Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

05-04-2017 12:00:00

Prezydenci Egiptu i USA głaszczą się po głowach

INFO: Prezydent Egiptu spotkał się w Białym Domu z włodarzem USA, JE Donaldem Trumpem, którego namawiał do uznania Bractwa Muzułmańskiego za organizację terrorystyczną.

 

JE Abdul Fattah al-Sisi został pierwszym arabskim włodarzem, który odwiedził siedzibę prezydentów USA. Podczas spotkania z JE Trumpem, egipski władyka poprosił, aby islamistyczne grupy, a w szczególności Bractwo Muzułmańskie zostało określone jako organizacja terrorystyczna. P.Trump nie szczędził pochwał względem swojego egipskiego odpowiednika, określając go jako kogoś, kto był blisko niego, od pierwszego spotkania obu panów, do jakiego doszło podczas prezydenckiej kampanii amerykańskiego biznesmena.

P. al-Sisi w podzięce stwierdził, że ma wielki podziw dla wyjątkowej osobowości obecnego prezydenta USA, zwłaszcza w kwestii jego podejścia do zwalczania terroryzmu.
Celem wizyty egipskiego prezydenta w USA jest odbudowanie wspólnych relacji, jakie zostały mocno nadszarpnięte podczas rządów poprzedniego prezydenta USA, p. Baraka Husejna Obamy, który odmówił JE al-Sisiemu zaproszenia do Białego Domu podczas sprawowania swojej kadencji.

 

Źródło: www.africanews.com

Opracował: MCH

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


Poczytaj również