Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64077 komentujących
123523 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • Najnowsze wpisy z bloga JKM w Twoim czytniku RSS

  15-10-2018 11:33:00

  Ex Oriente lux

  Ku zgorszeniu maluczkich ja bardzo uważnie obserwuję to, co dzieje się w Rosji. Ja wiem, że Polacy czołobitnie patrzą na to, co dzieje się na Zachodzie – ale Na Zachodzie bez zmian, a w Rosji coś się naprawdę dzieje.

  Poza tym: Stany Zjednoczone to kraj militarnie znacznie potężniejszy od Federacji Rosyjskiej – ale, przede wszystkim: Rosja jest bliżej, niż Stany; po drugie: zbrojenia amerykańskie są robione na kredyt (Stany są już zadłużone na 15 bilionów dolarów), a po trzecie Stany są państwem bardzo słabym, bo d***kratycznym; w dodatku ostatnio wybrany d***kratycznie prezydent skłócony jest z prawie połową Amerykanów i ze zdecydowaną większością amerykańskich elit. Natomiast JE Włodzimierz W. Putin może bez oporów kierować potężną machiną wojskową Federacji.
  Mimo to Federacja jest państwem d***kratycznym – więc pozycja p.Putina zależy od kaprysu L**u. Do tej pory wydawało się, ze L*d p.Putina kocha – czemu dawał wyraz w kolejnych wyborach. Tymczasem ostatnio na monumencie p.Putina pojawiły się rysy.

  Na razie niewielkie – ale kamienne bloki mają to do siebie, że pękniecie nieuchronnie się poszerza.

  Ostatnio w Rosji odbyły się wybory gubernatorów poszczególnych jednostek administracyjnych – i nie tylko administracyjnych. Taka Jakucja to kraina historyczna, o powierzchni kilka razy większej od Polski. Z kolei Czeczenia jest malutka – ale dowodzi nią bardzo bojowo nastawiony p.Ramzan Kadyrow, więc znaczy znacznie więcej, niż jej potencjał ludności i gospodarki. Armia owiec dowodzona przez lwa jest więcej warta, niż armia lwów dowodzona przez owce – a Czeczeni nie są przy tym pokornymi owieczkami...

  W większości krajów Federacji wygrała, jak Putin przykazał, „Jedyna Rosja” - taki BBWR. Jednak w wielu doszło do drugiej tury wyborów – i tu pokazały się niespodzianki.

  Grom z jasnego nieba uderzył na samym krańcu Rosji – w okolicy Władywostoku. W Kraju Nadmorskim w II turze zmierzył się przedstawiciel „JednoRosów” i komunistów.  Początkowo o ponad 30% liderował pełniący już obowiązki gubernatora p.Andrzej Tarasenko - ale w miarę liczenia na czoło z przewagą 7% wysunął się tow.Andrzej Iszczenko. Po czym komisja orzekła, że o pół procenta wygrał „JednoRos”.

  Krajem wstrząsnęły potężne protesty – bo wyglądało na to, że do urn na początku wsypano trochę kartek poparcia dla p.Tarasenki – a gdy zaczął przegrywać, uruchomiono jakieś dodatkowe wsparcie. Nie jest to łatwe, bo w Rosji, w odróżnieniu od Polski, urny są przezroczyste, a prace komisji śledzą kamery obserwowane w internecie – ale wyglądało to podejrzanie. Zaczęły dochodzić głosy, że w ostatnich godzinach administracja zaczęła zwozić sztucznie namawianych i przekupywanych „wyborców”.

  I, proszę sobie wyobrazić: Centralna Komisja Wyborcza nakazała wybory powtórzyć. Tow.Iszczenko zresztą na wszelki wypadek rozpoczął głodówkę...

  Ja na swoim Twitterze komentowałem: „Smutne. Tylko dwie osoby podały dalej przerażającą informację, że w jednym z krajów Rosji wygrał wybory komunista. Fakt: w kraju dalekim - ale zaraza może się rozszerzyć z szybkością dżumy. Jeśli motłoch dowie się, że znów będzie wolno »Grabić zagrabione« - to się nie pozbieramy”.

  Jak to będzie w powtórzonych wyborach – zobaczymy.

  Niedaleko jest Kraj Chabarowski. Tam z kolei wybory wygrał (i to wysoko: 70:30!!) przedstawiciel LDPR. Jest to partia p.Włodzimierza Żyrinowskiego, który z liberalizmem i d***kracją ma niewiele wspólnego – ale bardzo ostro atakuje kult Stalina i w ogóle komunizm. Bo też musicie Państwo wiedzieć, że JE Włodzimierz Putin jest raczej narodowym konserwatystą – ale, ponieważ 60% Rosjan uważa pewnego wąsatego Gruzina za „Najwybitniejszego Rosjanina w historii” (sic!!) to p.Putin bardzo uważa, by nie rozdrażnić w wyborach miłośników Związku Sowieckiego.

  Bo w całej Rosji mogłoby dojść do tego, co na dalekiej Syberii.

  I teraz padł trzeci grom – i to o wiele poważniejszy, bo w Okręgu Włodzimierskim, graniczącym z Moskiewskim. Tam w wyborach lekko prowadził p.Włodzimierz Sipjagin – też z LDPR. Najwyraźniej decyzja CKW w sprawie Kraju Nadmorskiego wstrząsnęła tamtejszą komisją wyborczą, bo nagle okazało się, że p.Sipjagin wygrał z p.Swietłaną Orłową   z „Jedynej Rosji” 57: 37!!!

  LDPR p.Żyrinowskiego traktowano jako kwiatek do rosyjskiego kożucha – bo gdzie tam Rosjanom do liberalizmu i d***kracji. Nawet takich w interpretacji p.Żyrinowskiego. A tymczasem – coś takiego!!

  Najdziwaczniejsze, że mało kogo w Polsce to obchodzi!

   

  Tygodnik Regionalny, "Życie Kalisza" 

 • 12-10-2018 17:58:00

  Kampania wyborcza rusza na ostanią prostą!

