Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
62199 komentujących
3853 czytających
Konkurs
Magister PAFERE - konkurs na najlepszą pracę magisterską z ekonomii
Do końca roku przedłużony został termin nadsyłania prac do IV edycji konkursu Magister PAFERE, organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). Konkurs skierowany jest do absolwentów uczelni, którzy napisali
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • Wy-między-lądowałem we Frankfurcie n/Menem. Czytam prasę zachodnią: wszyscy panicznie boją się p.Putina.
  Boże! Jak ja chciałbym, by Polską rządził prezydent, którego wszyscy się boją. Można wtedy mieć trzy razy mniejszą - a więc tańszą - armię.
  Bardzo opłacalny jest taki prezydent!
  Niestety: ja naprawdę lubię JE Bronisława Komorowskiego. To taki miły misio. Ale kto się Go przestraszy? No - kto?
  Jak mówiła brunetka do przyjaciółki: "Mój mąż mnie ostrzega, bym go nie prowokowała - bo obudzę w Nim zwierzę; ale kto by się bał królika?"
  P.Andrzej F.Rasmussen jest szefem NATO. W skład NATO wchodzi USArmy - która, według Instytutu Studiów Strategicznych, jest w stanie walczyć jednocześnie z 38 najsilniejszymi armiami świata, Z USNavy i USAF podobnie. I p.Rasmussen też boi się Federacji Rosyjskiej: twierdzi, że siły NATO nie są w stanie zapobiec zajęciu przez Federację całej Europy.
  Ja wiem, że ten cwaniak tak mówi, bo chce wydębić od tej zakichanej, robiącej w portki, cywil-bandy więcej forsy na zbrojenia - a ponad 10% (w wojsku łapówki są większe, niż w cywilu!!) trafi do łapek kumpli p.Rasmussena.
  Ale przecież ten facet, zamiast budzić ducha bojowego, sieje defetyzm! Może jest po prostu rosyjskim agentem?
  Tak czy owak: może by Go jednak rozstrzelać?
  To dodaje wojsku ducha...
  Przydałoby się - bo parę lat temu szef związku zawodowego żołnierzy Królestwa Danii ogłosił, że na wypadek wojny pierwszym obowiązkiem żołnierza jest... wywiesić białą flagę.
  I nawet z wojska nie można go było wyrzucić: działacze związkowi są pod ochroną "prawa pracy" (czytaj: "lewa nieróbstwa")
  Źle się dzieje w Królestwie Duńskim...
  I w całej (poza Szwajcarią i Rosją!) Europie.

 • 01-09-2014 13:21:00

  Tu dokument o finansowaniu CBOS przez reżym:

  W dodatku, jak widać, dotację wydano niezgodnie z przeznaczeniem. I co? I OK...

 • 01-09-2014 05:00:00

  Echa dzisiejszej konferencji prasowej

  Echa dzisiejszej konferencji prasowej:
  https://www.youtube.com/watch?v=X8Xk0uUhreQ
  mix z SS https://www.youtube.com/watch?v=xIkO9hXB-yA
  A ja fru do Brukseli...
  I znów koszulki:
  http://allegro.pl/koszulka-wolnosciowa-nowa-prawica-i4566140474.html

  i jak zwykle zapraszam do naszej księgarni
  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

 • 31-08-2014 14:58:00

  W sondażach – niedobrze

  Dawno nie zaglądałem do sondaży. Oto najkorzystniejszy, uliczny. Jak widać nadal jesteśmy wyraźnie za SLD – w dodatku: SLD zyskał 3%, a my stracilismy 1,5%. Możliwe, że nasza klientela jeszcze pracuje za granicą, jest na wakacjach itp.

  A tu sondaż HomoHomini – z tego samego dnia, ale telefoniczny, dla partyj anty-państwowych niekorzystny. Jeszcze gorzej: dzieli nas 5% - ale za to... zwiększyło się nam o 1%!!

