Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

09-03-2016 06:45:00

Darmowy burger za głosowanie w wyborach

INFO: Głosowanie w pubach i w McDonaldzie lub rejestrowanie wyborców w sieciach popularnych kawiarni Starbucks ma być kluczem do zwiększenia frekwencji wyborczej w Australii.

 

Takie propozycje przedstawili eksperci w raporcie przygotowanym na zlecenie Australijskiej Komisji Wyborczej, który obejmuje w sumie 70 propozycji zwiększenia udziału Australijczyków w wyborach parlamentarnych. Zgodnie z propozycją „Zaangażowane firmy” korporacje, takie jak McDonalds, Starbucks i inne sieci, byłyby ukierunkowane na promowanie demokracji poprzez oferowanie zarejestrowanym wyborcom i głosującym licznych nagród i zachęt promocyjnych”. Inny pomysł zakłada ustanowienie tzw. alternatywnych lokali wyborczych w pubach, obiektach sportowych i sieciach fast-foodów i oferowania np. darmowego burgera podczas głosowania.

Według danych komisji wyborczej w ostatnich wyborach nie wzięło udziału ponad 1 mln uprawnionych. Głosowanie w Australii jest obowiązkowe, a za brak udziału w wyborach grozi wysoka grzywna, ale wcześniej trzeba się zarejestrować, co już nie jest zagrożone karą.

 

Źródło: www.huffingtonpost.com.au

Opracował: DeKo

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


Poczytaj również