Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
63374 komentujących
2481 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • Najnowsze wpisy z bloga JKM w Twoim czytniku RSS

  11-02-2016 23:00:00

  Kukiz'15 ma kłopoty w '16

  Zgodnie z przewidywaniami przy pierwszej poważnej sprawie Klub "Kukiz'15" podzielił się - i to na trzy niemal równe części: 

  Prawica Kukiz'15 głosowała PRZECIWKO  "dobrej zmianie" na 500+:

  1. Apel Piotr  2. Bakun Wojciech 3. Błeńska Magdalena 4. Borowska Elżbieta 5. Długi Grzegorz 6. Jaskóła Tomasz

  7. Kozłowski Jerzy 8. Kulesza Jakub 9. Rzymkowski Tomasz 10. Tyszka Stanisław 11. Wilk Jacek

  PRZECIW  zagłosowała także trójka posłów PO: 1. Hibner Jolanta 2. Jaros Michał 3. Mucha Joanna

  Centrum Kukiz'15 wstrzymało się co jest szokujące po wypowiedziach samego WCzc.Pawła Kukiza - a także WWCCzc Marka Jakubiaka, Bartosza Józwiaka i (zwłaszcza!) Rafała Wójcikowskiego:

  1. Andruszkiewicz Adam 2. Chruszcz Sylwester 3. Grabowski Paweł 4. Jakubiak Marek 5. Józwiak Bartosz 6. Kukiz Paweł 7. Liroy-Marzec Piotr

  8. Masłowski Maciej 9. Parda Błażej 10. Sachajko Jarosław 11. Szramka Paweł 12. Ścigaj Agnieszka 13. Wójcikowski Rafał

  Dwóch nie głosowało: 1. Kobylarz Andrzej 2. Skutecki Paweł

  I wreszcie Lewica Kukiz'15; zaskakuje tu nazwisko  WCzc.Anny Marii Siarkowskiej:

  1. Brynkus Józef    2. Chrobak Barbara     3. Jachnik Jerzy 4. Kaczmarczyk Norbert    5. Maciejewski Andrzej     6. Morawiecki Kornel 7. Mordak Robert    

  8. Porwich Jarosław  9. Romecki Stefan 10. Siarkowska Anna Maria   11. Sitarski Krzysztof    12. Winnicki Robert  13. Zwiercan Małgorzata   14. Zyska Ireneusz 

  Wielka szkoda! W wyniku tego na jedyną opozycję parlamentarną w Polsce wyrosła .Niezależna... 29/29 było PRZECIW. W PiS 8 Posłów było nieobecnych - reszta karnie głosowala ZA tą mega-głupotą. 

 • 11-02-2016 16:54:00

  Wyrwać chwasta - czyli: dlaczego nienawidzę d***kracji

  D***kracja to straszny ustrój. Owszem: również w normalnym ustroju królowi czy jakiemuś tyranowi zdarza się, że musi pozbyć się oponenta – czasem nawet kazać go zlikwidować – ale nie musi go przy tym opluwać. Powiem więcej: św.Mikołaj II powinien był kazać zabić parudziesięciu bolszewików – a cesarz niemiecki kazać rozstrzelać Adolfa Hitlera i kilku innych takich – dla dobra Ludzkości. Zdarza się przy tym, że po rozstrzelaniu - gdy sytuacja się uspokoi - taki władca oddaje hołd wielkości swego zaciętego przeciwnika.

  Natomiast w d***kracji oponenta trzeba zgnoić, zrobić z niego złodzieja, gwałciciela nieletnich...

  Jestem – i dawałem temu parokrotnie wyraz – zdecydowanym przeciwnikiem WCzc.Ryszarda Petru. Gdy jednak widzę w TV Republika jak się Go atakuje – za to, że w wieku 12 lat był z rodzicami w Związku Sowieckim (Jego ojciec, fizyk, uzyskał możność pracy przy reaktorze atomowym w Dubnej – co też, „oczywiście” świadczy, że musiał to być jakiś zaprzaniec) – to zaczynam do tego człowieka odczuwać coś na kształt sympatii. A jak jeszcze zobaczy człowiek tytuł: http://niezalezna.pl/75194-petru-wychowany-pod-okiem-gru-czlowiek-cienia – to zaczyna się zastanawiać, czy nie zapisać się do .Niezależnej.

  Jestem znanym przeciwnikiem śp.Józefa Piłsudskiego. Mam w stosunku do Jego polityki konkretne, uzasadnione zarzuty – i umotywowane podejrzenia. Jednak doskonale rozumiem, co musiał czuć, gdy z goryczą mówił:

  …był jakiś cień który biegł obok mnie, czy na polu bitwy, czy w spokojnej pracy, cień ten ścigał mnie i prześladował. Zapluty, potworny karzeł na krzywych nóżkach, wypluwający swoją brudną duszę, opluwający mnie zewsząd, nie szczędzący niczego, co szczędzić trzeba: rodziny, stosunków, bliskich mi ludzi, śledzący moje kroki, przekształcający moją myśl – ten potworny karzeł pełzał za mną, ubrany w chorągiewki różnych kolorów, to obcego, to swego państwa, krzyczący frazesy, wymyślający jakieś historie – ten karzeł był moim nieodstępnym towarzyszem doli i niedoli, szczęścia i nieszczęścia, zwycięstwa i klęski… a plucie to chrzczono wysokimi słowami. Była to praca tzw. narodowa i patriotyczna”.

  Okropne jest życie w d***kracji. Cóż: Piłsudski jednoosobowo zlikwidował był (22-XI-1918) Królestwo Polskie, wprowadzając w Polsce d***krację – to i miał za swoje...

  I nie tyczy to bynajmniej tylko polityki. Na każdym kroku – na każdym kroku ludzie podlizują się obecnemu Władcy, Molocho... pardon: Motłochowi. A ten jest władcą kapryśnym i okrutnym.

  Na stronie  tej-że TV Republika czytam coś absolutnie apolitycznego (4 lutego 2016 19:23):

                                                                 4-dniowy koszmar 34-latki. Uwięziona i gwałcona w mieszkaniu oprawcy

  Kilka dni temu krakowska policja zatrzymała 37-letniego mężczyznę, który miał przez cztery dni przetrzymywać w jednym z mieszkań na Nowej Hucie kobietę, nad którą znęcał się psychicznie i fizycznie. 34-latka była przez niego zmuszana do obcowania płciowego.

  Kobietę udało się uwolnić po tym, jak powiadomiła smsem swojego kolegę z Łodzi. Poinformowani przez niego funkcjonariusze weszli do mieszkania, uwolnili kobietę i zatrzymali przestępcę.

  Mężczyźnie grozi 15 lat więzienia za gwałt ze szczególnym okrucieństwem, zastosowano wobec niego tymczasowy areszt.

  ( http://telewizjarepublika.pl/4-dniowy-koszmar-34-latki-uwieziona-i-gwalcona-w-mieszkaniu-oprawcy,29180.html )

  Teraz odzywa się L*d, nas ogół licealny :

  Jacek Wianecki · Liceum Profilowane w Stalowej Woli Jest takie lekarstwo na gwałcicieli i pedofilów, które nazywa się " Dwie cegłowki " , dostępne bez recepty :-)

  Eliza Pateras · II Liceum OgOlnokstalcace w Kaliszu Ja bym kastrowała.

  Ryszard Marczak Elizo Pateras! to takie nie humanitarne... Ja bym przyczepił klatkę z głodnym szczurem

  Odzywa się i polityka:

  Ryszard King Ten gwałciciel to pewnie sympatyk po; przypomnę, że po zawsze wygrywała wybory z ogromną przewagą w więzieniach [JKM: akurat w więzieniach z gwałcicielami obchodzą się, hmmmm: bardzo źle...].

  Wladyslaw Bukowski · Technikum Hotelarskie Olsztyn: Sympatyk PO, żeby było jaśniej.

  Andy Grabek · Technikum Mechaniczne A ja bym rozstrzelal

  Jasmen Batu · No Na pal wbić, bardziej stosowne

  I praktyczne zastosowanie dla trupa:

  Mario Juchnowski Na pal takich wbijać i na granicy stawiać; będzie wiadomość dla islamskich śmieci, aby omijali Polskę

  Podsumowuje to p.Przemysław Perucki (już nie liceum, tylko) Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Elblągu: Krótko i na temat... pierwszy raz odwiedzam Wasz portal i zarówno przekaz jak i forma mi się podobają

  Tylko p.Adam Antoni Pawełczyński - ale z Göteborgu – pyta trzeźwo: A jak ta pani znalazła się w mieszkaniu oprawcy? Ten oprawca pewnie czekał na swoją ofiarę, przed jakąś pensją dla grzecznych dziewcząt, wziął ją "na barana" i zaniósł do swojej jaskini...

  Właśnie! Nikt też nie pyta: „Zaraz-zaraz: on ją gwalcił przez cztery dni? Nie śpiąc, nie jedząc, nie pijąc? Nie odebrał jej komórki? I ona spokojnie czekała? Nie wyszła z tego mieszkania? Nie wybiła okna czymś ciężkim?”

  A może ta pani spędziła z tym panem te cztery dni – po czym on mial już dosyć, ona nie – więc by się jej pozbyć powiedzial, że inne dziewczyny są lepsze, to ona powiedziała: „Tak? To ja ci pokażę, poczekaj!”

  Po czym wysłała SMS do znajomego...

  Nie wiemy, jak to było – na pewno nie wynika to z podanych informacyj. Gdyby „oprawca” ją na noc wiązał, to na pewno pismaki by to podały. Wiemy natomiast, że policja bez pytania wpakowała go od razu za kratki, sędzia zapewne wydał nakaz aresztowania...

