Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

05-08-2014 20:45:00

Problem aranżowania małżeństw w Nigerii

INFO: 14-letnia dziewczyna została oskarżona o zabójstwo poprzez otrucie 35-letniego mężczyzny, za którego została zmuszona wyjść. Przypadek ten zwrócił uwagę na duże znaczenie prawa islamskiego w północnej Nigerii.

 

Rzecznik policji podał, iż „dziewczynka zrobiła to, gdyż jej rodzice zmusili ją do poślubienia mężczyzny, którego nie kochała”. Tego typu małżeństwa są powszechne w bardzo konserwatywnych, wiejskich, głównie muzułmańskich rejonach. Islamskie prawo szariatu nie zabrania małżeństw nieletnim. Problem ten od roku jest tematem zawziętych dyskusji w Nigerii.

 

Źródło: www.news24.com

Opracowała: Natalia Wayda

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • To niemal tak jak w polskiej katolickiej wsi ze 100 lat temu... czyli nie tak dawno. Ciekawe też co jest rzeczywiście problemem; młody wiek żony, czy to, że nie chce ona pojąć za męża człowieka, którego nie kocha? Bo w najbogatszych rodach Zachodu również "popełnia" się małżeństwa z rozsądku - dla władzy, majątku, czy z innych powodów i nikt nie robi z tego problemu.. a więc sądzę, że problemem jest raczej wiek, a nie aranżacja. Gdyby 35-cio latek miał milion dolarów to dziewczynka by pewnie nie protestowała. Należy pamiętać, że kultura islamska jest bardziej radykalna w sprawach seksu, niż europejska, czy żydowska. Rodzice nie pozwolą sobie na to, by narażać córke na zgwałcenie, czy jakikolwiek seks na party, bo to byłaby dla nich śmiertelna hańba. Dlatego wydaje się dziewczyny szybko za mąż. Ale jest to temat do dyskusji i to ciekawej biorąc pod uwagę Nigerię kraj pół na pół chrześcijańsko - islamski.

  • Senyszyn chce wprowadzic w Polsce szariat

    Tak sobie czytałem ostatnio o aborcji na wikipedii i z tego co tam zamieszczono wynika, że lewica chce w Polsce wporwadzenia reguł obowiązujących (w tym temacie) w Islamie i Judaiźmie. Trudna...
  • O naturze korników...

    Pan Krowin Mikke w Felietonie „Słówko o islamie, czyli: na zdrowie, korniki!” w tyg. Najwyższy Czas nr 10 dał popis co by tu nie pisać braku elementarnej znajomości Biblii czy chociażby nawet...

Poczytaj również