  Dzisiaj o 20:30 debata kandydatów na Prezydenta Warszawy. Mozna oglądac na TVP Info, Polsat News i TVN 24.

  Od jutra ostatni tydzień spotkań z mieszkańcami Warszawy. Zapraszam !!!

   

  13.X. sobota, godz. 18:30

  Ośrodek Kultury Ochoty OKO

  Ul. Grójecka 75, 02-094 Warszawa

   

  15.X.  poniedziałek, godz. 18:00

  Camelot – pub, pizza, cafe

  Ul. Wyszogrodzka 3,03-337 Bródno , Warszawa

   

  16.X. , wtorek, godz. 18:00

  Centrum Sportu Wilanów

  Ul. Wiertnicza 26 A, 02-952 Warszawa

   

  17.X. Środa, godz. 18:00

  Dom Kultury Kolorowa, ul. Gen. K. Sosnkowskiego 16, 02-495 Ursus, Warszawa

   

   

  18. X. czwartek , godz. 19:00

  Hotel Boss

  Ul. Żwanowiecka 20, 04-849 Miedzeszyn, Warszawa

   

  piątek 19.X.  godz. 18:00

  Boston Port

  ul. Dominika Merliniego 4

  05-511 Warszawa

 • 11-10-2018 14:44:00

  Faszyści w kontrataku!

  Kilkanaście lat temu pod dyktando firm farmaceutycznych ogłoszono „Pandemię świńskiej grypy”. Rządy UE (plus USA, Kanada, Japonia...) zakupiły po 11 dol. szczepionkę dla wszystkich mieszkańców. „Absolutnie konieczną”. Dwa rządy kupiły nawet po dwie porcje na obywatela!! Koszt produkcji szczepionki: jeden dolar - pisze w swoim najnowszym felietonie Janusz Korwin-Mikke. 

  Sejm podjął pracę nad projektem ustawy mającej zatwierdzić coś oczywistego: prawo rodziców do decydowania o tym, czy szczepić ich dziecko. I już zwolennicy faszyzmu wrzeszczą, że to niedopuszczalne. Jak za Stalina lub Hitlera ma o tym decydować państwo, a nie rodzice. W ustroju niewolniczym czy faszystowskim tak rzeczywiście jest.

  P. Piotr Pacewicz w „Gazecie Wyborczej” bagatelizuje przypadki ciężkich powikłań po szczepieniu: w Polsce raptem kilkanaście rocznie. A potem straszy śmiercią na odrę, której epidemia ponoć nadciąga. W Europie zmarło na nią już 47 osób.

  Czyli w Polsce pewno jedna...

  Jasne, że zaszczepienie jest ryzykowne – i nie zaszczepienie też jest ryzykowne. Więc tę decyzję powinni podejmować rodzice. To oni najbardziej kochają swoje dzieci, pytają o opinie lekarzy, przeglądają internet...

  A Minister Zdrowia mojego dziecka nie zna – i jego los ma w nosie. Co gorsza: istnieje silne podejrzenie, że jest tym zainteresowany w inny sposób. Znałem osobiście ministra zdrowia Włoch, p. Franciszka de Lorenzo. Brał, jak się okazało, gigantyczne łapówki od firm farmaceutycznych. Skąd mam wiedzieć, czy polscy ministrowie ich nie biorą?

  Kilkanaście lat temu pod dyktando firm farmaceutycznych ogłoszono „Pandemię świńskiej grypy”. Rządy UE (plus USA, Kanada, Japonia...) zakupiły po 11 dol. szczepionkę dla wszystkich mieszkańców. „Absolutnie konieczną”. Dwa rządy kupiły nawet po dwie porcje na obywatela!! Koszt produkcji szczepionki: jeden dolar.

  Ówczesna ministerka zdrowia, p. dr Ewa Kopacz, jako jedyna w Unii szczepionki nie kupiła. Śp. Janusz Kochanowski, Rzecznik Praw Obywatelskich, razem z całym PiS-em, oskarżył Ją wtedy o ludobójstwo. No, i co? Polacy się nie zaszczepili – i żadnej epidemii nie było.

  A gdyby wszystkich pod przymusem zaszczepiono – na pewno parędziesiąt osób miałoby problemy. Jak miały je w innych krajach.

  P. dr Kopacz była z PO. Dziwię się, że teraz PO stoi po stronie faszystów.

   

  "Super Ekspress",9.X.2018 

 • 09-10-2018 09:35:00

  Siatkówka

  Śp. Antoni Słonimski napisał był w swoim czasie:

  „Świat nie jest piłką footballową,

  Świat się podbija głową! głową! Głową!”

  - demonstrując tym samym kompletna ignorancję co do zasad gry w piłkę nożną. Można by dla uni9kniecia podobnych pomyłek zmienić nazwę tej gry – ale lepiej, by ludzie cos wiedzieli o świecie.

  Właśnie oberwałem potężnie od internautów, również moich sympatyków. Pochwaliłem bowiem polskich szachistów, którzy znakomicie spisywali się na rozgrywanej w Adżarii XLIII Olimpiadzie Szachowej – zajmując po sześciu rundach dzielone pierwsze miejsce – przed Rosją, Chinami, Stanami Zjednoczonymi i innymi potęgami w tym sporcie. Niestety: zrobiłem to w dniu, kiedy polscy siatkarze zdobyli Mistrzostwo Świata – co mnie obchodzi jak zeszłoroczny snieg. Lubiłem sobie pograć w siatkówkę, w koszykówkę grałem nawet w II lidze – ale nie uważam tych sportow za szczególnie ciekawe. Zwłaszcza siatkówki, gdzie sztuka polega na wyskoczeniu mozliwie wysoko i uderzeniu możliwie mocno i celnie. Jest oczywiste, że – jak w każdym sporcie – można to robić lepiej albo gorzej, ale też te niuanse w ogóle nie są do zobaczenia na ekranie. Widzi się tylko efekt.