  Natomiast reżymowe OBOP i CBOS dają ogromny wzrost dla PO – a nam 3%...

  ..a, nie. CBOS w nastepnym juz dniu: 

  Przypomnijmy, że w unio-wyborach dostaliśmy 7% - ale głosowało tylko ćwierć elektoratu. Więc raczej idziemy w górę. Ale za wolno!!  

 • 30-08-2014 21:54:00

  Natomiast myśl o tym, kto zastąpi Go w Polsce…

  JE Donald Tusk osiągnął OGROMNY, choć tylko finansowy, sukces. Zarobki szefa Rady Europejskiej są ok. 50 razy większe, niż pensja premiera III RP.
  Gratuluję!
  Natomiast władza – żadna. P.Herman van Rumpuy przez te kilka lat nie zrobił NIC – bo nie mógł. P.Donaldowi będzie przykro, że nie będzie miał praktycznie nic konkretnego do spieprzenia. Ani do poprawienia, oczywiście.
  Ale na pewno będzie mówił więcej i ciekawiej od p.HvR!!
  I to jest ta korzyść.
  Natomiast myśl o tym, kto zastąpi Go w Polsce…
  Brrr!

  nadesłane:

 • 30-08-2014 10:05:00

  Dwa miesiące temu ostrzegałem o możliwości wybuchu III Światowej

  Jak Państwo pamiętacie, dwa miesiące temu ostrzegałem o możliwości wybuchu III Światowej. Teraz wszyscy o tym trąbią, kursy na giełdach spadają - a ja raczej uspokajam.
  Najprawdopodobniej IIEE Barak Hussein Obama i Włodzimierz Włodzimierzowicz Putin po cichu doszli do jakiegoś porozumienia. Być może p.Obama zobaczył, co narozrabiał w Syrii - i spotulniał.
  Oczywiście p.Putin nie może się - ot, tak - wycofać z poparcia dla separatystów. Jest pod naciskiem patriotycznej opinii publicznej i... generalicji. Ciekawe, jak z tego wybrnie.
  W dawnych czasach to by napisał do Kijowa: "Uprzejmie proszę, by Republika Ukraińska w ciągu dwóch tygodni udzieliła rosyjsko-języcznym regionom Ukrainy odpowiedniej autonomii" - w razie odmowy wypowiedziałby wojnę A dziś, po kobiecemu, poszturchuje się, poszturchuje... i Diabli wiedzą, co z tego wyniknie.

 • 29-08-2014 19:41:00

  Nic tam Oni nie "załatwią dla Polski"

  Ludzie przejmują się pogłoskami (najprawdopodobniej fałszywymi), że IIEE Donald Tusk i Radosław Sikorski mogą zająć ważne stanowiska w UE.
  A co za różnica? Zamienił stryjek na siekierkę kijek... Tam są dokładnie tacy sami ludzie. I - oczywiście - nic tam Oni nie "załatwią dla Polski" - z tych samych powodów, dla których nic "dla Polski nie załatwił" p.Jerzy Buzek (CEP) gdy był szefem Unio-Parlamentu. Co najwyżej Unia z Polakami na czele stanie się jeszcze śmieszniejszą instytucją.
  A ci, co Ich zastąpią w Polsce, będą najprawdopodobniej jeszcze gorsi.
  To co nas to obchodzi?
  Jutro o 18.tej jestem w Mikołowie https://m.facebook.com/events/1456053094671513/?ref=5
  A - i jeszcze inne koszulki: http://tiny.pl/qs167

  i jak zwykle zapraszam do naszej księgarni

  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

   

 • 29-08-2014 18:07:00

  Parę tygodni temu portal karachan podał publicznie mój nr telefonu

  Parę tygodni temu portal karachan podał publicznie mój nr telefonu. Zostało to powielone na wykop.pl. Mój pełnomocnik zażądał usunięcia tego wpisu i podanie danych tego stalkera.
  Tak nawiasem: 80% telefonów od ludzi było od sympatyków, wielu pozapisywało się do KNP. Jednak nawet te telefony były dość kłopotliwe, z racji ich liczby - a te 20% były bardzo kłopotliwe.
  Na szczęście krótko sypiam...
  Tym niemniej jest to mały skandal. http://www.wykop.pl/i/artykul/2137736/ujawniamy-pismo-w-sprawie-usuniecia-komentarzy-i-podania-danych-wykopowicza/

 • 28-08-2014 20:25:00

  "UWAGA WYBORCY I SYMPATYCY KNP Z ZAGRANICY!


