że młodzi popierają PiS, to ma znaczenie dla tej partii?”

  "Badania tego nie potwierdzają, młodzi raczej nie głosują, natomiast może się tak zdarzyć, że stanie się coś takiego, co ich poruszy, i pójdą. Ale ich decyzje to duża zagadka. (…) Na PiS względnie niewielu, raczej na Kukiz '15 czy Korwin-Mikkego. W 2015 roku wśród ludzi w wieku 18-24 PiS miał najniższy odsetek poparcia, niższy niż w innych grupach wiekowych. Młodzi co prawda nie będą też głosować na PO, ani na .Nowoczesną. To będzie Kukiz, Korwin-Mikke lub jeszcze coś innego. W 2011 głosowali na Palikota. Konkluzja jest taka, że przyzwyczajanie się do tego, co jest teraz, jest na wyrost. Musimy tę gorzką pigułkę niewiedzy i niepewności przełknąć”.

  I niech to przełkną, jak najszybciej!

 • 11-07-2017 11:22:00

  Felieton "Kocham psy" - odrzucony przez "ANGORĘ":

  Kocham psy!

  Naprawdę kocham! No, może nie wszystkie – ale ogromna większość lubię.

  A oprócz tego mam bardzo duże łóżko.

  I proszę sobie wyobrazić, że Towarzystwo Opieki nad Psami wydało dekret, że trzeba zająć się bezdomnymi psami. Przecież nie można dopuścić, by pies wałęsał się samotnie po ulicach. W związku z tym będę miał obowiązek trzymać na swoim łóżku co najmniej pięć psów. Na ogół kundelków. Kundelki są zresztą zazwyczaj bardzo miłe – więc nie powinienem protestować.

  Fakt: oprócz mnie i żony pięć psów od biedy na naszym łóżku się zmieści. Jednak po kilku dniach tej innowacji obecność psów zaczęła mi doskwierać. Niby je lubię – ale jakby mniej. I żona zaczęła narzekać – tym bardziej, że na nią spadło karmienie tych przybłędów.

  Oczywiście nie dotyczy to tylko mnie. Wszyscy ludzie mający dostatecznie duże łóżka dostali odpowiedni przydział. A jeśli u kogoś było za dużo psów to TOP dokonywało relokacji. Co spowodowało, że do Polski zaczęły ściągać psy ze wszystkich krajów sąsiednich. W coraz większej liczbie. Co prawda po kilku dniach wynosiły do różnych starszych pań, które traktowały je naprawdę po królewsku – ale natychmiast na moim łóżku pojawiały się następne.

  Powoływanie się na uszczuplenie budżetu – nie pomagało: wszyscy wiedzą, że mnie stać. Na ciasnotę w łóżku – też nie: komisja stwierdziła, że nawet i sześć by się zmieściło.

  Tu włączyła się moja dalsza rodzina, podjudzając mnie, bym te psy natychmiast wywalił. Towarzystwo natychmiast oskarżyło moją rodzinę szowinizm, o brak zrozumienia dla czworonożnych Braci Mniejszych – i wręcz o szerzenie kynofobii. Rzeczywiście: po paru miesiącach tej propagandy zacząłem lubić psy jakby mniej. Zdarzyło mi się nawet jednego kopnąć, gdy zaczął mi się dobierać do żony.

  A po dalszych paru miesiącach stałem się rzeczywiście kynofobem.

  I teraz pytanie: czy temu, że przestałem lubić psy, winna jest moja zaściankowa rodzina – czy może TOP?

  Napisałem to, bo właśnie „Gazeta Wyborcza” odkryła, że Polacy, zazwyczaj gościnni, zaczynają mieć wrogi stosunek go imigrantów. Ale, o dziwo, nie do wszystkich: gdy przyjeżdżają sobie na własny rachunek, jak Chińczycy czy Ukraińcy – to nikomu nie przeszkadzają. Dziwnym trafem nienawiść wzbiera tylko w stosunku do tych, których nakazuje nam przyjąć Unia Europejska. Nienawiść jest zapewne irracjonalna, bo oni wszyscy i tak uciekną do Niemiec – ale uczucia ludzkie nie są do końca racjonalne.

  Choć zasada, że gdy nam ktoś coś wciska na siłę, to my to chcemy odrzucić w cholerę, jest dość powszechna. I jeśli „GW” pyta, kto jest winien narastającej niechęci – odpowiedź brzmi: UE.

  Co ciekawe: 80% Polaków polubiło Unię Europejską – ale 51,2% oświadczyło, że jeśli będą nam wciskać tych imigrantów, to trzeba z UE wyjść!

  W sprawie nie chodzi o liczbę: 7000, czy nawet 70.000 imigrantów w normalnych warunkach nie byłoby żadnym problemem. Problemem jest przymus.

  Ale też i pewna kalkulacja.

  Otóż pewna liczba imigrantów nie uciekłaby do Niemiec, bo by im się w Polsce spodobało. I oni, i ich (bardzo liczne!) potomstwo by nas lubiło. Z wnukami (jeszcze liczniejszymi) mogłoby być trochę gorzej...

  Każdy socjolog wie, że gdy liczba imigrantów przekracza 10% zaczynają się niesnaski, zamieszki, pogromy... Tak się stało przed wojna, gdy liczba żydów, zawsze w Polsce gościnnie witanych, przekroczyła 10%. I tak niewątpliwie stałoby się z muzułmanami.

  Więc lepiej nie przyjąć ich teraz – niż mieć potem potworne kłopoty!

 • 06-07-2017 22:14:00

  Pełny tekst przemówienia JE Donalda Trumpa na pl.Krasińskich

  Biały Dom

  Biuro Sekretarza Prasowego

  Przemówienie prezydenta Donalda Trumpa

  do Narodu Polskiego

  na Placu Krasińskich, w Warszawie

  w dniu 6 lipca 2017 roku

  Dziękuję.  Stany Zjednoczone mają wielu znakomitych dyplomatów, ale doprawdy nie ma lepszego ambasadora naszego  kraju niż nasza wspaniała Pierwsza Dama Melania

  Przybyliśmy na spotkanie z polskim narodem z bardzo ważnym przesłaniem: Ameryka uwielbia Polskę, Ameryka kocha Polaków.Poza tym, że Polacy dokonali wiele dla tego regionu, Amerykanie polskiego pochodzenia bardzo wzbogacili Stany Zjednoczone i jestem naprawdę dumny z tego, że poparli mnie w wyborach w 2016 roku.

  To ogromny zaszczyt stać w tym mieście – pod pomnikiem Powstania Warszawskiego – i zwracać się do narodu polskiego, będąc w Polsce, o jakiej marzyło tak wiele pokoleń: bezpiecznej, silnej i wolnej.

  Prezydent Duda i cudowna polska Pierwsza Dama Agata powitali nas z niezwykłą uprzejmością i serdecznością, z jakiej Polska słynie na całym świecie.  Dziękuję im obojgu, a także szczególnie ciepło Pani Premier Beacie Szydło.

  Cieszymy się również, że jest z nami dziś były Prezydent Lech Wałęsa – znany przywódca Solidarności. W imieniu wszystkich Amerykanów chciałbym też podziękować całemu narodowi polskiemu za gościnność okazaną naszym żołnierzom w Waszym kraju.

  Żołnierze ci są nie tylko dzielnymi obrońcami wolności — są też symbolem zaangażowania Ameryki w zapewnienie Polsce bezpieczeństwa i miejsca w silnej i demokratycznej Europie. Jesteśmy dumni, że są z nami tutaj żołnierze amerykańscy, polscy, brytyjscy i rumuńscy.

  Uczestniczyliśmy właśnie wraz z Prezydentem Dudą w niezwykle udanym spotkaniu z przywódcami państw Trójmorza. Pragnę powiedzieć mieszkańcom tego wspaniałego regionu: Ameryka dąży do poszerzenia współpracy z Wami.

  Będziemy chętnie pogłębiać partnerstwo i wymianę handlową z Waszymi rozwijającymi się gospodarkami. Zależy nam na tym, byście mieli zapewniony dostęp do alternatywnych źródeł energii, aby Polska i jej sąsiedzi nigdy więcej nie stały się zakładnikiem jedynego dostawcy energii.

  Panie Prezydencie, gratuluję Panu, a także Pani Prezydent Chorwacji przywództwa w postaci historycznej inicjatywy Trójmorza.

  To moja pierwsza wizyta w Europie Środkowej w roli Prezydenta — jestem zachwycony, że odbywa się ona właśnie tutaj, w tym wspaniałym kraju. Polska jest w geograficznym sercu Europy, a co ważniejsze: w polskim narodzie widać duszę Europy. Wasz naród jest wielki, bo jesteście silni wspaniałym duchem.

  Przez dwa stulecia Polska padała ofiarą ciągłych, brutalnych ataków. Ale mimo że jej ziemie była najeżdżane i okupowane a państwo zniknęło nawet z mapy nigdy nie udało się wymazać Polski z historii czy też z Waszych serc. W tych mrocznych czasach nie mieliście wprawdzie swojego kraju, ale nigdy nie straciliście swojej dumy.

  Dlatego mówię dziś z prawdziwym podziwem: od pól i wsi, aż po wspaniałe katedry i miejskie place Polska żyje, Polska rozwija się, Polska zwycięża. Mimo wszelkich działań, które miały zmienić czy zniszczyć Wasz kraj, mimo opresji, trwaliście i zwyciężaliście.

  Jesteście dumnym narodem Kopernika, Chopina i Św. Jana Pawła II. Polska jest krajem bohaterów. Jesteście narodem, który naprawdę wie, czego broni.

  Tryumf polskiego ducha na przestrzeni stuleci, które ciężko doświadczyły kraj, daje nam wszystkim nadzieję na przyszłość, w której dobro zwycięża zło, a pokój odnosi zwycięstwo nad wojną.

  Dla Amerykanów Polska zawsze była symbolem nadziei – od zarania dziejów naszego narodu. Polscy bohaterowie i amerykańscy patrioci walczyli ramię w ramię w trakcie naszej wojny o niepodległość oraz w wielu późniejszych wojnach. Nasi żołnierze nadal dziś służą w Afganistanie i Iraku, zwalczając wrogów wszelkiej cywilizacji.

  Ameryka nigdy nie zrezygnowała z wolności i niepodległości jako prawa i przeznaczenia polskiego narodu — i nigdy nie zrezygnujemy. Oba nasze kraje łączy szczególna więź, u podstaw której leżą wyjątkowe dzieje i charakter narodu. Tego rodzaju wspólnota występuje tylko między ludźmi, którzy walczyli, przelewali krew i umierali za wolność.

  Symbole tej przyjaźni można napotkać w stolicy Ameryki. Zaledwie kilka kroków od Białego Domu wznieśliśmy pomniki upamiętniające postacie o takich nazwiskach jak Pułaski i Kościuszko. Podobnie jest w Warszawie, gdzie tabliczki z nazwami ulic przypominają o Jerzym Waszyngtonie,i gdzie stoi pomnik jednego z największych bohaterów świata, Ronalda Reagana.

  Jestem tu więc dzisiaj nie tylko po to, by odwiedzić starego sojusznika, ale by wskazać go jako przykład dla innych, którzy zabiegają o wolność i którzy pragną znaleźć odwagę i wolę do obrony naszej cywilizacji. Historia Polski to historia narodu, który nigdy nie stracił nadziei, nigdy nie dał się złamać i nigdy nie zapomniał, kim jest.

  Jesteście narodem o ponadtysiącletniej historii. Granice waszego państwa wymazano z map na ponad jeden wiek – i zaledwie przed stu laty granice te zostały przywrócone.

  W 1920 roku, w bitwie zwanej Cudem nad Wisłą, Polska zatrzymała sowiecką armię dążącą do podboju Europy.

  Dziewiętnaście lat później, w 1939 roku, znów zostaliście napadnięci – tym razem od zachodu przez nazistowskie Niemcy, a od wschodu przez Związek Radziecki. Pod podwójną okupacją naród polski przeżył nieopisaną gehennę: zbrodnię katyńską, Holokaust, warszawskie Getto i Powstanie w Getcie, zniszczenie pięknej stolicy i zagładę prawie jednej piątej ludności.

  Kwitnąca żydowska społeczność – najliczebniejsza w Europie – została zredukowana niemal do zera w wyniku systematycznych nazistowskich mordów na żydowskich obywatelach Polski, a brutalna okupacja pochłonęła niezliczone ofiary.

  Latem 1944 roku armie hitlerowska i radziecka szykowały się do stoczenia w Warszawie straszliwej krwawej bitwy.  W piekle na ziemi, jakie im zgotowano, Polacy stanęli w obronie swojej Ojczyzny.

  To dla mnie ogromny zaszczyt, że są obok mnie weterani i bohaterowie Powstania Warszawskiego. Oddajemy cześć Waszemu poświęceniu i przyrzekamy, że zawsze będziemy pamiętać Waszą walkę o Polskę i wolność.

  Pomnik ten przypomina nam, że w straceńczej walce z uciskiem zginęło ponad 150 tys.Polaków. Po drugiej stronie Wisły wojska radzieckie zatrzymały się – i czekały.  Przyglądali się, jak naziści brutalnie zrównują miasto z ziemią, mordując okrutnie mężczyzn, kobiety i dzieci.

  Chcieli na zawsze unicestwić ten naród, zabijając w nim wolę przetrwania. Ale nikomu nie udało się zniszczyć odwagi i siły, które znamionują charakter Polaków.

  Polski męczennik biskup Michał Kozal dobrze to wyraził słowami:  „Od przegranej orężnej bardziej przeraża upadek ducha u ludzi”.

  Przez cztery dziesięciolecia rządów komunistycznych Polska i inne zniewolone  narody Europy opierały się brutalnej kampanii, której celem było zniszczenie wolności,  Waszej wiary, Waszych praw, Waszej historii, Waszej tożsamości – wszystkiego, co stanowi istotę Waszej kultury i człowieczeństwa.

  Przez cały ten czas jednak nigdy nie straciliście ducha. Ciemiężcy próbowali was złamać, ale Polski złamać nie mogli.  I kiedy nadszedł dzień 2 czerwca 1979 roku i gdy na Placu Zwycięstwa na pierwszej mszy z polskim papieżem zgromadziło się milion Polaków- tego dnia każdy komunista w Warszawie musiał zdawać sobie sprawę, że opresyjny system wkrótce się załamie. Zrozumieli to dokładnie w tym momencie,  gdy podczas kazania papieża Jana Pawła II milion Polaków – mężczyzn, kobiet i dzieci – podjęło modlitwę.

  Nie prosili o bogactwa. Nie prosili o przywileje. Słowami pieśni wypowiedzieli trzy proste słowa: „My chcemy Boga”.

  Tymi słowami naród polski przywoływał obietnicę lepszej przyszłości. Polacy odnaleźli w sobie nową odwagę, by przeciwstawić się prześladowcom. I odnaleźli słowa, by zapowiedzieć,  że Polska znów będzie Polską.

  Kiedy stoję tu dzisiaj przed tym pełnym wiary narodem wciąż słychać tamte powracające echem głosy. Niosą przesłanie, które dzisiaj jest równie prawdziwe jak dawniej. Naród polski, naród amerykański i narody Europy wciąż wołają: MY CHCEMY BOGA.