  Co gorsza: wyraziłem się otwarcie, że znacznie ważniejsze od wyników w siatkówce są wyniki w szachach. Tym samym wykazałem kompletna pogardę dla zasad d***kracji . W d***kracji racje ma przecież Większość – a Większości może się wydawać, że rozumie reguły siatkówki, natomiast nie potrafi zrozumieć reguł gry w szachy. Dlatego Większość ma gre w szachy w kompletnej pogardzie.

  Załączam te wymianę zdań:

  „Fantastycznie grają Polacy (Jan-Krzysztof Duda, Radosław Wojtaszek,Kacper Piorun, Jacek Tomczak, Kamil Dragun, kpt.Bartosz Soćko) na XLIII Olimpiadzie w Batumi (Adżaria). 6 rund - same zwycięstwa: po spacerku z Gwatemalą wygrali z zawsze groźnymi Indonezją i Portugalią i pokonali trzy bardzo silne teamy: Rosji (!!) Francji (!) i Ukrainy (!). Jutro b.ważny mecz ze współ-liderujacym Azerbejdżanem. Gra 185 (!!) drużyn reprezentujących 180 państw.

  Paniom idzie gorzej. Ciekawostka: kapitanami drużyn kobiecych są prawie zawsze mężczyźni - ale po 5 rundach Gruzja II (gospodarze mają prawo wystawić trzy drużyny) prowadzona przez p.Maję Lomineishvili była przed Gruzją I !!

  PS. Jedni podniecają się odbijaniem piłek - drudzy za ważne uważają myślenie. Jakaś różnorodność powinna być?”

  Od razu padło: „Polska mistrzem świata w siatkówce, a Korwin p****oli o szachach XDDDD”

  Gdy odpowiedziałem:

  „Utarło się, że futbol to najważniejszy sport, tu realizują się narodowe ambicje. Natomiast siatkówką, hokejem na trawie, koszykówką, krykietem itd. interesują się wyłącznie ci, co w tych konkurencjach wygrywają. Spytajcie się np. kogoś na ulicy w USA o ich wyniki w siatkówce... Słusznie zresztą, bo piłka nożna wymaga znacznie więcej umiejętności - również intelektualnych - niż przebijanie piłki na drugą stronę siatki. Obecny entuzjazm dla siatkówki to tylko odreagowanie niedawnej klęski w futbolu.

  Oczywiście reżymowe media robią propagandę sukcesu, by ludzie bardziej byli skłonni godzić się z tym, jak się ich okrada. Gdyby Polacy zdobyli mistrzostwo w hokeju na trawie TV zrobiłaby z tego temat Nr.1 - i ludzie chodziliby dumni. Tyle, że w świecie mało kogo to obchodzi. Futbol - tak!

  I tak się utarło, że wśród sportów umysłowych za najważniejszy uważa się szachy. A ponieważ świat podbija się jednak bardziej głową, niż nogami, to ważne, by Polacy rozwijali swoje zwoje mózgowe. Jasne? Więc potrzebny jest entuzjazm i uznanie dla szachistów, brydżystów itp. itd.

  Mam nadzieję, że media będą pełne uwag: "Polska zdobyła mistrzostwo w siatce - a ten dziwak Korwin-Mikke chwali szachistów". To będzie piękna reklama szachów. Wśród ludzi myślących, oczywiście.”

  - padło: „(...) Piłka nożna gra dla głupków a siatkówka dla inteligencji XD” - oraz:

  „I właśnie przez takie wypowiedzi "Wolność" nigdy się nie przebije przez 5%. Widać, że nigdy Pan nie grał w siatkówkę. Piłka nożna to właśnie gra dla głupków, którzy biegają od bramki do bramki a w siatkówce potrzeba niebywałej sprawności i odpowiedniej taktyki, połączonej z inteligencją każdego z zawodników”.

  Zdumiewające: futbol ma sto razy więcej kibiców niż siatkówka – a najwyraźniej moje stanowisko nie spodobało się moim sympatykom! 

   

  Tygodnik regionalny "Życie Kalisza" 

 • 06-10-2018 10:26:00

  Jutro w Warszawie Marsz Wolności i Suwerenności!

  Spotykamy się o 11:00 na Placu Trzech Krzyży. 

 • 04-10-2018 18:45:00

  Spotkania na Śląsku!

  Zapraszam, wraz z posłem Jackiem Wilkiem, na spotkania na Ślasku!

   

  5.X. Piątek

  Katowice, godz. 14:00

  Ul. Stawowa 7/IV

   

  Gliwice, godz. 17:00

  Ul. Raciborska 2

   

  Częstochowa,  godz. 20:30

  Ul. Armii Krajowej 68.

   

   

  6.X. sobota

  Rybnik, godz. 14:00

  Ul. Szafranka 7

   

  Jastrzębie Zdrój, godz. 17:00

  Muszla koncertowa w Parku Zdrojowym

 • 02-10-2018 15:03:00

  Sto lat – od kiedy?

   W 1982 r. napisałem wydaną „pod ziemią” broszurę pt. „Zastanawiająca tęsknota”. Przepowiedziałem w niej, że socjaliści, gdy ludzie przestana wierzyć PZPR, odwołają się do Piłsudskiego. Przecie „tow. Ziuk” był przez 40 lat w Polskiej Partii Socjalistycznej (przez kilka przywódcą jej Frakcji Rewolucyjnej!), a II Rzeczpospolita była państwem bardziej socjalistycznym niż PRL pod koniec rządów PZPR!

   I tak właśnie się stało. Wszystko, co Państwo czytacie i słyszycie o „odzyskaniu niepodległości”, jest fałszem szerzonym przez Bandę Czworga, czyli koalicję PO-PiS-SLD-PSL trzymającą na zmianę władzę z nadania śp. gen. Czesława Kiszczaka.

