Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-04-2018 16:15:00

Dwa państwa połączą siły w walce z FARC

INFO: Władze Kolumbii i Ekwadoru porozumiały się w kwestii wspólnej ofensywy przeciwko dysydentom FARC, byłej największej grupy rebelianckiej w regionie.

 

Prezydenci obu krajów omówili wspólne działania w obszarze przygranicznym, w którym wciąż aktywni są członkowie lewicowej organizacji paramilitarnej. Przywódca Ekwadoru ogłosił nagrodę w wysokości 200 tys. USD dla każdego, kto przyczyni się do pojmania „Guacho”, lidera rebeliantów i znanego mordercy.

Kolumbia wysłała 2 tys. żołnierzy do Tumaco, obszaru, w którym wciąż działa 500 niezdemobilizowanych bojowników. Region ten jest jednym z najważniejszych punktów eksportu kokainy i znajduje się zaledwie kilka mil od granicy z Ekwadorem.

 

Źródło: colombiareports.com

Opracował: DK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Wenezuela vs. Ekwador

    Zastanawiam się, czy w Ameryce Południowej lepsze są rządy komunisty Chaveza, który drogo sprzedaje ropę i dzięki temu w Wenezueli zmniejsza się stopień ubóstwa, czy może demokracja a'la Ekwador,...
  • Ostatnie, tutejsze motto Pana Janusza...

    "Jesli mamy wychodzic z zascianka (...) lepiej dolaczyc do krajow, w ktorych panuje WOLNOSC..." Chetnie dolacze nawet indywidualnie, tylko, ze moze mnie Pan oswieci, KTORE to w dzisiejszej...

Poczytaj również