  Razem z papieżem Janem Pawłem II, Polacy umocnili swoją tożsamość jako naród poświęcony Bogu. I za sprawą tej dobitnej deklaracji, kim jesteście, zrozumieliście co należy uczynić. Złączeni solidarnością wystąpiliście przeciwko uciskowi, przeciwko działającej bezprawnie tajnej policji oraz przeciwko okrutnemu i niegodziwemu systemowi, który zubażał Wasze miasta i Wasze dusze.

  I wygraliście. Polska zwyciężyła. Polska zawsze zwycięży!

  W tym zwycięstwie nad komunizmem byliście wspierani przez silny sojusz wolnych narodów na Zachodzie, które przeciwstawiły się tyranii. A obecnie wśród najbardziej oddanych członków NATO, Polska powróciła na swoje miejsce jako wiodący kraj Europy, który jest silny, niepodzielny i wolny.

  Silna Polska jest błogosławieństwem dla narodów Europy, o czym powszechnie wiadomo. A silna Europa jest błogosławieństwem dla Zachodu oraz całego świata.

  Sto lat po przystąpieniu amerykańskich sił do Pierwszej Wojny Światowej, transatlantycka więź pomiędzy Stanami Zjednoczonymi oraz Europą jest mocniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

  Nad tym kontynentem nie unosi się już widmo komunizmu. Ale dziś na Zachodzie wciąż stoimy w obliczu poważnych zagrożeń dla naszego bezpieczeństwa i stylu życia. I są to realne zagrożenia. Stawimy im czoło. I na pewno zwyciężymy.

  Stoimy w obliczu innej opresyjnej ideologii – której celem jest eksport terroryzmu i ekstremizmu po całym świecie. Ameryka i Europa padają ofiarą jednego zamachu terrorystycznego po drugim. Powstrzymamy je.

  Podczas historycznego spotkania w Arabii Saudyjskiej wezwałem przywódców ponad 50 krajów muzułmańskich, by połączyli siły dla wykorzenienia tej groźby, która zagraża całej ludzkości.

  Musimy zewrzeć szyki w obliczu wspólnych wrogów, by pozbawić ich terytorium, finansowania, sieci powiązań oraz wszelkich form ideologicznego wsparcia.

  I choć zawsze będziemy witali nowych obywateli, którzy podzielają nasze wartości i kochają naszych ludzi, nasze granice zawsze będą zamknięte przed terroryzmem i ekstremizmem.

  Walczymy zdecydowanie z radykalnym islamskim terroryzmem. I walkę tę wygramy. Nie możemy zaakceptować tych, którzy posługują się nienawiścią, by usprawiedliwić przemoc wymierzoną w niewinnych.

  Obecnie Zachód również staje w obliczu sił, których celem jest wystawienie na próbę naszej woli, zachwianie naszej determinacji i zagrożenie naszym interesom. By przeciwstawić się nowym formom agresji, w tym propagandzie, przestępczości finansowej oraz atakom cybernetycznym, musimy tak przystosować nasz sojusz, by skutecznie konkurował w nowych obszarach i na nowych polach bitewnych.

  Wzywamy Rosję, by zaprzestała swoich destabilizujących działań na Ukrainie i wszędzie indziej, i przestała udzielać wsparcia wrogim reżimom – w tym Syrii i Iranowi – a zamiast tego przyłączyła się do wspólnoty odpowiedzialnych narodów w naszej walce przeciwko wspólnym wrogom i w obronie cywilizacji.

  I w końcu, po obu stronach Atlantyku, nasi obywatele mierzę się z jeszcze jednym niebezpieczeństwem – z którym możemy sobie w pełni poradzić. To zagrożenie jest dla niektórych niewidoczne, ale dla Polaków – znajome. Stały rozrost rządowej biurokracji, która pozbawia ludzi woli działania i bogactwa. Zachód osiągnął wielki sukces nie dzięki biurokracji i regulacjom, ale dlatego, że ludzie mieli możliwość podążania za swoimi marzeniami i realizowania swoich dążeń.

  Amerykanie, Polacy i narody Europy cenią indywidualną wolność i suwerenność. Musimy pracować razem, by przeciwstawić się siłom, niezależnie od tego czy pochodzą z wewnątrz czy z zewnątrz, z Południa czy ze Wschodu, które z czasem grożą podważeniem tych wartości i zerwaniem więzów kultury, wiary i tradycji, które stanowią o naszej tożsamości. Jeśli się im nie przeciwstawimy – siły te pozbawią nas odwagi, nadwątlą naszego ducha i osłabią naszą wolę niezbędną do obrony siebie i naszych społeczeństw.

  Ale podobnie jak nasi przeciwnicy i wrogowie z przeszłości dowiedzieli się tego w Polsce – wiemy, że te siły są również skazane na porażkę.

  Są skazane na porażkę, nie tylko dlatego, że nasz sojusz jest silny, nasze kraje odporne i nasza potęga nie ma sobie równych – choć wszystko to jest prawdą.

  Nasi przeciwnicy są skazani na porażkę, bo nigdy nie zapomnimy, KIM JESTEŚMY. Jeżeli nie zapomnimy, nikt nas nie pokona. Nie zapomną Amerykanie. Nie zapomną narody Europy.

  Jesteśmy najbardziej wolną i najwspanialszą wspólnotą narodów, jaką znał świat. Komponujemy symfonie. Dążymy do innowacji.

  Oddajemy cześć naszym starożytnym bohaterom, pielęgnujemy nasze odwieczne tradycje oraz zwyczaje i zawsze szukamy oraz odkrywamy nowe możliwości.

  Nagradzamy błyskotliwe talenty, dążymy do doskonałości i uwielbiamy inspirujące dzieła sztuki, które oddają cześć Bogu.
  Cenimy praworządność – i bronimy prawa do wolności słowa.

  Wspieramy kobiety – filary naszego społeczeństwa i naszego sukcesu.
  A w sercu naszego życia stawiamy wiarę i rodzinę; a nie władze i biurokrację.
  Wszystko poddajemy debacie i kwestionujemy.  Chcemy poznać wszystko – żeby lepiej poznać siebie.

  I przede wszystkim, doceniamy godność życia każdej ludzkiej istoty, bronimy praw każdego człowieka i podzielamy nadzieję na życie w wolności tkwiące w każdej ludzkiej duszy.

  Tacy właśnie jesteśmy. Takie są bezcenne więzy, które nas łączą. Jako narody, jako sprzymierzeńców i jako cywilizację.

  To, co mamy; to, co odziedziczyliśmy po naszych przodkach nie istniało nigdy wcześniej. Państwo wiecie o tym lepiej niż ktokolwiek inny, bo stoją tu z nami bohaterowie tamtych wydarzeń.  A jeśli nie uda nam się tego obronić – nie zaistnieje to nigdy ponownie. Wiec nie wolno nam przegrać.

  Tę wielką międzynarodową społeczność łączy jeszcze jeden wspólny element: to NARÓD, a nie możni tego świata, stanowił zawsze podwaliny naszej wolności i kamień węgielny naszej siły.

  To naród stanowił i stanowi podwaliny tych wartości tutaj w Polsce, tu w Warszawie, i, od samego początku jej istnienia stanowił podwaliny Ameryki.

  Nie po to obywatele naszych państw bili się wspólnie o wolność, nie po to wspólnie przetrwali horror wojen, nie po to wspólnie stawiali opór złu, żeby teraz zaprzepaścić tę wolność przez brak poczucia dumy i wiary w wartości, które wyznajemy.  Nie dopuściliśmy i nie dopuścimy do tego.

  Dopóty wiemy skąd przyszliśmy, dopóki wiemy dokąd zmierzamy.
  Amerykanie są świadomi, że silne przymierze wolnych, suwerennych i niezależnych państw to najlepszy sposób na obronę naszych swobód i naszych interesów.  To dlatego moja Administracja domaga się od wszystkich członków NATO wywiązywania się w pełni ze swoich sprawiedliwie ustalonych zobowiązań finansowych.

  Stanowisko to już zaowocowało dodatkowymi miliardami dolarów. Moim zdaniem te miliardy inaczej by nie napłynęły. Krytykom naszego twardego stanowiska chciałbym przypomnieć, że USA okazały nie tylko słowami, ale PRZEDE WSZYSTKIM CZYNAMI swoje nieugięte poparcie dla Artykułu 5go wielostronnych zobowiązań obronnych.  Łatwo rzucać słowa, ale liczą się CZYNY.  Dla swojego własnego dobra, EUROPA MUSI ZROBIĆ WIĘCEJ.  Musi pokazać, że wierzy w swoją przyszłość, inwestując w nią SWOJE WŁASNE PIENIĄDZE.

  Właśnie dlatego przyklaskujemy decyzji Polski o zakupie od USA sprawdzonych w boju systemów obrony powietrznej i przeciwrakietowej PATRIOT. Najlepszych na świecie.  Właśnie dlatego tak cenimy naród polski, który jako jeden z nielicznych w NATO spełnia wymogi inwestycyjne we wspólną obronność.  Dzięki Polsko za to, że dla innych krajów członkowskich NATO stanowisz wzór do naśladowania.

  Nasza obronność to nie tylko zobowiązania finansowe – to także zaangażowanie WOLI. Historia Polski uczy nas, że obrona Zachodu nie zależy ostatecznie od pieniędzy, a od woli przetrwania narodu.  I tu pojawia się zasadnicze pytanie naszych czasów: czy Zachód ma WOLĘ przetrwać.

  Czy wystarczająco silnie wierzymy w system naszych wartości, żeby bronić ich za wszelką cenę.  Czy darzymy wystarczającym szacunkiem naszych obywateli, żeby bronić granic, w których żyją? Czy starczy nam chęci i odwagi, by bronić naszej cywilizacji w obliczu tych, którzy starają się ją podstępnie unicestwić?

  Na nic zdadzą się największe gospodarki świata i broń największego rażenia, jeśli zabraknie silnej rodziny i solidnego systemu wartości. Tych, którzy zapomnieli o ich kluczowym znaczeniu zachęcam do odwiedzenia kraju, który nigdy tego nie zapomniał – niech przyjadą do Polski.

  Niech przyjadą tu, do Warszawy i niech poznają historię Powstania Warszawskiego.  Niech poznają historię Alej Jerozolimskich.

  W sierpniu 1944 roku, tak jak teraz, Aleje Jerozolimskie były jedną z głównych arterii przecinających miasto ze wschodu na zachód.  Kontrola nad nią miała kluczowe znaczenie dla obu stron bitwy o Warszawę.  Wojsko niemieckie chciało ją przejąć jako najkrótszą drogę przemieszczania oddziałów na front i z frontu.

  Dla członków Polskiej Armii Krajowej natomiast, możliwość przedostawania się na północ i na południe przez Aleje Jerozolimskie miała zasadnicze znaczenie dla utrzymania Śródmieścia, a tym samym utrzymania przy życiu samego Powstania.
  Noc w noc, pod obstrzałem broni maszynowej, Polacy znosili worki z piaskiem, by bronić swojego wąskiego przejścia w poprzek Alei Jerozolimskich. Dzień w dzień, wróg rozbijał je w drobny mak. Wtedy Polacy zrobili okop, a wkrótce – barykadę.  W ten sposób nieustraszeni powstańcy zaczęli przekraczać tę arterię.

  To wąskie przejście zadecydowało o kontynuacji Powstania.  Mieszkańcy i powstańcy, ryzykując życiem, biegli tym wąskim przejściem, by nieść pomoc swojemu miastu.  „To było zaledwie kilka metrów” – wspominała młoda kobieta imieniem Greta.  „Ten śmiertelnie niebezpieczny fragment ulicy przesiąknięty był krwią posłańców, łączniczek i kurierów”.

  Snajperzy brali ich na cel. Żołnierze wroga palili każdy budynek, a kiedy atakowali barykadę, wykorzystywali Polaków jako żywe tarcze dla swoich czołgów.
  Wróg nie ustawał w ataku na maleńki przyczółek cywilizacji, a Polacy nie ustawali w jego obronie.

  Przesmyk przez Aleje Jerozolimskie wymagał ciągłej obrony, napraw i umocnień.  Ale wola obrońców, nawet w obliczu śmierci, była niezachwiana; przejście istniało do ostatnich dni Powstania. Nigdy nie zostało zapomniane, dzięki Polakom było zawsze dostępne.

  Pamięć o ofiarach tego heroicznego wydarzenia woła do nas przez dziesięciolecia, a wspomnienia o obrońcach przejścia przez Aleje Jerozolimskie należą do najbardziej żywych.

  Ci bohaterowie przypominają nam, że Zachód został ocalony dzięki krwi patriotów, że każde pokolenie ma w tej obronie do odegrania swoją rolę. I że każda piędź ziemi, każdy centymetr naszej cywilizacji jest tej obrony wart.

  Nasza walka w obronie Zachodu nie zaczyna się na polu bitwy – zaczyna się od naszych umysłów, naszej woli, naszych dusz.

  Dzisiaj, więzy spajające naszą cywilizację mają znaczenie nie mniejsze – i wymagają nie mniej zaciekłej obrony – niż ta piędź ziemi, na której skupiała się nadzieja Polski na istnienie.  Nasza wolność, nasza cywilizacja, i nasze przetrwanie zależą od tych właśnie więzi historii, kultury i pamięci.

  I dziś, tak, jak zawsze, Polska jest w naszych sercach, podczas gdy jej naród walczy.  Ogłaszam dziś światu, że tak, jak nie udało się złamać woli Polski, NIE UDA SIĘ NIGDY ZŁAMAĆ WOLI ZACHODU.

  System naszych wartości ZWYCIĘŻY. Nasze narody ROZKWITNĄ.  A nasza cywilizacja ZATRIUMFUJE.

  Więc walczmy wszyscy jak Polacy – O RODZINĘ, O WOLNOŚĆ, O OJCZYZNĘ I O BOGA.

  Dziękuję Wam. Niech Bóg Was błogosławi.  Niech Bóg błogosławi Naród Polski.  Niech Bóg błogosławi naszych sprzymierzeńców.  Niech Bóg błogosławi Stany Zjednoczone Ameryki.

 • 02-07-2017 15:19:00

  Legendy...

  P.red.Rafał A.Ziemkiewicz celnie przypomniał p.Lechowi Wałęsie, wybierającemu się blokować coś-tam, że w swoim czasie domagał się On był od p.Donalda Tuska by jako premier pałował opozycję coś-tam blokującą. Na końcu felietonu ( goo.gl/HhKQZ5 ) napisał:

  Młodzi ludzie może dziwią się, że tyle teraz nagle tych »legend opozycji«. Nie ma nic dziwnego, droga młodzieży, tak się to w fachowej mowie służb nazywa: »legendowanie«. Legendowało się konfidenta, agenta lub prowokatora na przykład aresztując go demonstracyjnie i poddając pozorom prześladowań - i tak zalegendowany osobnik zostawał na przykład przynętą, do której ciągnęła naiwna młodzież o gorących sercach, zbuntowani »robole«, katolicki ciemnogród i wszelki w ogóle element wywrotowy. Albo rozbijaczem, niweczącym radykalizmem i awanturnictwem starania tych, których się złamać i pozyskać nie udało. Niby napisano o tym setki książek, począwszy od czasów Dostojewskiego, bo wszystkie owe szulerskie chwyty w pokerze rozgrywanym z wrogami reżimu stosowała już Ochrana, niby sprawy są znane, (…) Niby. Ale co innego wiedzieć, a co innego przyjmować do wiadomości. (...)