  A prawda jest taka:

  Po dwóch wiekach rozdarcia pod zaborami w 1916 r. odrodziło się Królestwo Polskie. Władzę sprawowała w nim Rada Regencyjna. Mianowała rząd, który utworzył własną polską administrację. 7 października, w obliczu rozpadu Mocarstw Centralnych, Rada Regencyjna ogłosiła niepodległość Polski. 12.10 przejęła od okupantów władzę nad wojskiem, 21.10 przejęła od śp. gen. Jana Hartwiga von Beselera, gubernatora, urząd Naczelnego Wodza Polskiej Siły Zbrojnej. 25.10 powołała nowy rząd, a 28.10 śp. gen. Tadeusza Rozwadowskiego na Szefa Sztabu Generalnego.

  Niestety warcholstwo lewactwa zniszczyło tę pracę. W Lublinie Czerwona Hołota powołała rząd rewolucyjny, śp. Józef Świeżyński (premier!!!) usiłował dokonać zamachu stanu!!! W obliczu zagrożenia bolszewicką rewolucją Rada oddała 11.11. władzę umiarkowanemu socjaliście, śp. Józefowi Piłsudskiemu. Dlaczego sanacja ustanowiła ten dzień świętem państwowym – to rozumiem: od tej pory mogli grabić Polskę, ustanawiając coraz to nowe podatki i monopole. Ale dlaczego dziś mamy – to pytanie kieruję zwłaszcza do narodowców, zaciętych wrogów „tow. Ziuka” – świętować ten tragiczny dla Polski dzień??? 100-lecie czcimy 7 października Marszem o 11.00 z pl. Trzech Krzyży w Warszawie!!!

  Sanacja narzuciła obrzydliwy socjalistyczny system, oczywiście z surową cenzurą – i wciskała Polakom kult śp. Józefa Piłsudskiego mniej więcej tak, jak PiS wciska kult śp. Lecha Kaczyńskiego. Albo jeszcze bezczelniej. Natomiast (po zrzuceniu jarzma sanacji) II RP w Londynie nie obchodziła tego święta (i był zakaz wykonywania „I Brygady”!). 
  O czym nic Państwo nie wiecie, bo to ONI mają w rękach TV, szkoły i gazety. A ONI są zwolennikami II RP – ale tej po konstytucji z 1935 r.

   

  "Super Ekspress", 2.X.2018 

 • 01-10-2018 23:08:00

  Spotkania z mieszkańcami Warszawy!

  Zapraszam na spotkania: 

  Białołęka, Wtorek - 2 października 19:00, Obiady u Basi, ul. Mehoffera 26
   

  Mokotów, Środa - 3 października 18:00, LOCAL na Mokotowie, ul. Sandomierska 13 (wej od Rejtana)
   

  Żoliborz, Czwartek - 4 października 19:00, Centrum Żoliborz, ul. Plac Inwalidów 10
   

  Rembertów, Wtorek - 9 października 19:00, Dom Kultury "Rembertów", ul. Aleja Komandosów 8

   

  Wola, Środa - 10 października 19:00, Sala Hrubieszowska, ul. Hrubieszowska 6a

 • 28-09-2018 17:36:00

  Alfabet Zaszczepionego

  Ten tekst wzbudził ogromna dyskusję na FB "Rzeczpospolitej". Artykuł został jednak nieco okaleczony przez usiuniecie - za moją zgodą, dla oszczedności miejsca - formy alfabetycznej. Tu zamieszczam oryginał:

   

  Uwagi o szczepionkach – od A doZ

   

  A) Zawsze uprawiałem naukę; polityką zająłem się tylko dlatego, że chcę ratować cywilizację. Gdy statek w niebezpieczeństwie, trzeba z młotkiem łatać dziury w dnie, choćby było się np. filozofem. Proszę więc nie traktować poniższego jako wypowiedzi politycznej.

  B) Nie jestem ani pro- ani anty-szczepionkowcem. Uważam tylko, że każdy powinien decydować o szczepieniu swoim i swoich dzieci.

  C) Zarówno zaszczepienie jak i niezaszczepienie niesie za sobą pewne ryzyko. Państwo nie jest jednak właścicielem niewolników, by decydować za nich w sprawach ich życia i zdrowia.

  D) Tłumaczenie, że „osoba niezaszczepiona może zachorować i potem zarazić inne” jest bez sensu, bo zarazić mogą się jedynie osoby niezaszczepione. Jeśli szczepionki chronią przed chorobą, oczywiście.

  E) Jeśli uczeni robią eksperyment na jakiejś populacji, to przeprowadzają go jedynie na jej części; tylko wtedy można bowiem sprawdzić, jakie są skutki eksperymentu.

  F) Ludzie nie chcący się szczepić stanowią taką właśnie grupę kontrolną; zwolennicy tezy, że szczepienia są korzystne, powinni wychwalać tych, co kosztem swego zdrowia gotowi są służyć za króliki doświadczalne. Tylko dzięki nim będziemy mogli przecież zbadać, czy szczepienia są rzeczywiście korzystne – czy nie. Z punktu widzenia metodologii domaganie się przez zwolenników szczepień, by wszyscy zostali zaszczepieni, wygląda na próbę zlikwidowania grupy kontrolnej, by nie można było sprawdzić prawdziwości ich twierdzeń. Jest ciekawe, że ludzie nie chcący stosować elementarnych metod naukowych uważają się za wyznawców nauki usiłujących narzucić racjonalne zasady ciemnemu ludowi.

  G) Szkodliwe lub bardzo szkodliwe skutki szczepień mogą wyjść na jaw dopiero po kilkudziesięciu latach od zaszczepienia – np. w formie bezpłodności zaszczepionych. Sytuacja populacyj szczepionych i nieszczepionych nie jest tu jednak jednakowa|: wiemy z doświadczenia, że populacje niezaszczepione potrafiły przeżyć dziesiątki tysięcy lat – natomiast nie istnieje nawet jedno pokolenie populacyj, w których wszyscy byli zaszczepieni. |Nie znamy więc skutków długofalowych. Np. (to sprawa mało ważna!) efektem powszechnych szczepień na ospę wietrzną może być za kilkanaście lat epidemia półpaśca. Dzieci przechodzą ospę wietrzną łagodnie – półpasiec jest dla dorosłych groźny.