  W Polsce jest szansa, że sąd sprawę rozpatrzy bez emocji. Natomiast tłum, gdyby mu pozwolono, tego człowieka od razu by rozszarpał.

  Tłum podpuszczony przez pismaków jest straszny. A jakże łatwo go podbechtać... I proszę nie kiwać głowami i nie pisać, że taka jest klientela TV Republika; TV.N by to opisała dokładnie tak samo. I reakcje jej widzów byłyby identyczne.

  Dlatego z takim przerażeniem przyjmuję, że WCzc.Kornel Morawiecki (Kukiz '15, Wrocław), mówi, iż nieważne jest Prawo – bo Naród większością głosów wybrał PiS. I że to L*d, a nie jacyś sędziowie, mają decydować o naszych losach.

   

 • 10-02-2016 19:57:00

  Prawybory w New Hampshire

  New Hampshire, jak i większość Nowej Anglii, to stan lewicowy - dlatego media kreują go na "bardzo ważny barometr opinii" - a, jak to powiedział wybitny niemiecki socjalista, dr Józef Goebbels, propaganda polega na upartym powtarzaniu tego samego tysiące razy. I ludzie w to troche wierzą. 

  Dlatego jawny komunista wygrał w nim (i to wysoko!) prawybory z umiarkowaną socjalistką, faworytką lobby żydowskiego (w/g p.Randa Paula popierają Ją w tych wyborach również neo-konserwatyści, rozczarowani do Republikanów!) p.Hilarią Clintonową. A p.Jan Kasich - też "komunista" (jako jedyny spośród R-kandydatów chce zachować "służbę zdrowia"!!) zajął II miejsce i zdobył trzech delegatów na Konwencję (w NH to nie caucus, lecz prawybory decydujące). 

  W tym świetle trzeba docenić wynik p.Donalda Trumpa - który ostatnio powiedział trzeźwo , że "Niemiecka kanclerka popełniła tragiczny błąd z imigrantami. Jeśli nikt nie zajmie się tą sytuacją zdecydowanie, to nastąpi koniec Europy. Może dojść do prawdziwych rewolucyj". 

  Troje ostatnich kandydatów może właściwie pakować walizki - choć oficjalnie żadne się nie poddaje, czekając prawdopodobnie na ofertę otrzymania v-prezydentury. Wynik p.Cruza jest jak na NH bardzo dobry, p.J.E.B. też nabrał otuchy do walki. P.(niech Mu będzie "Marco" bo używa włoskiej formy imienia) Rubio obawiał się, że po blamażu z powtarzaniem pięć razy tej samej frazy w debacie https://www.youtube.com/watch?v=U_Gg6ggghoI zjedzie na 5% - i też jest więc z wyniku zadowolony. 

  Z ostatniej chwili: p.Krzysztof Christie oznajmił, że rozważa wycofanie się. P.Fiorina się trzyma. O p.Carsonie nic się nie wspomina - nie istnieje. to znaczy: są wyjątki:  http://www.wsj.com/video/the-biggest-tech-fails-and-what-you-can-do/1C2EE226-D13E-497C-A527-5C5190625AAB.html

 • 07-02-2016 00:42:00

  Trzy ważne przyczyny wypadków drogowych

  W oficjalnych statystykach pomija się trzy główne powody wypadków drogowych: 
   
  1. Przymusowe ubezpieczenia od OC 
  To bez wątpienia najważniejsza przyczyna wypadków. Normalny człowiek bardzo boi się płacenia za szkody. To oczywiste: gdyby tak nie było, nie stosowano by mandatów - licząc, że od niebezpiecznej jazdy odstraszy groźba śmierci lub kalectwa. A przeciez mandaty stosujemy? 
  Otóż płacenie za szkody to straszak znacznie większy niż mandat, bo sumy są znacznie wyższe. A ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej 90% tego straszaka likwiduje! 
  "A zła wiadomość, że jeleń nie miał OC"
   
  2. Pasy bezpieczeństwa 
  Pomijamy ograniczenia prędkości i kontrole policyjne oraz jazdę samochodem dla przyjemności. Mówię o ludziach, którzy wsiadają za kółko by szybko i w miarę bezpiecznie  dojechać w jakieś miejsce. Dlaczego jadą oni w tym miejscu np. 100 km/h? 
  Dlatego, że uważają, iż szybkość 110 km/h jest tu już niebezpieczna. 
  Czy kierowca w pasach jest bezpieczniejszy? 
  Tak!
  To oznacza, że  szansa śmierci przy jeździe bez pasów z szybkością 100 km/h jest taka sama jak - powiedzmy -  przy jeździe bez pasów z szybkością 110 km/h. 
  W takim razie racjonalny kierowca po zapięciu pasów będzie ten odcinek przejeżdżał z szybkością 110 km/h - z tych samych powodow, dlq których bez pasów jechałby tu 100 km/h ! 
  Kierowca zresztą nie liczy tego - po prostu czuje się bezpieczniejszy, więc instynkt podpowiada mu (i słusznie!) że tu można jechać 110 km/h 
  No, i co z tego? Przecież z tych założeń wynika, że w obydwu przypadkach zginie tyle samo kierowców?!? 
  Tak - ale zginie więcej przechodniów!! A tego intuicja nie wlicza... 
  3. Fotoradary i policyjne samochody z fotoradarami 
  Tu jest kilka uzasadnień. Wymieniam najważniejsze: dlaczego zakazuje się rozmów przez telefon komórkowy podczas prowadzenia samochodu? 
  Ponieważ odwracają część uwagi kierowcy.
  Otóż wypatrywanie fotoradarów, a zwlaszcza: czy za plecami nie czają się zamaskowane misie - odwraca znacznie większą część uwagi kierowcy!  
  Jeśli więc utrzymujemy zakaz rozmów telefonicznych, to tym bardziej powinniśmy zakazać używania fotoradarow!
   
 • 06-02-2016 01:09:00

  Niemcow, Putin, Kas'janow - i KADYROW

  Niedługo minie rocznica zamordowania śp.Borysa Niemcowa. Niemcow był z poglądów centroprawicowcem, stanowił racjonalną, pokojową opozycję w stosunku do rządów JE Włodzimierza Putina. Mierziło Go to, że p.Putin odszedł od zasad reformy gospodarczej, zaczął coraz bardziej dbać o interesy swoich kolegów, często z KGB, niż o zasady wolnego rynku. Ponadto Niemcow ulegał magii słowa „d***kracja” - które p.Putin ma, jak najsłuszniej, w sempiternie.

  I oto ten człowiek, osobisty znajomy p.Putina, został zamordowany na ulicy, blisko siedziby FSB (co z upodobaniem podkreślała wroga p.Putinowi prasa – sugerując, że było to morderstwo na Jego zlecenie lub za Jego wiedzą).

  Był to oczywisty nonsens. Mord na Niemcowie mógł p.Putinowi tylko zaszkodzić – i w ogóle nie było ku temu żadnego powodu. Policja i prokuratura rosyjska wykazały się zresztą godną podziwu sprawnością: w ciągu dwóch dni namierzyły podejrzanych, i nawet większość schwytały. Byli to Czeczeni z gwardii p.Ramzana Kadyrowa.

  Ja wtedy wysuwałem kilka hipotez: że p.Kadyrow kazał zabić Niemcowa, by zrobić prezent p.Prezydentowi; że przeciwnie: kazał Go zabić, by narobić p.Putinowi kłopotów; i wreszcie: że Amerykanie wynajęli tych Czeczenów, by narobić p. Putinowi kłopotu – i zaostrzyć sytuację w Czeczenii.

  Tymczasem: nic z tych rzeczy!

  Sprawa jest prosta. Ten opozycjonista, który wielokrotnie bezkarnie atakował personalnie p.Putina, nieopatrznie obraził p.Ramzana Kadyrowa.

  A narody Kaukazu nie mają zwyczaju puszczać obrazy płazem.

  W tym miejscu kilka słów o p.Kadyrowie, szefie Republiki Czeczeńskiej.

  P.Kadyrow był synem śp.Achmeta Abd-ul-Hamidowicza Kadyrowa, pierwszego prezydenta odrodzonej Czeczenii. W pierwszej wojnie z Rosjanami obydwaj bili się dzielnie po stronie swojego narodu. Achmet Kadyrow został nawet mianowany Wielkim Muftim. W drugiej wojnie czeczeńskiej Achmet Kadyrow stanął po stronie Rosjan: dostrzegł bowiem, że Republika Iczkerii, proklamowana przez powstańców, jest tworzona przez nasłanych z Arabii Saudyjskiej wahhabitów, których celem jest szerzenie radykalnego islamu, a nie dobro Czeczenów. Ogłosił nawet północ Czeczenii „strefą zakazaną dla wahhabitów"!! Po wojnie został prezydentem Republiki Czeczenii – wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej.

  BYł to wielki polityk, klasy śp.Aleksandra margrabiego Wielopolskiego. I został, jako „zdrajca”, zabity w zamachu bombowym na stadionie – przez „iczkeriotów”. Konkretnie: na rozkaz słynnego terrorysty, niezbyt świętej pamięci,Samuela Basajewa. Sam Basajew zginął w 2006 od wlasnej broni: szykował wielki zamach w Inguszetii i kiedy podszedł do ciężarówki wyładowanej materiałami wybuchowymi, rosyjscy agenci wysadzili ją zdalnie w powietrze!!