  Ilekroć o tej wiedzy, dobrze już udokumentowanej i dostępnej, wspominam, zaraz oczywiście pada nieśmiertelny argument trolli - »A co Ty wtedy robiłeś, gdy Władek, Lechu czy inny legendarny siedzieli w więzieniu?!«. Odpowiadam więc z góry, zgodnie z prawdą - ja wtedy wierzyłem, że to naprawdę nasi bohaterowie i bojownicy o świętą polską sprawę, bo byłem młodym, naiwnym idiotą. Dzisiaj mi z tego powodu wstyd”.

  P.RAZ taktownie pominął najsłynniejszy w Polsce przykład „legendowania” - gdy niemiecki Sztab Generalny swojego (i austriackiego) agenta, śp.Józefa Piłsudskiego, (por. goo.gl/91jsXA ) okrutnie prześladował internowaniem w Magdeburgu – a w tym czasie robiono Mu legendę bohaterskiego bojownika z Niemcami.

  Następnie mianowana przez Niemców Rada Regencyjna nieoczekiwanie powierzyła Mu stanowisko Naczelnika Państwa. W zasadzie nie ma w tym nic złego – jeśli okupant proponuje coś korzystnego, to trzeba w to grać, a nie obrażać się – ale gdy pomyśleć jak w OHL wtajemniczeni śmiali się, że agent OHL Piłsudski tłucze się w 1920 z agentem OHL Leninem, dzięki czemu Niemcy wygrały plebiscyt na Mazurach, Śląsku i w Warmii, a obydwaj wrogowie Niemiec wzajemnie się wykrwawiali...

  A może w OHL jedni wiedzieli tylko o Leninie, a inni tylko o Piłsudskim – więc nie mogli tego sukcesu opijać?

  Na pikniku w Gliniku Zaborowskim WCzc.Jacek Wilk powiedział, że dla uzdrowienia życia politycznego w Polsce musimy zniszczyć dwie legendy: „sanacji” i „SOLIDARNOŚCI”. ( goo.gl/Bfhyxi ). Ciężko to idzie – ale się staram...

   

   

 • 16-06-2017 22:38:00

  ARBEIT MACHT FREI!

   

   

  Podczas gdy normalni ludzie wymyślają a to konia, a to samochód, a to koparkę – byle się nie narobić – socjaliści uważają, że sensem życia jest praca. A ponieważ mężczyźni to istoty krnąbrne i leniwe – a kobiety pracowite i posłuszne – Parlament Europejski wypichcił właśnie „Raport” w którym wzywa kobiety do pracy.

  Na traktory, towarzyszki – na traktory.

  Feminazistkom – tym razem pod wodza p.Konstancji Le Grip – chodzi o to, że panuje tu kilka straszliwych niesprawiedliwości.

  Po pierwsze: kobiety zarabiają o 16,3% mniej od mężczyzn.

  Jak to już powiedziałem w PE (co kosztowało mnie €9000) kobiety zarabiają mniej nie z powodu „niesprawiedliwości” – lecz dlatego, że są słabsze, niższe, mniej inteligentne, mniej odważne, mniej agresywne – od mężczyzn. Mężczyźni o sile, wzroście i inteligencji takiej samej, jak kobiety, też zarabiają znacznie mniej.

  Feminazistki prześlizgują się nad tym problemem – przechodząc do drugiej strrrraszliwej niesprawiedliwości: otóż przeciętna kobieta otrzymuje znacznie niższa emeryturę od przeciętnego mężczyzny.

  Temu też trudno się dziwić. Kobieta średnio zarabia mniej i pracuje np. 20 lat – a mężczyzna pracuje średnio 40 lat w życiu. Więc Panie mają przed sobą ciężkie zadanie.

  Na początek „Wezwały Komisję i państwa członkowskie do zwiększenia zachęt dla kobiet do dłuższego uczestnictwa w rynku pracy z krótszymi przerwami w celu wspierania ich niezależności ekonomicznej dzisiaj i na starość”

  Uzasadnienie: „Różnice w świadczeniach emerytalnych między kobietami i mężczyznami („zróżnicowanie emerytur ze względu na płeć”) są jednym z wielu aspektów nierówności między kobietami i mężczyznami. Różnice te, określane jako różnica między średnim świadczeniem emerytalnym (brutto) pobieranym przez kobiety w porównaniu z takim samym świadczeniem pobieranym przez mężczyzn, wynosiły w 2012 r. 38% w kategorii wiekowej osób mających 65 lat i więcej, co należy uznać za niedopuszczalne. Stawką jest osiągnięcie rzeczywistego równouprawnienia kobiet i mężczyzn”.

  Tu trzeba koniecznie wyjaśnić, czym różni się „równouprawnienie” od „rzeczywistego równouprawnienia”. Normalne równouprawnienie polega na tym, że np. mistrz świata w szachy za udział w turnieju dostaje $100.000, zawodnik setny na liście rankingowej dostaje powiedzmy $5000 – a zawodniczka będąca najlepszą wśród kobiet i zajmująca na tej liście miejsce 101 dostaje też, powiedzmy, $5000. Natomiast „rzeczywiste równouprawnienie” polega na tym, że ma dostawać $100.000 – choć od tego z numerem 100 dostaje na ogół baty.

  Ciekawe, czy feminazistki chcą, by dotyczyło to też Mistrza Świata Juniorów? Młodzików? Old-Boyów?

  A teraz najlepszy dowcip z dziedziny „rzeczywistego równouprawnienia”.

  Otóż, rzeczywiście: średnia emerytura kobiety jest o 38% niższa od emerytury mężczyzny. Jednak mężczyźni zaharowują się w pracy, by utrzymać swoje żony i dzieci – i dlatego żyją o wiele krócej od kobiet.

  W efekcie z Funduszu Emerytalnego (czyli z pieniędzy przeznaczonych na emerytury) aż 70% otrzymują kobiety; tylko 30% idzie na mężczyzn!!!

  Ciekawe, co z tym „problemem” uczynią feminazistki z Parlamentu Europejskiego?

  Janusz Korwin-Mikke

 • 14-06-2017 17:10:00

  Historia kradzieży na dwie raty

  Stało się to, co miało się stać: „Rząd” p.Mateusza Morawieckiego zrabuje drugą połowę pieniędzy Otwartych Funduszów Inwestycyjnych.

  Może już nie pamiętacie Państwo, jak powstawały OFE? Tłumaczono ludziom, że na ZUS to już nie można liczyć – trzeba się ubezpieczać samemu. I właśnie do tego miały służyć OFE: by ludzie mieli pewną emeryturę, wyższą od ZUS-owskiej...

  I zapewniano frajerów, że pieniądze z OFE będą ich własnością prywatną.

  Pieniędzmi z OFE zarządzały prywatne towarzystwa inwestycyjne, dla niepoznaki zwane Powszechnymi Towarzystwami Emerytalnymi. Zarządzały źle, bo... w umowie nie było napisane, że ich zarobki zależą od zysków ich OFE!!! Opiekowały się więc tymi pieniędzmi gorzej, niż ZUS!! Pobierały zaś za to krocie. W większości wypadków po prostu miały w nosie dobro swoich OFE – czasem zapewne dochodziło do poważnych przekrętów. Gdy więc w 2013 roku rząd PO/PSL (Uwaga! Głosowało za tym PiS!!) postanowił zabrać połowę tych pieniędzy, to najgłośniej protestowali nie ich właściciele, tylko PTE – co brzmiało mało wiarygodnie.

  W listopadzie 2015, w wyniku skargi p. Ireny Lipowiczowej i p. Bronisława Komorowskiego Trybunał Konstytucyjny (cytuję „POLSKA – The Times”): „uznał, że reforma OFE jest zgodna z Konstytucją. Państwo nie będzie musiało zwracać do Otwartych Funduszy Emerytalnych 150 mld zł, które na mocy reformy zostały przetransferowane do ZUS (...) Najwięcej kontrowersji wzbudziło przeniesienie składek emerytalnych Polaków z OFE na subkonta ZUS. W sumie chodzi o 153,15 mld zł. Pieniądze zostały przelane 4 lutego 2014 roku. OFE liczyły na to, że Trybunał zmieni decyzję i wyda korzystny dla nich wyrok”.

  Stanisław Gomułka, expert BCC, zauważył słusznie, że „były prezydent Bronisław Komorowski  nie zadał w swojej skardze najistotniejszego pytania: czy środki zgromadzone w OFE są pieniędzmi publicznymi czy prywatnymi. – Myślę, że sędziowie Trybunału Konstytucyjnego raczej przychylają się do twierdzenia, że są to środki publiczne, a zatem rząd miał prawo przesunąć je do ZUS”.

  Pismo Święte mówi: „Niech mowa Wasza będzie: TAK? - TAK!; NIE? - NIE! Co nadto jest, od Złego jest”.  Szlag mnie trafia, gdy jakiś prawnik mówi, że „Coś raczej obowiązuje...” Tak nawiasem: rekord, chyba nie do pobicia, ustanowiła w swoim czasie, w prywatnej ze mną rozmowie, w/w p.Irena Lipowicz; powiedziała: „Można przyjąć, że w pewnym sensie ten akt raczej może być uznany za obowiązujący”(!!) Składałem to wtedy na karb płci – dziś feminizacja zawodu prawniczego uczyniła postępy. Nawet mężczyźni tak mówią!

  TK powinien orzekać o zgodności ustawy z Konstytucją. Dlaczego w tej sprawie naruszył zasadę własności prywatnej? Czytamy: „Jak wyjaśnia ekspert, jeżeli trzeba by było zwrócić te 150 mld zł, to oznaczałoby to wzrost zadłużenia już nie o 150 mld zł, bo do tego dochodzą odsetki. Więc łączna kwota mogłaby wynieść nawet 200 mld zł. Wzrost zadłużenia o tak potężną kwotę oznaczałby, że zbliżymy się niebezpiecznie do maksymalnego poziomu zadłużenia, który wynosi w Polsce 60 proc. w stosunku do PKB (wynika to z Konstytucji i ustawy o Finansach Publicznych). To z kolei oznaczałoby, że możemy zapomnieć w najbliższym czasie o takich pomysłach, jak np. 500 zł na dziecko”.

  Sędziowie TK za tym głosujący, powinni w Wolnej Polsce powędrować za kratki – bo nie kierowali się zgodnością z Konstytucją, tylko interesem naszego okupanta: III Rzeczypospolitej.

  I krótkie wnioski. Matki biorące 500+: okradłyście również emerytów. Teraz właśnie „Rząd” p. Morawieckiego kradnie drugą połowę pieniędzy OFE – bo taka była umowa PO-PiS, dlatego PiS poparło tamtą kradzież. Na razie kradnie 1/4, którą pozatyka dziury w ZUS-ie – a resztę daje na specjalne konta. Nazywają się „prywatne”.

  Ktoś w to jeszcze wierzy?

 • 13-06-2017 00:55:00

  (Rosja : ZSRS) ≠ (Niemcy : III Rzesza)

  Bardzo często używa się – sam to robię przy każdej właściwej okazji – porównania Napoleona Buonapartego, który w stosownym momencie zaczął posyłać Jakobinów na gilotyny, do więzień i zsyłać do Gujany, wprowadzając Cesarstwo – do Stalina. Istotnie: Józef Wissarionowicz Djougashwili z bolszewikami zaczął robić dokładnie to samo – tyle, że zdając się na mrozy, a nie na upały. Podobnie Adolf Hitler, który zniszczył swoich lewaków, mordując Ernesta Röhma, i rozwiązując SA (zdumiewające: 4-milionowa armia bez protestu zniosła zamordowanie swojego wodza – podobnie jak Armia Czerwona likwidację śp.gen.Michała Tuchaczewskiego).

  Pod względem ustrojowym podobieństwo tych zmian jest uderzające – podobnie zresztą śp.Józef Piłsudski po zdobyciu władzy komunistów i socjalistów zaczął tępić, a sojusz zawarł z konserwą. Również inne aspekty życia wykazują uderzające podobieństwo: architektura stalinowska i hitlerowska to typowy „Empire”! Jeśli uczeni tych porównań nie robią, to z uwagi na Lewicę, która twardo zaprzecza, by Hitler był socjalistą.

  Natomiast między pozycją Związku Sowieckiego w stosunku do Rosji, a pozycją III Rzeszy w stosunku do Niemiec, są co najmniej dwie podstawowe różnice:

  1) Państwowa. III Rzesza nigdy nie prowadziła wojny z państwem niemieckim (za wyjątek można uznać starcia bojówek NSDAP i SA z policją Republiki Weimarskiej). Przekazanie władzy odbyło się tak samo łatwo, jak przekazanie władzy z PRL do III RP.

  Natomiast ZSRS stoczył kilkuletnią wojnę przeciwko wojskom Imperium Rosyjskiego. Także podczas II Wojny Światowej formacje RONA i ROA walczyły pod flagą Rosji. Co prawda po 1941 Stalin zaczął odwoływać się do symboliki rosyjskiej (a nawet cerkiewnej!) – ale to z powodów taktycznych: z chęci wykorzystania resztek patriotyzmu rosyjskiego – i przekonania cennych carskich oficerów (do bolszewickich miał mniejsze zaufanie!). I to się udało: w 1941 roku „biali” Rosjanie nie poparli zdrajcy Własowa (bo przedtem mordował Białych jeszcze gorliwiej, niż Lew Trocki!) – i często dawali się nabrać na hasła „Obrony Ojczyzny”. To stąd zaczął się proces wnikania Sowietów w skórę Rosji.

  Proszę jednak zauważyć, że ci carscy oficerowie poparliby być może Kajzera Wilhelma, za którym szła by armia białych emigrantów – ale dlaczego mieli popierać Adolfa Hitlera, takiego samego bandziora, jak Stalin? Stalin przynajmniej nie pozwalał Żydom, Polakom i np. chłopom mordować Rosjan. Co więcej: pozwalał już wtedy Rosjanom po trosze zawłaszczać państwo sowieckie. Ale ten proces do dzisiaj nie jest ostatecznie zakończony, ważne stanowiska w Federacji Rosyjskiej zajmują duchowe dzieci Sowietów. Choć np. parę dni temu p.Włodzimierz Żyrynowski zgłosił projekt powrotu do hymnu „Boże, chroń cara!”. Projekt, na razie, upadnie...

  2) Narodowa. III Rzesza nigdy nie niszczyła Niemców. Jeśli to komunistów, homoseksualistów – ale procent Niemców przebywających w rozmaitych obozach był znikomy w porównaniu z liczbą Niemców.

  Zupełnie inaczej było w Sowietach. Za Bolszewizmu walka z rosyjskością to była walka z caratem. Bolszewicy opierali się o mniejszości – przede wszystkim żydowską, ale i polską, łotewską i inne – i te mniejszości mogły liczyć na awanse, jako nieskażone rosyjskim imperializmem. I przy okazji brały rewanż za poniżenia ze strony Rosjan – niektórzy twierdzą, że Feliks Dzierżyński z utajoną satysfakcją skazywał na śmierć właśnie Rosjan. Wszystkim rządzili internacjonaliści proletariaccy, tylko Lenin był trzymany jako sztandar, bo miał przynajmniej 1/4 krwi rosyjskiej.

