Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

07-01-2018 13:00:00

Przez reformę podatków wpływy spadły o 14%!

INFO: Mimo że rewolucyjna reforma podatków w Indiach wprowadzona została ponad pół roku temu władze wciąż nie są w stanie stwierdzić, czy uszczelniła ona system podatkowy.


Mimo kilkakrotnie przekładanego terminu nie została dokończona specjalna internetowa platforma, której zadaniem jest weryfikacja prawdziwości składanych przez podatników deklaracji. Obecnie nie da się sprawdzić, czy deklarowane stawki podatkowe należą się danym płatnikom VAT. Reforma systemu podatkowego wprowadziła 5 stawek podatku VAT: 0%, 5%, 12%, 18% oraz 28%, a prawie połowa wszystkich usług oraz towarów kwalifikuje się do stawki podatkowej nie wyższej niż 18%. Brak odpowiedniego systemu daje jednak nieuczciwym podatnikom możliwość wybierania niższej stawki.

To, co da się stwierdzić, to fakt, że w ciągu tego okresu miesięczne wpływy z podatku VAT do budżetu spadły aż o 14%, z ok. 940 mln INR (14,8 mln USD) do 810 mln INR (12,8 mln USD). Władze mają nadzieję, że 10 stycznia uda się ostatecznie uruchomić platformę i każda deklaracja podatkowa będzie sprawdzona. W lutym ma być także możliwe kontrolowanie przepływów towarów i usług pomiędzy poszczególnymi stanami, a cały proces i jego kontrola będzie możliwa w Internecie dzięki obowiązkowym deklaracjom online.


Zobacz także: VAT wpędza Indie w recesję!


Źródło: www.vatlive.com

Opracował: MD. 

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


 • Budżet a podatki (04.04.2009)

  Witam wszystkich! JKM napisał na swoim blogu tutaj że: "Wydatki na wojsko, policję i (szczątkową, jak chce program UPR) administrację: 35 mld zł. Liczba dorosłych mężczyzn plus kobiety...
 • Kiedy można zabrać dziecko rodzicom?

  http://www.tvn24.pl/12691,1602597,0,1,to-ojciec-skazal-ja-na-zycie-wsrod-zwierzat,wiadomosc.html Zabrać czy nie? Jak uwazacie? I gdzie jest granica?
 • Chcą podnieść VAT!

  Na tej stroni piszą o możliwej podwyżce VAT: http://podatki.onet.pl/1983056,1,0,wiadomosci.html Nie dajmy się i piszmy jak najwięcej, że UPR nie będzie prabować obywateli.
 • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

  Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
 • Jak spłacić emerytów i rencistów?

  Na różnych forach zetknąłem się z sympatykami JKM. Przyznam, że zaintrygowali mnie i jednocześnie wzbudzili moją ciekawość. Jednym z nurtujących mnie pytań są wypłaty dla obecnych i przyszłych...

Poczytaj również