  Ruszamy ostro z budową Sekcji Międzynarodowej KNP! Sekcja ta będzie miała na celu przyciągać, organizować i aktywizować naszych wyborców i sympatyków mieszkających poza Polską oraz - przede wszystkim - prowadzić energiczne działania na rzecz zdobywania (jeszcze większej) przychylności Polonii dla programu i działań KNP, w tym rzecz jasna przede wszystkim wyborczych.

  Będzie sporo pracy (jak to przy projektach globalnych) - między innymi prowadzenie profili i stron internetowych, utrzymywanie bieżących kontaktów z sympatykami KNP w poszczególnych krajach oraz (przed wszystkim) organizacjami polonijnymi, rozsyłanie i zbieranie informacji itd. Pomysłów już jest dużo (na pierwszy ogień pójdzie oczywiście intensywna promocja koncepcji polonijnych okręgów wyborczych), a zapewne pojawi się masa nowych, wartych wykorzystania.

  WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PRACY LUB POMOCY SEKCJI MIĘDZYNARODOWEJ KNP proszę o kontakt z Panem Rafałem Kozickim - Szefem sekcji, na adres: [email protected]

  Pan Rafał na pewno znajdzie duuuuużo pracy dla każdego :-)))

  Z prawym-internacjonalistycznym pozdrowieniem,
  Jacek Wilk"

 • 28-08-2014 12:48:00

  O 13.00 chat w „ECHU DNIA”

  Dziwna cechą we wojnie domowej we wschodniej Ukrainie nie jest to, że obie strony kłamią w żywe oczy; to jest normalka. Zdumiewające jest za to, że w normalnej wojnie pokazywane są mapy. Np. gdy na początku XX wieku trwała wojna Burów z Anglikami gazety brytyjskie codziennie – a w reszcie Europy: co +/- trzy dni – pokazywały mapy z przypuszczalnymi pozycjami stron, z ruchami wojsk itd.
  Ja nie oglądam telewizji i nie czytam gazet – ale jednak przeglądam to i owo i nic takiego nie widzę. Portale – tak (jak podaje p.Krzysztof Kozak – np. kresy.pl ); ale gazety i tv – nie. Czyżbym się mylił?
  Mamy satelity – rosyjskie, amerykańskie, chińskie i inne – z kamerami potrafiącymi podobno odróżnić rasę psa. I co?
  Czy obydwie strony mają coś do ukrycia? Czy zakłada się, że widzowie po reżymowej edukacji i tak nie umieją już odczytać mapy?
  Czy też po prostu publikę ta cała wojna tak naprawdę g***o obchodzi i wolą oglądać buźki i tyłki modelek?

  Prawda jest taka, że ci, co teraz oglądają telewizje, wtedy nie czytali nic.
  Rozmawiali za to z innymi ludźmi – normalnym językiem.
  Są tu dwa pytanie:
  1) Czy jednak procent ludzi czytających wtedy gazety nie był wyższy, niż procent ludzi czytających obecnie poważne portale i oglądających programy?
  2) Czy nie lepiej było, gdy ludzie nie czytali i nie oglądali niczego – niż gdy teraz oglądają treści przekazywane przez stacje TV dla mas?
  O 13.00 chat w „ECHU DNIA”:
  http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20140827%2FPOWIAT0104%2F140828988