  P.Ramzan Kadyrow zajął miejsce ojca – i dał się poznać jako znakomity polityk. Przyciągnął do siebie większość „iczkeriotów” - w zasadzie wszystkich Czeczenów z rządu Republiki Iczkerii!! Bojowników (po amnestii ujawniło się ich 7000!!) wziął do swojej gwardii – i awansował. Był On przy tym absolwentem moskiewskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej, z której wyszedł jako wolno-rynkowiec. Zaprowadził w Czeczenii wolny rynek, wytargował od Rosjan, zachwyconych, że w Czeczenii mają spokój, ogromne odszkodowania za wojnę i dotacje, a ponadto ma jakieś dochody z tranzytu ropy. W efekcie Czeczeni są dwa razy (tak!!) bogatsi od swoich wiecznych konkurentów i sąsiadów, Inguszów. P.Kadyrow jest więc uważany za boga – no, a jeśli komuś się taka satrapia nie podoba, to... hmmm: jest załatwiany na sposób czeczeński. W końcu ani p.Kadyrow ani Jego poddani (zmienił tytuł z „prezydenta” na „szefa”!) nie życzą sobie w Groznym jakiegoś „majdanu”...

  Te czeczeńskie metody oburzały Borysa Niemcowa, przywykłego do d***kracji i jakichś-tam praw człowieka. Więc powiedział o kaukaskim satrapie kilka słów, których Czeczen nie może puścić płazem.

  Rozmawiałem wczoraj w Strasburgu z pewnym Czeczenem. Powiedział: „Wszyscy w Czeczenii wiedzą, że to Kadyrow kazał sprzątnąć Niemcowa. Ale co Mu może zrobić Putin? Żaden z zabójców nie sypnie Kadyrowa, bo i on i jego rodzina by tego nie przeżyli. I co ma zrobić Putin? Pośle wojsko? To będzie miał przeciwko sobie cały naród, uzbrojony i wyszkolony jak nigdy dotąd, dowodzony przez znakomitego wojownika. Kreml trzeciej wojny w Czeczenii nie chce. Więc musi poprzestać na ukaraniu bezpośrednich sprawców”.

  Jak znam życie, dostaną po 20 lat – i po pięciu po cichu wyjdą na wolność. Ostatecznie wszyscy wiedzą, że tylko wykonywali rozkazy...

  Z ostatniej chwili: jakie haki ma p.Putin na p.Kadyrowa, że ten oświadczył, że być może nie wstartuje w wyborach na prezydenta? Być może jakieś dowody, że p.Kadyrow maczał palce w zabójstwie śp.Anny Politkowskiej, która tak nienawidziła p.Kadyrowa, że oskarżyła Go, iż żyje z... okupu za porywanych ludzi; mógł się zdenerwować – choć, z drugiej strony ludy Kaukazu kobiet na ogół nie mordują.

  Zobaczymy! Pod zdjęciami jeszcze ostatniejsze wiadomości. A teraz ilustracje. Tu stolica Czeczenii, Grozny, po wojnie,  w 1999 roku:

  I jeszcze jedno, budzące grozę, zdjęcie Groznego z tego-ż roku: 

  A tu Grozny w 2013: 

  A p.Ramzan Kadyrow, nie przejmując się, że cala Czeczenia (i pół Rosji...) wie, że kazał On zabić śp.Borysa Niemcowa, oznajmie, że ma zamiar zająć się sporterm; konkretnie: strzelectwem - 

  i opublikował w Instagramie 15" video z p.Michałem Kas'janowem, liderem opozycyjnej partii PARNAS (min-finem FR 1999-2000 i premierem FR 2000-2004) oraz p.Włodzimierzem Kara-Murzą -  na celowniku: https://lenta.ru/news/2016/02/01/kadyrov/

  z komentarzem: "Kas'janow pojechał do Sztrasburga po pieniądze dla rosyjskiej opozycji. KTO TEGO NIE ZROZUMIAŁ, TEN ZROZUMIE". 

  Trudno się dziwić pewnej nerwowości wśród rosyjskiej opozycji. P.Kas'janow domaga się aresztowania p.Kadyrowa. Ale kto zawiesi kotu dzwonek na szyi?

   

   

   

   

   

   

   

 • 04-02-2016 11:48:00

  Usunięte z FB z uwagi na cenzurę:

  "Gazeta Wyborcza" wychwyciła, oczywiście, "najważniejszy" fragment mojego wykładu w Poznaniu - ale, o dziwo, zamieściła nawet moje uzasadnienie. Dobre i to. 
  Nb. nie jest tak, że debilów nie da się kształcić. Niektórych udaje się nawet nauczyć czytać i pisać - i potem zostają wybitnymi nieraz przywódcami Lewic wszelakich. . 
  Idioci są zresztą szczęśliwi; pod warunkiem, że nie katuje się ich nauką w szkole. 
  http://wyborcza.pl/1,75248,19558315,korwin-mikke-w-poznaniu-nazywa-dzieci-chore-umyslowo-debilami.html?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter
 • 04-02-2016 11:33:00

  Usunięte z FB za uwagi na cenzurę:

  "Ci ludzie mają w głowach pustkę. Są to lemingi przy których polskie lemingi to samodzielne zwierzątka. (...) Proszę Państwa ja wierzę, że coś można zrobić. Wierzę, że idee prawicowe, większości nie przekonają, ale przekonają taką mniejszość, te 15 może 20%, która to większość świadoma celów potrafi przejąć władzę w drodze zamachu stanu, w drodze przekonania innych w momencie załamania gospodarczego i wrócimy na ścieżkę rozwoju, że Europa znów będzie kiedyś rządziła światem."

   

   

  Nagrania na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=zm8ZMS6Tg5g

 • 02-02-2016 23:17:00

  Prawybory w Iowa - dwie sensacje

  Prawybory w USA to sprawa niesłychanie skomplikowana. W każdym stanie każda partia ma własne reguły wyboru delegatów. W niektórych "zwycięzca bierze wszystko", w niektórych jest (różnie liczona!) proporcjonalność, w niektorych głos ma kierownictwo partii.
  Iowa to niewielki stan - i ma system "caucusów" - czyli zebrań, na których wybiera się delegatów. U Republikanów wybór jest wiążący. I tu sensacja: wyraźnie prowadzacy w skali kraji p.Donald Trump uzyskał tylko 24,3% (7 delegatów) przegrywając z naszym faworytem, p.Rafałem Edwardem "Tedem" Cruzem (27,68% - 8 delegatów) ale trzeci był p.Marek Rubio 23,1% - też 7. Nasza niespełniona miłość, p.Rand Paul, był VI (4,5%, 1 delegat) i tak przed faworytem kierownictwa Partii, p.Janem Ellisem "JEB" Bushem (2,8% - 1) i drugą faworytką centrali, p.Carly Fioriną (1,9% - 1).
  Jeszcze większą sensacją był wybór wśród Demokratów. P.Hilaria Clintonowa tryumfalnie obwieściła zwycięstwo: 49,9% - ale najprawdopodobniej (wybór nie jest wiążący!) otrzyma 23 głosy delegatow, podczas gdy zakamieniały socjalista, p.Bernard ("Bernie") Sanders 21 (49,6%) ale w trzech okręgach o wyniku zdecydował rzut monetą!! Ponadto p.Prezydentowa może liczyć na 6 głosów rzuconych przez kierownictwo Partii... o ile nie zmieni ono zdania. Manager p.Sandersa oświadczył przy tym, że system liczenia jest tak skomplikowany, że on nic nie rozumie. Trzeba się było urodzić w Iowa!
  W sondażach p.Clintonowa, ulubienica lobby żydowskiego, prowadziła wyraźnie. Za to w następnych prawyborach, w New Hampshire, sondaże dają dużą przewagę Czerwonemu Dogmatykowi. Zobaczymy!
 • 01-02-2016 19:57:00

  Katarynaa - i teoria spiskowa

  Znana bloggerka {Katarynaa} zarzuciła mi szerzenie teorii spiskowej: że ktoś celowo tworzy szkoły koedukacyjne i klasy integracyjne by obniżyć poziom nauczania. Obejrzenie całości mojego wykładu przekonałoby zapewne {Katarynaa}ę do mojej tezy, więc tego nie zrobi :niezdecydowany: - ale spojrzyjmy na ten problem z zewnątrz.

  Poziom oświaty spada. Ktoś oświatą zarządza. Są więc dwie możliwości: ci ludzie robią to celowo - albo są to idioci nie zdający sobie sprawy z tego, co czynią. 

  Zakładam korzystniejszą dla kolejnych ministrów oświaty i ich pachołków możliwość. Bo chyba lepiej być uważanym za zimnokrwistego sk***ysyna, niż za idiotę? 

  A po drugie: jak jest naprawdę - nie wiemy. Może są to jakieś obiektywne procesy społeczno-cywilizacyjne - a może spisek. Ale ja jestem politykiem. I mogę zmobilizować armię ludzi gotowych wyrżnąć tych zimnokrwistych sk*** - natomiast nikt się nie ruszy z kłonicą ani z łomem przeciwko "obiektywnym procesom". 

  A ludzi rządzących oświatą trzeba KONIECZNIE usunąć - i to w pohańbieniu. Być może nawet - wyrżnąć. Dlatego hipoteza spisku jest znacznie przydatniejsza. 

 • 30-01-2016 02:04:00

  Wydawać na kochanki - czy na sprawną administrację?

  Wyrzucani z posad "oświeceni" wrzeszczą o "naruszaniu d***kracji". Tymczasem w USA, kolebce nowoczesnej d***kracji, otwarcie używa się zwrotu "spoils system" - czyli "system łupów". Z posad w administracji (1,5 mln stanowisk!) wyrzucani są zazwyczaj WSZYSCY mianowańcy poprzedniej wladzy. Piszę o urzędnikach - bo politycy są zazwyczaj wiecznie ci sami. W d***kracji by dojść do czegoś w polityce trzeba zazwyczaj czekać wiele lat. Dlatego monarchia łatwiej się odnawia - bo wraz z nowym królem przychodzą jego towarzysze zabaw. Wąż zrzuca skórę. Zatrzymywani są tylko bezdyskusyjnie dobrzy macherzy polityczni. 