  Tak więc do 1935 roku, kiedy to Stalinowi udało się wymordować bolszewików, ZSRS był z całą pewnością państwem ostro anty-rosyjskim. Z chwila odejścia od koncepcji niesienia płomienia socjalizmu na cały świat na rzecz budowy socjalizmu w jednym państwie, stanowiący w tym państwie większość Rosjanie zaczęli zwolna nadawać mu pewne rysy rosyjskie. Pamiętam zdziwienie w bibliotece jakiegoś sowieckiego ośrodka, gdy poprosiłem o książkę po ukraińsku – i wręcz niesmak, gdy powiedziałem, że w ośrodku sowieckim nie powinno być wyłącznie książek po rosyjsku!

  By więc postawić kropkę nad "ı": III Rzesza cały czas była państwem niemieckim. Natomiast do roku 1935 Rosjanie nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za poczynania Związku Sowieckiego. Potem rozpoczęła się powolna, trwająca nadal rusyfikacja. Analogia: w 1066 Normanowie podbili Anglię; od kiedy AngloSasi ponoszą odpowiedzialność za to królestwo?

  Ciekawe: niedługo zapewne „biała Rosja” przejmie duchowo Federację od potomków Sowietów. Czy to będzie dobrze dla Polski? Hmmm: proszę popatrzeć na mapy Chin produkowane w Pekinie – i na Tajwanie. Zasięg Imperium Chińskiego na tych drugich jest znacznie większy – choć armia Guó-Mín-Dǎngu jest znacznie słabsza od armii kontynentalnej...

  JE Włodzimierz Putin jest racjonalnym imperialistą i uznaje niepodległość Ukrainy, Polski, a nawet Naddniestrza i Abchazji. Kto wie, czy jacyś duchowi potomkowie śp.Antoniego Denikina (nb. pół-Polaka!) też będą racjonalni?

  Bo Denikin – nawet w obliczu klęski – na to się nie zdobył!

 • 12-06-2017 02:17:00

  Po rosyjskim VK lata podróbka okładki "Nat'l Geographic"

  https://m.vk.com/wall-32176202_100306

  Ponieważ rysunek nieco ociera się o porno, podaję nisko, by nieświadomie nie urazić czyichś oczu.

  Jest tam wszystko: "Przekształcanie kontynentu", "Wygranie wojny z rasizmem", "Mity identyfikacji kulturowej", "Korzyści z dzieci wielorasowych"

  Szczerze pisząc: gdyby to było na poważnie, nowy Hitler pojawiłby się w ciągu paru miesięcy...

   jeszcze niżej

  jeszcze niżej

  jeszcze niżej

  jeszcze niżej

  jeszcze niżej

   jeszcze niżej

  jeszcze niżej

  jeszcze niżej

  jeszcze niżej

  jeszcze niżej

   jeszcze niżej

  jeszcze niżej

  jeszcze niżej

  jeszcze niżej

  jeszcze niżej

   jeszcze niżej

  jeszcze niżej

  jeszcze niżej

  jeszcze niżej

  jeszcze niżej: 

 • 06-06-2017 14:33:00

  Historia kradzieży na dwie raty

  Stało się to, co miało się stać: „Rząd” p.Mateusza Morawieckiego zrabuje drugą połowę pieniędzy Otwartych Funduszów Inwestycyjnych.

  Może już nie pamiętacie Państwo, jak powstawały OFE? Tłumaczono ludziom, że na ZUS to już nie można liczyć – trzeba się ubezpieczać samemu. I właśnie do tego miały służyć OFE: by ludzie mieli pewną emeryturę, wyższą od ZUS-owskiej...

  I zapewniano frajerów, że pieniądze z OFE będą ich własnością prywatną.

  Pieniędzmi z OFE zarządzały prywatne towarzystwa inwestycyjne, dla niepoznaki zwane PTE. Zarządzały źle, bo... w umowie nie było napisane, że ich zarobki zależą od zysków ich OFE!!! Opiekowały się więc tymi pieniędzmi gorzej, niż ZUS!! Pobierały zaś za to krocie. W większości wypadków po prostu miały w nosie dobro swoich OFE – czasem zapewne dochodziło do poważnych przekrętów. Gdy więc w 2013 roku rząd PO/PSL (Uwaga! Głosowało za tym PiS!!) postanowił zabrać połowę tych pieniędzy, to najgłośniej protestowali nie ich właściciele, tylko PTE – co brzmiało mało wiarygodnie.

  W listopadzie 2015, w wyniku skargi p.Ireny Lipowiczowej i p.Bronisława Komorowskiego Trybunał Konstytucyjny (cytuję „POLSKA – The Times”): „uznał, że reforma OFE jest zgodna z Konstytucją. Państwo nie będzie musiało zwracać do Otwartych Funduszy Emerytalnych 150 mld zł, które na mocy reformy zostały przetransferowane do ZUS (...) Najwięcej kontrowersji wzbudziło przeniesienie składek emerytalnych Polaków z OFE na subkonta ZUS. W sumie chodzi o 153,15 mld zł. Pieniądze zostały przelane 4 lutego 2014 roku. OFE liczyły na to, że Trybunał zmieni decyzję i wyda korzystny dla nich wyrok”.

  Stanisław Gomułka, expert BCC, zauważył słusznie, że „były prezydent Bronisław Komorowski nie zadał w swojej skardze najistotniejszego pytania: czy środki zgromadzone w OFE są pieniędzmi publicznymi czy prywatnymi. – Myślę, że sędziowie Trybunału Konstytucyjnego raczej przychylają się do twierdzenia, że są to środki publiczne, a zatem rząd miał prawo przesunąć je do ZUS”.

  Pismo Święte mówi: „Niech mowa Wasza będzie: TAK? - TAK!; NIE? - NIE! Co nadto jest, od Złego jest”. Szlag mnie trafia, gdy jakiś prawnik mówi, że „Coś raczej obowiązuje...” Tak nawiasem: rekord, chyba nie do pobicia, ustanowiła w swoim czasie, w prywatnej ze mną rozmowie, w/w p.Irena Lipowicz; powiedziała: „Można przyjąć, że w pewnym sensie ten akt raczej może być uznany za obowiązujący”(!!) Składałem to wtedy na karb płci – dziś feminizacja zawodu prawniczego uczyniła postępy. Nawet mężczyźni tak mówią!

  TK powinien orzekać o zgodności ustawy z Konstytucją. Dlaczego w tej sprawie naruszył zasadę własności prywatnej? Czytamy: „Jak wyjaśnia ekspert, jeżeli trzeba by było zwrócić te 150 mld zł, to oznaczałoby to wzrost zadłużenia już nie o 150 mld zł, bo do tego dochodzą odsetki. Więc łączna kwota mogłaby wynieść nawet 200 mld zł. Wzrost zadłużenia o tak potężną kwotę oznaczałby, że zbliżymy się niebezpiecznie do maksymalnego poziomu zadłużenia, który wynosi w Polsce 60 proc. w stosunku do PKB (wynika to z Konstytucji i ustawy o Finansach Publicznych). To z kolei oznaczałoby, że możemy zapomnieć w najbliższym czasie o takich pomysłach, jak np. 500 zł na dziecko”.

  Sędziowie TK za tym głosujący, powinni w Wolnej Polsce powędrować za kratki – bo nie kierowali się zgodnością z Konstytucją, tylko interesem naszego okupanta: III Rzeczypospolitej.

  I krótkie wnioski. Matki biorące 500+: okradłyście również emerytów. Teraz właśnie „Rząd” p.Morawieckiego kradnie drugą połowę pieniędzy OFE – bo taka była umowa PO-PiS, dlatego PiS poparło tamtą kradzież. Na razie kradnie 1/4, którą pozatyka dziury w ZUS-ie – a resztę daje na specjalne konta. Nazywają się „prywatne”.

  Ktoś w to jeszcze wierzy?

 • 05-06-2017 20:40:00

  A tym, jak p.Bujak i Frasyniuk dobijali "komunę". Na końcu najlepsze.

  Każdy, znający mowę ciała, widzi, kto tu był Panem, a kto komu jadł z ręki. Oczywiście, gdyby p.gen.Czesław Kiszczak chciał, jak w Chinach czy w Chile,  przekazać władzę nam, to też bym się uśmiechał; ale potem publicznie dziękował, z nie przechwalał się, że Go po-ko-na-łem! 

  Wiecie, jaki wysiłek musiał włożyć p.Kiszczak - oraz WSI i SB - by w oczach Sowietów i PZPR przedstawić przekazanie władzy swojej agenturze jako "konieczme"? Sztuczne strajki i tp. Są świadkowie!

  A teraz najlepsze: kto wygrał na przejściu z PRL do III RP? 

  Służby specjalne. 

  W PRL były pod kontrolą Partii. Dzisiaj nie kontroluje ich NIKT. Tzn.: są w Senacie i Sejmie Komisje d/s SS - ale żeby zostać członkiem tej komisji trzeba mieć certyfikat - od kogo?

  Od służb specjalnych....

   

   

   

   

   

   

 • 28-05-2017 22:50:00

  Jeszcze o Uchwale Lustracyjnej

  Uchwała Lustracyjna, w/g wielu jedyna istotna uchwała Sejmu III RP, została przyjęta 28-V-1992. Wbrew różnym sugestiom (że miało to być ratowanie „rządu” p.mec.Jana Olszewskiego, że miało to być podkopanie „rządu” Olszewskiego, że było to związane z tym, że Unia Demokratyczna – ówczesna, taka trochę bardziej lewicowa, PO - uchwaliła, że wniesie o votum nieufności):

  http://nowahistoria.interia.pl/kartka-z-kalendarza/news-28-maja-1992-r-uchwala-lustracyjna,nId,1825263

  została zgłoszona dlatego, że przedtem był w Sejmie prezydent Izraela, śp.Chaim Herzog, i zaprosił na obiad przywódców (nie wiadomo dlaczego...) UD, a UD to była partia intelektualistów – czyli: bez kierownictwa - stado baranów. Wypatrzyłem ten szczególny moment, napisaliśmy tę Uchwałę w 5 minut na kolanie (zapomnieliśmy o zlustrowaniu w pierwszej kolejności sędziów TK!!) – i udało się.

  Uchwała przeszła dzięki temu, że część UD wyszła z sali, część zagłosowała przeciw, część się wstrzymała, część głosowała za – a SdRP (forma przejściowa między PZPR, a SLD) wstrzymała się od głosu nie zrywając quorum (na nagraniu widać, że część posłów SdRP biła brawo; wychodzili ze słusznego założenia, że Tajni Współpracownicy będą przecież wśród opozycji, a nie w szeregach PZPR)

  Uchwała nie była konsultowana z nikim z ówczesnego „rządu” (jedynie dwa razy, miesiąc i dwa miesiące przedtem, pytałem Antoniego Macierewicza, co z lustracją – i otrzymywałem odpowiedzi w najlepszym macierewiczowskim stylu, że „wszystko jest do lustracji przygotowane”), była dla wszystkich całkowitym zaskoczeniem. Tylko dlatego przeszła. Najsilniejsze poparcie zgłosiły KPN i ZChN – ich przywódcy, będący TW, nie mieli jak powstrzymać swoich posłów.

  Antoni Macierewicz Uchwały nie wykonał (proszę zobaczyć Jego minę, gdy Uchwała przeszła!). Nie ujawnił TW wśród sędziów, prokuratorów i wojewodów (najprawdopodobniej MSW po prostu nie było gotowe do lustracji), asekuracyjnie napisał, że nie jest to lista TW lecz „lista zasobów archiwalnych MSW”, ale (co najważniejsze): ujawnił tylko nieważnych TW: tych, którzy już nie pracowali dla służb III RP – a 80%, tych najważniejszych, nadal pracowało...

  I pracuje.

  Po czym „rząd” obalono (tu film „Nocna Zmiana”: https://www.youtube.com/watch?v=hu1a3xT9db0 ). Wstrzymaliśmy się (co nie miało żadnego znaczenia, poza demonstracyjnym) od głosu, bo wprawdzie ów „rząd” był nieudolny (nie robił NIC, przez pół roku nawet ustawy lustracyjnej nie zdołał napisać; pewno nie chciał, bo to robota na dwa dni) ale głupio było głosować za jego obaleniem... Nowy „rząd” oczywiście uchwały nie wykonywał, w czym pomogli mu TW ukryci w Trybunale Konstytucyjnym. Z jego składu:

  panie Maria Łabor-Soroka i Janina Zakrzewska, pp.Czesław Bakalarski, Tomasz Dybowski, Kazimierz Działocha, Henryk Groszyk, Wojciech Łączkowski, Remigiusz Orzechowski, Mieczysław Tyczka (przewodniczący) i Andrzej Zoll (sprawozdawca) – tylko p.prof.Wojciech Łączkowski zgłosił votum separatum, gdy TK wydał nonsensowne orzeczenie uznające uchwałę za „sprzeczną z prawem”. TK w ogóle nie miał upraprawnień, by oceniać uchwał (a tylko ustawy) – i słusznie, bo uchwała nie może być sprzeczna z prawem z samej zasady: uchwała nie zmienia prawa, tylko wzywa do zrobienia czegoś. Jednak TK "uznał się" za uprawniony, a "rząd"  skwapliwie się do tego zastosował.

  Natomiast wykonanie uchwały może być sprzeczne z prawem – i byłoby.

  Na miejscu Antoniego Macierewicza wykonałbym więc Uchwałę w całości – po czym zgłosiłbym się do Prokuratury oznajmiając, że „Złamałem prawo, a na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że prosił mnie o to Sejm...” Może bym dostał 10 lat - a może zostałbym bohaterem? Nie wiem...

  Niestety: Antoni Macierewicz wolał Uchwały nie wykonać – i, co więcej, bezczelnie twierdzi, że ją wykonał! 

  Ntt. udzielałem niedawno wywiadów TVP i PR (nie wiem, co z nimi). Tu linki do tekstów ntt.:

   

 • 23-05-2017 10:57:00

  p.prof.Wojciech Popiołek i "d***kratyczne państwo prawa"

  P.prof. dr hab Wojciech Popiołek z Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego na zjeździe Związku Prawników Polskich w Katowicach 20 maja powiedział wreszcie ważkie słowa: „W demokratycznym państwie prawnym suwerenem nie są wyborcy. Suwerenem są wartości znajdujące się w prawie, a na straży tych wartości stoją niezależne sądy i niezawiśli sędziowie”. Na ten temat zatem kilka słów:

   

  1. Nie żyjemy w Państwie Prawa - Rechtsstaat - lecz w potworku zwanym "d***kratycznym państwem prawa" - więc PiS ma dokładnie takie samo prawo twierdzić, że to Większość jest suwerenem, a nie Prawo! Nb. jeszcze socjaliści mogą twierdzić, że suwerenem są zasady socjalizmu, bo w Konstytucji stoi jak byk, że "RP jest d***tycznym państwem prawa urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej"!! Jak się obcięło państwu głowę, czyli Monarchę, a w Konstytucji zapisało kompromis, czyli czystą schizofrenię - to ma się potem problemy.