  H) W każdym razie w sytuacji, gdy połowa populacji jest zaszczepiona, a połowa nie, mamy gwarancję, że połowa przeżyje - albo epidemię albo katastrofę, która dotknęłaby osoby zaszczepione.

  I) Anty-szczepionkowcy powołują się na przypadki, gdzie szczepionka zaszkodziła szczepionemu (najchętniej dziecku). To może być prawdą lub nie – ale jest bez większego znaczenia w dyskusji systemowej, gdzie mówimy o zagrożeniu całej populacji.

  J) Zagrożeniem dla populacji nie jest to, że zemrze jej część; jest to selekcja naturalna dzięki której populacja dopasowuje się do rzeczywistości. Zagrożeniem jest utrata odporności.

  K) Dlatego niesłychanie ważne jest obserwowanie wpływu szczepionek na dzieci. Przejście „choroby dziecięcej” nie tylko wyrabia odporność na nią – ale też przechodząc te, bardzo łagodne, choroby organizm człowieka uczy się przechodzić inne choroby. Jak to był ujął nasz największy pisarz, śp.Stanisław Lem: „Kto wie, przed jakimi chorobami chroni nas zwykły katar?”. Tak więc jeśli po wprowadzeniu szczepionki na np. odrę mniej dzieci choruje na odrę – to wcale z tego nie wynika, że jest to per saldo korzystne.

  L) Przy tym jeśli mówi się, że ludzie stają się ostatnio mniej odporni na choroby, to może to być efekt nie „szkodliwości metali ciężkich w szczepionkach” - lecz tego, że w dzieciństwie nie nabierali odporności przechodząc odrę, ospę, i inne „choroby dziecięce”. Nb. dopóki jeszcze nie wszyscy są zaszczepieni można to obiektywnie badać.

  M) Obiektywne badania są jednak bardzo trudne, gdyż niektóre firmy farmaceutyczne po prostu przekupują laboratoria i firmy prowadzące badania statystyczne.

  N) Przekupują one również media. Rok temu z przerażeniem czytałem w samolocie do Brukseli w czterech wielkich amerykańskich dziennikach niemal jednobrzmiące artykuły (w dwóch było ich nawet dwa!!) grzmiące na ludzi, którzy nie chcą szczepić dzieci. Jeden autor domagał się nawet, by (wzorem Związku Sowieckiego) nauczyciele mówili dzieciom, że jeśli jacyś rodzice nie chcą zaszczepić dzieci, to są mordercami!! Nie mam najmniejszej wątpliwości, że firmy farmaceutyczne utworzyły fundusz, z którego opłaca się chwalców szczepionek.

  O) Nie chodzi tylko o to, by zwykli ludzie kupowali szczepionki. Chodzi też o to, by państwa zakupiły te szczepionki hurtowo, po b. wysokiej, nie-rynkowej, cenie. Potem te państwa, by nie narazić się na zarzut marnotrawstwa, wprowadzają obowiązek szczepień. Warto podkreślić, że dr Józef Mengele robił eksperymenty tylko na niewielkich grupach populacji, a nie na całych narodach. Jednak rządy państw wcale nie chcą wymordować swoich obywateli – tylko: „Gdy nie wiadomo, o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze”.

  P) Przykładem takiej akcji jest ogłoszenie w 2009 „pandemii świńskiej grypy”. Jak ustalono w Niemczech, sprzedawano rządom szczepionkę po $11, przy koszcie produkcji poniżej dolara. Dwa państwa UE zakupiły wtedy nawet po dwie porcje szczepionki na głowę obywatela. Tymczasem zaszczepić zgodziło się w różnych krajach UE (i nie tylko UE!) od 1% do 8% obywateli. Doszły więc koszty utylizacji zbędnych szczepionek.

  Q) Tymczasem żadnej nie tylko „pandemii” ale nawet zwykłej epidemii w ogóle nie było. W tym czasie na katar zmarło znacznie więcej ludzi, niż na „świńską grypę”.

  R) Niezwykle charakterystyczne jest przy tym, że p.Małgorzata Fung Fu-chun Chan (Hong-Kong, Kanada), która ogłosiła tę „pandemię”, zamiast odejść jako osoba skompromitowana, została potem ogromną przewagą głosów wybrana ponownie szefową Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)!!!

  S) Tak się składa, że w przypadku szczepionki na „świńską grypę” dysponujemy dużą grupą kontrolną. Są nią obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, która jako jedyne państwo UE tej szczepionki nie kupiła w ogóle.

  T) Należy tu oddać hołd p.dr.Ewie Kopacz, będącej wtedy Ministrem Zdrowia III RP. Trzeba tu też odnotować wściekłe ataki na Nią ówczesnego Rzecznika Praw Obywatelskich z ramienia PiS, śp.dra Janusza Kochanowskiego - i większości PiSowskiej opozycji zarzucającej ówczesnemu rządowi niemal ludobójstwo.

  U) Wynik tego eksperymentu jest miażdżący: w Polsce „świńska grypa” praktycznie w ogóle nie nie pojawiła.

  V) Jest też charakterystyczne, że w państwach, które na tę szczepionkę wydały gigantyczne pieniądze, nie przeprowadzono w sprawie tej afery żadnego śledztwa.

  W) Istnieje więc poważna obawa, że zachęcone bezkarnością koncerny farmaceutyczne będą przeprowadzać jeszcze śmielsze akcje będące (źle, bo bez grupy kontrolnej, przeprowadzanymi!) eksperymentami na obywatelach państw d***kratycznych.

  X) Trzeba bowiem pamiętać, że w d***kracjach politycy myślą wyłącznie o najbliższych wyborach, a nie o dobru obywateli.

  Y) Horyzont zwykłych obywateli jest raczej jeszcze krótszy; poza tym jeśli uważa się ich za niekompetentnych do podjęcia decyzji o zaszczepieniu siebie lub swego dziecka, to jak można uznawać ich za kompetentnych w podjęciu decyzji o zaszczepieniu wszystkich obywateli??!?