  Natomiast urzędników się nie wyrzuca. Król nie musi nikogo przekupywać posadami - zresztą zazwyczaj oszczędnie opłacanymi. Ponieważ król opłaca urzędników z własnej szkatuły przeto woli wydać pieniądze na kochanki lub polowania. Dzięki temu nie rośnie biurokracja - a zarabiają leśniczowie, łowczy oraz krawcowe i fryzjerzy. Czysty zysk: łowczy zarabia może więcej, niż urzędnik - ale przed łowczym (ani przed królewską metresą!) żaden poddany nie musiał tłumaczyć się z zarobków. I było ich mało - bo ile można mieć kochanek? 5 kochanek, 10 łowczych i 500 urzędników (tylu miało Królestwo Polskie!). Czysty zysk. Bo dzisiejszy durnyTyran, L*d, zafundowal sobie w swojej głupocie (ze "swojej", czyli i naszej, kieszeni) 650 tysięcy urzędników... 

  Odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi więc: na kochanki! Sprawną administrację poznaje się bowiem po tym, że potrafi sprawnie obrabować nas z pieniędzy. 

                                           

   "Rząd, który jest dostatecznie silny, by dać Ci wszystko, czego pragniesz - jest jednocześnie wystarczająco silny by zabrać Ci wszystko, co posiadasz"

                          śp.Tomasz Jefferson, Założyciel i trzeci prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej

 • 26-01-2016 13:11:00

  Polemikki w sprawie imperium w ogóle i Rosji w szczególności

  1 Któryś z komentatorów na FB miał do mnie pretensje, że do nudności „troszczę się o Rosję”. Otóż nie troszczę się o Rosję, tylko o Polskę. Jeśli ktoś zapędzi szczura do kąta - ja go ostrzegę, że szczur w takiej sytuacji, naciskany nadal, rzuca się do gardła człowieka – to ktoś powie, że troszczę się o szczura?

  2. Wielu komentatorów nie lubi lub wręcz nienawidzi Rosji – i najchętniej by ja wymazali z mapy świata. A proszę bardzo! Macie jakiś sposób na wysłanie Rosji w Kosmos? Bo jak nie – to trzeba się nauczyć żyć z Rosją na tym samym kawałku globu. Trzeba więc uprawiać politykę – a nienawiść i w ogóle osobiste uczucia bardzo w tym przeszkadzają.

  3. Tak, zgoda: amerykańska technika jest wyższa i w razie wojny 50% bomb atomowych na amerykańskich rakietach wybuchnie nad Rosja – a 90% rosyjskich zostanie zestrzelonych. Jako sojusznicy USA wygramy tę wojnę. Tylko: co nam z tego? Skażenie będzie tysiące razy większe, niż w czasie wybuchu w Czarnobylu. W dodatku nie wiadomo, czy Amerykanie z rozpędu nie łupną jeszcze w Białoruś – a Rosjanie w nas...

  4. P.Krzysztof Dłużniewski pisze: „Rosja ma 22% wszystkich lądów i ciągle jej mało. Moloch, największy kraj świata, o ekspansji terytorialnej nie mającej precedensu w dziejach, który przez stulecia walczył tylko o »pokój« i »szczęście ludzkości« ...”

  Bez przesady. Najpierw Imperium Romanum a potem Imperium Brytyjskie miało większą ekspansję, USA z 13 małych kolonij zajęły większość kontynentu obrabowując przy okazji Meksyk z Teksasu, Nowego Meksyku i połowy Kalifornii - a chan Czyngiz też miał niezłą ekspansję. USA obecnie znacznie agresywniej walczą o d***krację i „prawa człowieka” niż stalinowskie Sowiety o „pokój” i „szczęście ludzkości” - czym JE Włodzimierz W. Putin na szczęście się nie zajmuje, pozostając staromodnym imperialistą.

  5. I w tej sprawie p.Damian Woźniak: „Jeśli Rosja przez lata miała tendencje imperialistyczne i lubiła dominować w regionie czy kontynencie to czy może dziwić taka ilość baz w jej sąsiedztwie czy ogólnie mówiąc w Europie? Jak poszczególne kraje, które są słabsze od Rosji, mają się zabezpieczyć? Czy faktycznie władzom tego kraju można ufać jak jedno deklarują, a drugie robią? Czy konflikt zbrojny na Ukrainie nie jest najnowszym dowodem na te moje powyższe słowa? Bo że Rosja ma tam swój udział to już chyba nie jest tajemnicą i raczej temu nie będziemy zaprzeczać”.

  Jak mówiła Królowa Kier o Krainie Czarów: „Tu, jak widzisz, trzeba biec tak szybko, jak się potrafi, żeby zostać w tym samym miejscu”. Każdy zdrowy organizm, każde normalne państwo stara się ekspandować. Ja też jestem imperialistą – i agentury wszystkich sąsiadów robią co mogą, bym nie rządził Polską – bo też chciałbym ekspandować (co w dzisiejszym chorym świecie jest bardzo łatwe!). A co robili Piastowie i Jagiellonowie? Budowali imperium!! Więc o to nie można mieć do nikogo pretensyj – pytanie tylko o metody. Otóż p.Putin jest konserwatystą, a nie gwałtownikiem, Abchazji nie przyłączył, nie przyłączył Naddniestrza ani nawet Południowej Osetii – choć ona o to błaga, Północna Osetia należy do Federacji, a Osetyńczycy w 90% załatwili sobie przez tamtejszych krewnych rosyjskie paszporty! TAKIE SĄ FAKTY! Imperium Sovieticum utraciło: NRD, Czechy, Polskę, Słowację, Węgry, Estonię, Litwę, Łotwę, Bułgarię, Rumunię – a obecnie NATO wyciąga łapkę z pazurkami po Ukrainę. To zapaść, a nie ekspansja.

  Oczywiście, że kraje słabsze zabezpieczają się sojuszami – i z tego powodu Rosja wyraziła zgodę na wejście tych państw do NATO, które było wtedy (i formalnie, dzięki veto Królestwa Danii, nadal jest!) sojuszem obronnym (bombardującym Serbie, Libię, Afganistan, Irak, Syrię...)Jak można jednak ufać władzom, które co innego deklarują, a co innego robią? Nie można. Jeśli więc III RP uzyskując zgodę na wejście do NATO obiecała, że przez 25 lat nie otworzy tajnych dokumentów Układu Warszawskiego (a dziesięć lat temu otworzyła...), jeśli zadeklarowała, że wojska amerykańskie nie będą miały w Polsce baz (a obecnie się tego domaga) – to proszę się nie dziwić, że Moskwa nam nie wierzy, a p.Włodzimierz Żyrynowski wyraża uczucia większości Rosjan nazywając nas oszustami, zdrajcami itp.

  Natomiast Moskwa obiecała, że w sprawie Krymu nie będzie z nikim rozmawiać – i słowa dotrzyma... ;) Co do Donbasu: oczywiście, że kłamie, iż nie wspiera separatystów – ale Polska jest ostatnim krajem, który powinien to wypominać, bo gdy wybuchły powstania śląskie to Polska je jak najbardziej wspierała wysyłając oficerów, żołnierzy i sprzęt wojskowy... i też w żywe oczy kłamiąc, że tego nie robi.

  Tak wygląda w d***kracji polityka. D***kracja tym się różni od autokracji, że autokrata potrafi uczciwie przyznać się do swych agresywnych poczynań. Mężczyźni chwalą się podbojami – a kobiety to ukrywają. Elity są męskie – lud ma naturę kobiecą.

  6. P.Marcin Żołnierski: „NATO jest sojuszem obronnym i wszystkie kraje w nim uczestniczące są tam z własnej woli, z Rosja nikt za bardzo DOBROWOLNIE w sojuszu nie chce być dlatego ze polityka tego kraju polega na podporządkowywaniu siła inne kraje i odbieraniem im prawa do decydowania o własnym losie, dlatego prawie nikt nie chce rosyjskich baz na swoim terenie a amerykańskich większość krajów bardzo chce bez zmuszania ich do tego siłą”.

  O, nieprawda! W dobrowolnym sojuszu z Rosją są: Chiny, Iran, Abchazja, Syria, Białoruś, Armenia, Mongolia - no, i takie-tam pokraki jak Wenezuela i Kuba. Ta wcale nie chce mieć bazy w Guantánamo... 

  Generalnie: Rosja to taki imperialistyczny kraj, który w każdym zakątku świata wtrąca się w wewnętrzne sprawy Stanów Zjednoczonych 

 • 25-01-2016 13:38:00

  Co burczy w brzuchu Lewiatana?

   
 • 24-01-2016 11:43:00

  Independent Video Press relacja z wiecu KOD w Białymstoku (uzup.)