  2. To, o co troszczą się obecnie sędziowie, to nie Prawo, tylko Lewo. W obydwu kodeksach, cywilnym i karnym, zapisane jest np., że zasady sprawiedliwości społecznej mają pierwszeństwo przed literą prawa. Jak to był ujął bodaj śp.Aleksy de Tocqueville: nomokracja (rządy prawa) jest jeszcze bardziej arystokratyczna, niż arystokracja - bo oznacza posłuszeństwo przodkom obecnych arystokratów. Sędziowie służą więc zasadom sformułowanym przez Czerwoną Arystokrację z czasów stalinowskich i Czerwoną Burżuazję z czasów gierkowskich - w najlepszym razie przez czerwoną bandę "Sanatorów" z piłsudszykowskiej PPS-Frakcja Rewolucyjna i czerwonych właścicieli Unii Europejskiej. Gdyby sędziowie orzekali na podstawie Prawa typu Kodeks Napoleona - to gotów byłbym umierać broniąc Okopów Świętej Trójcy przed hordami motłochu pod wodzą PiSu. Obecnego Lewa bronię ze strachu, bo wolę Lewo od Woli L**u - czyli Prawa Sędziego Lyncha czy Volksgerichtu - ale czynię to bez wielkiego przekonania.

  3. Sędziowie nie są, niestety, niezawiśli - ale też niezawisłość sędziowska nie może oznaczać tolerancji dla praktyk godnych raczej dostawcy paszy w PGRze niż sędziego. Kiedyś pilnował tego Monarcha - obecnie konieczne jest utworzenie jakichś Sądów Kapturowych, niezależnych od bieżącej polityki, usuwających z szeregów sędziowskich osoby niegodne sprawowania tej funkcji. Jest ich znacznie mniej, niż można by wnosić z sensacyjnych doniesień prasowych - ale łyżka dziegciu w beczce miodu...

  Tak więc system wymiaru Sprawiedliwości wymaga zasadniczej reformy: zmiany Lewa na Prawo – przy czym Prawo musi opierać się o zasady moralne, a nie być ubranym w formę „prawa” dekretem motywowanym względami praktycznymi. Takie Lewo nie wzbudza szacunku: co to za „prawo” które jutro mogę sam zmienić? Stąd nasz postulat-minimum, że nowe prawo może wejść w życie dopiero w sześć lat od uchwalenia. To vacatio legis chroniłoby przed dojutrkowstwem i zalewem takiej „legislacji”.

  Po drugie: wydaje mi się, że już dojrzeliśmy by (wraz z wyjściem Zjednoczonego Królestwa z Unii) przejść z prawa pisanego na common law – co można zrobić bez większych wstrząsów, traktując poprzednie orzecznictwo jako zbiór precedensów. Co, oczywiście, oznacza obdarzenie sędziów wielkim kredytem zaufania – stąd najpierw powinny zadziałać wspomniane Sądy Kapturowe, orzekające dyskretnie, i nie utworzone przez polityków. Jeśli bowiem politycy będą wybierali sędziów, to nie po to, by dbali o Sprawiedliwość, tylko: by dbali o interesy ich partyj. I pod tym samym kątem tworzone jest obecne Lewo.

  Cieszy mnie więc, że wielu przedstawicieli środowiska prawniczego odrzuca Zasadę D***kracji, czyli Tyranii Większości. Obawiam się jednak, że nie są oni w stanie przedstawić jej spójnego, prawicowego światopoglądu.

  A to oznacza upadek Twierdzy Prawa, bo mury jej nie są oparte na solidnym, głębokim fundamencie.

   

   

 • 18-05-2017 11:45:00

  Matko Boska! Czyli: Matko Kurko: mniej sloganów, więcej myślenia!

  Tyle nieporozumień w jednym wpisie...  Dla wygody cytuję tekst Matki Kurki pt. Kiedyś Polscy Murzyni mieli „szczęki” teraz mają Allegro – wypad, „liberalni” pajace!” - http://kontrowersje.net/kiedy_polscy_murzyni_mieli_szcz_ki_teraz_maj_allegro_wypad_liberalni_pajace - w całości:

  Flaki mi się wywracają, gdy słucham „liberałów” i sekciarskich mantr z tą ulubioną, że rynek sam się wyreguluje. Na proste pytanie gdzie jest taka planeta, bo na pewno nie w gospodarczych potęgach takich jak USA, Niemcy, Chiny, „liberałowie” odpowiadają jak Grzegorz Schetyna. Od 14 lat prowadzę rodzinną mikro firmę i wiem doskonale, co to znaczy być polskim przedsiębiorcą w Polsce. Zaraz po 1989 roku i mniej więcej do 1997 roku mogliśmy zauważyć prawdziwą hossę w sektorze „prywatnej inicjatywy”. Polacy bez większego kapitału masowo otwierali sklepy, firmy rzemieślnicze, hurtownie. Oczywiście wielki biznes był zarezerwowany dla układów esbeckich i każdy, kto się dorobił czegoś więcej niż średniej firmy, dostawał po łbie. Tak skończył Optimus i Kluska, a jego historia jest doskonale znana, niemniej średnie i małe firmy radziły sobie naprawdę nieźle.

  W 1997 roku w ministerstwie finansów ponownie zasiadł Balcerowicz, który wcześniej doprowadził do upadku niemal wszystkie liczące się przedsiębiorstwa państwowe, w tym skazane na sukces, dość wspomnieć bezkonkurencyjne polskie cukrownie. Drugi etap planu Balcerowicza polegał na „schładzaniu gospodarki”. Balcerowiczowi nie podobało się to, że polskie małe i średnie firmy generowały przyrost PKB na poziomie 7%. Razem z innymi szemranymi „autorytetami” przekonywał, że grozi nam przegrzanie, cokolwiek to w języku „liberalnej” sekty znaczy, bo normalni ludzie nazywają taki stan bumem gospodarczym. Z tą chwilą zaczęło się ostateczne dobijanie polskich przedsiębiorców. Małe i średnie firmy padały jak muchy, w miejsce sklepów i sklepików, powstały galerie i sieci korporacyjne. Biedronki praktycznie wykończyły spożywczaki, potem resztę dobiły Lidle i Tesca. Galerie handlowe zajechały lokalne butiki najczęściej sprzedające unikalną odzież z prywatnych zakładów krawieckich, nie jak w tej chwili pięć sieciówek z tym samym tajlandzkim badziewiem.

  Oczywiście nie można być ślepym, galerie i sieci handlowe to nie jest polska specyfika, taka jest ogólnoświatowa tendencja. Pełna zgoda, z jednym zastrzeżeniem. W krajach, które z „liberałów” się śmieją, powstają narodowe sieci i korporacje, a rządzący stają na głowie, aby narodowe marki były chronione nie tylko wewnętrznie, ale na rynku zagranicznym. W Polsce 90% rynku spożywczego należy do portugalskich Biedronek, niemieckich Lidlów i brytyjskich Żabek. Całe gałęzie i sektory zostały opanowane przez korporacje zagraniczne, banki, produkcja AGD, usługi kurierskie, materiały budowlane, itd., itp. W trakcie tej grabieży „liberałowie” krzyczeli, że „kapitał nie zna narodowości”, „najważniejsze jest, żeby klient miał tanio”, „podnoszenie płacy grozi bezrobociem”, „świadczenia socjalne to rak” i jeszcze setka podobnych kretynizmów nie mająca nic wspólnego z ekonomią i nawet religią, to są po prostu zdrowaśki sekty. W efekcie mieliśmy w Polsce raj dla „zachodnich inwestorów” i kolonialną tanią siłę roboczą.

  Wyprzedaż narodowego majątku, specjalne strefy ekonomiczne dla korporacji, zwolnienia z podatków i wyprowadzanie podatków do krajów, gdzie znajdowały się siedziby korporacji, doprowadziło do tego, że Polak w Polsce stał się Murzynem robiącym za miskę ryżu. Z wolnego rynku pozostały Polakom stare bazarowe „szczęki”, które nawiasem mówiąc są systematycznie wycinane i Allegro, gdzie się handluje chińską tandetą albo chłamem z wystawek i ekspozycji. Dlatego, gdy słyszę o zamachu na wolny rynek, bo w Polsce ustawa zabrania posiadania aptek nie-aptekarzom i stawiania po 6 nowych punktów w Pcimiu Dolnym, to mam tylko jeden komentarz – wypad „liberalne” pajace. Rzecz jasna polska ustawa to nic innego, jak kopia prawa obowiązującego w Niemczech, czy we Francji i stąd rwetes, bo co wolno człowiekowi, to nie Murzynowi. Ustawa spełnia jedno KLUCZOWE zadanie, zapobiega przejęciu kolejnego sektora, w którym jeszcze radzą sobie polskie firmy, reszta nie ma znaczenia.

  Znam te scenariusze zatroskane o klienta na pamięć i już tak naprawdę jest za późno, część patologicznych procesów kwitnie od lat. Wchodzi na „wolny rynek” niemiecki szewc, czy angielski tokarz, przejmuje lokale od samorządów za bezcen, wszak on jest „zachodni inwestor” i „daje miejsca pracy”. Stawia „zachodni inwestor” 5 aptek naraz, podatki wyprowadza do swojego kraju albo rajów, obniża ceny o 10% i po roku zabija wszystkie polskie rodzinne apteki. Po „wyregulowaniu rynku” ceny idą w górę o 20% , a w zachodnich sieciówkach robią dawni polscy właściciele aptek, magistrzy farmacji, za całe 700 euro, wliczając w to niedziele. Reszta Polskich Murzynów na Allegro sprzedaje kondomy i suplementy z czarnej rzepy na odchudzanie. „Liberalizm” dla studentów, którym mamusia śle przekazy, polityków utrzymujących się z diet, członków rad nadzorczych i fundacji, dla reszty uczciwie pracujących przedsiębiorców to MURZYŃSKOŚĆ.

  Można się tylko cieszyć, że Matka Kurka demaskuje rzekomy liberalizm rządów UD-UW i, niestety, PO – ale przy okazji wylewa aż kilkanaścioro dzieci z tą kąpielą. Postaram się po kolei.

  1) Poza jednym, znanym z teorii, przypadkiem („Dylemat Więźnia”) wolny rynek sam się reguluje. To, że w rządzonych d***kratycznie państwach rządy nie potrafią się powstrzymać, by mu w tym nie „pomóc” - nie jest żadnym argumentem przeciwko. Matka Kurka mogłaby równie dobrze napisać: „Zielsko na trawnikach nie rośnie samo – we wszystkich rozwiniętych krajach się je przecież kosi”. Zresztą za chwilę Matka Kurka ten (rzekomy, rzekomy....) wolny rynek z lat 1988 (8!!)-97 chwali.

  2) Nie wiem skąd informacja, że polskie cukrownie były „bezkonkurencyjne”, ale za ich „wykończenie” nie odpowiada ani „młody” ani „średni” p.prof.Leszek Balcerowicz – tylko Wspólnota Europejska, do której III RP chciała wejść (i za czym – trudno: d***kracja – opowiada się 72% Polaków). To „wykończenie państwowych przedsiębiorstw” udało się p.Balcerowiczowi słabo: Krajowa Spółka Cukrowa S.A. czyli „Polski Cukier” to, niestety, aż 40 cukrowni i 40% rynku w Polsce (siódmy producent w Europie!); kapitał, oczywiście, państwowy.

  3) P.Roman Kluska jest z przekonania liberałem, a „Optimus”, działający legalnie, został cynicznie wykończony – ale, powiedzmy sobie prawdę: „Optimus” osiągnął sukces nie na wolnym rynku, lecz wykorzystując absurdalne przepisy; o ile pamiętam przywoził części do komputerów, eksportował je na Słowację, po czym sprowadzał je z powrotem (czy nawet: demontował komputery i eksportował części). Szczegółów, powtarzam, nie pamiętam, ale wykonywał czynności z punktu widzenia gospodarki absurdalne, uzasadnione jakimś wspomaganiem importu czy eksportu przez ówczesny reżym. Zapewne była to luka prawna stworzona na potrzeby post-ubeckich firm, z której bezczelnie skorzystał jakiś katolik spoza układu – i w dodatku dał to na Kościół – więc bezpieka pokazała pazury i kły.

  4) „Schładzanie gospodarki” to nie „średni Balcerowicz” lecz jeszcze p.prof.Marek Belka.

  5) Schładzanie świetnie rozwijającej się gospodarki to absurd, zgoda. Tempo rozwoju Polski przed wchodzeniem do WE dochodziło do 8% - a mogło to być i 15 i 20%. Normalna gospodarka wolnorynkowa rozwija się (przerysowuję) tak: pięć lat wzrostu w tempie 20%, potem krach i przez rok -30%, potem znów 20% wzrostu przez pięć lat – i 30% spadku. Niestety: żyjemy w d***kracji i ludzie wolą mieć stabilne 2% przez dwanaście lat – niż mieć po dwunastu latach trzy razy lepiej, ale z dwoma kryzysami po drodze. W d***kracji rząd, który dopuści do kryzysu upadnie – więc schładzają, by nie dopuścić. Dawniej ludzie wierzyli w Opatrzność Boską i nie protestowali przeciwko naturalnym procesom gospodarczym; a jeśli protestowali, to się do nich strzelało – jak do „tkaczy w Lyonie” czy „luddytów” - i kraj mógł się bogacić bez ograniczeń. Obecnie wierzą, że rząd może i powinien „coś zrobić”. Więc rządy robią. Głupoty – bo nic innego zrobić nie mogą.

  6) Gdyby Polacy chcieli mieć trzy razy droższą unikalną odzież z polskich zakładzików krawieckich, to te by się utrzymały (naokoło supermarketów nie powstaje pustynia, tylko wyrastają małe sklepiki!) - i supermarkety same by te odzież oferowały. Sęk w tym, że Polak patrzy przede wszystkim na cenę. A kobiety lubią często zmieniać sukienki, więc „tajskie badziewie” jest dla nich w sam raz.

  7) siła robocza w Polsce jest tania wskutek bezrobocia sztucznie wytworzonego przez wysokie podatki. Ale korzysta z tego nie obcy kapitał, lecz przede wszystkim kapitał własny, który stanowi znaczną większość gospodarki.

  8) Kapitał nie ma narodowości – i te „narodowe” firmy z Francji czy z Niemiec rejestrują się w Luksemburgu, na Bahamach czy Wyspach Dziewiczych, gwiżdżąc sobie na opiekę „własnego państwa”. Gdybyśmy (co chcę zrobić) wprowadzili w Polsce podatki niższe, niż na Bahamach, to by wszystkie hurmem zarejestrowały się w Polsce. Oczywiście: gdyby uwierzyły, ze jutro taka wspaniałomyślna władza nie zostanie d***kratycznie obalona przez wyborczy motłoch domagający się wysokich podatków od zagranicznych kapitalistów.

  9) Hasła „najważniejsze jest, żeby klient miał tanio”, „podnoszenie płacy grozi bezrobociem”, „świadczenia socjalne to rak” itd. to mnie „setka kretynizmów” tylko elementarz gospodarczy.

  10) „Narodowy majątek” to majątek mój, Marki Kurki i 38 milionów Polaków. Natomiast majątek państwowy należy nie do Polaków, tylko do naszych okupantów, czyli do III Rzeczypospolitej – i obydwaj musimy do niego jeszcze dopłacać: koleje, szpitale, szkoły - sam LOT to miliard rocznie. Matka Kurka twierdzi słusznie, że rządzi ubecki układ – i chciałby, by ten układ rządził jak największą częścią gospodarki!!!!

