Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

26-12-2016 15:45:00

Nigeria wolna od Boko Haram?

INFO: Prezydent Nigerii, JE Muhammadou Buhari, ogłosił rozbicie bojówek Boko Haram, które gnieździły się w gęstym lesie Sambisa na północnym wschodzie Nigerii.

 

Nigeryjska armia zdobyła kluczową bazę Boko Haram, będącą ostatnim bastionem islamistycznych terrorystów w regionie. Opinię publiczną poinformował o tym fakcie JE Buhari, który dodał, że "terroryści są w odwrocie i już nie mają miejsca, gdzie mogliby się ukryć". Nigeryjskie wojsko w ostatnich tygodniach przypuściło potężną ofensywę w lesie Sambisa, dużym obszarowo terenie, który jest rezerwatem zwierzyny łownej.

Organizacja Boko Haram zadeklarowała lojalność względem Państwa Islamskiego w 2015 r. i od tego czasu starała się utworzyć islamski kalifat. W pewnym momencie terroryści kontrolowali obszar o powierzchni Belgii. 7-letnia zbrodnicza działalność Boko Haram pozbawiła życie ponad 20 tys. ludzi, a 2 mln obywateli zostało rozgonionych po regionie.

 

Źródło: www.africanews.com

Opracował: MCH

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Kwestie wiary

    Tu Państwo możecie sie wyżynać w imię Boga (bogów) tudzież rozumu ;) I prosiłbym nie toczyc tej bezsensownej batalii w innych tematach... Ordnung muss sein ;) PS:...
  • Czy jesteś za prywatyzacją ?

    a) NBP b) GPW c) wojska d) policji e) służb f) sądownictwa g) władzy ustawodawczej h) władzy wykonawczej i) urzędu prezydenta dziękuję z góry za wypowiedzi. Osobiście jestem przeciwny.
  • 28 lipca 2010 Rehabilitować apartheid !

    Moim zdaniem panie rozwiązaniem problemu ludności napływowej jest zredukowanie do minimum polityki socjalnej w tym zlikwidowanie darmowej edukacji i służby zdrowia oraz zasiłków i rent. Wymienione...

Poczytaj również