  Z) Na zakończenie proszę pamiętać: grypa Kowalskiego to jego prywatny problem; grypa miliona „Kowalskich” to milion prywatnych problemów – a nie „problem społeczny”, jak to przedstawiają socjalnie nastawieni dziennikarze, urzędnicy i politycy.

 • 28-09-2018 14:05:00

  Futurologia, czyli wiedza o przyszłości

  Już dawno temu zauważyłem, że informacja w gazetach przeszła ogromna ewolucję. Gdy powstawał  „Merkuriusz Polski y Światowy”, to podawał wiadomości z Maroko z dwumiesięcznym opóźnieniem. Rozwój komunikacji spowodował, że zaczęto podawać wiadomości sprzed kilku dni. Potem wynaleziono telegraf – i wiadomości podawano już po kilku godzinach. Potem położono kabel trans-atlantycki i tempo zaczęli nadawać dziennikarze z kraju, w którym „Czas – to pieniądz” Po czym w dobie Sieci wiadomości spływają już po paru sekundach – a fachowi komentatorzy dodają w ciągu 15 sekund komentarz – i już.

  Jednak wyścig o czytelnika trwa – i na tym nie poprzestano. Obecnie podaje się wiadomości z przyszłości.

  Czytając rok temu pewien portal zauważyłem ze zgrozą, że pond 3/4 „wiadomości” brzmiało tak: „Rząd zamierza wprowadzić podatek od gradobicia”, „Amerykanie sprowadza do Polski brygadę pancerną' itd. itp. Tylko 1/4 informowała o tym, co się już stało – zresztą w większości przypadków bezczelnie zmyślając lub wywracając kota na lewą stronę (tak jest: zawsze na lewą!).

  Pisze to w momencie, gdy agencje podają, że JE Andrzej Duda leci samolotem do Waszyngtonu by spotkać się z JE Donaldem Trumpem. O mało nie spadłem z krzesła z wrażenia – i nawet włączyłem telewizję by sprawdzić, czy mój komputer nie nabrał zdolności opisywanych przez śp.Stanislawa Lema w nowelce „137 sekund”. Jednak nie: telewizja podaje, że leci i niedługo IIEkscelencje się spotkają. Tymczasem ja pamiętałem, że poprzedniego dnia czytałem na portalu money.pl poważny artykuł krytykujący smutne efekty tego spotkania.

  Czym prędzej odszukałem ten tekst – i (kto chce sprawdzić, może to znaleźć tu: https://tiny.pl/gbdwq ) przeczytałem:

  Prezydent Duda w USA. Dwie bardzo kosztowne godziny w Białym Domu

  Trzeba to traktować w kategoriach klęski naszej zbrojeniówki (...) Z ponad 8 mld zł wydanych na rakiety polski przemysł nie dostanie nic. (…)  Zakup nowoczesnych wyrzutni rakietowych o zasięgu do 300 km jest dla naszej armii absolutnie niezbędnym elementem potencjału odstraszania.

  Bez - jak to poetycko przed laty nazwano - ”polskich kłów” ewentualni agresorzy nie mają się specjalnie czego bać. Wojskowi planiści chcieli je mieć do końca 2012 r. Kolejny plan modernizacji technicznej zakładał, że kontrakt zostanie podpisany w 2015 roku, a w 2018 roku pierwsze Homary już zaczną służyć.

  Potem jeszcze, jak już pisaliśmy w money.pl, minister Macierewicz zapowiadał, że z całą pewnością uda się kontrakt podpisać do końca 2017 r. Tak się jednak nie stało i teraz to prezydent może chcieć ogłosić, że jako zwierzchnik sił zbrojnych poradził sobie z tym problemem”.

  Dopiero uważniejsze przeczytanie (a ja czytam b. szybko!) ujawnia, że Autor, p. Krzysztof Janoś, pisze o tym, co JE Andrzej Duda ustali i podpisze po rozmowach z JE Donaldem Trumpem. A Autor wie nawet na pewno, że trwać one będą dwie godziny.

  To ja się pytam: po jaką cholerę marnujemy pieniądze na ochronę osobistych spotkań Głów Państw – skoro i tak wiadomo, co postanowią?

  Wyjątkiem było spotkanie JE Włodzimierza Putina z JE Donaldem Trumpem . Oni po prostu niczego nie postanowił – a przynajmniej: nic nikomu o tym nie powiedzieli. Wściekli komentatorzy skomentowali to w ten sposób, że JE Donald Trump nie zrobił nic, by rozdeptać prezydenta Federacji Rosyjskiej jak karalucha.

  To mogłoby nauczyć komentatorów powściągliwość w wygłaszaniu swoich proroctw. Ale, jak widać, nie nauczyło.

  Marzę, by po tym spotkaniu pojawił się komunikat, że rozmowy przebiegały w serdecznej atmosferze wzajemnego zrozumienia i obie strony podjęły stosowne decyzje.

  Co to jest, że po takich spotkaniach wszyscy agenci Niemiec, Rosji, Ukrainy, Francji , Izraela, Chin i Liechtensteinu wiedza więcej, niż polscy politycy?

   

  Tygodnik regionalny "Życie Kalisza" 

 • 27-09-2018 13:10:00

  Weekend w Wielkopolsce!

  Zapraszam na spotkania w Wielkopolsce!

  Piątek 28 września

  13:00 Września

  Wrzesiński Ośrodek Kultury

  KOŚCIUSZKI 21, 62-300 Września

   

  15:00 Konin 

  Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie 

  ul. Przemysłowa 3D

  62-510 Konin

   

  18:30 Poznań

  ul. Ogrodowa 12 

  61-821 Poznań 

   

  Sobota 29 września

  11:00 Ostrów Wielkopolski

  Galeria Sztuki Współczesnej

  ul. Krolowej Jadwigi 10 (n klub - sztuka i edukacja)

  63-400 Ostrów Wielkopolski 

 • 24-09-2018 23:19:00

  Spotkania okręgu podwarszawskiego!

  Zapraszam, wraz z posłem Jackiem Wilkiem, na spotkania w okręgu podwarszawskim!