   Nielegalna relacja z manifestacji KOD w Białymstoku - NIE POZWOLONO NAM NAGRYWAĆ! - 23.01.2016
  https://www.youtube.com/watch?v=fpkq5A89Lkw
  My prezentujemy całość. A TVN, TVP i inne redakcje lokalnych gazet, portali i radia zmyły się zaraz po rozpoczęciu i pierwszych przemówieniach.
  Tak jak pisałem wcześniej: przyszliśmy sfilmować przebieg całej manifestacji KOD w Białymstoku, ale od razu przyczepili się do nas panowie Dariusz Szada-Borzyszkowski (prezenter i lektor TVP Białystok) i
  Wojciech Worotyński (dawny prezes TVP Białystok, teraz znany z wniesienia okrzyku
  "Hop Siup i od nowa: Polska Ludowa!")
  twiedząc, że nie mamy prawa filmowania całej demonstracji, że potrzebujemy akredytacji, że jest to teren zamknięty i bez akredytacji nie mamy prawa tego filmować i jeśli  chcemy to możemy jedynie z daleka filmować.
  Otóż teren nie był zamknięty i nie był ogrodzony. To jest centrum Białegostoku - Rynek Kościuszki pod Ratuszem! Wszystkie inne media relacjonowały tę demonstrację bez żadnych akredytacji, gdyż takich NIE WYMAGA SIĘ jeśli jest to wydarzenie publiczne na podstawie ustawy o zgromadzeniach publicznych. Krótko mówiąc panowie chcieli nas spławić. :blee:
  (Tu relacja pół żartem pół serio ze spławiania): https://www.youtube.com/watch?v=LAiPmPJYhFY
  Ale nie daliśmy się! Filmowaliśmy całą demonstrację oraz to co działo się wokół niej czyli m.in. protest ONR z ich własnym transparentem oraz krzyki i próby przemowy przeciwników KOD.
  Dziękuję za cenny materiał! Od 33'33" krótkie przemówienie p.prof.dr Małgorzaty Kowalskiej, profesoressy filozofii z Uniwersytetu w Białymstoku, w którym (w 35'38") dowodzi Ona, że do utrzymania tego Najgłupszego Ustroju Świata jakim jest d***kracja potrzebna jest totalna indoktrynacja prowadzona od najmłodszych lat.
  I słusznie: inaczej nikt by w tę głupotę nie uwierzył...
 • 23-01-2016 16:35:00

  Polska A - i Polska B

  Tu znajduje się dyskusja w Radio "Białystok”

  http://www.radio.bialystok.pl/grypolityczne/index/id/130288

  Dyskusja dotyczy m.in. problemu, jak zmniejszyć dystans Polski B do Polski A. A ja pytam:

  A niby dlaczego mielibyśmy ten dystans zmniejszać??!!?

  By wszędzie było tak samo?!?

  Gdy jestem na Śląsku często słyszę, że tu „widać, czym się oddycha”. Zapewne. Jednak bardzo wiele osób przeprowadza się z Babików do Katowic – choć powietrze w Babikach zapewne jest lepsze (co zresztą niekoniecznie musi być prawdą!! Np. pyłków topoli więcej jest w Babikach – co jest istotne dla alergików).

  Ci ludzie dobrowolnie przenoszą się tam, gdzie powietrze jest gorsze – bo chcą więcej zarabiać. I jeśli ktoś narzeka, że w Polsce B zarabia się mniej, niż w Polsce A – to niech się przeniesie do Polski A, a nie każe psuć powietrza w Polsce B zakładając tam kopalnie węgla brunatnego czy hutę!

  Bo są ludzie, którzy wolą zarabiać mniej – a żyć wśród lasów i łąk Polski B.

  Dodajmy, że z tymi zarobkami to też nie tak. W tej dyskusji podnoszono, że dochody na Podlasiu wynoszą tylko 72% tego, co w Polsce A. Jednak w Babikach, w Sokółce czy w Białymstoku ceny żywności są też o 72% (albo i więcej!!) niższe, niż w Katowicach. Jeśli więc chodzi o samo życie, to w Polsce B żyje się równie dobrze. Różnica występuje, gdy ktoś z Polski B chce kupić towar produkowany poza Polską B – ale to właśnie jest cena płacona za życie w sielskim otoczeniu.

  W Wielkiej Brytanii w okolicach Manchesteru poziom zarobków jest znacznie wyższy, niż na szkockim Highlandzie (i co więcej, różnica się powiększa). No, i co z tego?

  Niektórzy ludzie na Podlasie chcieliby i żyć sobie wśród lasów i łąk, rozkoszując się czystym powietrzem – i jeszcze by inni im dopłacali z powodu „krzywdy” jaka ich spotyka. Nie ma tak dobrze: albo – albo! 

  Ale znacznie gorsi są politycy i urzędnicy chcący uzyskiwać głosy wyborców i zarabiać jako kierowcy walca, co wyrównuje!! 

 • 20-01-2016 00:45:00

  Jak PiS oszukało lemingi z PE?

  Okazało się, że Wielcy Intelektualiści z parlamentarnego Salonu potrafią tylko rzucać sloganami. Natomiast nawet nie raczyli przygotować się do debaty w PE, na której mieli "zmiażdżyć" JE Beatę Szydłową. Tymczasem ta chytra niewiasta, mając do dyspozycji 5 minut, wygłosiła w 22 minuty (!!) łzawe przemówienie o tym, jak PiS kocha d***krację, jak przywiązane jest do wartości europejskich itd. - że lemingi kompletnie zgłupiały, a p.Marcin Schulz nie odważył się Jej przerwać. 

  Potem p.prof.Ryszard Legutko łgał w żywe oczy, że Trybunał Konstytucyjny działa znakomicie, a opozycja ma 9 sędziów, podczas gdy PiS tylko sześciu. Dodał też, że wydawanie wyroków większością 2/3 glosów jest znakomitą tradycją europejską. Tymczasem jest jasne, że przy wymogu 2/3  sześciu sędziów może zablokować każdy wyrok 15-osobowego grona. Żaden leming nie zna zapewne ułamków.

  Dołożyła się do tego p.Szydłowa przekonując, że PiS jest tak dobre, że chce zapewnić opozycji większość, czyli aż 8 miejsc w TK. Nikt jakoś nie zauważył, że opozycja ma ponoć bez łaski PiSu 9 miejsc. A tylko jeden p.Gonzalez (PPE) zauważył nieśmiało, że PiS nie traktuje sędziów jak sędziów, tylko jak polityków przypisanych do konkretnych obozów. 

  P.Szydłowa zabluffowała nawet, że u nas jest taka d***kracja, że publika na galerii może klaskać - a w PE tego nie wolno. Oczywiście: w polskim Sejmie też nie wolno, i nigdy nie było wolno, klaskać z galerii. Polacy siedzieli cicho - sam ugryzłem się w język - a cudzoziemcy nie sprawdzili bluffu. 

  Po prostu: niesamowite!

 • 19-01-2016 23:00:00

  Zapraszamy do naszej księgarni

  Informujemy naszych Czytelników, że w naszej księgarni http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  uzupełniliśmy puste po Świętach półki:


  Zapraszamy po nowości:

  Stefan Kisielewski – Dzienniki okresu transformacji. Nieznane felietony radiowe Kisiela czytane w polonijnym Radio Chicago w latach 1988-91.

  Dwie nowe pozycje Hansa Hermana Hoppego: – Ekonomia i etyka własności prywatnej, studia z zakresu ekonomii politycznej i filozofii oraz Krótka historia człowieka

  George'a GilderaBogactwo czy nędza – nowe wydanie przygotowane z myślą o czytelnikach XXI wieku.

  O.Jacek Gniadek SVD – Ekonomia Boża i ludzka, czyli kazania wolnorynkowe

  Michał Wojciechowski – Między polityką a religią

  Artur DmochowskiAfera grypowa: szczepionki, pieniądze kłamstwa

  Dinesh D'SouzaWybaczyć Ameryce! Czyli co Stany Zjednoczone dały Światu?

  Jamie Whyte – Oszuści, czy ignoranci, czyli o nadużywaniu nauki dla celów politycznych

  Tomasz Cukiernik – 10 lat w Unii – bilans członkostwa

  Mark SkousenLogika Ekonomii, książka pomyślana jako nowy podręcznik ekonomii

  George Reisman – Kapitał i kapitalizm XXI wieku i Ekologizm, trucizna XXI wieku

  Jacek Kozik – Najlepszy podatek, najmniejszy podatek

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Paul Nison – Dieta biblijna

  Wiesław Stebnicki – Edukacja domowa, edukacja przyszłości

  Clive Ponting – Armageddon, czyli niepoprawna politycznie historia II wojny światowej

  Dodatkowo w komplecie z autografem oraz przy zamówieniach powyżej 150 zł. otrzymają Państwo mój nowy, mało znany, zbiór felietonów drukowanych lokalnych pismach samorządowych pt. „Wielkopolska w Wielkiej Europie”.


  Zapraszam na mój portal http://korwin-mikke.pl, nie tylko do księgarni, ale także do działu Wiadomości z kraju i ze świata, gdzie znajdą Państwo informacje niedostępne w innych serwisach informacyjnych.

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  BIC Swift przy wpłatach zza granicy BREXPLPWMUL

  zamówienia na książki zza granicy proszę kierować na adres

  [email protected]

 • 18-01-2016 23:47:00

  Problem krzywoprzysiężczyń

  Kiedyś dziewczynka zobaczyła, jak chłopiec siusia; popatrzyła uważnie – i skomentowała: „Bardzo praktyczne!”

  Kobiety mają umysł praktyczny, kompletnie nie interesuje ich abstrakcja. Oczywiście: mówimy o kobietach przeciętnych i przeciętnych mężczyznach – bo istnieją faceci kompletne głąby w abstrakcji – i kobiety dające sobie nieźle radę w matematyce (choć parę lat temu widziałem listę 800 - chyba półfinalistów - Olimpiady Fizyki Teoretycznej: ani jednej kobiety!). Kobiet nie interesuje „piękno rozumowania”: kobiety interesuje wynik. Praktyczny.

  Piszę to, bo JE Zbigniew Ziobro postanowił wziąć się za fałszywych świadków. O ile sposób rozumienia prawa przez p.Ziobrę jest mi (co najmniej...) obcy – o tyle w tej sprawie popieram Go całkowicie.

  Fałszywi świadkowie są plagą sądownictwa. Na ogół prokuratury nie sporządzają aktów oskarżenia – a jeśli sporządzają, to sądy uniewinniają (!) - a jeśli skazują, to – jak donosi „Rzeczpospolita” - prawie 100% wyroków jest w zawieszeniu.

