
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wyszukiwarka
Konkurs
Brak aktywnych konkursów
26-08-2018 18:15:00
Zmarł amerykański podżegacz wojenny
Komentarzy: 4,
Wyświetleń: 324
Tagi: Engelgard, USA, McCain, Trump, wojna, wojsko, demokracja, interwencjonizm
INFO: W wieku 81 lat zmarł WDost. Jan McCain, amerykański bohater wojenny i senator Partii Republikańskiej.
W czasie swojej kariery politycznej p. McCain był zwolennikiem amerykańskiego interwencjonizmu, w 2008 r. popierał tzw. arabską wiosnę, a później był za inwazją na Irak. Wszystko dlatego, że p. McCain był przekonany o wyższości demokracji nad innymi systemami. Jego zdaniem powinna ona być narzucana innym krajom również przy pomocy amerykańskich wojsk.
Przed ostatnimi wyborami prezydenckimi p. McCain wycofał swoje poparcie dla p. Donalda Trumpa, gdy wyciekły komentarze obecnego prezydenta USA o kobietach. W czasie prezydentury JE Trumpa, p. McCain stale go krytykował. P. McCain zmarł na raka mózgu.
"Kiedy czytamy, że umarł "wypróbowany przyjaciel Polski i Europy", to uświadamiamy sobie w jakim punkcie jest polska polityka, jak dalece stała się narzędziem sił bardzo niebezpiecznych. No bo jeśli to McCain jest tym "najlepszym przyjacielem", to co to oznacza? Na czym ta "przyjaźń" polega? Ano dla McCaina i sił które reprezentował Polska miała wartość tylko i wyłącznie jako państwo frontowe stojące naprzeciw Rosji i ewentualnie gotowe do wykorzystania przeciwko niej, także militarnie. Tylko taka Polska ich interesuje... Antyrosyjska obsesja jaką reprezentował McCain znajdowała (i znajduje) nad Wisłą gorliwych zwolenników, i to było (jest) przerażające" - skomentował p. Jan Engelgard, historyk, publicysta i polityk.
Źródło: www.newsmax.com
Opracował: JW
-
Jak będzie wyglądać Polska za kilka lat?
Zacznę swoj post od prognozy o której mało sie mówi, ze wzgledu na nie poprawny politycznie charakter. Przy założeniach ( ustrój polityczny,wydatki rządowe - ceteris paribus) z punktu widzenia... -
Ostateczna Rozgrywka: Projekt Globalnego Zniewolenia
Musicie zobaczyć ten film!!! Endgame: Blueprint for Global Enslavement (polskie napisy) http://video.google.pl/videoplay?docid=-5739634563260751371 "Włos jeży się na głowie! Najnowszy... -
Wojsko a postęp (techniczny)
Witam! Chciałbym poruszyć kwestie, która ostatnio była obecna na blogu p.JKM. Mianowicie, kwestia państwowego dotowania nauki, czynna interwencja w postaci roznego rodzaju uczelni, think-thankow,... -
5 kwietnia 2011: Niemcy to wielki naród... JKM w LSE i w Radio WNET
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Niemcy-to-wielki-narod-JKM-w-L,2,ID424880241,n Być może hanysy nie wyczuwają dobrze nastrojów goroli. Takim np. warszawiakom autonomia Śląska zupełnie by... -
Podatki
Czy dobrym pomysłem byłoby zastąpienie wszystkich podatków dwoma: 1. Podatkiem od ziemi. 2. Cłem. Pozytywy takiej koncepcji byłyby następujące: 1. Prostota w ściąganiu podatku - nie trzeba by...
Poczytaj również
-
Twórca Microsoftu poparł podatki dla bogatych | 21-02-2019 18:30:00
OPINIA: P. Wiluś Gates, twórca Microsoftu, wyraził zaniepokojenie rosnącym deficytem budżetowym w USA.
-
Lewackie mrzonki kosztowałyby fortunę! | 21-02-2019 15:15:00
INFO: "Nowy Zielony Ład" proponowany przez WCz. Aleksandrę Ocasio-Cortez kosztowałby amerykańskich podatników fortunę.
-
Wielki Brat pobierze DNA od budżetówki! | 21-02-2019 12:00:00
INFO: Arizona rozważa przyjęcie ustawy, która wprowadzi obowiązek oddawania materiału genetycznego przez wszystkich pracowników stanowych oraz ludzi, którzy współpracują z budżetówką.
-
Trump w obronie gejów | 21-02-2019 06:45:00
INFO: Prezydent Donald Trump rozpocznie kampanię na rzecz dekryminalizacji homoseksualizmu na świecie.
-
Dekryminalizacja marihuany | 20-02-2019 21:45:00
INFO: Gubernator Wisconsin zaproponuje dekryminalizację posiadania małych ilości marihuany.