  Czwartek, 27 września,

  Piaseczno, ul. Kościelna 11, godz. 18:00

  Otwock, ul. Warszawska 11/13, godz. 19:30

 • 24-09-2018 09:55:00

  Spotkania z mieszkańcami Warszawy!

  Zapraszam wszystkich mieszkańców Warszawy!!!

   

  Wtorek, 25 września, godz. 19:00

  Warszawa, Bielany, Klub Piaski, Broniewskiego 71

   

  Środa 26 września, godz. 19:30

  Warszawa Bemowo

  Bemowski Centrum Kultury, Górczewska 201

   

  Niedziela, 30 września, godz.18:00

  Warszawa, Praga Południe,  Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszaw, ul. Podskarbińska 2

   

   

 • 20-09-2018 15:40:00

  Zaproszenie na Marsz Równości

  Otrzymałem zaproszenie na "Szczecin Pri Festival", "Marsz Równości" i "after party". Odpowiedziałem:
   
  Bardzo dziękuję za zaproszenie na Marsz Równości. Rozumiem, że to wielkie wyróżnienie spotyka mnie osobiście jako prominentnego zdeklarowanego homosia, w dodatku zboczonego (bo lubiącego kobiety). Niestety: natłok obowiązków związanych z wyborami nie pozwala mi na wzięcie w tej imprezie udziału.
  Wszelako, pisząc poważnie, nie wziąłbym nigdy udziału w Marszu Normalności (heteroseksualistów), w Marszu Indywidualności (onanistów) ani w Marszu Przyjaźni dla Zwierząt (zoofilów) - gdyż uważam, że sprawy związane z płcią muszą pozostawać całkowicie intymne. O nich nie powinno się mówić – a już w żadnym przypadku robić w oparciu o nie masowych imprez. Ta otoczka tajemniczości jest piękna i podniecająca. Jakiekolwiek demonstrowanie tego sprowadza nas na poziom psów, robiących to publicznie na ulicach. Bez obrazy psów: mają po prostu inne, niż ludzie, obyczaje.
  Tak więc uważam, że takie marsze idą w złym kierunku.
  W nadziei na poważne potraktowanie tej epistoły,
  pozostaję z rezerwą
  Janusz Korwin-Mikke
  PS: Jestem również zdecydowanym wrogiem Równości - ale, jak rozumiem, nie o to w tej sprawie chodzi.
 • 20-09-2018 12:55:00

  Spotkania w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim

  Rozbudowywanie okręgu podwarszawskiego trwa. 

  Wraz z posłem Jackiem Wilkiem będę jutro 21. IX. w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim.

  Pruszków, 18:00, Hotel Tadros, ul. Niecała 5,
   
  Grodzisk Mazowiecki, 20:00, Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki, ul. Spółdzielcza 9.
   
  Zapraszam!!!
 • 19-09-2018 11:08:00

  Szary człowiek i kwiaty

  Człowiek jest okradany przez ludzi, którzy mu kadzą mówiąc, że „Naród jest najwyższą władzą” - a w praktyce wyśmiewają tych ludzi jako głupców. Bo tylko głupiec mógłby powierzyć władzę tym, co obecnie rządzą.

  Gdy mówimy o różach, mamy zazwyczaj na myśli kwiat z płatkami, pręcikami, słupkiem oraz z zapachem. Tymczasem róża to łodyga, liście, korzenie i kolce.

  Gdyby nie korzenie to kwiatów by nie było. Gdy mówimy, że trzeba dbać o róże to powinniśmy zacząć od dbałości o korzenie, łodygę i liście, a dopiero na końcu o kwiaty.

  Tego zawsze uczono królewicza: „Pamiętaj, skąd ci nogi wyrastają. Pamiętaj: otaczają Cię arystokraci, piękne damy, szlachetni panowie, ale dobrobyt królestwa opiera się tych, którzy pracują. Jak o nich zapomnisz – królestwo zwiędnie i uschnie”.

  Często rzeczywiście zdarzało się, że władca zapominał nauk z dzieciństwa. I królestwo rozpadało się albo, ku ogólnej radości, podbijał je król z sąsiedniego kraju, który o swoich poddanych nie zapominał. Selekcja naturalna powodowała, że 99 proc. historii ludzkości to monarchie.

  Jednak szlachta i biurokracja czuły się niedocenione, więc w końcu obaliły monarchie i zaczęły rządzić. Rzecz jasna dbały głównie o interes kwiatów i liści, więc korzenie zaczęły usychać.

  Najciekawsze jest to, że króla uczono, że korzenie są najważniejsze. Tymczasem zwykli szarzy ludzie wierzą, że rządzić powinny liście i kwiaty. I niby słusznie, bo zwykły szary człowiek na rządzeniu przecież się nie zna.

  Niestety w d***kracji liście i kwiaty zaczynają robić, co chcą. Nie przechodzą takiej tresury, jaką przechodzą królewicze, więc skutki są opłakane.

  Wszyscy narzekamy na korupcję w Polsce i w całej Unii Europejskiej. Jednak jest ona nie do uniknięcia w d***kracji. Król pilnował swojego majątku, nie dawał się oszukiwać, naciągać i okradać. Tymczasem Szary Człowiek, podobno rządzący Polską, po prostu nie ma żadnych kwalifikacji, aby sprawdzić, czy jest okradany.

   

  "Super Ekspress", 18. IX. 2018 

 • 18-09-2018 11:16:00

  Dzisiaj jestem w telewizji wpolsce.pl

  Zapraszam na 20:50, będę gościem programu Piotra Barełkowskiego "Bitwa o miasto". 

  http://wpolsce.pl/

 • 18-09-2018 02:55:00

  Wybory - startujemy

  Dobrze: KWW „WOLNOŚĆ w samorządzie” zarejestrowany do wyborów sejmikowych w całym kraju, ja zarejestrowany jako kandydat na prezydenta m.st.Warszawy, wielu Kolegów w innych miastach. W wyborach powiatowych, miejskich i gminnych nasi członkowie startują w rozmaitych koalicjach lub w lokalnych komitetach. To ogromny wysiłek organizacyjny – jestem tym zbudowany. To doskonały prognostyk na przyszłość. Dziękuję oczywiście moim Koleżankom i Kolegom – ale też wszystkim, którzy zgłosili się w odpowiedzi na mój apel. Dziękuję również tym, z których ofert nie skorzystaliśmy. Bardzo dziękuję!

