Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

30-12-2016 06:30:00

Islamiści mówią stanowcze NIE równouprawnieniu kobiet

INFO: Nigeryjski imam, p. Mohamed Sa'ad Abubacar odrzuca założenia ustawy o równości płci.

 

P. Mohamed Abubacar, sułtan Sokoto i najwyższy rangą kapłan islamski w Nigerii wyraził swój stanowczy sprzeciw wobec założeń ustawy o równości płci, która zakłada, że kobiety i mężczyźni będą dziedziczyli w równych częściach, co bardzo nie podoba się p. Abubacarowi, który uznaje, że islam gwarantuje mężczyznom większą część, a popieranie przez niego owej ustawy byłoby łamaniem zasad islamu, na co duchowny nie może się zgodzić.

- Nasza religia jest naszym głównym stylem życia. Dlatego właśnie nie zaakceptujemy żadnego ruchu, który ma zmienić to, na co pozwolił nam Allah - powiedział duchowny na spotkaniu recytowania Koranu w północnej części stanu Zamfara.

Kościół chrześcijański w Nigerii poprzez swoje najwyższe władze z radością przyjął założenia ustawy mówiąc, że ich doktryna dopuszcza równouprawnienie. Poprzedni projekt podobnej ustawy został odrzucony w marcu tego roku, co skomentował nigeryjski działacz p. Bukky Shonibare, nazywając ten dzień smutnym dla kobiet w kraju, a mentalność Nigeryjczyków określił jako przykład "jak bardzo jesteśmy zacofani".

 

Źródło: www.bbc.com

Opracował: MCH

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • O naturze korników...

    Pan Krowin Mikke w Felietonie „Słówko o islamie, czyli: na zdrowie, korniki!” w tyg. Najwyższy Czas nr 10 dał popis co by tu nie pisać braku elementarnej znajomości Biblii czy chociażby nawet...
  • Czy jesteś za prywatyzacją ?

    a) NBP b) GPW c) wojska d) policji e) służb f) sądownictwa g) władzy ustawodawczej h) władzy wykonawczej i) urzędu prezydenta dziękuję z góry za wypowiedzi. Osobiście jestem przeciwny.

Poczytaj również