  Tak, rzeczywiście: w Rzeszowie było znacznie mniej osób niż w Krakowie (tylko 4000). Zobaczymy, ile będzie dziś w Kielcach o 16.00 na deptaku ul.Sienkiewicza pod balkonem domu o n-rze 59

 • 27-08-2014 23:58:00

  Jutro jestem nadal w Ś-tokrzyskim

  Najpierw - o 13.00 - chat w "ECHU DNIA": http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20140827%2FPOWIAT0104%2F140828988
  Potem Wielki Wiec w Kielcach o 16.00! Ciekawe, czy liczniejszy niż ten w Krakowie (na obrazku):


  Przemawiać będę z balkonu nowej siedziby Ś-tokrzyskiego
  Regionu KNP w Kielcach, przy ulicy Sienkiewicza 59
  Potem Skarżysko Kamienna o 17.30 http://tiny.pl/qs3tv
  oraz Ostrowiec Świętokrzyski o 20.30: http://tiny.pl/qs3t7
  a w piątek Skierniewice: http://tiny.pl/qs3z9

 • 27-08-2014 13:55:00

  Dziś o 17.00 zapraszam do Opatowa, a o 20.00 do Sandomierza

 • 26-08-2014 21:43:00

  Tak jak już mówiłem, muzułmanie szykują się do islamizacji Europy

  Tak jak już mówiłem, muzułmanie szykują się do islamizacji Europy http://tiny.pl/qszzx
  A problem dostrzegam nie tylko ja, tutaj wypowiedź Ks. Rafała Cyfki http://tiny.pl/qszzm
  Jutro zapraszam na spotkanie
  w Opatowie http://tiny.pl/qs3t7
  i Sandomierzu http://tiny.pl/qs3tf
  w czwartek Kielce http://tiny.pl/qs3tt
  Skarżysko Kamienna http://tiny.pl/qs3tv
  oraz Ostrowcu Świętokrzyskim http://tiny.pl/qs3t7
  a w sobotę w Mikołowie http://tiny.pl/qsz1g
  Polecam też wolnościowe koszulki w wersji sportowej http://tiny.pl/qsng3

  Konferencja w Sejmie - KNP vs. TR
  https://www.youtube.com/watch?v=Dhaq8ONokC0
  Wywiad ze Świętochłowic https://www.youtube.com/watch?v=xk4U1dFjK3I
  TV Radom była na otwarciu lokalu KNP: http://www.tvradom.pl/
  Mimo udanej Walki z Globalnym Ociepleniem koszulki z Feniksem się nosi:
  http://allegro.pl/koszulka-nowa-prawica-feniks-i4545150527.html

  i jak zwykle zapraszam do naszej księgarni


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

 • 26-08-2014 16:03:00

  Ratusz przekazał kilkaset tysięcy złotych Stowarzyszeniu Lambda

  Dziś zapraszam na spotkania:
  Dziś spotkania
  Czerwionki-Leszczyn http://tiny.pl/qsz1x
  Rybnika http://tiny.pl/qsz1m
  A w sobotę do Mikołowa http://tiny.pl/qsz1g

  W najnowszym numerze tygodnika Najwyższy CZAS!
  SZYMOWSKI: Homobiznes i homopropaganda

  Za instalację tęczy na placu Zbawiciela zapłacili polscy podatnicy. Również pieniądze nas wszystkich wydawane są na ochronę tęczy, ściganie „wandali”, którzy tę instalację niszczą. To jednak mały procent kosztów, jakie generują organizacje popierające środowiska LGBT.

  Od momentu objęcia urzędu prezydenta Warszawy przez Hannę Gronkiewicz-Waltz stołeczny Ratusz przekazał kilkaset tysięcy złotych Stowarzyszeniu Lambda na realizację działań statutowych. O tych ostatnich, czytamy: „Naszą misją jest tworzenie przestrzeni do budowania pozytywnej tożsamości społeczności LGBTQ oraz niesienie niezależnej, profesjonalnej i eksperckiej pomocy w sytuacjach trudnych i kryzysowych”. O tym, że aktywność pro-LGBT to świetny biznes, świadczą wyniki finansowe Kampanii Przeciw Homofobii. Z jej sprawozdania wysłanego do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w 2013 roku organizacja ta (dzieło Roberta Biedronia) osiągnęła rekordowe przychody w wysokości 1,31 mln zł przy dochodach ponad 372,5 tys. zł. Z kolei w roku poprzednim miała 1,2 mln zł przychodów.