                                                       Janusz KORWIN-MIKKE

 • 14-09-2018 17:25:00

  Dzisiaj 17:35 jestem w radio "Trójka"

  Zapraszam do słuchania! 

 • 12-09-2018 11:09:00

  O piłkarzach, Marsjanach i Królowej Kier

  Dlaczego nasza drużyna piłkarska wypadła tak, jak wypadła? Przecież dwa lata temu można było uważać ją za będącą w pierwszej dwunastce na świecie?

  Odpowiedz jest bardzo prosta: bo nie powyrzucano z niej nie nadających się do reprezentacji zawodników!

  Jak mówiła Alicji Królowa Kier z Krainy Czarów: „Jeśli chce się stać w miejscu, trzeba iść przodu; a jeśli chce się iść do przodu, trzeba szybko biec do przodu”. Bo jeśli stoimy to inni idą do przodu i my zostajemy z tyłu.

  Żadne  zasługi, żadna popularność w narodzie, żadna „sprawiedliwość społeczna” nie może mieć miejsca. Jak zawodnik się roztył, stracił ambicje zastania mistrzem świata i zajął się kontraktami reklamowymi – to na jego miejsce czekają młodzi, zdolni i ambitni.

  Las dlatego rosnie zdrowo, bo stare drzewa umierają chcąc zachować te stare drzewa niszczymy las – bo młode nie maja gdzie wyrosnąć.

  To samo jest z gospodarka: złe firmy muszą bankrutować. Bankructwo jest zdrowym objawem: złe firmy znikają z rynku – i chwała Bogu! Oczywiście może nagle przyjść moda na, na przykład, fajanse – i wtedy przez kilka lat żadna firma do tej pory robiąca fajanse nie zbankrutuje – ale to trwa najwyżej kilka lat.

  Proszę to sobie dobrze zakonotować: celem gospodarki nie jest dobro kapitalistów i innych ludzi pracy – lecz dobro konsumentów. To my mamy mieć dobre buty – a po to, byśmy mieli dobre buty kilka procent szewców powinno co roku bankrutować. Wtedy właściciel fabryki butów wyłazi ze skory, by spełnić życzenia kochanych nosicieli butów (bo inaczej straci majątek...); szewc w fabryce boi się, by szef nie wywalił go na zbity pysk z roboty – więc nie odstawia fuszerki. Wyścig szczurów, wyścig szczurów! A mimo to kilka form najgorszych zazwyczaj bankrutuje. Ale my mamy tanie i dobre buty: do wyboru, do koloru.

  I mamy kilka działów gospodarki, w których trwa pełen socjalizm, czyli troska o człowieka pracy.

  Na przykład: szkoła. Gdyby na Ziemie przylecieli Marsjanie, i spytano ich, co sądzą o poziomie nauki w polskich szkołach, to taki Marsjanin, choćby kompletnie nie znał się na szkolnictwie, odpowiedziałby: „Jest źle – i z roku na rok będzie coraz gorzej”.

  Czyli to, o czym wie każdy rozsądny nauczyciel.

  A skąd by to wiedział?

  Bo wiedziałby, że ŻADNA SZKOŁA NIE BANKRUTUJE.

  Większość nauczycieli nie boi się wylecieć z pracy za fuszerkę – bo chroni nich Karta Nauczyciela.  Dyrektorzy szkól nie są ich właścicielami, grozi im co najwyżej utrata posady – co jednak nie oznacza paromilionowej straty na majątku, a robotę zawsze znajdą. Ponadto wylecieć z posady mogą - ale raczej wtedy gdy podpadną związkom zawodowym nauczycieli lub zaczną podrywać niewłaściwe nauczycielki  – a nie wtedy, gdy szkoła będzie źle uczyć! Bo w socjalizmie ważne jest dobro Człowieka Pracy – a konsument ma brać, co mu Człowiek Pracy raczy sprzedać.

  I to trzeba zlikwidować.

  Oczywistym rozwiązaniem jest prywatyzacja szkół. Zmiana byłaby natychmiastowa: za PRLu na telefon czekało się nieraz 15 lat – jak tylko wpuszczono prywaciarzy, telefony zaczęto zakładać (tak!!) nieraz (tak!)  po dwudziestu minutach od zgłoszenia prośby! Teraz są „komórki”, gdzie panuje jednak socjalizm (bo tylko kilka firm dostało „koncesję”). Gdyby można było zakładać takie firmy bez koncesyj, ceny połączeń spadały znacznie szybciej, niż obecnie. Ale i tak jest nie źle – bo robią to firmy prywatne.

  Ale co robić, gdy komunistyczna konstytucja gwarantuje „bezpłatne' (ha-ha-ha...) nauczanie?

  Bon oświatowy!

  Szkoły prywatyzujemy, Sumę forsy przeznaczana na „oświatę” dzielimy przez n (czyli ilość dzieci). Dajemy ojcu (matce, opiekunowi) rocznie 12 czeków – i tymi czekami będą oni płacić za szkołę. Będą mogli, oczywiście, dopłacać.

  I od razu zacznie się ruch do przodu, a balast, czyli złe szkoły, będzie zanikać.  

  A rodzice będą wymagali, by szkoły uczyły tego, co chcą rodzice....

  ...że co? Rodzicie nie znają się na nauczaniu?

  A na smażeniu się znają? Tez się nie znają, a jakoś potrafią wybrać dobra restauracje dla swojego dziecka i dla siebie!

  Nieprawda-ż?

  I to działa.

  Działa – bo złe knajpy bankrutują!

<< poprzednie
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 następne >>

Strona 1 z 148 [postów: 20 z 2950]