Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-02-2005 00:00:00

LISTA WILDSTEINA

Lista teczek będących w IPN trafiła w ręce Bronisława Wildsteina, ten dał ją pewnej liczbie dziennikarzy – i ktoś zawiesił w Internecie stronę – niby z tą listą.

W rzeczywistości to, co było w Internecie, nie jest – zgodnie z oświadczeniem samego Wildsteina – „listą Wildsteina”: zawiera ona 160.557 nazwisk – a nie ok. 240.000 i jest opisana: „00” na początku numeru miałoby, według tego, kto ją umieścił, znaczyć „Tajny Współpracownik” (wg z-cy dyr. Arch. IPN, p. Leszka Postołowicza – ale, UWAGA: w TVP nie potwierdził tego p. Andrzej Friszke – też z IPN!!), w rzeczywistości znaczy: „Ściśle Tajne”, zaś „0”: „pracownik SB” (w rzeczywistości znaczy: „Tajne”). Oczywiście, co lojalnie w Internecie zaznaczono, jest to lista teczek, czyli osób, którymi służby specjalne PRL się interesowały – a nie „agentów” ani „oficerów”.

Są dwie możliwości: (1) zrobił to ktoś ze służb specjalnych, by namieszać i podważyć wiarygodność „listy Wildsteina”; (2) zrobił to ktoś, kto nadinterpretował znaczki.

Umieszczenie tej listy powoduje pewien kłopot. Ja akurat (figuruję na „liście Wildsteina”) mam pełen komfort psychiczny, bo jako kandydat na prezydenta A.D. 2000 zostałem zlustrowany (ciekawskim wyjaśniam, że SB uznała mnie za nie nadającego się na agenta z powodu jawnie anty-socjalistycznych poglądów) – ale ci, co nie byli zlustrowani, a (choć nie pracowali dla SB) znaleźlisię na liście, mogą czuć się głupio.

Niesłusznie!! Mieliby problem, gdybyich teczka NIE znajdowała się w archiwum IPN!! Taką teczkę miał bowiem każdy, kto zajmował się działalnością zahaczającą o politykę – i trzy razy tyle ludzi zajmujących znaczące pozycje gospodarcze. Gdyby jego teczki NIE było, to są dwie możliwości: albo (wbrew temu, co opowiadał przez 15 lat rodzinie) był mało znaczącą figurą – albo był tak Tajnym i Ważnym Agentem SB, że był znany wyłącznie osobiście Ministrowi Spraw Wewnętrznych...

Ale też proszę się nie martwić: na „liście Wildsteina” są tylko osoby będące w polu zainteresowania Centrali MSW – oraz WUSW z Mazowsza. Nie ma z Krakowa, Poznania, Wrocławia. Pełnalista to około 1,5 miliona teczek. Proszę spokojnie czekać...

Tak, że trochę będzie w tej sprawie zamieszania... Niemniej jednak uważam, że Bronek Wildstein zrobił bardzo dobrze – bo uruchomił lawinę nie do powstrzymania. Raz się wszystko ujawni – i będzie spokój.

Potem jeszcze tylko będzie problem z agentami UOP, ABW i WSI... No, i z tymi pseudo-masonami z „Wielkiego Wschodu”, czyli agenturą euro-lewicy wciągającą nas na siłę do „Unii Europejskiej”. Ale od lat 80. te dwie struktury (część SB i „Wielki Wschód”) zaczęły się wzajemnie przenikać... Obecnie trwa cicha walka między tą częścią SB – obecnie ABW – a innymi odłamami służb specjalnych...

...ale o tym już pisałem.

Teraz co do oceny nieszczęsnych (zdaniem p. Bogdana R. – oraz „Gazety Wyborczej”) Tajnych Współpracowników SB (bo na te 240.000 ok. 3/5 to jednak TW...): tak, ja się zgadzam, że w sensie moralnym nie można zrównywać cynika z porządnym facetem, który został zmuszony itd. Tylko że nikt temu „porządnemu, ale zmuszonemu, facetowi” nie chce robić krzywdy! Natomiast nie życzę sobie, by Senatorem, Posłem – a także urzędnikiem – nowego Państwa Polskiego był facet, który daje się zmuszać!! Skąd mogę wiedzieć, czy facet „zmuszony” szantażem (jako np. homoś) do pracy dla SB nie zostanie teraz „zmuszony” do pracy dla Mossadu, MI5, FSB czy FBI? To, że facet został złamany, jest dyskwalifikacją: Senatorem lub Posłem przyszłego Państwa Polskiego (pal licho dogorywającą III Rzeczpospolitą) powinni być ludzie niezłomni!

A przynajmniej ktoś, kto nie udowodnił, że jest łatwy do złamania. Bo głównym środkiem „łamania ludzi” była strrrraszliwa kara w postaci odmowy wydania paszportu...

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Poczytaj również