Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

20-02-2009 09:51:38

Iran nadal utrudnia pracę inspektorów ONZ

Według najnowszego raportu Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA) Iran nadal utrudnia pracę inspektorów ONZ badających laboratoria zajmujące się wzbogacaniem uranu.

 

Mohammed El Baradei, dyrektor generalny IAEA, będąc w Paryżu, ocenił stopień współpracy z Iranem następującymi słowami:

 

- Iran w chwili obecnej nie daje nam jakiegokolwiek dostępu ani wyjaśnień w związku ze swoimi… badaniami, lub ich potencjalnym wymiarze wojskowym.

 

Raport stanowczo podkreśla niewykonywanie przez Iran żądań Rady Bezpieczeństwa ONZ odnośnie zatrzymania procesu wzbogacania uranu, nawet pomimo trzech pakietów sankcji nałożonych przez ONZ na ten kraj, ale zaznacza, że laboratoria w Natanz nie zostały znacząco rozbudowane w przeciągu ostatnich kilku miesięcy.

 

Według dyrektora generalnego IAEA, raport nie powinien prowadzić do wzrostu napięcia, ale zachodni dyplomaci sugerują, aby podchodzić do wypowiedzi Mohammeda El Baradei z dystansem, gdyż irański program atomowy jest prowadzony przez ostatnie lata z dość nierówną prędkością. Według zachodnich dyplomatów, przyspieszany jest on ostatnimi czasy w wyniku sankcji ONZ i rosnącego zagrożenia militarnego ze strony Izraela.

 

 

Źródło: www.canberratimes.com.au

Opracował: Adrian Świerczyński

 

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Sprawa sporu gazowego Rosji z Polską

    Obecnie obserwujemy, coraz bardziej nabierającą rumieńców sprawę "obcięcia" przez Rosjan o 1/4 ilości gazu eksportowanego przez ten kraj do Polski. Odtrąbione w Europie jako sukces dyplomacji...
  • 17 sierpnia 2009: Jeszcze o podatkach

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Jeszcze-o-podatkach,2,ID388871084,n W wariancie liberalnym (zastosowanym przez Napoleona I Buonaparte): każdy może przyjść, rzucić na stół wartość...

Poczytaj również