  11) Specjalne strefy ekonomiczne nie są tylko dla zagranicznych korporacyj. Ich odział w tych strefach jest mniejszy, niż średni w gospodarce

  12) Proszę nie powielać głupot – tylko podać przykłady, gdzie firma zagraniczna zniszczyła konkurencję oferując towary o 10% tańsze „a po wyniszczeniu konkurencji podniosła ceny o 20%”. Przecież na wolnym rynku na drugi dzień powstałyby sklepiki sprzedające towar taniej!! Czy (po 20 latach!) te supermarkety sprzedają obecnie drożej, niż małe sklepiki???!!?

  13) Nie wiem dlaczego Polak harujący w reżymowej kopalni nie jest „polskim Murzynem” - a Polak „sprzedający na Allegro produkty z czarnej rzepy na odchudzanie” - jest? Jeśli czarna rzepa bardziej się opłaca od czarnego złota...

  14) Oczywiście „Apteka dla aptekarza” to etatystyczno-socjalistyczna głupota. Apteki nie są po to, by dobrze mieli się aptekarze, tylko by klient miał dostęp do wszystkich leków możliwie tanio.

  15) Nie rozumiem: czy jeśli „sieciówka” płaci farmaceucie €700 miesięcznie (nb. proszę o przykład!) to prywatny aptekarz będzie farmaceucie płacił więcej? Jeśli TAK, to musiałby doliczyć to do ceny leków – czyli obciążyć tym klientów... Zwracam uwagę, że jeśli właściciel ma sieć 200 aptek, to koszt utrzymania właściciela w przeliczeniu na jedną aptekę jest znacznie niższy – a jeśli ponadto ten właściciel umie zapłacić podatki na Bahamach, to ho-ho! 

  No i to by było w skrócie wszystko...

   

   

   

   

 • 16-05-2017 15:55:00

  Jak się chce mnie z'ohydzić?

  Niedawno napisałem na swoim portalu (proszę zajrzeć: goo.gl/L7Mx6S) kilka normalnych słów o dwóch narodach: cygańskim i żydowskim. Z moimi uwagami można się zgadzać albo nie zgadzać – ale są, moim zdaniem, bardzo ciekawe. Tymczasem, zamiast dyskusji, rzuciła się na mnie fala „hejtu”.

  Pokażę jeden przykład, bo to, co wypisuje taki „FAKT” nie zasługuje na uwagę. To portal „wPolityce”. Już tytuł zupełnie od rzeczy:

  Kolejne skandaliczne słowa Korwin-Mikkego! „Tak: 15 proc. dzieci cygańskich umierało. I bardzo dobrze”

  Skąd tak oburzające stwierdzenia europosła? W swoich dywagacjach o możliwości zabicia całego narodu, Korwin-Mikke jako przykład wybrał Cyganów i Żydów. Zdaniem europosła, obie nacje zatraciły swoją tożsamość kulturową i obyczajową, a przez to same przestały istnieć.

  O ile tego typu rozważania Janusza Korwin-Mikkego pewnie nikogo nie dziwią, to jednak późniejsze oceny są wyjątkowo skandaliczne. Polski polityk wychwala m.in. wydawanie za mąż 13-letnich dziewczyn cygańskich!

  Dziewczyny wydawano za mąż gdy tylko dojrzały fizycznie – uważając (słusznie!) że lepiej, by 13-latka wyszła za mąż, niż by sypiała z byle kim, jak to robią Europejki — napisał na łamach swojego bloga.

  Na dodatek, Korwin-Mikke idzie po linii darwinizmu społecznego i przyklaskuje… wysokiej umieralności cygańskich dzieci!

  Tak: 15 proc. dzieci cygańskich umierało. I bardzo dobrze: dzięki temu nie było nadmiaru ludności cygańskiej… I byli zdrowi – mimo nie zażywania tylu lekarstw, co Europejczycy – bo umierają przecież dzieci chorowite — napisał europoseł.

  To nie koniec! Polityk daje popis wyjątkowej bezwzględności!

  Lepiej, gdy umiera 15 proc. dzieci – a naród żyje – niż, gdy umiera 1 proc., ale naród uzależnia się od zasiłków — dodał Korwin-Mikke. Można pobłażać i pośmiać się z kolejnych skandalicznych, ostrych wypowiedzi, ale tego typu wynurzenia są wyjątkowo oburzające!”

  Ktoś (nie podpisany, bo to naprawdę wstyd!) napisał to – i oczekiwał, że Czytelnicy portalu przyklasną i skomentują w stylu: „Ni to faszysta , ni to bolszewik... taki dureń korwin mikke”,

  lub: „Stary, głupi cap”. Było takich więcej. Tymczasem, ku mojemu lekkiemu zdziwieniu, a przypuszczalnie całkowitemu zaskoczeniu władz tego portalu, większość komentarzy była dla mnie przychylna:

  „Tu nie ma nic obraźliwego to akurat jest prawda. Nie ma nic gorszego dla jakiegoś narodu niż UBEZWŁASNOWOLNIENIE takiego narodu socjalnie! Czy osoba ubezwłasnowolniona potrafi sama przeżyć?”

  „Oburzać to się może tylko łeb zryty poprawnością multi-kulti-musli !!!!!”

  „... w PO-wszechnym ,,nowoczesnym,, świecie aborcji i eutanazji trudno zdobyć się na samodzielne myślenie ....stąd ten ,,szok” ”

  „Nie lubię tego jegomościa , ale w paru punktach zgadzam się z nim”.

  „Prawie codziennie muszę oglądać w postgoebbelsowskiej telewizorni jakiegoś Brajanka, który potrzebuje 10 000 zł dziennie na leki wspomagające oddychanie. Podzielam poglądy JKM”.

  „Nie znoszę tego manipulatora, ale faktem jest, że obecnie dożywają 100 ludzie rodzący się w czasach wielkiej umieralności noworodków. Medycyna pozwala przeżyć cherlawym, likwidując naturalną selekcję”.

  „Podajcie statystyki o aborcji, a to co mówi Korwin nie będzie szokujące. Już wam wyprano mózgi, że aborcja jest lepsza niż śmierć po urodzeniu?”

  „Nie można odmówić mu racji. Nie jest hipokrytą przynajmniej”.

  Nie ma co się tak oburzać! Korwin jest odważny i mówi to co myśli Jest do bólu logiczny!

  „Tylko prawda jest ciekawa”

  „Na temat, bardzo polecam! film: "Dokąd zmierza ludzkość? Eksperyment Calhouna - Mysia Utopia": goo.gl/8hFGJL „

  "Lepiej, gdy umiera 15 proc. dzieci – a naród żyje – niż, gdy umiera 1 proc., ale naród uzależnia się od zasiłków" akurat tu uważam, że pan Korwin-Mikke ma rację”.

  „"Lepiej, gdy umiera 15 proc. dzieci – a naród żyje – niż, gdy umiera 1 proc., ale naród uzależnia się od zasiłków" to czysta prawda. Proszę się zastanowić co się dzieje w socjalistycznej Francji.”

  Dobrze, że nie napisałem czegoś w stylu:

  A gdy trzeba niech idą na śmierć po kolei/

  Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec

  Chyba zrobię konkurs: jak by te słowa skomentowali redaktorzy „wPolityce”?

   

   

   

 • 11-05-2017 20:57:00

  Zabijanie całych narodów

  Zabijanie całych narodów

  Jak zabito naród cygański? Tak, jak i inne narody. Na przykład naród żydowski.

  Ktoś się żachnie: „Jak to? Rzeczywiście: Cyganom odebrano duszę. Można powiedzieć, że tak ich zabito. Ale Żydów wymordowali przecież Niemcy! Jakie to porównanie?”

  Nieprawda. To nie Niemcy zabili naród żydowski. Zaraz o tym będę pisał 

  Najpierw jednak pomówmy o Cyganach. Po obejrzeniu poprzednio zamieszczonego reportażu każdy może porównać warunki rodziny cygańskiej podróżującej wozami – a rodzin „rromskich” z Lunika IX

  Naród – to nie są ludzie. Ludzie mogą żyć i rozmnażać się – jeśli jednak zatracą swój język i (co ważniejsze!) obyczaje – to nacja zostaje skreślona z listy narodów.

  Obyczaje cygańskie były proste. W taborach panowała dyscyplina. W wozach panowała czystość i porządek (wymuszone: proszę spróbować mieszkać w wozie, w którym nie ma porządku!). Dziewczyny wydawano za mąż gdy tylko dojrzały fizycznie – uważając (słusznie!) że lepiej, by 13-latka wyszła za mąż, niż by sypiała z byle kim, jak to robią Europejki. Liczne tabu regulowały życie rodzinne (np. kobieta nie mogła znaleźć się nad głową mężczyzny; dlatego mieszkania w blokach zniszczyły jeden z filarów cygańskiej etyki!). Cyganie grali i tańczyli, kradli i wróżyli z kart, bielili kotły, robili patelnie (Kalderasze), handlowali końmi (Lowari).

  Co najważniejsze: byli wolni i niezależni. Tak: 15% dzieci cygańskich umierało. I bardzo dobrze: dzięki temu nie było nadmiaru ludności cygańskiej... I byli zdrowi – mimo nie zażywania tylu lekarstw, co Europejczycy - bo umierają przecież dzieci chorowite.

  I prosty zakaz życia w taborach - połączony z czymś najgorszym, czyli rozdawnictwem zasiłków – zabił ten naród.

  Ciekawa rzecz: młody Polak nie widział nigdy Cygana. Widział tylko „Rromów”. I jakie są skutki?

  Przeglądałem Sieć w poszukiwaniu piosenek cygańskich. Jednej nie mogłem znaleźć – bo... z tekstu zniknął charakterystyczny fragment, po którym ją googlowalem:

   

  Poszła dziewczyna, zapytać pana'

  Czy jej pozwoli, wyjść za Cygana.

  [Bums tradi-radi, Bums tradi-radi, Bums tradi-radi u-ha-ha!

  Bums tradi-radi, Bums tradi-radi, Bums tradi-radi, bęc! ]

  „Cygan bez roli, Cygan bez chaty,

  Lecz Cygan wolny, Cygan bogaty!

  [Bums tradi-radi, Bums tradi-radi, Bums tradi-radi u-ha-ha!

  Bums tradi-radi, Bums tradi-radi, Bums tradi-radi, bęc!]

   

  Pierwszy wers w ogóle zniknął – bo (1) dzisiejszemu Polakowi w głowie się nie mieści, że chłopka musiała pytać swego pana o zgodę – i (2) w głowie się mu nie mieści, że jakiejkolwiek dziewczynie mogłoby przyjść do głowy by wyjść za Cygana. Bo oni znają tylko Rromów.

  Drugi zaś został przerobiony na „Lecz Cygan wolny, choć niebogaty!”

  - co, oczywiście, całkowicie zabija sens piosenki. Jednak dzisiejszemu Polakowi nie przychodzi do głowy, że Cygan (poza złodziejami) może być bogaty – ani też, że bycie biednym i wolnym może być uważane za „bogactwo”!!

  Rromom zapewne też. Bo to już inny naród.

  Choć, gdy popatrzymy na reportaż, to w rodzinach, które wykupiły mieszkania na własność, żyje się lepiej. To mieszkania darmowe, komunalne, zabijają w ludziach człowieczeństwo.

  Podobnie jak zasiłki 500+ (i inne!) zabijają i będą zabijać człowieczeństwo w Polakach.

  Bo lepiej, gdy umiera 15% dzieci – a naród żyje – niż, gdy umiera 1%, ale naród uzależnia się od zasilków.

  ====

  Przechodzimy do Żydów. Był to naród o zupełnie innej tradycji, niż Cyganie - choć, podobnie jak Cyganie, żyjący głównie w Europie Środkowo-Wschodniej (i, podobnie jak Cyganie bardzo rozproszony). Naród osiadły, nastawiony religijnie i filozoficznie. Naród ceniący kulturę, nauką i sztukę. Naród ludzi bardzo wykształconych, inteligentnych i na ogół mądrych – czego o Cyganach powiedzieć nie można (Cyganie cenią spontan, luz, intuicję – a nie głębokie rozważania)

  Tego narodu też już nie ma.

  I bynajmniej nie zabili go Niemcy.

  Owszem: Niemcy zabili ponad 2/3 tego narodu – może nawet więcej, jeśli liczyć tylko Żydów żyjących na terenie Europy Śr-Wsch. – ale to narodowi nie szkodzi. Jeśli naród zachowa swoją kulturę i obyczaje – a jest płodny (Żydzi byli!) - to spokojnie nadrobi straty. Z nawiązką – bo, przypominam, prześladowania przeżywają najinteligentniejsi, najmądrzejsi, najsilniejsi i najzdrowsi.

  To dlaczego piszę, że tego narodu już nie ma?

  Nie ma, bo zabiło go państwo, które otwarcie i twardo zapowiedziało, że będzie niszczyć żydowstwo.

  Państwo Izrael.

  Żydzi posługiwali się językiem yiddisch. Był to dialekt języka niemieckiego, z wtrętami słowiańskimi i hebrajskimi. W tym języku istniała bogata literatura, istniały książki nagradzane Noblem, istniała kultura dnia codziennego, niezliczone pieśni i piosenki, W twórcach Państwa Izrael budził on wstręt, nazywany był żargonem. Żaden okupant nie niszczyłby tego języka i tej kultury tak zaciekle, jak Państwo Izrael. Na miejsce Żyda miał powstać, Nowy, Lepszy, Człowiek – Izraelczyk.

  I powstał!!

  Jest to zupełnie inny człowiek. Żyd na widok pistoletu kulił się wołając „Aj-waj” - Izraelczyk bez wahania zabija z tego pistoletu wrogów. Ceni sobie zupełnie inne wartości – bo to one umożliwiają mu przetrwanie. Żyd, żyjąc wśród innych narodów, wiedział, że siłą nie wygra – więc rozwijał w sobie chytrość, inteligencję, wiedzę – Izraelczyk, który wzbudził nienawiść w Palestynie, by przeżyć musiał zabijać bez nadmiernych wahań i skrupułów.

  Twórcy Państwa Izrael dumni są, że wychowali ten typ człowieka, nazywany sabra. Jednak - coś za coś: wśród Żydów było pełno wybitnych artystów, poetów, pisarzy, malarzy, pianistów i skrzypków, matematyków, fizyków, chemików... Pełno laureatów Nobla. Wśród Izraelczyków jest ich bardzo mało. Noble dostają, owszem, Żydzi; ci którzy uchowali się na Zachodzie, poza zasięgiem niszczącego wpływu Państwa Izrael.

  Ci Żydzi, którzy przetrwali prześladowania III Rzeszy i Państwa Izrael, są dziś potęgą – finansową i intelektualną. Natomiast Państwo Izrael, bez pomocy „załatwianej” przez Żydów, którzy mają ogromne wpływy w Stanach Zjednoczonych – nie przetrwałoby 10 lat...

  I taka jest prawda...

