Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-08-2017 15:45:00

Zwolnienia urzędasów za gruby wałek finansowy!

INFO: Prawie 70 pracowników ministerstwa rolnictwa w Malawi zostało zwolnionych ze stanowiska za rzekomą defraudację grubej forsy.

 

Niespełna 70 pracowników korpusu służby cywilnej malawijskiego ministerstwa rolnictwa zostało zwolnionych za rzekome zdefraudowanie 2 mln USD publicznych funduszy, jak donosi agencja AFP cytująca z kolei rzecznika ministerstwa, p. Osborne Tsoka.

- 68 pracowników zostało zwolnionych, a ich sprawy wylądowały na biurku prokuratora generalnego - stwierdził w wystosowanym oświadczeniu rzecznik ministerstwa rolnictwa.

Pracownicy ministerstwa m.in. wypłacali pensje dla nieistniejących pracowników w latach 2012-14, a większość pieniędzy wędrowała do ludzi z biura płac w siedzibie głównej ministerstwa znajdującej się w Lilongwe, ale także do jej oddziałów rozsianych po kraju.

 

Źródło: www.bbc.com

Opracował: MCH

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


 • Czy podatek progresywny jest napewno zgodny z konstytucją?

  Czy ktoś kiedyś pisał skargę do TK że podatek progresywny jest niezgodny z konstytucją? A jak nie to można taką skargę napisać - na 110% odrzucą, ale przynajmniej o UPR w TV powiedzą :)
 • Po co w ogóle podatki?

  Znaczna część libertarian kwestionuje każdy system podatkowy. Zatem - po co podatki? http://libertarianizm.wordpress.com/files/2009/03/sar.jpg
 • Demokracja

  Wszystkie wypowiedzi Pana JKM są przemyślane, rzeczowe i dobrze uargumentowane oprócz ... demokracji. Demokracja jest jednym z najbardziej naturalnych sposobów dokonywania wyboru. Należy tu...
 • prywatna słuzba zdrowia nie zadziała?

  Witam, Jestem studentką. Śmiem wątpić w skuteczność liberalnej (dobrowolnej) śłużby zdrowia. Niezależnie od moich własnych starań jeśli mam fizyczny kontakt z innymi ludźmi to moje zdrowie nie...

Poczytaj również