  Krzywoprzysięstwo – to jeden z najważniejszych występków. Stanowi złamanie Przykazania: „Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu”. I słusznie jest to uznane za jeden z najcięższych grzechów: jak sądy mają orzekać, gdy nie mają choć 90% przekonania, że świadkowie mówią prawdę?!?

  W szczególności plagą są zeznania kobiet w sprawach rodzinnych. Kobiety łżą tu jak najęte (a raczej: jak poproszone) – i czują się (i słusznie...) kompletnie bezkarne.

  Opisze tu przypadek mojej pierwszej Żony. Zeznawała jako świadek w procesie o dzieci swojej koleżanki. Wróciła – i opowiedziała mi o rozprawie (koleżanka wygrała, oczywiście) w której zeznała, że mąż koleżanki ją bił.

  - A czy Ty to widziałaś? - spytałem zainteresowany.

  - Nie.

  - No to dlaczego tak zeznałaś??!??!!?

  - Bo przecież ona mi to powiedziała!! I prosiła, bym to potwierdziła!

  Moją Żonę bardzo kochałem, więc nie poleciałem z donosem do prokuratury (co zresztą niczego by nie zmieniło...). Nie zdołałem Jej też namówić do zmiany zeznań. Powiedziała, że Jej zdaniem dzieci powinny przypaść koleżance – a takie argumenty, że istnieje coś takiego jak Prawda czy Uczciwość – kompletnie od Niej odpadały. Dobro (przez Nią rozumiane...) tych konkretnych dzieci było ważniejsze, niż jakieś-tam abstrakcje.

  Na to nie ma sposobu. Kobiety tak rozumują – i koniec. Dlatego w sądownictwie np. szwajcarskim przyjmowało się (nie wiem, czy teraz tego nie zmieniono), że potrzeba zgodnych zeznań dwóch kobiet by zrównoważyć zeznanie jednego mężczyzny.

  Jeśli JE Zbigniew Ziobro tę zmianę przeprowadzi, staniemy przed dylematem: albo masowo wsadzać te nieszczęsne stworzenia na osiem lat do kryminału – albo... potraktować kobiety ulgowo, ale jednak przyjąć, że do poważnego potraktowania potrzeba zeznań dwóch kobiet...

 • 17-01-2016 16:17:00

  Racjonalnie o racjonalności

  Wśród licznych Stworzeń Bożych chodzą po świecie również „racjonaliści”. Są to interesujący, na ogół bardzo inteligentni ludzie – pozbawieni jednak zazwyczaj umiejętności wyciągania praktycznych wniosków ze swoich teoryj. Przypomnę tu casus chyba najsłynniejszego racjonalisty, śp.Bertranda A.W. hr. Russella (słynnego skądinąd, choć mocno przereklamowanego, logika i matematyka), który za ogłoszenie tezy, że skoro ZSRS ma bombę atomową, to UK i USA powinny się rozbroić - został nazwany „najmądrzejszym durniem w Anglii”.

  Miałem właśnie dyskusję z takim racjonalistą, który (jak na racjonalistę przystało) zajmował się m.in. zwalczaniem przesądów. Zadałem mu więc pytanie:

  „Przypuśćmy, że Darwin, Newton, Leibniz. Einstein, Maxwell i in. w dzieciństwie bali się duchów – natomiast dzisiejsze dzieci duchów się nie boją, ale jakoś nie widać wśród nich Darwinów; czy nadal uważałby Pan, że należy zwalczać wiarę w duchy?”

  I facet, oczywiście, odpowiedział, że TAK!!

  Czyli upowszechnienie swoich wierzeń (bo to jest tylko wiara: nikt nigdy nie udowodni, że duchy nie istnieją...) stawiał wyżej, niż rozwój nauki!

  Bo przecież nie można wykluczyć, że strach przed duchami wytwarza w dziecku jakiś np. pęd do racjonalności, chęć zajmowania się nauką itp.

  PS. W USA można się ubezpieczyć od tego, że św.Mikołaj włażąc z workiem uszkodzi komin. I ludzie się ubezpieczają!! I zupełnie nie przeszkadza to Amerykanom w planowaniu podróży kosmicznych.  

   

 • 15-01-2016 00:17:00

  Dla żydów, chrześcijan i islamistów: Pismo Św. - a "uchodźcy".

  Z okazji Bożego Narodzenia Europejczycy zostali przez federastów rozdrażnieni porównaniem najazdu uchodźców na Europę (Zachodnią) z sytuacją św.Rodziny. Np. „Oni też byli uchodźcami, pamiętajmy o tym stawiając puste nakrycie na wigilijnym stole” (http://bogatebraniewo.pl/skandaliczna-kampania-spoleczna-porownali-jezusa-do-uchodzcow/ ). Podzielam to oburzenie z powodów estetycznych i logicznych: porównanie jest absolutnie nietrafne. Św.Józef z Żoną i Dzieckiem wybrał się do Betlejem nie z głodu ani z powodu zagrożenia wojną – lecz z powodu kretyńskiego zarządzenia rzymskich urzędników: chcieli dokonać, nie wiadomo po co, spisu ludności – ale, co znacznie gorsze, kazali się każdemu udać w celu spisania do miasta urodzenia!! Rzecz jasna baza noclegowa Imperium z tego powodu trzeszczała w szwach – i to dlatego, a nie z biedy ani niedbalstwa rodziców, Chrystus urodził się w stajence.

  Poza tym św.Rodzina nie prosiła nikogo o żadne zasiłki, nie szukała nawet pracy... Po prostu: podobieństwa nie ma ŻADNEGO.

  Jeśli jednak federaści szukają jakiegoś biblijnego porównania – to służę znakomitym: wyjście Żydów z Egiptu, domu niewoli. Na ten temat znajdujemy w Starym Testamencie od Księgi Wyjścia („Exodus”) - w/g Biblii Tysiąclecia - następujące krwiste kawałki:

  Początek niemal niewinny: (Ex.35,6-7) Synowie Izraela uczynili według tego, jak im nakazał Mojżesz, i wypożyczali od Egipcjan przedmioty srebrne i złote oraz szaty. Pan wzbudził życzliwość Egipcjan dla Izraelitów, i pożyczyli im. I w ten sposób [Izraelici] złupili Egipcjan.

  Dalej było coraz gorzej:

  (Ex. 17,10-14) Jozue spełnił polecenie Mojżesza i wyruszył do walki z Amalekitami. (…) I tak zdołał Jozue pokonać Amalekitów i ich lud ostrzem miecza. 14 Pan powiedział wtedy do Mojżesza: «Zapisz to na pamiątkę w księgę i wyryj to w pamięci Jozuego, że zgładzę zupełnie pamięć o Amalekicie pod niebem».

  Księga Liczb (Num 31, 7-18)
  7 Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn.8 Zabili również królów madianickich. Oprócz tych, którzy zginęli [w walce]: Ewi, Rekem, Sur, Chur i Reba - razem pięciu królów madianickich. Mieczem zabili również Balaama3, syna Beora. 9 Następnie uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek. 10 Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotów. 11 Zabrawszy następnie całą zdobycz, cały łup złożony z ludzi i zwierząt,12 przyprowadzili jeńców, zdobycz i łup do Mojżesza, kapłana Eleazara i całej społeczności Izraelitów, do obozu, który się znajdował na równinach Moabu, położonych nad Jordanem naprzeciw Jerycha. 13 Mojżesz, kapłan Eleazar i wszyscy książęta społeczności wyszli z obozu naprzeciw nich. 14 I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej. 15 Rzekł do nich: «Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety? 16 One to za radą Balaama spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana. Sprowadziło to plagę na społeczność Pana. 17 Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. 18 Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu.

  (Num. 32, 39-42)
  39 Potomkowie Makira, potomkowie Manassesa, ruszyli do Gileadu, zdobyli go i wypędzili Amorytów, którzy tam mieszkali. 40 Oddał więc Mojżesz Gilead Makirowi, potomkowi Manassesa, on zaś tam się osiedlił. 41 Również Jair, potomek Manassesa, wyruszył i zajął wsie [Amorytów], i nazwał je Osiedlami Jaira2. 42 W końcu wyruszył Nobach. Zdobył Kenat z przynależnymi doń miastami i nazwał je swoim własnym imieniem - Nobach.

  [Mikołaj Poussin: "Zwycięstwo Jozuego nad Amorytami"]:   (Num. 33, 50-56)
  50 Tak mówił Pan do Mojżesza na równinach Moabu, naprzeciw Jerycha: 51 «To powiedz Izraelitom: Gdy przejdziecie przez Jordan do ziemi Kanaan, 52 macie wypędzić wszystkich mieszkańców kraju przed sobą. Zniszczycie wszystkie wyobrażenia bogów, podobnie wszystkie posągi ulane z metalu, a wszystkie wyżyny spustoszycie. 53 Weźmiecie następnie kraj w posiadanie i będziecie w nim mieszkali, albowiem Ja dałem wam tę ziemię w posiadanie. 54 Podzielicie losem ziemię jako dziedzictwo dla poszczególnych pokoleń. Temu, które ma więcej ludzi, dacie większe dziedzictwo, a temu, które ma mniej - mniejsze. Co komu losem przypadnie, to będzie do niego należało. Macie im według pokoleń przydzielić posiadłość.55 Jeśli jednak mieszkańców kraju nie wypędzicie przed sobą, będą ci, którzy pozostaną, jakby cierniami dla waszych oczu i kolcami dla waszych boków; oni to będą was uciskać w kraju, gdzie zamieszkacie. 56 Wtedy uczynię wam to, co im zamierzałem uczynić».