   

   

   

 • 11-05-2017 11:52:00

  Po zwycięstwie Emanuela Macrona

  15 lat temu mój kolega (siedzi o krzesełko ode mnie) z unijnego parlamentu, p.Jan-Maria Le Pen, zdobył w I turze wyborów prawie 17% głosów. Jednak zbiorowy atak mediów, będących pod wpływem „Wielkiego Wschodu Francji” spowodował, że w drugiej turze uzyskał... tylko trocheę ponad 17%. Panem Le Pen straszono dzieci na ulicach.

  Tu parę słów o „Wielkim Wschodzie”. To nieprawdopodobnie potężna we Francji organizacja wywodząca się z masonerii. Jednak dziś wolnomularze na dźwięk słów „Wielki Wschód Francji” dostają drgawek z obrzydzenia. Grand Orient de France łamie bowiem trzy święte zasady masońskie: przyjmuje kobiety, przyjmuje ateistów (w rzeczywistości: przyjmuje wyłącznie ateistów i walczy wszelkimi siłami z religią) i zajmuje się polityką – a konkretnie: budową socjalizmu i komunizmu.

  Jednak właśnie GOdF trzęsie Francją. Na moim FaceBooku pokazałem, jak prezydent Francji, JE Franciszek Hollande, przychodzi do loży GOdF i pokornie wysłuchuje pouczeń Wielkiego Mistrza Wielkiej Loży Francji. Pokazałem, jak ten Wielki Mistrz, p.Krzysztof Habas, 1 maja na cmentarzu Père-Lachaise grzmi przeciwko kapitalizmowi, przeciwko pannie Le Penównie, domaga się rządów klasy robotniczej, zniszczenia religii i rozwinięcia „wartości republikańskich”.

  Oczywiście oddając hołd zabitym w 1870 roku paryskim „komunardom”.

  Wielki Wschód w samym Paryżu ma 35 lóż – do których należy sama śmietanka: wydawcy gazet, właściciele stacyj telewizyjnych, adwokaci, bankierzy, wielcy przemysłowcy... Tak, tak: to nie robotnicy walczą dziś o socjalizm – tylko właśnie ONI. Wszystkie partie w Polsce nie są tak silne w Warszawie, jak GOdF w Paryżu!

  I nie jest to tajne. Każdy może to oglądnąć. A mimo to ludzie twierdzą, że... masonerii nie ma!!

  Ale okazało się, że prosty lud już nie do końca słucha Starszych i Mądrzejszych. Dziś panna Maryna Le Penówna w I turze uzyskała bardzo słaby wynik (21%), ale za to w II turze, mimo huraganowego ataku, zwiększyła go o połowę.

  To dobry wynik. Za 5 lat jej siostrzenica, panna Marzena Marèchal-Le Pen, znacznie energiczniejsza od swej ciotki, uwielbiana we Froncie Narodowym – rozniesie prezydenta Macrona na strzępki.

  Na razie jednak przez pięć lat rządzić będzie p.Macron – który obiecał... 500+. Konkretnie: €500 dla każdego imigranta! Jakby mieli ich za mało...

  Francuzi będą się mieli z pyszna. A my?

  „Nasz Rząd” odrzucił umizgi panny Maryny, która chciała sojuszu anty-niemieckiego – bo panna Maryna lubi JE Włodzimierza Putina. Ale z powodów ideowych nie znosi, i słusznie, p.Macrona. W związku z tym Rzeczpospolita znalazła się w zimnej zupie. Szczególnie popisał się po raz kolejny JE Witold Waszczykowski oświadczając: „Macron będzie świecił oczami jak przyjedzie do Polski”. Myślę, że p.Macron się tym nie przejmie. Uskrzydlony poparciem euro-federastów to On da nam, razem z Brukselą, popalić.

  Po pierwsze: będzie ośmieszał obecny „Rząd”. Ten „Rząd” zbyt długo nie potrwa – ale przecież ataki na „Rząd” będą odbierane jako ataki na Polskę. W końcu to Polacy wybrali ten „Rząd”.

  Po drugie: zrobi to samo, co robią właśnie z naszymi przewoźnikami. Zażąda mianowicie, by Polska nie „uprawiała dumpingu socjalnego”.

  Tu wyjaśniam. Jeśli mam bogatego brata i chce mu dorównać majątkiem, to muszę oszczędzać, jeździć tanimi samochodami itd. Jeśli zacznę wydawać tyle, co mój brat, to nie tylko go nie dogonię, ale jeszcze zbankrutuję.

  I właśnie to nam grozi.

  A po trzecie p.Macron, mający słabość do starszych pań, niewątpliwie poprze p.Merkel i Niemcy w ogóle.

  I ten moment prawdy nieuchronnie nadciąga

 • 04-05-2017 12:30:00

  Ile Polska traci wskutek istnienia podatków dochodowych?

  Państwo naprawdę nie macie cienia wyobrażenia, jak niszczące są podatki dochodowe – oraz od kupna-sprzedaży-zamiany – i jaki mały procent dochodów przynoszą Skarbowi Państwa.

  Co do wpływów: jest to w sumie ok. 30% dochodów – ale 3/4 z tego to wpływy od „budżetówki” i emerytów! Czyli płacimy komuś 700 zł by nam zapłacił 700 zł – od czego trzeba odjąć koszt tej operacji. Realne wpływy do budżetu to poniżej 10% - od przedsiębiorców ( od czego trzeba odjąć monstrualny koszt ściągania)!!!

  To od strony III RP – naszego okupanta. A teraz od strony Polaków.

  1) Te podatki są demoralizujące. Więcej zarabia się na ich unikaniu, niż na produkcji. I bardzo opłaca się oszukiwać.

  2) koszty unikania tych podatków to więcej, niż sumy zapłacone (ale znacznie mniej, niż sumy, które trzeba by zapłacić, gdyby nie „inżynieria podatkowa”)

  3) W efekcie najtęższe umysły nie idą na inżynierów od konstruowania dronów – lecz na prawników i doradców podatkowych!! Ta strata jest trudna do wyobrażenia. To są często geniusze – zajmujący się mieszaniem g***a.

  4) Część ludzi idzie potem – słusznie lub niesłusznie – do więzień.

  5) Powstaje bezrobocie – bo niepracowanie nie jest karalne, a podjęcie pracy karane jest grzywną zwaną „podatkiem”.

  6) Tracimy ogromne pieniądze na tym, że przedsiębiorcy (bez-inwestycyjnie!) mogliby zatrudnić ludzi na II i III zmianę – bo już nie płaciliby od tego podatku.

  7) Tracimy ogromne pieniądze na tym, że gdyby znieść te podatki zarejestrowałoby się w Polsce zapewne ze 30 milionów firm z UE – nawet nie po to, by zaoszczędzić na podatku, tylko by uniknąć kłopotów z rozliczaniem się z nich. A kto wie, czy nie drugie tyle z Chin, Rosji, Ameryki. Te firmy zapłaciłyby inne podatki – np. VAT. Co z kolei zmusiłoby inne kraje Unii do likwidacji podatków dochdowych – tak, że uratowalibyśmy spory kawał Europy. Na szczęście Traktat Lizboński zapewnia tu autonomię: pozwala każdemu krajowi na uchwalenie tych podatków samemu; czyli można je zmniejszyć do ZERA.

  (polecam tu tekst p.prof.Roberta Gwiazdowskiego – koniecznie proszę przeczytać jego zakończenie: goo.gl/SFOJPq )

  8) Tracimy na tym, że nie jesteśmy dość konkurencyjni. Państwo nie zdajecie sobie sprawy, jaką część ceny stanowią podatki! Np. pytałem 20 lat temu w FSO jaką część stanowią podatki w śp. „Polonezie”. Odpowiedziano: „Liczyliśmy: 55%” a ja na to: „A opony liczyliście?” - „Jak to?” - „Przecież w tej oponie też 55% to podatki” - „A!!” - „A robotnicy?” - „Jak to: robotnicy?” - „No gdyby nie płacili podatków (20%) to byście mogli ich zatrudnić płacąc im o 20% mniej...” - „Oooo” - „A wódka?” - „Jak to: wódka?” - „No gdyby wódka była osiem razy (tyle wynosi akcyza) tańsza, a stanowi 10% wydatków przeciętnego robotnika, to byście znów mogli ich zatrudniać o parę procent taniej...”

  I tak dalej. W sumie podatki stanowią 83% ceny towaru. Gdybyśmy mogli je parę razy taniej sprzedawać, to byśmy zaleli cały świat (zanim by się połapał...) naszą produkcją. Oczywiście zarejestrowane w Polsce firmy nie sprzedawałyby tego kilka razy taniej – obniżka ceny o 40% wystarczy, by wykosić konkurencję; reszta poszłaby na podwyżki płac i zwiększenie zysków firm. A, przypominam, Unia nie mogłaby odgrodzić się od nas cłami bo należymy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego...

  To byłby dla Europy i świata szok. Kontr-rewolucja. Powrót do normalności. Przecież dawniej tych podatków NIE BYŁO!

  I takiej kontr-rewolucji nam trzeba – a nie zamieszek na ulicach!

   

  https://www.youtube.com/watch?v=9XozIqWDI6A

  z lektorem https://www.youtube.com/watch?v=HgsYXNZn_7w

 • 03-05-2017 21:18:00

  Konstytucja 3 Maja

  Polska pod koniec XVIII wieku była państwem raczej teoretycznym. W 1764 roku uchwalono, że na sejmach konfederacyjnych nie obowiązuje liberum veto - w wyniku czego większość od razu na początku obrad  chwalała, że Sejm "jest zawiązany pod laska konfederacji" - po czym uchwalala ju,z dowolne głupoty. Czemu nieliczni rozsądni posłowie nie mogli  juz zapobiec. 

  Czyli: było mniej-więcej tak samo, jak teraz. 

  Dzieło naprawy Rzeczypospolitej podjęła wtedy masoneria. Do masonerii zapisywali sie wtedy z reguły najrozsądniejsi przedstawiciele elit, widząc w niej siłę, ktora mogła przeciwstawić sie głupocie L**u. Wiodącą rolę odebral tu x.Hugo Kołłątaj, niesłychanie zywy umysłowo ksiądz katolicki. Pod Jego wpływem do masonerii przystąpiło wielu przedstawicieli myśli dośc nowoczesnej. 

  Pzreciwko nim były siły katolicko-patriotyczno-demokrastyczne, oparte o masy dośc nieoświeconej części szlachty. 

  Konstytucja 3 Maja zostala uchwalona podstępem - bo przeciwko niej bylaby zdecydowana wiekszość posłów. Jednak należący do spisku Marszalek Sejmu ogłosił, że obrady rozpoczna sie 5 maja - i tylko posłowie stronnctwa postepowego dostali infoermacje, że maja się stawic 3 maja. W dotaku straz marszałkowska na rogatkach Warszawy zatrzymywala posłów "niewlasciwych", ktorzy chcieli wjechać do stolicy 3 maja. 

  W rezultacie przeciwników Konstytucji na sali znalazło sie tylko ok. 60. Sejm zawiazany był pod laska konfederacji, więc nie mogli go zerwać.  Nie mogli też zanieść protestu (zawieszającego wejście uchwały w zycie) bo kancelaria grodzka była - wbrew prawu - zamknięta. 

  W samej Warszawie Konstytucja była niesłychanie popularna, dawala bowiem (ograniczane) prawo głosy posiadajacym nieruchomosci mieszczanom. W miescie panował więc entuzjazm. 

  Powstaje pytanie: kto dzis bylby w stanie zmontowac taki sam spisek, wprowadzić w Polsce monarchię dziedziczną i odebrac prawo głosu ludziom nie posiadającym  żadnej nieruchomości? 

  I czy wzbudziloby to entuzjazm? 

 • 02-05-2017 00:30:00

  ODEZWA do Człowieka Pracy po 1 Maja

  Szanowny Człowieku Pracy!

  Na pewno nie czytasz tej ODEZWY – jako Człowiek Pracy. Nie czytasz – bo niby jak? Przecież dziś Święto Ludzi Pracy – więc nie pracujesz. Tym samym nie jesteś Człowiekiem Pracy. A jeśli dziś pracujesz – to też tego nie czytasz, bo skoro pracujesz, to jesteś zajęty.

  Piszę to do Ciebie, by Cię przekonać, że NIE jestes żadnym-tam „Człowiekiem Pracy”. Jesteś Człowiekiem!!

  Oczywiście: w prawie każdym z nas siedzi jakiś Człowiek Pracy. Jest to jednak Bardzo Malutki Człowiek Pracy. Patrz: 

  Twoje życie to – powiedzmy – 80 lat. Do – powiedzmy – 18go roku życia się uczysz. Po – powiedzmy – 67mym idziesz na emeryturę. Więc przez ponad ćwierć życia NIE jesteś Człowiekiem Pracy. 
  W nocy śpisz. Po południu robisz różne rzeczy. Tylko przez 1/3 dnia jesteś Człowiekiem Pracy. To ten prostokąt - złożony z czterech prostokątów - pośrodku tabelki.
  Czyli Człowieka Pracy jest w Tobie jakaś 1/5. 
  Ale to nie wszystko. W soboty i niedziele nie pracujesz – odpadają 2/7 (a nawet więcej – bo różne święta). Jak jesteś chory – nie jesteś Człowiekiem Pracy. Jak jesteś na urlopie – nie jesteś Człowiekiem Pracy – odpada 1/12. 
  Człowieka Pracy reprezentuje tylko ten szary kawaleciątek....

  Przez resztę czasu jesteś Konsumentem. Jesteś więc wrogiem Człowieka Pracy. A nawet i z tego trzeba coś odkroić - bo przecież w pracy jesteś również konsumentem tokarki czy komputera, konsumentem ubrania, które nosisz, i konsumentem kanapki, którą jesz!
  Problem w tym, że pozwoliłeś w siebie wmówić, że jesteś właśnie Człowiekiem Pracy, Homo Faber. A tego jest w Tobie tylko – może – 10%. Resztę czasu jesteś Homo Ludens! 
  Tym niemniej wierzysz, że ta 1/10 jest w Tobie najważniejsza! 
  Pluń na tę socjalistyczna propagandę. Nie jesteś żadnym-tam Człowiekiem Pracy! Chcesz odpoczywać, chcesz się bawić, chcesz po prostu ŻYĆ! Oczywiście: praca jest ważna: bez niej nie miałbyś za co żyć. Jednak socjalistom udało się przekonać Ciebie, że to interes tego karła, 10-procentowego homunculusa – jest ważniejszy, niż Twój prawdziwy interes!! 
  Bo, jako się wyżej napisało, Konsument jest wrogiem Człowieka Pracy. Nie jest prawdą, że (jak twierdzą marxiści) podstawowy spór w gospodarce to walka klas: kapitalistów i robotników!! 
  Nie, nie: kapitaliści i robotnicy to jedna szajka Człowieków Pracy. Celem Człowieka Pracy jest zaś ograbić Człowieka-Konsumenta. Potem herszt szajki, przedsiębiorca, kłóci się z resztą bandytów o podział łupów – ale to już rzecz wtórna. Prawdziwy podział biegnie w poprzek Ciebie. W poprzek każdego z nas. 
  W normalnym świecie ten konflikt reguluje się sam. Człowieki Pracy jakoś się organizują, coś tam wytwarzają, a potem próbują to sprzedać Człowiekom Konsumpcji. Jest to dobrowolna wymiana, regulowana przez prawa ekonomii, do których wszyscy się dopasowują. 
  Inaczej jest, gdy ktoś siłą próbuje w ten rynek ingerować. Na ogół jest to państwo, które uważa, że ma prawo robić WSZYSTKO. 
  A jeśli ma prawo robić WSZYSTKO – to może zakazać swobodnej wymiany towarów i usług. 
  I teraz sprzeczne interesy Człowieków Pracy i Konsumentów mogą być forsowane. Człowieki Pracy chcą robić towary możliwie tanio, a brać za to jak najwięcej. Konsumenci ma interes dokładnie odwrotny. 
  Dlatego, gdy wpływ na władzę mają Człowieki Pracy, to towary stają się coraz gorsze i coraz droższe. Gdy natomiast Konsumenci biorą Człowieków Pracy za pysk i zmuszają ich do konkurowania o swoje względy – to towary stają się coraz tańsze i coraz lepsze. 
  Niestety: dzisiejsi politycy wprowadzili absurdalny „podatek dochodowy” - a ubocznym tego efektem jest obserwacja, że jeśli Człowieki Pracy wywalczą podwyżkę ceny towaru lub podwyżkę płacy - to wpływy z podatków wzrastają!!! 
  I dlatego politycy popierają dziś Człowieków Pracy. I ten homunculus, ale uzbrojony w klucz francuski lub teksańską piłę mechaniczną, z ICH błogosławieństwem i poparciem terroryzuje 9/10 Ciebie!!! 