  Kto finansuje ruchy gejowskie w całej Polsce?

  więcej na ten temat w e-wydaniu NCZ! (http://sklep-niezalezna.pl/pl/p/E-WYDANIE-NCZAS-numer-podwojny-34-35-2014/877) i książce naszego publicysty (http://sklep-niezalezna.pl/pl/p/Homo-terror-Leszek-Szymowski/878)

 • 26-08-2014 08:39:00

  Z relacji z konferencji prasowej w Poznaniu zniknęły najciekawsze, moim zdaniem, wątki

  Z relacji z konferencji prasowej w Poznaniu zniknęły najciekawsze, moim zdaniem, wątki:
  http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,16521883,Korwin_Mikke_w_Poznaniu__Gorzej_niz_za_komuny__Nawet.html

  A to chyba całość tej konferencji:


  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/_janusz_korwinmikke_konferencja_prasowa_w_poznaniu_240814/2076

  Zachęcam Państwa, aby zwrócić uwagę na nowości książkowe w naszej księgarni:


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

 • 26-08-2014 02:43:00

  Jak napisał był śp.Henryk Elzenberg

  Jak napisał był śp.Henryk Elzenberg:
  „Pomnij, że sąd laika – gdy mówi o dziele -
  O dziele mówi mało; o laiku: wiele.”
  P.Wojtek Waloszek napisał: ” Likwidacja bus-pasów? No proszę….. Przecież to kompletny idiotyzm! Wprowadzenie samochodów na buspasy spowoduje tylko większe korki, nic poza tym. Czy pan Mikke lub Mauer znaja się choćby ciut na transporcie żeby pleść takie głupoty? Reszta programu w porządku, no ale to to kpina”.
  To ja mam dla p.Waloszka propozycję (bo najlepiej analizuje się teorię na przykładach skrajnych): niech na ulicy mającej po JEDNYM pasie w każdą stronę wprowadzi (w obydwu kierunkach) bus-pasy!
  A potem pozwoli po bus-pasach jeździć samochodami – i sprawdzi, czy „nic się nie zmieniło”.
  Potem można to powtórzyć na ulicy mającej po dwa pasy w każdą stronę. Efekt będzie mniej piorunujący, zgoda… ale wyraźny.
  Bus-pasy są tak oczywistym idiotyzmem, że nawet nie warto z tym polemizować. Mniejszym idiotyzmem byłby zakaz ruchu autobusów…

 • 25-08-2014 23:19:00

  Artur Dziambor: Tej siły już nie powstrzymacie!

  Artur Dziambor: Tej siły już nie powstrzymacie! M…: http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/_artur_dziambor_tej_sily_juz_nie_powstrzymacie_mocno_o_polityce_systemie_i_polsce/2075

  Jutro zapraszam do:
  Czerwionki-Leszczyn http://tiny.pl/qsz1x
  Rybnika http://tiny.pl/qsz1m
  oraz Mikołowa http://tiny.pl/qsz1g

  i jak zwykle zapraszam do naszej księgarni

  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  znów nowości:

  Hans Herman Hoppe – Wielka Fikcja – Państwo w epoce schyłku

  Piotr MozolewskiEnglish is easy – nowatorski kurs nauki podstaw języka angielskiego

  Jan MatłachowskiKulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji

  Leszek ŻebrowskiMity przeciwko Polsce

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Mamy też kilka książek o tematyce rosyjskiej – możecie Państwo przeczytać, co tak naprawdę dzieje się w Rosji i republikach postradzieckich:

  Wojciech Grzelak – Gra z Rosją do jednej bramki – to wybór felietonów z Najwyższego Czasu!