  Księga Powtórzonego Prawa: (Deuter. 3, 2-7)
  2 Wtedy rzekł do mnie Pan: «Nie lękaj się go, gdyż dałem w twoje ręce jego samego, cały jego lud i ziemię. Postąpisz z nim jak z Sichonem, królem Amorytów, który mieszka w Cheszbonie». 3 I Pan, Bóg nasz, dał nam w ręce również Oga, króla Baszanu, i cały jego lud. I wytępiliśmy go tak, że nikt nie ocalał. 4 W tym czasie zdobyliśmy wszystkie jego miasta, nie było grodu nie zajętego: sześćdziesiąt miast i cały obszar Argob, królestwo Oga w Baszanie. 5 To wszystko są miasta obwarowane wysokimi murami, potężnymi bramami i zaworami, nie licząc wielu miast otwartych. 6 Obłożyliśmy je klątwą, jak uczyniliśmy Sichonowi, królowi Cheszbonu; klątwie podlegało miasto, mężczyźni, kobiety i dzieci. 7 A wszystkie zwierzęta i łup z miasta zostawiliśmy dla siebie.

  Księga Jozuego (Ios. 6, 20-21)
  20 Lud wzniósł okrzyk wojenny i zagrano na trąbach. Skoro tylko usłyszał lud dźwięk trąb, wzniósł gromki okrzyk wojenny i mury [Jerycha]  rozpadły się na miejscu. A lud wpadł do miasta, każdy wprost przed siebie, i tak zajęli miasto. 21 I na mocy klątwy przeznaczyli na [zabicie] ostrzem miecza wszystko, co było w mieście: mężczyzn i kobiety, młodzieńców i starców, woły, owce i osły.

  (Ios. 8, 21-29)
  21 Skoro Jozue i cały Izrael ujrzeli, że ludzie z zasadzki zajęli miasto i że dym z miasta wznosi się w górę, odwrócili się i uderzyli na ludzi z Aj. 22 Drudzy wyszli z miasta naprzeciw nich i [ludzie z Aj] znaleźli się w środku Izraelitów, mając ich po jednej i po drugiej stronie: tak zostali pobici, że nikt z nich nie został przy życiu ani nie uciekł. 23 Króla Aj schwytano żywcem i przyprowadzono do Jozuego. 24 Gdy Izraelici pobili mieszkańców Aj na otwartym polu, na pastwisku, po którym ich ścigano, i gdy wszyscy oni aż do ostatniego polegli od miecza, cały Izrael zwrócił się przeciw Aj i poraził je ostrzem miecza. 25 Ogółem poległych tego dnia, mężczyzn i kobiet, było dwanaście tysięcy, czyli wszyscy mieszkańcy Aj. 26 Jozue zaś nie cofnął ręki, w której trzymał oszczep, dopóki nie zgładzono, na skutek obłożenia klątwą, wszystkich mieszkańców Aj. 27 Tylko bydło i łupy z tego miasta rozdzielili między siebie Izraelici zgodnie z poleceniem Pana, danym Jozuemu. 28 A Jozue spalił Aj i uczynił z niego rumowisko na wieki, pustkowie aż do dnia dzisiejszego. 29 Króla Aj powiesił na drzewie aż do wieczora. O zachodzie słońca rozkazał Jozue zdjąć jego trupa z drzewa, po czym rzucono go u wejścia do bramy miejskiej i wzniesiono nad nim wielki stos kamieni widoczny aż do dnia dzisiejszego.

  (Ios. 10, 16-39)
  16 Pięciu owych królów uciekło i ukryło się w jaskini obok Makkedy. 17 I powiadomiono Jozuego słowami: «Pięciu królów znaleziono ukrytych w jaskini Makkedy». 18 Jozue odpowiedział: «Wtoczcie wielkie kamienie w otwór jaskini i postawcie przy niej ludzi, aby ich strzegli. 19 Wy zaś nie stójcie bezczynnie, ścigajcie waszych wrogów, zabijajcie schwytanych i nie pozwalajcie im wejść do ich miast, ponieważ Pan, Bóg wasz, wydał ich w wasze ręce».
  20 Jozue i Izraelici zadali im straszliwą klęskę, aż do całkowitego ich wyniszczenia, tak że tylko niektórzy uciekli żywi i skryli się w miastach warownych. 21 Wrócił więc cały lud zdrów i cały do obozu Jozuego w Makkedzie, a nikt nie odważył się nawet językiem napastować Izraelitów.
  22 Wówczas rzekł Jozue: «Otwórzcie wejście do jaskini i wyprowadźcie z niej do mnie tych pięciu królów». 23 Uczyniono tak i wyprowadzono do niego z jaskini owych pięciu królów: króla Jerozolimy, króla Hebronu, króla Jarmutu, króla Lakisz i króla Eglonu. 24 Skoro przyprowadzono owych królów do Jozuego, Jozue wezwał wszystkich mężów izraelskich i rzekł do dowódców wojennych, którzy mu towarzyszyli: «Zbliżcie się i postawcie wasze nogi na karkach tych królów». Zbliżyli się i postawili swe nogi na ich karkach. 25 Wtedy Jozue rzekł do nich: «Odrzućcie bojaźń i strach, bądźcie mężni i mocni, gdyż tak uczyni Pan wszystkim wrogom waszym, z którymi walczyć będziecie».
  26 A potem Jozue wymierzył im cios śmiertelny i kazał powiesić ich na pięciu drzewach, na których wisieli aż do wieczora.27 A o zachodzie słońca na rozkaz Jozuego zdjęto ich z drzew i wrzucono do jaskini, w której się ukrywali. Wejście do jaskini zasypano wielkimi kamieniami, które leżą tam aż do dnia dzisiejszego.
  28 Tego samego dnia Jozue zdobył Makkedę i pobił ją ostrzem miecza, króla zaś jej i wszystkich żywych w mieście obłożył klątwą, tak że nikt nie ocalał. A z królem Makkedy postąpił tak, jak z królem Jerycha. 29 Następnie Jozue z całym Izraelem udał się z Makkedy do Libny i natarł na Libnę. 30 I wydał ją Pan w ręce Izraela wraz z jej królem; zdobyli ją ostrzem miecza i zabili wszystkich żyjących, tak że nikt nie ocalał; a z królem jej postąpił tak, jak postąpił z królem Jerycha. 31 Jozue z całym Izraelem udał się następnie z Libny do Lakisz, obległ je i natarł na nie. 32 I wydał Pan również Lakisz w ręce Izraela, który na drugi dzień zdobył je i zabił ostrzem miecza wszystkich żyjących w nim, zupełnie tak, jak uczynił z Libną.33 Wówczas Horan, król Gezer, przybył, aby wspomóc Lakisz, lecz Jozue zadał mu taką klęskę, iż z jego ludu nikt nie ocalał. 34 Później Jozue, a z nim cały Izrael udali się z Lakisz do Eglonu, oblegli go i natarli na niego. 35 Zdobyli go tego samego dnia i pobili ostrzem miecza. Wszystko, co w nim żyło, tegoż dnia zostało obłożone klątwą, zupełnie tak, jak w Lakisz. 36 Z Eglonu udał się Jozue, a z nim cały Izrael do Hebronu i natarł na niego. 37 I zdobyli go, i porazili ostrzem miecza jego króla i wszystkich mieszkańców przyległych jego miast, nie pozostawiając nikogo przy życiu, jak uczynił [Jozue] z Eglonem. Miasto i wszystko, co w nim żyło, zostało również obłożone klątwą. 38 Jozue wraz z całym Izraelem wrócił do Debiru i natarł na niego. 39 I zdobył go wraz z jego królem i wszystkimi przyległymi doń miastami: pobili go ostrzem miecza i obłożyli klątwą wszystko, co w nim żyło, nie oszczędzając nikogo. Jak postąpił z Hebronem, tak uczynił z Debirem i jego królem, jak przedtem uczynił z Libną i jej królem.

  (Ios. 11, 7-15)
  7 Jozue wraz z całym swym zbrojnym ludem przybył niespodzianie nad wody Meromu i rzucił się na nich. 8 Pan wydał ich w ręce Izraela. Rozbili ich i ścigali aż do Sydonu Wielkiego i aż do Misrefot-Maim i do doliny Mispa na wschodzie. Rozgromiono ich całkowicie, tak że nikt nie ocalał. 9 Jozue postąpił z nimi, jak Pan mu rozkazał: konie ich okulawił, a rydwany spalił. 10 W tym samym czasie Jozue cofnął się i zdobył Chasor, a króla jego zabił mieczem; Chasor było niegdyś stolicą wszystkich tych królestw. 11 Ostrzem miecza pobili wszystko co żywe, obłożywszy klątwą. Nie pozostawiono żadnej żywej duszy, a Chasor spalono. 12 Wszystkie miasta tych królów i samych ich królów zwyciężył Jozue i zdobył ostrzem miecza, obłożywszy ich klątwą, jak rozkazał Mojżesz, sługa Pana. 13 Wszystkie jednak miasta, położone na wzgórzach, nie zostały przez Izraelitów spalone, z wyjątkiem Chasoru, spalonego przez Jozuego. 14 Całą zdobycz tych miast i bydło podzielili Izraelici pomiędzy siebie, lecz wszystkich ludzi zgładzili ostrzem miecza doszczętnie, nie zostawiając żadnej żywej duszy. 15 To, co Pan rozkazał słudze swemu Mojżeszowi, a Mojżesz rozkazał Jozuemu, Jozue wykonał, niczego nie zaniedbując z tego wszystkiego, co rozkazał Pan Mojżeszowi.

