Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

01-01-2017 15:30:00

Szykuje się zbrojna krucjata w celu usunięcia Kalego

INFO: Wysłannik prezydenta Nigerii, JE Muhammadou Buhariego, spotkał się z prezydentem Senegalu, JE Macky Sallem. Celem jest zażegnanie konfliktu prezydenckiego w Gambii.

 

Nigeryjski minister spraw zagranicznych, p. Godfryd Onyeama spotkał się z prezydentem Senegalu w celu, jak to określił p. Buhari, "mediacji na rzecz przywrócenia konstytucyjnego porządku w Gambii". Ministerialna podróż do Dakaru jest spowodowana faktem sprawowania głównej roli mediatora przez jego szefa, p. Buhariego oraz odchodzącego prezydenta Ghany, JE Jana Dramaniego. Obaj włodarze zostali delegowani przez ECOWAS do interweniowania w gambijskim kryzysie powyborczym. Pomimo intensywnie prowadzonych rozmów, kraje biorące udział w procesie negocjacyjnym rozważają jako ostateczny środek podjęcie interwencji zbrojnej w celu przywrócenia porządku i umożliwienia nominacji wygranego w wyborach prezydenckich w Gambii, prezydenta-elekta, Adama Barrowa. Przeciwna użyciu siły jest Gwinea. Główny sprawca zamieszania, JE Yahya Jammeh, nie zamierza ustąpić z najważniejszego stanowiska w kraju.

 

Źródło: www.africanews.com

Opracował: MCH

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Kryzys finansowy czy psychologiczny???

    Najwięcej do powiedzenia mają zawsze ci, którzy albo na czymś najwięcej stracą albo ,i/lub są laikami. Tych pierwszych jest chyba znacznie mniej. Ludzie, którzy są bankrutami a nie prowadzą...

Poczytaj również