  Piotr Gibowski – Asymetria – rosyjska ruletka. To modna teraz historia alternatywna, czyli co by było gdyby, wciągająca opowieść o tym jak mogłaby się potoczyć historia Europy i świata, gdyby nie było Hitlera i Stalina

  Witold Szirin Michałowski – My Eurosarmaty – dzieje Polaków zesłanych do azjatyckich republik radzieckich.

  A także dotychczasowe – aż 6 moich książek w komplecie lub pojedyńczo z autografem lub bez.

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  oraz nadesłany cytat:

 • 25-08-2014 11:39:00

  Dziś jestem w Orzeszu i w Łaziskach Górnych w ramach kampanii do Senatu

  godz. 17.30 - Orzesze, Restauracja Amaro, Świętego Wawrzyńca 11,

  godz. 20.00 - Łaziska Górne- Miejski Dom Kultury ul. Świerczewskiego 2, 

  A tu jedno ze zdjęć z pikniku Nowej Prawicy na Śląsku.
  Kongres Nowej Prawicy informuje: "Bo przecież Pan Janusz Korwin-Mikke nienawidzi kobiet, a w KNP nie ma ani jednej kobiety."

  Zdjęcie z śląskiego pikniku Nowej Prawicy. Bo przecież Pan Janusz Korwin-Mikke nienawidzi kobiet, a w KNP nie ma ani jednej kobiety.
  [MW]

  Ponieważ już koniec wakacji - zapraszam do naszej księgrani:

  Hans Herman Hoppe – Wielka Fikcja – Państwo w epoce schyłku

  Piotr Mozolewski – English is easy – nowatorski kurs nauki podstaw języka angielskiego

  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Mamy też kilka książek o tematyce rosyjskiej – możecie Państwo przeczytać, co tak naprawdę dzieje się w Rosji i republikach postradzieckich:

  Wojciech Grzelak – Gra z Rosją do jednej bramki – to wybór felietonów z Najwyższego Czasu!

  Piotr Gibowski – Asymetria – rosyjska ruletka. To modna teraz historia alternatywna, czyli co by było gdyby, wciągająca opowieść o tym jak mogłaby się potoczyć historia Europy i świata, gdyby nie było Hitlera i Stalina

  Witold Szirin Michałowski – My Eurosarmaty – dzieje Polaków zesłanych do azjatyckich republik radzieckich.

   

  A także dotychczasowe – aż 6 moich książek w komplecie lub pojedyńczo z autografem lub bez.

 • 25-08-2014 06:33:00

  A gdyby tak chęć wstąpienia do KNP zgłosiło 231 Posłów...

  Niektórzy zwolennicy - i to prawdziwi, szczerzy zwolennicy - KNP protestują przeciwko temu, że do naszej Partii chcą wstąpić obecni Posłowie z innych partyj (tak nawiasem: kilka takich wniosków już odrzuciliśmy - jesteśmy dość stanowczy...)
  Ale mam pytanie ogólne: "A gdyby tak chęć wstąpienia do KNP zgłosiło 231 Posłów (i, w dodatku, 51 Senatorów); też mamy ich nie przyjąć?"

 • 24-08-2014 18:09:00

  Wieczorem, na 18.00, zapraszam na spotkanie w OPOLU

  Wieczorem, na 18.00, zapraszam na spotkanie w OPOLU:
  HOTEL "MERCURY", ul. Krakowska 57-59, http://tiny.pl/qsvqr
  Młodzież z PO postanowiła zgotować mi powitanie, ciekawe co wymyślą http://tiny.pl/qsb88
  Z ciekawostek, W.Cz. minister Sikorski ma własną wieś http://tiny.pl/qsb84

<< poprzednie
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 następne >>

Strona 1 z 113 [postów: 20 z 2252]