-
Obama nie poprze Demokratów? | 20-02-2019 18:30:00
OPINIA: B. prezydent USA p. Barak Obama w wyborach prezydenckich w 2020 r. nie poprze żadnego kandydata Partii Demokratycznej - twierdzi p. Dawid Axelrod, który był głównym strategiem p. Obamy.
-
Przedszkola dla każdego dziecka! | 20-02-2019 15:15:00
INFO: WDost. Elżbieta Warren, lewicowa senator Partii Demokratycznej, chce wprowadzić "darmowe" przedszkola dla wszystkich dzieci w USA.
-
Związkowcy strajkują | 20-02-2019 12:00:00
INFO: Związki zawodowe nauczycieli z Zachodniej Wirginii przeprowadziły masowy strajk w związku z przyjęciem przez stanową legislaturę reformy oświatowej.
-
16 stanów pozwie Trumpa | 20-02-2019 06:45:00
INFO: Aż 16 stanów pozwie prezydenta Donalda Trumpa za ogłoszenie stanu wyjątkowego w celu budowy muru na granicy USA z Meksykiem.
-
Ekolodzy wściekli na Trumpa | 19-02-2019 21:45:00
INFO: W USA wchodzą nowe regulacje dotyczące etykietowania produktów genetycznie modyfikowanych.
-
Dewianci wygrają? | 19-02-2019 18:30:00
INFO: Dystrykt szkolny Gloucester z Wirginii rozważa zezwolenie transseksualnym uczniom korzystać z toalet wg ich deklarowanej płci.
-
Trump naruszył konstytucję? | 19-02-2019 15:15:00
OPINIA: P. Alan Derschowitz, amerykański konstytucjonalista, jest przekonany, że ogłoszenie przez prezydenta Donalda Trumpa stanu wyjątkowego w celu wybudowania muru granicznego jest błędem.
-
Więcej władzy dla Trumpa? | 19-02-2019 12:00:00
INFO: P. Michał Mulvaney, szef sztabu prezydenta Donalda Trumpa, zwrócił się do przedstawicielu administracji prezydenckiej o skupienie się na "deregulacji".
-
Gigantyczne oszustwa na zasiłkach | 19-02-2019 06:45:00
INFO: Najnowszy raport biura obrachunkowego GAO wykazał gigantyczny proceder oszustw w programie zasiłków żywnościowych SNAP.
-
Senat przeciwko dzieciobójstwu | 18-02-2019 21:45:00
INFO: Już wkrótce w amerykańskim Senacie powinno odbyć się głosowanie ws. ustawy, mającej na celu ochronę dzieci, które przeżyły aborcję.
Pan Jan Engelgard, historyk, publicysta i polityk nie przedstawił jednak konkretnych, negatywnych skutków dla Polski działań p. McCaina. Natomiast posunięcia administracji skrajnie pro-żydowskiego prezydenta Trumpa już przyniosły nam szkody, a wygląda, że najgorsze przed nami...
Uwagę zwraca też styl Panu redaktora JW. Coś przypomina...
Nie rozumiem zdania:
"2008 r. popierał tzw. arabską wiosnę, a PÓŹNIEJ był za inwazją na Irak".
A jaką inwazję na Irak chodzi? Wojna w Zatoce zakończyła się w 2003.
Syrię zaś zniszczyła rebelia przeciwko władzom i tzw. państwo islamskie. Oczywiście wojska amerykańskie były (i chyba jeszcze są) bez zgody władz syryjskich. Ale to PREZYDENT USA decyduje i mógłby je wycofać, bądź dogadać się z władzami syryjskimi. Na razie bezwarunkowo popiera Żydów.
"Uchodźców" zapraszała Merkel i różni socjaliści. To raczej trudno zapomnieć. Nic nie napisano, o udziale w tym McCaina. Czy naprawdę uważa Pan, że tzw. uchodźcy najeżdżają na Europę ze względu na wojnę??? Teraz już NAWET media nie mówią uchodźcy, a imigranci!!!
W Wietnamie toczyła się przegrana (niestety - w tym przypadku) przez USA wojna z komunistami, usilnie wspieranymi militarnie przez ZSRR. Prawdopodobnie brak znajomości tych faktów historycznych, powoduje, że wykpiwa Pan rzeczywiście bohaterską, wojenną przeszłość Zmarłego. Trudno przypuszczać, że świadomie opowiada się Pan za zbrodniczą ideologią socjalizmu - praprzyczynę wielu nieszczęść i kłopotów (gender, LGBT, poprawność polityczna, multi-kulti, najazd muzułmanów, nienawiść do chrześcijaństwa itd.)
Niech nam żyje Wielka Rosja - putinarchia KGB-owska!
Rosja + Chiny = Prawica.
UE + USA = lewica.