Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

06-04-2017 16:15:00

Kubańczyków ciągnie do wolnego rynku

INFO: Kubańczykom spodobał się kapitalizm, łatwy przepływ pieniądza, a także koncepcja społeczeństwa wolnego i obywatelskiego - wynika z najnowszych badań Narodowego Uniwersytetu Chicago (NORC).

 

Jak czytamy, Kuba, która uważana jest za państwo-zwolennika modelu antykapitalistycznego, okazuje się coraz częściej romansować z ideami wolnościowymi. Nowe badania NORC wskazują, że Kubańczycy chcą otwarcia na świat i kapitalizmu. 65% ankietowanych stwierdziło, że chce więcej prywatnych firm w kraju, a także opowiada się za decentralizacją gospodarki. 68% traktuje wolną konkurencję jako pozytywny sposób promowania idei ciężkiej pracy.

56% badanych zadeklarowało chęć otwarcia prywatnego biznesu w ciągu najbliższych 5 lat. Dla porównania w takim samym badaniu zaledwie 57% Amerykanów chce założyć firmę. Tylko 13% respondentów jest wciąż przekonana, że socjalistyczny model kubańskiej gospodarki jest dobry.

 

Źródło: swarajyamag.com

Opracował: DK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Głupota a kapitalizm

    Zadałem to pytanie w internetowym wywiadzie z Panem JKM (odpowiedzi jeszcze nie zostały opublikowane), ale wrzucę je jeszcze tu. Pan JKM często wytyka główną wadę demokracji - fakt że...
  • Kapitalizm w odwrocie

    Kryzys finansowy roku 2008 przewrócił do góry nogami nie tylko rynki finansowe. Zmienił także myślenie o gospodarce – po raz pierwszy od wielu lat fanatycy wolnego rynku znaleźli się w...

Poczytaj również