  ==

  Dobrze; a dlaczego IM (Właścicielom Unii Europejskiej, Właścicielom Polski) udaje się narzucić ten model?

  Pierwsza odpowiedź: ten Człowiek Pracy jest może malutki – ale on jest uzbrojony w tę piłę, młotek lub siekierę, jest gotów do „walki o swoje prawa”. A Ty jesteś albo w piżamie, albo w wyjściowym garniturze, albo w stroju domowym – z pustymi rękami, za to z żoną i dziećmi na karku. I on oświadcza, grożąc tym młotkiem, że jeśli nie dostanie „należnych mu” przywilejów – to przestanie dawać Ci pieniądze! I bez tych przywilejów nie zmusisz go do pracy!

  Druga odpowiedź: bo Człowieki Pracy są z'organizowane. Dobrze z'organizowany stu-osobowy oddział rozbija w proch i w pył dwu-tysięczną tłuszczę. Człowieki Pracy stanowią załogę, gotową wyjść w zwartej grupie na ulicę, mają żołnierzy zwanych „związkowcami”, ci mają swoich oficerów, czyli „działaczy ZZ” - a jak mają się z'organizować filateliści, podróżnicy czy dziwkarze? Szkoda gadać – nie mają szans!

  Teoretycznie można by zmobilizować emerytów – są to Konsumenci w czystej postaci. Problem w tym, że oni przez czterdzieści lat czuli się Człowiekami Pracy!! Weszło im to w skórę, przeżarło mózgi – i zanim się odtrują, dopada ich demencja lub śmierć.

  Jest jeszcze druga grupa skoncentrowana na konsumpcji – to kobiety. W normalnym kraju mężczyźni zajmują się zarabianiem pieniędzy – dużych pieniędzy – a kobiety zajmują się ich wydawaniem. Normalny człowiek zarabiający pieniądze nienawidzi ich wydawania – ale kobiety przez wieki zwalczyły w sobie ten odruch i większość z nich nawet bardzo polubiła wydawanie pieniędzy (ku utrapieniu ojców i mężów).

  Te kobiety były najważniejszym elementem gospodarki – bo, przypominam: celem gospodarki nie jest produkcja, tylko konsumpcja. Rozsądne wydawanie pieniędzy jest sztuką. Kobieta, wkładając w to własny czas, wiedzę, zdolności i wysiłek, potrafi zapewnić rodzinie ten sam poziom, na jakim żyłby mężczyzna samotnie... za połowę tej ceny – można więc powiedzieć, że dobra żona zarabia w gruncie rzeczy tyle samo, co mąż! Robiąc to, co lubi – a nie męcząc się w robocie, w nieustannej trosce: „Co się dzieje z domem”?

  Te kobiety, szukając pracowicie dobrych i tanich towarów, zmuszały producentów do polepszania jakości i obniżania cen. Teoretycznie więc można by je przekonać, że nie jest ważne, czy jej mąż dostanie w pracy 15% więcej pieniędzy; ważniejsze, by ceny towarów na rynku spadły o 20%...

  Niestety: kobiety, jak wiadomo, są świetne w myśleniu praktycznym, ale kompletnie nie mają wyobraźni abstrakcyjnej. Podwyżka męża – to konkret. A dlaczego w wyniku wyzysku jej męża (jako Człowieka Pracy) miałyby spaść ceny towarów? I co miałyby właściwie zrobić: przekonywać męża, by poprosił szefa o obniżkę?!?

  Sprawa jest raczej beznadziejna – a w dodatku w Polsce ponad połowa kobiet... pracuje również poza domem!! Ta skandaliczna proporcja powoduje, że ta większość też czuje się Kobietami Pracy, a nie Paniami Domu!

  Sytuacja jest beznadziejna – bo powstało sprzężenie zwrotne typu Dylemat Więźnia. Jeśli Człowiek Pracy nie wywalczy podwyżki, to straci: bo inne Człowieki Pracy zarobią więcej i ceny od tego wzrosną!

  W XIX wieku udało się osiągnąć ogromny postęp, bogactwo ludzi wzrosło w stopniu nieporównywalnym – ale za cenę walki za związkami zawodowymi, wsadzania do więzień lub rozstrzeliwania ich liderów, bezlitosnego tłumienia strajków, rozpędzania manifestacyj...

  Dzięki temu sto lat temu z okładem, miłośnik rodziny mógł utrzymać niepracującą żonę i pięcioro dzieci – choć jako Człowiek Pracy był tylko średnio wykwalifikowanym robotnikiem. Dziś Człowieki Pracy wywalczyły dla siebie urlopy, płatne zwolnienia lekarskie, zasiłki, ubezpieczenia, 8-godzinny dzień pracy, zasady BHP itd. - więc po pracy, jako Konsumenci, muszą mieć znacznie gorzej...

  ...choć dzięki postępowi technicznemu powinni mieć znacznie lepiej!

  Nadzieją na ponowne wzięcie za mordę Człowieków Pracy i zmuszenie ich do harowania na Konsumentów jest tylko jakaś tyrania, dyktatura, monarchia – która zlikwidowałaby ten diabelski Dylemat Więźnia. Już po paru miesiącach Ludzie Konsumpcji przekonaliby się, że – choć jako Człowiekom Pracy jest im znacznie ciężej – to po pracy żyje się im znacznie lepiej.

  I żony nie pozwoliłyby na powrót do poprzedniego błogostanu. Ostatecznie żony w ogóle tego Człowieka Pracy nie widziały nigdy na oczy. One znają, kochają i poważają tego Człowieka Po Pracy!

  Hominem Ludentem!

  (cd. nastąpi)

   

 • 01-05-2017 14:50:00

  Powstanie Wspólnoty Europejskiej - z ilustracjami

  Dziś mija 13 lat od Anschlußu Rzeczypospolitej Polskiej do Wspólnoty Europejskiej. Z tej okazji „nasze” Ministerstwo Spraw Zagranicznych podtrzymuje ( goo.gl/M24Dp8 ) kłamliwą wersję, że wtedy „wstąpiliśmy do Unii Europejskiej”.

  Sprawa jest zresztą trochę skomplikowana – i to skomplikowana celowo przez lewicowych spiskowców, którzy jeszcze w latach 70-tych (!!) rozpoczęli „długi marsz” przez instytucje (tu polecam wykład p.Krzysztofa Karonia: goo.gl/P88XMh )

  – i prawie do końca opanowali obecną UE. Ich metoda polega na tym, by nic nie było jasne i proste; by coś w miarę rozsądnego, ale niejasnego, rozpocząć – a potem należycie, tj w duchu lewackim, z'interpretować.

  Przeróbka Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali na EWG to jeszcze robota ludzi normalnych. Następne przeróbki – to już dzieło Lewicy. Bardzo starannie zagmatwane.

  W Traktacie z Maastricht czytamy, że przywódcy 12 państw:

  MAJĄC NA UWADZE dalsze kroki, które należy przedsięwziąć na rzecz rozwoju integracji europejskiej,

  POSTANOWILI ustanowić Unię Europejską i w tym celu powołali jako swych pełnomocników”.

  Czyli, po drugie, jeszcze jej nie powołali, tylko „postanowili powołać” - ale (po pierwsze i ważniejsze) podpisali podsunięty tekst, że potrzebne będą dalsze kroki „na rzecz rozwoju integracji europejskiej”.

  Co już może być robione bez nich.

  Otóż pełnomocnicy od razu rozpoczęli planowanie Unii – ale w formie zdumiewającej:

  Niniejszy Traktat wyznacza nowy etap w procesie tworzenia coraz ściślejszego związku między narodami Europy, w którym decyzje podejmowane są jak najbliżej obywateli.

  Unię stanowią Wspólnoty Europejskie, uzupełnione (!!) politykami (!!!) i formami współpracy (!!!!!) przewidzianymi niniejszym Traktatem. Jej zadaniem jest kształtowanie w sposób spójny i solidarny stosunków między Państwami Członkowskimi oraz między ich narodami”.

  Czyli: Unia już właściwie istnieje – ale prawnie nie istnieje, prawnie istnieją Wspólnoty. W Wikipedii czytamy:

  Traktat był rezultatem kompromisu pomiędzy zwolennikami integracji ponadnarodowej i międzynarodowej. Dlatego też status podmiotu w prawie międzynarodowym nie został przyznany II i III filarowi (wspólnoty europejskie posiadały go na mocy postanowień wcześniejszych traktatów). I filar został oparty na działaniach ponadnarodowych (instytucje WE są w stanie ingerować w wewnętrzne porządki prawne państw członków), natomiast filary II i III opierają się na klasycznej współpracy międzyrządowej”.

  Proszę zauważyć: „Instytucje WE” - a nie UE! Bo WE istniała prawnie, a UE jeszcze nie.

  Tu sprawa już nieistotna, ale charakterystyczna. „Wspólnota Europejska” składała się z trzech Wspólnot: EWWiS, EWG i EurAtom. Spiskowcy byli jednak pewni, że tę „Unię Europejską” szybko utworzą. Tymczasem okazało się, że są opory, a ich siły nie są dostateczne, a poza tym trzeba było maskować swoje działania – i w efekcie... przegapili, że EWWiS, utworzona w 1952 roku na 50 lat – w 2002 znienacka przestała istnieć!! Powstała kolejna niejasność: Trybunał Europejski uznał, że w takim razie cala WE przestała istnieć, i istnieją dwie osobne Wspólnoty, stara EWG i EurAtom – natomiast Komisja Europejska uznawała, że nadal istnieje WE – bo spółka trzech osób nie przestaje istnieć, gdy jeden ze wspólników umrze. Z chwilą powstania UE ten wewnętrzny spór prawników zniknął, ale...

  ...ale pojawił się nowy. Oto (dla zwiększenia bałaganu – czy z nonszalancji?) UE powstała z WE, która „składała się” przecież z EurAtomu – ale EurAtom nie został rozwiązany i nadal istnieje jako osobny byt prawny (u faktyczny): goo.gl/fybbRg !!

  Można zadać pytanie: po co to kłamstwo? Pamiętam, że w 2004 roku miałem w TV dyskusję z p.Różą Marią Barbarą hr. von Thun und Hohenstein z d.Woźniakowską (CEP) – i gdy przyparłem Ją do muru, że to nie Unia, lecz Wspólnota, przyznała mi rację dodając: „A, Unia czy Wspólnota? Co za różnica?”.

  Więc po co?

  Po to, by ludzie w 2004 roku wiedzieli, że (zgodnie z prawdą) ich państwa nie utraciły jeszcze suwerenności nad swoimi ziemiami – i nie zauważyli, że w 2009 roku ten krok (nieodwracalny – gdyby przyjęto, szczęśliwie szybującą obecnie w Kosmosie, Konstytucję Unii Europejskiej!!!), krok decydujący został uczyniony! Było to dzięki tej manipulacji istotnie mało zauważalne. Przecież Unia właściwie już istniała, „tylko” nie miała osobowości prawnej. I "tylko"  postanowienia z Brukseli nie miały pierwszeństwa przed ustawami z Berlina czy Warszawy.

  Podsumujmy:

  EWWiS (poniżej jej flaga) była wolnym rynkiem węgla i stali

  EWG była rozszerzeniem tego rynku na inne towary i usługi

  Wspólnota Europejska była federacją niepodległych państw

  Unia Europejska jest państwem federacyjnym, z dużą autonomią dla stanów, mających liberum veto w wielu sprawach!

  Spiskowcy nie próżnują: podejmują „dalsze kroki, które należy przedsięwziąć na rzecz rozwoju integracji europejskiej”. Na ich nieszczęście Zjednoczone Królestwo sprzeciwiało się temu (masoneria angielska – zwana „szkocką”: http://ugle.org.uk/ - bardzo tradycyjna, obchodzi właśnie 300-lecie: 

  jest zdecydowanie wroga lewicującej pseudo-masonerii p/n „Wielki Wschód” http://www.godf.org/ , (tu plakat o wykładzie Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Francji):

  dominującej na kontynencie) więc... pozbyli się obcego ciała przez Brexit (przed referendum deklarując – kłamliwie, oczywiście, ale oficjalnie – że zniosą wizy dla Turków, co spowodowało wzrost poparcia dla Brexitu o prawie 10%). Natychmiast po referendum spiskowcy (zgrupowani głównie w Belgii, Luksemburgu i Niemczech, oraz we „Wielkich Wschodach” Francji, Holandii, Włoch i Hiszpanii) zwołali narady w Berlinie i potem w Pradze – jak pójść za ciosem i przekształcić UE w jakiś już ścisły „Związek Socjalistycznych Republik Europejskich”, bez liberum veto, a za to ze wspólną armią (której UE nie ma).

  Tu ważną rolę odgrywa WCzc.Jarosław Kaczyński, którego propaganda kreuje na „wroga Unii”, a którego zadaniem jest przeforsować utworzenie wspólnej silnej armii. Ma to działać na zasadzie: „Jak nawet taki wróg Unii, jak Kaczyński, jest za utworzeniem wspólnej armii – to nie ma się co wahać, Panowie!” Prezes PiS już trzykrotnie taki postulat zgłaszał – i na pewno uczyni to jeszcze nie raz; aż do skutku.

  Jednak nic nie jest pewne. Zgrana szajka młodych lewaków, która w 1976 roku rozpoczęła „długi marsz przez instytucje” zaczyna powoli wymierać – podobnie jak w Polsce uczestnicy spisku w Magdalence. Według mojej oceny ich siły w PE powoli słabną. W poprzedniej kadencji mieli zdecydowaną większość w KE i w PE. Obecnie w PE nadal jest ogromna większość lewaków – ale nie koniecznie należących do tego spisku. Np. „Zieloni” bardzo często głosują przeciwko „Czerwonym” i „Różowym”...

  Ja robię w PE swoje; może to coś da – kto wie? 

<< poprzednie 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 następne >>

Strona 5 z 147 [postów: 20 z 2934]