  Księga Sędziów (Iud. 1,1-8)
  1 Po śmierci Jozuego Izraelici tak się pytali Pana: «Któż z nas pierwszy wystąpi do walki przeciwko Kananejczykom?» 2 Pan odpowiedział: «Wystąpi Juda. Oto daję tę ziemię w jego ręce». 3 Zwrócił się więc Juda do Symeona, swego brata: «Pójdź ze mną na ziemię wyznaczoną mi losem, a będziemy walczyli z Kananejczykami. Z kolei i ja także będę pomagał ci walczyć na wyznaczonej tobie ziemi». I Symeon poszedł z nim. 4 Wystąpił więc Juda do walki i Pan wydał Kananejczyków i Peryzzytów w ich ręce. A w Bezek zabili dziesięć tysięcy mężczyzn. 5 Kiedy w Bezek natknęli się na Adoni-Bezeka, wydali mu bitwę i pokonali Kananejczyków i Peryzzytów. 6 Uciekł Adoni-Bezek, lecz oni ścigali go, schwycili i odcięli mu kciuki rąk i nóg. 7 Powiedział wtedy Adoni-Bezek: «Siedemdziesięciu królów z odciętymi kciukami u rąk i nóg zbierało okruchy pod moim stołem. Oto jak ja postąpiłem, tak i mnie oddał Bóg». Odprowadzono go do Jerozolimy i tam umarł.8 Synowie Judy uderzyli na Jerozolimę, zdobyli ją, lud wycięli ostrzem miecza, a miasto spalili.

  (Iud, 25-35) 25 Ten wskazał im wejście do miasta, a oni wycięli ostrzem miecza miasto, tego zaś człowieka wraz z całą jego rodziną wypuścili na wolność.26 Udał się więc ten człowiek do ziemi Chetytów, gdzie zbudował miasto, któremu dał nazwę Luz, i nazwa ta istnieje aż do dnia dzisiejszego. 27 Natomiast Manasses nie zdobył Bet-Szean i miejscowości przynależnych ani Tanaku i miejscowości przynależnych, ani [nie wypędził] mieszkańców Dor i miejscowości przynależnych, ani mieszkańców Jibleam i miejscowości przynależnych, ani mieszkańców Megiddo i miejscowości przynależnych. Kananejczycy mieszkają w tej ziemi aż do dnia dzisiejszego. 28 Jednakże kiedy Izrael się wzmocnił, poddał wprawdzie Kananejczyków robotom przymusowym, ale ich nie wypędził. 29 Efraim również nie wypędził Kananejczyków mieszkających w Gezer: Kananejczycy mieszkali pośrodku nich w Gezer. 30 Zabulon nie wypędził mieszkańców Kitron ani Nahalol, tak że Kananejczycy mieszkali wśród nich i wykonywali roboty przymusowe. 31 Aser nie wypędził mieszkańców Akko ani Sydonu, ani Achlab, ani Akzib, ani Chelba, ani Afik, ani Rechob. 32 Mieszkali więc Aseryci wśród Kananejczyków, zamieszkujących kraj, bo ich nie wypędzili. 33 Neftali nie wypędził mieszkańców z Bet-Szemesz ani mieszkańców z Bet-Anat i mieszkał wśród Kananejczyków zajmujących tę ziemię. Jednakże mieszkańcy z Bet-Szemesz i Bet-Anat zostali przeznaczeni do robót przymusowych na jego korzyść. 34 Amoryci zaś wypchnęli synów Dana na góry i nie pozwalali im zejść do doliny. 35 Amoryci trzymali się więc w Har-Cheres, Ajjalonie i w Szaalbin, lecz kiedy zaciążyła ręka pokolenia Józefa, wykonywali roboty przymusowe.

  (Iud. 3, 26-29)
  Ehud uciekł, przeszedł koło bożków i bezpiecznie wrócił do Hasseira. 27 Wróciwszy, zatrąbił w róg na górze Efraima. Izraelici zeszli z góry, a on na ich czele. 28 «Pójdźcie ze mną! - rzekł do nich - albowiem Pan wydał waszych wrogów, Moabitów, w wasze ręce». Poszli za nim, odcięli Moabitom bród na Jordanie i nie pozwalali nikomu przejść. 29 W tym czasie pobili około dziesięciu tysięcy Moabitów, wszystkich co silniejszych i waleczniejszych, tak że nikt nie uszedł.
  (Iud, 4, 14-24)

  Barak zszedł więc z góry Tabor, a dziesięć tysięcy ludzi za nim. 15 Wówczas Pan poraził przed Barakiem ostrzem miecza Siserę, wszystkie jego rydwany i całe wojsko. Sisera, zeskoczywszy ze swego rydwanu, uciekł pieszo. 16 Barak zaś ścigał rydwany i wojsko aż do Charoszet-Haggoim. Całe wojsko Sisery padło pod ostrzem miecza i żaden z mężów nie uszedł. (…) 23 Tak Bóg w tym dniu uniżył przed Izraelitami Jabina, króla Kanaanu. 24 Ręka zaś Izraelitów uciskała coraz mocniej Jabina, króla Kanaanu, aż do całkowitej jego zagłady.
   

  Jak widać "biedni uchodźcy z Egiptu" poczynali sobie w krajach, do których przybyli gorzej, niż obecni imigranci w Europie. Zapewne dlatego, że imigrantów jest dziś proporcjonalnie mniej, niż wtedy Żydów – i że (w odróżnieniu od ówczesnych Żydów) nie są uzbrojeni. Więc posługują się jedynie bronią naturalną, to znaczy: od czasu do czasu gwałcą. Jednak z czasem pomnożą liczebność – i uzbroją się. Oczywiście: nielegalnie. Ponieważ zaś Europejczycy dzisiejsi to stado baranów - nauczonych, że agresja jest złem i posłusznych bandzie faszystów-federastów zabraniających uczciwym ludziom posiadać broń (czyżby to sam Pan wzbudził życzliwość Europejczyków dla imigrantów - dlatego imigranci nas łupią?) – to nas wyrżną. I słusznie: „Kijem tego, kto nie pilnuje swego”.

  Obecni Semici (przypominam: Arabowie to też Semici – i wierzą w tego samego Boga, co my) zrobią to uzbrojeni we wiarę, że Bóg im tak każe – podobnie jak wierzyli w to tamci Semici. I podobnie, jak robiliśmy my – by przypomnieć podbój Peru czy słowa śp.ks.bpa Arnolda Amaury, opata z Cîteaux, który wojskom katolickim oblegającym heretyckie Béziers wydał prostą instrukcję: „Zabijajcie wszystkich – Bóg rozpozna swoich!”. Dotyczyło to wojny z też wyznawcami Jezusa Chrystusa, katarami konkretnie – podobnie jak powoływanie się na proroka Mahometa nie przeszkadza szyitom z Iranu wojować z sunnitami z Arabii Saudyjskiej. Przeszkadza im za to drobiazg: Iran nie graniczy z Arabią – co jednak szkodzi przemaszerować przez (szyicki!) Południowy Irak?

  Dzisiejsi żydzi i islamiści codziennie czytają Pismo Święte. Islamiści bardziej dosłownie – bo to religia młodsza o paręset lat. I się stosują.

  Przykład? A proszę! Wprowadzą szariat i wymordują wszystkich (tfu!) „gejów”. Pismo Święte (Księga Kapłańska) mówi bowiem:

  (Lev. 20,13): „Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli”.

  A Jezus Chrystus powiedział wyraźnie: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna iota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni” (Ewangelia wg św. Mateusza 5. 17-18).

  I konsekwentnie św.Paweł w Liście do Rzymian, (Rz.27-32) pisze:

  27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi. 29 Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; 30 potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, 31 bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. 32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.

  Oczywiście homosiom, którzy kochają się po cichu nic się nie stanie (Koran mówi, że trzeba mieć dwóch świadków). Natomiast ci, co zrobili „coming out” i (nie daj Boże!) uczestniczyli w jakichś „paradach” - podpisali na siebie wyrok.

  My nie słuchamy słów Boga ani Jezusa – i jest, jak jest – ale islamiści czytają i są Bogu posłuszni.

  Więc zdobędą Europę - tak, jak Żydzi zdobyli Palestynę.

 • 13-01-2016 08:28:00

  Dlaczego minister Ixiński ukradł dwa miliony?

  "Kiedyś znany złodziej Salomon Szwancygier wylądował po raz kolejny w areszcie, ściągnął adwokata, też oczywiście narodowości prawniczej, który słuchał, słuchał, słuchał wyjaśnień tego doliniarza – wreszcie przerwał: „Panie Szloma, niech pan to powie krótko – i niech pan przede wszystkim nie kłamie”. „Ja miałbym kłamać?” – zdziwił się Szwancygier. – „Dlaczego ja mam kłamać? Kłamać to rzecz pana mecenasa!”. Po wojnie politycy nie mieli zwyczaju tłumaczenia się przed nikim – ale PRL upadła, przyszła III Rzeczpospolita, no i powstał problem: ludziom nie można powiedzieć prawdy. Ot, jakiś bezczelny dziennikarz pyta, dlaczego minister Ixiński ukradł dwa miliony? Właściwa odpowiedź brzmi: bo wszyscy ministrowie kradną – jednak to jakoś głupio brzmi. Trzeba więc zacząć kłamać – ale politycy nie lubią kłamać. Kiedyś takie kłamstwo może wyjść na jaw i psuje to politykowi opinię... Problem ten rozwiązano, tworząc instytucję „rzecznika prasowego”. Rzecznik prasowy to instytucja całkowicie normalna – jeśli jednak rzecznika powołuje instytucja państwowa, za pieniądze podatnika przecież to znaczy, że ma coś do ukrycia. I to ten rzecznik ma kłamać. Jak się go przyłapie na kłamstwie, to się rzecznika po prostu wyrzuca."

<< poprzednie
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 następne >>

Strona 1 z 134 [postów: 20 z 2679]